Wassenaarse raad akkoord met plan voor nieuwbouw bij gemeentehuis Jeugd Meerburg oppermachtig Alleen Van Winkel nog zonder puntenverlies Kantonrechter hield boetes laag Herenstraat Voorhout krijgt stopverbod RENOVATIE 227 WONINGEN IN RODE BUURT GAAT BIJNA 9,5 MLN KOSTEN Kortweg HOORZITTING OVER BESTEMMINGSPLAN STOMPWIJK PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 17 FEBRUARI 1976 Van onze correspondent Wassenaar Met alleen de stem van de heer Greep (PvdA) tegen is de gemeenteraad van Wassenaar gisteravond akkoord gegaan met plannen het raadhuis uit te breiden met een kantoorgebouw. De kosten worden geraamd op ongeveer 10.000.000. De heer Greep achtte het niet verantwoord een modem kantoor pand te plaatsen vlak naast een historisch gebouw als het gemeen tehuis De Paauw, een voormalig paleisje. Hij had van b. en w. verwacht dat zij een gemakkelijk bereikbare plaats ergens in het centrum van de gemeente zouden hebben gezocht De raad ging verder akkoord met de ontbinding van een in 1964 gesloten overeenkomst met Chevron b.v. over de vestiging van een benzinestation aan de nog aan te leggen noordelijke randweg en met een verhoging van het jaarlijkse subsidie aan de Wassenaarse Reddingsbriga de van ƒ12.000,- tot ƒ19.500,-. Na de toezegging van wethou der drs. A. W. J. Caron welke werkzaamheden in eigen beheer kunnen worden verricht stelde de raad een aanvullend krediet van 310.000,- beschikbaar voor stedebouwkundige werkzaam heden door het Bureau O D 205 te Delft De raad stemde in met een inventarisatie en beoorde ling van de aanwezige voetgan gersoversteekplaatsen, waarvan er enkele zullen worden verwij derd, terwijl er enkele nieuwe zullen worden aangelegd. Een meerjarenplan voor vervanging van ondeugdelijke riolering werd goedgekeurd. Een krediet werd beschikbaar gesteld voor sanitaire voorzieningen in het zeeverkennersgroepshuis in de buitenplaats „Ruys". Een be roep van de gebroeders Sloos uit Leiden tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een tweetal loodsen aan de Kat- wijkseweg werd ongegrond ver klaard. Mej. M. Prins werd be noemd tot bezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand en na enige discussie ging de raad ak- koord met een overeeritomst pj| js he( terrein van de gemeentelijke kwekerij op ^exploitatie vKef^rter- de achtergrond het Raadhuis De Paauw" - waarop de terrein aan de Wassenaarse Slag uitbreiding van het raadhuis zal worden gerealiseerd. Het voor 1976. terrein is aan drie kanten omgeven voor een muur en voorlopig is het de bedoeling, dat deze muur gehandhaafd wordt. Tussen het bestaande raadhuis en de nieuwbouw is voorlopig een verbindingsgang gedacht. Van onze correspondent VOORHOUT - De gemeente is van plan voor het gedeelte van de Herenstraat nabij de Nagel- brug een stopverbod in te stel len zodra de reconstructiewerk zaamheden ter plaatse gereed zijn en er een verkeerslichtenin stallatie is geplaatst. Een desbetreffend voorstel van B. en W. komt aan de orde in de raadsvergadering van don derdag a.s. Dan beslist de raad tevens over een voorstel van B. en W. een beroepsschrift van de heer D. Galjema ongegrond te verkla ren. De heer Galjema heeft be roep aangetekend tegen het be sluit van B. en W. een bouwver gunning voor uitbreiding van zijn woning Schoonoord 23 te weigeren. Volgens het college van B. en W. is het vergroten van de woning in strijd met het bestemmingsplan. Het college is verder van mening, dat de uit breiding van de woning de ka rakteristieke gevel voorstoord. De Voorhoutse raad beslist tij dens dezelfde vergadering over een krediet van 3500 gulden voor de plaatsing van bankjes in diverse abri's in Voorhout. De bankjes worden geplaatst in de bushokjes aan de Heren straat, Jacoba van Beierenweg, 's-Gravendamseweg en nabij de BNS. De raad zal tevens beslissen of mevrouw Straathof-Roozen uit Bennebroek een vaste aanstel ling krijgt als hoofdleidster van de openbare kleuterschool. Leidschendamse