Hazerswouds sportpark opknapbeurt toe aan Rijpwetering nam afscheid van pastoor De Lange Boston Symphony in Amsterdam Tempo Team niet tegen „Avanti" opgewassen Horeca Noord wijk wil honden het strand af hebben Alphen doet beroep op minister Lubbers Daniël JNoteboom" brengt hulde aan vader van de schaak" Vroege lentebode in Dierenpark Wassenaars Ondanks bezwaren toch lunapark Door Gunst Verkregen huldigt trouwe leden PAGINA 4 LEIDSE COURANT, MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 (Van onze correspondent) RIJPWETERING De parochianen van de parochie O.L.Vrouw-Geboorte hebben gisteren afscheid genomen van pastoor P. de Lange. Dit gebeurde ruim anderhalf jaar nadat hij in Rijpwetering als parochieherder was verwel komd. Het was tevens een afscheid als Deken van het Dekenaat Alkemade. Op verzoek van de vertrekkende pastoor, droeg dit afscheid een bescheiden en informeel karakter. Tijdens de Eucharistieviering van 10.30 uur was het de heer C. N. A. v.d. Poel, die, namens het kerkbestuur de scheidende pastoor toesprak. Voor een volle kerk bracht hij de pastoor dank voor de prettige en zakelijke wijze, waarop het kerkbestuur gedurende die korte periode van zijn Rips pastoraat, met hem had samenge werkt. Hij betreurde voorts het wat overhaast genomen besluit van de pastoor om overplaat sing, temeer daar hij er van overtuigd was, dat men het kerkbestuur ook zeer vele paro chianen toch echt wel achter hem stonden. Tenslotte wenste hij pastoor De Lange het allerbeste en veel sukses toe in zijn nieuwe parochie te Nootdorp, terwijl hij hem later in de Pastorie, namens het kerkbestuur, een enveloppe met inhoud aanbood. Ook burgemeester Bolten sprak waarderende woorden tot de scheidende pastoor. In zijn nog maar korte ambtsperiode, als burgemeester van Alkemade, had hij Deken-pastoor De Lange leren kennen als een goed predikant en als een geestelijk leidsman, die, zowel in het Dekenale als in het parochiële werk, de belangen hiervan op de meest voortreffelijke wijze behartigde. De burgemeester, zelf afkomstig uit het deke naat waaronder Nootdorp behoort, wenste hem daar alle sukses toe. Tenslotte was het pastoor De Lange zelf, die het woord nam en op de eerste plaats woorden van hartelijke dank uitsprak tot het kerkbe stuur en de prettige wijze, waarop men hem had bijgestaan en met hem hadden samenge werkt In zijn verdere afscheidswoorden sche merde toch wel de spijt door van het destijds De Ripse jeugd bood pastoor De Lange vele presentjes aan wat haastige besluit om al zo vlug weer van parochie te veranderen. Voornaamste oorzaak hiervan was wel de onwennige eenzaamheid in de grote pastorie, gelovigheid in een juist kon- takt en goede omgang met zijn Ripse parochia nen speelde wel enigszins een rol. Toch was achteraf vooral het laatste argument geheel ten onrechte, want gebleken is, dat toch wel zeer vele parochianen met hun parochieherder sym pathiseren en speciaal zijn devotie bij de eucha ristievieringen en plechtigheden in de kerk werden hoog aangeslagen. Pastoor was hier dankbaar voor en hoopte, dat zijn opvolger, pastoor Juffermans, de zelfde sympathie en aanhankelijkheid van Rijpwetering zal mogen ondervinden. In de pastorie kwam tenslotte een onafgebro ken rij van parochianen de pastoor de hand ten afscheid drukken. Donderdag a.s. verhuist pastoor de Lange naar Nootdorp en de zelfde dag zal de Ripse pastorie betrokken worden door pastoor Juffermans, die op zaterdag, 