nwoonplezürmet 1 honderden guldens extra voordeel en kans op 'n gratis fauteuil lIj West Ham United put uit ommekeer in Den Haag inspiratie INTERMEUBELTOONZALENirÜ^ VANDERKLUGTBV. |r 1 Het Motorhuis/Vauxhall Palotai: ,,Ik heb zelf alles uitgeprobeerd intermeubel Ziekenboeg eindelijk leej bij Graafschap Het Motorhuis Julianalaan 46, tel. 01717 - 22 36 14 LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 MAARfg^ LAMPARD:'HET WAS EN BLEEF EEN WONDER' \v HONGAAR LEIDT BIJ WEST HAM (Van onze verslaggever) LONDEN Karoly Palotai (40 jaar) heeft als voormalige Hongaarse international erg veel ervaring in het buitenland opgedaan en dat kwam hem uitstekend van pas, toen hij sinds 1970 als scheidsrechter aan de Europese top ging mee draaien. Zijn lijfspreuk is sindsdien: „Ales wat gebeurt op het veld heb ik zelf in het verleden uitgeprobeerd". Karoly Palotai kreeg zijn eer ste bekendheid als centrum spits van Ra ba Eto en maakte deel uit van het Hongaarse nationale elftal, dat op de Olympische Spelen van 1964 in Tokio een gouden medaille veroverde. Het succes als spe ler bleef echter beperkt, want" in 1967 luidde een knieblessu re het einde van zijn carrière in. Palotai maakte zich over zijn toekomst geen zorgen. Hij had een Hongaars diploma als in ternationaal scheidsrechter op zak, nog daterend van 1960, én hij kon ook als trainer van een club aan het werk. Voor hem lagen dus vele mogelijkheden open. Na beraad met zijn vrouw, die schoonheidsspecia liste was, koos Palotai tenslot te voor een carrière als arbi ter. Hij kon dan tenminste soms bij zijn kinderen zijn en dat zou als trainer heel moei lijk worden. Vanaf dat moment maakte de Hongaar een recordcarrière. Hij drong in 1970 tot de hoog ste klasse van zijn land door en in hetzelfde jaar kreeg hij ook zijn eerste wedstrijd van de FIFA aangeboden. LONDEN - Frank Lam- pard gniffelt nog steeds als hij terugdenkt aan 3 maart 1976 in Den Haag. Het werd bij nader inzien zijn absolute gloriedag op het Europese continent De enige verklaring, die nu nog over zijn lippen komt, luidt eenvoudig en veelbetekenend. "Het was en het bleef een wonder". Nog elke dag wordt er op Up- tonpark, gelegen tegen de ha venwijk vóin Londen, gesproken over dè ommekeer. De fantasti sche samenloop van omstandig heden, waardoor West Ham United na de rust van het bijna zeker verloren Europa cupduel in het Zuiderpark van 4-0 terug kwam tot 4-2, een toch nog per spectiefvolle score voor Londen. Frank Lampard (26 jaar), een Hammer bij uitstek, staat cen traal bij de herinneringen aan toen. Hij was de man, die "mis ter" Greenwood, vervanger van de nog steeds door griep uitge schakelde teammanager Lyall, heel boos aankeek, toen hem de opdracht werd verstrekt uit ar- remoede als linkerverdediger te gaan opereren. Een leuke taak om in een hopeloos draaiend elftal, dat naar adem snakt, een onwennige plaats te bezetten. Maar als er geen praten tegen is resteert de Engelse prof slechts gehoorzaamheid, ook al ontgaat hem de quintessens. Daarom berustte Lampard, de verantwoording behoorde een ander toe. Zo gebeurde wat Lampard, toch een redelijk ervaren Engelse verdediger, haast niet meer voor mogelijk hield. Hij betrad met knikkende knieën het Zuider park. "Ik stond te trillen als een rietje langs de waterkant", ver klaarde Frank Lampard nader hand. "Wat kon je anders