Nu dreigt weer kort geding tegen accountant De Lindehoeve Koninklijk zilver voor voorzitter Voorschotens Vocaal Ensemble „BUITENLUST" MOET BEZUINIGEN OP BOUWPLANNEN Noordwij ker veroordeeld SASSENHEIM ZIET GEEN KANS VOOR INRICHTEN VAN WOONWAGENKAMPJE Raad Ter Aar wel akkoord met grondruil Rechtzaak tegen Leidse antiquair aangehouden Inbraak bij Alphens raadslid opgelost Wegwijzer voor oudere Wassenaarders Kortweg PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 FEBRUARI 1976 (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN De commissie van bijstand van de Stichting „De Lindehoeve" heeft besloten accountantskantoor D. W. H. Planje een kort geding aan te doen als hij bepaalde door hem gedane beschuldigingen niet kan hard maken. In een brief aan de fractievoorzitters van de politieke partijen in Voorschoten en aan de Linde hoeve zegt de heer Planje dat.de Heer J. Visser, voorzitter van bovengenoemde commissie en te vens raadslid, meerdere malen feiten en gebeurte nissen geweld heeft aan willen doen en daarbij niet heeft geschuwd anderen in eer en goede naam aan te tasten. Hij vraagt de raad om een onder zoek in te stellen naar de persoon en de werkwijze van de heer Visser. De moeilijkheden ontstonden1 toen de Lindehoeve insinuaties aan het adres van de heer Planje, de vroegere accountant van de stichting, maakte. Door deze terug te nemen kon een kort geding voorkomen worden. Wegens, een weliswaar geringe, toeneming van het druggebruik in de Lindehoeve zal de commissie zich gaan buigen over dit probleem om tot een oplossing te komen. Tot nu toe was het altijd zo dat iedere druggebruiker of drughandelaar „ver zocht" werd om dit buiten te doen. Eventueel nam de Lindehoeve dan contact op met de politie. Dit passieve beleid is niet bevredigend en daarom is er een werkgroep Druggebruik opgericht die een actief beleid t.a.v. dealers en gebruikers zal gaan voeren. Met name zal worden geprobeerd om samen met de druggebruiker tot een oplossing te komen. In de toekomst zullen mensen van de Emilie-hoeve, een ontwenningscentrum voor ver slaafden, hierover komen vertellen. De boerderij De Lindehoeve ligt in min of meer „onontgonnen" gebied. Hoewel het gebied opgeno men is in het bestemmingsplan Bijdorp zijn er stemmen opgegaan in de Lindehoeve om er zelf al wat aan te gaan doen. Van onze rechtbankverslagge ver Den Haag/Leiden Een 23-jari- ge man uit Noordwijk is door de Haagse politierechter veroor deeld tot 250 gulden boete en voorwaardelijk twee weken ge vangenisstraf met proeftijd van 2 jaar, wegens een misdrijf te gen de zeden en bedreiging met een misdrijf tegen het leven. Een meisje stond in een cel te telefoneren, waarbij verdachte een oneerbare show gaf. Toen de vrouw en jongen hem achtervolgden, had hij zijn arm om de hals van de jongen gesla gen en gedreigd hem de keel te zullen afsnijden. „Ik was onder invloed van drank", aldus de mededeling van verdachte. Hij was voor het examen voor een diploma gezakt en daardoor van slag geraakt. Ook in zijn werk had hij tegenslagen en dat be woog hem tot het drankmis bruik. Om die reden achtte de officier toezicht voor verdachte wel ge wenst De politierechter veroor deelde conform de eis. Kinderdagverblijf in Leidschendam Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Wethou der J. M. Kranenburg heeft en kele weken geleden een bespre king gehad met de leden van de werkgroep die in Leidschendam de vestiging van een kinderdag verblijf voorbereidt. Het verslag van deze bespreking en een dis cussienota over de opzet van zo'n verblijf komen woensdag 25 februari ter sprake op een vergadering van de commissie voor sociale zaken en volksge zondheid die vorig jaar april al om een discussie hierover heeft gevraagd. Zoeterwoudse