Margret van den Berg en Wilbert van der Hulst schitterden bij Excelsior Burgemeester Smeetsweg noodzakelijk bij lang uitblijven rijksweg 11 ZOETERWOUDSE IJSCLUB NAM „KOEK EN ZOPIE" IN EIGEN BEHEER Schaats- kalender HUIBREGTSESCHOOL EN BAPTISTSCHOOL WONNEN SCHOOL- ZWEMWEDSTRIJDEN VEERTIG JAAR WASSENAARS DAMGENOOTSCHAP donderdag 5 februari 1976 11 insf: oi ram PAGINA 4 NOORDWIJK Het Noordwijkse Fanfarekorps „Ex celsior" gaf gisteravond in haar traditionele muziek tempel „Royal" de première van haar jaarlijkse uit voering. Een podium vol muzikanten, met tientallen jongeren in de voorhoede, waarin de dames domineer den. Een orkest dat onder de knappe muziekleider G. G. Weyers tot sublieme prestaties komt, zoals een eerste prijs in de concoursklasse „uitmuntendheid" en bijna de Zilveren Tulp in het Katwijkse Tulip-time. „Net naast", aldus voorzitter Van Schie, die tussen de programmanummers door in conferences de we derwaardigheden van „Excelsior" wereldkundig maakte. Een vrijwel geheel bezette zaal luisterde geboeid naar een mu- zieklijst die „elck wat wils" bood en waarin het orkest tot opmerkelijke hoogtepunten kwam. Een van deze glansstukken was Thiry's suite „Image de Fran ce". dat melodieus, soms gewijd plechtig, dan weer vlot vertel lend, de sfeer van het Franse platteland weergaf. Niet minder subliem waren de muzikanten in de vertolking van „El paso moro gitano" van C Vlak. Margret van den Berg schitter de in haar trompet-solo van „The Rasy Morn" (Round-Jak- ma). „Fantastisch", kwalificeer de voorzitter Van Schie in zijn dankwoord tot de soliste. Het publiek was het daarmee roe rend eens en gaf het sterretje van „Excelsior" een ovationeel applaus. Tuba-solist Wilbert van der Hulst deelde de glorie met ex cellent spel in het Concertino van A. den Arend. Moeilijke passages in het stuk nam Wil bert probleemloos, en het audi torium stak haar waardering niet onder stoelen of banken. „Excelsior" opende met „Sons of the Brave", terwijl aan het eind recht werd gedaan aan het meer moderne genre in „Herp Albert Selectie", „People" en „Beatles in Concert". Een en andermaal kreeg het orkest de dank van het publiek. kenist), die beiden vijftig jaar lid van „Excelsior" waren en de heren S. de Haas en W. van den Berg, beiden zilveren jubilaris- Namens de Zuid-Hollandse Bond van R.K. Muziekgezel schappen speldde de tweede voorzitter van de bond, de heer G. J. Warmenhoven, insignes op, aan de langst getrouwen de gou den spel met de smaragd. De dames van de jubilarissen kre gen een bloemenhulde. De heer Warmenhoven wenste zijnvereniging Excelsior geluk met zoveel jeugd in het orkest. Jongeren en ouderen musiceren hier met elkaar en gezamenlijk hebben zij de taak de goede geest te bewaren, aldus de woordvoerder van de Zuidhol landse Bond. Voorzitter Van Schie schonk aandacht aan een tweetal lus trums. Het fanfarekorps bestaat 55 jaar. Het zal niet luisterrijk gevierd worden, want men gaat uitkijken naar de zestig. „Ik praat niet over geld, maar we hebben het wel hard nodig", zei de voorzitter met het oog op het komende feest. Voor dirigent Weyers bleek er eveneens een lustrum in het vat (het verenigingsarchief) te zit ten. Van Schie kondigde aan, dat het precies tien jaar geleden was, dat de heer Weyers bij „Excelsior" werd aangesteld. De voorzitter roemde de muziek keuze van de dirigent en zijn samenwerking met jong en oud. Zijn uniform stond hij af aan een tenueloos nieuw lid. „Ik koop dan wel een zwart pak" En in dit costuum dirigeerde Weyers gisteravond meesterlijk. Voorzitter Van Schie bood een