"I/I Verdachte dubbele moord doet alsof misdaden hem niets doen Drugsmokkel achtergrond moord op 2 Chinezen Slachtoffers twee moorden begraven WOORDVOERDER RIJSWIJKSE RECHERCHE: Valencia wil Bonhof SUSKE EN WISKE: DE BOKKIGE BOMBARDON LUKE - LUCKY Handbalteams plaatsten zich voor Montreal PAGINA 6 I.F.IDSE COURANT MAANDAG 8 MAART 197u „De 19-jarige hoofdverdachte in de beide Rijswijkse moordzaken gedraagt zich tijdens de verhoren bik kelhard en met weinig gevoel. Het lijkt erop alsof de misdaden hem niets doen". Dit zei hoofdinspec teur Viskil van de Rijswijkse recherche gisteravond op het politiebureau, waar hij de beide moordwapens toonde. Met het ene wapen, een Argentijnse revolver van het merk Arminius (9 mm) werden in de nacht van dinsdag op woensdag vorige week vijf schoten afgevuurd op het hoofd van de Haagse taxichauffeur en donderdagavond een schot op rechercheur De Krijger. Het tweede wapen van het merk Italo (6 mm) werd alleen gebruikt bij de moord op de rechercheur. Hiermee werden twee kogels afgescho ten. Een ballistisch onderzoek op het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk heeft uitgewezen dat de beide wapens onomstotelijk bij de moorden zijn gebruikt. Hoofdinspecteur Viskil: „Hoe wel wij aanvankelijk na de dood van de taxichauffeur aan roof moord dachten is uit de moeiza me verhoren van de woonwa genbewoner komen vast te staan dat hij de chauffeur na een vechtpartij heeft neerge schoten. De jongen stapte in de nacht van dinsdag op woensdag in de Grote Marktstraat bij de heer Hofstede in de taxi en liet zich naar het woonwagenkamp aan de Lange Kleiweg in Rijs wijk rijden. Hij wist dat hij geen geld bij zich had en wilde ge woon zien hoe dit zou aflopen. Toen hij bij het kamp werd afgezet en het op betalen aan kwam vertelde hij de taxichauf feur pas dat hij niet kon beta len. De heer Hofstede zou hier mee geen genoegen hebben ge nomen, waarna er een vechtpar tij ontstond. Wat zich verder precies heeft afgespeeld is nog niet helemaal duidelijk. Wel zou de jongen de chauffeur pas van zijn geld driehonderd gulden hebben beroofd nadat hij hem had doodgeschoten. Ook weten wij nog niet waar de bovenkle ding van de heer Hofstede is, die hem na de moord moet zijn uitgetrokken. Over de verklaring van de jon gen dat hij alleen met de taxi is meegereden en de moord heeft gepleegd hebben wij nog steeds onze twijfels. Het moet voor één man haast onmogelijk zijn geweest om het dode li chaam zo'n 150 meter over de puinhopen te slepen en in het water te gooien." Goede voet Nadat de woonwagenbewoner, die zoals bekend op 23 januari van dit jaar ontsnapte uit de inrichting Grpot Batelaar in Lunteren, zich na de moord op de taxichauffeur, twee dagen op ten minste drie adressen in Den Haag had weten schuil te hou den, belde hij donderdagmiddag de Rijswijkse rechercheur De Krijger thuis op. De politieman, die op goede voet met de jongen stond was er toen niet, maar belde hem 's avonds terug naar de woonwagen van zijn ouders op het kamp aan de Lange Klei weg. De rechercheur sprak eerst enige tijd met zijn moeder en kreeg later de 19-jarige jongen aan de telefoon. Er werd toen een afspraak gemaakt bij het woonwagenkamp. Volgens hoofdinspecteur Viskil vroeg de jongen de rechercheur naar het kamp te komen om een gesprek met hem te hebben en hieruit te kunnen opmaken of de politie alleen maar belang stelling voor hem had omdat hij was ontvlucht of dat men hem ook nog voor de moord op de taxichauffeur zocht. De jongen zou toen tijdens het gesprek hebben gezegd dat als dit laatste het geval was hij zeer zeker niet met de rechercheur zou mee gaan. Kortsluiting „Wat daarna precies is gebeurd weten we nog niet, maar we zijn er van overtuigd, dat er toen kortsluiting moet zijn ontstaan, wat uiteindelijk tot de dood van de politieman heeft geleid", al dus de heer Viskil, die denkt dat de rechercheur de jongen na zijn bekentenis heeft proberen over te halen mee te gaan. Wat betreft het feit dat de recher cheur voordat hij naar het kamp ging wist dat de jongen de eerste verdachte was in de zaak Hofstede, maar ondanks deze wetenschap