Leiderdorpse clubs kunnen sporthal volledig bezetten Erstaat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Mauritssingel wordt beveiligd De Echo der Duinen huldigde veteraan "Leiden moet medewerking verlenen aan Tour-start" mn SPORTORGANISATOR JOOP RIETHOVEN: lijdensmeditaties VALKENBURG (Z.-H.) Kortweg noteert u evet PIERROl LuiDöÜ! i VxvAoiJnvji 1Z IViA/LlVi jjL Van onze correspondent LEIDERDORP De Leiderdorpse sportverenigingen zullen een sporthal in de gemeente reeds vanaf het begin volledig kunnen bezetten. Dat blijkt uit de resultaten van een enquête die het bureau sportzaken heeft gehouden onder 14 Leiderdorpse en twee uit Woubrugge afkomstige sportverenigingen. Uiteindelijk deden 13 verenigingen aan het onderzoek mee. Het blijkt dat de behoefte van deze verenigingen, zo verklaren zij nu nog geheel vrijblijvend, samen het aantal in een sporthal beschikbare uren overschrijdt In augustus zouden 47 van de ongeveer 50 beschikbare uren nodig zijn. Gedurende de periode van november tot en met februari verwachten de verenigingen wekelijks ruim 90 uur te kunnen vullen in de sporthal. De resultaten van dit onderzoek die de gemeente deze week be kend maakte, dienen mede als basis voor het op te stellen pro gramma van eisen. Zoals be kend, besloot de raad eind 1975 tot de bouw van een sporthal in de gemeente. Wethouder D. W. Tichler moest toen de raad wel toezeggen een behoefte-onder zoek te houden. de voorkeur te geven aan een eigen tennisbadmintonhal ter wijl deze vereniging op een an dere vraag antwoordt dat er van de 800 leden naar schatting zo'n 35 gebruik zullen maken van een hal. De voorkeur van de meeste ver enigingen gaat uit, zo blijkt uit de resultaten van het onderzoek, naar een (middel) grote hal waarvan het speelvloeropper- vlak minstens 28 bij 42 meter is. Het merendeel van de onder vraagde verenigingen blijkt be hoefte te hebben aan een tribu ne in de hal. De voorkeur gaat daarbij dan uit naar een tribune die inschuifbaar is. Het aantal toeschouwers dat de verenigin gen verwachten is overigens be perkt; alleen de badmintonclub „De Spotvogels" valt daarbij uit de toon. Deze vereniging zegt zo'n 1000 tot 1200 toeschouwers Volgens de samenstellers van het rapport is aan een dergelij ke verwachting niet tegemoet te komen. De capaciteit van de tribunes zou, gezien de daaraan verbonden kosten, hooguit 400 tot 500 toeschouwers kunnen zijn. Een kantine met buffet hoort bij een sporthal, zo menen alle on dervraagde verenigingen. Dat geldt ook voor enkele bijruim ten zoals een zaal voor ongeveer honderd mensen (waarin bij voorbeeld de schaakvereniging onderdak kan vinden) en enige vergaderruimten. Een redelijke huur vinden de verenigingen tenslotte een be drag dat ligt tussen 15 en 30 per uur. Opvallend bij deze enquête is overegens dat de tennisvereni ging „De Munnik", evenals „De Spotvogels", nadrukkelijk stelt Theeconcert in Voorthout Van een onzer verslaggevers Voorhout In de kapel van de Bisschoppelijke Nijverheids school in Voorhout wordt zon dag 21 maart een „theeconcert" gehouden. In samenwerking met de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Toon kunstvereniging heeft de Ver eniging Volksuniversiteit Voor hout de Amsterdamse clavecim- belspeler Jaap Spigt uitgeno digd om te concerteren in de kapeL De 53-jarige Jaap Spigt speelt werken van onder ande ren Bach en Couperin. De heer Spigt is hoofdleraar clavecimbel aan het Brabants conservato rium en aan het Concervato- rium van „het Muzieklyceum" in Amsterdam. Hij is tevens di rigent van het Bachkoor. Het concert duurt 5 kwartier en be gint om 15.00 uur. Na afloop wordt gratis thee geserveerd. Van onze correspondentie LEIDERDORP b. en w. willen op de Mauritssingel ter hoogte van de Tuinstraat een voetgangersoversteekplaats aanleggen Dat is dan een direkt resultaat van het gesprek dat de wethouder van ruimtelijke ordening en verkeer, E. Drenth, enige weken geleden had met bewoners uit het Doeskwartier (uit