CDA voorstander van afsluiting Veldzichtstraat Streep onder affaire tussen Wassenaarse be j aarden verenigingen Exportomzet bloemen valt reuze mee C l KRITIEK KATWIJKSE WUKVERENIGINGEN OP GEMEENTEBESTUUR Lange Voort blijft toch open I I WENS: EIGEN ACCOMMODATIE Bart de Groot- wisselbeker voor Ina Venema Uw Mening Q WOENSDAG 21 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 4 Koudekerker nieuw PvdA- Kamerlid Van een onzer verslaggevers KOUDEKERK/LEIDEN - Drs. H.A. Molleman volgt met ingang van 1 februari het PvdA-Twee- de Kamerlid P.A. de Ruiter op De heer Molleman wordt 3 fe bruari beëdigd. De heer De Rui ter heeft bedankt voor het Ka mer-lidmaatschap omdat hij verkozen is tot lid van het dage lijks bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond. De in Kou dekerk wonende heer H. Molle man is thans werkzaam bij de vakgroep politieke wetenschap pen van de Rijksuniversiteit Leiden. Van onze correspondent ZOETERWOUDE - Het C.D.A. is een sterke voorstan der van afsluiting van de Veld zichtstraat voor het gemotori seerde verkeer. Dat is geble ken tijdens de algemene be schouwingen in de gemeente raad. Een verrassende ontwik keling omdat een dergelijk in grijpend plan enkele maanden terug was opgenomen in een bestemmingsplan-wijziging tot ontsluiting van de wijk West einde 2 wat nogal opschudding verwekte. B. en W. hebben zich toen gehaast te verklaren dat de afsluiting „per abuis" in het „postzegelplan" was te recht gekomen en dat er geen verdere initiatieven tot realise ring zouden worden genomen. Het C.D.A. acht afsluiting noodzakelijk om een zo veilig mogelijke ontsluiting van Westeinde 2 te verkrijgen. Hierdoor ontstaat volgens hem de unieke gelegenheid om van de Veldzichtstraat en een klein gedeelte van de Ambachtshe renweg een echte woonstraat te maken. De vernieuwde aan sluiting aan de Noordbuurtse- weg en de bestaande aanslui ting Kerklaan-Dr. Bouwdijk straat worden voldoende geacht als ontsluiting voor Westeinde 1. Herindeling van de Ambachtsherenweg, zoals deze ook is opgenomen in de speciale nota die het C.D.A. vorig jaar uitgaf, wordt op nieuw bepleit. Men wil graag de toezegging dat hiermede in het vroege voorjaar begonnen wordt. De bestaande situatie van deze weg met zijn vele zij-aansluitingen en rekening houdend met de grote bevol kingsdichtheid van de wijk wordt volstrekt onaanvaard baar geacht. Er is een toene mend gevaar dat de Am bachtsherenweg gebruikt gaat worden als sluiproute. Momen teel gaan reeds 10.000 auto's per dag door het dorp. Hoewel door de provincie een bedrag van 8 ton is gevoteerd als eer ste kosten voor de omlegging van het doorgaande verkeer zal ingebruikname van deze weg op zijn vroegst in 1980 unnen plaatsvinden. Ook de WD en P.Z. willen maatregelen. De Progressie ven hebben nog meer wensen op verkeersgebied. Er wordt op aangedrongen om de thans bestaande gedeeltelijke afslui ting van de Oranjelaan totaal te maken. Er blijft sprake van een zeer gevaarlijke situatie voor de kinderen van de beide scholen. Verder wordt in over weging gegeven voor de Elout- straat, Jan van Banningstraat en Schenkelweg' eenrichtings verkeer in te stellen. Ook i.v.m. de verkeersveiligheid wordt ook de aanleg bepleit van een fietspad langs de Nieuweweg, een weg die met name bij avond en 's nachts voor wielrijders levensgevaar lijk is. Een algemene wens is een betere bewegwijzering op rijksweg 4. Onnodig veel (zwaar) verkeer bestemd voor het industriegebied, komt thans in het dorp terecht. Jeugddammers Wassenaar en Hazerswoude naar provinciale titelstrijd Van onze correspondent Hazerswoude Het aspiranten vijftal van het Wassenaars Dam- genootschap is kampioen van de afdeling jeugd van de Leidse Districts Dambond. Hans Ver min, Ad van Velzen, Ronnie de Ruiter, Adrie Zandvliet en Rob bert Auwer zegevierden met 7—3 over het Hazerswoudse Sa men Sterk. Maar dit vijftal, Chiel