KAVEL B.V. IN BEROEP BU DE GEMEENTERAAD Ingrijpende wijzigingen in verkeers situatie Oegstgeest KORTWEG Conflict over bouwplaats mavo in Katwijk C. van Leeuwen ere-voorzitter IJsclub niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Camavalsleut in Zoeterwoude Rechtzaak tegen veeboeren aangehou den LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 FEBRUARI 1976 TEGEN WEIGERING BOUWVERGUNNING OP VML LBF-TERREIN LEIDEN De ontwikkelingsmaatschappij Kavel bv gaat in beroep bij de gemeenteraad tegen het weige ren van een bouwvergunning. Vorig jaar kocht Kavel bv, een werkmaatschappij van twee regionale aanne mingsbedrijven, het terrein met de voormalige broodbakkerij van de Leidsche Brood Fabriek aan de Nieuwe Mare. Het plan om op het terrein wonin gen en winkels te bouwen. Dit is thans doorkruisd door het voornemen van b en w een park met eventueel wat woningen op het terrein aan te leggen. Het plan van kavel bv omvat een complex winkels met daar tussen een overdekte passage. Op de bovenverdiepingen zijn woningen gepland voor een- of tweepersoonshuishoudingen in de premiesec tor. „De winkels zijn noodzakelijk om de woningen betaalbaar te houden", zo stelt de heer Krouwel, directeur van Kavel bv. Zonder veel overleg kreeg het bedrijf onlangs te horen dat de bouwvergunning werd geweigerd. „We waren met stomheid gesla gen", aldus de heer Bontenbal, een van de architecten, die het plan ontwierpen. „We kunnen ons best voorstellen dat de gemeente geen ongewenste ontwikkelingen op het terrein wil. Maar ons plan is toch helemaal bonafide". De overwegingen die b en w hebben laten wegen bij hun weigering zijn volgens Kavel b.v. aanvechtbaar. „De welstandscommissie zou het niet eens zijn met de hoogte van het complex. Inderdaad hadden enkele commissieleden bezwaren, maar we hebben van het begin af gezegd dat daarover te praten zou zijn", aldus de heer Boekholt, de andere architect. De nieuwbouw zou ook niet voldoen aan de voorschriften van de brandweer. „Normaal wordt ook hierover overleg gepleegd". Kavel b.v. heeft hier allemaal weinig van gemerkt. „Wethouder Waal probeert waarschijnlijk de grond op een goedkope manier in handen te krijgen", zo meent de heer Krouwel. „We zijn echter niet van plan ons zo gauw gewonnen te geven. Wanneer het beroep door de gemeenteraad wordt afgewezen, gaan we de voormalige broodbakkerij misschien wel verhuren aan een cash-and-carrybe- drijf, om de kosten van het plan ruim drie ton er uit te krijgen". Wethouder Waal meent dat het allemaal zo'n vaart niet zal lopen. Er is onlangs een voorbereidingsbesluit genomen, waardoor voorko men kan worden dat er een dergelijk bedrijf op het voormalig LBF-terrein zal komen. „De gemeente is van plan het terrein van Kavel te kopen tegen de taxatie-waarde. Is er een koper, die meer biedt dan wij dan zullen we tot onteigening moeten overgaan", zo stelde de wethouder. Dat is overigens het laatste middel dat de wethouder wil hanteren omdat een dergelijke procedure jaren kan Huron. liini.üiv.'iTü.viuii;1 Dit is het plan van de architecten Bontenbal en Boekholt. Langs de Rijnsburgersingel is een voetpad geprojecteerd. Het complex loopt in de richting van de bestaande bebouwing (Nieuwe Mare, Ico-Atibu) naar beneden af. Het hoogste punt wordt 17.10 meter (aan de zijde van het Lammermarkt-parkeerterrein) Op deze manier be reidt de gewichthef- fer Uwe Meyer uit Vancouver zich voor op de binnenkort in Canada te houden internationale wed strijden voor ge- wichtsheffers. Samen met de halter wegen de dames, die Uwe hier op zijn schou der heeft, vijfhon derdzeventig pond. Voor de krachtpatser een koud kunstje, aangezien hij vorig jaar in Canada acht- hondervijftig pond meel op zijn rug til de. Leiderdorp De Leiderdorpse dierenarts G. Roest, wonende aan het Haaghuishof 5, breidt met ingang van maandag het aantal spreekuren uit voor de inenting van honden tegen hondsdolheid. Deze spreekuren worden gehouden op werkda gen van 10.00 tot 12.00 uur en op dinsdag tot en met donder dag van 17.00 tot 18.00 uur. Leiderdorp De heer Vrolijk, commissaris van de koningin in de provincie Zuid-Holland, opent dinsdag 9 maart het Acti viteitencentrum aan de Hoog- madeseweg 70 