Noodklok luidt voor Oranjevereniging Noordwijk Burgemeesterswoning Voorhout krijgt dure opknapbeurt „BURGEMEESTER VOERT ONFATSOENLIJK BELEID" Geen drempels op doorgaande route in Warmond Felicitatie voor 100-jarige CDA Zoeterwoude legde verantwoording af fl-HNGENflflM. „Voorlichting over gehandicapten schiet tekort" LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 MAART Van onze correspondent Noordwijk Bestuurders en commissieleden van Oranjevereniging Noordwijk-Binnen, hebben tijdens de ledenvergadering, die gisteravond in hotel Royal werd gehouden, de noodklol geluid. Binnen een paar jaar zullen eni ge bejaarde bestuurders het col lege gaan verlaten. Zij hebben een staat van dienst achter de rug van tientallen jaren (secre taris J. Landman viert volgend jaar zijn 40-jarig jubileum als bestuurslid) en achten de tijd gekomen om hun taak aan jon geren over te dragen. Maar die jongeren zijn er niet. Hetzelfde probleem doet zich voor bij de commissieleden. Vele jaren ach tereen waren zij het die zich inzetten voor het welslagen van feesten, maar ook dit comité vergrijst meer en meer. Tot nog toe zijn slechts enkel jonge Noordwijkers bereid geonden in het commissiewerk deel te ne men of een bestuursfunctie te vervullen. Op korte termijn dienen zich een flink aantal jonge Noordwij kers aan te melden om de gele deren te versterken. Zö niet, dan dreigt de Oranjevereniging ter ziele te gaan en zullen de jaarlijkse feestelijkheden tot het verleden gaan behoren. Dit zou te betreuren zijn, want voor honderden, ook onder de jeugd, betekenen deze festiviteiten een gewaardeerd amusement. Bo vendien is het een typisch stuk dorpsfolklore. Onder leiding van voorzitter J. F. Mooyman had de discussie over het feestprogramma een vlot geanimeerd verloop. Op dinsdag 23 en donderdag 25 maart a.s. is er voor de leden van de Oranjevereniging in het Royal-theater een toneelavond. H.R.I.O.S. zal dan het blijspel „In het vrolijke Weerhaantje" voor het voetlicht brengen. Ook de Noordwijkse bejaarden zijn welkom op deze toneelavonden Op Koninginnedag (30 april) is er voor de klassen 1. 2 en 3 van de basisscholen een filmvoor stelling. Voor de oudere school jeugd denkt men aan een puz- zelrit en aan het vertonen van een film. Andere festiviteiten worden er op die dag niet geor ganiseerd, mede om de Oranje vereniging Noordwijk aan Zee, die op deze dag volksfeesten houdt, niet in de wielen te rij den. De Kroningsfeesten van de O.V Noordwijk-Binnen beginnen dit jaar op zaterdag. 28 augustus met een viswedstrijd voor de jeugd tot 13 jaar en met een speciale viswedstrijd voor da mes. Deze viswedstrijden zullen waarschijnlijk plaatsvinden in de Woensdagse Watering. Ver der is er op deze dag nog ring- rijden op losse paarden op een terrein aan de Nieuwe Zeeweg. Dinsdagmiddag, 31 augustus, wordt het vermaakcentrum bij het raadhuis en het plein van de Grote Kerk geopend. Die avond is er weer het ringrijden op de fiets en het mastklimmen. De dag daarop, woensdag 1 septem ber is er 's avonds, het altijd vele deelnemers trekkende, tob betje steken en het zakken gooien. De laatste dag, donder dag 2 september, is het de gehe le dag volop feest 's Morgens vroeg begint men met een vis wedstrijd, verder zijn er schiet wedstrijden, bij voldoende deel name het ringrijden met versier de auto's en het traditionele ringsteken met paard en ver sierde sjezen. Voor de middag staat de Ronde, van Noordwijk op het programma. Er is een speciale ronde voor de jeugd met als hoofdprijs een fiets. 