Hamers, Wibo Speckling. Jos Stolwijk, Kees de Gelder en Erwin Hamers, heeft zich door die tweede plaats wél geplaatst voor de finale van het toernooi om het kampioenschap van Zuid-Holland. In de beslissende wedstrijd te gen WDG wisten de pupillen van Samen Sterk-trainer-coach Albert Huisman zich geen raad met de korte partijen (een half uur bedenktijd). Jos Stolwijk was de enige die het stuk redde: hij won van Ronnie de Ruiter. Wibo Speckling haalde een re mise van de tafel vandaan tegen Aad van Velzen. Van onze correspondent KATWIJK De vier Katwijkse wijkverenigingen zijn het beu dat er nog steeds niets is gedaan aan de permanente behuizingen voor ieder van hen. Zonder een eigen wijkgebouw achten zij een optimaal functioneren onmogelijk. In een rapport, getiteld „Infor matie Communicatie S Accommodatie" spuien zij hun kritiek op het beleid van het Katwijkse gemeentebestuur en proberen zij stuk voor stuk de noodzaak van een eigen accommodatie aan te tonen. „De gemeente heeft ons jarenlang aan het lijntje weten te houden, maar zal nu toch tot daden moeten komen", aldus zei voorzitter L. P. de Goey. Vorig jaar kon de wijkvereniging „Hoornes" het schoolgebouw in de Suurmondtstraat in gebruik nemen, maar zeven maanden later werd door de gemeente medegedeeld, dat de huur per 1 augustus a.s. moest worden beëindigd. Deze datum valt samen met de vermoedelijke openingsdatum van de Centrale Accommodatie nabij het winkelcentrum Hoornesplein. Dit gebouw, kortweg C.A. genoemd, zal behalve een grote toneelzaal voor 600 personen, een aantal kleinere ruimten bevatten die ter beschikking zullen komen ten behoeve van alle plaatselijke verenigingen, waar onder ook de vier wijkverenigingen. De gemeente dacht met de bouw van deze C.A. tegemoet te komen aan de behoefte van de wijkverenigingen aan ruimte, maar deze denken er zelf blijkens het rapport anders over. De wijkverenigingen wensen in ieder geval een behuizing in hun eigen wijk. Behalve de wijkverenigingen Koestal en (tot 1 augustus a.s.) Hoornes moeten de beide andere verenigingen Molenwijk en Cleyn Duin gebruik maken van huurzaaltjes. De wijkvereniging „Hoornes" zal straks, zo stelt de gemeente zich voor, geheel aangewezen zijn op de nieuwe C.A. Onaanvaardbaar voor het bestuur van deze vereniging, aangezien het vreest haar activiteiten ten gevolge van eventueel niet beschikbare zalen te moeten inkrim pen. Onlangs heeft voorzitter L. P. de Goey opnieuw laten weten, (in 1974 deed hij dit ook al.) zelf te willen gaan bouwen. Een vergunning hiervoor ligt ook nü weer niet voor de hand. „Maar," aldus L. P. de Goey, „dan zijn de consequenties voor het gemeente bestuur". Een regelrecht dreigement aan de leden van college, dat deze voorzitter denkt hard te maken via de politieke partijen. Niet geheel ondenkbaar, wanneer men bedenkt dat alleen al de wijkver eniging „Hoornes" momenteel 1600 gezinnen telt als lid, zodat globaal op een achterban van 6400 personen kan worden gerekend. Morgen vindt er een gesprek plaats tussen de wijkvereniging „Hoornes" en burgemeester C. A. Bos, om alle problemen en oplossingen op een rijtje te zetten. Jf«| n jS» SOK jgj| gp 11 Van onze correspondent Oegstgeest De commissie verkeer en piex aan de overzijde Lange Voort worden vervoer uit de Oegstgeester raad heeft geopend en ter plaatse komt nu een over- gisteravond beslotep het verkeersplan te steekplaats. De parkeerplaatsen langs de aanvaarden zoals dit is ontwikkeld door de Lange Voort worden betegeld, de breedte direkteur van gemeentewerken, de heer van het wegtracé is bepaald op 10 meter. Van Gorkom. Oorspronkelijk leefde de doorsneden door een middenberm met gedachte tussen Irislaan en Lijtweg een vluchtheuvel van 3 meter breedte. Verkeer wandelgebiedje te realiseren, hetgeen ech- in beide richtingen blijft mogelijk. Leden ter afsluiting van de Lange Voorfbeteken- van de