in Leiderdorp. De genodigden worden 15.00 uur verwacht in „Leythenrode", om daarna groepsgewijs naar het centrum te trekken. Sassenheitn In het gerefor meerd Jeugdhuis aan de Julia- nalaan wordt dinsdag 2 maart een lezing gehouden door dr. Hans Verschoor over „Anders kan ook fijn zijn". De heer Ver schoor is voorzitter van de inter kerkelijke werkgroep „Nieuwe Levensstijl". Warmond Indien de raad met een desbetreffend voorstel van b. en w. akkoord gaat, dan wordt direct achter het trottoir aan de Herenweg nabij ver pleegtehuis „Mariënhaven" een nieuw bushokje geplaatst. De huidige abri staat op het trottoir en belemmert de doorgang voor kinder- en invalidewagens. Dit bushokje zal worden afgebro ken. De kosten van een nieuw bushokje bedragen ruim 6000 gulden. Leidschendam De Leidschen- damse Hengelsport Vereniging organiseert zaterdag 28 februari een viStocht op de Oosterschel- de, waaraan iedereen kan deel nemen. Vertrek 's morgens om 7 uur vanaf het Damplein, kos ten 26 gulden per persoon inclu sief zeeaas. Aanmelden bij de heer H. de Ruyter, Gravin Julia na van Stolberglaan 156, tel 278825. Leidschendam - Op de Noord- heylaan zal 'n 1 meter breed pad voor fietsers en voetgangers worden aangelegd dat gebruikt kan worden zolang de zandtran- sporten duren die nodig zijn voor de aanleg van de algemene begraafplaats. Sassenheim In de hervormde kerk wordt morgenavond door het ensemble „Studio Laren" een concert gegeven. Het pro gramma vermeldt werken van onder anderen Josquin, Desprez en Lechner. Het concert begint om kwart over acht. Noord wijk De heer J. de Zwart heeft de in het Hof van Holland gehouden huisbroei- wedstrijd gewonnen. Tweede werd de heer Van Beelen en derde de heer G. de Roos. De fraaiste vrije inzending had de heer Zandwijk. Zoeterwoude B. en w. stellen de gemeenteraad vanavond voor de vergaderingen van de raadscommissies van financiën, openbare werken en bestuursza ken besloten te houden. Wel zul len belanghebbenden bij de ver gaderingen worden uitgenodigd. Warmond Het team van Van Dam is dank zij een overwin ning van 13—6 op de Gemeente zaalvoetbalkampioen van War mond geworden. Zoeterwoude In de oude Her vormde kerk van Zoeterwoude wordt 20 maart een zgn. kerk zang- en muziekdag gehouden. Initiatiefnemers zijn ds. Schoch, Egbert van Goor en Wim de Ru. Medewerking verlenen o.a. Ma rijke Ferguson, de Cantorij uit Alphen aan den Rijn, het en semble Musica Intrada en Ad den Besten. Men kan zich aan melden bij mevr. I. Coenders.- Krikke, Ambachtsherenweg 33, Zoeterwoude. Kosten 10,- per persoon. KATWIJK De oplossing in het langdurige conflict tussen de gemeente en het bestuur van de Vereniging van Christelijke scholen voor basisonderwijs en mavo ten aanzien van de plaats van de nieuwe mavo in de wijk Rijnsoever ligt nog niet voor de hand. De raadsvergadering van vanavond zal daar zeker niet toe bijdragen. De vereniging blijft op het standpunt staan dat het perceel achter de Pniëlkerk, tegenover het winkelcentrum Hoornse- plein de voorkeur verdient. Het college van b en w acht deze plaats „om planologische rede nen niet verantwoord". Deze plaats moet voorlopig vrij blij- ven van bebouwing, om later mogelijk plaats te kunnen bie den aan een voorziening, die méér behoefte heeft aan een centrale ligging, zo redeneert het college. Een alternatief was er al in de vorm van het voor malig defensieterrein „De Krom", maar sinds de vorige raadsvergadering op 15 januari jl. ligt er een tweede mogelijk heid, namelijk een gedeelte van het voetbalterrein van de ver eniging „Katwijk". Dit laatste gebied verdient in middels de voorkeur van de meerderheid van de drie betrok ken commissies. Het bestuur van de vereniging van Christe lijke scholen heeft, ondanks eer dere uitlatingen dat zij zich zou kunnen verenigen met het voet balterrein, laten weten dat zij het nieuwe aanbod niet zal ac cepteren. Wanneer de raad van avond positief beslist over het voetbalterrein, levert dit de vreemde situatie op, dat de school er ondanks toestemming (in de vorm van toewijzing van grond) naar de huidige stand punten niet komt. Bij invoering vrije busbaan Van onze correspondent OEGSTGEEST Gemeentewerken van Oegst geest heeft een