6 maart tijdens de avondmis van 7 uur zal wor den ge-installeerd. SCHIPHOL In een charter vliegtuig van Pan American zal maandagavond om half elf het ruim 100 musici tellende Bos ton Symphony Orchestra uit Amerika op Schiphol aanko men voor de grote tournee, die dit orkest als vlagvertoon voor ,de Verenigde Staten ter gele genheid van het 200-jarig be staan door Europa gaat onder- De Europese première wordt woensdagavond gegeven in het Amsterdamse Concertgebouw. Onder leiding van de Japanse dirigent Seije Ozawa zl het or kest vóór de pauze de zesde symfonie van Tsjaikowsky (Pa- thétique) spelen en na de paue het uit 1906 dterende „Central Park in the dark" van de Ame rikaanse componist Charles Ives. Het concert wordt besloten met Bela Bartok's suite uit „De wonderbaarlijke mandarijn". Er wordt in Nederland slechts één concert gegeven. Na het op treden in het Concertgebouw te Amsterdam reist het gezelschap donderdag naar Brussel. HAZERSWOUDE Tempo Team, eens een „topper" in de vaderlandse dames-tafeltennis wereld, liet tegen het bezoeken de Avanti een knappe steek val len. De Hazerswoudse ploeg, die destijds „thuis" nipt (4—6) ver loor, nam met dezelfde cijfers wraak. En die 64 winst op dit Tempo Team, dat het zoals be kend zonder Ellen Klatt moet stellen door onverkwikkelijke gebeurtenissen in die club, biedt Avanti zelfs nog een zeer gun stig perspectief. Immers, met nog twee wedstrijden te gaan (tegen rode lantaarndrager Scyl- la en tegen Tanaka) heeft het Avanti-drietal nog kans op een tweede plaats in de ereklas. Avanti's Bettine Vriesekoop blijkt in deze competitie een te genstandster geen winst meer te willen toestaan (alleen Judy Wil liams lukte dat tot nu toe). Te gen Van Leeuwen, Mieke Arntz en Marian van de Vliet, die net als de Hazerswoudse naar I Praag gaat voor de Europese kampioenschappen, kwam ze ongeslagen uit de strijd. Anne- mieke Smits zegevierde twee maal, Els Vreeburgs enige zege was voldoende voor de wed strijd-punten. Promotiehoofdklasser Avanti (heren) klom weer wat op de lijst door een 5—5 tegen Red Star. Peter Groot en Theo Lou- wers wonnen elk twee maal. Jan van Wetten bezorgde zijn team een punt. Avanti's tweede damesteam boekte de zesde overwinning in successie tegen hekkesluiter Phoenix 2. De 100 stand werd bijeen geslagen door Brigitte en Wilma Kooter en door Liesbeth Smits. Zo zachtjes aan kan dit drietal zich gereed maken voor het kampioensfeestje. Avanti's jongens verloren voor het eerst op het landelijke front. St. Lau rens bezorgde hen een 7—3 ne derlaag. Richard Stolwijk en Paul en Ton van Wetten waren elk goed voor een punt. Bij de „landelijke" meisjes verloor Avanti met 46 van Steeds Ho ger TSB. Ineke Streng won twee keer, Karin van Meygaarden en Mariejosée Lomans pakten elk een zege. Ernstig ongeval in Aarlanderveen Van onze correspondent AARLANDERVEEN Bij een verkeersongeval zondagavond nabij de kruising Zuideinde- Ziende zijn drie gewonden ge vallen, waarvan één ernstig. Het ongeluk gebeurde doordat de bestuurder, de Bodegraver T.V. met grote snelheid uit de bocht vloog en twee bomen ramde. De bestuurder en een tweede inzittende werden over gebracht naar ziekenhuis Rij noord. Een derde inzittende, een inwoner van Nieuwerbrug, werd ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den gebracht. De politie ver moedt dat drank de oorzaak is van het ongeval. De auto werd totaal vernield en er ontstond een gat in het wegdek