BRIJNEN mededelingen gemeentebestuur leiden 9 tm 13 februari '76 Nachtmerries onder water een duidelijke advertentie wordt beter gelezen Albert Heijn Supermart b.v. zoekt in Zuid-Holland en Amsterdam naar nieuw kaderpersoneel voor z n supermarts. Binnenkort wordt er een voor lichtingsavond gehouden. KIJK EN LUISTER, MAAR DAN SNEL, Kooistra kampioen machinebankwerker SCHAATSEN TURFMARKT LEIDEN l.EIDSE C Ol'R ANT. VRIJDAG 6 FEBRUARI 1976 (Van onze correspondent) Londen Een Noordzeedui- ker, Steve Winston, heeft on langs voor de rechtbank be schreven hoe hij naar de diep te gedoken was in een poging om een van zijn mededuikers te hulp te komen - en zelf twaalf meter een pijp ingezo gen werd tot een S-bocht in de pijpleiding. „Mijn zuurstof toestel werd door de zuiging afgerukt en verdween in de pijpleiding. Het volgende dat ik wist was dat ik niet meer bewoog", vertelde hij bij het vooronderzoek in Kirkwall op Orkney. Winston moest getuigen bij het proces tegen het Engelse bedrijf Walton Mole uit Midd- lesborough, dat beschuldigd werd met onvoldoende bevei liging een duikoperatie te hebben uitgevoerd nabij het eiland Flotta bij Scapa Flow. Hierbij kwamen twee duikers om het leven. De twee duikers, de 20-jarige Peter Carson uit Bearsden in Dumbartonshire en de 25-jari- ge Peter Walsh uit Burnley in Lancashire, kwamen om ter wijl ze aan het werk waren aan een onderzeese pijpleiding voor de Occidental Oil Com pany. De vroegere marinedui ker Winston vertelde de recht bank dat hij zich met moeite naar de oppen-lakte had moe ten werken nadat hij de pij pleiding ingezogen was en zijn ademhalingstoestel afgerukt was. Hij deelde mee dat zijn duikersteam werkzaam was aan een waterdichte cabine aan het einde van de pijplijn. Hij stond telefonisch in kon- takt met Walsh op de bodem van de zee. Er werd aan Walsh doorgegeven dat er een deur van de cabine opengemaakt zou worden en dat hij zich naar een plaats moest begeven vanwaar hij die operatie zou kunnen gadeslaan. „Wij ston den te wachten om te zien of hij zou opengaan en toen hoor den we ineens .wacht even, wacht even, en toen viel de telefoonverbinding uit". Toen hem gevraagd werd of er iets mis gegaan was met de apparatuur, antwoordde Win ston: „Die werkte perfect. We hoorden alleen maar een soort zuigend geluid. De apparatuur moet hem van zijn gezicht ge rukt zijn". Carson, een hulpduiker, ging onmiddellijk naar beneden om hulp te verlenen, Winston volg de hem enkele ogenblikken la ter. „Ik volgde de lijn van Peter naar de bodem. Ik vond het wel raar, want ik ver wachtte Caron en Walsh al op weg naar boven", vertelde Winston. „Maar omdat ik nie mand zag ging ik van de pij pleiding vandaan, wachtte een ogenblik en ging toen verder". Winston bewoog zich toen over de bovenkant van de onderwa tercabine heen en keek over de rand. „Zodra ik daar was zag ik Peter Walsh. Toen werd mijn zuurstofapparaat door de zui ging afgerukt en verdween in de pijpleiding. Ik kon het hoofd van Peter Walsh zien. Hij had geen duikmasker meer op. Ik zat bovenop de pijp. De zuiging kreeg mijn arm te pakken en trok me de pijp in zodra ik probeerde om Walsh beet te pakken". Winston werd twaalf meter de pijp ingezogen tot aan een S-bocht. „Ik realiseerde me dat ik niet tegen de zuiging kon opvechten. Ik hield mijn adem in en probeerde mijn lucht vast te houden en te voorkomen dat ik met mijn gezicht tegen de kant van de pijp geslagen zou worden. Het volgende waar ik me van bewust was was dat ik niet meer bewoog. Door aan de kanten van de pijp te voelen ontdekte ik dat ik tot stilstand was gekomen. Ik probeerde er toen weer uit te komen. Ik rukte de rest van mijn appara tuur af en bereikte op de een of andere manier het einde van de pijp weer". Winston verklaarde dat het enige wat hij zich kan herinneren van toen hij uit de pijpleiding kwam het hoofd van Walsh was dat in de zuiging op en neer deinde. Hij ging zo snel mogelijk naar de oppervlakte en werd in een decompressie- cabine gebracht. De distriktsdirecteur van het bedrijf, Maurice Pitts, ver klaarde dat zijn bedrijf „prac- tisch geen ervaring" had met werken onder water. Het be drijf heeft naam gemaakt door de uitvinding van een methode om pijpleidingen in brouwerij en schoon te maken en van een nieuw beschermlaagje te voorzien. Pitts zei dat er aan hen gevraagd was een metho de