raad akkoord met plan Duivenvoorde Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Minstens vijftig en misschien honderd van de 586 in de wijk Duiven voorde te bouwen eengezinshui zen zullen worden gebouwd in de zg „beschutte sfeer", een aanduiding die het betrokken ministerie gebruikt voor 5000 huizen die met subsidie bestemd zijn voor eigen-woningbezit voor betrekkelijk lage inkomens. Dit is het tamelijk povere resultaat van de wensen van het CDA en Progressieven Leidschendam die respectievelijk alle flats uit het bestemmingsplan wilde ver wijderd zien en driehonderd eengezinswoningen in de wo ningwetsector gebouwd wilde zien. Onder niet eerder meegemaak- tebelangstelling van de zijde van de burgerij nam de gemeen teraad na een twee-en-een-half uur durende discussie het plan met algemene stemmen aan. Het werk aan de uit 1754 daterende brug over de Brou wersgracht in Am sterdam, die hard aan restauratie toe was, nadert zijn vol tooiing. Het bekende stadsgezicht bij het zogenaamde Pape neiland zal binnen kort niet meer ont sierd worden door houten steigers. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De Katwijksche Bouwvereeniging heeft plannen 227 woningwetwoningen in de zng. Rode Buurt te renoveren. Met de realisering van deze plannen is een bedrag gemoeid van bijna 9,5 miljoen gulden. De woningen gaan na de renovatie 180 huur per maand doen. De renovatieplannen komen aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van 26 februari a.s. omdat de gemeente gevraagd is de financiering rond te krijgen. In dezelfde vergadering beslist de raad voorts o.m. over de aankoop van een stuk grond met opstallen voor een bedrag van 155.000 van de gebroeders D. W. en G. J. Gesink. Het ter rein, gelegen aan de Kerklaan, is opgenomen in het bestem mingsplan „Katwijk aan den Rijn". Na de sloop van de op stallen (garage, kantoor en werkplaats) zullen er woningen worden gebouwd. De gebroe ders Gesink hebben bedongen, dat de gemeente op haar kosten een muur plaatst tussen het ver kochte land en het land dat hun eigendom blijft. Hiermee is een bedrag gemoeid van ruim 15.000 gulden. Verder zal de raad beslissen over een krediet van een kleine 10.000 gulden aan het comité „Maaltijd aan huis". Met dit kre diet kan het comité de huur betalen van twee vertrekken in huize „Callao". Voor het onderhoud voor de politiepost op het strand in Kat wijk en het politiebureau aan de Voorstraat is een aanvullend krediet nodig van bijn a 15.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) ZOETERWOUDE/OEGST- GEEST/LANGERAAR/V AL KENBURG Naar schatting honderd pupillen van diverse voetbalverenigingen uit Lei den en omgeving hebben gis teren aan spelregelwedstrij den deelgenomen. Deze wed strijden worden door de Cen trale Organisatie van Voet balscheidsrechters georgani seerd om door middel van het stellen van vragen de kennis van de reglementen bij de jeugd te testen. De pupillen van „Meerburg" toonden zich „op eigen ter rein" (de wedstrijden werden in de Meerburg-kantine gehou den) oppermachtig. Tweede in de poule werd de jeugd van Docos. De derde, vierde en vijfde plaats waren respectie velijk voor M.M.O., A.V.O.A. en Weteringse Boys (Girls). Ook de jeugd van ASC ver sloeg in deze eerste ronde van de wedstrijd zijn poulegenoten in zijn eigen kantine. UVS be haalde hier een tweede plaats. SPELREGELWEDSTRIJDEN: Roodenburg en Leiden plaat sten zich respectievelijk derde en vierde. De voetballertjes van VTL, die ook in deze pou le uitkomen, moesten bij de eerste ronde wegens ziekte verstek laten gaan. De jeugd van „Kickers '69" uit Leimuiden haalde de eerste plaats in zijn poule. De overige deelnemende voetbalvereni gingen plaatsen zich als volgt: 2. Wou brugge, 3. Altior en 4. Koudekerk. De eerste ronde in deze poule had plaats in de kantine van „Altior" in Lange- raar. In de kantine van „Valken '65" trachtten de junioren van N.V.K.V., Teylingen, UDO, Warmunda