doordat één van de bomen ontworteld raakte. Contributie „De Poel" omhoog LISSE De contributie van het gemeenschapscentrum „De Poel" wordt met ingang van 1 april verhoogd tot 2,50 per maand. Tijdens de afgelopen vrijdag gehouden jaarvergade ring gingen de bezoekers van het centrum hiermee akkoord. De heer Steenbergen trad af als voorzitter van het bestuur. In zijn plaats werd de heer B. Krij sen gekozen. Tevens verlieten de heren Te Boekhorst, Rober- tus, Huismans en Huijboom het bestuur. De heer Te Boekhorst werd door zijn vrouw opge volgd. De heer Robertus werd tot ere-bestuurslid benoemd. Winnaars bowling-wed strijd Noordwijkse politie NOORD WIJK Mevrouw De Mey en de heer B. van den Berg hebben het afgelopen week einde de bowlingwedstrijd van de Noordwijkse politiesport- en ontspanningsvereniging gewon nen. Bij de dames werd me vrouw Langeveld tweede en me vrouw Metzier derde. H. Ruine mans kreeg de tweede prijs bij de heren en T. Spies de derde. Tevens werden de prijzen van de door de vereniging georgani seerde viscompetitie uitgereikt. De kanjerkoningprijs ging naar P. Valkenier. De overige prijs winnaars waren P. Hendriksen, T. Oldersma en A. van der Helm. NEDERLANDSE SPORT FEDERATIE: HAZERSWOUDE Het hoofdterrein van het gemeentelijk sportpark te Hazerswoude zal een grondige opknapbeurt krijgen, zodra het derde, thans aan te leggen, veld gereali seerd is. Zodoende kan de voetbalvereni ging Hazerswoudse Boys, hoofdgebruiker van de velden, dan tóch de beschikking hebben over twee velden. Met deze plannen wordt de gedragslijn gevolgd, zoals staat aangegeven in een rapport, dat de Neder landse Sport Federatie over de toestand van de velden van Hazerswoudse Boys heeft uitgebracht. Om de „zoekers" naar de Landvliethal het vinden, vooral in de avonduren, te verge makkelijken, zal er op de Gemeneweg een duidelijke bewegwijzering, waarop de tekst „Landvliethal", worden aangebracht. In het jaarverslag van de Sportraad over 1975 wordt gemeld dat de zaalsporten er het met de officiële ingebruikneming, is de bouw van de sporthal van de tafeltennisver eniging Avanti. De postduivenvereniging De Reisduif krijgt een onderkomen ten noorden van de Burge best af kwamen, vooral door de opening van meester Wamaarkade, nabij het verlengde de Landvliethal. De start van de aanleg van. van de Gerelaan. het derde veld, ten behoeve van onder meer dammers van Samen Sterk vieren de Hazerswoudse Boys, wordt een ander hoog tepunt genoemd. Daarnaast wordt aandacht besteed aan het bestemmingsplan van de sportvelden in Rhynenburch. Dit plan moet donderdagavond door de raad van de ge meente worden vastgesteld. Een ander hoog tepunt. dat binnenkort zijn bekroning vindt kampioenschappen van het standaard- en reserve-tiental, respectievelijk in de hoofd en tweede klas van de LDDB, op vrijdag 27 februari. Hoewel het eerste tiental de promotie naar de „provinciale" miste, meent het bestuur het behaalde kampioenschap toch maar te moeten vieren. NOORDWIJK - De den. de heren Borst, den ter oplossing van kwestie van de hon- Meeuwenoord en het probleem: hand denop het strand is Koelewijn. havülg van de be_ reeds verscheidene In het algemeen zijn staande regeling in malen een punt van de informateurs van de Algemene Politie- discussie geweest in oordeel, dat het be- verordening, dat in de Noordwijkse staande verbod om het seizoen (1 juni raad Over de vraag honden te laten loslo- t/m 31 augustus) hon- of deze dieren