Stompwijkers naar Innsbruck om te Slopers gaan hun gang op boulevard Noordwijk Franz Krienbühl toe juichen Rollygolf/ Stippie schakelt ,Jaap Eden Boys' uit Gemakkelijke zege Groen SC ZONNIGE DAG VOOR ONDERWIJS IN WARMOND Op 't nippertje gered IN TOERNOOI OM NORTHGO-CUP schaatsliefhebbers van wie de meesten erg veel bewondering hebben voor de in Zurich wo nende Krienbühl en dat in Innsbruck ook duidelijk willen laten merken, zo hoorde ik gisteren van Janus Verhagen, die een persoonlijke vriend is van de sportieve Zwitser en hem ook al een keer gastvrij ontving in zijn woning in de Dr. v. Noortstraat. Dat was een paar jaar geleden toen er in Stompwijk een voet balwedstrijd werd georgani seerd met schaatssterren en toen vonden de organisatoren dat ook Krienbühl er bij hoor de. Ze stuurden hem een uit nodiging waar hij prompt op in ging. Janus Verhagen speel de toen voor gastheer en haal de Krienbühl in huis. Sindsdien maakt een aantal Stompwijkers lange reizen om hun favoriet aan het werk te zien. Ze bezochten bijvoor beeld ook een keer Oslo, waar ze Franz na de wedstrijd een grote Stompwijkse kaas aan boden, gemaakt door boerin Bep Bierhuizen en haar man Jan v.d. Zalm. Vanwaar die bewondering voor deze 47-jarige schaatser, die een paar jaar geleden aan het einde van zijn carrière leek te staan, maar die nu weer in vorm stijgt. Verhagen. „Het is een geweldige sport man die enorm veel voor zijn sport over heeft, zich veel din gen ontzegt om de top te kun nen bereiken. Dat spreekt ons Stompwijkers wel aan. Wij houden ook van hard werken en zijn dan ook blij als dat resultaten oplevert. En natuur lijk vinden we het ook gran dioos dat zo'n man op zijn 47-ste nog zulke prestaties le vert. Dat doen wij hem niet na." Dit weekeinde vertrekken de dertien dus naar Innsbruck. Na regen komt zonneschijn Die uitdrukking vind ik van toepassing op het huwelijk dat gistermiddag in Warmond werd gesloten tussen onderwijzer Theo van Egmond van de basis school De Leerhoeve en onderwijzeres Gerke Dekker van de basisschool „School met de Bijbel". Deze scholen hebben vorige maand volop in de belangstelling gestaan omdat er binnen het lerarenkorps nogal wat meningsverschillen waren over de wijze waarop op beide scholen gymnastiekonderwijs moest worden gegeven. De sfeer op de scholen was toen een beetje gespannen maar gisteren scheen volop de zon en werd vergeten wat er zich vorige maand heeft afgespeeld. Theo, leraar in de derde klas en Gerke, lerares in de tweede klas, trouwden in de Ned. Herv. Kerk aan de Hereweg en er was natuurlijk een erehaag van leerlingen die hen bij de ingang van de kerk opwachtte. Het heeft erg lang ge duurd maar eindelijk is men op de Noordwijkse boulevard toch begon nen met de afbraak van de vervallen hotels en restaurants, die al lange tijd een doorn in het oog waren van het gemeen tebestuur en van het VVV. allemaal waren ingegooid en waar door baldadige jeugd ook al een paar keer brand in is gesticht, waren bepaald geen visitekaartje voor dc.bad plaats en iedereen is nu blij dat deze rotte plek van Noord- wijk wordt verwijderd. DU- RA, de bouwmaatschappij die op dezelfde plaats apparte menten wil gaan neerzetten, heeft zich dus wel degelijk iets aangetrokken van de boze brief die het gemeentebestuur kortgeleden aan de directie van dit bedrijf zond met daar in de eis dat op