Starlift gaf set prijs in belang van moraal Martin van Vianen wilde weer dolgraag in Den Haag werken Hoddenbach en Joop Hollandia een sterk duo Na avontuur ADO 20 trainer van LENS Sterke combinaties onbraken bij Starlift BUITENLANDERS IN SCHOONSPRINGSTRI.TD DE MORGENSTOND Sollicitatie naar Olympische vlam Afrika" dreigde met boycot Spelen Kruis terug in de ring Vijf boksers verdedigen titel Van den Oever al weer weg Trainer Zuma verlaat RAVA tT fJDERDAG 11 MAART 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 21 in weinig voorkomend beeld in de Marimbahal. Chaos bij Starlift na een aanval van Roswell. )SWELL GREEP LAATSTE KANS NIET ISWIJK Pierre Mathieu, de „aan-alles-denker" Starlift, hanteerde tenslotte het psychologisch «n. Hij kon zijn team met 3—0 laten winnen en laagse bekerderby tegen Roswell zou dan een nog lirstellender karakter krijgen dan deze al had. wilde Mathieu de uitverkochte Marimbahal in iwijk niet aandoen en hij waagde zich helemaal en zijn gewoonte in aan een interessant experi- fUft. in haast elk opzicht su- eur, stond met 2—0 in sets én Jan Jaspers, anders e reserve, kreeg alle kans in het team te presenteren, lieu: „De ploeg is in vorm dat was zeer duidelijk te Mijn risico, dat ik nam, s bijna te verwaarlozen. Star- speelde zo gemakkelijk, dat n de vierde set alles weer simpel kon rechtzetten als nodig mocht blijken". Het ;k nodig, want toen Japsers l knap herstelde van een Ik begin lag zijn ploeg toch 'er achter. Mathieu: „Dat was i mijn fout. Ik liet Roswell te i komen. Maar aan de andere it ben ik toch blij. Mijn spel- ideler kon nu eens ook aan andere aanvaller wennen en weet waar daar straks nog voor is. Wij krijgen nog moeilijke wedstrijden voor einde van de competitie in 85-2jit is en Jaspers zal daarbij :hien zeer bruikbaar zijn." Hij moest het maken, kon zich nu bewijzen. Maar dat deed Jas per maar ten dele. overmoedig fderschatting slimme Mathieu, de Michels de Nederlandse volleybal- mi omdat hij ook met jeugd z I zee*" hechte eenheid van a eau kan smeden, verklapte rmee niet alles. Hem was Hbleken dat Starlift na de, al- imeen als beslissend voor de erlandse titel beschouwde mf op Interlance, de afgelo- zaterdag, leed aan een lich- vorm van overschatting, grote klap was geslagen. Ma- ieu raakte de afgelopen dagen rontrust door dit symptoom, ïarom redeneerde hij gister- ond laat: „Het liefst was ik in situatie begonnen met een (j :hterstand van 2—0 tegen Ros- ill. Dat zou voor mijn team r uit het beste zijn geweest, strijd was dan spannend en larlift had meer moraal aan 'eertee zege kunnen overhouden." a1aar dat kon natuurlijk niet en hf athieu loste zijn probleem zeer tart op Hij loodste zijn ploeg da%rste een veilige haven binnen r:h gaf zich toen over aan de 'estatiedrang van Jan Jaspers. Over de mede daardoor verlo ren gegane set wenste Pierre Mathieu niet te treuren. „Eer lijk, het komt me goed uit, dit verlies van een set. We werden lichtelijk overmoedig en dat kan later misschien ongewenste gevolgen hebben. Nu staan we weer met beide benen op de grond." De noodzaak" daartoe ontging aanvankelijk iedereen in de uit verkochte Marimbahal in Rijs wijk. Een onvervalste volley balthriller stond op stapel. De sfeer was uitbundig en heh pu bliek verdeelde zich in twee ge lijke parten. Ook de andere ver trekpunten waren beloftevol. Starlift moest na de triomf op Interlance bewijzen hoe hecht de huidige kampioenskandidaat bij uitstek kan opereren én te genstander Roswell aasde als laatste mogelijkheid van het sei zoen op een van de bevliegin gen om weer eens voor een stuntje te zorgen. Ere wie ere toekomt, Starlift won dit prestigetreffen met vlag en wimpel. Het verschil zat hem in Frank Constandse. Hij gaf