BINNEN 1.5 JAAR KABELTELEVISIE IN VOORSCHOTEN Ook Leiderdorp keert zich nu tegen Leiden Lissese school wordt voor 60 mille opgeknapt Leiderdorp richt woonwagenkampje in Oegstgeest wil Dorpsstraat 65 restaureren Joost laat zijn tanden zien ZOETERWOUDE STEEDS MEER IN HET GROEN Inbrekers-duo reed tegen paal Afsluiting Lange Voort van de baan SASSENHEIM KOOPT AFBRAAKPANDEN Zigeunerfamilie drong huis binnen PAGINA 4- LEIDSE COURANT DINSDAG 10 FEBRUARI 1976 Mast komt bij „De Knip'' Van onze correspondent VOORSCHOTEN De Voorschotense raadscommissie voor de financiën kreeg gisteravond ter vergadering de mededeling dat kabeltelevisie voor het gehele dorp binnen 11/2 jaar te realiseren is. Hiervoor zal een mast gebouwd worden ter hoogte van „De Knip". Waarschijnlijk nog deze maand zal de gemeenteraad een voorstel worden aangeboden. De samenwerking met Leiden inzake de kabeltelevisie is niet mogelijk gebleken. De kosten worden geraamd op een totaal van 3,5 miljoen. Dit onderweip kwam overigens aan de orde bij de bespreking van het „Beleidsplan". De commissie ging akkoord met het voornemen van b. en w. de groei van de reserves af te rem men, maar de gemeentelijke fi nanciële reserves zelf niet aan te tasten. Ir. Potma (PPV) wilde een fi nanciële ruimte scheppen om te komen tot isolering van woning wetwoningen met b.v. dubbele beglazing e.d., waardoor het woongenot vergroot kan wor den. Langdurig praatte de com missie over het initiatief-voor stel van de PPV om tot een ter worden per automatische gi- andere incassering te komen bij de nutsbedrijven. Bijna 80% van de nota's voor gas, licht en wa- ro voldaan, ruim 1,5% van de aangeslotenen kunnen aange merkt worden als wanbetalers. De PPV wilde een soepeler re geling voor de aangeslotene die „per ongeluk" een keer niet be taalt en prompt een man aan de deur krijgt en 5 extra moet betalen. Volgens de direkteur van de centrale boekhouding is dat praktisch onmogelijk. Wel zag de commissie iets in een bepaalde korting voor Automa tische betalers. Praktisch zaken deed de com missie bij de goedkeuring voor de aanleg van een verhard handbalveld nabij „De Linde hoeve" bestemd voor de hand balver. H.V.V. en voor de jeugd. De kosten worden thans begroot op 177.000, zij waren begroot in eerste instantie op 40.000. Kan de Werkgroep Milieuzorg Voorschoten onafhankelijk blij ven indien deze groep een subsi die aanneemt van 250 van de, gemeente? Deze principiële vraag werd gesteld door Ir. Van Dalen (WD), die waardering had voor het werk van deze groep, maar die deze kleine sub sidie ,,'t sop de kool niet waard" vond. Wethouder Oosterbaan (WD) sprak de wijze woorden: „Ze hebben zelf om dit bedrag gevraagd en wij subsidiëren niet meer dan de aanvraag groot is." Binnen een paar jaar zijn deze antennes van de Voorschotense daken verdwenen. Joost den Draaier laat zijn tanden zien als hij van chimpansee „Chee- ta" in de studio van Hilversum 3 het grammofoonplaatje „One mon key is no monkey" van de groep „Slumberlandband" krijgt overhan digd. De aap reikte het plaatje over ter gelegenheid van de groeiende populariteit van de groep, die in maart in de O-show op de tv te zien zal zijn. IN KWESTIE RIJNLAND Van onze correspondent LEIDERDORP - De ge meente Leiderdorp moet zich aansluiten bij de groep van 18 gemeenten (van de 21 die naast Leiden deel uitmaken van de gemeenschappelijke regeling voor het streekener- giebedrijf Rijnland) en een procedure bij de kroon aan spannen tegen Leiden. Daar bij verwacht de commissie bestuurszaken, die gister avond dit advies aan B. en W. gaf, overigens niet dat de procedure een voor de indie ners gunstige beslissing zal opleveren. Een meerderheid .1 de commissie acht daar voor de bewijsvoering te moeilijk en het door de 18 gemeenten gehanteerde do cument juridisch te ramme lend van opzet. De nu 18 gemeenten (de raad van Lei derdorp moet zich nog, even als B. en W., over het advies van de commissie uitspre