oo EDek Plan voor tennispark in Noordwij kerhout Er staat een échte auto voor u klaar: De Alfetta Warmond heeft geen plaats voor woonwagens Uitbreiding Zoeterwouds gemeentehuis gaat nu 1,5 miljoen kosten MAVO TOCH OP VELD VOETBAL CLUB KATWIJK School in Voorhof krijgt wijktaken Klachten over Mallegat net korreltje zout nemen' noteert, u evet PAGINA 4 VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 In Noordwijkerhout worden momenteel parti culiere initiatieven ont wikkeld voor de aanleg van tennisbanen. Deze mededeling deed wethou der Koeïewijn gister avond in de gemeente raad tijdens de behande ling van het investerings schema voor 1975 en 1976, waarbij nog geen rekening is gehouden met de uitbreiding van de sportaccommodaties. Vol gens Burgemeester Bos nia acht de provincie het niet wenselijk dat de be staande sportaccommo daties worden uitgebreid. De ^investeringsnota die gister avond tijdens de raadsvergade ring werd behandeld leverde no gal wat moeilijkheden op voor wat betreft de voorgenomen uit gave van 75.000 gulden voor de herziening van de straatverlich ting binnen de bebouwde kom. Het merendeel van de raad achtte het juister dat eerst de Delfweg voorzien wordt van straatverlichting. Het college stelde voor dit punt van het prioriteitenschema opnieuw te laten bekijken door de commis sie financiën, evenals het reser veringsfonds ruilverkaveling waarin 75.000 gulden gestort zou moeten worden. Mogelijk ko men dan gelden beschikbaar voor de aanleg van straatver lichting op de Delfweg. De raad ging verder akkoord met het investeringsprogramma. Dit betekent dat dit jaar nog begonnen zal worden met de aanleg van een drinkwatervoor ziening aan de Leeweg, Pilaren- laan en Leidsevaart. Kosten: 235.000 gulden. De bewoners van de Leeweg/Pilarenlaan stel len overigens geen prijs op een waterleiding. Zij prefereren het natuurlijke water. Straatverlich ting zal worden aangebracht bij: Leidsevaart. Pilarenlaan, Heren weg en Gooweg. De kosten hier van zijn geraamd op een kleine 300.000 gulden. De nota reconstructie „Dorps kern" werd zonder slag of stoot door de raad aangenomen. De kern van Noordwijkerhout wordt, zodra rijkssubsidies zijn verkregen, voor zo'n 7 miljoen gulden opgeknapt. Veel geld bij deze reconstructie is uitgetrok ken voor de realisering van een zogenaamde omleidingsroute: de westelijke randweg. Het ont werp voor deze randweg ligt al vrij lang gereed. Aandacht in de nota is ook besteed aan de door- Stroming van het verkeer in het Van onze correspondente WARMOND Op korte termijn zal er geen woonwagenkampje in Warmond worden inge richt. Na een onderzoek is de gemeente tot de conclusie gekomen dat toewijzing van grond op te veel bezwaren stuit. Plaatsen die even tueel in aanmerking kwamen waren het ter rein tussen boerderij Van der Voort en de woning van de heer Vroom aan de Burg. Ketelaerstraat, de gemeentehaven en de speel- wei. De heer Timmermann (PWj pleitte er gister avond tijdens de raadsvergadering wel voor dat naar mogelijkheden zal blijven worden gezocht. Warmond zal binnenkort overleg plegen met de buurgemeenten om tot realisatie van een geza menlijk woonwagenkamp te komen. De heer Van der Geest wees op de gevaarlijke situatie op de Zijldijk, wanneer er een storm uitbreekt. Burgemeester De Vreese stelde dat alleen een rietkraag van een meter of vijf de dijk bij noodweer voor overstroming kan be hoeden. De aanleg van een eiland om de golf slag te breken noemde hij financieel onhaal