Leiden beleefde zijn eerste carnavalsoptocht Leiderdorp winnaar EHBO-kringwedstrijd Voorschoten heeft reserve-wethouders LEIDSE COURANT MAANDAG 1 MAART 1976 Prins Jan en zijn page beloonden in Stompwijk (v.l.n.r.) Jany Elderhorst, Anita Monster en Viktor Monster met een eerste prijs omdat zij het leukst verkleed waren. Plichtsgetrouwe brigadier Van der Meent kreeg van de Noordwijkse dansmariekes negen welverdiende kusjes en een onderscheiding. Van onze correspondent LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp heeft dit weekeinde de wedstrijden van de kring Leiden van de koninklijke Nederlandse vereniging EHBO tegen de verwachting in gewonnen. Terwijl iedereen rekende op een overwinning van de afdeling Lisse was het de organisator van deze wedstrijden die zelf de wisselbeker in zijn bezit kreeg. Er was een grote belangstelling voor deze wedstrijden in de recreatieruimte van Leythenrode. Aan de wed strijden namen zeven afdelingen deel. De uitslagen zijn: Poule 1; 1. Leiderdorp, 2. Valkenburg, 3. Lisse, 4. Oegstgeest. Poule 2: 1. Voorschoten, 2. Alphen, 3. Sassenheim. Finale: 1. Leiderdorp, 2. Voorschoten. Onderscheiding voor EHBO-Wassenaar Van onze correspondent WASSENAAR De Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond voor EHBO heeft in de zaal van de Zijllaankerk haar 25-jarig bestaan gevierd met een receptie en een feestavond. De heer Remmerswaal sedert de oprichting van de vereniging actief lid werd door de heer Helmer, lid van het hoofdbestuur van de Katholieke Nationale Bond onderscheiden met de bronzen eremedaille van de bond. Mej. A. de Bode, die reeds vele jaren instructrice is reikte in de loop van de avond geassisteerd door de dames Mooijman en Goldsmid aan 38 cursisten van het afgelo pen seizoen het EHBO-diploma uit. Hiermede kwam het totaal aantal diploma's, dat in de 25 jaren van het bestaan van de vereniging werd behaald op 558. 398 daarvan werden door dames verworven. Damsucccs voor jeugd Samen Sterk Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het jeugdteam van de Hazerswoudse damver eniging Samen Sterk heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om het Zuidhollandse kampioenschap. Samen met het Wassenaarse WDG, dat net als de Samen Sterk-jongens vijf punten haalde uit drie wedstrijden, nemen de pupillen van Albert Huisman a.s. zaterdag aan de titelstrijd deel. Chiel Hamers damde op een ander front: tegen Peter de Jong uit Heerhugowaard. In deze tweekamp van drie partijen om een plek in de nationale finale dolf Chiel Hamers het onderspit. Hij verloor immers twee partijen. Hazerswoudse mavo uit de problemen Van onze correspondent HAZERSWOUDE De protestants-christelijke mavoschool uit Hazerswoude-dorp is eindelijk goed gehuisvest. Burgemeester J. Heuvelhof heeft drie nieuwe permanente lokalen op officiële wijze geopend, plus een ruimte voor het lerarenkorps van de Ds. Dirk Arie van den Boschschool. En daarmee is de school, met zijn 155 leerlingen, uit de problemen. Want nu kan men beschikken over negen lokalen onder één dak. Zware laatste loodjes voor Orion Van onze correspondent HAZERSWOUDE De laatste loodjes blijken voor de damesfor matie van de volleybalvereniging Orion, koploper in de „Leidse" afdeling, erg zwaar. De Hazerswoudse ploeg moest het thuis spelende Groen Stereo Centrum 4, dat voor de titel is uitgeschakeld, een 2—2 toestaan. Daarmee is de voorsprong