V ertrouwensklimaat moet hersteld worden" vierde zestig jarig bestaan hter B. W. Rijnsburg krijgt tweede gymzaal Meerderheid Warmondse raad achter B. en W. LTB Noordwijk Gemini wint topper in promotieklas IN AFFAIRE GYMNASTIEKONDERWIJS CDA-BUEENKOMST OVER ECONOMIE; PAGINA 4 t.EIDSEC 01 RAN I DONDERDAG 22 JANUARI 1976 Van onze correspondent NOORDWUK De afdeling Noordwijk van de L.T.B. vierde gisteravond in restaurant „Flora" haar 60-jarig bestaan. Voorafgaande aan de feestavond werd in de parochiekerk van St. J. Jeroen door pastoor P. A. van den Bosch in een goed bezochte dienst een plechtige H. Mis opgedragen. In feite bestaat de L.T.B. Noord- van de L.T.B. in praktijk te wijk al twee jaar langer. Aan vankelijk sloten de agrariërs zich aan bij de R. K. Patroons-, bond voor het Bloembollenvak, maar toen daarna de L. T.B. werd opgericht, ging de afdeling naar deze organisatie over. Voorzitter P. A. van Went haal de dit op in zijn openinggspeech tot het jubileumfeest, dat door talrijke oudere en jongere LTB- ers met hun dames werd bijge woond. Van Went spoorde hen aan de christelijke beginselen Een kring oudere Noordwijkers haalde gisteren bij de viering van het 60 -jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de LTB tal van herinneringen op. blijven brengen. Pastoor Van den Bosch sprak vervolgens een inspirerend woord. „Noodleert organiseren", was een van zijn kernachtige uitspraken. Toen hij in zijn pa rochie 't Zand stond was hij reeds in aanraking gekomen met de LTB en St Deus Dedit, deelde de patoor mee, en al is de L.T.B. met haar tijd meege gaan, de bezieling is gelijk ge bleven. Pastoor Van den Bosch wenste de afdeling toe, dat zij Van onze correspondente Warmond Het ziet er naar uit dat de gemeenteraad van Warmond volgende week akkoord gaat met het voorstel van B. en W. de schoolbesturen slechts vergoeding te geven voor een vakleerkracht lichamelijke opvoeding voor de hoogste drie klas sen van het basisonderwijs. land verwacht dat nog dit jaar begonnen kan worden met de bouw van een nieuw complex, waarin onder meer het laboratorium van het schap wordt gehuisvest. Op de begane grond komt een winkelpassage. Met de bouw is een be drag gemoeid van 34 miljoen. Van een onzer verslaggevers Rijnsburg - Het college van b en w van Rijnsburg stelt de raad tijdens de aanstaande donderdag te houden raadsvergadering voor een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van de tweede gymnastiekzaal in Rijnsburg, nabij de Katwijkerweg. De kosten zijn geraamd op ruim 720.000 gulden. Daarbij komt nog een bedrag van een kleine 20.000 gulden voor de peuterspeelzaal die bij het gymlokaal komt. De voorbereidingswerkzaamheden voor de bouw zijn inmiddels afgerond. Opnieuw plan voor nieuwbouw aan de Kempenaerstraat De commissies welzijn en finan ciën die gisteravond gezamen lijk vergaderden, schaarden zich namelijk achter het B. en W.-voorstel. Slechts drie leden van de commissie financiën stemden tegen. Zij staan op het standpunt, dat ook de laagste klassen van het basisonderwijs gymles moeten krijgen van een vakleerkracht. De kosten, 22.000,- zouden moeten wor den gefinancierd door verho ging van de plaatselijke belas tingen. De publieke tribune van de raadszaal zat tijdens de commis sievergadering bomvol. Er werden van deze kant veel bezwaren aangevoerd. De vraag werd o.m. gesteld hoe in het vervolg tijd gevonden moet wor den voor het geven van bijles sen Dit gebeurde tot nog toe, althans op de school met de Bijbel, door de onderwijzer waarvan de klas op dat moment gymnastiekles kreeg. Verder werd de vraag gesteld of de leerkrachten, die al een tijdlang geen gymnastiekonderricht heb ben gegeven, bijgeschoold of be geleid moesten worden. Als dit het geval is en er moet boven dien een part-timer voor de bij lessen worden aangetrokken valt dan het nu behaalde finan