's Avonds is er weer het auto duwen, het ski-lopen en de stoe lendans voor gehuwde paren. In deze vergadering werd ver der de bestuurssamenstelling bekend gemaakt. Voorzitter is J. F. Mooyman, J. Gravendaal is tweede voorzitter, J. Landman secretaris, Jos de Mooy tweede secretaris, A. de Jong penning meester, J. de Ridder tweede penningmeester. Van Schie en Van der Ploeg commissarissen en A. Hoogeveen commissaris voor paardenzaken. COMMISSIE ADVISEERT: Van onze correspondent Warmond Tijdens de verga dering van de commissie open bare werken werd gisteravond een .begin gemaakt met de be handeling van de verkeersnota voor Warmond. Door de leden werd gesteld dat dit lijvige boekwerk als praatstuk zal moeten dienen voor de gehele Warmondse bevolking. In sa menwerking met de Vereniging Veilig Verkeer Warmond zal dan ook een inspraakprocedure op gang worden gebracht. Gisteravond kwam de door gaande route aan de orde. In de nota wordt aanbevolen het ten noorden van de Beatrixlaan ge legen gedeelte van de Herenweg en het Oosteinde in de bebouw de kom op te nemen, zodat ook hier de maximumsnelheid van 50 km zou gelden. Alle commissieleden waren het hiermee eens. Ook m.b.t de ont wikkeling van de kampeerter reinen en de uitbreiding van het sportpark Overbos. Een nader onderzoek zal worden ingesteld naar de voor- en nadelen va asfaltermg van de Oranje Nas- saulaan. Herenweg, Sweiland- straat en het Oosteinde. Het aanbrengen van verkeers- Zware boete voor echtpaar uit Woubrugge (Van onze rechtbankverslagge- de ANWB af te raden. De com missieleden sloten zich hierbij aan en zien als verkeers belem merende maatregelen liever bijv. verkeerslichten. Deze lichten zullen na de moge lijke realisering van de Schip- holspoorlijn noodzakelijk zijn bij het punt van samenkomst van Padoxlaan, Sweilandstraat, Herenweg, Wassenaarstraat en Oranje Nassaulaan. Verder wordt gedacht aan voetganger slichten bij de oversteekplaat sen bij Huize St. Liduina, Het Trefpunt en nabij de Laan van Oostergeest. LEIDSCHENDAM In het Leidschendamse raadhuis is de vroegere ontvangerskamer inge richt tot een „voorlichtingska mer" waar iedereen raadsstuk ken kan inzien, op stapel staan de bestemmingsplannen en ver dere aktuele zaken met boven dien brochures en tijdschriften van allerlei aard. Burgemeester E. J. M. Kolfschoten zal de nieu we aanwinst voorafgaande aan de raadsvergadering van maan dag 15 maart, om 19.30 uur in gebruik stellen. Mevrouw M. Geene—Harte- man heeft gisteren in het Sophie- kehuis in Wassenaar, waar zij nu zes jaar woont, haar honderdste verjaardag gevierd. In de morge nuren kwam loco-burgemeester Van Dijk haar gelukwensen na mens het gemeentebestuur en daarbij was ook het bestuur van de stichting Sophiekehuis verte genwoordigd. Mevrouw Geene kreeg bloemen aangeboden. De gang waarin haar kamer gelegen is was versierd. Er was een grote taart. Mevrouw Geene woont in Wasse naar sedert 1934. In de oorlog moest het echtpaar Geene eva cueren naar het midden van het land. Kort voor de bevrijding in 1945 overleed haar echtgenoot, die werkzaam was bij de Holland Amerikalijn. Mevrouw Geene en haar pleegdochter, mej. Bakker, keerden na de bevrijding naar Wassenaar terug. De burgemeesterswoning in de Prof. Aalberselaan Van een onzer verslaggevers Voorhout De nieuwe burgemeester van Voorhout, die al bijna zes maanden op zich laat wachten, komt te wonen in een geheel opgeknapte ambtswoning. De burgemeesters woning aan de professor Aalberslaan krijgt een opknapbeurt van 42.000 gulden.' Dit bedrag zal onder meer worden aangewend voor behangen en schilderwerk, verbetering van de electrische voorziening en voor aanpas sing van de sanitaire voorzieningen. De Voor- houtse raad beslist tijdens zijn vergadering van 18 maart over het beschikbaar stellen van een krediet, groot 42.000 gulden. Tijdens diezelfde raadsvergadering wordt be slist wat er gaat gebeuren met de Klokkenma- kersbrug. Deze brug verkeert in bijzonder slechte staat. Het college van b en ,w vreest zelfs, dat als op korte termijn geen maatregelen worden genomen, de veiligheid voor met name het zware vrachtverkeer in gevaar wordt