Bezetting Stadhuisplein l gaat tweede week in „Voor mijn leeftijd is Hoomes-Oost toch wel 'n behoorlijke opdracht „Ik heb mijn hart verpand aan het studentenleven99 Uw Mening PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 20 JANUARI ltó GEMEENTE WIJKT NIET VOOR EISEN WOONWAGENBEWONERS Van een onzer verslaggevers Leiden Het gemeentebestuur van Leiden is niet van plan zijn politiek ten opzichte van de woonwagenbewoners te wijzigen. Wethouder Oosterman deelde gisteren des gevraagd mee, dat de woonwagenbewoners bezwaren tegen deze politiek kunnen indie nen bij de commissie voor beroep-schriften," die op haar beurt advies zal uitbrengen aan b. en w. Tegen een besluit van b. en w. kunnen de woonwagenbewoners eventueel in beroep gaan bij de provincie. Een van de woonwagenbewoners heeft inmiddels bij de commissie een bezwaar ingediend tegen het koppelen van een leenbijstand (voor de aanschaf van een nieuwe wagen) aan een legale standplaats. Zijn motief: „Het kamp was al overbezet toen ik van de gemeente een huurcaravan kreeg." Op verzoek van de heer Engelsman, lid van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, heeft op 16 februari een ge sprek plaats met de 17 gemeenten van het Regionaal Woonwagencentrum Leiden over de standplaatsproblemen. Morgen heeft in Den Haag een besloten hoorzitting plaats van de Tweede Kamer over het woonwagen- beleid. Volgens enige actievoerende woon wagenbewoners zullen zij zeker proberen daar binnen te komen om de Leidse proble matiek te bespreken. De woonwagenbewoners staan vandaag al weer een week op het Stadhuisplein. Dat ze daar weggesleept worden door politie is hoogst onwaarschijnlijk. Elke plaats waar de wagens door de politie worden neergezet, wordt automatisch een legale standplaats. Oprichter Oegstgeester Courant overleden Van een onzer verslaggevers Oegstgeest Op 76-jarige leef tijd is overleden de heer J. C. Donk, oprichter, voormalig uit gever en tot zijn dood eigenaar van de Oegstgeester Courant De heer Donk was tevens eige- I naar van het advertentiebureau Rijnland. Hij had geen opvol gers. Drukkerij Verhage uit Rijnsburg neemt nu waarschijn lijk de Oegstgeester Courant over, reclameadviesbureau Ko ning het advertentiebureau Rijnland. Het stoffelijk overschot van de heer Donk wordt donderdag ge cremeerd. Tv-programma over het Groene Hart" Van onze correspondent Alphen aan den Rijn Woens dagavond brengt de Evangeli sche Omroep een televisiepro gramma over het „Groene Hart". Het is een streekpro- gramma rond de plaatsen Gou da, Boskoop, Bodegraven en Alphen. Er zijn onder meer op namen gemaakt van Boskoopse kwekerijen en een mastenmake- rij in Alphen. Ook zal een Alp hens zangduo tijdens dit pro gramma zijn tv-debuut maken. Het zijn Loes Jongenburger en Frits Louwerens die hun reper toire hebben afgestemd op het religieuze lied. Zij begeleiden zichzelf op de gitaar. De uitzen ding is op Nederland 2 om half negen. JUBILERENDE PEDEL WILHELM VOM HOFE: Van een onzer verslaggevers Leiden Wilhelm Ernst Adriaan vom Hofe, 40 jaar pedel bij de gratie van Minerva, de Leidse studentensociëteit Niet alleen de academie heeft een pedel, ook het veelzijdige bedrijf aan de Breestraat kent deze functie, waarin Wilhelm vom Hofe in 1935 door omstandigheden terecht kwam. In januari 1930 werd hij al aangesteld bij de administratie van Minerva, maar zijn toekomst kwam pas in zicht toen pedel Vilders in '35 ziek werd. Dat was twee maanden vóór de lustrumviering. Men zat toen eensklaps zeer omhoog met de lustrumvoorbereidings- werkzaamheden en men vroeg Vom Hofe, of hij