Jongen bekent Rijswijkse moorden vuurtje? EEG-akkoord maakt suiker en melk duurder Verbetering woningen binnenkort verplicht 'psporing Lange rouwstoet trekt door Den Haag VALENTIJN: 'Het was eigen schuld I Treinongeluk: Nootdorpse vrouw gedood BOM BIJ CAFE SPORT Verkoop in service shops aan banden twee dagen laag: £eidóe@outti/ni Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. tel 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V Leiden Directeur-hoofdredacteur: F. J Plug - Adj. hoofdredacteur J. J. Hallewas - Chef-redacteur: J. W. C. Leune Advertenties (excl BTW) 0,45 per mm Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging tel. 071-122244 (18 00 tot 19.00 uur) - Abonnementen kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers 50 cent Maandag 8 maart 1976, 66e jaargang no. 2(k>. Opsporing verzocht op Ned. I om 20.35 en 22.40 uur. Om 20.05 uur ballet Stars and stripes en om 21.50 uur tv-spel Het koffer tje. Ned. II om 21.25 uur Baretta. Koud Op de meeste plaatsen droog weer met wolkenvelden. Matige tot vrij krachtige wind uit oost tot noord-oost Maximumtemperaturen rond het vriespunt Morgen: Zon: 07.08-18.34 Maan. 11.04-02.28 Schev. hoogw: EK 7.59-20.32 laagw. 3.28-16.00. (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK De I9-jarige woonwagenbewoner, die ervan werd verdacht de dubbele moord in Rijswijk op zijn geweten te hebben, heeft zaterdagmiddag tegen over de politie een volledige bekentenis afgelegd. Hij zei de 32-jarige Haagse taxi-chauffeur Gerard Hofstede te hebben doodgeschoten, nadat hij met hem zou heb ben gevochten om het betalen van de rekening en de 40-jarige rechercheur W. L. de Krijger te hebben ver moord na, zoals de politie het noemt, een kortsluiting in de vertrouwensrelatie die er tussen hen bestond. De jongen, die zich zaterdagmorgen rond half elf op het Rijswijkse politiebureau meldde met de woorden „Hier ben ik", heeft na urenlange verhoren toegegeven beide mannen op de puinstortplaats in Rijswijk te hebben vermoord. Hij verklaarde dit alleen te hebben gedaan. De woonwagenbewoner, die zich, evenals zijn 19-jarige boezem vriend (ook een woonwagenbewo ner) de avond te voren, uit veilig heidsoverwegingen bij de politie aangaf, bracht in een tasje de twee revolvers mee waarmee de moorden werden gepleegd. Direct na zijn aankomst werd hij in een verhoorkamer gefouilleerd en binnen vijf minuten door vier re chercheurs overgebracht naar geheime plaats Daar legde hij uiteindelijk 's middags zijn verklaringen af tegenover recher cheurs van het Haagse recherche bijstandsteam. De Rijswijkse re cherche heeft zich namelijk uit emotionele overwegingen terug getrokken uit de verhoren van de dader(s). I De politie is er nog steeds van overtuigd dat, hoewel de 19-jarige jongen heeft verklaard de beide moorden alleen te hebben ge pleegd, er meerdere personen bij de misdrijven zijn betrokken. Behalve zijn 19-jarige boezem vriend, die afkomstig is uit een Haags woonwagenkamp en die ervan wordt verdacht tenminste bij de moord op de taxichauffeur rechtstreeks te zijn betrokken, heeft de recherche ook de vader, moeder, een broer en een neef van de 19-jarige hoofdverdachte ingesloten. De laatste vier worden verdacht van medeplichtigheid. Zij zijn gisteravond voor mini maal tweemaal 24 uur in verze kerde bewaring gesteld, omdat ze tegenstrijdige verklaringen heb ben Vele honderden taxichauffeurs uit geheel Nederland hebben vanmor- begraafplaats St. Barbara aan de Binckhorstlaan. De kist was met gen Den Haag het stoffelijk overschot van hun vorige week vermoor- vele tientallen bloemstukken van collega's bedekt. Eveneens onder de 32-jarige collega Gerard Hofstede naar zijn laatste rustplaats enorme belangstelling vond twee uur later de begrafenis plaats van begeleid. Vanaf het