KPJ heeft eigen blad Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De KPJ. de jongerenorganisatie met een groot ledenbestand en vele akti- viteiten, heeft een eigen blad gekregen. De redaktie bestaan de uit Rieneke Borst, Anja Berg, José v.d. Hoeven en Jan Beukeboom, schrijft in een voorwoord dat men de intentie heeft om de leden onderling en het bestuur dichter bij elkaar te brengen. Het ligt in de bedoe ling om een keer per maand uit te komen. Er is wel snel gehan deld want op de bestuursverga dering van 19 januari viel pas het besluit om met het eigen orgaan te starten. Mozaïek aan gevel PPH BOSKOOP Het college van B. en W. droeg gistermiddag een prachtige mozaïek plaquette, aangebracht aan de gevel van het nieuwe kantoor van de stichting Plant Propaganda Hol land gevestigd aan de Goudse Rijweg, officieel over aan de directeur van de stichting, de heer H. R. Bannier. Aanwezig waren daarbij het personeel van de stichting en de Boskoopse glazenierster me vrouw Trudy Wierdsma, die de plaquette vervaardigde in op dracht van de gemeente Bos koop. HAZERSWOUDE - Nu voor de zondageditie van Bernardus geen competitievoetbal op 22 fe bruari is vastgesteld, gaat de Valentbrigade op de vriend schappelijke toer. Tegenstander in Nieuwkoop is de club van die naam. HAZERSWOUDE - Het echt paar J. Loomans/A. A. C. Loom- ans-de Geus recepieert op zater dag 28 februari, tussen 16.00 en 17.00 uur. in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp. Daar heb ben ze wel reden toe, want te midden van hun kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen vieren ze hun zestigja rig, dus diamanten huwelijks feest. HAZERSWOUDE - De werk groep Amnesty International Hazerswoude komt op vrijdag 27 februari in openbare verga dering bijeen. De vergadering, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat. Aandacht krijgt onder meer de actie ten behoeve van de gevan genen in Uruguay. Begin augustus volksdans festival in Leiden In de Groenoordhal wordt 6. 7 en 8 augustus een internationaal volksdans festival gehouden Aan het festival doen mee volks dansgroepen uit Israël, Griekenland, Roemenië, Joegeslavië, Baskenland, Ierland, Amerika en Rus land. Van onze correspondent Sassenheim Het ziet er niet naar uit dat de gemeente Sassenheim pogingen in het werk zal stellen op haar grondge bied een woonwagenkampje in te richten ter ontlasting van het regionaal kamp in Leiden. Burgemeester Kret stelde in de gemeenteraadsvergadering van gisteravond botweg, dat Sassenheim daarvoor geen ruimte beschikbaar heeft. Hij zei ook niet dé noodzaak in te zien dat elke gemeente een kampje inricht. Een voorstel van het raadslid Van Breda om 5 woningen voor de woon wagenbewoners beschikbaar te stellen werd door burge meester Kret verworpen. „Daar zijn die mensen niet mee geholpen en dan discrimi neren we in feite de Sassen- heimse woningzoekenden", al dus de heer Kret. Uitgebreid aan de orde kwam gisteravond ook de subsidie ring van de schoolbibliothe ken. De gemeente geeft mo menteel 4 per leerling. Het raadslid Montfoort stelde voor dit bedrag op te trekken naar 7,—. Het college voelde daar niets voor, bracht het voorstel in stemming en toen werd het met de stemmen van de heren Ciggaar, Rotteveel, Montfoort en mevr. Henstra voor verwor pen. Ter Aar In het artikel „Ge meenteraad Ter Aar kwam niet toe aan beslissingen" in onze krant van 13 februari j.l. is een fout geslopen. In het artikel staat namelijk, dat het voorstel van het college van b. en w. om ten behoeve van de bouw van een nieuwe openbare school tot een grondruiling met de ge broeders Hoogwerf Kroon te ko men, op verzoek van de PAK- fractie is aangehouden. In wer kelijkheid is het voorstel niet aangehouden, de meerderheid