met magistraal spel het „opzet je" voor Starlift en won bijkans alleen de eerste twee sets. Even leek Roswell daarna de faam van een Cupfighter te bewijzen, want het profiteerde koel en nuchter van Mathieu's bewuste test met Jaspers. Maar de klasse domineerde daarna wéér en Starlift freewheelde met het grootste gemak naar de eindze ge van 3—1. Het enige minpuntje op het bla zoen van Mathieu's soepel draaiende brigade was het slecht serveren. Frank Con standse bezondigde zich hieraan het meest; hij sloeg zijn opslag vijf keer achter elkaar noncha lant en zonder gebaar van spijt in het net. Teveel voor een top- speler van zijn kaliber. Mathieu: „Dat is waar. Maar alle spelers Een van de vele smashes van uitblinker Frank Constand se. John Groen flinks) en Frank van Overeem vormen tevergeefs een blok Hans de Haas, spion Delta Lloyd: (Van onze sportredactie) RIJSWIJK Hans de Haas, coach van Delta Lloyd aanstaande zaterdag tegenstander van Starlift in de compe titie zat gisteren als „spion" op de tribune. Hij had van Starlift niet zo'n hoge pet op en stipte aan wel degelijk mogelijkheden voor zijn ploeg te zien. „Ik ga mijn tactiek natuurlijk niet prijsgeven, maar men mag wel weten, dat ik sterk spel in de combinaties niet gëzien heb. En daar richt ik me tegen Starlift op." Hij vergeleek Starlift met Delta Lloyd enigszins. „Het verschil zit hem in een jaar meer routine. Voor de rest spelen we ongeveer hetzelfde." Die routine kweekt Delta Lloyd aan staande dinsdag ondermeer in een oefenwedstrijd tegen CSKA Sofia, de Europese bekerhouder. hebben de opdracht van mij om risico's met serveren te nemen. Wij moeten er eens door heen komen en als dat lukt zal het rendement des te meer blijken. Dit jaar konden we alleen in een kwart van de zaal oefenen. Het volgend seizoen krijgen we waarschijnlijk een hele zaal tot onze beschikking en dan ver dwijnt het probleem onherroe pelijk." HANS DE BRUYN Uw mening Geweld op het veld ir aanleiding van alweer pu in de krant, betreuren de ongeregeldheden ten Eerst enige weken gele- wedstrijd BBW-NLS ove ongeregeldheden) en r twee wedstrijden, na- Maasstraat-GS Azzurri Hood-BBW. Wij vin- nu tijd worden, dat de Den Haag van de maatregelen gaat nemen. 1 Afdeling Den Haag nog weil behouden, daar wel eens iets doen. De meeste last deze buitenlandse ver- De scheidsrechters van de Afdeling Den Haag, KNVB. DEN HAAG De nationale winterkampioenschappen schoon- springen zaterdag en zondag in het zwembad De Morgenstond te Den Haag zullen worden opgeluisterd door internationale invita tie-wedstrijden Hieraan zullen deelnemen: Danilo Cogrossi en Paolo Nicoletti (It), Ralf Deboy en Claudia Frije (W.Dld), George Head, Ricardo Camacho, Beien Nunez en Conchita Garcia (Spa), Christopher Snode, Michael Adge, Trev Simpson en Linda Carwardine (G.B.)., I Anders, Alin, Frederik Melin en Ake Skoeld (Zweden). Aan het I Nederlands kampioenschap nemen onder meer deel: Hans Feis, Frans van de Konijnenburg, Lia Molenaar, Mirjam Hoffer, Jose de Frel en Lidy Spruyt. HEEMSKERK Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Na een luttel aantal jaren geleden Den Haag verlaten te hebben, be sloot Martin van Vianen half januari na overleg met vrouw en kinderen naar een betrekking in Den Haag of zeer naaste omgeving uit te zien. Het niet eens al te naarstige zoeken resulteerde afgelopen za terdag in een definitieve bekrachtiging van een contract voor één jaar bij de eersteklas ser LENS. Aan het besluit van Martin van Vianen om ADO'20, de grootste amateurvereniging van Nederland waar hij momenteel nog als full time trainer in dienst is, te verlaten, lagen een aantal oorzaken ten grondslag. „Eerlijk gezegd werd het mij allemaal een beetje te veel. Elke dag