en „Valken" elkaar, de loef af te steken in spits vondige antwoorden. De uit slag: 1. N.V.K.V., 2. Teylingen, 3. UDO, 4. Warmunda, 5. Val ken '65. De tweede ronde van de jeugdspelwedstrijd wordt ge houden op 1 maart. De win naars van de vier poules ko men elkaar in Woubrugge te gen, waar de finale op 19 maart wordt gehouden. Van onze dammedewerker KATWIJK Hein van Winkel is na de twee ronden van het open kampioenschap van Katwijk de enige speler, die nog geen puntenverlies heeft geleden. In een fraaie partij boekte de Leidenaar ook tegen Henk de Groot de volle winst. In dezelfde groep A stuitte Jan Vrolijk na zijn overwinning op Jan Schijff in de eerste ronde in zijn tweede partij op Jaap Zwaan: 1-1. Arend van Beelen hield aan zijn eerste wedstrijd in dit kam pioenschap één winstpunt over. Hij deelde de punten met Jan Schijff. In groep B stelde LDG-speler Wim Heemskerk teleur door Theo Zwetsloot een remise toe te staan. Gijs van der Wiel her stelde zich uitstekend van zijn nederlaag tegen Heemskerk vo rige week door in een fraaie klassieke partij met Frans Spie renburg af te rekenen. Louis de Frankrijker kwam ook ditmaal niet tot winst. Tegen Jaap van Duyvenbode moest de Hazers- woudenaar wederom met een remise genoegen nemen. In groep C verzwakte André van der Kwartel, die zich met een zege op Jan Passchier in de eerste ronde kandidaat stelde voor de eerste plaats in zijn groep, zijn positie door een re mise tegen Cees van der Bos. De andere kandidaten voor de twee finaleplaatsen Jan Fase en Jan Passchier maakten geen fout. Passchier won van Martin Dijkstra en Fase van P. van Egmond. Jan Schijff 2-1; Jaap Zwaan 2-1; Henk de Groot 1-0. GROEP B: Wim Heemskerk 2-3; Louis de Frankrijker 2-2; Gijs van der Wiel 2-2; Theo Zwetsloot 1-1; Jaap van Duwenbode 1-1; Frans Soierenburg 2-1. GROEP C: André van der Kwartel 2-3; Jan Fase 2-3; Jan Passchier 2-2; Kees van der Bos 2-2; Martin Dijkstra 2-1; P van Eg- mond 2-1. UITSLAGEN IN DE EERSTE KLASSE; Groep A. P. den Hollander-B. van Rijn 1-1; C. Vermeer-K de Best 0-2; L hoogeveen-C. van Duivenvoorde; H Koelewijn-J. Got- walt 1-1. Groep B: H. Bremmer-H. Verloop 2-0; S. Sip-H Voorzaat 1-1; J. van Slooten- J. Haasnoot 1-1; K van Duyn-P. Ouwehand jr. 1-1; Groep C: W. Vooys-L. van der Plas 0-2; P. Guyt-W Haasnoot 0-2; C. van Duyn- M. Visser 0-2. Groep D: W. van Stolwijk-P. Ouwehand sr. 2-0. Bestuur LTV-De Zilk vernieuwd Van onze correspondent DE ZILK De dames E. War merdam en A. Lommerse zijn gisteren in het bestuur van de LTV, afdeling De Zilk gekozen. Zij volgen de dames B. Mulder en C. Verdegaal op. De voorzit ster van de afdeling, mevrouw Van Saase, werd opnieuw geko- AARLANDERVEEN - In de gereformeerde kerk wordt van avond de film „Overal waar mensen wonen", vertoond. De film werd gemaakt voor de actie „Kom over de brug". De voor stelling begint om acht uur. AARLANDERVEEN - In het dorpshuis wordt morgenavond door de plaatselijke EHBO ver eniging een wedstrijd georgani seerd. De wedstrijd, waaraan ook EHBO verenigingen uit de omgeving deelnemen, begint om half acht. HAZERSWOUDE - Honden kunnen iedere dag vanaf negen uur 's morgens bij dierenarts O. Kroll worden ingeënt tegen hondsdolheid. Zaterdags houdt de dierenarts spreekuur tot twee uur. Op dinsdagmiddag en dinsdagavond is hij niet aanwe zig. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Amerikaanse reli-popgroep de Forerunners treedt morgen avond op in de Triomphatorka- pel aan de Vijverstraat. Het con cert begint om acht uur, entree 3,50. WOUBRUGGE De gemeente raad van Woubrugge komt aan staande donderdag bijeen. Op de agenda staat het aangaan van een vaste geldlening van 2.250.000 voor de bouw van een nieuwe openbare kleuter- en basisschool aan de Emmalaan. De ANWB heeft ter verbetering van de verkeersveiligheid voor fietsers een rijwiel ontworpen, dat in de schemer en duisternis een maximum aan zichtbaarheid en herken baarheid heeft. Op de banden zijn