verkeerscommissie betreurden het de, een niet-haalbare kaart, is nu gebleken, dat er bij de oversteekplaats nog geen Op 11 maart a.s. zal het nieuwe winkelcom- verkeerslichten komen. De heer Kakebee- ke (CDA) overwoog de financiële conse quenties van het plan gezien in het licht van later uit te voeren alternatieve plan nen. Hij pleitte voor een proefopstelling welke niet te zwaar op de financiën zal drukken. Voorzitter wethouder Thorn had hier wel oren naar. De commissie ging uiteindelijk akkoord met het voorstel van de heer Thorn om het plan uit te voeren en daarna gedurende drie maanden ook eens de andere plannen onder de loep te nemen. Van onze correspondent NOORDWIJK - De toekenning van de Bart de Groot-wisselbe ker aan het meest verdienstelij ke brigadelid in het afgelopen jaar, behoort traditiegetrouw tot de hoogtepunten van de jaar lijkse algemene ledenvergade ring van de Noordwijkse Red dingsbrigade. Deze keer waren er twee kandidaten voor de tro fee naar voren gebracht, met name de heer M. Kusters, die achter de schermen veel meer werk verzet dan velen bekend is, en mej. Ina Venema, die in het brigadewerk eveneens van wanten weet en onder meer op trad als speaker (in twee talen) bij de jaarlijkse demonstratie. Er werd eerlijk over gestemd en daarna bleek de heer Kusters slechts een neuslengte achter te liggen op mej. Venema. Voorzit ter De Jong reikte haar de wis selbeker uit, die vorig jaar in het bezit was gekomen van mej. Joke van Duivenbode. In de jaarstukken was sprake van een vruchtbaar verenigings jaar, waarin veel werk kon wor den verzet en honderden ge slaagden voor diploma's en zwembrevetten konden worden geboekt. Helaas deden zich in het afgelopen seizoen twee ver- drinkingsgevallen voor. De pen ningmeester sloot zijn rekening af met een zeer bescheiden voordelig saldo. De commissie maakte bekend dat de propaganda-feestavon- den van de Noordwijkse Red dingsbrigade dit jaar zullen worden gehouden op 20, 21, 27, 28 februari en 1 maart. Ook de slechte toestand van het materialengebouw kwam weer ter sprake. Het bestaande ge bouw is alleen goed voor de sloop. Men wacht nu al twee jaar op een nieuw gebouw en de indruk bestond dat het over leg met de gemeente danig in het slop was geraakt. Bij de bestuursverkiezing zagen de heren B. de Jong en M. Plig. respectievelijk voorzitter en tweede penningmeester, zich herbenoemd. De heer J. van Went werd herkozen op de be langrijke post van voorzitter van de technische commissie. De heer J. Weenk stelde zich na 20 jaar niet herkiesbaar. Hij werd benoemd tot lid van ver dienste. In zijn plaats koos de vergadering met overgrote meerderheid mevrouw J. Boot- Koelewijn tot bestuurslid. Het is voor de eerste maal in het be staan van de Noordwijkse Red dingsbrigade, dat een der dames achter de bestuurstafel kan plaatsnemen. De contributie werd vastgesteld op ƒ8,- per jaar. Verder kwam onder meer de vervanging van de strandposten ter sprake. Post III komt daar voor het eerst in aanmerking. Post II zal eerst later vervangen kunnen worden. Gouden paar De heer G. G. Koppers en mevrouw C. E. J. Koppers-Balk zijn aan staande dinsdag 50 jaar met elkaar ge trouwd. Het echtpaar woont al 46 jaar in Oegstgeest. De heer en mevrouw Koppers, alle bei 76 jaar oud, wonen thans aan de Floralaan 3. Dinsdag geven zij groot feest in het Ge meentecentrum aan de Lijtweg met hun 10 kinderen en 34 klein kinderen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllll! Van onze correspondent LEIDERDORP - „In ieder ge-% val een zandbak", zo adviseerde* de commissie maatschappelijk welzijn b en w over de inrich ting van een speelterreintje ach ter het jeugdcentrum Sjelter. „Alleen een of meerdere klim- palen", zo stelt het college nu de raad voor. Deze zal daar dan in zijn vergadering van maandag 26 januari over beslissen. Het gaat hier om een speelterreintje dat de