Doeslaan en Hoofd straat). De wethouder kwam toen op dringend verzoek van een aktie-comité uit de wijk, praten over de talrijke problemen die er in dit deel van de gemeente op verkeertechnisch gebied zijn. Met name de veiligheid in het gebied laat hier nogal wat te wensen over, zo menen de bewoners. De commissie verkeer en vervoer zal in zijn openbare vergadering van aanstaande dinsdag (20.00 uur) het college adviseren over deze voetgangersoversteekplaats. Ook over een plan voor de aanleg van een voetpad langs de Hoogmadeseweg wil het college de mening van de commissie horen. Eerder al, ruim een jaar geleden besloot de raad tot de aanleg van een vrij van de rijweg liggend voetpad langs een deel van de Hoogmadeseweg. B. en w. komen nu met een voorstel het raadsbesluit zo uit te voeren dat het voetpad tevens het parkeren in de bermen van de Hoogmadeseweg tegen gaat. Dit kan, aldus b en w, zonder dat dit extra kosten met zich mee brengt Groenstrook voor Aardam-West Van een onzer verslaggevers TER AAR Het gemeentebe stuur van Ter Aar overweegt de aankoop van ruim 3 hectaren grond aan de zuid-west-rand van het bestemmingsplan Aar dam-West Door deze aankoop wordt het mogelijk ter plaatse een groenvoorziening aan te brengen. Met de grondaankoop is een bedrag van ruim 98 dui zend gulden gemoeid. In de ver gadering van 11 maart aan staande buigt de raad zich voorts over het voorstel van het college met betrekking tot een brandbeveiligingsverordening. Cabaret in Sassenheim Sassenheim Cabaretgroep „Quo Vadis" uit Vlaardingen treedt vanavond op in „De Stormhal" in Sassenheim. Aan vang 20.30 uur. Toegang gratis. Voorzitter Kruyer leest de oorkonde voor van ere-lid A. Plug (rechts). (Van onze correspondent) NOORDWIJK Voor de start van het jaarlijks concert van het Chr. Muziekgezelschap „De Echo der Duinen" gisteravond in het Noord- wijkse Lido huldigde voorzitter W. J. Kruyer de veteraan der veteranen van het korps. Het was de heer Albert Plug, 80 jaar, actief vanaf het prilste begin tot nu toe, 48 jaar lid en 45 jaar penningmeester. Een unieke staat van dienst in een muziekgezelschap en het culturele leven van de badplaats. In bewogen woorden getuigde de voorzitter van zijn waardering voor zoveel en zo langdurige trouw. „De Echo der Duinen" benoemde hem spontaan tot erelid. Ten overstaan van de volle zaal overhandigde voorzitter Kruyer aan Albert Plug een oorkonde als bewijs van de aan hem verleende onderscheiding. De talrijke bezoekers hebben een concertavond beleefd, die een aaneenschakeling was van hoogtepunten. Zo presenteerden de majorettes (in 't nieuw!) onder leiding van mej. Ina Vene- ma en de drumband onder directie van Bram Timan een show, die in één woord grandioos was. De zaal genoot er van en beloonde dit optreden met een ovationeel applaus. Het orkest hoorde men op z'n best Glanspun ten waren Venesse van Pi Scheffer, de Lust- spiele Ouverture, het aloude concertnummer van Keller-Bela, de suite Jamaica Folks van Walther en Jesus Christ Superstar van Webbs- Houtvast Het slotnummer Battle Hymn of Republic bleek een „meezinger". Tot driemaal toe verzocht het publiek om een reprise en daaraan gaven de muzikanten en hun dirigent graag gevolg. Alles bijeengenomen is het een concertavond ge weest die de „Echo" met een gouden griffel in haar annalen kan aantekenen. Concert jeugdkoor ,,De Lenteklokjes" Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Het jeugdkoor „De Lenteklok jes" geeft morgenavond een uit voering in de Bron. Onder lei ding van dirigent Dirk van Vliet brengt het koor een gevarieerd programma. Als pianiste werkt Ada van der Bent mee. Het optreden begint om half acht. Van een onzer verslaggevers Leiden De heren JRiethoven en B. Vonk die zich ten doel hebben gesteld de start van de Tour de France in 1978 in Lei den te laten plaatshebben, zijn nog niet verzekerd van de mede werking van de gemeente. De enige toezegging die wethouder Tesselaar gisteravond tijdens een