Niets lijkt eindzege van Ashe nog in weg te staan Punch met een been in bekerfinale NICO JANSEN HEEFT Rini Wagtmans stelde ploeg voor BEGELEIDING NODIG Lotto en toto Straffen betaald voetbal VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 11 DEN HAAG De uitslag van lotto en toto van zondag 23 februari 1976 is: Lotto no 8. Aantal deelnemers 922.022, inleg 3.657.977,-. Prij- zenbedrag 1.859.629,-. De Italiaan Wladimiro Panzza won gisteren het eerste gedeelte van de eerste etappe van de Ronde van Sardinië. De Belg Roger de Vlaeminck bracht het tweede gedeelte op zijn naam (rechts). Ie prijs: 1 winnaar, die netto 500.000,- ontvangt. Het reste rende bedrag van de le prijs ad 63.562,- wordt als jackpot toe gevoegd aan de le prijs van week. 9. 2e prijs: 6 winnaars, die elk bruto 29.958,- ontvangen 3e prijs: 211 winnaars, die elk bruto 1.235,- ontvangen 4eprijs: 11.532 winnaars, die elk 30,- ontvangen, 5e prijs: 11.639 winnaars, die elk 29,- ontvan gen. Toto no. 8 Aantal deelnemers 235.024, In leg 708.086.-. prijzenbedrag 380.472.-. le prijs: geen winnaar, het voor I de le prijs bestemde bedrag wordt voor 1/3 toegewezen aan de jackpot voor toto no. 9, voor 1/3 aan de 2e prijs en voor 1/3 aan de 3e prijs van toto no. 8. 2e prijs: 26 winnaars,die elk bruto 5.524,- ontvangen, 3e prijs: 493 winnaars, die elk 359,- ontvangen. Jackpot lotto voor zondag 63.562,-, jackpot toto voor zon dag/ 59.555,-. Cor van der Hart is weer terug in Nederland, bij For- tuna SC. Van der Hart trainer bij Fortuna SC SITTARD De eerste divisie club Fortuna SC heeft gister avond oud-bondscoach Cor van der Hart (48) gecontracteerd als trainer. Van der Hart, de afgelo pen twee jaar werkzaam bij de Belgische club Standard Luik, begint zijn werkzaamheden op 1 april. Hij zal proberen Fortu na SC via de na-competitie in de eredivisie te brengen. On geacht het resultaat daarvan zal hij de Limburgse club ook in de volgende competitie trainen. Sportwereld UTRECHT Het Nederlands militair sabelteam is tijdens in ternationale wedstrijden in Ut recht vijfde geworden, achter West-Duitsland, België, Fran krijk en Oostenrijk. HERENTHALS Neo-profes- sional Adrie de Leeuw is opge nomen in de Belgische prof- ploeg Gero-Eurosol. Hiervan is Rik van Looy ploegleider. De ploeg bestaat verder uit tien Belgen. ZADAR In de kwartfinales Europese basketbalbeker voor landskampioenen zegevierde Zadar met 93-91 over Mobilgirgi Varese (Italië). De Italianen wonnen echter de thuiswed strijd met 105-99, zodat Varese door mag bekeren. SAN ANDRES Valencia gaat over naar de achtste finales van het Spaanse bekertournooi. Va lencia zonder Rep speelde gisteravond 0-0 gelijk tegen San Andres, maar had thuis al met 3-0 gewonnen. Rotterdam Arthur Ashe lijkt ontketend. Nadat de Ameri kaan vorig jaar een kroon op zijn tennisactiviteiten zette door naast de WCT-titel ook het zeer gerespecteerde Wimbledon op zijn naam te brengen, na een verbijsterende machtsdemon stratie tegen Wonderboy Henny Conners is hij in dit nog prille jaar hard op weg zijn glanzende optreden van toen nog te verbe teren. Pas zesmaal verscheen Ashe in een toernooi, maar al vier keer greep hij de hoofd prijs van ruim 40.000 gulden. Voor hij de oversteek naar het door de Amerikaanse profs niet zo gewaardeerde Europa maak te toonde Ashe zich al de sterk in Columbus, Indianapolis, en geboortestad