Katwijk zet sloop van Gast- en Weeshuis door Installatie deken en pastoor in Ripse parochiekerk Politieman door collega in arm geschoten Taxi reed in op ruiters: een gewonde Dodelijk ongeval in Ter Aar ONDANKS HONDERDEN PROTESTEN Een kruisvereniging voor Hazerswoude en Koudekerk a. d. Rijn PAG1IVA 4 L.£.xiii3.Ej CÜUxtAiVi MAANDAG 8 MAART 1976 Van onze correspondent NOORDWIJK Een hoofdagent uit Wassenaar is zaterdagmorgen aan de arm gewond geraakt toen hij bij de aanhouding van een verdacht persoon getroffen werd door een kogel uit het pistool van een Noordwijkse collega. De Wassenaarse politieman, die in z'n vrije tijd een wandeling maakte op het strand ten noorden van de vuurtoren, zag daar een man lopen, die zich wat zonderling gedroeg en naar zijn mening, sprekend geleek op het signalement van de toen nog gezochte vermoedelijke moordenaar van de Rijswijkse recher cheur De Krijger. Hij waarschuwde zijn collega's aan het politiebureau te Noordwijk. waarop een rechercheur en een politiepatrouille ter assistentie naar het strand werden gedirigeerd. De re chercheur, die het eerst ter plaatse aan kwam en, gezien de reputatie van de voortvluchtige, gevaarlijke verdachte, zijn pistool had geladen, maakte zich bekend als Politieman. De zich op het strand bevindende man trok in twijfel of hij wel met politiemensen te maken had en verzette zich tegen zijn arresta tie. Er ontstond een worsteling, waarbij het pistool van de rechercheur afging en de kogel de arm van de Wassenaarse hoofdagent trof. Hij werd voor behan deling in het St Elizabeth-ziekenhuis opgenomen. Bij het ingestelde onderzoek bleek dat de arrestant, afkomstig uit Groningen, niet bij de Rijswijkse zaak betrokken was. Kort na het ongeval op het strand, kwam bij de politie het bericht binnen, dat de vermoedelijke dader van de moord zich bij de recherche te Rijswijk had gemeld. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Noordwijkerhout De 16-jarige Eddie v.d. Meij is bij een ongeluk op de Zee straat gewond ge raakt aan zijn hoofd. Hij moest in het Zie kenhuis worden op genomen, maar kon later weer naar huis terugkeren. Eddie raakten de paarden worden afgemaakt, reed op zijn paard, in paniek en werden De taxichauffeur ver met acht andere rui- 6 ruiters afgeworpen, klaarde erg veel ters, over de Zee- De paarden gingen in haast te hebben, om- straat, toen hij werd galop terug naar de dat hij via de mobilo- aangereden door een manege, door de foon was opgeroepen taxi die met hoge drukke Dorpsstraat, om uit te rukken met snelheid reed. Als ge- Het paard van Eddie de ziekenauto, volg van deze botsing moest ter plaatse llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIMIIIIWIIIIIII1IIIIII si Van onze correspondent Rijpwetering Een stampvolle kerk van de paroclue O.L.Vr. Geboorte in Rijpwetering was zaterdagavond getuige van de installatie van drs. H. F. van Zoelen tot deken van Alkemade en de installatie van W. A. Juffermans tot pastoor van Rijpwete ring. Beide installaties werden verricht door drs. R. Bar, vicaris- generaal van het bisdom Rotterdam. Onder de vele kerkgangers be vonden zich, behalve burge meester Bolten, ook een groot aantal familieleden, vrienden en relaties van de beide gees telijke leiders. De plechtighe den begonnen met een alge- meen en hartelijk welkomst woord van de heer C. N. A. v.d. Poel, lid van het paro chieel kerkbestuur. Daarna vond1 allereerst de installatie plaats van de pastoor van Hoogmade, drs. Van Zoelen tot deken van Alkemade. De benoemingsbrief van pas toor Juffermans werd voorge lezen door de heer J. v.d. Meer, eveneens kerkbestuur slid, die ook op zijn beurt de nieuwe parochieherder met een kort woord hartelijk ver welkomde, waarna drs. Bör de installatie van de pastoor ver richtte. De plechtige Eucharis tieviering die hierop volgde werd muzikaal opgeluisterd door het voortreffelijk zingend parochieel dameskoor o.l.v, de heer P. v.d. Boog, waarbij or ganist C. Borst voor een uitste kende begeleiding zorgde. Een uitvoerige predikatie werd ge houden door de vicaris-gene raal. Na afloop van de 'plech tigheid spraken de beide nieuwbenoemde geestelijken, alsmede de heer Van der Poel woorden van dankbaarheid uit Voor de genodigden was er tenslotte in de pastorie gele genheid