van Orion, dat nog drie wedstrijden heeft te gaan, volkomeh weggeëbd. En staat LUSV op gelijke voet met de Hazerswoudsen. De heren van Orion, uitgeschakeld voor het kampioenschap van de eerste klas „Leids", verrasten koploper Leski Wassenaar: 2—2. Alphenaar op nippertje gered Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - De 25-jarige Alphenaar L. Z. is zaterdagnacht op het nippertje uit het water gered nadat hij met zijn auto in de sloot belandde. Hij reed omstreeks vier uur met zijn auto op de Nieuwkoopseweg en raakte door onbekende oorzaak van de weg af in de sloot Door de klap raakte hij versuft en was zelf niet in staat zijn auto te verlaten. Nadat hij bijna een uur in het koude water gelegen had, werden de brandende koplampen van zijn auto in het water opgemerkt door een passe rende automobilist uit Aarlanderveen. Hij kon de Alphenaar uit zijn benarde positie bevrijden. Behalve een flinke kou liep hij een ernstige vleeswond aan het been op. Hij is opgenomen in ziekenhuis Rijnoord. Uitslag loterij Invalidenbond Van onze correspondent Roelofarendsveen De Invalidenbond „Alkemade en Omstreken" heeft een bijzonder succesvol verlopen loterij achter de rug. Alle loten gingen de deur uit, waardoor de bond een aardig financieel duwtje in de rug heeft gekregen. De uitslag luidt: le prijs dames- of herenrijwiel no 2458, 2e prijs cassette-recorder no 1320, 3e prijs koffiezetautomaat no 2084. Verder zijn er nog prijzen gevallen op de nummers 1015-988-1516-234-1954-2570-2761- 2009 874. Alle prijzen zijn af te halen op Buitenweg 45 in Rijpwetering. De Aarlanderveenders „zakten" in het Dorpshuis lekker door. Het aandeel van De Vikings in de grote Noordwijkerhoutse carnaval soptocht. VOORSCHOTEN Als waarschijnlijk eerste gemeente in Neder land heeft Voorschoten drie reserve-wethouders. De benoeming van de drie reserve-wethouders, officieel gekozen door de gemeente raad, geldt voor de periode van 1 maart 1976 tot 1 mei 1977. De reserves zijn voor de wethouder Oosterbaan de VVD-er Ir. Van Dalen (financiën); voor de wethouder Eveleens de PPR-er Mr. Goossens (openbare werken) en voor de wethouder Marselis het CDA-lid Mr. Esselaar (welzijn). De gemeenteraad heeft met algemene stemmen benoemd tot hoofd van de openbare lagere school in Noord-Hofland (Wethouder Schramaschool) de heer J. H. Philipsen (28), thans hoofd van een school te Rozenburg (Z.H.). De heer Philipsen is benoemd in de vakature Tjalkens. J. DE BRUIN OVERLEDEN Diamanten paar in Hazerswoude j zijn mevrouw Loomans-de Geus (84) en de heer Loomans (82) zestig jaar ge trouwd. Gevierd heeft het diamanten paar uit Hazerswoude dit toch wel bijzondere jubi leum jongstleden zater dag, in het Nederlands Hervormd Verenigings gebouw. Temidden van de kinderen (drie), de kleinkinderen (vijftien) en vele belangstellen- den, onder wie burge meester J. ten Heuvel- geen onbekende per- diamanten bruidspaar hof. die op de receptie sonen, want hij heeft in met op schoot het de gelukwensen na- het verleden nog acht jongste achterkleinkind mens het gemeentebe- jaar lang deel uitge- Danny Loomans stuur kwam aanbieden, maakt van de gemeen- (rechts) en het jongste Gemeentebestuurders teraad van zijn woon- kleinkind Tasja Ellert zijn voor Loomans plaats. Op de foto het (links). Van onze correspon dent Sassenheim Afge lopen weekeinde hin gen op de voetbalvel den aan de Menne- weg de