platenbon aan en een boeket voor mevrouw Weyers. Op een première-avond van „Excelsior" is er altijd heel wat aan de hand. Na het optreden van het orkest en het eerbetoon aan de jubilarissen daverde de zaal onder het ritmisch geweld van de drumband onder leiding van de heer J. H. Groen. Vervol gens keek men naar een char mante show van het majoretten- peloton, aangevoerd door in- structrice mevrouw G. van den Berg-Verkade. Excelsiors toneelgroep besloot de uitvoeringsavond met „Hoog heid uw kameel staat voor", een doldwaas stuk rond een verlief de olie-sheik. Huldigingen Tussen de programmadelen door haalde voorzitter E. L. P. van Schie vier jubilarissen voor het voetlicht. Het waren de eer ste trombonist A. van den Berg en N. van Bohemen Kzn. (tot voor kort althoornmuzikant. maar weges prothese-moeilijk- heden thans slagwerker en bek- in Ontvangst. De jubilerende leden van Excelsior de heren A. van den Berg, N. van Bohemen, S. de Haas en W. van den Berg nemen de felicitaties van voorzitter E. van Schie Valkenburg wil overlast van vrachtauto's beperken (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG - B en W van Valkenburg willen in de ge meente extra parkeergelegen heid scheppen voor vrachtau to's. Zij beogen daarmee vooral de bebouwde kom van Valken burg van de overlast van vrachtwagens te ontlasten. De gemeenteraad is voorgesteld hiertoe een stuk grond nabij de Joghtlaan aan te kopen dat ruim 1800 vierkante meter groot is. Met de aankoop hiervan is een bedrag gemoeid van 20.000 gulden. Het voorstel van b en w komt ter sprake in de vergadering van aanstaande dinsdag. In die vergadering zal de raad ook een beslissing nemen over het voor stel van het college om het tuin- dersbedrijf van de heer R. H.. v.d. Meij aan te kopen. De be doeling is het terrein van deze ondernemer aan te wenden voor woningbouw. Dit overeenkom stig het bestemmingsplan „1 Joght 1972". In de vergadering van aanstaan de dinsdag komt voorts aan de orde een voorstel om 2600 gul den ter beschikking te stellen voor de inrichting van een han- denarbeidlokaal in de openbare lagere school van Valkenburg. De ruimte voor een dergelijk lokaal wordt gevonden in het recentelijk aangekochte pand 't Boonrak 21. Biljart kampioenschap in Lisse Van een onzer verslaggevers Lisse In de grote zaal van café „Trefpunt" aan de School straat in Lisse wordt vanaf vrij dag 13 februari tot en met zon dag 15 februari het districts kampioenschap van de Bollen streek in de 1ste klasse libre- klein gehouden. De organisatie is in handen van de biljartver eniging Luto. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 19.00 uur, zaterdag en zondag om 13.00 Favoriet is H. van Gerven van biljartvereniging „De Turk" uit Hillegom. Andere deelnemers: G. v.d. Voort („Soldaatje" uit Voorhout). P. Vermolen („Luto" uit Lisse), W. Juffermans, C. Zwatsloot en F. Heemskerk („De Engel" uit Lisse), Th. Landwer (Sassenheim) en C. Clemens („De Krim" uit Nieuw- Vennep). Van onze correspondent ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur blijft van mening dat de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg noodzakelijk is als de aanleg van rijksweg 11 lang uitblijft. Het officiële tracé van deze nieuwe verbinding vanaf Bodegraven naar de kust komt, voor wat Zoeterwoude betreft, op de plankaart nog steeds voor tussen de dorpskom en de woonkern Zuidbuurt. De gedachten die in de afgelopen tijd tot ontwikkeling zijn gekomen over een tracé langs de spoordijk Leiden—Utrecht winnen echter steeds meer veld en niemand ge looft meer in een weg volgens