te ontwikkelen om datzelf de te doen onder water. Maar ze waren nog met het klaar maken van de apparatuur be zig. Het werk aan de pijplei ding was nog niet begonnen op het ogenblik dat het onge luk plaatsvond. De leider van het vooronder zoek, Sheriff A.A. Macdonald zei dat hij vanwege de grote hoeveelheid technisch bewijs materiaal de zaak voorlopig niet kan voortzetten. Copyright the Guardian. Maasland - Sjoerd Kooistra is gisteren in Maasland marathonkam pioen van het gewest Zuid-Holland geworden. Hij werd in een wedstrijd over 100 kilometer te Maasland tweede achter Jan Visser uit Hoogkarspel. Jaap van der Lelie uit Maasland, die vierde werd, legde beslag op de districtstitel. Bij de dames ging de zege naar Lenie van der Hoorn-Langelaan uit Ter Aar. Rien de Roon uit Oud-Beijerland heeft gisteren in Ter Aar een marathonwedstrijd over 40 kilometer (100 ronden) gewonnen. In Lekkerkerk is gisteren gestreden om het Nederlands kampioen schap kortebaan voor heren. Kampioen werd Piet de Boer uit Jellum. Oud-Kamerlid Keuning (DS'70) naar VVD DEN HAAG (ANPI - Het oud- Tweede-Kamerlid voor DS'70 mr. K. A. Keuning. heeft zich gisteren aangemeld als lid van de VVD. Hij vertrok vorig jaar uit de Tweede Kamer, met drie andere leden van de fractie van DS'70. in verband met verschillen van mening met fractievoorzitter Drees. Mr. Keuning wilde zich niet aan sluiten bij een kleine, nieuwe groepering, omdat hij meent, dat in Nederland alleen plaats is voor drie grote blokken (so cialistisch. liberaal en christen democratisch). Hij meldde zich aan bij de VVD omdat deze partij in veel opzichten een be leid voert, waarbij hij zich wel voelt, met name wat betreft de buitenlandse politiek en de op stelling tegenover dictaturen. Toch subsidie voor proeftuin De Kleine Aarde BOXTEL - De stfchting De Kleine Aarde in Boxtel, een onderafdeling van de stichting De jonge onderzoekers proef tuin Noord-Brabant, zal alsnog subsidie krijgen van het minis terie van CRM. Dit ministerie had eerder bekend gemaakt geen subsidie meer aan dit werk te kunnen geven. Maar omdat minister Trip van we tenschapsbeleid heeft toege zegd, te onderzoeken hoe het werk aan De Kleine Aarde toch zou kunnen doorgaan, heeft CRM zich bereid verklaard als nog een overgangssubsidie voor een half jaar te verstrekken. Op andere departementen zal worden nagegaan in welke orde aan De Kleine Aarde in Boxtel subsidie kan worden verleend. Bij het Openbaar Slachthuis te Leiden is vacant de functie van Taak: het verrichten van onderhoudswerkzaamheden aan de technische installaties: het vervaardigen van eenvoudige constructies het meewerken aan revisies het verlenen van assistentie aan de overige medewerkers van de technische dienst. Vereist: opleiding L.T.S.-machinebankwerker. Salaris: afhankelijk van leeftijd, bekwaamheid en ervaring in de rang van ambtenaar C: van 1416,- tot 1809,- bruto per maand ambtenaar D: van f 1460,- tot 1925,- bruto per maand vakantietoelage 7,8%. Sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 76005 binnen 14 dagen te richten aan het college van burgemeester en wethou ders van Leiden. Eigen vangstregeling vissers koel ontvangen DEN HAAG Het ministerie van landbouw en visserij blijkt niet ondersteboven te zijn van de vangstbeperkingsregeling voor tong en schol, die de mees te organisaties van kottervis- sers behalve die van Katwijk aan hun leden hebben aanbevo len als alternatief voor de rege ling, die minister Van der Stee voor de maand februari heeft uitgevaardigd. Het ministerie heeft vrede met de eigen regeling van de vissers, als die maar niet in conflict komt met die van de minister, want die laatste wordt echt niet aan de kant gezet. Voor een aantal schepen is de regeling van de organisaties slechter dan die van de minister aldus het ministerie. Het ministerie vindt het in ieder geval prijzenswaardig dat de vissersorganisaties inzien dat er iets moet gebeuren en dat ze in hun regeling ook iets hebben gedaan om te grote aanvoer van „kuitziekte" en daardoor kwali tatief minder goede schol te voorkomen. Oudste man Doroteu de Sou- za is in de ouderdom van 167 jaar te Altamira, in de staat Para overleden. Volgens de persdienst van het Jornal do Brasil was hij de oudste man ter wereld. OEGSTGEEST Te koop woonhuis met'dubbele garage 175.000,-k.k. Dus niet i z.g n st verk.4-pers