ken) vragen de kroon te stel len dat er van de zijde van Leiden sprake is van onbe hoorlijk bestuur èn het be treffende Leidse raadsbe sluit, waarmee de gemeente zijn aandeel in Rijnland op zegde, nietig te verklaren. ZOETERWOUDE - Eind 1972 kreeg de gemeente Zoe- terwoude zijn „Bomen- fonds". De bedoeling was om met gelden hieruit de naam van het dorp meer en meer gestalte te geven. Aan dit streven is sindsdien met voortvarendheid gewerkt. Het vijfjarenplan ging in 1973 van start en vorig jaar, het derde jaar, zijn er 725 bomen en 36.039 struiken en heesters aangeplant. Uit het batig saldo van de rekening over het dienstjaar 1973 werd nog eens f20.000,- voor dit doel bestemd. De sportac commodaties werden flink in het groen gezet, het Loethe- gebied kreeg veel bomen en diverse straten welke deze tot nu toe moesten ontberen kregen nu ook hun deel. Ook het aparte beplantingsplan voor het industriegebied „Grote Polder" werd gereali seerd. Overigens zal de jonge aanplant pas geheel tot zijn recht komen als deze over een aantal jaren flink is uit gegroeid. B en W erkennen dat de renovatie van de hoofdvel- den van de sportcomplexen van Meerburg en S.J.Z. on voldoende effect heeft gesor teerd. Dit wordt geweten aan de uitzonderlijke mooie zo mer van 1975 met weinig re gen en veel zon welke om standigheden ongunstig wa ren voor de gerenoveerde velden. Door de droogte kon het gras niet voldoende stoe len. Bovendien is daardoor de inklink groter geworden dan in onder normale om standigheden te voorzien zou zijn geweest De velden zul len in de a.s. zomer opnieuw onder handen genomen wor den om ze voor de aanvang van het seizoen 1976-1977 in een optimale conditie te heb ben. Beide verenigingen zul len dan, door de ingebrui kname van de uitbreiding, over meer velden kunnen be schikken dan thans. Een gro tere spreiding van de te spe len wedstrijden is dan moge lijk. De betrokken velden kunnen dan meer worden ontzien. S.J.Z. heeft i.v.m. de werkzaamheden inmiddels al besloten het bekende vetera- nentournooi om de „Zand- geest" beker te vervroegen van 30 mei naar 16 mei. Veilingen en gem. prijs): P Amaryllis 12160, 0,654; Anjers Am. 1340, 0,258; Anthunum 42-, 3,450; Blauwe Druif- ies 810, 1,561; Calla 75, 1,667; Chrys. tros C 2604, 3,638; Forsythia 540, 0,536; '81, 3,446; Hyacinthen 5500, 1,563; Hyacintn met bol 16300, 0,440; Iris 452, 5,956; Lelie tak kas 2300, 1,142; Narcis kas 12509, 2,092; Narcis Carlton K 41910, 1,870; Orchideeën 875, 0,875; Rozen kleinbl 2500, 0,447, Tulpen 49780, 3.088. Apeldoorn kas 75941, 2,632; Lust Witwe kas 14198, 2,716; Prominence kas 7838, 2,682; Brilliant star 6051, 1,478; Tulpen 2e soort 4397. 1,800; Tulp met bol 700, 0,040; Orchid, cymb mini 2877, 0,443; Narcis 2e soort 430, 1,379; Narcis koude gr. 45, 1,250; Rozen Baccara 1740, 1,100; Rozen Sonia .10-, 2,190; Stro/- droogbl. bew 618, 6,963, Div snijbloemen <90, 1,651; Div. snijbloemen 516, 1,430, Al- bladsrt imp 2088, 1,588, Div snijbl. imp 2630, 2,709; Div. snijbl. imp 12980. 0,909; Gladioten-ardent 4000, 0,409, Glad. eurovi- sion 25830, 0,539; Glad. moliere 2394, 0,568; Gl w friendship 150, 0,784; Gl Peter Pears 820, 0,691; Gl. colv charm 150, 0,180; Gl. colv r charm 480, 0,204, Cl colv. cornet 13600, 0,178; anjer tr pink 4400, 0.524; anjer tr violet 2400, 0,550; Anjer tr. white 400, 0,510, Anjer tr nux 210, 0,384, gladio- Katwijk, 9/2 groenten: waspeen p kist. AI 7.40-10 80. All 2 60-10 70. BI 8 10-14.10, Bil 2.40-7.10, Cl 5.80-7 40. CU 3.60-6 80. breek- peen 3.40-6.00; boerenkool 66-84; groene kool 45; knolselderie 34-71, peterselie 30; ROELOFARENDSVEEN, 9/2, bloemen - per stuk: anjers- Lena 41—45, Charmeur 50-59, Rood 40-53, Calipso 42-56, Rozen: Bona, Sonia, Baccara 69—134, Camette, Evergold, Belinda, Golden Belinda, Motrea 4365; Diversen: Forsythia 40—75, Strelit- zia 245-290, Cymbidium 34-135, Gerbera 57-96, St. Paulia 75-80, Primula 150-160. Per bos: Chrysanten, spider 330—365. Nar