baar. De abri nabij Mariënhaven zal worden afgebro ken. Er komt een nieuwe achter het trottoir zodat hef uitzicht voor het verkeer van de Bisschopslaan aanmerkelijk wordt verruimd. centrum en aan het verwijderen van een aantal bedrijven die niet in de structuur van de kern passen. Het gebied, omgeven door Dorpsstraat, Havenstraat, Hoog straat en Viaductweg wordt als eerste gerenoveerd. De plannen voor dit gebied bevinden zich in een vergevorderd stadium. Het tweede gebied op het prioritei tenlijstje van het college is dat. omgeven door Dorpsstraat, de randweg en de Zeestraat, gele gen ten zuid-westen van de Zee straat. Als derde: gebied Dorps straat, de randweg en de Zee straat, gelegen ten noord-oosten van de Zeestraat. Het dorpsge deelte omgeven door Haven straat, Havendwarsstraat en Ko ninginneweg prijkt onder aan de lijst. De vermakelijkhedenbelasting in Noordwijkerhout wordt inge trokken. Deze belasting leverde zo weinig op (in 1975 ruim 800 gulden) dat de raad besloot deze maar op te heffen. De raad besliste gisteravond te vens dat de heer J.W. van Leeu wen niet meer als vertegenwoor diger van de gemeente jn het stichtingsbestuur van de Bejaar denhuisvesting Noordwijker hout zit. De heer P. Laros blijft wel als gemeentevertegenwoor diger deel uitmaken van het be stuur van deze stichting. De raad zag geen aanleiding om de gemeenterepresentanten terug te trekken, omdat de stichting mogelijk nog een taak te vervul len heeft in de bouw van een verzorgingstehuis in Noordwij kerhout. Weliswaar moet voor de bouw van dit tehuis een aparte stichting in het leven ge roepen worden, maar het is mo- l gelijk dat de bouw gedelegeerd wordt aan de Stichting Bejaar- I denhuisvesting Noordwijker- hout. Dan is het volgens enige raadsleden wenselijk dat de ge meente de vinger aan de pols houdt. Dit zijn Louis Engels, Gerard Elschot en Peter Hekker. Ze vormen het Nationaal Hekelcabaret, dat zondagmiddag optreedt in De Twee Spiegels aan de Nieuwstraat in Leiden. Dit in het kader van de cyclus „Anders op de zondagmiddag". ,,Je loopt tegenwoordig tegen muren op bij de SLF' NOORDWIJKERHOUT - Tijdens de gisteravond ge houden gemeenteraadsver gadering vroeg een der raadsleden zich af hoe het stond met de elektriciteits voorziening nabij de Lee weg. Wethouder Heems kerk antwoordde dat hier over al maanden wordt on derhandeld met de Stedelij ke Lichtfabrieken in Lei den, maar dat sinds het streekenergiebedrijf op de lange baan is geschoven de contacten met dit bedrijf veel stroever verlopen. „Je loopt tegenwoordig tegen muren op bij de SLF. De mensen die ons daar goed gezind waren zijn opeens met pensioen of zijn met ziekteverlof", aldus de wet houder. Raadslid: Architect en gemeentewerken hebben geklungeld Van onze correspondent Zoeterwoude De uitbreiding van het gemeente huis gaat Zoeterwoude 1,5 miljoen kosten. De raad ging er gisteravond mee akkoord dat dit bedrag voor de verbouwing c.q. uitbreiding wordt uitgetrokken. Aanvankelijk was de aanneemsom geraamd op ruim vijf ton, later werd dat 1 miljoen en nu wordt het 1,5 miljoen. Het raadslid C. Straver (Progressief Zoeterwoude) maakte gisteravond op niet mis te verstane wijze zijn misnoegen kenbaar over deze gang van zaken. Hij noemde de wijze waarop deze zaak is aangepakt een aanfluiting. Er zijn volgens hem onbegrijpelijke vergissingen gemaakt, zowel bij het opstellen van een plan van eisen en wensen als bij het ramen van de bedragen die met de verbouwing gemoeid zijn. Hij gaf