ciële voordeel niet weg? De heer Goddijn pleitte voor een geringe belastingverhoging (een dubbeltje per man per week) en op die manier en de gemeenschapsruimte en de vak kracht te bekostigen. Mevr. Dalhuyzen betreurde het dat dit vraagstuk niet eerder aan de orde was gekomen zodat het belang van een vakleer kracht tegen andere belangen had kunnen worden afgewogen. Er bleven na de lange discussies nog wel wat vragen over. Zo kon er geen antwoord worden gegeven op vragen als: hoelang zal het duren totdat de leer krachten weer voldoende zijn ingewerkt of bijgeschoold om weer modern gymnastiekonder richt te kunnen geven; 2. wat is het oordeel van de schoolarts; 3 wat zijn de gevolgen voor de zwakkere leerlingen die bijge werkt werden door een onder wijzerfes) wiens klas gymles kreeg e.d. Er zal nog overleg worden gepleegd met het schoolbestuur, de schoolarts en de schoolleiding waarbij ook de onderwijskrachten hun visie zullen geven. Zij ondervinden de problemen tenslotte „aan den lijve". Dinsdagavond a.s. houden de fracties in de Warmondse ge meenteraad een hoorzitting. Dan zullen de schoolbesturen hun standpunt naar voren bren gen. Oproep getuigen verkeersongeluk op Herenweg Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een aanrijding gistermiddag om vijf uur op het kruispunt Burgemeester Bruins Slotsingel - Herenweg is de 13-jarige Koos Jager ernstig gewond geraakt. Hij stond met zijn fiets te wach ten .bij het verkeerslicht om de Herenweg over te steken. Op het moment dat er een auto uit de richting Leimuiden naderde, stak ook de jongen over. De automobilist, de uit Duitsland afkomstige B. L., kon de jongen niet meer ontwijken. Met een flinke hersenschudding en een beenbreuk is de jongen opgeno men in ziekenhuis Rijnoord. Omdat de toedracht van het on geval niet helemaal duidelijk is, verzoekt de politie eventuele ge tuigen contact op te nemen met de politie, tel. 01720-93941. Ruilbeurs in Alphen Van een onzer verslaggevers ALPHEN AAN DEN RIJN - De Rotterdamse afdeling van de Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" organiseert op maandag 26 januari een ruil beurs in gebouw Nabij in Alp hen aan den Rijn. Deze ruil beurs, waar men allerhande spullen kan ruilen tegen andere zaken, begint 's avonds om half acht. Inhaalverbod op Leiderdorpse Mauritssingel Begin sloop voormalig postkantoor Afgelopen nacht is aan de Aalmarkt in Leiden een begin gemaakt met de sloop van het voorma lige postkantoor. Het complex heeft zeven jaar leeggestaan. Het Hoog heemraadschap van Rijn- Water in melk Boer uit Zoeterwoude veroordeeld (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/ZOETERWOUDE Een veehouder uit Zoeter woude is door de Haagse politie rechter veroordeeld tot een boe te van 100 gulden. De veehouder had 2100 üter melk afgeleverd waarin 60 liter water zat. Vol gens de veehouder was dat te wijten aan het feit dat water in de leiding was achtergebleven. De officier merkte op dat door de nieuwe reinigingssystemen de kans is vergroot dat water bij de melk komt, en daarvoor moet volgens de officier, wor den gewaakt. Sassenheimse drumband DOS nu zelfstandig Sassenheim De drumband „DOS" heeft zich afgescheiden van de gelijknamige gymnas tiekvereniging. De drumband gaat vanaf nu als Tamboer- korps „DOS" met een zelfstan dig bestuur door het leven. Het bestuur is als volgt samenge steld: voorzitster is Ada van Vliet; Hans van Pijpen is secre taris en Joke Havenaar is be noemd tot penningmeesteresse. De vereniging kijkt momenteel uit naar majorettes in de leeftijd van 13 tot en met 17 jaar en naar tamboers vanaf 12 jaar. Zij die geïnteresseerd zijn kunnen zich opgeven bij Ada van Vliet, Wilgenlaan 9, Sassenheim; liefst na 19.00 uur. Voorts zal de raad beslissen over de aanleg van riolering, waterleiding en electriciteit voor het gebied Valkenburgerweg/- Sandtlaan. Met