het oorspronkelijke tracé. De WD heeft opnieuw gesuggereerd om de bijna vier miljoen gulden voor de aanleg van de Burge meester Smeetsweg van het investeringsschema af te voeren. B. en W. voelen daar niet voor omdat ook de raad zich tot nu toe aan het standpunt inzake een eventuele aanleg heeft geconformeerd. De weg is ook geplaatst op de lijst van werkgele- genheidsprojekten. Overigens ligt de financiering en de dekking van de aanlegkosten voor het grootste deel (75%) op het terrein van de provincie die niets voelt voor het op korte termijn aanleggen van het resterende gedeelte van de B.S.-weg. In verband hiermede ook heeft deze weg dan ook geen hoge prioriteit gekregen op de lijst van werkgelegenheidsprojekten. Vanavond: Warmond 19.00 uu jeugdwedstrijden 13 t/n 16 Bodegraven 19.30 uur afval wedstrijden voor heren; Ter Aar 18.30 uur mara thon om de Grand Prix van Ter Aar. Rijnsburg - 's morgens - mari ne schaatswedstrijden; Hazerswoude-dorp - 14.00 uur - kampioenschappen van Ha- zerswoude Alphen aan den Rijn - 13.00 uur - wedstrijden Ichtius- school; Vrijdag: Voorhout 13.30 uur schoolwedstrijden voor 4e, 5e en 6e klas; Warmond 19.30 uur da mes kampioenschappen War- mondse ijsclub. Zaterdag: Noordwijk - 9.00 uur - open kampioenschap van Noord- wijk; Leiderdorp - 's morgens - dis- tnctsschoolwedstrijden: Nieuwe Wetering - 14.00 uur - wedstrijden ijsclub ..Willem Barends"; Rijpwetering - 10.00 uur - prik slee-wedstrijden; Zoeterwoude - 13.30 uur - wed strijden leden voetbalver. SJZ.: Hazerswoude dorp - 14.00 uur - HIJC nationale afval wed strijden; Boskoop - 20.00 uur - gecostu- meerd ijsfeesi; (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE Precies 6 jaar geleden onderging het bestuur van de bijna 80-jarige Zoeterwoudse IJsclub een opmerkelijke verjonging. Bij gebrek aan echte winters heeft de nieuwe ploeg sindsdien echter nooit een behoorlijke gelegenheid gehad zich te manifesteren. Nu worden de zaken echter energiek aangepakt. Een gebrek aan financiële middelen zou daarvoor een rem kunnen zijn. want het kassaldo van 'n paar honderd gulden dat destijds werd overgenomen heeft geen uitbreiding ondergaan omdat contribu- tieïnning in de afgelopen jaren achterwege is gebleven. Het (nieuwe) bestuur stelde dat men zich eerst wilde waar maken alvorens men om de penningen wilde komen. In de algemene roep om het er-wisselbeker tijdens de club- aloude „koek en zopie" heeft kampioenschappen. De sportivi- men nu van de nood een deugd gemaakt. Bij de perfect georga niseerde schoolschaatswedstrij- den van gistermiddag op de Noord Aa werd een dergelijke gelegenheid in eigen beheer geëxploiteerd. Het mes sneed daarmede van twee kanten De talrijke schaatsers konden heer lijke, warme chocolademelk of een andere lekkernij bekomen en er werd geld verdiend om de diverse aktiviteiten die men voor de komende dagen in ge dachten heeft te kunnen finan cieren. Het particuliere initiatief heeft er toe geleid dat een be langrijk deel van het ijs van de Miening rond het bekende ei landje 's avonds verlicht is. Vele schaatslustigen die overdag niet in de gelegenheid zijn. trekken daar nu in de avonduren hun baantje. Prompt waren gister avond daar ook de verkopers van de ijsclub present met hun waren. Winnaars schoolwedstrijden Zoeterwoude: Jongens klas 1: Lard Koeken, klas 2 Marcel Koeken, klas 3 Walter Koeken, klas 4 George v.d. Poel, klas 5 Marcel v.d. Geest, klas 6 Arnold Ammerlaan. Meisjes klas 1 Sa- cha Rademakers, klas 2 Miran da den Eisen, klas 3 Suzan de Graaff, klas 4 Mady Samuels klas 5 Willy