om de nieuwe deken en pastoor te ontmoeten. Zon dag kwamen zeer vele grote en kleine parochianen in het dorpshuis bijeen om met pas toor Juffermans kennis te ma ken, waarbij deze zich op sym pathieke en gemoedelijke wij ze met de mensen onderhield. De Kennismaking van pastoor Juffermans met zijn parochianen verliep allerhartelijkst Bijzonder priesterfeest in Wassenaar WASSENAAR - De vie ring van het zilveren pries terfeest van de Fransisca- ner pater Bart van den Barselaar, gisteren in de St Willibrordkerk, is een heel bijzonder feest geworden. De jubilerende priester, die pastoor is in Winschoten, werd bij de eucharistievie ring geassisteerd door twee broers, die eveneens pries ter zijn, door mgr. Jac. Ro- meijn, de Wassenaarse mis siebisschop, door twee priester-neven en door pas toor Wentholt van de St. Willibrordparochie. Ook twee zusters van de jubila ris, die religieuzen zijn, en een aantal andere neven en nichten werkten aan de vie ring mee. Het gemengde parochiële koor zorgde voor feestelij ke zang, de zilveren jubila ris hield de predikatie en pastoor Wentholt sprak aan het einde van de viering een gelukwens namens de gehele parochie uit. Na afloop van de dienst was er gelegenheid pater Van den Barselaar persoonlijk geluk te wensen. Van onze correspondent Ter Aar De 29-jarige E. Gou- man uit Maastricht is afgelopen weekeinde bij een ongeluk op de Schilkerweg in Ter Aar om het leven gekomen. De man reed met zijn echtgenote op de fiets richting Nieuwveen. Het slachtoffer, dat aan de buiten kant reed, werd door een ach terop komende personenauto gegrepen. De Limburger over leed vrijwel terstond als gevolg van ernstig hersenletsel. Zijn vrouw bleef ongedeerd Van onze correspondent KATWIJK Het college van b en w negeert de vele protesten tegen de sloop van het Gast- en Weeshuid in de Voor straat. Eind vorige week deelden de Katwijkse bestuurders in een brief aan de leden van de gemeenteraad mede dat zij hun mede werking zullen geven aan de totstandko ming van de op die plaats geplande bejaardenwoningen. Ondanks de 36 be zwaarschriften, publicaties en 2500 hand tekeningen acht het college de argumen ten tegen de sloop niet van dien aard om van de toestemming voor de bouw van de bejaardenwoningen af te zien. In een van de reacties op de aangevoerde argumenten merkt het college op: „Nooit is gebleken, dat de historische waarde van deze panden zo groot is, dat ze daarom op de monumentenlijst zouden moeten worden geplaatst." Behoud van de gebouwen en het geven een een goede, zinvolle bestemming, zoals museum, ver enigingsruimte, wordt door het college onmogelijk geacht. „Het verbouwen van de panden zou een zeer kostbare aangele genheid zijn, vooral omdat ze momenteel niet voldoen aan de eisen, die daaraan thans moeten worden gesteld", aldus het college. „Nieuwbouw zou in dit gebied trouwens niet misstaan", meent het colle ge, „want de bebouwing in de Voorstraat tegenover de Nieuwe Kerk en in de Tramstraat is inmiddels ook eigentijds". Een duidelijke stellingname, die nog eens wordt versterkt door aan te voeren dat er ter plaatse gewerkt moet worden aan de uitvoering van de zogenaamde „2e vloedkering". Dit betekent dat in het kader van de Delta-werken de terrein- hoogte op één lijn die juist loopt over de grond van het Gast- en Weeshuis, moet worden gebracht 7 meter N.A.P.) Getuigen gezocht verkeersongeluk in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De politie zoekt getuigen van een aanrijding die plaatsvond zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier op de kruising Nïc. Beetsstraat-van Boetzelaer- straat. Daar werd een Alphense motorrijder geen voorrang ver leend door een automobilist die doorgereden is. De motorrijder liep lichte verwondingen op, zijn motor werd flink beschadigd. De politie zoekt nu de bestuur der van een grijze volkswagen kever die aan de linkervoorkant flink beschadigd moet zijn. Ge tuigen kunnen de politie bellen, 01720-93941. Kleuterscholen zwaar beschadigd ALPHEN AAN DEN RIJN - Aan de kleuterscholen de Start sleutel en Pippeloentje aan de. Polluxstraat is grote schade aangericht. Baldadige jeugd vernielde vele ruiten en bescha digde de dakbedekking. De tota le schade wordt geraamd op 5000,- Van onze correspondent