vlaggen van de voetbalvereniging Ter Leede en Teylin- gen half stok. Dit in verband met het plot seling overlijden, in de nacht van vrijdag op zaterdag, van de heer J. de Bruin (41), een van de steunpila ren van Teylingen. De heer De Bruin, in leven concierge van de Don Bosco-mavo,' laat een vrouw en drie kinderen achter. De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft morge nochtend om 10 uur vanuit de St. Pancra- tiuskerk plaats. Van onze verslaggevers LEIDEN Nog even en de Bovenmoerdijkse carnavals viering valt niet meer te onderscheiden van het „echte" zuidelijke feest. Ook in Leiden en omgeving stond de afgelopen dagen het zotte wereldje op z'n kop. Door de Leidse binnenstad trok zaterdag zowaar voor het eerst in de geschiedenis een heuse carnavalsoptocht, waar de vele toeschouwers hun ogen op konden uitkijken. In een speelse versie van de 3 oktober-taptoe trokken formida bele praalwagens, machtige carnavalsfiguren, ruim dui zend verklede kinderen (van zeven actieve wijkvereni- gingen), prins Henny de Tweede, z'n bloedeigen prinses Lidy, de Raad van Elf en Boerenkapel allervrolijkst door de straten. De Leidse carnavalsvereniging De Hutspotten heeft op een grootse wijze de bloemetjes voor de kinderen en bet publiek buiten gezet op een carnavaleske première voor Leiden, dat zich koesterde in het voorjaarszonnetje. In de Stadsgehoorzaal fun geerden Henny de Tweede en zijn gemalin als gastheer en gastvrouw voor het uitbundig jong volkje, dat zich te goed deed aan gevulde koeken en drankjes en zich als kleine narren en narrinnen toe komstige Hutspotjes koste lijk vermaakte met de grollen, de hospartijen, de alaafs en de goocheltrucs op het toneel. Na afloop van de feestmiddag was het in de Breestraat een bonte werveling van carnaval- lertjes en een het verkeer rege lende Raad van Elf (de Leidse politie was overigens vol be wondering voor het perfecte verloop van de optocht, zodat de Hutspotten, naar we ver wachten, volgend jaar wel weer een potje zal kunnen bre ken als de tweede optocht uit trekt). Zaterdagavond stond de Hutspottenaanhang weer op z'n kop in een vol Anto- niusclubhuis. In de Stadsgehoorzaal kon men 's avonds komen kijken en luisteren naar de „Op Los se Groeven"-show, met o.a. Vader Abraham en z'n sho workest, z'n eigen „vondst" Mieke, Marty met z'n trompet, de Kermisklanten en Alexan der Curley (Guus en Aggasus). De zaal, met op de eerste rij wethouder loco-burgemeester Tinus van Aken, brulde vals maar goedbedoeld mee met de schreeuwende klanken vanaf het podium, waarbij het opviel dat Mieke nogal eens haar toe vlucht moest nemen tot haar tekst die op een multi-blaadje stond geschreven. In de pauze verkocht trompet-Marty in een kwartier tijd 100 van zijn „gouden" platen beneden de winkelprijs. „De Kaninefaten" van Noord- wijkerhout zetten op hun ge heel eigen en beproefde wijze het bollendorp op stelten met een grootse optocht, waarin de meest attractieve wagens mee trokken. Als vanouds was de belangstelling langs de route zeer groot: de Kaninefaten hebben op carnavalsgebied be paald een naam te verliezen. Die naam werd in elk geval zaterdag weer hoog gehouden. Men keek de ogen uit op al die rijdende en lopende vrolijk heid, waarbij o.a. de praalwa gen van De Vikings veel be wondering trok. Er was niemand die de bokke- pruik op had toen de Voor- houtse Bokken hun feest aan de bevolking