plan ontworpen voor een totale reconstructie van de verkeerssituatie in de om geving van het Rijnzichtwegviaduct en de Leidse buurt. Dit in het kader van de plannen om het busverkeer tussen Leiden en Katwijk vrij baan te geven. Enkele opvallende punten uit dit plan: Langs de Rijnzichtweg komen parkeer stroken, de midden berm waarop thans kan worden geparkeerd wordt veranderd in een groenstrook; De Oude Rijnzichtweg en de Assendelftstraat worden aan de zijde van de Rijnzichtweg afgesloten. Fietsers uit de richting Katwijk/Rijnsburg die naar de Rhijngeesterstraat- weg willen moeten in de toekomst via de Apollolaan; Bij het kruispunt Leidsebuurt komt een verkeerslichtemn- stallatie; Ter hoogte van de Prins Hendriklaan komt in de Gevers straat voor linksafslaand verkeer een mogelijkheid voor te sorteren; Om een veilige en snelle verkeersafwikkeling mogelijk te maken is het noodzakelijk dat de gemeente een stuk grond aan de Rijnzichtweg van de r.k. kerk koopt, alsmede een strook grond aan de Westzijde van de Leidsebuurt/Gevers- straat van automobielbedrijf Van den Ameele en het woon huis met erf Deutzstraat 4 van de heer Streng. Om de plannen te realiseren verwacht de gemeente subsidie te krijgen van het rijk. Tijdens een vergadering van de Oegstgeester verkeerscom- missie gisteravond zegde burgemeester Van Eysinga toe dat voor de bewoners van het betrokken deel van gemeente een hoorzitting zal worden gehouden. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Met grote instemming van de 30 aanwe zige leden is de heer C. J. v. Leeuwen tijdens de jaarvergade ring benoemd tot erevoorzitter van de Zoeterwoudse IJsclub. Hij had vele jaren zitting in het bestuur en fungeerde als penningmeester en voorzitter. Vijf jaar geleden nam het driemanschap Gerard v.d.Hoeven, Wim Olsthoorn en Martin v.d. Geest de wacht over van het oude bestuur. Sindsdien is er nauwelijks natuurijs geweest en was er ook niet meer vergaderd. In de korte ijsperiode van enkele weken terug zijn er een aantal wedstrijden geweest waarvoor de animo groot bleek. Daarbij moest veel geimproviseerd worden en deze vergadering was in het bijzonder belegd om orde op zaken te stellen zodat.in een volgend seizoen vlot te kunnen werken. Mede door de verkoop in het eigen koek-en-zopie kon men het seizoen afsluiten met een batig saldo van 470,-. Men wil op deze weg doorgaan en in de verkoopcommissie namen de heren G. v.d. Hoeven en J. Berg zitting. De baancommissie komt o.l.v. H. Semp te staan. In de materiaalcommissie continueert de heer A. Berg zijn taak. Hem werd veel lof toegezwaaid voor het kundig onderhoud in de voorbije jaren. Naast de leden van dag. bestuur zullen ook de heren C. Janmaat en A. Aerts deel uitmaken van de wedstrijdcommis sie. Erevoorzitter Van Leeuwen wees nog eens op de taak welke de vereniging heeft bij het afzetten van wakken in haar werkgebied. Hiervan werd goed nota genomen en het zal worden vastgelegd in de statuten en huishoudelijk regle ment, die in het najaar aan de leden ter goedkeuring zullen worden aangeboden. Men gaat ook aandacht besteden aan de begeleiding van jong talent uit de eigen vereniging. Daarvoor zal men naar de Uithof trekken, maar men hoopt dat ook de nieuwe Leidse ijshal hiervoor mogelijkheden gaat bieden. De contributie werd vastgesteld op 3,50, hetgeen door velen te laag werd geacht. Het bestuur gaat bezien of er voor wedstrijdrijders een hoger bedrag moet gaan gelden in de toekomst. Oegstgeest Het „Dameskon- takt Oegstgeest" viert op zater dag a.s. carnaval in de grote zaal van het Parochiehuis. Ook de heren zijn van harte welkom. Voor de origineelste geklede heer en dame is een fraaie prijs ter beschikking gesteld. Aan vang 20 uur. Geen tariefsverlaging wegens slechte ontvangst tv-beelden LEIDSCHENDAM Wethouder H. J. Bunnik heeft gisteravond in de commissie voor het gas- en electriciteitsbedrijf meegedeeld dat burgemeester en wethouders bij nader inzien geen tariefsverla ging willen voorstellen wegens de slechte tv-ontvangst omdat de huidige abonnementsprijs al scherp is gecalculeerd. Als de beste oplossing wordt gezien realisering van de straalverbinding met Zoetermeer waarvoor in de raadsvergadering van 15 