gesprek met beide heren wilde doen was dat hij de zaak zou doorpraten in het college van b. en w. en dat daarna eventueel een voorstel aan de gemeenteraad zal worden ge daan geld uit te trekken om de organisatie in Leiden goed te laten verlopen. Zoals bekend eist Tour-directeur Levitan, dat de gemeente Leiden volledige medewerking aan het Tour-ge beuren in de Sleutelstad ver leent. De Groenoordhal moet beschikbaar worden gesteld en het parcours, dat overigens zal worden uitgezet door Swift, moet tot in de puntjes zijn ver zorgd. De kosten van de Tour-start 360.000) zijn overigens geen probleem meer. De slagerij Tee- kens heeft zich hiervoor garant gesteld. De heer Riethoven verklaarde na afloop van het gesprek met wethouder Tesselaar; "Leiden kan er niet onderuit zijn mede werking te verlenen. De ogen Leiden gericht zijn. Dat bete van de hele wereld zullen op kent een enorme promotion". In de ST. LODEWIJKSKERK aan de Steenschuur TE LEIDEN worden gehouden door Rector Drs. A. M. E. Th. Vreeburg pr. De meditaties worden muzikaal omlijst en besloten met een kort U BENT VAN HARTE WELKOM De Alfetta van Alfa Romeo. 1600 cc of 1800 cc motor voorin. 5 versnellingsbak met differentieel achterin en De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u. Alfetta 1,6-125 pk - 17.990, - Alfetta 1,8 -140 pk -19.790,- Alfetta GT-140 pk-21.490,- Alfa Romeo is verkrijgbaar in 18 modellen vanaf 12.060,- bij meer dan 100 dealers. B.V. AUT0M. IMP. H. A. MAASLAND Voonchotang 17, Tak 01718-13900/16275. Nieuwbouw van Huis ter Duin vordert goed NOORDWIJK Er zit schot in de bouw van de nieuwe zuid vleugel van Grand-Hotel „Huis ter Duin". Vorig jaar september sloeg ge deputeerde ir. Buysert de eerste paal voor dit project in het duinzand en als het karwei In dit tempo voortgaat, zal de ru we bouw rond de bouwvakan- tie gereed zijn. Men hoopt de nieuwste aanwinst van het im posante hotelcomplex eind de cember of begin januari a.s. te kunnen opleveren. In de thans in aanbouw zijnde vleugel komen 45 appartemen ten. Het is de uitvoering van de tweede fase in het geheel van het enorme bouwproject op het terrein van „Huis ter Duin". De eerste, reeds gereed gekomen fase betrof de renovatie van ne gentig hotelkamers in de oor spronkelijke zuidvleugel, waar mede een summum aan comfort en een modernisering van de accommodatie tot stand is ge bracht. Wanneer men met de derde fase gaat beginnen, is nog niet zeker. Het plan voor deze fase voorziet in bouw vanuit de noordzijde naar het midden. In „Huis ter Duin" gonst het de laatste maanden van aktiviteit, onder meer door de aldaar ge houden congressen, recepties, en andere evenementen. Een verheugend verschijnsel, want dergelijke gebeurtenissen geven niet alleen vertier in het hotel zelf, maar ook in de badplaats, dat in de maanden buiten het seizoen graag als conferentie oord fungeert In de nieuwe zuidvleugel zijn in de onderbouw vergaderzalen ge creëerd, die als vervangende ruimten kunnen dienen wem- neer te zijner tijd de rotonde en de keizerzaal in de restauratie van „Huis ter Duin" worden betrokken. Nieuwe plattegrond van Noordwijk Van een onzer verslaggevers Noordwijk VW—Noordwijk heeft deze week een nieuwe plattegrond van Noordwijk op de markt gebracht Belangrijke verbetering van deze kaart is dat een stratenregister is aange bracht De nieuwe plattegrond, die in een oplage van 30.000 is gedrukt, is verkrijgbaar bij het VW. Hema viert 50-jarig bestaan Van een onzer verslaggevers Leiden De Hema in Leiden bestaat in augustus vijftig jaar. Dat jubileum wordt over igens deze week al gevierd. Morgen maakt een muziek korps een rondgang door de stad. Deze week is ook al een receptie gehouden voor het personeel, dat binnenkort in een nieuw jasje gestoken zal worden. De verkoopsters zul len voortaan in geel gekleed zijn en de verkopers in het groen. Hema Leiden is één van de best lopende filialen van dit ruim 120 filialen tellende con cern. De bakkerij is zelfs een van de