ge bracht. De brug is inmiddels tijdelijk afgesloten voor voertuigen die een totaalgewicht van 3.500 kilo te boven gaan. Het college was aanvankelijk van plan de brug te vervangen door een zogenaamde „Waco-dui- ker", dat bleek later financieel niet haalbaar te zijn. Uit onderzoekingen is geconcludeerd dat oi| reparatie van de Klokkenmakersbrug verhoj dingsgewijs te duur is. Het college van b f w stelt de raad dan ook voor 290.000 guldfW beschikbaar te stellen voor een gehele verniei wing van de brug. De aansluitende weggedes r* ten zullen tegelijkertijd worden gerect» strueerd. De brug zal breder worden dan c Q' bestaande. A Indien de raad met een desbetreffend voorst ei van b en w akkoord gaat, dan ontvangt i „Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten! j de Bollenstreek" een subsidie van ruim ój gulden. De werkzaamheden van deze stichtifev strekken zich ook uit over de gemeente Vo< hout. De gemeente Voorhout zal van de stichting ij Aloyisius uit Amsterdam een stuk grond kop] met een grootte van bijna 850 vierkante meteL Het perceel grond is gelegen nabij de KathoM ke Technische School aan de Leïdsevaart. I gemeente, die de grond voor het symbolise! bedrag van 1 gulden koopt, verplicht zich i dewerking te verlenen, op kosten van de stik ting, een tracé-wijziging aan te brengen in ha rijwielpad en een in- en uitrit aan te leggen j De raad beslist volgende week donderdag ove h. deze zaak. o ver) De Den Haag/Woubrugge Haagse politierechter heeft een 31-jarige man uit Woubrugge en zijn 19-jarige vrouw, beide ver oordeeld tot 500 gulden boete en voorwaardelijk een week gevan genisstraf met een proeftijd van twee jaar. Verdachten probeer den een gehuurd bootje, na een opknapbeurt, aan derden te ver kopen. De adspirant-koper ver trouwde het zaakje niet en scha kelde de politie in. Weer expositie in De Pomp Van onze correspondente Warmond Na enige maanden van stilte is er nu weer een expositie in galerie De Pomp aan de Dorpsstraat te War mond. Van Ineke Lieshout is er keramiek te zien. Twee Warmondse exposanten t.w. Gep de Bruin en Feico Ha- jonides exposeren resp. schilde rijen en pen- en potloodtekenin gen. De expositie loopt van 15 maart tot 15 april en de ope ningstijden zijn: dagelijks van 19.00-22.00 uur. Bovendien za. en zo. 12.00-17.00 uur en ma. wo. en vr. 10.00-12.00 uur. Mensen die in de toekomst ook graag eens wat willen exposeren kun nen kontakt opnemen met Clara Sikking, Dorpsstraat 48, War mond. Tel. 01711-11109. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het CDA Zoeterwoude loste gisteravond een verkiezingsbelofte in en legde verantwoording af over haar beleid in de afgelopen 18 maanden. Aan het begin van de bijeenkomst in Ons Huis schet ste voorzitter Joop v.d. Ploeg de gang van zaken rond de tot standkoming van het landelijke CDA waarvan hij een harts tochtelijk voorstander zei te zijn. Fractievoorzitter Engelkes gaf een resumé van hetgeen er in de afgelopen tijd heeft gespeeld in de gemeenteraad en de frac tie. Daarna kwamen de aanwe zigen aan bod. Bij de vragen nam de overlast van het door gaande verkeer in de richting Zoetermeer een belangrijke plaats in. De bestaande route Dorps- straat-Noordbuurtseweg-Mie- ning is daarvoor beslist ontoe reikend ook al omdat het ver keer steeds intensiever wordt, zo vond men. Ondanks het be schikbaar komen van een eerste aanloop-krediet zal het nog wel 5 jaar duren voor dat de omlei- dingsweg realiteit zal zijn wat veel te lang is. Ook de overlast welke wordt ondervonden van honden werd aan de kaak ge steld- Men spreekt in Zoeter woude al van een „honden- stemmingsplannen Westemde 2 en 3, de speelstraten en het eventuele afsluiten van de Veld- zichtstjaat. Het wekte verwon dering dat de aktiegroepen wel ke hiervoor onlangs in het ge weer zijn gekomen geen enkele afvaardiging hadden op deze bijeenkomst om hun argumen ten toe te lichten bij een raads fractie welke, gezien haar om vang, een beslissende invloed kan hebben. Vanavond komen de bewoners van de Hoge Rijn dijk aan de beurt in de aula van de Bernardusschool. Veel aandacht ook de be- kennis te m. ken met eeri krant waarin u óók het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden: de Leidse Courant. 