HAZERSWOUDE De fusie van de afdeling Koudekerk aan den Rijn van Het Groene Kruis er. van Het Wit-Gele Kruis te Hazerswoude-Rijndijk is een feit De naam van de nieuwe vereniging luidt: „Kruisvereniging Koudekerk aan den Rijn/- Hazerswoude-Rijndijk". Inmiddels is de koninklijke goedkeu ring op de statuten van deze nieuwe vereniging aangevraagd. De destijds onder de leden van de twee kruisverenigingen ge houden enquête wees uit dat de overgrote meerderheid voor een samengaan van beide verenigingen was. Nu de nieu we constellatie een feit is, kun nen degenen die het met de gang van zaken niet eens zijn, daarvan schriftelijk kennis ge ven bij de secretariaten van beide ex-afdelingen. Geen reactie van de leden betekent dat men volledig met de opzet akkoord gaat, aldus het be stuur van de Kruisvereniging Koudekerk aan den Rijn/Ha- zerswoude-Rijndiik. De uitleenartikelen van de ver eniging zijn sedert kort uitslui tend verkrijgbaar in het (voor malige Groene) Kruisgebouw té Koudekerk aan den Rijn. Tussen 17.30 en 18.00 uur is dit van maandag tot en met don derdag geopend. Bettine Vriesekoop gehuldigd De veertienjarige Betti ne Vriesekoop van de Hazerswoudse tafelten nisvereniging Avanti zette dit weekeinde haar verbluffend snelle opmars voort. In de strijd om de Limburg- Coupe (het officieuze Nederlandse kam pioenschap voor da mes) bleef zij de verza melde concurrentie knap voor. Daarom ook werd Bet tine gisteravond, met trainer Gerard Bakker (zie foto) feestelijk in de door Avanti-voorzit- ter Aad-Jan van der Poel verstrekte bloe- gens werd Bettine Vrie- toernooi gecoached stuurslid van Scylla; goed de verhouding Hazerswoudse vereni- metjes gezet. Overi- sekoop tijdens het door Ria Bakker, be- een teken te meer hoe tussen de Leidse en gingen wel is. Wassenaar De trekking van de jaarlijkse loterij van de Was senaarse carnavalsvereniging „De Deylknotsen" heeft dezer dagen plaatsgehad. De eerste prijs, een reis voor twee perso nen naar Mallorca viel op lot nummer 3079. Een televisie werd gewonnen door de bezitter van lot nummer 2765. De fiets viel op lot nummer 4026. Inlich tingen: Teske, Fagelstraat 18, tel. 12610. Lisse Tijdens de feestelijke jaarvergadering van de E.H.- B.O.-afdeling Lisse, die in „Re- hoboth" werd gehouden heeft wethouder mevrouw Meule- mans-Seelen aan 37 geslaagde cursisten het diploma uitgereikt. Het bestuur besloot de contribu tie te verhogen naar 10 gulden. Commandant rijkspolitie verlaat Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE De commandant van het rayon Hazerswoude van de Rijkspoli tie, de heer M. van Deventer, is met ingang van 1 april 1976 benoemd tot plaatsvervan gend korpschef van de politie te Barend- recht. Het korps in deze gemeente bestaat uit ongeveer 27 personen. De heer Van Deventer is drie jaar in Hazerswoude als rayoncommandant werkzaam geweest. In deze gemeente was hij overigens ook op diverse andere fronten actief. De vorig jaar in het dorp gehouden vakantieweek slaagde in alle opzichten, dankzij de mede werking van onder andere Van Deventer. Bij de voetballertjes van Hazerswoudse Bovs is hii eveneens een bekende: hij is een van de mannen die de jeugd traint. Streven van deze politieman is altijd: poli tie en burgerij dienen nader naar elkaar te groeien en begrip voor eikaars situatie te tonen. Met het oog daarop was hij destijds een van de mannen achter en voor de schermen, die voor de scholieren een groots opgezette politiedag organiseerde. Woubrugge In de oude Chris telijke school in Woubrugge trad zaterdagavond onder grote belangstelling de popgroep „The Knack" op. De veelbelovende groep heeft pas 1 single uitge bracht. Eind maart komt de tweede single, „Piek it up" ge naamd uit De groep speelde verder een serie imitaties van onder andere de Beatles. De avond was georganiseerd door de Woubrugse culturele com missie. Lisse Een truck met daarop een hijskraan is in de Lissese poelpolder tegen een hoogspan ningskabel aangereden. De in zittenden bleven ongedeerd. Aan de auto mankeerde als ge volg van de stroomstoot van alles. Op hoogspanningsleidin- een staat ongeveer 150.000 volt. Succesvol optreden Maskerade Van onze correspondent Rijpwetering Veelvuldig klonken zaterdagavond lach salvo's op in het Ripse dorps huis, toen de