b en w de raad: „Bekijk het werk van de architect (Van der Sterre. Red.) en de dienst gemeentewer ken vanaf nu met argusogen, want tot nu toe hebben ze enorm geklungeld. Wij zijn in hoge mate verontrust over de amateuristische wijze waarop in dit geval met gemeenschapsgelden en gemeente belangen is omgesprongen". Burgemeester Detmers liet blijken, dat ook het college verre van gelukkig is met de gang van zaken. Hij wees er overigens nog op dat de bouwkosten sinds de raming van 14 maanden terug met 16% zijn gestegen. Bovendien is aantal kubieke meters in het nieuwe plan flink uitgebreid. „Kleipettenlaan" naam ontsluitingsweg Van onze correspondente RIJNSBURG De nieuwe ont sluitingsweg in Rijnsburg gaat „Kleipettenlaan" heten. Aanvan- kelijk werd ook nog over de naam „Waterboslaan" gedacht. De gemeenteraad hield het gis teren evenwel op „Kleipetten laan", aangezien deze naam een historische betekenis heeft. De raad stelde voorts een kre diet beschikbaar aan woning bouwvereniging „Spinoza" voor het bouwen van zestien bejaar denwoningen aan de Tulpen straat/Dahliastraat. De vergoedingen van schoolgeld per leerling gaf enige proble men. De schoolbesturen hadden niet tijdig de begroting gereed gemaakt, waardoor er geen exacte cijfers op tafel konden worden gelegd. Uiteindelijk ging de raad toch akkoord met de door b en w vastgestelde bedra gen. Sousafoon voor ,,St. Matthias" Van onze correspondent WARMOND Muziekvereni ging „St Matthias" trekt mor genmiddag door Warmond ter gelegenheid van het kindercar naval. In de stoet zal de heer De Vesten meelopen met een heuse witte sousafoon „St. Matt hias" had een dergelijk muzie kinstrument allang op zijn ver langlijstje staan. Onlangs deed de gelegenheid zich voor een praktisch nieuwe sousafoon, hèt instrument van carnaval 1976, voor een redelijke prijs aan te schaffen. Expositie in De Zaadwinkel (Van een onzer verslaggevers Lisse In de kortgeleden in Lisse geopende galerie De Zaad winkel aan de Hereweg gaat zaterdag een expositie van start van prenten en schilderijen van Hans Guicherit, Wout Ruigrok en Gerard Schoenmaker. Na 15.00 uur kunnen belangstellen den terecht. blijven besloteri Van onze correspondent Zoeterwoude De vergadering van de belangrijkste Zoeter- woudse raadscommissies wor den niet openbaar. Hiertoe be sloot de gemeenteraad gister avond na een desbetreffend ad vies van het college van B. en W. Alleen het raadslid F. de Winter (Progressief Zoeterwou de) toonde zich een voorstander van meer openbaarheid. IN ZOETERWOUDE: BURGEMEESTER BOS VAN KATWIJK: Belangrijkste vergaderingen raadscommissies Van onze corre. pondent Katwijk Hklachten over de over' st van de bezoekers v het Open Jongerencentrum ,,'t Mallegat", afkomstig van enige omw. -.enden van het centrun in- de Voorstraat, moeU-n vol gens burgemeester C. A. Bos met een korreltje j zout worden genoemen: 1 „Ik heb zelf drie zater- dagavonden besteed, tussen 6 januari en van- daag, om de genoemde overlast te constateren' aldus de burgemeester. „De derde avond heb ik me ook nog in het ge bouw begeven, maar van ongeregeldheden is mij niets gebleken". Aanleiding van deze op merkingen was de brief van de heer A. van der Boon uit de Zuidstraat, waarin hij opnieuw zijn grieven ten aanzien van de bezoekers van het jongerencentrum op somde. Het college van -4— LEIDERDORP Het bleek gistermiddag, ondanks een anders luidende aankondiging, eigenlijk helemaal niet te gaan om de officiële start van de bouw van de nieuwe