de aanleg is een bedrag gemoeid van 114.000 gul den. De gemeente is verder van plan twee kunstwerken van plaatse lijk kunstenaar C. I. Dalkoni Veress aan te kopen. Hiermee is een bedrag gemoeid van 120.000 gulden, inclusief de plaatsings kosten van de kunstwerken. Een van de kunstwerken, "De Zon- nevrouw" genaamd, zal naar al le waarschijnlijkheid worden geplaatst in de Anjelierenstraat, nadat de uitbouw van het win kelcentrum gereed is. De Rijnsburgse raad besluit aanstaande donderdag eveneens over een krediet van 62 mille bestemd voor de verbetering van de bocht Voorhouterweg. haar werk voor kerk en maat schappij in dezelfde geest zou mogen voortzetten. De L.T.B. Noordwijk ontwikkel de in de jaren van haar bestaan talrijke aktiviteiten, speciaal op het gebied van de voorlichting in het agrarisch bedrijfsleven. De landelijke organisatie vierde onlangs haar diamanten be staan onder grote belangstelling van jong en oud. De Noordwijkse LTB-ers maak ten er gisteravond in „Flora" met het duo Steen voorden-Van den Berg een „knal-gezellig" feest van. Beslist wordt ook over een kre diet van 150 gulden, eenmalig uit te keren aan de Stichting Juridisch Adviesbureau. Het krediet is 26 gulden lager dan door de stichting is verzocht. Het college van b en w is van mening dat de door het Advies bureau verstrekte adviezen niet kosteloos hoeven plaats te heb ben. Een geringe vergoeding door cliënten is volgens de ge meente Rijnsburg wel op zijn plaats. Het college stelt de raad tenslot te voor de volgende panden on bewoonbaar te verklaren: wo ning Vliet N.Z. 89 en de panden Oegstgeesterweg 261 en 263. Voor de realisering van het be stemmingsplan "Centrum 1" stelt de gemeente de raad voor de aan de Smidstraat gevestigde oliehandel te kopen voor een bedrag van 2 ton. Van onze correspondent Oegstgeest Er bestaan op nieuw plannen voor het bouwen van winkels in de Kempenaer straat. Nu de „Passage" in deze straat is gerealiseerd zal ge bouwd gaan worden waar nu de slagerij staat van de firma Los. Na het slopen van dit pand zul len aldaar enige nieuwe winkels verrijzen. De plannen zijn bijna rond. Deze mededelingen werden ge daan tijdens de jaarvergadering van de winkeliersvereniging „Oegstgeest Aktief". Tijdens de ze bijeenkomst in Motel Sassen heim werd afscheid genomen van de heer Streng die in de Deutzstraat een delicatessen zaak drijft en binnenkort een punt zet achter het zakenleven. Met ingang van 1 maart gaat in Oegstgeest weer een grote zege lactie van start die duurt tot en met december. RIJP WETERING De invali- denbond Alkemade en Omstre ken organiseert morgenavond een kaartavond in de grote zaal van het dorpshuis. Aanvang 20 uur. De opbrengst komt geheel ten goede aan het reis- en uit- gaansfonds van de invaliden- bond. Van onze volleybalmedewerker Leiden De topper in de pro motieklasse dames tussen kop loper Gemini Kangeroes 2 en Jodan Boys is geëindigd in een gemakkelijke 3 - 0 overwinning voor de ploeg uit Voorschoten. Bij Gemini Kangeroes waren vooral Ciska Beurze en Marian ne Wilmer uitstekend op dreef. Bij de heren behaalde LUSV een moeizame 2 - 3 overwinning op GVC. De heren van Groen SC hebben een gemakkelijke 3 - 0 overwinning behaald op het in degradatienood verkerende Goudse VC 3. Het derde dames team van Groen SC behaalde, zoals verwacht, een 3 - 0 over winning op het Delftse Skania. (15 -13,17 -15 en 15 - 6). De strijd om de eerste plaats in de eerste klasse heren tussen Groen SC 2 en Leski W. is geëindigd in een 2 - 2 gelijkspel. Door deze uitslag blijft Leski aan kop, met een punt voor sprong op Groen SC. De reser ves van LUSV behaalden een zwaarbevochten 3 - 1 overwin ning op SKC. Door deze over winning heeft LUSV zich wat verder uit de degradatiezone weten te werken. Het de laatste tijd goed draaiend derde team van Gemini Kangeroes heeft op