cissen: Dutch master 225—240, Carlton 185-225 Freesia: Ballerina 270-375, Au rora 245-355, Corona 400-435, Sonata 300-380, Golden Yellow 275-315, Fantasy 440-480 Tulpen: Aladdin, West Point, May Time, Karel Doorman, Don Quichotte, De- meter, Attila, Kees Nelis, Madam Spoor, Snow Star. Pax 320-460; Gander, Mickey Mouse. Christmas Marvel, Zero with, Luc- key Strike, Apeldoorn, Dubbel gemengd, Cassini, Prominence, Sulpher Cloud, Mon te Carlo, Coriolan 250^310; Ralph, Bello na, Paul Richter, Lustige Witwe, Mirjoran, Preludium, Wonderland, v.d. Eerden, Go leen Eddy 220-265. Burgelijke Stand Wassenaar Geboren: Wilhelmina Ma ria, dv: H. P. M. Pieterse. en E. M. W. van Bohemen. Ondertrouwd: Brou- Johanna Petronella; Leenheer, Robert, en: van der Wel, Marry Johanna; van der Does. Jacob, en: de Groot, Elsje,Ge trouwd: J van der Harst, en: C. P. L. Biezen; R. N. van Breukelen, en: C. G. Noordover; B. R. M. A. L. Hoyng, en: C. J. Boot; F. J. Wijnen, en: J. B. de Winter; Overleden: Valstar, Hendrik Lemmen, Daniël; Bos. Barend Gerar dus; Schuyer, Anton NOORDWIJK Een attente Noordwijkse politiepatrouille heeft een streep gehaald door de plannen van een tweetal jon gelieden, van wie men vermoedt dat het op pad was om in de badplaats een kraak te zetten. In de kleine uurtjes van de nacht zagen de surveillerende politiemannen een Fiat 850 met twee inzittenden over de Grent rijden. Het viel hen op, dat de bestuurder bij de vuurtoren keerde en de Koningin Wilhel mina Boulevard afreed in de richting van de Grent Toen de bemanning van de Fiat de poli tiewagen opmerkte, trokken zij er met grote snelheid tussenuit. Bij het parkeerterrein aan het Palaceplein merkte de chauf feur de bocht te laat op ën botste hij met de Fiat tegen een betonnen paal. Een van de inzittenden, een 18- jarige Rijswijker en een goede bekende van de politie, werd ingerekend. Zijn mede-passa gier vist via het strand te ontko men. - De patrouille bleek een flinke vangst te hebben gedaan, want bij navraag kwam aan het licht, dat de Fiat 850 te Rijswijk was ontvreemd. De autodief is aan de politie van zijn woonplaats overgegeven. WASSENAAR - De Wasse- naarse voetbalvereniging Blauw Zwart speelt morgenavond op haar terrein aan de Dr. Mans- veltkade een oefenwedstrijd te gen RAS, dat uitkomt in de hoofdklasse van de HVB. Het duel begint om half acht. Peterson naar March LONDEN De Zweedse for mule I-autocoureur Ronnie Pe terson heeft een contract gete kend voor de Engelse renstal March. De Zweed reed eerst in een Lotus. Daarmee boekte hij tot en met 1974 grote successen. Peterson besloot tot deze trans fer na onoplosbare technische problemen in de stal van Colin Chapman. Hij wordt bij March de vierde coureur na Hans-Joa chim Stuck, Vittorio Brambilla en Lella Lombardi. Het is de bedoeling dat Peterson al op zes maart in de grote Prijs van Zuid-Afrika voor March zal rij den. Van een onzer ver slaggevers Oegstgeest De ge meente Oegstgeest ziet af van een ge deeltelijke afsluiting van het deel Lange Voort tussen de Iris laan en de Lijtweg. De gemeente is van mening dat deze af sluiting een dermate grote ingreep is, die niet zonder zeer goe de bestudering geno men kan worden. De afsluiting was be doeld om een voet gangersgebied te creëren. De gemeente vindt de meest practische op lossing de bestaande 9 meter brede rijweg in twee rijstroken van elk 3 meter te splitsen en tussen de ze stroken een verho ging te creeëren. Te genover de hoofdin gang van de nieuwe winkels wil de ge meente een ongeveer 7 meter brede voet gangersoversteek plaats aanleggen. De parkeervakken aan beide zijden van het betreffende wegvak zullen komen te ver vallen. De gemeente acht het wenselijk een stop- en inhaal- verbod in te stellen. B en w hebben de raad voorgesteld tij dens de raadsverga dering van 19 februa ri een 11.500 gulden beschikbaar te stel len teneinde deze plannen te realiseren. Dit wordt de goed koopst mogelijk op lossing