nu pen voldoende moge- den aan de lijn moe- echt overlast veroor- lijkheden biedt om te ten worden gehouden Ia ,"e' - forgfn da',er gecn OP de strandgedeel- hoofdzakelijk door hondenprobleem op ten van Helmhorst hetgeen zij plegen na het strand ontstaat. tot en met de Z«- te laten werd men Een uitzondering reep, voor de Duin- het niet eens en met vormt het antwoord damseslag en de Lan de toezegging van van de exploitant gevelderslag en wel het college te infor- Koelewijn. Deze zegt overdag van 9 tot 19 meren bij met het regelmatig klachten Uur een hondenver- strandleven betrok- te ontvangen en een bod van Helmhorst ken instanties ging verbod op prijs te tot het gebouw van de zaak wederom op stellen. Ook de Hore- de Noordwijkse Red de lange baan. ca Noordwijk en de dingsbrigade, een Inmiddels is een en- VW dringen er sterk dergelijk verbod van quête ingesteld bij de op aan de aanwezig- het Palaceplein tot de strandpolitie, de N.V. heid van honden op Vuurtoren en een Zeebad Noordwijk, het recreatiestrand te hondenverbod voor de Noordwijkse Red- verbieden. de Duindamseslag en dingsbrigade en bij De raad zal morgen Voor de Langevelder- de drie exploitanten moeten kiezen uit de siag. van de tentenstran- volgende mogelijkhe- ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester Gallas heeft de minis ter van ecnomische zaken, de heer Lubbers, met klem verzocht maatregelen te treffen om het aantal arbeidsplaatsen in de metaal sector te behouden. In een brief aan de minister wijst burgemeester Gallas op de op handen zijnde sluiting van de Duijvendijkse Scheepswerven „De Vooruitgang" en „De Industrie". Het huidige werkloosheidspercenta ge in de metaalsector is ongeveer zes procent. „Hetgeen aannemelijk hoger (is) dan het percentage in de andere sectoren. Indien deze' sluiting doorgang zal vinden, zal het werkloosheidspercentage in de metaalsector in deze regio tot een onaanvaardbare hoogte van ongeveer 18% stijgen", zo waarschuwt Alphens eerste burger de minister. NOORDWIJK De jubilerende schaakvereniging „uamei riote- boom" heeft het afgelopen weekeinde twee „veteranen" gehuldigd. Te weten ere-voorzitter A. Leenheer, de „vader van het Noordwijkse schaak" en diens rechterhand Piet Bedijn. Het jubileumboek, waarvan het eerste deel onlangs verscheen, is ondermeer aan deze twee leden opgedragen. Ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum heeft „Daniël Note- boom" de patiënten van „Sole Mio" een plantenbak aangeboden. De kinderkliniek aan het Lindenplein kreeg een gezelschapsspel. Voor de bejaarden van Huize Jeroen en Groot Hoogwaak organiseer de het bestuur van de schaakvereniging twee bingo-avonden. De snelschaakwedstrijd voor alle Noordwijkse schakers werd gewon nen door Jan Bakker (17). Niet minder dan 85 jongeren namen deel aan een schaakkamp voor de schooljeugd. Ludy Groenewoud legde beslag op de titel. In het vereni gingsgebouw aan de Beekbrug wer den het afgelo pen weekeinde weer huisbroei- wedstrijden ge houden. De „amateur-kweker" van narcissen. R. Bisschop kreeg de eerste prijs. De tweede prijs was voor Wil van Noort en de der de prijs voor B. van de Aart. Ook met zijn huis- broeitulpen kreeg R. Bisschops de eerste prijs. Tweede werd L. Schoorl en derde J. Buurman. L. Schoorl haalde de eerste prijs bij de hyacinthen, L. Zonneveld werd tweede en W. Meyer derde. Bij de crocussen ging J. Pieters met de eer strij ken. Tweede en derde werden respectievelijk