zeer korte termijn met de afbraak zou moeten worden begonnen. Ik ben gisteren ook even we zen kijken en was er toen ge tuige van, dat een enorme bulldozer het voormalige res taurant Parasol met de grond gelijk maakte. Met mij keken veel oudere Noordwijkers naar dit opruimkarwei. Dat was voor hen weer eens iets anders dan langs de boulevard slenteren of over het strand lopen. En ze stonden er nog warm ook want de lopers leg- Toen de slopers eenmaal aan de gang waren bleef er van het voormalige restaurant Parasol binnen de kortste keren niets overeind. den gisteren een paar grote houtvuren aan, van een paar meter doorsnede. Gisteren is dus het hotel Para sol gevallen en in de komende dagen gaat er nog meer tegen de vlakte. Er is groot materieel ingezet om dit karwei zo snel mogelijk te klaren. Ik sprak ook nog even met VW-direc- teur Rovers voor wie het een hele oluchting was dat de ver vallen hotels eindelijk gaan verdwijnen. „Ik heb heel wat keer ontstemd geweest dat die afbraak zo lang moest duren maar nu men van start is ge gaan ben ik alles weer verge ten en wacht ik met ongeduld het moment af waarop aan de nieuwbouw zal worden begon nen", zei hij. Ook had ik nog aan de lijn de gemeente-secretaris van Noordwijk, de heer Van Sprang, die mij Zei een zucht van verlichting te hebben ge slaakt toen hij het bericht kreeg dat begin van deze week met de afbraak zou worden begonnen Hij kon mij nog niet vertellen of tijdens de ko mende nieuwbouw ter camou flage op de boulevard een enorme schutting zal worden neergezet waarop in een paar talen te lezen zal zijn wat de nieuwbouw voorstelt en waar op mogelijk ook wat frisse schilderingen zullen worden aangebracht door kunstenaars en schoolkinderen. Dat idee, afkomstig van de VW-direc- teur Rovers is wel doorge speeld aan de bouwmaat schappij DURA. „Men heeft het idee in dank aanvaard maar of men er ook wat mee gaat doen is nog niet zeker", aldus de gemeente-secretaris. Moeder Van Ruiten met waaghals Leon op schoot. Een benauwd avontuur op het ijs beleefde de 7-jarige Leon van Ruiten uit het Zuideinde in Roelofarendsveen. Samen met zijn =E vriendje was hij vlakbij de Ignatiusschool het ijs opgegaan om een grote steen te pakken die daar lag vastgevroren. Toen hij vlakbij de steen was begaf het ijs het, en terwijl zijn vriendje nog maar net de kant kon bereiken, verdween Leon onder water. Drie keer ging hij kopje onder, voordat hij stevig werd vastge- j^= grepen door Roelofarendsveender Piet van der Meer van de Langeweg, die toevallig de kleine tragedie had zien gebeuren en geen moment aarzelde om te hulp te schieten. Had hij even =e later gekomen dan zou Leon verdronken zijn, zo vertelde mij EE gisteren diens moeder, die enorm was geschrokken toen ze te horen kreeg dat haar zoontje door het ijs was gezakt. „Ik had hem natuurlijk wel gewaarschuwd", zei ze. „maar je =e. kan onmogelijk zo'n jongen de hele dag in de gaten houden. Ik ben zielsgelukkig dat het zo is afgelopen", aldus mevrouw Van Ruiten, die de redder van haar zoontje een mooi bloemstuk heeft gestuurd. DONDERDAG 5 FEBRUARI 1976 LElDbE COURANT PAGINA 5 De 47-jarige Zwitserse schaatscrack Franz Krienbühl, die ondanks zijn hoge leeftijd naar steeds snellere tijden snelt en zich tijdens de laatste Europese kam pioenschappen zelfs bij de laatste zestien in het eindklassement reed, kan