Richmond. Bin nenlandse troebelen verhinder den een succesvolle voortzetting van deze imponerende reeks in _)s, maar de week daarop volgend, in Rome, besloot Ashe ook met een aan duidelijkheid niets' te wensen overlatende triomf. Als het niet door omstandighe den was verhinderd, zou Ashe in Rotterdam mogelijk twee ze gepralen aan deze indrukwek kende serie hebben toegevoegd. Dat zal er nu waarschijnlijk slechts een worden. Want wie Arthur Ashe gisteravond aan het werk heeft gezien in zijn duel tegen Stan Smith behoeft weinig twijfel meer te hebben over de plannen die Ashe na zijn zege van vorig jaar in Ahoy dit keer smeed. Rod Laver zou in de halve finale nog roet in het eten kunnen gooien, maar het is geen onhoudbare stelling te zeggen dat de Australiër na zijn dollarjacht van vanavond in Stockholm morgen niet opti maal zal aantreden tegende to renhoge favoriet Ashe. Ontredderd Het was een ontredderde Stari Smith die gisteravond voor de ogen van 3.500 toeschouwers zijn rackets bij elkaar pakte nadat hij zestig minuten eerder Voor al degenen die hem aan het werk zagen lijdt het geen twijfel meer. Arthur Ashe zal in Rotterdam als overwinnaar uit de bus komen. het tennistapijt had betreden. De meer dan 1.90 meter lange Amerikaan was door Ashe voor 'de derde achtereen volgende week op zijn nummer gezet. In Lagos en Rome moest Smith, die zijn niveau van 1972 met een zegepraal op Wimbledon en 1973 met de WCT-titel van Dallas waarschijnlijk nooit meer zal bereiken, zijn meerdere in Ahe erkennen en ook gisteravond heeft er eigenlijk geen moment naar uitgezien dat de man uit Pasadena voor een verrassing zou kunnen zorgen. Hij kwam weliswaar met 2—0 voor in de eerste set, maar de Slow starter Ashe had deze plooien snel recht getrokken. Het werd via 2—2 en 44 uiteindelijk 64 in precies een half uur. De tweede reeks nam evenveel tijd in beslag, maar bezorgde Ashe zo mogelijk nog minder problemen. Ashe had spoedig zijn controle over zijn opslag hervonden, waarna alle raderen van de tennismachine weer soe pel in elkaar grepen. Tegen dit slechts uiterst sporadisch hape rende mechanisme kon Stan Smith alleen een hortende en stotende produktie stellen, waardoor de race wel wat al te ongelijk werd. Ashe doorbrak de' opslag van zijn opponent op 1—1 en 3—1, doordat de on danks zijn lengte nog behoorlijk snelle Smith vooral aan het net fouten maakte of kansloos werd gepasseerd. Het werd tenslotte 6—2. Arthur Ashe had zijn eer ste heroptreden voor het Rotter damse publiek met glans afge sloten. Dat deden Rolf Thung in zijn naar later bleek slotoptre- den in Ahoy en Wouter Fok bepaald niet. De laatste kreeg in de middaguren genadeloos om de oren van de Tsjech Jan Ko- des, die slechts drie kwartier uittrok om de Nederlander alle hoeken van de baan te laten zien. Fok, die deze winter toch redelijk op dreef was, kreeg geen enkele kans in dii uiterst eenzijdige treffen en mocht met zijn twee games nog niet eens ontevreden zijn: 6—0, 6—2. Geen interesse Rolf Thung maakte het zo mo gelijk nog bonter. Onze tweede reizende tennisprof bleek geen grein interesse te kunnen op brengen voor zijn duel voor het troosttoernooi, waarin toch voor de winnaar van dat duel tegen Louk Sanders het aan trekkelijke sommetje van 2500 gulden lag te wachten. Doordat Borowiak en Metreveli uit het schema waren verdwe nen mocht de