gemeente aanlegt op ver zoek van de Stichting Kinderop vang Leiderdorp. In Sjelter heeft de Stichting onderdak ge vonden doet daar ook zijn werk. B. en w voeren de hoge kosten aan als argument om het door gemeentewerken ontwikkelde plan voor het speelterreintje Speelterrein bij De Sjelter niet uit te voeren. Voor de nu door het college voorgestelde klimbomen zal ongeveer 2.000 nodig zijn. Een aanmerkelijk groter be drag, namelijk 76.000,-, zal no dig zijn om de plannen voor de bouw van een brandweerkazer ne met garages voor de gemeen telijke bedrijfsauto's bestelklaar te kunnen maken. Als de raad een krediet van deze omvang verstrekt, kan architectenbu reau J. Visser uit Alpen aan den Rijn verder gaan met de uit werking van het reeds door het college goedgekeurde schets- plan. De raad zal vrijwel zeker ook akkoord gaan met het voorstel om over de singel langs de Gal laslaan, bij het multifunctioneel kerkcentrum De Menswording, een houten brug te maken. Over deze brug kunnen dan ook trouw- en rouwstoeten de kerk bereiken. Tot dusver is deze al leen maar per voet bereikbaar. De komende raadsvergadering zal de eerste zijn die G. A. Dittmar en Th. C. Stuivenberg als raadslid zullen bijwonen. Zij nemen de plaatsen in van C.H.L. Brainich en F.G.E. van Haarsma Buma, beiden van de VVD, die eerder hun zetels ter beschikking stelden. Drs. J.A. Dop volgt Brainich in de fractie op als voorzitter. Wassenaar Moeilijkheden in het bestuur van de Wassenaarse afdeling van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden leidden, zoals bekend, in de loop van 1974 tot het oprichten van een nieuwe Wassenaarse Katholieke Bejaardenvereniging onder voorzitterschap van de heer G. A. van Leijenhorst, die door het hoofdbestuur van de officiële bond met enkele andere medebestuursleden was geroyeerd. Er ontstond een uiterst onplezierige situatie in het Wasse naarse katholieke bejaardenwereldje, met allerlei ge ruchten, laster en kwaadsprekerij. Ie dagen na zijn royement. Een bemiddelingspoging van het kerkbestuur van de St. Willi- brordparochie had tot resultaat, dat de voorzitster van de bond, mevrouw Peek-Schröder en de voorzitter van de vereniging, de heer Van Bemmelen een ge sprek hebben gevoerd om de mogelijkheden van toenadering tussen de partijen te bespreken. In deze situatie lijkt nu verande ring te komen. In het zojuist verschenen januari-nummer van het mededelingenblad van de nieuwe vereniging heeft de heer Ton van Bemmelen op volger van Van Leijenhorst, die onlangs om gezondheidsredenen aftrad uitvoerig verslag ge daan van de pogingen die in het werk worden gesteld om tot eenheid onder de katholieke be jaarden van Wassenaar te ko men. Een belangrijke stap in die richting is dat een procedure, aangespannen door de „oude" bond tegen twee vroegere be stuursleden is ingetrokken. Het ging daarbij om een bedrag van 356.-: de kosten van een leden vergadering, die door Van Leij enhorst was uitgeschreven enke- Mr. F. H. Tiethoff, juridisch ad viseur van de vereniging, liet daarna aan de advocaat van de Bend, Mr. J. W. M. Peek weten, dat de vereniging bereid was het bedrag van 356 aan de bond te betalen. Mr. Peek ant woordde daarop dat het bestuur van de bond het op prijs stelt dat deze schikking tot stand is gekomen. „Beide partijen gaan er derhalve van uit", aldus Mr. Peek „dat een streep onder deze affaire wordt gezet en dat alle geruchten, laster en kwaadspre kerij, van welke zijde dan ook en tegen wie dan ook gericht hiermede beëindigd zijn en niet meer mogen opleven". Daarna werd op 5 december j.l. de procedure die aanhangig was gemaakt bij het Haagse kanton gerecht geroyeerd. In zijn artikel in het mededelin genblad constateert de heer Van Bemmelen, dat er diepe wonden zijn toegebracht welke zeker tijd vragen volkomen te gene zen. In dit licht bezien is er pas een stap zij het een zeer belangrijke gedaan op weg naar eenwording. Om die een wording te bereiken zal er van de leiding van de beide groepen een juist inzicht en veel begrip en geduld worden gevraagd. De bedoeling is, dat er binnen kort een vergadering zal worden gehouden van de beide volledige besturen in de hoop dat door een open en eerlijk gesprek de nog resterende obstakels onder de loupe genomen en zo moge lijk overwonnen kunnen wor den. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De sierteeltsector heeft een bijzonder goede decembermaand achter de rug. Was de waarde van de uitgevoerde snijbloemen voor 1975 ge raamd op 909.547.658.- en die export waarde van de planten op 125.956.909.-, tjdens de vergadering van het Produktschap voor Siergewas sen gistermiddag in Den Haag moest voorzitter H. J. Hylkema deze cijfers al weer corrigeren. Bij het groeperen van de cijfers had men de bedragen van december moeten schatten. Op het laat ste ogenblik kwamen ze nog binnen en kon de voorzitter de definitieve gege vens bekend maken. De uitvoer van bloemen bedroeg 928.095.344.- en die van planten 127.876.659.-, waardoor de totale export van bloemisterijgewas sen op 1.055.972.003.- is gekomen. Telt men de geëxporteerde bomen en bollen er nog bij dan komt men op een totaal bedrag van 1.611.000.000.-. In vergelij king met 1974 betekent dat een stijging van 6,9%. Bij het schatten van de bedragen van december had men zich gespiegeld aan die van 1974. Dat de maand december 1975 belangrijk beter is geweest dan in het voorgaande jaar blijkt wel uit het feit dat er alleen aan snijbloemen in december voor bijna 20.000.000.- méér is geëxporteerd dan men had geschat. Een méér-export van bijna 2.000.000.- voor bloemkwekerijplanten mag men trouwens ook geen bagatel noemen. In deze vergadering is ook het dagelijks bestuur van het Produktschap voor de komende twee jaar benoemd. Namens de w erkgevers nemen er in zitting drs. G. Hogewoning (De ver. De. Ned. Bloe misterij). J. J. Koomen (de bloembollen sector) en J. van Vliet (boomkwekerij). De werknemersvertegenwoordigers in het dagelijks bestuur zijn de heren L. A. Elferink, C. van Dalen en A. M. Barnhoorn. Drs. P. Vermeulen van de Bond van Bloembollenhandelaren liet in bedekte termen weten dat hij het wel een beetje spijtig vond dat de handel in het dage lijks bestuur van het PVS onderverte genwoordigd is. Hij sprak de wens uit dat dit in een volgende bestuursperiode wat anders zal komen te liggen. De heren Leuve en Van Zuilen (werkne mersvertegenwoordigers) vonden het een wat wonderlijke zaak dat de heer Vermeulen met een dergelijke opmer king als mosterd na de maaltijd aan kwam. De heer Hogewoning bracht naar voren dat hij als vertegenwoordiger van de ver. De Nederlandse Bloemisterij be paald nit alleen de kwekerij vertegen woordigt maar ook de handel. Ook van andere zijde werd betoogd dat men mede de handelsbelangen behartigt De heer Vermeulen: Ik zou bijna gaan denken dat er uitsluitend handelaren in het dagelijks bestuur zitten. Hij consta teerde verder dat zijn woorden kenne lijk niet goed waren overgekomen en trok ze derhalve terug met de medede ling dat hij ze in het interne beraad zal brengen. Aan het slot van de bijeenkomst be noemde het PVS nog een aantal leden van diverse commissies en ging vervol gens in besloten vergadering. Gymles in Warmond III Hierbij wil ik even reageren op enkele uitlatingen in het artikel over de „Warmondse gym peri kelen" in uw krant van vrijdag 16 jan. jl. Met name het laatste gedeelte van het artikel, waarin de schoolleider aan het woord komt, heeft mijn bevreemding en verontwaardiging gewekt. Dat hier beweerd wordt dat ver- mindering van uren geen sala- risvermindering tot gevolg zou hebben kan ik simpel genoeg weerleggen: ten eerste aan de hand van in mijn bezit zijnde specifikaties (waarop wel dege lijk een forse salarisverminde ring vermeld staat) en ten twee de