Zelfvertrouwen Ashe heeft nog niets ingeboet Okker wil niet meer tien maanden per jaar tennissen WEST HAM KROOP OP TANDVLEES VERDER - c KAMPIOENSCHAP FC BARCELONA WEER VER WEG Heineken Manchester glorieus winnaar m 4 mm i»- A. s FC Den Haag trainde door Di Stefano ontslagen Tien minuten in elk geval op televisie Kansen op proftennis in Rotterdam iets gestegen Sanders heeft overeenkomst met tennisbond Ahoy in cijfers - Ik zal je nooit,nooit, nooit,nóóit vergeten. West Ham brengt eigen suppoosten mee Boskov ongerust over Glöckner LEIDSE C0URAN1 (Van onze verslaggevers) ROTTERDAM - Uiteindelijk hebben toch nog 40.976 toe schouwers het proftennis in Ahoy bezocht. Dat betekent dat de kansen op een herha ling volgend jaar zijn geste gen. Sponsor ABN verklaarde zich niet ongenegen nog een jaar door te gaan. De plannen van WCT daarvoor zijn gunstig. Het ligt in het voornemen vol gend jaar slechts één spelers groep te formeren en boven dien tijdens de Rotterdamse data geen ander evenement te plannen, zodat een topveld in Ahoy zeker is. ROTTERDAM Look San ders, heeft een overeenkomst met de tennisbond afgesloten waarin is bepaald dat Sanders reiskosten naar buitenlandse toernooien worden betaald. Daarom wenste de Nederland se kampioen het landenduel tegen Noorwegen in Wormer- veer (3-0 voor Nederland) on der geen beding in de waag schaal te stellen toen er tumult ontstond over het aanvanke lijk plannen van de troostpar- tijen op zondag. De blessure van Dick Crealy, die zich vrijdagavond voor deed, was een geschenk uit de hemel. Daardoor konden de troostpartijen al eergisteren worden afgewerkt en kon San ders zondag in Wormerveer in actie komen. Dienstplichtig militair Sanders reist overigens binnenkort af naar Spanje en Zuid-Fran krijk om toernooien te spelen. De uitslagen van de slotdagen van het proftennistoernooi in Rotterdam zijn: halve finales: Lutz (VS)Okker 6—4, 46, 6—4; Ashe (VS>—Laver (Aus) 5—7, 7—5, 6—2; finale: Ashe Lutz 6—3, 6—3; dubbelspel halve finales: Laver/McMillan (Aus/Zaf)—Lutz/Smith (VS) 2-6, 64, 6—41; Ashe/Okke- r—Hrebec/Kodes (Tsj) 6—2, 6—3; finale: Laver/McMilla- n—Ashe/Okker 6—1, 6—7, 7—6. Troosttoernooi finales: Meiier (Wdl)Sanders 8-2: DUB BELSPEL: Meiler/Fibak (Wd- 1/pol)Sanders/Thung 9—8. Bob Lutz is in het nauw gebracht door Arthur Ashe die in de finale weinig moeite met zijn landgenoot had. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Het onverwoestbare zelfvertrouwen dat sinds Wimbledon van vorig jaar van Arthur Ashe af straalt heeft nog niets ingeboet. De zich steeds in kleurige uitmonstering presenterende Amerikaan demon streerde dat ook gistermiddag in de eindstrijd van Ahoy'. Evenals een week eerder in Rome trof Ashe daarin zijn landgenoot Bob Lutz en precies als zeven dagen tevoren was deze wat gezet ogende Amerikaan uiteindelijk kansldos. Greep Lutz in Rome nog de tweede set (met 60 maar liefst), en liep hij toen naar 3-0 uit, alvorens toch onder Ashe's onstuitbare druk te bezwijken, gisteren heeft hij zelfs niet even aan de winst mogen ruiken. Met tweemaal 6-3 toonde Arthur Ashe in zestig minuten zijn onmiskenbare supre matie. „Dit was een aanzienlijk slechtere finale dan vorige week in Rome", verklaarde Bob Lutz later. „Ik speelde minder dan in de voorgaande ronden, het juiste gevoel was er vandaag niet". Lutz had geen last gehad van zijn kuitblessure die zich zaterdagmiddag tegen Okker openbaar de. „Het was vanmorgen nog een beetje stijf', verklaarde Lutz na afloop. „Maar het heeft me tijdens m'n partij niet gehinderd". Arthur Ashe vertelde dat hij het in zijn halve finaleontmoeting zaterdagavond tegen Rod Laver aanzienlijk zwaarder had gehad. „Dat kostte me inderdaad de nodige moeite", verklaarde Ashe, die van zijn verkoudheid weinig problemen on dervonden had. Ashe, die zich via „Rotterdam" zeker stelde van de eindronde in Dallas en van inkomsten in de laatste zes weken van meer dan 100.000 dollar, moest tegen Laver een achter stand van 7-5 en 4-1 