nieuw een overwinning geboekt. Salvo had niets in te brengen tegen de Voorschotense ploeg. Het werd dan ook een gemakke lijke 3 - 0 winst. Bij de dames behaalde LUSV een moeilijke 3 - 1 overwinning op het Katwijkse KVC. Na een verloren eerste set (15 - 7) wist Groen SC 4 een gemakkelijke 1 - 3 overwinning te behalen op de Valken. Het derde dames team van Gemini Kangeroes won met 3 - 0 van Leski 2, terwijl het vierde team met 1 - 3 verloor van DAC. De stand aan de kop van de eerste klasse dames is nu: 1. Orion 13 - 23, 2. LUSV 12 - 19, 3. Groen SC 13 - 1|r Van een onzer verslaggevers LEIDEN Bij het uitgeven van een catalogus kan „De La kenhal" rekenen op een subsi die van 25,- per catalogus van het Prins Bernhardfonds. Dit deelde Lakenhal-directeur Wurfbain gisteren mee tijdens de vergadering van de commis sie voor het stedelijk museum „De Lakenhal". Hoeveel het uitgeven van een catalogus gaat kosten is nog niet precies bekend. De drukker (Thieme in Nijmegen) heeft een voorlopige prijsopgave van 60.000,- gegeven. Aan de uitge ver denkt men 7.200,- kwijt te zijn. De nieuwe catalogus van „De Lakenhal" wordt geïllustreerd met foto's van alle kunstwerken die er in het museum te bezich tigen zijn. Inmiddels is al een fotograaf voor dit werk aange trokken. Met de uitgever is over een gekomen dat foto's en kopij voor 1 september van dit jaar zijn ingeleverd. LEIDERDORP Door het aan brengen van rijwielstroken langs beide zijden van de rij- I baan èn door het instellen van I een inhaalverbod willen b. en w. het (veel) te snel rijden door met name auto's op de Mauritssingel gaan beperken. Het college stelt de raad voor deze maatregelen te nemen om de onveiligheid op deze belangrijke doorgaande weg enigermate te verminderen. In dit kader willen b. en w. ook in alle op de Mauritssingel uit komende zijwegen stopborden plaatsen en de Irenestraat ter plaatse van de aansluiting op de Mauritssingel verbreden. Overigens zal het genoemde in haalverbod van tijdelijke aard zijn. Het ligt in de bedoeling op een later tijdstip bomen in het asfalt van de rijbaan te gaan planten. Hierdoor ontstaat een versmalling van de weg waar door automobilisten minder ge neigd zijn (te) hard te rijden. Parachutespringen in Zoeterwoude bij opening nieuwe drukkerij Van een onzer verslaggevers Zoeterwoude Burgemeester Detmers opent morgen om vier uur het nieuwe pand van druk kerij Deltabach aan de Oranje laan 37. Ter gelegenheid van deze officiële opening zal er een demonstratie worden gegeven door een aantal parachutisten. Vanaf zes uur wordt er „open huis" gehouden in het nieuwe pand. Gebedsdienst in Zoeterwoude i ZOETERWOUDE Onder aus piciën van de Raad van Kerken is er vanavond in de Christus Dienaarkerk een interkerkelijke gebedsdienst voor de eenheid van de Christenen. Aanvang half acht. Zondagmorgen om half twaalf is er in de Sint Jan een jongerenmis waaraan het jongerenkoor en de combo hun medewerking verlenen. Concert Sint Jans Fanfare ZOETERWOUDE Het vereni gingsleven van de Sint Jans' Fanfare kent talrijke aktivitei ten maar heeft twee hoogtepun ten;' het bondsconcours en het winterconcert. Dit laatste staat weer voor de deur. In een onget wijfeld volledig bezet Centrum zullen zaterdagavond dirigent Jan Mey en zijn musici een pro gramma brengen dat ten opzich te van vorig jaar voor 70% nieuw is. Het meer klassieke werk komt voor de pauze aan bod. In het tweede gedeelte wor den werken van het meer popu laire genre vol ritme gebracht Na het concert is er dansen waarbij de muziek verzorgd wordt door „Unlimited". Drie maanden geëist tegen in Noordwijk rovende Duitser Van onze rechtbankverslagge- DEN HAAG/NOORDWIJK - Een 18-jarige Duitser heeft voor de Haagse rechtbank een gevan genisstraf horen eisen van drie maanden. De jonge Duitser heeft in Noordwijk op een cam ping in het P. Florisdal uit