Montessori kleuter- en lagere school in Voorhof. De „eerste" paal leek veel meer bedoeld als begin van een avondje duidelijk versieren en inpakken. Deze paal was namelijk voor een van de bouwers van de school (het Leiderdorpse aannemingsbedrijf Noorlander) een goede aanleiding om b en w èn een aantal mogelijk „belangrijke" ambtenaren eens goed te onthalen in een restaurant. „Zo iets", zo moet Noorlander gedacht hebben, „kan nooit kwaad". Het slaan van de eerste paal, door de chef van de afdeling onderwijs-, sport en personeelszaken, H. van der Ploeg, verliep overigens feilloos. De aanwezigen, wethouder D. W. Tichler en een aantal ambtenaren, hadden terecht lof voor deze prestatie. Het schoolbestuur was bij het slaan van de paal niet aanwezig. De negen-klassige school moet op 15 september voor gebruik gereed zijn. Zoals bij alle nieuwere scholen in de gemeente, krijgt ook dit gebouw straks een aantal wijktaken te vervullen. Zo zullen er (wijk)vergaderingen kunnen plaatsvinden en, indien nodig, zal de Stichting Jeugdwerk er tijdens de vakanties onderdak kunnen vinden. B W stelde de ge meenteraad gisteravond voor deze brief te be handelen tijdens de in formele raadsbijeen- komst op 11 maart a.s. met als onderwerp de openbare orde. S.G.P. fractie-leider v.d. Mey achtte het probleem ur gent genoeg om dit te behandelen tijdens een normale openbare raadsvergadering. De heren Buitendijk (V.V.D.) en v.d. Perk (PPR) vonden de inmen- ADVERTENTIE ging van de politie (tij dens de informele bij eenkomst) wat al te pre matuur; „een gesprek met het bestuur, waarbij wordt aangedrongen op een verfijning van de reglementen lijkt mij zinniger" aldus 'Buiten dijk. Burgemeester C. A. Bos zegde toe dat een dergelijk gesprek, moge lijk in combinatie met de omwonenden, zal worden overwogen na de informele bijeenkom st. Van onze correspondent Katwijk Ondanks de protes ten van het bestuur van de Ver eniging van Christelijke Scholen besloot de Katwijkse gemeente raad gjsteravond (met 15 stem men vóór en 9 tegen) een gedeel te van het voetbalterrein van de vereniging „Katwijk" te bestem men als bouwgrond van de ge plande Mavo. Tegen stemden de WD, SGP, M. A. de Vries (Vrije Lijst), mr. J. v.d. Plas (Gemeete- belangen) en PvdA-fractieleider Van Duyn. Het stuk grond achter de Pniel- kerk zal gereserveerd blijven voor een in de toekomst te bou wen centrale voorziening. Het publiek op de tot de staanplaat sen toe bezette tribune hoorde enkele gemeenteraadsleden pro testeren tegen de argumentatie van het college van B. er omtrent het vrij houden van het door het schoolbestuur fel be geerde terrein achter de kerk. „Laat de wethouder dan eens met een concrete opgave komen van gewenste voorzieningen", zo stelde mr. J. v.d. Plas. Het ant woord van wethouder drs. J, Bergman („voorzieningen in de medisch, sociaal-culturele sfeer") bevredigde hem aller minst en hij stak zijn ontevre denheid over de handelwijze van het college dan ook niet onder stoelen of banken. „Er is bijzonder onzorgvuldig gehan deld in deze kwestie", aldus mr. v.d. Plas. „Het neigt naar een prestigekwestie". Wanneer het bestuur van de vereniging van Christelijke Scholen het binnenkort aan te bieden stuk grond accepteert als bouwgrond voor de nieuwe Ma vo, zal er een hergroepering moeten plaatsvinden van de vel den van de voetbalvereniging. Twee velden worden dan inge kort tot 90 bij 60 meter. De Alfetta van Alfa Romeo. 1600 cc of 1800 cc motor voorin. 