winnaar van dit bij-evenement zich onmiddelijk finalist noemen. Dat heeft Thung kennelijk niet kunnen i: spireren. In een stief kwartiertje stond de stand van 80, het betrok een zogenaamde profset, op het scorebord voor dit duel dat het vierde was tussen beide spelers in enkele weken. De tegenstander van Okker werd na een bewogen krachtme ting van meer dan twee urn- uiteindelijk Wojtek Fibak. Deze in zijn eerste seizoen voor WCT uitkomende pool wond zich in de tweede set van zijn partij tegen dubbelspelpartner Carl Meiier zo op over scheidsrech terlijke kwalingen dat hij partij- winst in twee sets uit handen gaf. Hij leidde op dat moment met 5—2, na de eerste set al met 6—2 te hebben gegrepen. Er ont spon zich een webswaar niet hoogstaand, maar zeer tot de verbeelding sprekend gevecht waarin Fibak in de besüssende reeks met 53 achter kwam. Maar de Pool bewees over vech- tersmentahteit en over conditie te beschikken door deze beslis sende reeks alsnog, met 7—5 i te palmen. Ook Dick Crealy ver dween uit het hoofdtoernooi. De fors besnorde Austrabër kon zijn extra oefeningen van de voorgaande dagen niet uitbuiten en beet met 60, 2—6, 63 in het zand tegen Bon Lutz. Hij mag in het troosttoernooi proberen nog een luttel bedrag aan dollars bij elkaar te schra pen, waarbij het in ieder geval treft dat hij in de eerste ronde mag uitkomen tegen dubbel- partner Wouter Fok. Dat kan dan in ieder geval bijna 2.000 gulden in het laadje brengen. Voor Sanders ligt er in ieder geval al het aantrekkebjke be drag van ruim 3500 gulden te wachten. Toch niet gek voor een paar dagen tennissen als je dienstplichtig militair bent. Frans Werkman. ST. WILLEBRORD Het is voor mij een must betrokken te blijven bij het wielrennen", verklaarde Rini Wagtmans gis teren in zijn woonplaats St. Willebrord, waar de nieuwe amateurploeg Javo-Freetime werd voorgesteld. De oud-prof- coureur, die als ploegleider van deze formatie aan het nationale wielerfront terugkeert de in blakende gezondheid verkeren de Wagtmans, die met koersen moest stoppen vanwege een hartafwijking, dient zijn gelief de sport daarnaast alweer ge ruime tijd als voorzitter van de wielervereniging Willebrord Wil Vooruit zegt vooral te zijn teruggekomen om jonge renners van dienst te zijn. De Javo-Freetimeploeg bestaat uit de volgende renners: Jim Kruunen- berg (Hoofddorp), Luk Rotman (Kontich-Bel), Johnny Konings (Sprundel), Nico Rinkel (Aalsmeer), Jan Jonkers (Oud-Gastel), André Versteylen (St. Willebrord). Paul Jas pers (St Willebrord). Jaap Meijer (Badhoevedorp), Johan van de Velde (Rijsbergen), Wim Koene (Haarlem), Ad van Peer (Sprundel), Kees Ma- chielsen (Fijnaart), Joop Ketternis (Den Haag), Theo van de Boom (Roosendaal), Rob Borst (Zwanen burg), Brem Geemse (St Philips- land) en de baancoureurs Gaby Min- neboo (Heenvliet), Ron Zuidweg (Rotterdam) en Peter Nieuwenhuis (Amsterdam), die allen deel uitma ken van de selectiegroep van bonds coach Frans Mahn. SELECTIE BASKETBAL AMSTERDAM Bondscoach Bill Sheridan heeft veertien spelers geselecteerd voor het nationale basketbalteam, dat zal deelnemen aan internationale toernooien in Breraerhaven (22 t/m 25 april), Luik (30 april t/m 2 mei) en Sofia (18 t/m 23 mei). Van dat laatste toernooi zal af hangen of Nederland mag deel- Toon v. Helfteren, Jim Woud- nemen aan het voor-olympische stra (allen P/Punch), Jan