van de raad ging er zonder stemming mee akkoord. (Van onze correspondent) OEGSTGEEST Er zullen aan de M. H. Tromplaan te Oegstgeest niet 42 maar 43 bejaardenwoningen komen,, waarvan er drie aangepast zullen zijn aan gehandicapten. Tevens komt er op de begane grond een recreatiezaal. Dat de plannen echter nog niet in uitvoering zijn genomen, ligt voornamelijk op het punt van de te hoge kosten van het huidige plan. Er zal op beknibbeld moeten worden, zo stelt de gemeente. De woningbouwvereniging te worden als te hebben tegen gestemd, te weten de dames Me- dendorp en Haasnoot. Een bezoeker pleitte bij het be stuur vast rekening te houden met het bestemmingsplan Haas- wijk. Voorzitter Massink: „Wij weten er nog te weinig van". acht het niet raadzaam te bezuinigen op de galerijen door deze De ledenraad ging akkoord met open te laten in plaats van gesloten. Omtrent de te verwachten het herkiesbaar stellen van de huurprijzen valt nog niets te zeggen. Achter de schermen wordt heren Schellingerhout en Zaal- intussen hard gewerkt om tot realisering van de plannen te berg in het bestuur. De heer komen. Dit kon men gisteravond verne men tijdens een ledenraadsver gadering van de woningbouw- ver. „Buitenlust" die voorafgaat aan de algemene ledenvergade ring op 16 maart a.s. Er bleken knelpunten te zijn met betrek king tot de renovatie van de woningen in Celebes/Borneo- straat. Is het zover dat men tot uitvoering hiervan kan over gaan dan moet de bewoner van een te renoveren pand tijdelijk in een reservewoning worden ondergebracht Eerst was min of meer aangezegd dat de reno vatie na de bouwvakvakanties in 1975 zou plaats vinden en daarna was als streefdatum 15 februari genoemd. Ook nu ble ken de bewoners niet voldoende doordrongen te zijn van het feit dat zelfs de 15e februari geen haalbare kaart bleek te zijn we gens uitblijven van een vergun ning uit Den Haag. Na een uit voerige discussie over de com municatie tussen bestuur, blok hoofden en bewoners werd be sloten dezen alsnog in te lichten dat een nieuwe datum nog niet' gegeven kan worden. Men ver zocht het bestuur van Buitenlust om in ieder geval een zgn. draai boek gereed te hebben zodat, mocht de vergunning afkomen, de bewoners weten waar zij aan toe zijn. „Er wordt aan ge werkt", werd als commentaar gegeven. Het bestuur werd ver weten dat cle leden van de le denraad, na gedane beloften het vorige jaar, geen inzage hebben gekregen in de jaarrekening en de begroting van „Buitenlust". De leden wordt alsnog de kans gegeven de financiële stukken door te nemen. Echter werd wel verwacht dat men gisteravond zijn goedkeuring wilde hechten aan het overzicht. Men wilde het bestuur voor déze maal nog wel zijn vertrouwen Haasnoot zal aftreden en opge volgd worden door de heer Samson. Eerstgenoemde wordt als adviseur aangehouden. Er zullen kandidaten gesteld worden ter aanvulling van de ledenraad, te weten één uit plan schenken doch een tweetal le- nr. 6 en één niet-bewoner-lid den wensten geacht beschouwd van de woningbouwvereniging. Van heling verdacht Van onze rechtbankverslaggever Den Haag/Leiden De zaak tegen de 62-jarige Leidse antiquair die van heling wordt verdacht is door de Haagse rechtbank aangehouden. Op 5 oktober van het vorig gekocht had is inmiddels over- jaar werd bij een collega van leden, verdachte voor 45 mille aan De benadeelde antiquair was o.m. prenten, penningen en door ziekte niet in staat voor munten gestolen. Bij verdach- de rechtbank te verschijnen, te werden later 87 platen aan getroffen die van de diefstal De verdachte stond er echter afkomstig zouden zijn. Over op, dat de benadeelde door de dat aantal bestaat overigens rechtbank verhoord zou wor- verschil van mening. Verdach- den. De rechtbank