B. v.d. Aart en K. Zonneveld. Het beste totaal van de vrije inzendin gen hadden L. Schoorl (tulpen), A. Koning (narcis sen) en L. Zonne veld (narcissen, tulpen, hyacint hen). Op de foto: een van de prijs- In Dierenpark Wassen aar is voor het Sitatunga-echtpaar de lente dit jaar wel heel vroeg begonnen. Moeder Sitatunga bracht namelijk reeds in de koude januari-maand een kerngezond jong ter wereld, dat met vrouwelijke nieuwsgierigheid de besneeuwde omgeving vrijmoedig en wellicht met enige verbazing in ogen schouw neemt. De Sitatunga behoort tot de familie der antilopen en is afkomstig uit West-Afrika. Hij is een bosbewoner en leeft bij voorkeur in moerassige gebieden. Moeder Natuur heeft hem daarvoor speciaal uitgerust met langwerpige, gespreide hoeven, die voorkomen, dat hij in de drassige grond wegzakt. Het spreekt vanzelf, dat Dierenpark Wassenaar in zijn schik is met deze vroege lentebode NIEUWE WETERING In het Cultureel Cen trum werd dit weekeinde de 78-jarige H. J. Bouwmeester gehuldigd. De heer Bouwmees ter, een van de oprichters van de muziekver eniging „Door Gunst Verkregen" musiceerde 62 jaar onafgebroken bij de vereniging en dat was voor het bestuur aanleiding om hem de speciale erepenning van de vereniging toe te kennen. Daarnaast werd ook de heer Michiel Jansen gehuldigd vanwege zijn 45-jarig lid maatschap van de Nieuwe Weteringse muziek vereniging. Onder leiding van dirigent Baart speelde het korps na de huldiging de volgende werken: Overlord mars, Ellinore ouverture, Im 'Mar- chenland ouverture, Palayful interlude ouvertu re, Hootenanny folk festival for band, Graf Waldersee en Amsel polka. Door de uitbreiding van het korps met 11 jeugdleden, bestond het hele gezelschap uit 27 leden. Bij de Nieuwe Weteringers bestond duidelijk veel waardering voor „hun" muziekvereniging, want met een luid applaus werd om een herhalingsstuk ge vraagd. Na afloop van de uitvoering werd er in het cultureel centrum nog gedanst op muziek van The Old Timers. NOORDWIJK De Evenemen tencommissie Noordwijk heeft evenals voorgaande jaren weer toestemming gevraagd voor het organiseren van een Lunapark op het parkeerterrein aan het Wantveld, en wel van donder dag 29 juli tot en met dinsdag 3 agustus a.s. De commissie streeft met het Lunapark twee doelen na: Vele gasten en ingezetenen blijken het een gewaardeerde ontspan ning te vinden, en het verschaft aan de Evenementencommissie de financiële middelen voor het uitvoeren van haar zomerpro- gramma. Door de commissie is zelfs onomwonden gesteld, dat bij het wegvallen van de inkom sten van het Lunapark haar de bestaansmogelijkheid wordt ontnomen. In dit geval zal zij George van der Valk exposeert van 25 februari t/m 25 maart olieverfschilderijen en pastels in de foyer van de Prins Willem- Alexanderzaal van het Congres gebouw te Den Haag. Galerie S.I., Benlinckstraat 105 Den Haag, exposeert van 27 fe bruari t/m 27 maart wandkleden en plastiekjes van Hanne Meij- er-de Heer. De „Vrienden van de V.U.