wegwerken alvorens de op dat moment fysiek niet meer optimale Laver toch nog royaal onder de voet te lopen: 5-7, 7-5, 62. Voor Okker resteerde als troostprijs een plaats in de finale dubbelspel. Met Ashe verloor hij van Laver en McMillan. De uitslag was: 61, 67, 7-6. ROTTERDAM - Tom Okker had snel zijn tennisontfit ver wisseld voor een vlot burger pak. De transpiratiedroppels nog parelend op het voor hoofd verscheen hij zaterdag middag al spoedig na zijn toch wel wat onverwacht ge komen nederlaag tegen Bob Lutz in de spelersbar. "Dit is de eerste keer in vier jaar dat ik de finale hier niet haal", verklaarde Okker wat ont moedigd. "Dat is toch jam mer, je wilt voor eigen pu bliek altijd zo goed mogelijk voor de dag komend Dat deed Tom Okker eergiste ren ook wel, maar het bleek niet voldoende om de stevig gebouwde Bob Lutz beentje te lichten. De 28-jarige Ameri kaan toonde over karakter en een jarenlange vorming in het keiharde profmilieu te be schikken. Bob Lutz, die zijn seizoen in 1972 grotendeels zag mislukken door een kniebles sure die operalief moest wor den verholpen, leek op een zeer ongecompliceerde manier Okker de voet dwars te zetten door in Ahoy met 6-4 en 4-0 de leiding te nemen. Niemand gaf op dat moment meer een stuiver voor de kansen van Okker, te meer omdat Lutz zeer solide over de kunststof- mat snelde. "Ik had niet veel hoop", verklaarde Okker later. "Het enige dat ik kon probe ren wa$ een doorbraak te for ceren en dat lukte." Beter Dat slaagde zelfs beter dan menigeen had durven veronder stellen. Okker negeerde de op slag van Lutz zelfs tweemaal en dat betekende ineens 4-4. De Nederlander stoomde zelfs door naar setwinst met 6-4. Bij de laatste slagenwisselingen maakte de Amerikaan een verre van fitte indruk. Hij trok met Tom Okker moest een knieval maken voor Bob Lutz, waardoor hij in vier jaar voor de eerste keer ontbrak in de finale van Ahoy'. het rechterbeen èn tijdens een onderling beraad na afloop van de tweede set overwoog Lutz zelfs de handdoek in de ring te gooien. "Ik dacht: dat zit wel snor in die derde set", vertelde Okker. "Maar hij ging ineens va banque spelen. Hij sloeg zo hard dat ik mijn service verloor." Dat bleek de inleiding tot de voortijdige uitschakeling van Okker, die na die 1-0 wel steeds zijn service in tact kon houden, maar uiteindelijk steeds zo ver achter bleef dat Lutz, die gaan deweg weer soepeler over de baan ging, naar 5-5 en 30-30 kon uitlopen. Op dat moment ge beurde wat eigenlijk niet uit kon blijven: Okker appelleerde bij een klap van Lutz waarbij de bal om en bij de achterlijn de grond toucheerde. De betrok ken lijnrechter gaf de bal van Lutz in en de Amerikaan zou daardoor zijn eerste mactch- point in ontvangst kunnen ne men. Maar Okker wenste deze gang van zaken niet. "Ik vroeg de umpire of hij aan die man wilde vragen of hij zeker van zijn zaak was", vertelde Okker, die het op dat cruciale moment toch nog eens wilde proberen. De bewuste lijnrechter aarzelde na het verzoek van de man op de stoel, De Wit, maar hield tenslotte de handen voor de ogen. Vervolgens betrad hoofd- scheidsrechter Savalle de piste, die de knoop doorhakte en het punt aan Lutz toekende. "Een waanzinnige beslissing", aldus Okker. "Die lijnrechter was niet zeker van zichzelf'. Dat deze pas van zijn onzekerheid blijk gaf na een appel van Okker, vermeldde deze er niet bij. Glanzende Bob Lutz mocht uiteindelijk op 64 4630 de partij uitserveren, - hetgeen een geprikkelde Okker hem evenwel verhinderde met een glanzende volley. Okker kreeg zelfs nog een kans op gelijke hoogte te komen, maar Lutz deed het recht zegevieren. De Amerikaan, die volgens fy siotherapeut Karei Koerts "iets had verrekt in de rechterkuit" dwong Okker in een moeilijke hoek en diens return eindigde in het net. Bob Lutz was zeker van de finale. Voor Tom Okker resteren nog slechts drie toernooien in dit WCT-seizoen: Bazel, Stockholm en Johannesburg. "De eindron de in Dallas", meldde Okker somber, "zit