tijdens de dit week einde te houden Olympi sche schaatskampioen schappen rekenen op de aanmoedigingen van een groep van dertien Stompwijkers, die over een paar dagen naar Innsbruck vertrekken, onder meer om Franz aan het werk te zien op de lange ijzers. Het zijn allemaal fervente Janus Verhagen en Franz Krienbühl (rechts) zien optimistisch de Olympische Winterspelen teqemoet. Van onze volleybalmedewerker Leiden De heren van Groen SC kwamen het afgelopen week einde uit tegen het in degradatiezorgen verkerende Verburch uit Poeldijk. Men verwachtte dat Verburch in deze inhaalwedstrijd fel tegenspel zou leveren om de voor hen zo broodnodige puntjes in de wacht te slepen. In de eerste set liep het bezoekende Groen SC hun gastheren echter geheel onder de voet: 0—15! In de tweede set kwam Groen SC met 11—8 achter. Doordat speler-coach v. Klaveren zichzelf daarop inzette, ging deze set alsnog naar Groen SC met 13—15. Mede dank zij de goed spelende Frits Jans en Louis Cloquet wist de Leidse ploeg ook de derde set op zijn naam te schrijven (815), waarmee de 03 overwinning voor Groen SC een feit was. In de eerste klasse heren ondervond lijstaanvoerder Groen SC-2 weinig tegenstand van hekkcsluiter De Valken. Het werd een 3—0 overwinning voor de Leidenaren. die tot stand kwam via de setstanden 15—8, 15—7 en 15—12. Mede lijstaanvoerder Leski W-l had meer moeite met het bezoeken de SKC dan vernacht werd. De Leidse studenten konden hun opponenten uit Wassenaar echter niet van de volle winst afhouden He werd een 3—0 overwinning voor Leski W (setstanden: 15—11, 15-4 en 15—12). Gemini Kangeroes-3 heeft tegen de reserves van Leski W tweemaal een achterstand weg moeten werken, om tot een 2—2 gelijkspel te komen. Leski won de eerste en derde set beiden met 1015, terwijl Gemini Kangeroes de tweede en vierde set op zijn naam schreef: 15—4 en 15—5. De heren van LUSV-2 behaalden een 2—2 gelijkspel in de thuiswed strijd tegen Orion uit Alphen. Het door blessures geplaagde damesteam van LUSV heeft een vrij gemakkelijke 3—0 overwinning behaald op KVC-2. De nog niet geheel herstelde Lucia van Geens maakte een uitstekende come back. In de eerste twee sets vormden de Katwijkse dames geen tegenstand van betekenis (15—3 en 15—8 voor LUSV). De derde set ging aanvankelijk gelijk op tot 13—13, maar via de uitstekend spelende Akkeleen Siebinga wisten de Leidse studentes ook deze set op hun naam te schrijven: 15—13. Groen SC-4 heeft op medeconcurrente KVC-1 een 0—3 overwinning behaald. De zege van Groen SC, bij wie Ada Deyn en Joke Kleingeld uitblonken, kwam tot stand via de setstanden 13—15, 8—15 en 13—15, Aanstaande vrijdag wordt in de Universitaire Sporthal de topper LUSV-Groen SC-4 gespeeld Ze hebben natuurlijk de grote vlag bij zich, die zij nu al jaren naar wedstrijden meetorsen en waarop, naast de naam Stompwijk, alle namen van bekende schaatscracks zijn ge borduurd. „Voor Franz zullen we ons flink schor schreeuwen in Innsbruck", zegt Verhagen. „Een medaille zien we niet voor hem zitten maar een plaats bij de eerste tien moet voor hem een haalbare kaart zijn. Op onze steun kan 'ie in ieder geval rekenen." Van onze sportredactie NOORDWIJK Het Rotterdamse Oud-Feyenoord (4—1 winst op Glasbergen de Best), Beach Club uit Noordwijk (9—2 zege op Van der Plas BMW), Rolly- golf/Stippie (een strafschoppen overwinning