toch ongewa pend ging en zelfs hulp van collega's weigerde, zegt de heer Viskil: „Dit is echt niet zo'n ongebruikelijke zaak, de ver trouwensrelatie tussen de re chercheur en de jongen leek garant te staan voor de goede afloop". Inmiddels zijn uit alle délen van het land blijken van medeleven binnengekomen op het politie bureau in Rijswijk. Hielden ta xichauffeurs in eerste instantie een geldelijke inzameling voor de echtgenote van hun overle den collega, zaterdagavond be zocht een delegatie van taxi chauffeurs het Rijswijkse poli tiebureau en overhandigde daar een grafkrans voor de vermoor de rechercheur. Het restant van het onderling bijeengebrachte geld hebben zij beschikbaar ge steld aan de echtgenote van de heer De Krijger, De twee slachtoffers van de dubbele moord in Rijswijk zijn vandaag beiden onder een overweldigende belangstelling begraven. Vanmorgen rond tien uur vertrok vanaf het rouwcentrum aan het Sweelinckplein een vele honderden meters lange stoet van taxi's, die na een rit door Den Haag op de r.k.-begraaf- plaats St. Barbara aan de Binckhorstlaan aankwam. De taxichauffeurs, die hun ver moorde collega Gerard Hofstede naar zijn laatste rustplaats begeleidden, waren afkom stig uit alle delen van Nederland. Vanmorgen vroeg reeds stond een aantal Haagse taxichauffeurs bij de invalswegen van de stad om de collega's op te vangen. Na een korte plechtigheid in de aula van St Barbara verrichtte kapelaan Maat van de Christus Komngparochie bij het graf dg ab- soute. Op het r.k.-gedeelte van de gemeentelijke begraafplaats aan de Eikelenburglaan in Rijs wijk werd twee uur later het stoffelijk over schot van de vermoorde Rijswijkse recher cheur ter aarde besteld. Voor deze begrafenis werd in de H. Bernadettekerk aan de Sir Winston Churchilllaan een requiemmis opge dragen door pastoor F. Bank in concelebratie met pastor drs. W. van den Ende. De Nederlandse gezangen bij de mis werden uitgevoerd door het dameskoor van de Berna- detteparochie onder leiding van de heer Spee- tjens. Organist was de heer Willegers. Aan het graf werd de absoute verricht door pastoor Bank- Paulus de Boskabouter-Eikeligheden Door JEAN DULIEU VALENCIA De Spaanse eer ste ligaclub Valencia heeft gro te interesse in Rainer Bonhof, de middenvelder van de West- duitse kampioen Borussia Mon- chengladbach. De ploeg van Johnny Rep heeft Borussia voorgesteld Bonhof te ruilen tegen Kurt Jara (momen teel door Valencia uitgeleend aan Duisburg) en de Malinees Salif Keita, die'te kennen heeft gegeven aan hét einde van dit seizoen te willen vertrekken. Bo vendien wil Valencia nog een fors bedrag op tafel leggen. Bonhof zelf heeft al te kennen gegeven bij Borussia weg te wil len. Overigens heeft ook Real Madrid zich in de slag om Bon hof gemengd. De Madrileense formatie vreest het vertrek van Gunter Netzer en ziet in Bonhof een geschikte opvolger. „Dit is de beste verkoudheidsdrank die er bestaat",verzekerde de heks. "Je hoeft er maar een klein slokkie van te nemen en je verkoudheid is spoorloos verdwenen. En dat geldt niet alleen voor raven, maar voor iedereen". "Wie bedoel ie met iede reen?" informeerde Öehoeboeroe gerust waren zij toch niet. "Andere achterdochtig. "Nou, uilen bijvoor- beesten", mompelde Öehoeboeroe. beeld. En andere beesten", riep Eu- calypta. Ze draaide zich om en stapte Boskabouters zijn niet eens bees- weg. De twee wijze vogels bleven ten .Ik Ik zou het toch maar probe- haar nog even nakijken. Helemaal ren'.'. 'luisterde Krakras. "Zoveel ver schil is er toch ook niet". C. Dargaud S.A. 1976 ER.ER V\ MIK..ER KQdYT W HERRIE VAK' r O XP Onbekende partituren gevonden in Dresder Oost-Berlijn In een bibliotheek in de Oostduitse stad Dresden zijn tot dusver onbekende werken van de Italiaanse componist Antonio Vivaldi (1678-1741) en andere 18de-eeuwse muziekschrij- vers gevonden. Onder de vondsten bevinden zich een met de hand geschreven exemplaar van een Sonate in C voor viool, hobo en obligaat orgel van Vivaldi en twee werken voor viool en basso continuo van Tomasso Albinoni. Voorts is er werk van Georg Philipp Telemann bij. Een medewerker van de