witte reflecterende cirkels aangebracht, terwijl ook het achterspatscherm eri de trappers van weerschijnend materiaal zijn voorzien. Hans Vermin (WDG) sneldamkampioen van Zuid-Holland Van onze correspondent Wassenaar Na in november al de provinciale damtitel te hebben behaald bij het normale wedstrijddammen heeft Hans* Vermin, lid van het Wassenaars Damgenootschap nu ook de titel adspirant-sneldamkampioen van deze provincie op zijn naam gebracht. Er was een herkamp nodig omdat de concurrentie zwaar was. De wedstrijden, georganiseerd door de LDDB werden zaterdag j.l. in Bodegra ven gehouden. Overigens waren er nog meer leden van WDG in actie. Rob Veldhuizen werd bij de jeugd eerste in de B-groep en kreeg een medaille, terwijl Arie Zandvliet met een plaats in de middenmoot van de B-groep adspiranten genoegen moest ne men. F. Noordoven, eerste bord- speler, die in het districts-acht- tal was gekozen kreeg een fles wijn omdat dit achttal eerste is geworden van de districten. A.s. zaterdag gaat de Van Wassenaer Obdamschool, die winnaar werd van het schooldamtoemooi in Wassenaar naar Hendrik Ido Ambacht om te spelen om het kampioenschap van Zuid-Hol land. Rayonwedstrijd EHBO in Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Morgen avond is de plaatselijke EHBO- vereniging gastvrouwe voor de rayonwedstrijden van het rayon Leiden. Deze worden in het ge bouw Ons Huis gehouden en beginnen om half acht Het rayon omvat 10 afdelingen, die elk gerechtigd zijn om met twee teams uit te komen. Deze wed strijden vormen de eerste schif ting naar de strijd om de natio nale titel. De hoogst geklasseer- den gaan over de districtskam pioenschappen. CD A-V oorschoten steunt de Prins VOORSCHOTEN - De Christe- lijk Historische Unie afdeling Voorschoten heeft in overleg met en met instemming van de plaatselijke KVP en ARP gister morgen het volgende telegram verstuurd naar Z.K.H. Prins Bernhard: „Het CDA-Voorscho- ten, overtuigd van uw integri teit, wenst uwe koninklijke hoogheid wijsheid toe in de ko mende tijd. Leve Oranje. Het bestuur van het CDA-Voorscho- ten". Geldboete voor Leidenaar Van onze rechtbankverslagge ver DEN HAAG/LEIDEN - De Haagse politierechter heeft, con form de eis van de officier van justitie, een 26-jarige Leidenaar veroordeeld tot tweehonderd vijftig gulden boete en een week voorwaardelijke gevangenis straf. De man leefde in onmin met zijn buren. Een en ander had tot gevolg dat hij de ruiten van het huis naast de zijne geheel ver nielde. Dit deed hij om zich te wreken, aangezien, volgens hem, de buren zijn voor de deur staande auto hadden bekrast Voor de rechter toonde de lei denaar zich bereid de door hem toegebrachte schade binnen zes maanden te vergoeden. Stille Kracht vierde zesde lustrum Van onze correspondent Warmond Gisteren was het 30 jaar geleden dat in Warmond de Hervormde Vrouwengroep „Stille Kracht" werd opgericht. Dit was reden voor het huidige bestuur alle leden, oud-leden en oud-presidentes uit te nodigen dit feit in het Trefpunt te komen vieren. Stille kracht telt dertien leden die al vanaf de oprichting lid zijn. Zij kregen een azalea aan geboden. STOMPWIJK - Ponyclub „De „Blesruiters" houdt morgen in „Het Blesse Paard" zijn jaarver gadering. De vergadering begint om zeven uur. Van onze rechtbankverslaggeef ster Leiden Het statige Kanton gerechtsgebouw aan het Ra penburg kon zich gistermor gen niet bepaald in een grote populariteit verheugen. Lag dat aan de bittere koude van deze februari-ochtend? Of heeft de Nederlandse ver keersdeelnemer zijn leven ge beterd? Feit is dat bij de aanvang der zitting zich slechts een eenzame boete ling gemeld had. Deze per soon, een taxichauffeur uit Leiden, ging meteen voor de bijl. De man zou vlak voor een kruising hebben inge haald met veel te hoge snel heid. Een roekeloosheid met gevolgen. Er vond eén aanrij ding plaats, waarbij drie au to's aanzienlijk beschadigd werden. Officier van justitie Lubberink