besloot de te verklaarde voor de recht- man door de rechter-commis- bank dat hij de prenten ge- Saris te laten verhoren, waar- kocht had voor 2000 en dat toe de verdere behandeling hij niet wist dat ze gestolen van de zaak werd aangehou- waren. De man van wie hij ze den. ALPHEN AAN DEN RIJN - De inbraak die gepleegd werd op 4 februari bij het KVP-raad- slid J. Plompen aan de Ouds- hoomseweg is opgelost. De Alp- hense recherche heeft drie man nen gearresteerd. Het zijn de 43-jarige A. S, de 56 jarige J. D. beiden uit Den Haag en de 37-jarige J. v. W. uit Nieuwer- kerk aan den IJssel. Alle drie zijn goede bekenden van de po litie. Op de bewuste 4 februari zag de bemanning van een surveil lanceauto van de politie het drietal met bivakmutsen weg rennen in de omgeving van het huis van de heer Plompen. On danks schieten van de politie kon het drietal vluchten met een auto. Bij nader onderzoek bleek dat er voor 10.000 aan siera den waren weggehaald. De volgende dag al werd de vluchtauto teruggevonden in Nieuwkoop, compleet met ko gelgat. Diezelfde dag werd een Hagenaar gearresteerd en een dag later volgde de andere. Bij deze werden ook de sieraden aangetroffen. Met de aanhou ding van de 37-jarige J. v. W. afgelopen vrijdag was de zaak rond. Van W. kreeg enige jaren geleden landelijke bekendheid door zijn spectaculaire ontsnap ping tijdens een bezoek aan een familielid in ziekenhuis Rij noord. Hij wist toen aan zijn bewakers te ontkomen door (on danks een stok in één van zijn broekspijpen) uit een raam te springen en de Oude Rijn zwemmend over te steken. Later meldde hij zich echter vrijwillig bij de officier van Justitie. ROELOFARENDSVEEN - Vanavond organiseert de zwem en poloclub „Alkemade" haar. jaarlijkse algemene ledenverga dering. Op de agenda staat on der meer een voorstel tot verho ging van de contributie. De ver gadering begint om 19.30 in de woelige Baren in Roelofarends- veen. Na afloop van de leden vergadering is er voor de dona teurs en de leden een klaverjas-, sjoel- en bingoavond die om kwart voor negen begint. WASSENAAR Dezer dagen komt in opdracht van het ge meentebestuur van Waasenaar een boekje van de pers „Weg wijzer voor oudere Wassenaar ders", dat gratis ter beschik king zal worden gesteld aan alle ingezetenen van Wasse naar van 65 jaar en ouder. Het' bevat veel nuttige informatie voor ouderen. In een hoofd stuk „Financiën" wordt een uiteenzetting gegeven van de bestaande regelingen krach tens de Algemene Ouderdoms wet, de Algemene Weduwen- en Wezenwet, de Ouderdoms rente en de Algemene Bij standswet. Er worden infor maties verstrekt over de Pas 65, de reductiekaart van de Nederlandse Spoorwegen, over de belastingen, ziektekos tenverzekering, huursubsidie en verhuis-kosten, over de om roepbijdrage en de reinigings rechten. Er is een hoofdstuk over „Wonen" en een over Ge zondheidszorg, over Maat schappelijke Dienstverlening en Gezinsverzorging, en over Ontspanning en Inspanning. Dit laatste hoofdstuk bevat een groot aantal adressen van verenigingen en clubs, cursus sen, wandelmogelijkheden en zovoorts. In het boekje is het adres op genomen van de „Coördinatri ce Bejaardenvoorzieningen", die drie maal per week (ook telefonisch) spreekuur houdt en bejaarden kan inlichten over allerlei zaken, of verwij zen naar andere instanties. Burgemeester Mr. K. Staab schreef in het boekje een inlei dend woord, waarin hij ver meldt dat het boekje tot stand kwam door de samenwerking van zeer velen met de gemeen telijke sociale dienst. De bur gemeester constateert dat in Wassenaar tal van organisaties zich bezig houden met het wel zijn van de ouderen. Maar, zo zegt hij, er is ook een andere kant aan dé medaille. Onder de oudere ingezetenen van Wassenaar zijn er