Dek- toernooi in Hamilton (Can), dat ker (Transol), Dan Cramer, Her wordt gehouden van 21 juni t/m man Pluim, Everett Fopma, 2 juli en waarin drie landen zich Harry Kip (allen Kinzo), Walter kunnen kwalificeren voor de Ombre, Hugo Harrewijn (beiden olympische spelen. Buitoni), Kees Akerboom, John De geselecteerde spelers zijn: van Vliet (beiden Remington) en Jan Sikkine, Charis Sideris, Wiebe Gorter (Delta Lloyd). Overwinning FC Den Haag LOKEREN FC Den Haag heeft gisteravond voor tweedui zend toeschouwers in een vriendschappelijke wedstrijd met 1-0 gewonnen van de Belgi sche club Lokeren. Lex Schoenmaker scoorde in de 40e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. ZEIST FC Vlaardingen zal in de eerstvolgende competitie wedstrijden moeten aantreden zonder der er Bol en Zwam- born. Beide spelers werden gis teren door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wed strijden geschorst en kregen bo vendien een boete opgelegd van 100 gulden. De overige straffen zijn: Volendam: C. Molenaar twee wedstrijden onvoorwaardelijk. Een lopende voorwaardelijke uitsluiting werd buiten beschou wing gelaten. Haarlem: P. van den Berg een wedstrijd onvoorwaardelijk, een voorwaardelijk en een boete van 200 gulden. FC Den Haag: D. van der Wulp twee wedstrijden onvoorwaar delijk en een boete van 100 gul den. FC Amsterdam: L. de Leeuw een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boet van 100 gulden. SVV: W. de Gids een wedstrijd onvoorwaardelijk een een voor waardelijk. J. van Kampen en C. Huigen werd een voorwaar delijke straf omgezet in een on voorwaardelijke. PEC/Zwolle: J. Veenstra twee wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. FC Dordrecht: J. Warmer twee Lex Schoenmaker. doelpunt. wedstrijden onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. Heracles: P. Amweg twee wed strijden onvoorwaardelijk, een boete van 100 gulden en de mo gelijkheid om verweer in te die nen tegen het omzetten van een voorwaardelijke straf in een on- voorwaardelijk. Willem II: U. Huybregts een wedstrijd onvoorwaardelijk, een voorwaardelijk en een boete van 100 gulden. FC Den Bosch: W. van der Bosch twee wedstrijden onvoor waardelijk en een boete van 150 gulden. F. Brok een weedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. NAC: G. Damen een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. J. de Block een wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. Helmond Sport: H. van der Ven een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. Eindhoven: H. van der Wilden berg een wedstrijd voorwaarde lijk. SC Cambuur: P. Noordmans een wedstrijd onvoorwaardelijk en een voorwaardelijk. MVV: N. Duykers een wedstrijd onvoorwaardelijk, een boete van 75 gulden en de mogelijk heid van verweer. Voorts kre gen negen spelers een boeking. Acht daarvan komen uit in eer ste elftallen. De speler P. Hout man (Feyenoord-C) werd vrijge sproken. DEN BOSCH Pioneer Punch heeft een goed uitgangspunt voor de tweede wedstrijd in de halve finale om de basketbalbeker. Gisteravond werd in de uitwedstrijd tegen Sperry Remington met 82-82 gelijk gespeeld. Bijna de gehele wedstrijd heeft de ploeg uit Delft achter gestaan. Bij Sperry deed de international Aker boom voor het eerst na zijn zware blessure weer mee. Hij werd echter veel gewisseld en kon duidelijk zijn draai nog niet vinden. Ook