toer- carmaar gewoon voluit Dat verkoopt beter (en voor die paar centen meer. hoeft u t met te laten) Voor wie? Jongelui, vanaf 20 jaar, minimaal Mavo-niveau. Vul onderstaande bon in. Binnen 14 dagen krijg je een uitnodiging voor deze voorlichtingsavond. Naam: Adres: Woonplaats: Leeftijd: Schoolopleiding: Opsturen naar: Albert Heijn Supermart b.v., Ankersmidplein 2, kamer 910, Zaandam. in alle maten w««r volop in voorraad J. MOOIJEKIND SCHOOLSTRAAT 68 Noordwijk aan Zee Tel. 01719-12826 en wel voor 20 februari a.s. Want ook EMINENT, EUROPA'S GROOTSTE orgelbou wer, ontkomt niet aan een prijsverhoging. U kunt NU zelfs nog profiteren van een bijzondere aanbieding, die Uw stoutste verwachtingen overtreft. Zelfs voor 1895,-, een bedrag wat óók nog gefinan cierd kan worden, slaagt U al beter dan U denkt. Vraagt U tevens eens naar ons systeem van huur-met- kooprecht en onze lesmogelijkheid. Commissievergaderingen Commissie voor algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Maandag 9 februari a.s. om 20.00 uur in de B. en W. kamer van het stadhuis. Bij grote belangstelling van het publiek wordt deze vergadering in de raadzaal gehouden. Agenda: Discussie over de nota van de afdeling AZB, houdende a) een ontwerpveror dening op het weren van overlast in woonstraten, alsmede b) een ontwerp verordening tot aanvulling van de a.p.v. (verbod gelegenheid geven tot plegen van ontuchtige handelingen, enz.). Erepenning gemeente Leiden. Brief van de heer Schoute waarin wordt verzocht de commissie voor de politionele aangelegenheden voortaan ook 's avonds te laten vergaderen. Eindrapport B.O.O. (algemeen gedeelte; AZB - Bevolking - Archiefdienst). Agenda: Gezamenlijke vergadering met de Commissie Interne Organisatie en Beheer over de structuur van de Leidse Duinwater Maatschappij en de concentratie van waterleidingbedrijven. Commissie Interne Organisatie en Beheer. Dinsdag 10 februari a.s. om 20.00 uur in de Raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gezamenlijke vergadering met de Commissie voor Economische Aangelegen heden over de structuur van de Leidse Duinwater Maatschappij en de concentratie van waterleidingbedrijven. Intrekking van het raadsbesluit tot aanwijzing van de Distributiedienst als tak van dienst ingevolge art. 252 gemeentewet. Verder worden voorstellen besproken, die onlangs in andere raadscommis sies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten worden bekeken. Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezond heidszorg en Cultuur. Donderdag 12 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Ontwerp-bestemmingsplan De Camp. Subsidiëring Gewestelijk Orkest. Eindrapport B.O.O. m.b.t. de analytische onderzoeken. Beschikbaarstelling van een krediet van ƒ50.000,- voor de aanschaf van instrumentarium t.b.v. de G.G. en G.D. 9 Begroting, intensiveringen en investeringen voor het jaar 1976 t.b.v. de Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. Wijziging van de gemeentebegroting en de begrotingen van het Saneringsbe- drijf, de Sociale Dienst en de Dienst Sociale Werkvoorziening. Advies van de commissie S.M.A.C. inzake samenstelling Stuurgroep Ende geest. Bovengenoemde vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer Wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis, dagelijks van 9-12 en 2-5 Spreekuur wethouder Volkshuisvesting Op donderdag 19 februari a.s. houdt de wethouder van volkshuisvesting A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur. Het spreekuur, dat wordt gehouden van 19.30 tot 20.30 uur vindt ditmaal plaats in het Hulp en Advies Centrum Arendshorst 19. Het spreekuur is met name bedoeld voor bewoners van de Merenwijk, die huisvestingszaken met de wethouder willen bespreken. Taxatie onroerend goed in de binnenstad In verband met de invoering van de onroerend goed belasting worden momenteel alle onroerende goederen in de binnenstad getaxeerd op hun waarde m het economisch verkeer. De komende 5 A 6 weken zijn de volgende straten aan de beurt: Doezastraat Havenplein Herengracht Herensteeg Kaiserstraat Langestraat (even zijde) Oude Vest Rapenburg Rijnstraat Turfmarkt Vestestraat Vliet De makelaars, die het taxatiewerk in opdracht van de gemeente Leiden uitvoeren, zijn allen voorzien van een gemeentelijk legitimatiebewijs.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 12