doen dan strak verdedigen?" meende hij eerst. MEESTERZET Al zijn bange voorgevoelens kwamen niet uit. Want Green woods opdracht bleek een mees terzet. De in de zevende hemel zijnde Lex Schoenmaker had helemaal niet door, dat zijn nieuwe tegenstander met zijn grote ijver de basis legde voor een verraderlijke tegenactie van West Ham United. De grote vrij heid van Lampardwerd dienst baar gemaakt aan de Engelse uitblinker Paddon, die rugdek king kreeg, entoen op zijn beurt naar hartelust kon blijven aan vallen. Door die "vondst" én de knappe scoringsdrift van Jen nings kwamen de Engelsen toch aan hun nooit verwachte tegen doelpunten. Sommige deskundigen in de Ne derlandse voetballerij keken trainer Boskov op deze fout aan. De Joegoslavische vakman had het "lek bij FC Den Haag" moeten opsporen en tijdig zijn maatregelen behoren te nemen. Maar dat verzuimde hij, en waarom? Perazic of Schoenma ker zouden dan het slachtoffer moeten worden ten gunste van bijvoorbeeld Albertssen en dat wenste Boskov op dat moment niet te riskeren. Misschien was deze stellingname goed voor de club, wie zal het ooit zeggen. Maar het vertrekpunt voor "Londen" werd er nadelig door be invloed. De twee treffers van West Ham United kunnen aan staande woensdag een belang rijke rol spelen. Zij zijn in een uitwedstrijd tot stand gekomen en bij een gelijk saldo over bei de wedstrijden tellen ze dubbel. INSPIRATIE Frank Lampard put hieruit in spiratie. Hij kent de mentaliteit van West Ham door en door en voorspelt een drama voor FC Den Haag. "Wij waren in mijn ogen geen favoriet bij de loting voor de kwartfinales. Maar na het spel in Den Haag geef ik (IAAC m en vooi ast U divi< Boskov zoekt een buitenspeler. Een van de voornaamste kandidaten is Gerusèi Jonge en voor hem bestaat de kans de hoge verwachtingen van FC Den Ha benadrukken. H mijn ploeg de meeste kans om te winnen". Hij vertolkt met de ze mening ook het optimisme van anderen. De club zat de laatste tijd be hoorlijk in de zorgen. De resul taten waren na een sensationeel begin van de competitie zeer teleurstellend. Boskov hiervoor: "Ik heb dat al jaren bestaande verschijnsel bij West Ham Uni- Lyall moesten in Holland al ver ted bestudeerd en de oorzaak stek laten gaan en de afgelopen kannaar mijn stellige indruk week, toen West Ham United bij niet anders zijn dan een ver- Leeds United op bezoek ging, keerde programmering van de kon Greenwood amper elf man training". Bij de terugval in de bij elkaar scharrelen. De rest competitie kwam tenslotte een lag ziek op bed. West Ham over- griepepidemie. Spelbepaler Tre- woog toen zelfs om uitstel bij de vor Brooking, middenvelder Pat bond te vragen. Holland en teammanager John Maar het gelijkspel van 1-1 digheden, kan alles", pro!., Frank Lampard, nu de 11 nier, die in 1976 een b^n v wedstrijd van de club ®ns' aangeboden vanwege tien. f clubtrouw. "FC Den Haaf m dat straks merken..." HANS DE BI Moderne, zeer stijlvolle zitcomer, bestaande uit 2 tweezits-banken en een rond hoek element die erg komfortabel zitten. Uitgevoerd in een prachtig gedessineerde beige/bruine velours. Dit is Intermeubel's Lente prijsvraag. In de etalage van uw Intermeubel-woon- adviseur ziet u een klassieke leren fauteuil en in de gratis wooncourant staat ie ook. Raad hoeveel koperen sier- nagels in deze fauteuil zijn verwerkt en u maakt 'n grote