op Jaap Eden Boys) en het eveneens uit Noordwijk komende Augustinus Vleespaleis, via een 5—2 zege op Godyla, hebben zich gisteravond als eerste vier ploegen voor de kwartfinales van het grote zaalvoetbaltoernooi om de Northgo-Cup geplaatst. Ook gisteravond kon in de Northgohal weer worden geno ten van goed en aantrekkelijk zaalvoetbal. Met name in het derde duel, dat tussen Jaap Eden Boys en Rollygolf, steeg de temperatuur in de volgepak te hal tot bijzonder dicht bij het kookpunt. De Noordwijkers hadden in de, vrij rustige eerste helft via Maarten Plug een voor sprong genomen, die door de Amsterdamse formatie van Sjaak Swart echter enige secon den voor de wisseling ongedaan kon worden gemaakt: Ben Mul ler scoorde uit een strafschop. Na de hervatting sloeg de vlam pas definitief in de pan. Arbiter Hans Ladan, goed gestart, kreeg het moeilijk en dit resulteerde onder meer in diverse minuten- straffen. Rollygolf-doelman Cees van de Wiel werd bij el kaar zeven minuten naar de kant gestuurd eenmaal te recht, de tweede keer op z'n minst twijfelachtig; en Jaap Eden leek zeker van de zege. Hoewel invaller-doelman Jan van der Lippe (de onbetwiste lieveling van het Stippie-pu- bliek) nog wel een strafschop stopte, zorgde Swart toch voor 2-1. Maar Rollygolf kwam terug. Een numerieke meerderheid werd door Van der Lippe wie anders? in een treffer omge zet (2—2) en zelfs bracht Jan Simon Klinkenberg in de laatste minuut 3—2 op het bord. Niet voldoende voor de zege: in de laatste seconden maakte Minner toch nog gelijk. De strafschop pen werden door beide teams erg zwak genomen. Niemand scoorde, totdat (ja hoor) Jan van der Lippe als laatste aan bod kwam- winst voor Rollygolf/S- tippie en de nederlaag voor de Jaap Eden Boys dat Theo van Duivenbode, Tonnie Pronk en Bennie Muller strafschoppen zag missen. BMW Van der Plas werd volle dig overspeeld door Beach Club. De Katwijkers keken kort na rust al tegen een 50 achter stand aan. Het werd uiteindelijk 9—2 voor de Noordwijkse acht. Doelpuntenmakers BMW Van der Plas, Piet Haasnoot, Leo Pluimgraaff. Voor Beach Club scoorde Piet Alders (3x), Map Marijt (2x), Jaap Plus, Kees v.d. Niet, Jaap van Kesteren en Arie Pluimgraaff (eigen doel). Oud—Feyenoord redde het in tegenstelling tot „oud-Ajax" wel. Tegenstander Glasbergen de Best toonde te weinig durf en werd bij vlagen ook volledig weggetikt door het „stilstaand" voetballende Feyenoord-team: 41. Voor Feyenoord doelpunt ten Piet Steenbergen, Piet Vrauwdunt, Coen Moulijn en Frans Bouwmeester. Cas Zwaan redde de Rijnsburgse eer. Het Lisser Godvla nam in de strijd tegen Augustinus wel tv.. 2—1 voorsprong (treffers van Nico van de Fange) maar het „Vleespaleis" vocht in de twee de helft sterk terug. Jan Boekei, Aad Sorter, Piet Hoogervorst (2x) brachten Au gustinus de 5—2 zege. Voor rust had Jan van de Zalm de Noord wijkers al naar 10 geschoten. Woensdag a.s. wordtin de Northgohal de tweede achtste finale-avond verspeeld. Dan ko men in actie: 19.30 uur: Nachte gaal—Van Gerven Sport; 20.30 uur: Hollands Hongaars Sport- huis—Zwaanvogels; 21.30 uur: LDWS—FC Faase; 22.30 uur Menken LandbouwCleyn Gehinderd door de Glasbergen-verdediging slaagt Frans Bouwmeester van oud-Feye- noord er toch in een harde schuiver los te laten. Doelman Sam de Mooy redt dit jeer.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5