ten ten enige honderden gulden ge stolen. Hetzelfde deed hij in zo merhuisjes op een camping aan de Duinweg. De Duitser was met vakantie in Nederland en had juist een straf van 19 maan den uitgezeten in zijn vaderland. De rechtbank in Haarlem heeft hem wegens andere diefstallen al veroordeeld tot een gevange nisstraf van 7 maanden. De rechter zal over 14 dagen vonnis wijzen. Van onze correspondent OEGSTGEEST Als men zich de vraag stelt „Naar een nieuwe economische orde" dan heeft het tegen de achtergrond van de werkgelegenheid, inflatie, inkomensbeleid, kollektieve voorzieningen en groeibeleid wel degelijk zijn redenen. Is de huidige impasse de schuld van de te sterk gestegen loonkosten, is het te wijten aan de voort schrijdende technocratie (méér machines, minder werknemers?), komt het door de omvang van de kollektieve voorzieningen of is het de afhankelijkheid van het buiten land? Een gamma van vragen in een even complexe situatie waarvan de schuldvraag in feite in het midden ligt. Het CDA te Oegstgeest heeft uitstekend hierop inge speeld door de heren Geerkens (secretaris Ned. Christelijk Werkgeversverbond) en Terpstra (stafmedewerker economie van het C.N.V.) uit te nodigen hun visie voor te leggen. Zij deden dit gisteravond in de grote zaal van het gemeentecentrum aan de Lijtweg voor een groot aantal belang stellenden onder wie de staatssecretaris van financiën de heer Van Rooijen. De bijeenkomst werd geopend door de heer Kommer (voorzitter CHU) en de dis cussie werd uitstekend geleid door de heer P. van Veen. Zo kon men de heer Geerkens horen pleiten voor een meerjarenplan ten behoeve van ondernemingen, een positief investeringsbeleid, een stimulerend beleid voor de particuliere sector óók voor de midden- en kleinhandel en maatregelen om de kwaliteit van de arbeidsplaatsen te ver beteren. Ook van werknemerszijde bracht de heer Terpstra vele punten ter tafel. Hij achtte binnen de bestaande economische orde meer mogelijk dan wel wordt aangenomen. Er moet eerder opnieuw geordend worden. „Als er geen herverdelingsorgaan bestaat dan is er binnen onze economische orde voor achterliggende gebieden geen oplos sing". Tijdens de discussies werden vele kwesties diepgaand behandeld. Het CDA heeft in ieder geval bereikt dat de aan de orde gestelde zaken vragen om vooral véél geza menlijk denkwerk wars van wantrouwen tussen overlegpartners. Want ook dit laat ste vormt een knelpunt. Kankeronderzoek in Oegstgeest maandag van start (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST In het ge bouw van de vereniging „Inter- kruis" in Oegstgeest begint aan staande maandag het bevol kingsonderzoek naar baarmoe derhalskanker. Het onderzoek is bestemd voor dames in de leef tijd van 25 tot 65 jaar. In princi pe krijgen deze dames een op roepkaart, mocht dit echter niet het geval zijn dan kan een tele fonische afspraak worden ge maakt (tel. 154500). De kosten van het onderzoek, dat duurt tot 5 april, zijn 25 gulden. Mocht dit een bezwaar zijn dan kunnen minder draagkrachtigen zich wenden tot „Interkruis", tel. 154500. De onderzoekdagen zijn: maandagmorgen van 8.45 tot 12.15 uur, donderdagmiddag van 13.30 tot 16.45 uur en 's- avonds van 19.15 tot 21.45 uur WD-Kamerlid naar Oegstgeest (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST - In het ge meentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest organiseert de plaatselijke WD morgenavond om 20.00 uur een bijeenkomst. Speciale gast is H. J. de Koster, lid van de Tweede Kamer voor de WD. De heer Koster geeft tijdens deze bijeenkomst zijn vi sie op de problemen in Neder land. Nieuw opzet EHBO-opleiding slaat aan in Noordwijk (Van onze correspondent) NOORDWIJK De nieuwe op zet van de EHBO-opleiding blijkt in Noordwijk enorm aan te slaan. Dr. J. G. Steenvoorden stelde dit met genoegen vast, toen hij gisteren in het