Zware gevangenisstraffen geëist tegen heroïne-gebruikers uit Leiden Zelf bouwen woningen stimuleren" Protest tegen kappen populiere Perspectieven voor damesteam Avanti Nieuwveen wil eigen burgemeester of samen met Zevenhoven Culturele leven Lisse bloeit op y Veel geschenken voor ,juf' Zuydwijk ,Elckerlyck99 kwam goed voor de dag LEIDSE COURANT MAANDAG 15 MAART AID, Wethouder Leiderdorp: Wethouder Drenth schroeft het straatnummerbordje op de zelf- bouwwoning. Van een onzer verslaggevers Leiderdorp „Het zelfbouwen van wo ningen moet gestimuleerd worden". Dit zei wethouder E. Drenth van Leiderdorp bij officiële ingebruikname van de eer ste woning uit een serie van zeven aan de Brunelkamp, nabij de Persant Snoep- weg. Hij voegde er wel aan toe dat natuurlijk niet iedereen in het wilde weg een eigen huis moet gaan bouwen, maar dat initiatieven als die van zelf- bouwgroep „De zeven dwergen" lofwaar dig zijn. De Leiderdorpse bestuurder verrichtte de opening van de door deze groep gebouw de woningen door het aanbrengen van een nummerolaat. Naast de huizen van „De zeven dwergen" wordt eveneens een blok van 7 huizen door particulieren gebouwd. Voor de „Buitenhof" heeft zich nu ook een groep van zeven mensen aangemeld voor het zelfbouwen van woningen. De zelfbouwgroep „de zeven dwergen" bestaat uit personen die in Leiderdorp werken of aan deze plaats economisch gebonden zijn. Bijna 3 1/2 jaar geleden besloten zij hun eigen huis te gaan bou wen. Nadat de bouwplannen waren goed gekeurd, konden zij 70 weken geleden met de bouw beginnen. Buiten hun gewo ne dagtaak spendeerden de Leiderdor pers ongeveer 20 uur per week aan de bouw van hun woning. Zij hebben zich „De zeven dwergen" genoemd omdat zij zich „hele kleintjes in die grote bouwwe reld" voelden. Besc (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE Bewoners van de Ja cob Reviusstraat en de J. P. Heyestraat uit de Hazerswoudse wijk Rhynenbureh hebben een handtekeningenactie gehou den, nu er van gemeentewege plannen Aan burgemeester en wethouders schrij ven de bewoners van deze straten dat de negenentwintig bomen niet zo maar in één keer geveld mogen worden. Dit jaar de fUrtSTER [icgroepe yan natu laatste ergst aangetaste bomen kappen, me;d™k k0Ij bewoners, en de rest pas wanneer e ekl kelijk gevaar voor omwaaien besta tf'i^ enkele gekapte bomen zouden door i ffordt a kunnen worden vervangen. Want het mdere oi ne aanzicht van hun woongebied lomischt volgens de bewoners, gehandhaafd b *cze lagmorg Van onze correspondent Hazerswoude Het damesteam van de Hazerswoudse tafelten nisvereniging Avanti heeft na de 5—5 tegen Tanaka alle kans, om in de ereklas definitief op de tweede plaats, na kampioen sta-in-de-weg is Scylla, de Leidse ploeg die hopeloos on deraan bengelt. Tegen Tanaka bewees Bettine Vriesekoop haar „gewone" vorm: ze won drie partijen. An- nemieke Smits scoorde een Delta Lloyd, te eindigen. Laatst maal. Omdat Els Vreeburg en Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Leiden De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft zes tot tien maanden gevange nisstraf geeist tegen vier jongelui uit Leiden wegens gebruik van en handel in verdovende middelen, waaronder heroïne. de gebruikers worden de dupe, maar vaak ook vele anderen." Dit stelde de president van de Haagse recht bank in een zaak tegen een van de drie, een 22-jarige jongeman, die aan de sociale uitkering die hij ontving niet genoeg had om drugs te kopen en cheques uit brievenbussen stal. Met een valse handtekening en dito paspoort incasseerde hij het geld. „Verdachte is afgezakt tot het peil van een gewone dief", aldus de offi cier van justitie, die in deze zaak 9 maanden gevangenisstraf eiste, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar en aftrek van voorarrest. In een zaak tegen een 21-jarige Lei- denaar eiste de officier zes maanden. Deze jongeman was op 18-jarige leef tijd met gebruik van hasj begonnen, maar raakte uiteindelijk aan heroïne verslaafd, een gevaarlijk goedje dat hij in Amsterdam op de zwarte markt kocht. Ook zes maanden eiste de officier in een zaak tegen een 20-jarig meisje uit Leiden dat in heroïne handelde om in haar eigen behoefte aan dat spul te voorzien. De rechtbank zal in al deze zaken over 14 dagen vonnis wijzen. De rechtbank wees wel vonnis in een zaak tegen een 22-jarige jongeman uit Leiden, die van de steun trok en op grote schaal diefstallen pleegde om de aanschaf van verdovende middelen te kunnen bekostigen. De rechtbank veroordeelde hem tot ze ven maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had tien maanden geeist. Verrassing Van onze correspondent Nieuwveen Het is zo goed als zeker dat Nieuwveen geen burgemeester voor zich alleen krijgt. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland mr. Vrolijk heeft dit duidelijk laten doorschemeren toen hij dit weekeinde tijdens zijn werkbezoek aan deze plaats met de gemeenteraad van gedachte wisselde over de opvolging van burgemeester Breen, die tot 1 juni de scepter zal blijven zwaaien over Nieuwveen, Leimuiden en Rijnsaterwoude. De commissaris wilde zich in dit verband nog 'niet uitlaten over de suggestie van de partij Ge meentebelangen Nieuwveen in de toekomst „onder toezicht te stellen" van de burgemeester van Zevenhoven. Uit de proefielschets bleek voorts dat Nieuwveen ook geen bezwaar zou hebben tegen een vrouwelijke burgemeester. Wel zou de nieuwe eerste burger bij voorkeur r.k. moeten zijn. De extra gemeenteraadsverga dering werd door de fraktie Ge meentebelangen benut om de commissaris op de hoogte te brengen van de wens een fiet-' spad aan te leggen langs het verlengde van de secundaire weg 10. Ook hier wilde de heer Vrolijk geen enkele toezegging doen. Wel zei hij het voorstel te willen doorspelen aan Gedepu teerde Staten. Dat zal ook ge beuren met het verzoek het gymnastiekgebouw Kwiek uit te breiden en eventueel als dorps huis in te richten. Het jaarfeest van de Nieuwveense muziekver eniging Crescendo begon met het onthullen van de verrassing die zij een jaar lang voor het publiek ver borgen had gehouden. Niet minder dan rettes in geel tenue gesto- veen het idee gelanceerd fömen'worden' gemaaktl vïoeV gaan. Onder de be ken, marcheerden tussen een majorettekorps op te Q00r |6den van de vereni- langstellende aanwezigen het publiek op naar het richten. Juni vorig jaar be- ging en moeders van de was ook de commissaris podium van een bomvolle gonnen de eerste repeti- meisjes werd de k,edj jn van de k0ningin in Zuid gymnastiekzaal Kwiek. De ties. Dankzij een rugge- elkaar qezet Holland, mr. Vrolijk. (Van onze correspondent) LISSE Het culturele leven in Lisse bloeit op. Het afgelopen weekeinde gaven maar liefst drie plaatselijke amateurgezelschap pen uitvoeringen die klonken als een klok. Het Geestgrondtheater speelde „Slippers", een bekend blijspel, dat ook vaak door professionele gezelschappen op de planken wordt gezet en dat onlangs nog te zien was op de tv. Gerard de Haas, Ans Zoet en Mies Schra- ma cs speelden met veel verve en lieten bepaald geen amateu ristische indruk achter. Het muziekgezelschap Kunst En Volharding had in zaal Reho- both zo'n succes met „Ein Wal- zertraum", dat besloten werd op 26 maart in de Meerkoet in Lis- serbroek een extra uitvoering te geven. De harmonie Canite Tuba is versterkt met leden van de on langs helaas opgeheven harmo-/ me Trou Moet Blijcken. Deson danks gaat het ook deze harmo nie (vooral financieel) niet voor de wind. Voorzitter Van Dijk maakt van zijn zorgen gewag tijdens