er nu niet meer in. Misschien dat ik met Ashe de eindronde dubbel in Kansas nog haal." De Nederlander heeft zijn programma danig terugge schroefd, omdat hij "niet meer zo nodig hoeft". "Ik heb er geen zin meer in tien maanden per jaar op de baan te staan", ver telde Okker. "Mijn gezin eist ook aandacht" FRANK WERKMAN (Van onze sportredactie) MANCHESTER En toch bleek de zwakte weer. West Ham United, voor het eerst met Kevin Lock en Billy Bonds - vertrouwde en ervaren pijlers in het team - hield op het befaamde Old Trafford tegen de ambitieuze Engelse topclub Manchester United één speeihelft bijzonder goed stand. De jonge doel man Marvin Day groeide zelfs uit tot een absolute uitblinker. Daarna was het echter helemaal mis. De bewonderde aanvalscarroussel van Manchester raak te op toeren en de ellende voor "the Hammers" was niet meer te overzien. Er kwam geen einde aan de productiedrang van de thuisclub, terwijl West Ham op zijn tandvlees voortkroop. Uiteindelijk, toen Alex Forsyth, Gery Daly, David McCreery en Stuart Pear son hadden gescoord, blies de scheidsrechter af. 57.240 toeschouwers verlieten Old Traffic met een tevreden gevoel. Een absoluut record achterlatend. Dit seizoen trok Manchester bij thuiswedstrijden meer dan een miljoen bezoekers. Door dit resultaat was West bekerkampioen nu al maanden Ham United weer een desillusie teisterde. Want nog nooit was rijker. Iedereen, die Uptonpark zo'n groot dieptepunt bereikt een warm hart toedraagt, veron- Het team moest weer een team derstelde, dat de grote omme- worden en dat kon alleen wan- keer van West Ham naderde neer Kevin Lock en Billy Bonds wanneer het aantal geblesseer- hun opwachting maakten. De den was teruggebracht. Dat mo- hoop bleek broos. De defensieve ment was zaterdag in Manches- zwakte van de Engelsen kon ter aangebroken. Er moest een opnieuw niet verdoezeld wor- einde komen aan de reeks te- den. En dat betekende heel sim- leurstellingen, die de Engelse pel, dat de te winnen kans voor FC Den Haag zich in het Zuid erpark (3 maart) voordoet. De door allerlei omstandigheden niet optimaal meer te motiveren verdediging van West Ham zal zich plotseling heel zeker van haar zaak moeten voelen om tegen de, soms, rap scorende Haagse voorhoede overeind te blijven. Voorlopig, vooral na Manchesters bewijsstuk, lijkt Mansvelds verbazing een reële zaak. Hij zei begin vorige week letterlijk: "Ik wist eerst niet wat ik zag. Er zit geen enkele orga nisatie in het spel van West Ham. Het systeem berust op het eenvoudige principe: ga in de aanval als het kan en doe het fanatiek. Verwaarloos verder al het andere maar". MALAISE De malaise bij West Ham was later groot. Ron Greenwood, central-manager: "Ik heb er echt in geloofd. Onze blessures waren de oorzaak van alle pro blemen. Maar ik zet er nu zelf een vraagteken achter. Mis schien blijf ik gelijk hebben, maar ik vraag me ondertussen wel af of die belangrijke spe lers nog tijdig in vorm kunnen komen. Ik heb mijn twijfels gekregen". De hoop was door een superieur Manchester United aan het wankelen gebracht. De teleurstel ling was te immens, kwam te onverwachts. FC Den Haag kan zich twee dagen voor het be langrijke Europa cup treffen tegen West Ham United geen gunstiger vertrekpunt wensen. MADRID - Een week na de triomf op Atletico Madrid (Z—1) is FC Barcelona opnieuw in een uitwedstrijd gestruikeld. De formatie van Hennes Weis- weiier verloor in Santander van Racing met 1—2. Real Ma drid en Atletico Madrid won nen respectievelijk van RCD Espanol met 1—6 en Granada met 3—2. Barcelona heeft nu weer een achterstand van vijf punten op Real en drie op Atle tico. Het kampioenschap is voor FC Barcelona voorlopig weer ver weg. De nederlaag tegen Racing Santander heeft de afstand met de Madrileense grootmachten aanzienlijk vergroot. Zonder de geschorste Johan Neeskens en de geblesseerde Marcial nam de thuisclub een voorsprong van 2—0. Pas drie minuten voor het einde zorgde de jonge Mir voor de