geacht, want mogelijk moet de si tuatie tz.t weer wor den veranderd. Het winkelcentrum „Lange Voort" zal omstreeks maart in gebruik worden ge nomen. Van een onzer verslaggevers Lisse De Lissese gemeenteraad beslist aanstaande woensdag over het beschikbaar stellen van 60.000 gulden voor de renovatie van de Christelijke Nationale lagere school aan de Broekweg 112. De school, die in 1955 is ge bouwd, verkeert in bijzonder slechte staat. De oorzaak is vol gens de gemeente dat de levens duur van het gebruikte mate riaal veel korter is dan normaal. De kosten van het herstel kun nen niet door het bestuur van de school gedragen worden. doordat de school al jaren te kampen heeft met financiële moeilijkheden. Deze moeilijkhe den zijn onder meer veroor zaakt door het teruglopende aantal leerlingen. Dit was voor het bestuur van de lagere school een van de rede nen om bij de gemeente een subsidieaanvraag in te dienen. Kaag-pont tijdelijk uit de vaart Van een onzer verslaggevers Alkemade De motorpont, die de verbinding onderhoudt tus sen het eiland Kaag en de Bui tenkaag zal wegens onderhouds werkzaamheden van maandag 16 februari 9.00 uur tot 25 fe bruari 19.00 uur uit de vaart worden genomen. Het gemeentebestuur heeft be sloten dat in die periode de veerdienst zal worden onder houden door de daarvoor be stemde reservepont. De tijdelij ke pont heeft echter niet de capaciteit om vrachtauto's over te zetten. Van onze correspondent LEIDERDORP De commis sie ruimtelijke ordening is (zij het niet helemaal van harte, zo viel te proeven) met b en w van' mening dat een terrein in De Bloemerd tegenover de Albert's Corner aan de Persant Snoep- weg een van de meest geschikte is voor de inrichting van een klein woonwagencentrum. Een mogelijk ander geschikt ter rein, dat in de Boterhuispolder ligt, wees de Commissie van de hand. het centrum de commissieleden duidelijk hadden gemaakt aan welke voorwaarden een derge lijk terrein moet voldoen. „We zullen proberen nu het terrein zo snel mogelijk voor bewoning door u geschikt te maken", zo deelde de voorzitter, wethouder E. Drenth, de bewoners mee. Het ligt in de bedoeling dat de raad in zijn vergadering van 1 maart het terrein aanwijst voor het woonwagencentrum. Overigens zijn er al bezwaar schriften tegen de inrichting van een woonwagencentrum bij de gemeente binnengekozen. Een motief is om de veiligheid van de kinderen Deze zou in gevaar zijn omdat zij alleen langs de Persant Snoepwej naar school in Leiderdorp es Leiden kunnen! Rijnland Waarschijnlijk zal Rijnland t voorziene uitbreiding garage aan de Ockenrode vo< lopig niet realiseren. Dat bied zo suggereerde de con het college, de gelegenheid in overleg met Rijnland te pii beren tot een andere situeriJ van de bebouwing op het daij voor bestemde terrein te kom Daarbij zou de uitbreiding de garage op grotere afsta van de huidige woningen i ten komen. Van een onzer verslaggevers Sassenheim De Sassenheimse raad beslist tijdens de raadsver gadering van 17 febrauari over, de aankoop van drie panden van de stichting „Sint Bernar- dus". De drie panden, waarvan twee gelegen aan de Zuider straat en een aan de Hoofd straat - hoek Zuiderstraat, wor den aangekocht ter realisering van het reconstructie- en sane ringsplan Zuiderstraat - Hoek- straat en omgeving. Het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening heeft onlangs toegezegd dit plan voor 80% te subisiëren. Indien de raad met een desbe treffend voorstel van B en W akkoord gaat koopt de gemeen te Sassenheim tevens een stukje grond van mevrouw Driessen- Bisschops, die woont aan de Rusthoflaan 7. Door deze aan koop wordt het mogelijk het trottoir in deze laan te verbre den, met behoud van de beide lindebomen. Oegstgeest De Oegstgeestse raad beslist tijdens zijn vergade ring van 19 februari aanstaande over het beschikbaar stellen van een kleine 20.000 gulden voor de restauratie van het pand Dorps straat 65. De woning staat op