v.d. Hoeven, klas 6 Heidi van Rijn. Winnaars schaatswedstrijden Christelijke Tuinbouwschool Rijnsburg. Jongens klas 1 en 2; Jaap v.d. Gunst (Katwijk), klas 3 en 4 Kees Heemskerk (War mond). Meisjes: Cora v d.Reijde (Katwijk). Marathon: Leo van Delft (Katwijk). In Warmond won Gerard van der Geest de Burg. Langemeij- teitsprijs ging naar Jan Kop pers. De beker was beschikbaar gesteld door wethouder V.d. Zalm In Sassenheim deden ongeveer 200 jongelui mee aan wedstrij den georganiseerd door de plaatselijke ijsclub. Winnaars: Meisjes 6 t/m 9 Mirande Hane- veld. jongens idem: René van Hulst; meisjes 9 t/m 12: Heieen Simmelink. jongens idem: Ro nald Simmelink; meisjes 12 t/m 15: Heieen Verdegaal, jongens idem: Theo Leenen. Meisje uit Voorschoten won reis naar Innsbruck (Van onze correspondent) VOORSCHOTEN - In Voor schoten vond gistermiddag in „De Gouden Leeuw" de prijsuit reiking van de 6de Internationa le Jeugdprijsvraag plaats door Dick Bruijnstein. De hoofdprijs van deze voor Nederland dooi de RABO-bank georganiseerde prijsvraag viel in Voorschoten. Het is Sandra Keessen, 10 jaar, Piet Hevnlaan 24, die een reis mag maken naar Innsbruck sa men met Willy van Wees uit Edam Een heuse erepoort mar keert in de Weipoort het laantje waaraan het echt paar Oostdam-Zwetsloot woont dat volgende week woensdag zijn gouden huwe lijksfeest viert. Hier is de heer Oostdam ook in 1898 geboren als zoon van een schipper, een beroep dat ook zijn grootvader uitoefen de terwijl nu drie zoons van de jubilaris het bedrijf van hun vader voortzetten. De gouden bruid zag het leven slicht op de 1e Kerstdag van 1900 in Voorhout. Ook drie zussen van haar verhuisden na hun huwelijk naar Zoeter woude. Het gouden paar mag zich verheugen in een goede gezondheid en hoe wel de heer Oostdam het varen aan zijn zoons over laat gaat hij nog wel regel matig een kijkje nemen bij het werk in Boskoop bij de klanten op de vele kwekerij en. Twee zoons zijn nog thuis en gaan volgende week met de 6 andere kinde ren en de 14 kleinkinderen het bereiken van deze mijl paal op grootse wijze vieren. Om 10.30 uur is er een H. Mis uit dankbaarheid in de Sint Jan waarna het feest wordt gevierd in het Don Boscohuis, waar een recep tie is van 16 - 16.30 uur. WASSENAAR De Wassenaarse Schoolsportcommissie heeft in samenwerking met de Wassenaarse Oranjevereniging en de sport vereniging De Zilvermeeuwen de jaarlijkse zwemwedstrijden voor leerlingen van de basisscholen georganiseerd. Er namen ongeveer 1000 jongens en meisjes aan de wedstrijden deel. Diezelfde dag zwommen zo'n 500 kinderen voor het behalen van het zwemdiplo ma, een bewijs te meer voor de onmisbaarheid van het sportfond- senbad in Wassenaar. Het zwemtoernooi bestond uit estafettewedstrijden voor schoolploe- gen. Na de voorronden volgden de finales. Van de 16 Wassenaarse basisscholen namen er 14 aan het toernooi deel. Voorzitter V. Wensveen van de Oranjevereniging reikte de prijzen uit. De resultaten waren: Schoolslag, jongens: 1. Wethouder Huibregtseschool, 2. Jozefschool, 3. Jan Baptistschool. Idem meisjes 1. Nutsschool. 