rouwcentrum aan het Sweelinckplein trok een de Rijswijkse rechercheur De Krijger. De baar was onder meer lange stoet van 600 taxi's door Der Haag naar de katholieke bedekt met een grote krans van de Haagse taxichauffeurs. Van onze sportredactie) Den Haag Op het punt staan bijna zeker wereldkampioen op de sprint te worden en dan drie valse starts achter elkaar maken is ongeveer het ergste wat een schaatser kan overkomen. Dit tragische lot trof het afgelo pen weekeinde Jos Valentijn, toen hij aan de start verscheen voor zijn laatste nummer: de 1000 meter én de gouden medaille in het eindklassement voor het oprapen lag. De nervositeit maakte zich echter van hem meester en drie keer trachtte hij te snel weg te zijn. De starter - een man met Europese faam - kon onmogelijk anders dan hem diskwalifice ren. Jos Valentijn: „Onbegrijpelijk, het verlies van de wereldtitel is mijn eigen schuld. Ik wist precies hoe ik ervoor stond. De starter waar schuwde me nog en toch deed ik het weer". Toppers in Sporttribune zijn verder. Feyenoord wilde weer werken Enith Bngitha kan alles Wardenier overwon de Noorse „hel" Wraak voor onrecht in Daytona Beach UTRECHT (ANP) De 63-jarige mevrouw De Vreede-van de Raadt uit Nootdorp is zaterdag aan de gevolgen van een treinongeluk overle den in een ziekenhuis in Roosendaal. Zij was met de intercity op weg naar huis na een week bij kennissen in Roosendaal te hebben doorge bracht. De intercity van Roosendaal naar Amsterdam botste op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg tegen een vrachtauto. De chauffeur van de vrachtauto moest met zware verwondingen naar een ziekenhuis worden overgebracht. Vijf reizigers liepen kneuzingen en glaswondjes op, maar zij hoefden niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. Als gevolg van de botsing ontspoorde de trein, waardoor het treinverkeer tussen Roosendaal en Oudenbosch tot en met zaterdagavond ge stremd bleef. Een mast van de bovenleiding knapte af. Goedkope lamp Een Amerikaan se lampenfa briek heeft een gloeilamp ont wikkeld die 70 procent minder energie vraagt dan een norma-\ Ie lamp bij gelij ke .lichtopbreng st. Bovendien heeft de nieuwe lamp een le vensduur van tien jaar. De lamp (links de nieuwe, rechts een „oude") werd gepresen teerd door Do nald Hillister, di recteur van Lighting Tech nology Corpora tion. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het landbouwakkoord, dat de j ministers van landbouw na bijna vijf dagen I onderhandelingen in Brussel hebben gesloten i heeft onder meer tot gevolg dat de consumptie- I prijzen in Nederland voor melk, suiker en daar- j van afgeleide produkten zullen stijgen. Hoe hoog l die stijging is, zal later worden bekend gemaakt. Het Landbouwschap heeft zich teleurgesteld ge toond over de prijsbesluiten, die, zoals zaterdag gemeld, de landbouwministers van de EEG geno men hebben. De ministers, aldus het Landbouw schap, hebben wel enige aandacht gehad voor de wensen van het bedrijfsleven, maar niet in vol doende mate. Het landbouwschap acht het nu meer dan ooit gewenst, dat de Nederlandse over heid een eerder door het bedrijfsleven gevraagde lastenverlichting inderdaad tot stand brengt. Het Landbouwschap handhaaft onverminderd zijn bezwaar tegen de zogeheten cautieregeling, die er op gericht is in de EEG 400.000 ton magere melkpoeder af te zetten als veevoer. De dierlijke veredelingslandbouw moet daardoor de financiële lasten van de melkpoederafzet dragen. Het Land bouwschap hoopt op korte termijn een gesprek met minister Van der Stee te hebben. CASTLEBLANEY (reuter) Een man is omgekomen en 17 mensen zijn gewond toen gis teravond bij een vol café in het Ierse Castleblaney een bom in een auto ontplofte. Castleblaney ligt op 6 kilometer van de grens met Noord-Ierland en is een republikeins steun punt De internationale luchthaven Aldergrove bij Belfast is zater dagavond beschoten met mor tieren. Vijf granaten ontploften op het parkeerterrein bij de aankomsthal. Een politieman werd licht gewond en enkele auto's liepen grote schade op. Ajax en P.S.V. kwamen met moeite tot één treffer, maar dat was vol doende voor beide punten. Deze 'practische gasaansteker, navulbaar en met regelbare vlamhoogte, is één van de „blijmakers" die u kunt verdie nen met het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonne ment. Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr 349. Leiden. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Staatssecretaris Hazekamp (Economische Zaken) wil de verkoop vanuit winkels bij benzinestations binden aan de bepalingen in de winkelsluitingswet. Momenteel worden in dergelij ke „Service-shops" ook vaak levensmiddelen in een beperkt assorti ment verkocht De staatssecretaris zei dit zaterdagmiddag in een Vara-radiopro- gramma. Hij zei tevens, dat ter beveiliging van benzinepompen langs autosnelwegen een dubbele personeelsbezetting nodig is. Hij overweegt niet de avond- en nachtpompen te sluiten, maar wil dergelijke benzinestations wel om de 70 kilometer langs de snelwe gen projecteren. Thans staan de „nachtpompen" om de 40 km. Ook meende de bewindsman, dat de invoering van geautomatiseer de stations waar men benzine kan krijgen op overdag gekochte bonnen of cheques, de veiligheid voor het personeel kan bevorde ren. Zeehond- knuppelaar Uit heel Europa zijn protesten tegen het doodknuppelen van jonge zeehonden door Noorse pelsja gers bij de Noorse regering ingediend. In het weekeind ont ving de Noorse mi nister van buitenland se zaken Frydeniund de Europese commis sie ter bescherming van zeehonden Het witte zeehondenbont is zeer geliefd bij handel. Sensatie bij de schaatssprinters. waar Jos Valentijn met de titel voor het grijpen drie maal z'n linkerbeen te vroeg optilde (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Staatssecretaris Schaeffer (Volkshuisvesting) wil de gemeentebesturen de bevoegdheid geven huiseigenaren te ver plichten verbeteringen aan hun panden aan te brengen. Hij heeft vandaag de Tweede Kamer een wetsontwerp gezonden, waarin deze regeling is neergelegd. Het gaat om woningen, die uit een oogpunt van woonge- rief niet meer aan de eisen van de tijd voldoen. Volgens de staatssecretaris is het noodzake lijk dat de gemeenten deze bevoegdheid tot aanschrijving krijgen om het gewenste woonpeil te bereiken. De verbeteringen, waartoe kan worden aangeschreven, zijn: - het verbeteren van de indeling van een woning - het maken van een ruimte voor een privaat en het aanbrengen van een watercloset - het vervangen van een primitief closet door een meer hygiënische inrichting - het maken van een ruimte om te douchen en het aanbrengen van een douche-inrich ting - het maken van een moderne ruimte om DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN te koken en het aanbrengen van een aange paste keukeninrichting - het vervangen van een primitieve keuke ninrichting door een moderne - het maken van een bergruimte buiten de woning - het aanbrengen van een centrale verwar mingsinstallatie. Of ook aangescherven moet kunnen worden tot het bewoonbaar maken van de kapruim- te en het aanbrengen van dakkapellen moet nog bekeken worden. Griep eist doden in VS St. Petersburg (AP) In de afgelopen 19 dagen zijn in een verpleeghuis in St. Petersburg, in de Amerikaanse staat Flori da, 27 patiënten aan a-griep overleden. De slachtoffers van de griep hadden al een zwakke gezond heid. Zij varieerden in leeftijd van 77 tot 98 jaar. Zeker de helft van hen had longontste king, anderen hadden ademha lingsproblemen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1