tegentreffer. Johan Cruyff beperkte zich louter tot verdedi gen Engeland Pas vier minuten voor tijd in de ontmoeting met Derby County heeft Ray Kennedy zaterdag de toppositie van .Liverpool veilig kunnen stellen. Uit een voorzet van Steve Heighway behoefde hij de bal maar even aan te raken om Liverpool aan het vi tale punt (1—1) te helpen tegen een van de grote concurrenten. Het gedrang aan de top van de Engelse competitie werd er overigens wel groter op. Queens Park Rangers kwam niet verder dan 0—0 bij het troosteloos on- deraanstaande Sheffield United. Manchester City heeft zaterdag de League Cup gewonnen door in de finale Newcastle United met 2—1 te verslaan. Het win nende doelpunt, waardoor Man chester City zich verzekerde van deelneming aan het toernooi om de UEFA-beker, werd gemaakt door Dennis Stuart. België Anderlecht, Club Brugge, Clu- bLuik en Lierse hebben zich geplaatst voor de halve finales van het Belgische bekertoer nooi. Anderlecht en Club Brug ge hadden met hun opponenten (Van onze sportredactie) DEN HAAG Trainer Boskov heeft de selectie van FC Den Haag ook het afgelopen week einde geen rust gegund. Vanaf zaterdagmorgen tot zondag avond werd in een hotel te Roc- kanje ingetrokken. Boskov: „De spelers moeten weten wat er op het spel staat. Een extra-trai ning van enkele dagen kan ertoe bijdragen". MADRID - Alfredo di Stefano is ontslagen als trainer bij de Spaanse tweede-divisieclub Rayo Velleccano. De aanvoerder van Manchester City, Mike Doyle, drukt de hand van een supporter terwijl hij in de andere hand de beker houdt, die zijn club kreeg voor het winnen van de Football League Cup. geen moeite en kwamen via scoorden Van Binst (3), het triomfen op respectievelijk Lau- meest. Bij Ciub Brugge was we (7—1) en Eeklo <92) een Vandereycken met vier treffers ronde verder. Voor Anderlecht de produktiefste speler. 9 Heerlijk,helderHeineken. (van onze verslaggever) LONDEN West Ham United is geschrokken van de excessen met Engelse supporters tijdens Leeds United - Bayern Mun- chen, Europa Cupfinale in Pa rijs 1975 én de UEFA-cupfinale van 1974, Fe yen oord Rotten- ham Hotspur. Met 111e midde len wordt een herhaling voor komen. Een unieke maatregel van West Ham is het door veertig sup poosten laten begeleiden van het „legioen". Zij zullen 'in bur ger' trachten de discipline te handhaven,tijdens deheen- de - heen- terugreis. Als de nood aan de man mocht komen, kunnen de suppoosten, die hun Engelse uitrusting meenemen, eventueel assisteren in het Zuiderpark. Manager Greenwood: "Wij doen deze geste deels uit noodzaak en deels uit erkentelijkheid voor het werk, dat zij week in week uit voor West Ham verrichten." FC Den Haag verwacht woens dag a.s. hoog bezoek. De Joego slavische ambassadeur en de Britse jconsul-generaal hebben aangekondigd de wedstrijd te bezoeken. FC Den Haag heeft hemel en aarde moeten bewe gen om zitplaatsen aan de vaste supporters te ontfutselen. Ander bezoek dat komt bestaat uit Ro ger Petit als UEFA-waarnemer, Weise als trainer van Eintracht Frankfurt en minister Kemena- de van onderwijs. (Van onze sportredactie) Den Haag FC Den Haag heeft een contract ondertekend voor een tv-uitzending van tien minuten van de wedstrijd tegen West Ham United, aanstaande woensdag in het Zuiderpark. Het verzoek van de NOS om het duel in zijn geheel op de tv te brengen werd voorlopig afgewe zen omdat het stadion op een paar duizend staanplaatsen na nog niet uitverkocht is. Een be slissing wordt tot zolang uitge steld. (Van onze sportredactie) Den Haag— Trainer Boskov van FC Den Haag is niet gerust over het UEFA-besluit de Oostduit ser Glo-ckner aan te wijzen voor het Europa Cupduel tegen West Ham United, op 3 maart. "Ik ken Glöckner als een man, die het podium van een thuisfluiter persé verafschuwt. Voor de Hongaar Pateolai, die in Enge land moet leiden, geldt dierepu tatie beslist niet Een wisseling zou voor FC Den Haag mis schien v

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16