14 dagen krijgt u 'm toegestuurd, gratis en vrijblijvend, als u nü de bon invult. aLO LElDSECOURANT U JU* zonder verdere verplichting, 14 dagen gratis naar: naam: woonpl.: tel.: Stuur deze bon in open envelop. zonder postzegel naar: Antwoordnr. 349. Leiden LeiQSe UOUiaill Noordwijkse horeca-exploitant: Van onze rechtbankverslagge- Den Haag/Noordwijk De ex ploitant van „Het Zeepaardje" in Noordwijk heeft voor de Haagse Rechtbank gezegd dat dc Noordwijkse burgemeester incapabel is en een onfatsoen lijk beleid voert. Verdacht was vorig jaar met carnaval een vergunning geweigerd om lan ger dan tot twee uur 's nachts open te blijven. Volgens de Noord wij ker moch ten andere bedrijven wel langer open blijven. Verdachte besloot toch open te blijven met het gevolg dat om twee uur 's nachts politie voor zijn deur verscheen. De exploitant wei gerde open te doen. Ruim twee uur later kwamenpolitieagenten terug om proces verbaal op te maken. Hij maakte tevens bezwaar te gen het feit dat de politie niet subiet was op komen dagen om proces verbaal op te maken. De politie trekt zich zo gauw moge lijk weer terug, aldus de Noord wij ker, die eraan toevoegde dat het een schandaal is en een kwestie van onbehoorlijk be stuur. De verdachte was in eer ste instantie veroordeeld door de kantonrechter tot een boete van 50 gulden. De Haagse recht bank doet op 23 maart uit spraak. De officier eist dezelfde boete. Oegstgeest discussieerde over busbaanplan (Van onze correspondent) Oegstgeest In het Oegstgees- ter raadhuis waren gisteravond stoelen tekort voor allen die gekomen waren om zich uitvoe- rig te laten informeren over het gemeentelijke „busbanenplan", j Het „busbanen-plan" dat in mei of juni in de raad behandeld wordt zal na goedkeuring zo j snel mogelijk gerealiseerd wor den, indien financiën beschik- baar zijn. I Zoals bekend houdt het een en ander belangrijke verkeersver- beteringen in, onder meer een geasfalteerd wegprofiel. Toch bleek gisterenavond dat er nog j enkele knelpunten zijn die over wogen dienen te worden, zoals I een redelijk gegarandeerde doortocht van ambulances, brandweer en politie. Dit laatste met name bij het kruispunt Leidse Buurt. Nieuw was ook dat fietsers in de richting Leiden en komende vanaf de Rhijngeesterstraatweg het kruispunt slechts recht mo gen oversteken en niet meer via de bocht naar de Geversstraat. Hierdoor zal het verkeer in de Deutzstraat toenemen. De heer Kamsteeg pleitte voor een tijdig informeren van de bedrijven aan de Geversstraat wanneer met de werkzaamhe den aan de weg wordt begon nen. Overigens blijft tijdens de werkzaamheden het verkeer in j genoemde straat zoveel moge- 1 lijk via één rijbaan gehand haafd om de last voor het be drijfsleven te beperken. De toe- hoorders hadden ook veel be langstelling voor het behoud van de bomen langs de route, i Op dit punt kon de heer Dobbe- 1 laar de aanwezigen geruststel- I len. Men zal alles in het werk stellen 1 de veiligheid van voetgangers j bij oversteekplaatsen zo opti- maal mogelijk te garanderen. I De heer Van Gorkom, directeur gemeentewerken, verklaarde dat Oegstgeest voor wat betreft de uitvoering van de reconstruc tie Rijnzichtweg, vanaf Apoll< ;p- lein tot aan het viaduct, hoopt op een uitkering ingevolge de „werkloosheidspot". Komt deze uitkering er niet dan zal de re constructie van genoemd ge deelte nog wel enkele jaren uit blijven tot Oegstgeest zelf hier de kredieten voor