2. Weth. Hui bregtseschool, 3. St. Bonifaciusschool Vrije slag jongens: 1. Openbare Bloemcampschool, 2. school Belles- teyn. 3. Weth Huibregtseschool Idem meisjes 1. St. Jan Baptist- school, 2. chr. school Den Deyl. 3. Openb. school Bloemcamplaan. Het algemeen totaal bij de jongens was dat de Wethouder Huibregt seschool de meeste punten behaalde Bij de meisjes was dit de St. Jan Baptistschool. Op vrijdagavond 13 februari om 19 uur worden in het sportfond- senbad zwemwedstrijden georganiseerd voor de leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs. Van onze correspondent WASSENAAR Het Wassenaars Damgenootschap viert morgen het 40-jarig bestaan met een receptie in de zaal „Flora" aan de Oostdorperweg van 17 tot 18 uur. Drie leden van de vereniging, de heren J. van Doorn, P. Gijsbertse en J. Mulder vieren tegelijk met de vereniging hun 40-jarig jubileum! Die avond is er een feestavond voor de leden. schap van Zuid-Holland en speelt Rob Velthuizen (16 jaar) in de hoofdklasse. Bijzondere verdiensten voor de jubilerende damvereniging leeft de heer I. van Vuren, de 'luidige voorzitter. In de prak tijk is hij echter behalve voorzit ter ook wedstrijdleider, jeugd leider en lid van de jubileum commissie. Verder ziet hij nog kans op te treden als zwemlei- der en voetbaljeugdleider. De feestelijkheden rond het 40- jarig bestaan zijn ingeleid met een wedstrijd tegen oud-leden. Op woensdag 18 februari wordt voor de jeugdleden een gezellige avond georganiseerd en tenslot te zal in maart een serie neder laagwedstrijden starten tegen een zestal bevriende damvereni gingen. De oorsprong van de vereniging moet gezocht worden in een kapsalon in de Hallekensstraat, waar voor de wachtende klan ten altijd een dambord klaar stond met de een of andere probleemstelling er op en waar op ook wel eens een partijtje werd gespeeld. In februari 1936 kwam bij een aantal damlief hebbers het plan op een simul- taanwedstrijd te organiseren te gen de toenmalige Nederlandse kampioen J. Kalden, die kort tevoren was gepromoveerd tot „meester-dammer". De wed strijd ging door, Kalden won 17 partijen en 2-Wassenaarse dam mers. de heren Noort en Waar denburg wisten de kampioen re mise af te dwingen. Diezelfde avond werd WDG opgericht met 33 leden. In december 1936 werd de eerste competitiewedstrijd gespeeld. In de oorlogsjaren moesten de activiteiten worden gestaakt Maar de leden bleven elkaar thuis ontmoeten voor on derlinge wedstrijdjes. Na de bevrijding werd WDG bij het Haagse district ingedeeld, zeer tot ongenoegen van de le den. die zich in het Leidse dis trict beter thuis voelden. De kwestie liep zo hoog op, dat een nieuwe vereniging werd gesticht die zich aansloot bij het Leidse district. Maar in 1950 werd de zaak tot aller tevredenheid gere geld en de Wassenaarse dam mers bleven ingedeeld bij het Leidse district, waarin nu twee tientallen zijn ingedeeld, een in de hoofdklasse en een in de tweede klasse. Het WDG heeft zich steeds inge spannen om de jeugd enthou siast te maken voor de dam sport. Met ere moet in dit ver band de naam worden genoemd van wijlen de heer W van Laar, die met veel plezier damlessen gaf op verschillende Wassenaar se scholen Van de jeugdige leden van het WDG behaalde Hans Vermin (15 jaar) het aspirantenkampioen- Actie in Rijnsburg voor artsen in Pakistan Van onze correspondente Rijnsburg De Rijnsburgse jeugd zet zich aanstaande zater dag in voor de artsen van het Shilokh-hospitaal in Pakistan. Door huishoudelijke artikelen voor de prijs van 1 gulden te verkopen aan de Rijnsburgers wil de jeugd een bedrag van 2000 gulden bijeenkrijgen voor de aankoop van koeien voor deze artsen. Landelijk is al een bedrag bijeengebracht van 33.000 gulden. De melk van de koeien wordt gegeven aan on dervoede kinderen en patiënten van het ziekenhuis. De ouderen onder de jeugd zullen zaterdag karweitjes opknappen tegen een geringe vergoeding. Rijnburgers die een karweitje willen laten opknappen kunnen bellen naar het „Centrum", tel. 21038.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4