een uitvoering vrijdag avond in 't Trefpunt, waar diri gent Van Duyn in de bloemen werd gezet omdat hij al tien jaar de scepter zwaait over de harmonie. Voor de pauze liet de harmonie voornamelijk lichte werkjes horen, maar daarna lie ten de tamboers, trompetters en majoretten de muren van 't Trefpunt bijna bezwijken met een overdonderende show onder leiding van de heer J. v. d. Rippers in klucht Maskerade uit Rijp- wetering heeft dit weekeind weer tallo ze toneelliefhebbers aan hun trekken la ten komen met de op voering van de klucht in drie bedrij ven „Kontakt met Kootje". In het dorpshuis werd vaak gelachen om dit met kwinkslagen door spekte stuk dat met vaart werd gebracht. Opvallende rollen werden vertolkt door Jan van Berkel als Krelis de Boer en Ria van Berkel als Lena, zijn vrouw. Op de fo to een scene uit „Kontakt met Koo tje". Van der Linden ere-lid Lisses bejaardenbond Van onze correspondent Lisse De r.k. bond van be jaarden en gepensioneerden in Lisse heeft tijdens de jongste jaarvergadering de heer V.d., Linden benoemd tot ere-lid. De' heer V.d. Linden heeft jaren lang deel uitgemaakt van het bestuur. Hij is nu wegens ge zondheidsredenen afgetreden. Eveneens zijn afgetreden mevr. Onderwater en de heer Veldho ven. Nieuw in het bestuur wer den gekozen zuster Casiana en de dames Van Dongen en Lin- Van onze corresondent HAZERSWOUDE - De onder wijzeres M. A. Zuydwijk verliet de O. L. V. van Banneuxschool in de Hazerswoudse wijk Rhy nenbureh met een spiksplinter nieuwe fiets. Dit was een van de vele geschenken die haar ten deel vielen, nu ze van deze school afscheid nam. Tweeëndertig jaar is „juffrouw" Zuydwijk aan de school aan de Rijndijk werkzaam geweest. Re den voor leerkrachten en leer lingen om haar het afscheid een beetje gemakkelijk te maken door de organisatie van een groots opgezet festijn in de gym nastiekzaal. De eersteklassertjes, de pupillen van mevrouw Zuydwijk, werd het afscheid al in de ochtendu ren gemakkelijk gemaakt: de „juffrouw" verraste hen door een aantal filmpjes te draaien. De Banneux-scholieren verzorg den in die gymzaal een pro gramma, dat door de binnen kort in het huwelijk tredende onderwijzeres alleszins werd ge waardeerd. Zeer zeker zal haar het lied van de eersteklassertjes hebben geroerd. „Zij is de fijn ste juf van het land'... Bettine Vriesekoop het dubbel wonnen, kwam er een 5—5 op het scorebord. Avanti 2 kwam wat dichter bij de titel van de dames-over gangsklasse B door een 9—1 zege op Steeds Hoger TSB, de rode lantaaarndrager. Brigitte Kooter en Liesbeth Smits ble ven ongeslagen. Wilma Kooter liet een punt liggen. De wed strijd Avanti 2—Be Quick, de club die de Hazerswoudsen met twee punten achterstand volgt, beslist over het kampioenschap van Avanti. Avanti 3 daarente gen zit dicht tegen de degradatie uit de A-overgangsklasse. Het drietal verloor met 4—6 van middenmoter Middelburg-Zuid Miriam Achterberg-van de Poel bleef ongeslagen. Annelies Tim mermans scoorde eenmaal. Het herenteam van Avanti moet zich verzoenen met een eind klassering in de middenmoot van de promotie-hoofdklasse. Phoenix 2 bleef in de lift door de 64 winst op Avanti. Peter Groot won twee keer, Jan van Wetten en Theo Louwers teken den elk een punt aan. Avanti 2 bleef in de gevarenzo ne van de overgangsklasse E. Titelpretendent Luto won met 7—3. Peter de Groot zegevierde twee keer, Leo Straathof een aal. Richard Stolwijk, Paul en Ton van Wetten versloegen De Korenbeurs met 100. En dat was weer een succes voor deze knapen, die door tafeltennisland gaan als Avanti's landelijke jon gensteam. De meisjes van Avanti kregen met 2—8 klop van Middelburg Zuid. Ineke Streng zorgde voor de Hazerswoudse punten. Rijniands Lyceum winnaar schoolbasketbal toernooi Van onze