kan verlenen. Hoe men het verkeer denkt om te leiden als Leiden de Rijnsbur- gerweg afsluit? Wethouder Tem- minck noemde dat „kijken in koffiedik". Hij beklemtoonde dat er danig overleg gepleegd zal worden met de Leidse ver- keerscommissie voor wat be treft een aantal alternatieven. Mevrouw Vrolijk (links) wordt in het activiteitencentrum voor gehandicapten „Gading" rondgeleid door mevr. v.d. Have, echtgenote van de burgemeester van Leiderdorp. Leiderdorp „De voorlichting over gehandicapten schiet tekort. Verder heb ik de indruk, even als de minister van C.R.M., dat meer aandacht wordt besteed aan de geestelijk gehandicapten dan aan de lichamelijk gehandicapten. Het verschil in belangstelling werkt door in de voorzieningen voor beide groepen. Het is daarom verheugend dat in deze provincie inmiddels vijf initiatieven zijn ontwikkeld voor centra als in Leiderdorp". Dit zei de Commissaris van de Koningin, mr. M. Vrolijk, ter gelegeneid van de opening van het activiteitencentrum aan de Hoogmadeseweg in Leider dorp. De commissaris verrichtte de opening door met een deelneem ster van het centrum een naam bord te onthullen. Deze opening werd overigens verricht in „Ley- thenrode" dat tegenover het ac tiviteitencentrum voor gehandi capten ligt. Het centrum heeft de naam „Gading" gekregen. Volgens de heer A. M. van Beek, voorzitter van de Nationale Fe deratie van Gehandicapten, moet een dergelijk centra geen werkverschaffingsobjecten zijn of dwangbuizen om gehandicap- -n aan hun sociale verplichtin gen te laten voldoen. Van Beek: „Activiteitencentra als deze zijn proefvelden voor een nieuwe mentaliteit". Hij verklaarde ver der dat dergelijke centra goede middelen zijn om wensen, moge lijkheden en capaciteiten van de gehandicapte mens te bepalen, te ontwikkelen en te vervolma ken. Het centrum het eerste in zijn soort, dat men tegenwoor dig Mityl noemt, is medio vorig jaar gereed gekomea Sindsdien vinden vele gehandicapten, waarvan de jongste 32 jaar is, onderdak in het centrum. Tour de Lisse eerder van start Van onze correspondent Lisse De 20ste Tour de Li! begint dit jaar al op zaterd 19 juni. Op deze dag is t ploegentijdrit gepland in I Poelpolder. De overige dagen, de tour di tot en met 26 juni, wordt vanuit de diverse woonwijl Daarbij wordt onder meer dacht aan De Engel, winkelt trum Blokhuis, de Sporthal aan Lisserbroek. Op 25 ji wordt het wegkampioenscl voor de Bollenstreek verr< en op 26 juni een wedstrijd „Liefhebbers Nationaal", i Zij die deel willen nemen, nen zich nu al in laten schrijt bij G. Hogenes, Emmastraat in Lisse. Boete voor klap met tennisracket (Van onze rechtbankverslag! ver) Den Haag/Alphen aan den 1 Een 27-jarige jongeman Alphen aan den Rijn is door 4 Haagse politierechter verod deeld tot een boete van 150 gr den. Verdachte had een meid een klap op het hoofd verkod met een tennisracket. VerdadT verklaarde dat het allemaal w| uit de hand liep als gevolg de moeilijkheden die hij met lf meisje had. Verkeerschaos op Papelaan Van onze correspondent R Voorschoten Op de Papelar in Voorschoten ontstond gistel middag een verkeerschal doordat de bomen van de aufc matische spoorwegbeveiligii bij het station gesloten bleves De politie verleende assistent! en hield met handkracht de b< men open zolang er geen tre" in aankomst was. Zinnen kon. tijd was de rij auto's gegroeL tot voorbij „De Horsten" Wassenaar. Na ongeveer twintig minuten kwam de reparatiewij gen van de N.S. en na onde!( zoek bleek dat de storing weii, veroorzaakt door een kabe! breuk. Het euvel was snel ve holpen en samen met de Wass naarse politie werd de verkeer! j stroom door de VoorschotenJ politie snel opgelost Het treil verkeer tussen Den Haag Leiden kreeg enige vertragin door dat de treinen langzaam overgang passeerden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4