5 versnellingsbak met differentieel achterin en De Dion achterwielophanging. Perfekte wegligging. Kooiconstructie met energie-absorberende zones. Topsnelheid boven 175 km/u. Alfetta 1,6-125 pk-17.990,- Alfetta 1,8-140 pk- 19.790,- AlfettaGT-140 pk-21.490;- Alfa Romeo is verkrijgbaar in 18 modellen Vanaf 12.060,- bij meer dan 100 dealers. Dependance van L. de Coligny in Buitenhof Van onze correspondent LEIDERDORP - „Ik ben nu zeer optimistisch over de kan sen die we hebben op een de pendance van de Louise de Co ligny in de Buitenhof. Als alles nu verder meezit kan het ge bouw er nog voor het einde van dit jaar staan", aldus verklaarde de wethouder voor onderwijs, D. W. Tichlèr gisteren tijdens een bijeenkomst in het gemeen tehuis. De nieuwe school zou een plaats moeten krijgen in de directe nabijheid van de al ge vestigde dependance van de Vis ser 't Hooft. „Met de vestiging van de Louise de Coligny zijn we al een belangrijke stap in de goede richting", zo meende de wethouder. Ze betreurde het overigens wel dat de beslissing zo lang op zich heeft laten wachten (maandag 1 maart neemt de Leidse raad een be sluit over deze dependance): „Daardoor komt bij het begin van het nieuwe schooljaar de Louise de Coligny zelf in de moeilijkheden met de dan be schikbare lokalen". ALPHEN AAN DEN RIJN - •Bij een inbraak in de betonfa- briek 'De Hoorn' in de Hoorn is in de nacht van woensdag op donderdag een geldkistje met 500.- gestolen. Men kwam bin nen door gebruik te maken van een valse sleutel. Vervolgens werd een brandvrije kast gefor ceerd waarin zich het geld be vond. VALKENBURG (Z.-H.) BaSSa»"» Boerderij in De Houtkamp wordt restaurant Van onze correspondent LEIDERDORP - B en W me nen dat er nu goede kansen zijn om een restaurant te vestigen in de boerderij in De Houtkamp. Mocht dat toch niet lukken, dan ziet het college dc toekomst voor het gebouw somber in. Ge zien de financiële positie van de gemeente zal uiteindelijk dan ondanks het verzet uit de raad sloop het enige zijn dat over blijft. Alle hoop heeft het colle ge daarom gevestigd op de Lei derdorpse horeca-ondernemer P. A. Kuivenhoven. Met hem zijn b en w in gesprek en hij blijkt zeer geïnteresseerd te zijn in de vestiging van een restau rant in de betreffende boerderij. Wethouder E. Drenth verwacht dat nog dit jaar het restaurant in de boerderij open zal gaan. IADVERTENTIES) ROOSEN OPTIEK SPECIALIST IN Contactlenzen VOOR KWALITEITSEI ROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RIJNDIJK 118 TEL 128939 KENNEDYLAAN 9 - TEL 783137 DIAMANTPLEIN 4 - TEL 784727 Al het brood en banket UITLAAT NODIG? Dan naar de LBS. Direct getest op de Boge schok- brekertestbank. (GRATIS) LEIDSE BANDEN SERVICE HUISMAN B.V. LEVENDAAL 80 TEL. 134000 LEIDEN Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 PIERROT HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG14 TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero Royal Albert Arzberg - Zwleael Uakkum - Ravell an 1001 andero geschenken Per week hebben wij nog enkele uren voor het repareren van uw Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen Tel. 071-130151. Park „ole Leythe" 15 Lelden Ook voor wonlnglnr. Er gebeurt iets voor iedereen. uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires eigen Import U.S.A.- Pop en country TTTrrn Fabriek van V MATRASSEN en ST0ELKUSSENS Nu ook voor MEUBEL- STOFFERING en W0NINGINR. Fabrieksprijzen Merelstraat 1A Lelden 071-150772

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4