correspondent Wassenaar In de reeks sporttoernooien voor de Was- senaarse schooljeugd heeft de Schoolsportcommissie een basketbaltoernooi voor leerlin gen van het voortgezet onder wijs georganiseerd. Het toer nooi omvatte 42 wedstrijden die in een vlot tempo werden verwerkt. Het Rijnlands Ly ceum wist in drie van de vier categorieën de eerste plaats te bereiken, het S Adelbertcolle- ge éénmaal. Behalve door deze beide scholen werd aan het toernooi deelgenomen door de Doorman-HAVO en de HNO- school „De Spinbaan." Van onze correspondent Sassenheim Het zal voorde Sassenheimse toneelgroep „Elc- kerlyck" veel voldoening heb ben gegeven dat de grote zaal bij „Cees Ineke" ruim voor de aanvangstijd tct de laatste plaats bezet was. En het pu bliek is niet teleurgesteld, want met „De rode spin" van Hubert Hayes werd een goede greep gedaan. Er was spanning en dramatiek van het begin tot het eind. Een goe'de rolbeheersing maak te samen met een vlot spel dat De wijkvereniging van de nieuwbouwwijk En depoel, Kommunikatie Warmond, vierde zater dag het eerste lustrum met de opvoering van een kindermusical in het Trefpunt. De musi cal bleek een schot in de roos en ook de sa menzang viel bijzonder in de smaak. Op de foto wat jeugdige to neelspelers die terecht een dankbaar applaus in ontvangst konden nemen aan het slot van de lustrumviering. de echte toneelliefhebbers aan hun trekken kwamen. Sterk spel was er van Piet v.d. Zwet, die in een karakterrol altijd het best op z'n plaats is, ditmaal als politie-inspecteur en pseudo- misdadiger. Hij kreeg prima tegenspel van Henk Berg als zenuwarts en van Cees In der Rieden als journa list. Flinke rollen, die ook ook heel goed werden vertolkt, had den Tineke van Leeuwen als dochter van de zenuwarts, Ans v.d. Nieuwendijk als verpleeg ster, Marjorié v. Rijn als huisbe waarster en Aad Scholten en Piet v.d. Kraan als bergbewo ners. Al was haar rol niet zo groot toch moet het knappe spel van Annie Immerzeel als patiën te van het rusthuis worden ge noemd. led Schoone vertolkte de rol van Mammy de kokkin bijzonder leuk. Het stuk gaat morgen in reprise maar dan om 20.00 uur en wederom bij „Cees Ineke". Arti prolongeerde jubileum-concert (Van onze correspondent) LANG ER A AR Onder grote belangstel ling heeft de Langeraarse r.k. muziekver eniging „Arti et Religioni" gisteren op veler verzoek een gedeeltelijke herhaling gegeven van de viering van het 55-jarig bestaan van de vereniging, zoals die heeft plaatsgevonden vorig jaar november. Gistermorgen vond een eucharistieviering plaats in de parochiekerk, waaraan het orkest van de vereniging en de jongeren groep „Vila Nova" deelnam. Het geheel stond onder leiding van de dirigent van „Arti", de heer G. Stellaard. Na deze viering werd er een koffieconcert gegeven in het parochiehuis. Hierbij traden behalve het orkest ook de drumband, de leerlingen-drumband en het enige tijd gele den opgerichte jeugdorkest op. De drumband onder leiding van de heer W. H. Pieterse bracht o.m. „Treinritme" en „Herfstfantasie" een compositie van de dirigent ten gehore, terwijl het orkest onder leiding van de heer Stellaard het publiek verrukte met de „St. Louis Blues March" een muziekstuk dat „Arti" al eens voor KRO-t.v. vertolkte en „Mexican Trumpets". Lisserbroek greep net naast wereldtitel Van onze correspondent Alphen/Lisserbroek De sjoe- lers uit Lisserbroek hebben dit weekeinde in het Brabantse Alphen hogen ogen gegooid tij dens het wereldkampioenschap sjoelen. Hoewel ze net iets tekort kwa men om de fel begeerde titel in de wacht te slepen haalden ze toch een paar goede klasserin gen binnen. Bij de dames eind igden drie leden van de Sjoel club Lisserbroek bij de eerste tien; L. Wiggert, I. Faas en G. Imanse. De heren deden het iets