door de administrateur van de Stichting Katholiek Onder wijs te Warmond, die mij ook heeft voorgelicht omtrent de door de schoolleider genoemde „Compensatieregeling, overigens een wettelijke rege ling is. (Ik neem tenminste aan dat de schoolleider dit bedoelt met de zinsnede: „we hebben de heer Van Oort een compensatie regeling in het vooruitzicht ge steld." Van een andere regeling is mij namelijk niets bekend, Dat ik aan deze „compensatiere geling" niets heb zal men kun nen begrijpen als men weet dat dit inhield dat van de 2,2 uur die ik per week minder ging werken (en dus ook minder ging verdienen) er 20 minuten (ter compensatie dusbetaald zouden worden. Over andere za ken wil ik het hier niet hebben, dat hebben anderen vóór mij reeds op voortreffelijke wijze gedaan. T. van Oort, Warmond Bejaardente huizen „Bij de opening van het nieuwe bejaardentehuis 't Hofflants Huys te Voorschoten, heeft de directeur, de heer Muskes, woorden gesproken die ik gaar ne onderschrijf. Wanneer er aan het bejaarden- vraagstuk via radio en televisie aandacht besteed wordt, valt het mij steeds weer op (ook via cabaretliedjes), dat er vaak leen maar in negatieve zin over tehuizen gesproken wordt. Men gaat dan of generaliseren of hanteert een verouderd standpunt waardoor veel „toe komstige" bejaarden een verte kend beeld krijgen van een goed bestuurd bejaardentehuis anno 1976. De beste overgang tot een wer kelijk tehuis, lijkt mij de bejaar den flats welke bij een bejaar dentehuis horen. Hoewel men daar nog geheel zelfstandig woont kan men toch zonodig gebruik maken van vel voor bejaarden zo belangrijk zaken zoals b.v. warme maaltij den, korte geneeskundige bij stand en een prettige afleiding in de ontspanningssector. In verband hiermede is het ver heugend, dat bij het nieuwe be jaardentehuis Robijnzicht in het Morskwartier 125 van deze fla tjes gebouwd worden. Tot slot wil ik nog even wijzen, op het werk dat een goed func tionerende bewonerscommissie in deze kan verrichten. In RIJN en VLIET hebben wij zo'n com missie en ik wil dan ook beslui ten met een couplet uit ons clu blied dat luidt: Juist daarom is er in ons huis, dat hebt u al gemerkt. Een band die ons tezamen bindt, een club die voor ons werkt; Die bij de leiding en de staf, een zekere inspraak heeft. Zodat er sfeer is in ons huis. en prettig wordt geleefd. Th. Ammerlaan, Aaltje Noorderwierlaan 49, Leiden wo BE H. van Dam voorzitter GWS Van onze correspondent Sassenheim Tijdens de jaar-, vergadering van voetbalvereni ging GWS is de heer H. C. M. van Dam gekozen tot voorzitter. De heer Van Dam volgt de heer, Zaal op als voorzitter. De heer Zaal heeft zich 10 jaar ingezet voor de vereniging. Hij bedank te nu omdat hij naar Breda vertrekt. De heer Van Dam, die in het vorige bestuur als secre-| taris fungeerde, werd opgevolgd door J. de Zwart. De scheidende' voorzitter ontving een speciaal voor hem geschilderd Delfts blauw bord. Tevens werd tij dens deze vergadering de heer S. Spaan in de bloemetjes gezet Hij werd benoemd tot lid verdienste, omdat hij al dertig jaar lid is van de vereniging. De voetbalvereniging is overi gens van plan het clubgebouw uit te breiden met ruimten voor de opslag van materialen. Warmondse vernielers aangehouden Warmond De rijkspolitie heeft de daders aangehouden die in de kersttijd de door de gemeente geplaatste kerstboom bij de Pomp hebben wegge haald en vernield. De schade bedroeg incl. de verloren gegane verlichting en versiering plm. 500,-. De daders, drie Warmonders ii de leeftijd van 26 tot 30 jaar, sleepten de boom met verlich ting en al achter een auto mee naar het verpleegtehuis Maïien- haven met de bedoeling hem daar naar binnen te werken. Ze kregen hiervoor geen kans. De boom lieten zij toen maar bij het gebouw achter. De drie da ders zullen de schade moeten betalen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4