zocht alle schuld bij de taxichauffeur: „U had geen reden om haast te ma ken. Uw passagiere, een ou dere dame, vond zelfs dat u veel te hard reed". Buitenge woon milde kantonrechter Teekens hield de boete op het transactiebedrag. Met een schuld van f 80 en de waar schuwing dat het een volgen de maal zijn rijbewijs zou kosten, liet Teekens zijn eni ge klant gaan. Hiermee ver oordeelde hij zichzelf en zijn officier tot werkeloosheid, want in de rechtzaal zaten nog uitsluitend journalisten van onbesproken gedrag. Noodgedwongen ging de kan tonrechter over tot schorsing van een half uur. Na die ge dwongen pauze was de zaal redelijk volgestroomd. Een 20-jarige jongeman beet de spits af voor de tweede ron de. Hij had brommer gere den zonder de daarbij vereis te helm te dragen. Echter niet zonder reden: „Ik was helemaal niet van plan te gaan rijden. Toevallig kwam ik een schoolvriendinnetje te gen, dat liep te strompelen. Het arme kind had een blaar onder haar voet. Toen heb ik haar even weggebracht". Dit excuus vertederde mr. Tee kens. Hij beloonde zoveel rid derlijkheid door van de oor spronkelijke boete f 35) tien gulden af te doen. Een fraai uitgevoerd dametje in dito bontmantel had ook een kleine zonde te belijden. Bij het boodschappen doen in haar woonplaats Noord- wijkerhout had zij de par- keermeter uit het oog verlo ren. Haar pogingen om met oom agent tot een schikking te komen mislukten. Maar geen nood, rechter Teekens liet haar delen in zijn mild heid. Met 15 was het afge- lopen. Een evenhoge boete werd opge legd aan de Leidenaar H. HJ De man had zijn auto neer gezet op een parkeerplaats bestemd voor invaliden. Tot zijn verdediging voerde hij aan, dat zijn dochter juist die dag haar enkel had verstuikt en hij omwille van haar te recht op die plaats zijn ver voermiddel had gestald. Offi cier van justitie, mr. Lubbe rink, was het absoluut niet met hem eens. „Zo'n speciale parkeerplaats is bedoeld voor bestuurders die invalide zijn. U had uw dochter af kunnen zetten op de plaats van be stemming. Zelf kon u rustig lopen, al had u twee kilome ter verderop pas een plaatsje gevonden. Verdachte mom pelde nog iets over zigeuners die alle parkeerruimte had den ingepikt, maar het mocht niet baten. Kantonrechter Teekens: „Meneer, u hoeft het niet moreel te accepteren, dat u daar niet mocht staan. Dit is echter wet. Wilt u daar iets aan veranderen, dan moet u bij het parlement zijn". Hij hield de boete zeer laag. Vijftien gulden of één dag hechtenis. En H., aller minst overtuigd van zijn on gelijk, koos wraakgierig het laatste. Sarita de Geus Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Donder dag a.s. wordt in café-restaurant „Het Blesse Paard" in Stomp- wijk een bijeenkomst gehouden over het nieuwe bestemmings plan voor de kem Stompwijk. Aanwezig zijn de Dorpsraad Stomwijk en de gespreksgroep bestemmingsplan Stompwijk terwijl medewerkers van het stedebouwkundig bureau OD 205 uit Delft een toelichting op het schetsplan zullen geven. Be halve de leden van de Dorps raad en de gespreksgroep kun nen ook andere belangstellen den het woord krijgen. Het plan houdt het volgende in: Fase 1: Bebouwing langs de Meerlaan, ook op het trainings veld en parkeerplaats van Stompwijkse Boys. Er zijn be jaardenwoningen en bedrijfswo ningen gepland. Fase 2: Bebouwing achter de kerk, met als ontsluitingsweg doortrekking van de v. Raep- horststraat. Fietsers en voetgan gers kunnen in de toekomst ook langs de kerk dit nieuwe stuk bebouwd Stompwijk bereiken. Fase 3: Indien nodig bebouwing van de sportvelden met gelijker tijd aanleg van nieuwe velden langs de Zusterdijk achter het Dorpshuis. Het huidige H.V.S.- veld blijft gehandhaafd als trai- nings-trapveld cq dorpsplein voor kermis enz. Het belangrijkste knelpunt is de verplaatsing van de sportvelden, temeer daar Stompwijkse Boys uit eigen middelen een kantine heeft gebouwd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4