was ik wel om een uur of vijf op het veld en het waren uitzon deringen als ik eerder dan tegen elven weg ging. Ik heb hier werkelijk van alles gedaan. Trainer, jeugdtrainer, spelregelcursussen en ga zo maar door. En daarbij komt nog eens mijn studie. Ongeveer anderhalf jaar heb ik er verschrikkelijk veel voor over gehad, het is zwaarder dan men denkt. Eerlijk gezegd verwacht ik wel over enkele maanden mijn A-diploma te halen. Daarvan uitgaand moet je voor jezelf nagaan wat de mogelijkheden zijn. Het trainen van een eerste divisieclub, een wens die ik ook bij de KNVB kenbaar heb gemaakt, behoort vrijwel zeker tot de onmogelijkheden. Het werkterrein in Noord- holland ligt niet zo verschrikkelijk gunstig en daarom ga je ergens anders kijken. En zodoende ga je op zoek naar een hoofd- of eersteklasser in de randstad. Bovendien, ik heb meer dan dertig jaar in Den Haag gewoond. Ik wilde ook erg graag naar de stad terug". Na het bestuur van ADO'20 ingelicht te hebben, liet Martin van Vianen via zijn Martin van Vianen keerde weer te rug naar de stad van zijn hart. Ditmaal vond hij onderdak bij LENS. talrijke relaties in de (Haagse) voetbalwereld het bericht doorsijpelen dat hij beschikbaar was. De signalen werden opgevangen door bestuurslid De Bruyn van Lens en zes dagen later was de zaak rond. Voorzitter Hans van der Kley: „Het is allemaal erg voorspoedig gegaan. Uit de snelle besluitvorming valt al af te leiden dat bestuur en trainer weder zijds verwachten op dezelfde golflengte te zitten. Ik ben ervan overtuigd dat Van Via nen een ambitieuze kerel is en dat wij goed met hem kunnen samenwerken". Een mening die ook Martin van Vianen is toegedaan. „Als dat niet het geval zou zijn, zou ik er natuurlijk niet eens aan begonnen zijn. De besprekingen met het bestuur zijn in een erg prettige sfeer verlopen. Zij heb ben hun wensen en verlangens op tafel gelegd en samen hebben we ongeveer een gedragslijn uitgestippeld". Hans van der Kley: „We hebben tegen Van Vianen gezegd dat wij een plaats in de hoofdklasse ambiëren. Van de andere kant moet je natuurlijk ook zo reëel zijn om te beseffen dat dat niet van de ene op de andere dag kan. Vooralsnog streven wij ernaar een goede eersteklasser te worden". Het is de bedoeling dat Martin van Vianen, wiens bijnaam „de lange" ongetwijfeld weer veel gehoord zal gaan worden, bij Lens het eerste en tweede elftal, plus de AI onder zijn hoede krijgt en zal daarmee de opvolger worden van Wim Anderissen (naar RKAW) en jeugdtrainer Hans Zoet die nog naar een nieuwe vereniging aan het zoeken is. Martin van Vianen: „Eigenlijk valt er voor de rest nog maar weinig te zeggen. Ik zal mij voor honderd procent inzetten om er het beste van te maken. Het eerste wat mij te doen staat is kennismaken met de selectie en bekijken welke kwaliteiten er aanwezig zijn". st. Drie jaar geleden gaf hij een goede baan als vertegenwoordiger op voor een fulltime trainerschap, nu keert hij terug als een trainer die nog zoekende is naar een baan overdag. „Ik heb me nog nooit erg zorgen gemaakt. Wie weet wat de toekomst mij nog zal brengen". PAUL HOVIUS |!,i'U!J j:il^:!'li^l^l:.;h'r.,!! Y'.,'.!!;,!!'-.!'..!:!! .1" IIIMMÜ.IIM!;!!'::,!!! MONTREAL Voor de eerste keer in de geschiedenis zal het aantal dames en he ren gelijk zijn in bet estafetteteam, dat de Olympische vlam draagt. Gisteren is de Canadezen ge vraagd te sollicite ren naar een plaats in het team, dat de vlam van Ottawa naar Montreal en Kingston (zeilen) zal brengen. Vijfhonderd lopers van beide sexen zijn nodig. De enige ver eisten zijn dat men tenminste vijftien jaar is en een kilome ter in vijf minuten of minder kan afleggen. De vlam zal op 15 juli op de Parlements- heuvel in Ottawa worden