minder. H. Seysener werd 35e en H. Imanse 38e. Bij de jeugd haalde A. Eveleens een knappe 5e plaats en B. Imanse eindigde als 6e. ïeifc Nieuwbouw Zoeterwouds IBELGR/ toenngcarbe- u*o°* r K**"* drijf in gebni£™ï d middag heeft het tourinjELptis, bedrijf Th. Lubbe de ni*1 bouw aan de Keerweer cieel in gebruik genomen, geschiedde in aanwezigl van wethouder W. Maan. een bus werd de toegang, was dichtgemaakt met ti ningen van de voorgaa vestigingen aan de Schi weg en Verlaatweg, ceerd. Door de medewer werd een plastiek aangt den, dat een plaats krijgl het kantoor. Naast de tl woningen bedraagt de opj vlakte van de bedrijfsruii nu 600 m2, wat een enoi vooruitgang betekent t.o. 100 m2 waarover men as Verlaatweg kon beschikkei De nu 59-jarige Th. Lui startte in 1961 in zijn taxi drijf met één auto. Zes later stapte hij over naar Verlaatweg en beschikte o 2 auto's en drie busjes, bedrijf kende daarna een te expansie, vooral doon men zich ging toeleggen op vervoer van gehandicapl naar scholen en dagverblijf Een grote en kleine bus hiervoor speciaal met een uitgerust. Verder maken sportverenigingen en omgeving gebruik van diensten van het bedrijf daarvoor 5 touringcars, 8 jes en 2 luxe auto's bescl baar heeft. Alle vier kindt van de familie Lubbe heb! een functie in het bedrijf, was zaterdagmiddag dan groot feest, dat mede opgeluisterd door de jei drumband VIOS en het mi rettenkorps. Gl; 1 li Hoogmade wa avondje uit Van onze correspondent Hoogmade In het culti Centrum „De Schuur" heei de Hoogmadese harmonieverl eniging zaterdagavond een ge slaagde uitvoering gegeven. Hoewel het programma nii helemaal vlekkeloos verliej soms domineerde het kopei werk te veel, leverde dirigei Klein met zijn korps toch ee knappe prestatie. In de smaa viel ook het optreden van drumband en de majorettes. Burgemeester Brouwer de Ko ning, ere-voorzitter van harmonievereniging, brach niet alleen dank uit voor d geleverde prestaties hij had ook nog een verrassing in pet to; het Anjerfonds, zo deeldi hij mee, had beide verenigin gen in totaal 700 gulden ge schonken. Orion uitgeteld (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE De da mesformatie van de Hazers woudse volleybalvereniginj Orion is in het zicht van dt kampioenshaven gestrand Uitgerekend DAC uit Alphen aan den Rijn snoepte Orion, tot voor de derby trotse lijst aanvoerder van de eerste klas „Leids" van de NeVoBo, een punt af (22). oma voor Dip! schaatsjeugd Woubrugge WOUBRUGGE Burgemees ter Brouwer de Koning heeft afgelopen weekeinde in kantine van de plaatselijke voetbalvereniging diploma's uitgereikt aan de jeugdleden van de plaatselijke ijsvereni- ging, die de afgelopen winter hebben meegedaan aan de we kelijkse training op De Uithof in Den Haag. Diploma A (voor de jongsten) werd behaald door: Paul Disseldorp, Ellen Jansen, Ariant Groeneweg, Sven Slikkerveer, Ed bers, Robert Schippers. Gert Jan 0: da Mary Westmaas, Juditt de Lange, Frans Slingerland, Annelies nart. Jan Feike Zandstra, Christien Oostende en Marian Zandstra. Diploma B: Margreet Jansen. Jolaoda de Berg, Adria Baak, Edwin Chandi Thomas van der Horst, Wilfred Schipper* Marco de Lange en Bri- n der Wel. i Gosen, Carolien Diploma D: Margreet van Oostend rard de Brave, Janny van den Berg, Kas- per van der Horst, Cock de Jeu VOORHOUT De chauffeurs en chauffeuses die elk jaar weer klaar staan om de Voor- houtse bejaarden op hun uit gaansdag te vervoeren, zijn dit weekeind getracteerd op een gezellige bijeenkomst ii parochiehuis. Onder meer werden dia's vertoond van de bejaardentocht 1975 en dokter- Bots liet een film zien over de uitgaansdag in 1973. Er werd ook nog gekiend en gedanst Loco burgemeester Huigsloot hield een slotwoordje.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4