voorschotelden. Huize Agnes genoot daar al donderdag van en vrijdag avond droeg loco-burgemees ter J. G. Huigsloot de gemeen telijke sleutel over aan Prins Jéjé. Op het „gehuwdenbal" in „Boerhaave" en ook het Paro chiehuis daverde van de leut. Aan de fraaie optocht deden o.a mee Lisse's Canite Tuba, drumband Nomero uit Rijpwe tering, de dansraarikes Golden Queen Stars uit Leiden en „St. Cecilia" van eigen bodem. Tientallen grote en kleine wa gens zorgden voor een zeer afwisselend en aantrekkelijk schouwspel, zoals een rijdend kolenhok, Noormannen (raad slid Warmenhoven en echtge note), een oude bakfiets met lading en ga zo maar door. In het Parochiehuis werd zater dagavond de „Grootste Bok" gekozen. Dat was dit jaar de heer J. H. A. Schiphorst, com mandant van de Rijkspolitie afdeling Voorhout De nieuwe Grote Bok kreeg een Delfts blauw bord met bokkenkop, getooid met een politiepet. Vrijdag al namen de „Sassen" bezit van het Sassenheimse raadhuis. De eerste keer was het al raak: burgemeester Kret moest („met knikkende knieën") de sleutel overdragen aan Prins Klaas de Eerste en diens Raad van Elf. Tal van gemeentelijke ambtenaren hadden zich in boerenkiel ge stoken. „Opperstalspreek- meester" van Berkel zei zelfs „bewogen" te zijn door de zin gende en springende ambtena ren. Van het gemeenteperso- neel kreeg Klaas de Eerste een Joekel van een medaille" met het wapen van Sassenheim. Bij „Cees en Ineke" vierden de ongeveer kinderen van de katholieke kleuterscholen in bonte kledij feest. Prins Benno III en prinses Bernardine van De Blauwkou sen hebben hun wens in ver vulling zien gaan: een groot deel van Hazerwoude de Rijndijk was zaterdag „Blauwkousendorp". Tijdens de optocht door Rhy- nenburch waren honderden kinderen van de partij en ze trokken samen met prins en prinses, het huisorkest De Gespleten Klomp en het tam boer- en trompetterkorps Ha zerswoude langs dichte rijen bewonderaars. Het kindercar naval trok 's middags een re cord aantal belangstellenden, die vooral onder de indruk waren van goochelaar Jacques le Grand. Het Groenendijkse parochiehuis puilde des avonds uit van de pretmakers op het grote vastenavondbal. Er moest zelfs een tent bijko men om allen op te kunnen vangen. De „muziek" uit Aalsmaar kwam niet opdagen, maar toch slaagde de carnavals avond in Langeraar nog op het laatste ogenblik, want het bestuur van Altior (die de In Alphen trok de kindercarnavalsoptocht vanuit De Bron in Ridder- veld door het centrum naar het gemeentehuis, waar alle wethouders (burgemeester Gallas was verhinderd) het défilé afnamen. Mevrouw Donker kreeg bloemen uit handen van de „jeugdprins". avond voor gehuwden in het parochiehuis had georgani seerd) slaagde er nog net in, een discotheek aan te trekken. Als gecostumeerden won het koppel Aartmans-Teuns (Turks stel) een eerste prijs, tweede werden „boertjes van buten" uit De Kwakel, derde werd het echtpaar Vermeulen. Morgenavond is er in het club huis van Altior feest, evenals in De Schakel. Lisse vierde carnaval met De Gaapstokken en de Rampe stampers, de eersten onder John I en de stampers onder Gerard I. Zaterdagavond werd het feestgeruis opgezet in 't Trefpunt en in De Meerkoet De Lissenaren maken zich nu al bezorgd over de .carnaval stoekomst als de verenigingen zo blijven doorgroeien. Men kwam zaterdag al ruimte te kort. Ook Warmond beleefde een fleurige optocht met honder