dorpshuis De Kuip een afgeladen volle zaal met brigadeleden, NRB-wer- kers, beroeps- en reservepolitie- personeel kon begroeten, onder wie de korpschef van politie, hoofdinspecteur J. F. Basten, docent G. de Windt, hoofdver pleegkundige reanimatie ver bonden aan het Academisch Ziekenhuis, de heren Kuivenho- ven en De Leeuw van de EHBO- Brigade Leiden en brigadier J. M Huijbers, commandant van de reservepolitie in Noordwijk. Docent De Windt gaf in een inleiding zijn visie over leven en dood in het bestaan van de mens. Samengevat betoogde hij dat de mens, elk vanuit zijn levensbeschouwing, met de dood moet leren leven. Vervolgens besprak De Windt de hartmassage. Er is een wette lijke regeling op komst, die EH- BO'ers de bevoegdheid gaat ver lenen hartmassage toe te pas sen. Men verwacht daardoor 20% van het aantal hartinfarct- gevallen het leven te kunnen redden. Het toepassen van deze eerste hulp zal vooral van be lang zijn op afgelegen plaatsen en in noodsituaties. De heer De Windt demonstreer de uiteraard ook hoe hartmassa ge moet worden verricht. Na de pauze werd een interessante film vertoond over de opkomst van de hartmassage in Amerika. Expositie in Leiderdorp LEIDERDORP Burgemeester M. A. van der Have zal morgen avond om 20.15 uur de expositie „Landschap en historie" ope nen. Deze expositie in het multi functioneel kerkcentrum „de Menswording" toont aquarellen en pentekeningen van de Lei derdorpse kunstenaar G. J. Prooper. De opbrengst van de tentoon stelling, die tot en met zondag 25 januari duurt, komt ten goe de van het Kindertehuis Buiten zorg aan de Hoge Rijndijk. Katwijk, 21/1 groenten waspeen p kist. A I 5.60-9 00, A II 280-8 30. B I 4.Ï0-9 20. B n 2 0<M 50. C I 5.30-6.20. C II 4 00-5 80: breelcpeen 2 80-5.60. boerenkool 11-56. ro dekool 15-34. groene kool 20: uien 1190- 15.10; Aanvoer: 192 000 kg mospeen GROENTEVEILING LEIDEN (21-1) Andij vie 183-200, Kroten gekookt 75. Boeren kool 40-45, Rode kool 35-37. Prei 92- 110. Stoofsla 84-87. Spruiten A 98-115. Spruiten B 99-108. Spruiten C 99. Uien Picklers 71. Witlof 280. Sla zwaar 58-61. Peterselie 52. Selderij 32-36 RIJNSBURG 21-1. bloemen (resp aan voer en gemiddelde pnjs): amaryllis 5580 0,588. anjers am. 25900 0,375, anthunum 4594 2.101, blauwe druifjes 2110 1.140, calla 100 1,300, chiys. tros n.c. 1147 2.462, chrys. tros jr. 10636 3,629, euphorbia 1300 0,682, forsythia 3730 0,541, freesia 3444 2,292, gerbera 3480 0,608. hyacinthen 6304 1.572. hyacinth met bol 23409 0.512. iris 21501 3.333, lelie tak kas 1480 1,714, narcis kas. 26185 1.579. narcis carlton k 71417 1,178. orchideeën 4919 0.707. rozen grootbl 1800 0.497, rozen kleinb) 6200 0,439. srujgroen 735 0,852. tulpen 36838 2.583, apeldoom kas 59474 2,359. lust witwe kas 20870 2,357, 6244 2,458, brilliant star n 2e soort 3827 1,466, tulp met bol 3325 0,099. orchid, cvtnb. mini 4589 0,241, narcis 2e soort 1064 0,820. anjers tros 6180 0,307, rozen baccara 3898 1,188, rozen sonia 4130 0,694. rozen ïlona 79.200. stro/- droogbl 400 1,085, div snijbloemen 1044 1,949, div snijbloemen 1418 1.727. alstroe- meria 3280 0.424. anemonen 7220 0.815. anjers am. imp 8320 0,388. gerbera imp 100 0.120. liatns imp 1800 0,957. narcis kas imp 62 0975, ranonkel imp 210 1,340, orchid arach. imp 1016 1,316, nare. kou. gr imp 400 0,930, anjers tros imp 1500 0,544, mimo sa imp 8160 1,208. div. bladsrt imp 3470 1,551. div. snijbl imp 3402 1,513, div snijbl. imp 2020 1.238. azalea 82 1,566, st paulea 5+4 1,118, div potplanten 109 2.305. gladio- len-ardent 8740 0.474, gladiolen-carmen 180 0.481, glad -eurovision 34370 0.556. glad - molière 3180 0,524. gl.-w friendship 500 bloemen 150 0,537, gladiolen-U 0,481, gladiolen-oscar 2110 0.373, anjers x lect 4000 0.470, anjers fancy 2100 0,432 Nieuwe catalogus voor De Lakenhal

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4