ontstoken met behulp van een laserstraal, die per satelliet vanuit Grie kenland wordt over- waarbij maandag steld. Een official gestraald. vier bouwvakarbei- verklaarde dat de De werkzaamheden ders om het leven slachtoffers, die een aan het Olympisch kwamen. De vak- val van ruim tachtig stadion zijn gisteren bond had echter meter maakten door- hervat na een korte geeist het werk op te dat een hol betonblok onderbreking als ge- schorten tot er een losraakte, een fout volg van een ongeluk onderzoek was mge- hadden gemaakt. iiiiiiiiiiiiiiiiii ADDIS ABEBA De Afrikaanse spor traad heeft tijdens een zitting in Addis Abeba (Eth) gedreigd met een boycot van de Olympische Spe len van Montreal. De reden is een tournee in juli van het Nieuwzeelandse rug- byteam „All blacks" door Zuid-Afrika, waartegen de verte genwoordigers van niet-blank Afrika sterk gekant zijn. kritiek geleverd op had voorgesteld een Joao Havelange, de commissie naar Zuid- gelijktijdig Braziliaanse voorzit- Afrika te sturen om congres ter van de Fifa (inter- te onderzoeken of er voetbal sprake is apartheid. van de Afrikaanse nationale voetbalfe- voetbalbond werd er deratie). Havelange Een plaatje in het belang van de dollarstroom, waarmee Muhammed Ali zijn carrière wil.beëindigen. Een van de mogelijke tegenstanders in zijn laatste partij is de Brit Richard Dunn (links). Omdat Ali toch in Engeland was, wilde hij Dunn best op de zijn bekende wijze in de ogen kijken. DEN HAAG De Amsterdammer Joop Kruis, die enkele jaren geleden Nederlands kampioen in het middengewicht bij de profs was, zal maandag 29 maart in Carré in Amsterdam zijn rentree in de ring maken. De tegenstander van de oud-kampioen, die nu in het halfzwaargewicht uitkomt, is nog niet bekend In de hoofdpartij van de internationale bokswedstrijden ontmoet de Nederlandse welterkampioen James Vrij in een gevecht over tien ronden de Fransman Jean-Pierre Younsi. Rudi Koopmans bokst in het middengewicht over acht ronden tegen de Italiaan Philippe Grotti. In een vierde profgevecht komt de Utrechter Adrie Huussen te staan tegenover Josef Gnion (Ivoorkust). Deze partij gaat over zes ronden. EINDHOVEN Vijf amateurboksers zullen hun het zwaarweltergewicht en het halfzwaargewicht titel verdedigen tijdens de Nederlandse kam- met ieder tien deelnemers. De zwaargewichtklasse pioenschappen die op 13, 14 en 15 maart worden telt er zeven, onder wie de Olympische kandidaat gehouden. John Doornbos. Voorts kunnen een gooi naar uitzending doen weltergewicht Schulz, zwaarwel- Bantamgewicht Verstappen (district zuid), lichtge- ter Wijngaard en middengewicht Schmidt, wicht Brouwer (oosten), lichtwelter Van Eek Op zaterdag 13 maart worden voorronden gebokst (Noord Holland), weiter Schulz (oosten) en midden- in de Philips Jubileumhal in Eindhoven (aanvang gewicht Schmidt (zuid) zijn de regerende kampioe- 20 uur), op zondag 14 maart zijn de halve finales nen. In negen gewichtsklassen wordt gebokst, om 14 en 20 uur in de sporthal te Gemert en op Voor het vedergewicht meldden zich geen kandi- maandag 15 maart worden, te beginnen om 20 uur, daten. de eindstrijden gebokst in Sporthal De Vinken- De zwaarste bezette klassen zijn het lichtgewicht, kamp te Den Bosch. Tiende plaats kunstrijdster Van der Horst MEGEVE Na de eerste dag van het eerste toernooi om de wereldkampioenschappen kun strijden voor junioren in Mege- ve (FRA), waarop de verplichte figuren zijn afgewerkt, staat Herma van der Horst bij de meisjes op de tiende plaats 1. Suzie Brascher (VS) plaatscijfer 10,5 40.32 punten; 2. Tracey Solo mons (GB) 25.5 - 38.36; 3. Gamet Ostermeier (WDLDV29 37.49; 5. Her- ma van der Horst (Ned.) 96,5 31.16. Scheveningen is maar kort het werkter rein van Jan van den Oever geweest. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Jan van den Oever gaat Schevenin gen na een kortstondig ver blijf al weer verlaten. Deze week liet hij weten zijn contract dat hij aan het begin van dit seizoen met de tweedeklasser sloot niet te verlengen. Wil de Visser schoot scherp in damesduel Den Haag Wilhelmus heeft gisteren in een oefenduel het Nederlands studententeam met 2—0 verslagen. Robin Isselman en Eric Dordrechter waren de doelpuntenmaker •In een wedstrijd tussen de da meselftallen van afdeling Den Haag en afdeling Leiden, op het terrein van VTOS gespeeld, heeft Wil de Visser zich een schutster van formaat getoond. De speelster van KFC'71 schoot vijf keer raak, wat veel bijdroeg in de triomf van 8—1 van de Haagse ploeg. DEN HAAG Trainer Zuma gaat weg bij RAVA. Na een eenjarig verblijf bij de Haagse ploeg heeft hij zijn afscheid bekend gemaakt. Het bestuur heeft nog geen contacten gelegd voor de opvolging. (Van onze paardesportmede- werker) NOOTDORP De amateurs op de sulky kwamen gistermiddag op de draversba^n van Noot dorp in actie in de strijd om de Jaarlijkse Gouden Speld. Een toernooi dat bestaat uit tien draverijen. De Voorburgse dameskapper Jan Hoddenbach zegevierde met het paard Joop Hollandia. Niet zolang geleden heeft hij dit paard verkocht aan Harry Pools. De Brabantse trainer Pools deed er goed aan om Jan Hoddenbach achter zijn oude paard te plaatsen. Ook gisteren bleek weer dat deze twee een sterk duo vormen. Hij zegevier de voor Kimberley Kid J. en Harro Bond. Voor trainer-pikeur Giel van der Togt uit Staphorst was het bezoek aan Nootdorp ook niet vergeefs geweest. De oud-Voor burger die zijn opleiding heeft gehad bij trainer Guus Knijnen- burg zegevierde .in de eerste twee draverijen. Eerst bracht hij Mariandel als eerste over de eindstreep en nog geen half uur later de drie-jarige Orson Ba ker. Laatstgenoemde kwam voor het eerst uit in een echte draverij. Het vertrouwen van het publiek in Van der Togt met zijn Orson Baker was erg groot, want winnend bracht het paard maar 1.70 voor elke gulden ge speeld, op. Uitslagen: Klarenbeekprijs: OVER 2380 meter: 1. Mariandel (M. v.d. Togt) 1.29.8. 2. Nora Hagheweyde, 3. Martin Han over. Toto: Winn 25.30. pl 3.80 1.70 3.70, Kopp 9.10, trio 1.025,20. Kimswerdprijs (le afd) over 2000 meter: 1. Orson Baker (M. v.d. Togt) 3.00.3 1.30.2, 2. Norbert Oliver, 3. Norman Bronstee. Winn 1.70, pl 1 40 2.10 7.00, kopp 5.40. Kloetingeprijs over 2000 meter: 1 Nerva (J. van Dooyeweerd) 2.55.4 1.27.7, 2. Mirelle (buiten wedden schap), 3. Myra Supreme. 4 Mara Buitenzorg. Winn 1.80, pl 1.20 1.90 1.40, kopp 3.70. trio 60.60 Klundertprijs over 2380 meter: 1. Moniek Donne (B. Schwartz) 1.29.0, 2 Mike Fortuna. 3. Lex Hanover K. Winn 7.20. pl 3.40 2.20 3.30, kopp 1460. Kootwijkprijs (le afd) over 1680 me ter. 1. Korinotte (J. Klinkenberg) 1 25.8, 2. Kensington. 3. Krone van Nora, Winn 14.00, pl 2.60 2.30 1.70, kopp 10.60, trio 183.70. De Gouden Speld over 2000 meter: 1. Joop Hollandia (J. Hoddenbach) 1.25.9, 2. Kimberly Kid J., 3. Harro Bond. Winn 2.50, pl 1.50 3.10 4.70, kopp 6.70 Krommenieprijs over 1660 meter: 1. Icarus (R. Pools) 1.24.6, 2. Lime du Bois, 3. Kitty H. Winn. 3.70. pl 1.70 1 40 1.50, kopp 4.10, trio 89.90. Kootwijkprijs <2e afd): 1. Lady Ba ker (J Klok) 1.25.1, 2. Julia Axkit, 3. Linda. Winn 5.30, pl. 2.10 1.40 1.70, kopp 13.40. Koewachtprijs over 2000 meter: 1 Loko Buitenzorg (J. Wagenaar) 1.25.5, 2. Looper T.. 3. Koek Buiten zorg. Winn 1.90, pl 3.20 1.40 3.10, kopp 6.40, trio 72.90. Kimswerdprijs (2e afd): 1 Nescio (A. de Regt) 1.30.8, 2. Nepos Fried, 3. Napoleon H. Winn 2.00, pl 2.50 3.40, kopp 3.70. Totalisatoromzet: 217.670,-. -4

Leidse Courant | 1976 | | pagina 21