kans om deze fauteuil te winnen. Of een andere, tot 1000,- winkelwaarde. Uw Intermeubel-adviseur heeft een gratis wooncourant voor u mét deelname formulier! Profiteer ook van 't Extra Lentevoordeel tot 1 mei a.s. Meubelen Klassiek en Modern, Haarlemmerstraat 198-200, Leiden, Tel. 071-131846-131847-131848. Afd. Slaapkamers, Haarlemmerstraat 256-258,Tel. 071-122154. Donderdags koopavond jpNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijl^ I PIJN MANSVELD NOG NIET VERDWENEN (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de eredivi sie is de spanning volledig terug na Feyenoord's over winning op FC Twente en het gelijkspel van Ajax tegen FC Utrecht Zondag alweer hoog tepunten: Roda JC—PSV, Aja- x—FC Amsterdam, Telstar Feyenoord en FC Twente—Go Ahead Eagles. Momenteel ligt FC Twente een punt achter op Feyenoord, PSV Ajax. FC Den Haag speelt morgenavond zijn thuis wedstrijd tegen De Graaf schap, dat slechts twee punten minder bezit dan de Zuider- parkers. De FC Den Haag-se lectie bleef ongewijzigd. Het meespelen van aanvoerder Aad Mansveld is dubieus. Aad Mansveld hierover: „Ik heb wel lichte loopoefeningen gedaan, maar helemaal lekker zit het nog niet met mijn knie. Gisteren zijn er röntgenfoto's gemaakt en gelukkig bleek er niets ernstigs aan de hand. Het is vermoedelijk een verrekt kniebandje of een lichte kneu zing. Ik speel liever morgen avond mee, om het wedstrij dritme op peil te houden, me de in verband met de komen de en beslissende strijd tegen West-Ham United. Morgenoch tend valt derhalve de beslis sing of ik wel of niet zal mee spelen", aldus het relaas van de populaire aanvoerder. "wol Blij ven Tegenstander De Graafschap, dat om 20 uur aan zijn Haagse klus gaat beginnen, doet het dit seizoen verrassend goed. De ex-FC Den Haag-trainer, Evert Teunissen, wordt door de Graafschap op handen ge dragen en hij heeft laten we ten ook het volgend seizoen in dienst te blijven. EVERT TEUNISSEN: „Onze ziekenboeg is gelukkig wat le ger. Tegen mijn oude club kan ik weer beschikken over Kees Storm en de weer schorsing- vrije Gerrie de Jonge. De jon ge centrumverdediger Ernie Brands (20) zou eventueel ook kunnen spelen, maar ik spaar hem liever even. Met linker spits Adri Nanlohy (ex-Feye- noord) gaat het ook de goede kant op, zodat ik hoogstwaar schijnlijk morgenreeds kan testen in het C-elftal. Verdedi ger Roel Zaaijer en doelman Nico van Zoghei moet ik nog FC Den Haap dag eerder Sl in actie t geruime tijd missen. Daaret gen verwacht ik dat Hl' Koenders (linkerflankverd^J ger) blessurevrij naar Zuiderpark komt, aldus Ei Teunissen. jar In het elftal van De GiJ'cl schap fungeert middenvel! Guus Hiddink als spelbepal Goalgetter is de 26-jarige reL terspits Gerdo HazelhekP met 15 doelpunten. Een vanj meest vooraanstaande spel! is de 23-jarige onvermoeib? middenvelder Dick Schoei) ker, die vanuit tweede lijn ra 8 goals sterk opereert. Intei sant is het optreden van rie de Jonge als linkerspi Deze 27-jarige speler wordt i enkele seizoenengevolj door.... FC Den Haag. L. Illllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllo Leiden, Vondellaan 80, tel. 071 - 76 93 13 Katwijk, AmbaChtsweg 1tel. 01718 - 2 92 03 uwVauxhall/Ranger/Bedford/CF-dealer S Alphen aan de Rijn F Prins Hendrikstraat 41 telefoon (01720) 7 39 04

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14