maart een voorstel zal worden ingediend. In Parijs gaven acrobaten uit To kio gisteren een demonstratie. Vroeger waren deze z.g.n. „To- by"-vogelmannen vrijwillige brand weerlieden. Thans behoren hun de monstraties tot de folklore van Japan. Kampeerterrein in Zuidduinen wordt opgeknapt Katwijk Het kampeerterrein in de Zuidduinen zal nog voor het seizoen worden opgeknapt. De hoeveelheid sanitaire voor zieningen bleek niet te voldoen aan de normen van de Neder landse Kampeerraad. Hoewel een aantal kampeerders dit te- Kort opvingen door eigen voor zieningen, zal toch, na toestem ming van de Katwijkse gemeen teraad vanavond, het aantal toi letten, douches en wasplaatsen worden uitgebried. Verder zal onder meer het westelijk gedeel te van de kampweg opnieuw worden bestraat. De totale kos ten van de herzieningen worden geraamd op 41.500. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii minimi iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze correspondent ZOETERWOUDE De carnavalspret uit het zuiden dringt ook steeds meer door boven de grote rivieren. Hoewel Zoeterwoude (nog) geen officiële carnavalsvereniging heeft grijpt de leut in dit dorp steeds meer om zich heen. Onbetwiste topper is het grote feest voor „echt-1 paren en stellen" a.s. zaterdagavond en nacht in het Don Boscohuis. Hier is costumering verplicht. De „Boerenkriekslingers" nemen het muzikale gedeelte voor hun rekening. Op de zelfde avond trekken de KPJ-ers, indachtig de slogan; „Glaasje op, laat je rijden" per bus voor het districtskarnaval naar Woerden. „Octopus" verzorgt hier de muziek. Zondagavond houden de KPJ-ers carnaval in het eigen Don Bosco huis met Studio 17 van Fer Giezen. Costume ring is niet verplicht maar wordt wel bijzonder op prijs gesteld en beloond met gratis toegang. De voetballers van Meerburg zetten zaterdag avond de feestneus op in de „Drie Eendjes". Kaarten zijn verkrijgbaar bij C. Hogervorst, P. v.d. Hulst, B. de Lange en G. Vermeulen. De bingoavond die het r.k. Vrouwengilde dinsdag vierde stond ook al in het teken van het karnaval. De dames waren verplicht met een feestelijke hoed binnen te komen welke door een heuse jury, welke veel hilariteit teweeg bracht, beoordeeld werd. De prijzen waren voor de dames De Jong-Van Zon, zon, Berg-Hil- gersom en V. d. Salm-van Velsen. De LTB-ers vermaakten zich gisteravond uitstekend op mu ziek van de gebr. Slingerland en morgenavond is het de beurt voor de leden van de reisvereni- ging „Het Allegaartje" die ook al in het Don Boscohuis hun feestzaal hebben. De junioren van SJZ sluiten dinsdag de rij in het eigen clubhuis op Haasbroek. Teveel gif in melk Van onze rechtbankverslagge ver. Den Haag De Haagse politie rechter heeft gisteren geen uit spraak gedaan in een zaak te gen acht veeboeren uit de omge ving van Noordwijk/Rijnsburg, die terecht stonden, wegens overtreding van de Warenwet. In de melk van hun koeien wa ren teveel giftige stoffen aange troffen. De politierechter achtte een nader onderzoek door des kundigen gewenst. Het teveel aan gif in de melk zou te wijten zijn aan het feit dat de boeren hun koeien bollen voeren, die met gif bespoten zijn. Voor de rechtbank verklaarden de boe ren te zijn gestopt met het voe ren van de bollen toen zij een waarschuwing hadden gekre gen. Plan voor ruim 100 premiewoningen in Rijnsoever Van onze correspondent Katwijk Nadat in november 1975 aan de Katwijkse Bouw vereniging al grond werd ver kocht in Rijnsoever voor 159 premie-koopwoningen, zal van avond de raad een beslissing nemen over de voorgestelde ver koop van grond voor nog eens 95 woningwetwoningen en 16 premie-huurwoningen met car ports. De bouw van deze wonin gen maakt deel uit van de 2e fase van de nieuwe wijk Rijn soever. Met deze tweede over dracht aan de „Katwijkse Bouwvereniging" is ruim 1,3 miljoen gulden gemoeid. Oegstgeest Op donderdag 4 maart organiseert de Werkgroep Verkeer Oegstgeest een bijeen komst in hotel „Het Witte Huis". Als gastsprekers zullen optre den dr. P. Allewijn, direkteur verkeersveiligheid van het mi nisterie van Verkeer en Water staat en de verkeersingenieur ir. B. Westerduin. Aanvang 20. uur.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4