Boot was bij Sperry Remington door een blessure niet van de partij. Bij de rust was de stand 47-44 Bij Sperry Remington: Owen voor Sperry Remington. De ge- Wells tot 28 treffers. Dinsdag- vaarlijkste man bij Sperry was avond is de return in Delft, de Amerikaan Owen Wells, Zaterdagavond wacht Pioneer waaraan tegenstander Pieter Punch voor de competitie een van Tuyl meer dan de handen uitwedstrijd tegen Kinzo. Drie- vol had. Bij de stand 24-24 werd maal is cr deze competitie van Van Tuyl vervangen door Van de ploeg uit Amstelveen verlo- Helfteren en kon Pioneer in de ren. Zatérdag willen de spelers vijftiende minuut éénmaal een proberen de ploeg van sponsor, voorsprong nemen 34-32. Bij manager, voorzitter, en coach Pioneer kwam Jim Woudstra tot Theo van Kinsbërgen twee wed- 32 treffers en Kirkland tot 23. strijdpunten af te pakken. (Van onze sportcorrespondent) ROTTERDAM De dreun die Feyenoord woensdagavond in Kerkrade in de kwartfina les van het nationale bekertoernooi kreeg te incasseren, galmt nog na in Rotterdam. De tweespalt die is ontstaan tussen Willem van Hanegem en Nico Jansen houdt de gemoederen danig in beweging, omdat het juist de kromme is geweest die altijd heeft verklaard dat Jan sen bij uitstek de man was die het dit seizoen zo moeizaam scorende Feyenoord nodig heeft. Van Hanegem laat inmiddels niet na zijn gal te spuwen over het spel van Nico Jansen die volgens de middenvelder, die vandaag 32 jaar is geworden, luiheid paart aan gebrek aan spelinzicht Jansen heeft zich de keiharde kri tiek verschrikkelijk aangetrokken. „Als ik dit alles van tevoren geweten had zou ik er nooit aan begonnen zijn", aldus de spaarzame reactie van het Amsterdamse lieverdje. Een merkwaar dige bijkomstigheid bij het conflict tussen beide Feyenoorders is, dat beide nauwe banden heb ben met Inter Football, dat zich ook bezig zegt te houden met de begeleiding van haar cliënten. En begeleiding is juist wat Nico Jansen hard nodig heeft, anders dreigt hij al heel snel het slachtoffer te worden van de vaak meedogenlo ze mentaliteit die in de selectiegroep van Feye noord heerst. Antoni Brzezanczyk, de brave Poolse trainer, verklaarde gisteren dat het hoog tijd wordt dat de leiding van de Rotterdamse club de nodige stappen onderneemt. Waar hij op doelde wilde Brzezanczyk niet zeggen. Uit de kring van het Feyenoordbestuur klinken er toch stemmen op om Van Hanegem aan het eind van het seizoen van de hand te doen. Brzezanczyk: „Als men schoon schip wil maken is dat geen taak van de trainer, maar van het bestuur. Ik ben in elk geval niet van plan weg te gaan. Tenzij ik word weggestuurd, maar dan zal men mijr contracten moeten afkopen". Wim van Hanegem en Nico Jansen in betere tijden. Op dit moment botert het niet al te best tussen de beide vedetten. Overwinningen Blauw Zwart (Van onze sportredactie) DEN HAAG De comeback van Bert Blijie werd gisteren door RVC gevierd met een over winning van 3-1 tegen ONA. In dit oefenduel scoorden voor RVC Maup Martens (2x) en Paul Simonis. VUC leed met 3-2 een nederlaag tegen Blauw Zwart. Alkemade en Mol scoorden, voor de Wasse- naarders troffen Ren v. d. Ham, Ben Conradi en Pieter Donath doel. Het tweede van Blauw Zwart won met 2-1 van Tonegido. Pieter van Tuyll van Serooskerke had veel moeite met zijn tegenstander.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11