muziekuitgeverij Peters in Leipzig, Man fred Fechner, deed de vondst in de saksische provinciale biblio theek. De composities zullen door genoemde uitgeverij worden gepubliceerd. KOPENHAGEN Het Deense herenhandbalteam, in dezelfde groep ingedeeld als Nederland, plaatste zich in Kopenhagen voor de Spelen in Montreal door een zege van 23—16 op Spanje. Voorts plaatsten zich Joego-Slavië door met 23—22 te winnen van IJsland, Polen dat met 25—17 won van Noorwegen, Tsjechoslowa- kije door met 20—16 Zweden te verslaan, West-Duitsland dat weliswaar met 11—8 verloor van Oost-Duitsland maar de eerste wedstrijd met 17—14 had gewonnen. Hongarije, Amerika en Rus land. hadden zich al geplaatst. Wereldkampioen Roemenië en gastland Canada zijn vrijgesteld zodat nog twee plaatsen resten, voor de vertegenwoordigers van Azië en Afrika. LONDEN (AP) De Londense politie heeft vier Chinezen, die de afgelopen dagen in Engeland en Nederland zijn gearresteerd, beschuldigd van moord op een andere Chi nees, die vorige maand in een Londens gokhuis in kung-fu stijl werd doodgetrapt. De arrestatie van de vier mannen vormt de climax van een onderzoek dat de Britse en de Nederlandse politie hebben ingesteld naar een heroïne smokkelzaak, waarbij Chi nezen zijn betrokken, en naar twee moor den, waarvan er één in Nederland is ge pleegd. De politie neemt aan dat een misluk te drugs-transaktie uit Hongkong aanleiding voor de twee moorden is geweest De eerste moord werd vorig jaar in Neder land gepleegd op een jonge Chinees, die door de politie is geïdentificeerd als Li. Zijn stoffelijk overschot werd 17 februari in de duinen bij Scheveningen gevonden. De man was op 27 november vermoord en had drie maanden in de bosjes langs de Harstenhoek- weg gelegen voordat het na een anonieme tip werd gevonden. Op 3 februari werd de kung-fu moord in Londen gepleegd op de 55-jarige Kan Wong, eigenaar van een restaurant ten oosten van Londen. Volgens Scotland Yard was de moord op Wong, die werd gepleegd in het souterrain van een gokhuis aan Gqfrard Street in de Chinese buurt van Londen, een wraakaktie voor de moord op Li in Nederland. De Nederlandse en Britse politie hebben naar aanleiding van de moorden een onder zoek ingesteld naar de mogelijkheid dat heroine en andere hard-drugs vanuit Hong kong via Amsterdam naar andere Europese hoofdsteden worden gesmokkeld. De vier Chinezen zijn Li Kwok-ming (29) en Li Kwok-ling (23), twee broers die in Neder land zijn gearresteerd en naar Engeland zijn overgebracht, en Li Kwok-yuen (24) en Li Kwok-shui (36), neven van de eerstgenoemde broers. de Tombe I Melse co, registeraccountants, hebben 20 kantoren in Nederland. De sfeer op onze kantoren kan als bijzonder prettig worden omschreven. Men is geen nummer in onze organisatie. De werkzaamheden zijn zo georganiseerd, dat er in kleine teams gewerkt wordt, waar binnen men een eigen verant woordelijkheid heeft. De variatie in te behandelen onderwerpen, resp. te adviseren kliënten is groot. Onze arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer up-to-date. Vestigingen te: Alkmaar, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Bergen op Zoom, Dordrecht, Ede, Eindhoven, Enschede, 's-Gravenhage, Haarlem, Leeuwarden, Leiden, Middelburg, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Winterswijk en Zierlkzee. de Tombe assistent accountant Voor ons kantoor Leiden zoeken wij ter plaatsing herstel versterking van een van onze controle-groepen een ervaren assistent, die controle-opdrachten van zeer gevarieerde aard te behandelen zal krijgen. Initiatief en zelfstandigheid zijn hierbij van groot belang. Wij denken hierbij aan een kracht van omstreeks 25 jaar met M.B.A. opleiding en/of studerend voor het NIVRA dan wel S.P.D. diploma. Naast een interessante werkkring en een goed salaris bieden wij. aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden, waaronder een studie- en reiskostenvergoeding. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie te richten aan ons adres. Zoeterwoudsesingel 50. Leiden Ons telefoonnummer is 071 -144451 Melse co accountants

Leidse Courant | 1976 | | pagina 6