ongetwijfeld zeer velen die zelf graag iets voor anderen zouden willen doen, maar niet weten1 hoe zij dat moeten aanpakken. Daar voor kunnen zij zich in verbin ding stellen met de coördina trice. Parkeertarieven Wassenaarseslag Van onze correspondent WASSENAAR De gemeente raad heeft besloten de parkeer plaats aan de Wassenaarseslag te verpachten aan de firma Randstad. Het contract met Randstad zal alleen voor 1976 gelden en aan het einde van het jaar komt de kwestie opnieuw aan de orde. Randstad zal dit jaar 14.000,-- pacht betalen, dat is 1000,- minder dan aanvankelijk ge steld was. Maar daartegenover staat dan dat er vijf maanden en niet vier maanden op werk dagen gratis geparkeerd kan worden en de slagboom dus open zal staan. De raad ging' tenslotte akkoord met de stem van de heer Schuyer tegen. De tarieven tot en met 15 maart op werkdagen gratis en in het weekeinde 1,- per keer. Van 16 tot en met 31 maart: iedere dag 1,— per keer. Van" 1 april tot en met 31 mei: voor 2 uur of korter 1,— en voor langer dan 2 uur 2,—. Van 1 juni tot en met 31 augustus voor 2 uur of korter 1,- voor 2 tot 4 uur 2,- en voor langer dan 4 uur ƒ3,-. In september geldt dan weer het tarief van 1,- voor 2 uur of korter en van ƒ2,- voor langer dan 2 uur en vanaf 16 oktober tot het einde van het jaar kan er op werkdagen gratis worden geparkeerd en op zaterdagen en zondagen tegen betaling van 1,- per keer (ongeacht de duur dus). Voorschoten Het Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble gaf gis teravond in de Moeder Godskerk een concert bestaande uit werken van Vi valdi, Bruckner en Puccini. Het 50 leden tellende ensemble had als mede werkenden Ank Reinders, sopraan; Frieda van Engelenburg, alt; Hans Zomer, bas-bariton, Gerard van Dol- der, tenor; Klaas Boersma, orgel en het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Hol land. Het geheel stond onder leiding van Louis van Wijngaarden. De geheel gevulde Moeder Godskerk kon genieten van het gebodene. Be gonnen werd metMagnificatvan A. Vivaldi, een werk voor koor, orkest, sopraan, alt en bas. A. Bruckner geeft in zijn „Te Deum" de uitvoerenden de gelegenheid zich te tonen. Een werk met een geweldige dynamiek met uitgebreide orkestbe zetting en eigenlijk te kolossaal voor de lage ruimte in de Moeder Gods kerk. Bruckner schreef voor kathedra len, maar Voorschoten bezit die niet. Na de pauze kwam „de hoofdschotel" van het muzikale menu. De „Messa di Gloria" van G. Puccini. Een vrijwel in vergetelheid geraakt werkstuk, dat Puccini schreef op 18-jarige leeftijd als examenopgave voor het muziekin stituut in Lucca. Een mis, die eigenlijk een grote juichkreet is. De harmoni sche bouw, de spontane melodiek, de prachtig uitgebalanceerde verhoudin gen der koorpartijen onderling en die tussen koor en orkest, maken ook nu nog, mede door de goede uitvoering, de toeschouwer onder de indruk van de begaafdheid van Puccini, die in zijn mis tevens eer doet aan Verdi. Het is een werk dat voor de luisteraars een lust is om te horen en voor de uitvoe renden een zeer plezierige kunst Koor en medewerkenden waren spontaan en eerlijk in de uitvoering, Louis van Wijngaarden dirigeerde met strenge hand. Na afloop van het concert reikte bur gemeester J. van der Haar een Konin klijke onderscheiding uit aan de heer H. Oudshoorn, bij gelegenheid van zijn 40-jarig lidmaatschap waarvan de laatste 25 jaar als voorzitter van het Vocaal Ensemble. De heer Oudshoorn kreeg de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau omdat hij steeds „de spil" is waarom het verenigingsleven in het ensemble draait. Burgemeester Van der Haar toonde zich namens het gemeentebe stuur zeer gelukkig met het aktieve ensemble dat jaarlijks voor culturele hoogtepunten zorgt