den uitgedoste kinderen. Grote •Burgemeester Kret van Sassenheim moest de gemeentelijke sleutel voor enkele dagen afstaan aan Klaas de Eerste. Albert Mol kreeg in Wassenaar niet alleen een diepvrieskast, maar ook een „gouden Deylknots" van voorzitter Cor van Leeuwen. uitblinker: de wit-gouden sou safoon. In het Trefpunt werd gehost en gezongen door de jeugd van 6 t/m 12 jaar. In Roelofarendsveen werd carnaval niet bijster gevierd; „Liefde vor de Harmonie" trok maar naar Uden om daar met De Knoerissen in een op tocht mee te doen. 's Avonds traden de Veenders nog op met hun boerenblaaskapel. De Zoeterwoudse jeugd trok eind vorige week de straat op en binnen vierden de ouderen erop los, zoals in het Don Bos- cohuis, waar men zaterdag avond veel werk had gemaakt van de maskerade. De Boeren- kriekslingers zorgden hier voor muziek en juiste sfeer. Ook VIOS kwam op bezoek met de majoretten als dansma riekes. De KPJ-ers met hun aanhang vierden hun eigen feest, dat goed gecostumeerd in elkaar zat. In Stompwijk „heerste" prins Jan de Eerste van het Gaan- driaanse Rijk. De kinderen en hun min of meer creatieve moeders hadden met elkaar een leuke optocht in elkaar gezet. Op het mini-carnaval waren broer en zus Monster met vrie ndje Elderhorst de best verkleden. Vanavond en morgenavond kunnen de car- navallers nog in het Dorpshuis terecht, morgenmiddag kun nen de bejaarden in de kanti ne van Stompwijkse Boys ko men sprongen springen hos sen. De Forse Caters van Prins Geert I hielden in Voorscho ten de Knotse Katers Koers met 50 auto's en bromfietsen. De voertuigen werden gekeurd door burgemeester Van der Haar en de wethouders Oos terbaan en Marcelis. In De Gouden Leeuw werd menig krat bier de inzet voor veel hand- en spandiensten, bewe zen aan de Vorst. Voor dé jeugd was er een optocht en feestochtend in De Lindehoe ve. Ongeveer 1000 oudere Wasse- naarders, in gezelschap van o.a. oud-burgemeester Geert- sema en commissaris der Ko ningin Vrolijk en als speciale gast Albert Mol, genoten van carnaval dat door de Deyl- knotsen in de sporthal werd aangeboden. Door prins Theo I en prinses Bea kreeg Albert een diepvrieskast aangeboden; de dankbare Mol komt in mei op de uitgaansdag van de be jaarden anderhalf uur gratis optreden. De carnavalskop stukken werden door mr. Geertsema op zijn kasteel uit genodigd, volgend jaar als de vereniging 10 jaar oud is. In Noordwijk vierden de Noortukkers carnaval in Huis ter Duin. Dansmariekes haal den op het politiebureau aan de Oude Zeeweg de plichtsge trouwe brigadier. G. J. van der Meent op om hem eens lekker met een onderscheiding en kusjes op zijn verdiende plaats te zetten. Leidschendam genoot van een steeds mooier wordende op tocht, ditmaal in het teken van de molen, met medewerking van o.a. de pas opgerichte Showband '75. De mooiste wa gens reden mee, evenals na tuurlijk prins Wiekes en zijn Raad. In Boskoop kreeg prins Euco de Tweede de „dorpssleutel" van loco-burgemeester P. van den Dool. De Krooshappers brachten in een mum van tijd de dorpskern in feeststem ming. Na een kinderoptocht vond in het verenigingsge bouw aan de Rozenlaan een geweldig kindercarnaval plaats. Zaterdagavond was het „Boerenkielbal"; hierop werd bekend gemaakt dat 12-jarige Marian Koemans de winnende naam voor het Rozenlaange- bouw had gevonden: „Rozen- burcht".

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4