de lijst van beschermende monu menten. De restauratie gaat ruim 60.000 gulden kosten. Het ministerie zal ook een steentje bijdragen. Indien -de raad akkoord gaat met een desbetreffende voorstel van b en w dan gaat de gemeen te Oegstgeest garant staan bij een lening van 480.000 gulden, die de Hervormde Gemeente Oegstgeest heeft afgesloten ter financiering van de uitbreiding van het dienstverleningscen trum voor bejaarden en hulpbe hoevenden. De uitbreiding is overigens al op 26 november van het vorig jaar in gebruik genoemen. Muziekschool in panden Bondstraat Van een onzer verslaggevers LISSE Indien de Lisse-ra aanstaande woensdag akkoa gaat met een desbetreffei voorstel van B. en W. mag i stichting Muziekschool Bloa bollenstreek in de panden Bon straat 11 en 13 blijven zitte Vooruitlopend op het beslu van de raad is de muziekschol al in de panden getrokken. Mi deze nieuwe huisvesting van d school is een einde gekome aan een jarenlang ruimteteko van de school. De beide pandi maken deel uit van het comple „Welkom", waarvan het overif deel verhuurd is aan H. Cast lein uit Leiden. De Lissese raad beslist woen dag tevens over de aankoop vn een stuk grond ter grootte v; 7000 m2, waarop zes noodw ningen zijn gebouwd, van erven G. W. Baars. Het perce is gelegen aan de Rooversbroel dijk in het bestemmingspk „Landelijk gebied". De gemee te Lisse is van mening, dat i het perceel wel moet kopen, oi dat een particuliere eigenaar i afbraak van de noodwoninge die nog steeds worden bewooi m met rechte kan afdwingen. t gemeente Lisse wil eerst verva gende woonruimte zoeken vo de bewoners van de noodwora gen. Daarna worden de pandi afgebroken en het perceel grot zal worden opgenomen in 1 bestemmingsplan „Landelijk g bied". Verdiende nederlaag Roswell DEN HAAG Het Voorburgse Roswell zal er niet in slagen dit seizoen het landskampioen schap te prolongeren. Gister avond kreeg het namelijk in eigen huis een verrassende maar verdiende nederlaag (3-2) te slikken van Goudse Verzeke ringen, waardoor de achter stand op de koplopers Starlift en Interlance/Zaan nu is uitge groeid tot zes punten. Een slecht gemotiveerd Roswell stuitte op een zeer enthousiaste Goudse ploeg, waarin Ruud van der Broek aanvallend excelleer de. De setstanden luidden ach tereenvolgens 15-12, 10-15, 15-8, 13-15 en 12-15. Roswell speelde bij vlagen weinig intelligent en zo kon het teleurgestelde pu bliek in de vijfde set zien hoe er, terwijl men van 7-14 net was teruggekomen tot 12-14, vijf maal achtereen een set-up werd gegeven aan Jurrien Kooien, waarlijk niet de sterkste aanval ler. Hij kreeg de bal niet een maal door het blok. Alle Voor burgers bleven, mogelijk met het Europa-Cupduel van zater dag tegen Turnhout nog in de benen, onder hun kunnen. Het duel duurde bijna twee uur. IN NOORDWUK NOORDWIJK - Terwijl de vrouw des huizes aan de tele foon zat, drong een zigeunerfa milie, bestaande uit man, vrouw en kind gisteren op klaarlichte dag een woning aan de Sint Jeroensweg binnen. Het trio verschafte zich toegang via de achterdeur en liep regelrecht naar boven, blijkbaar met het doel daar naar buit te zoeken. Een zoon, die juist onder de douche stond, hoorde het ge rucht Hij schoot een pyama aan en betrapte de zigeuners, die onder veel kabaal hem probeer den wijs te maken, dat zij een dokter nodig hadden voor de vrouw, omdat zij elk momei een baby kon krijgen. Een bi kend smoesje, waar de bewe ners echter niet intrapten. D man en het kind van de zigei nerfamilie wisten te vluchte maar de vrouw werd door huisgenoten vastgehouden e aan de politie overgegeven. Ti bleek te behoren tot een te Aft sterdam verblijfhoudende zigeu nergroep. Uit de woning aan de Sint Jt roensweg wordt niets vermist Gebleken is, dat het echtpaa reeds eerder getracht had hut slag te slaan in Noordwijkst winkelbedrijven, evenwel zon der succes. Pittige piepkleine pikzwarte pilletjes.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4