Joop Peeters NOORDV. JT - Atle- tiekverenig .ipartaan en IJsclub Nc-oru <erhout orga niseren zondag a.s een stand loop aan de Langevelderslag. Start 12 uur. Inschrijving vanaf 11 uur in „Oase". LISSE Het aanstaande week einde wordt een huisbroeiten- toonstelling gehouden in het verenigingsgebouw aan de Beekbrug. Zaterdag is de ten toonstelling geopend van 15 tot 20 uur en zondag van 10 tot 19 uur. LISSE Het Geestgrondthea ter heeft een nieuw stuk op stapel staan: „Slippers", dat 10 maart wordt opgevoerd in 't Po- lehuys en 12 maart in De Meer koet. Aanvang van beide voor stellingen 20 uur. LEIDSCHENDAM - De Haag se Instrumentalisten geven vrij dag 27 februari in de St. Joseph Opifexkerk een benefietconcert voor de aankoop van een orgel voor de Gedachteniskerk Paus Johannes XXIII in Prinsenhof. Aanvang 20.15 uur. OEGSTGEEST - De Derde We reldwinkel en de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk organi seren morgenavond een dia avond over Tanzania en Kenia in Taberna aan de Julianalaan. Aanvang 20 uur. OEGSTGEEST De plaatselij ke afdeling van de Leidse volks universiteit K&O organiseert maandag 23 februari in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg een zgn. „oriëntatie-avond". Aanvang 20 uur. LISSE Zaterdag 28 februari wordt in 't Poelhuys een ruil beurs gehouden voor verzame laars. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. LISSE In de week van 23 t/m 28 februari wordt het kantoor van de VW Lisse grondig ver bouwd. Voor informatie kan men die week terecht bij siga renmagazijn De Bruin, Heere- weg 240. SASSENHEIM Het koor van de Gereformeerde kerk aan de Julianalaan geeft vrijdag 27 fe bruari een uitvoering onder lei ding van de heer H. de Jong. Aanvang 19.30 uur. ZOETERWOUDE Zaterdag a.s. verzorgt het jeugdkoor van De Menswording een jongeren mis in de Meerburgkerk. Aan vang 19 uur. VOORHOUT De benoeming van de nieuwe burgemeester van Voorhout wordt in gemeen telijke kringen eind deze maand, begin volgende maand verwacht. Voorhout zit nu al ruim 4 maanden zonder burger vader. Voor zover bekend heb ben 33 personen naar de functie gesolliciteerd. LEIDERDORP Burgemeester Van der Have opent vrijdagmid dag a.s. om 15 uur officieel het nieuwe gebouw van de christe lijke mavo aan de Vossiuslaan. Vrijdagavond is er van 19 tot 21 uur „open huis". LEIDSCHENDAM - De com missie voor het gas- en electrici- teitsbedrijf zal in de vergade ring van woensdag 25 februari die 's avonds om 8 uur begint aandacht wijden aan de brieven waarin protesten over het func tioneren van de Centrale Anten ne Inrichting. Op de agenda staat ook de aansluiting van de CAI. LEIDSCHENDAM De wet houder van onderwijs en finan ciën, de heer P. C. Boone, zal vrijdagmiddag 20 februari om half 3 de eerste paal slaan voor de nieuwe openbare school voor kleuter- en basisonderwijs die in Leidschendam-zuid aan De Tol zal worden gebouwd. De school zal al dit jaar, bij de ingang van het nieuwe schooljaar, in ge bruik kunnen worden genomen. ZOETERWOUDE Scouting Zoeterwoude viert a.s. zaterdag de Denkdag van Baden Powell met een Eucharistieviering in de Christus Dienaarkerk om 19 uur. Morgen, donderdag, is er om 20 uur in de C.D.-kerk een ouderavond in het kader van de gezinskatechese als voorberei ding op de le H. Communie. Zondag om half twaalf is er in dezelfde kerk een jongerenmis, waaraan het jongerenkoor en de combo hun medewerking verle nen. RIJNSBURG Aanstaande za terdag organiseert de Rijns- burgse basketbalvereniging De Rijnvalken een groots carna valsfeest in het restaurant van sportzaal/zwembad „Het Water- bos" aan de Valkenburgerweg in Rijnsburg. De muziek zal worden verzorgd door drive-in show „Studio 2000". Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4