toneelvereniging „Maskerade" daar een gave uitvoering gaf van het vrolijke spel in 3 bedrijven „Kontakt met Kootje". De auteur, Hans Wijngaarden, heeft dit zotte verhaal op uiterst knappe en geestige wijze in elkaar gezet, terwijl regisseur Ben Berk, zoals steeds, weer de juiste typering voor de vijf dames- en drie herenrollen wist te vin den. Aan zijn bekwame regie en de enthousiaste inzet van de tonelisten is het dan ook te danken, dat het spel, met de vele dolkomische situaties, zo vlot en soepel gebracht ^verd. Echter ook het prachtige, mo derne decor, ontworpen door Bert Bouwmeester en gemaakt door zijn broer Jan Bouw meester met enkele hulpvaar dige assistenten, kwam uitste kend tot zijn recht. De laatste zorgde tevens voor een aan merkelijk verbeterde geluids weergave. De goedverzorgde grime van de heer W. Hoppe- zak en P. Pouw completeerde het geheel. Jammer was het, dat de zaal niet geheel gevuld was, maar a.s. zaterdag za' herhaling van de uitvoering worden gegeven en dan wordt op een „volle bak" gerekend. De bejaarden hebben weer Tije toegang. Noordwijkse gehandicapten en bejaarden in de bloemen Van onze correspondent Noordwijk De gemeente heeft de plaatselijke afdeling van „Herwonnen Levens kracht" een bedrag geschon ken van 1000 gulden, ter gele genheid van het 60-jarig be staan van de vereniging. Ter ere hiervan hield „Herwonnen Levenskracht" zaterdagmid dag in restaurant „Flora" een receptie. Op de jubileumdag heeft de Noordwijkse afdeling boeketten bloemen laten be zorgen bij 200 gehandicapten en alleenstaande bejaarden. Op de receptie waren onder anderen pastoor P. J. van den Bosch, loco-burgemeester Van Leeuwen en bestuurders het plaatselijk NKV aanwezig. WIK-bokaal voor F. de Bode Van onze correspondent Wassenaar Tijdens de jaar vergadering van sportvereni ging WIK is de gymnastiekpres- tatieprijs uitgereikt aan me vrouw Remmerswaal-Verzaal. De zwemprestatiebeker werd toegekend aan Hugo Bregman, de zilveren Polobal aan Peter Zoun, de basketbalprestatiebe- ker aan het jongens adspiran- ten-team en de WIK-bokaal, voor het meest verdinestelijke lid, kwam in handen van Ferry de Bode. Mevrouw Remmers waal-Verzaal ontving tevens een gouden WIK-speldje omdat zij 25-jaar lid is van de vereniging. Mevrouw A. E. Bakker, me vrouw C. W. van Leeuwen en L. Murk-Jansen werden tot be stuursleden benoemd. De leden van de vereniging verbeterden in 1975 niet minder dan 52 clu brecords. Lisse genoot van operette Van onze correspondent Lisse Het muziekgezelschap „Kunst en Volharding" uit Lisse heeft vrijdag op zeer succesvolle wijze „Ein Walzertraum" van. Oscar Straus opgevoerd. De be langstelling was erg groot. Het publeik was duideliijk on der de indruk van de decors, die grotendeels door leden van de vereniging zijn vervaardigd. Het orkest stond onder leiding van dirigent G. van Strien, de regie was in handen van Buters. Vrij dag 12 en 19 maart wordt „Ein Walzertraum" nog eens opge voerd in Rehoboth, vrijdag 26 maart speelt het gezelschap in de Meerkoet in Lisserbroek. Bouw in Vernedepark komt op gang Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Het ver nieuwbouwproject „Burgemees ter Vernèdepark" kan van start gaan. Eind vorige maand is de officiële goedkeuring afgeko men er; vanmorgen zijn de werkzaamheden begonnen. Op donderdag 25 maart zal 's mid dags de eerste steen gelegd wor den door wethouder A. Eveleens van het eerste gedeelte. Het eer ste deel omvat 14 woningen, die komen op de plaats waar enige maanden geleden de oude wo ningen werdenafgebroken Bijeenkomsten CDA-Zoeterwoude Van een onzer verslaggevers Zoeterwoude Het C.D.A.-ver- band uit Zoeterwoude houdt op 9 en 10 maart bijeenkomst over zaken die momenteel spelen in de gemeenteraad van deze plaats. De eerste bijeenkomst wordt dinsdag om 20.00 uur ge houden in „Ons Huis" in Zoeter- woude-Dorp. Tijdens deze sa menkomst wordt gepraat over speelstraten enhet bestemmings plan Westeinde 11. De tweede bijeenkomst heeft woensdag plaats in de aula van de nieuwe Bernardus-school aan de Oran jelaan in Zoeterwoude-Rijndijk. Aanvang 20.00 uur. Hier zal worden gepraat over verkeers maatregelen in de Oranjelaan en over het bestemmingsplan Hoge Rijndijk-Oost.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4