vier grootste van Ne derland. De Hema-directie laat ook de bevolking van Leiden en om liggende dorpen profiteren van het jubileum. Zo werd de ze week onder meer een grote taart afgeleverd bij het bejaar dencentrum „Rijn en Vliet" aan de Aaltje Noordewierlaan. OUD-ADE Vereniging „Jong- Ade" organiseert vanavond een kruis- en klaverjaswedstrijd, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vereniging. De kaartwedstrijden worden ge houden in de kantine van het sportcomplex „Hertogspark". Aanvang 20.00 uur. I Mode op straat 1 Het Voorschotense modehuis „Pour Elle" presenteerde gisteren een bonte ver scheidenheid aan zomer, voorjaars- en vrijetijdskle- ding. De mannequins ver lieten de zaak aan de Voor straat even om de degelijk heid van de kledij ook op straat te tonen. Pleidooi voor eigen geldpotje De Lindehoeve Van onze correspondent Voorschoten „Het jongeren centrum „De Lindehoeve" moet de mogelijkheid worden gebo den een geldreserve te cree-ren voor moeilijke tijden en voor de ontwikkeling van nieuwe pro jecten. Dit betekent dat de ge meente overschotten van het centrum niet langer voor het volle pond moet innemen. De huidige regeling draagt ertoe bij dat de neiging ontstaat alles maar op te maken, omdat over schotten toch in de gemeentekas vloeien". Dit zei de heer Visser tijdens de vergadering van de commissie jeugdzaken. Tijdens deze verga dering werd meegedeeld dat de functionele commissie jeugdza ken een rapport gaat samenstel len over „De Lindehoeve", waarin vooral de financiële as pecten van het centrum onder de loep worden genomen. Eerste paal voor uitbreiding gemeentehuis Zoeterwoude de grond in Van onze correspondent Zoeterwoude Wethouder P. de Jong van openbare werken heeft gistermiddag de eerste van de 160 heipalen de grond in gedreven waarop de uitbrei ding van het gemeentehuis komt te rusten. Dat geschiedde in aanwezigheid van collega-wethouder W. Maan, secretaris J. Wingelaar, enkele raadsleden, de ambtenaren, die hier straks hun nieuwe wer kruimte zullen krijgen, architect P. v.d. Sterre, die de nieuwe vleugel ontwierp en vertegen woordigers van het Bouwbedrijf Bosman B.V. aan wie de bouw is opgedragen. Daarbij was ook de heer J. Bosman Sr. die enke le uren tevoren op Schiphol te rugkeerde van familiebezoek in Australië. Voor de uitbreiding van het ge meentehuis, inclusief de inrich ting, is door de raad een krediet gevoteerd van 1 1/2 miljoen gul den. In het nieuwe gedeelte komt op de verdieping ook een nieuwe raadszaal waarin de fa ciliteiten voor de raadsleden en het publiek belangrijk groter zullen worden. De raad vergadert nu reeds 'n half jaar in het verenigingsge bouw Ons Huis, terwijl de bur gerlijke huwelijken worden ge sloten in het zaaltje van de Christus Dienaarkerk. Nog voor het einde van het jaar hoopt men het nieuwe gedeelte in gebruik te kunnen nemen. ADVERTENTIE •00 ROOSEN OPTIEK SPECIALIST IN Contactlenze^ enzeific r 1, LeldaPj >0375 jud VOOR KWAUTEITSBROOO!e BAKKER AHSMAlK OWAIAWTPl£IN 4 - TEL 7*47»j0( Al het brood en banket ,e- voor Leiden f kunnen wij niet maken Maar wel bat lekkerste! REMPR0BLEMEE Dan naar de L.B.S. Direct g Z op Hoffman volautomathn remmentestbank (GRATIS) LEIDSE BANDEN SERVI^ Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 HET HUIS VAN rv GESCHENKEN t< MAARSMANSTEEG 14 T TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero - Royal Albert Arzberg Zwlaial -e Makkum - Ravall an 1001 andere gaachankar Per week hebben wij nog enkele uren voor het repareren van uw ^•b Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kostenl Versteegen Tel. 071-130151 Park „die Leytha" 15 l ir wonlnglnr. uitgebreid repertoire* Hollands populair groot assortiment accessoires eigen Import U.S.A.- Pop en countt, m HUWILUKS- RIPORTAOIS HAARLITA J07 Fabriek van MATRASSEN en ST0ELKUSSENS Nu ook voor MEUBEL- STOFFERING en W0NINGINR. Fabrieksprijzen Merelstraat 1A Leiden 071-150772

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4