-Bi- bliotheek' te Amsterdam orga niseren op 26 februari een open bare bijeenkomst, gewijd aan Hugo de Groot. Er worden lezin gen gehouden door de professo ren dr. D. Nauta en mr. I. A. Diepenhorst en in de biblio theek wordt een tentoonsteliing gehouden van oude boeken en prenten die gedurende een groot. deel van 1976 te bezichtigen zal zijn. Het concertgebouw De Doelen te Rotterdam krijgt binnenkort een culturele informatiestand Er wordt een kiosk ingericht waar men inlichtingen kan krij gen over lopende culturele pro gramma's en over Rotterdamse kunstplannen op langere ter mijn. Tevens kan men er plaat sen bespreken voor de Londen- se theaters. Inbraak in troephuis WASSENAAR Zeeverken ners van de groep „Van Wasse- naer van Obdam" troffen zater dagmiddag hun troephuis aan de Wassenaarse Zijlwetering bij de Prinsenweg in grote wanorde j aan. Sloten waren geforceerd, ramen opengebroken en ver schillende sportartikelen, o.a. voor soft- en basketbal, bleken te zijn gestolen, voor een waar de van naar schatting 250 gul den. De zeeverkenners hebben de vernielingen, die de vandalen hadden aangericht, zo goed mo gelijk hersteld en aangifte ge daan bij de politie. haar aktiviteiten staken. Het op het spel staan van het totale evenementenprogramma ligt het college zwaar op de maag. Vorig jaar zijn er Wach ten binnengekomen van omwo nenden van het Wantveld over lawaai en overlast. Ten aanzien van deze bezwaren merken B. en W. op dat het leven in een badplaats of welke andere ge meenschap ook, op zijn tijd wel eens een offer vraagt. Deson danks had men getracht voor het Lunapark een andere plaats te vinden, maar men had moe ten vaststellen dat geen andere plaats aanwezig was, die door de organisatoren kan worden .geaccepteerd en geen vergelijk bare of ernstiger bezwaren geeft. B. en W. stellen daarom voor het verzoek van de Evenemen tencommissie in te willigen. Om aan de bezwaren van de omwo nenden zoveel mogelijk tege moet te komen, zullen aan het ingebruik geven van het Want veld extra voorwaarden worden verbonden. Volgens het voorstel wordt de vergunning verleend van dins dag 27 tot en met zaterdag 31 juli. De voorwaarde dat het Lu napark op zondag geheel geslo ten dient te zijn, lijkt daardoor overbodig geworden. Alle at tracties moeten 's avonds om 23 uur gesloten zijn, terwijl de mu ziek reeds een half uur eerder moeten worden stopgezet. Ande re voorwaarden richten zich op het tegengaan van lawaai en op het uitoefenen van een doelma tige controle. E. v.d. Ham wint ZLC-trofee Van onze correspondent LISSE Elisabeth van der Ham heeft de trofee van de Zwemclub Lisse gewonnen. Het zwemstertje bracht in 1975 maar liefst twaalf clubrecords op haar naam. De nieuwe wis selbeker, die door de heer Wil- mer beschikbaar is gesteld, ging naar all-round zwemmer Theo Wassenaar. De bekers werden uitgereikt op de vrijdag gehou den, slecht bezochte, jaarverga dering van de zwemclub. Thijs van Leer veroordeeld Uxbridge, Engeland (AP) Thijs van Leer, de 27-jarige or ganist en fluitist van de Neder landse popgroep Focus, is vrij dag in Uxbridge veroordeeld tot een boete van 25 pond sterling wegens het in bezit hebben van 6,8 gram hasj. Van Leer, die op 29 februari op het Londense vliegveld Heath row werd gearresteerd, had schuld bekend. In Museum Swaenstijn, Heren straat 101 Voorburg, wordt van 6 maart t/m 19 april een ten toonstelling gehouden van voor namelijk uit particulier bezit af komstige werken van Willem van Konijnenburg (1868-1943), een van de prominente figuren in de Nederlandse kunst tussen beide wereldoorlogen, die met symbolische of monumentale richting wordt aangeduid en lid van de groep schilders waartoe ook Toorop, Roland Holst en Thorn Prikker behoorden. Pander Kunstcentrum, Wagen straat 1 Den Haag, exposeert van 26 februari t/m 4 april teke ningen van Josephine Sloet

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4