zich een halve dag kon wijden aan het lustrum en voor de rest de gewone bezigheden kon waarnemen. „Dat werd me op den duur te veel. In overleg met de sociëteit ben ik tot na het lustrum hele dagen bezig geweest met die viering. Vilder was nog geen 40 jaar toen hij stierf in mei *35. In september werd ik benoemd en geïnstalleerd als pedel. Daar heb ik nooit spijt van gehad". Zoals de naam verraadt, Als Wilhelm Ernst Adriaan stamt Vom Hofe van een Duits geslacht „Mijn overgrootva der was een smid die monu mentale hekken maakte voor landgoederen en voorname buitenhuizen. In die tijd er gens in de vorige eeuw moest de Kon. Grofsmederij in Leiden ook iets dergelijks ver vaardigen, maar men kon nie mand vinden. Via relaties kwam men bij m'n overgroot vader terecht Die kon dat ma ken. Hij kwam naar Leiden, het beviel hem en hij bleef er maar meteen wonen. Ik kreeg na twee generaties nog steeds een Duitse voornaam, alleen Adriaan is van de Nederland se „inbreng". Mijn grootvader was hier rechercheur en vader werkte op het Leidse stad huis". vom Hofe zijn leven kon over doen, werd hij wéér pedel van Minerva. „Het heeft me altijd aangetrokken en geboeid. Ik heb mijn hart verpand aan het studentenleven. Er is veel ver anderd, dat is ook logisch. Naar mijn iedee zijn veel ver anderingen hier bij Minerva goed gebleken. Een paar din gen vielen weg en dat vind ik een beetje jammer. Zoals de „show", het vertoon naar bui ten, ik denk aan de vroegere plankier in de Breestraat 's zomers, waarop de studenten zaten met een koeler met wijn. Ik denk aan de cortèges. Maar het leven op Minerva gebeurt nog steeds met stijl, dat is het belangrijkste: degelijk, feeste lijk en toch stijlvol. Even is het bij ons heel zakelijk geweest, maar daar komt men nu weer een beetje van terug. Die zake lijkheid moet er natuurlijk wel zijn, al was het alleen maar bij die kern van de sociëteit: het horecabedrijf, dat per jaar voor ruim een miljoen gulden omzet Daar hangt het welzijn van een groot aantal gezinnen van werknemers vanaf. Er komt heel wat voor kijken om dat redelijk draaiende te hou den". Op 23 en 24 januari a.s! laat pedel Vom Hofe een ogenblik het werk voor wat het is. Dan is het feesten geblazen. Recep ties zijn dan gepland voor stu denten, familie, relaties, voor alle ere-leden van het colle gium dat zijn er een dikke 200, sinds de afgelopen 40 jaar. Die ere-leden zijn inmid dels over de hele wereld ver spreid. De meeste komen, an deren stuurden een telegram of een brief, soms van duizen den kilometers vandaan, om hun afwezigheid op Vom Ho- fe's feest te motiveren. „Kijk, dat vind ik juist zo fijn: ze wilden er graag bij zijn en men neemt de moeite me in elk geval te feliciteren". Twee dagen geen administra tie, correspondentie, geen sys temen bijhouden. Wat doet Wilhelm vom Hofe al niet als pedel? „Daar komt verder nog heel Pedel Wilhelm vom Hofe: 40 jaar vastgeklonken aan „Minerva" wat voor kijken, als je bijvoor beeld het protocolaire en cero- moniële deel in aanmerking neemt Dat zijn de voorberei dingen en het toezicht bij de uitvoering van een evenement Dan verschijn ik in rok, mijn ambtskostuum. Dat is bij een Sempre-concert, bij lustra, bij de ontvangst van gasten van het collegium. Het officiële deel is thans veel kleiner dan het vroeger was. Je doet nu meer in het gewone (blauwe) pak. Persoonlijk hield ik veel van dat grote spel-element; het studentenleven was toen meer een toneelstuk, dat steeds ge speeld werd zoals het gespeeld moest worden". Herinneringen? Te veel om op te noemen. „Ach, ik denk nog wel eens aan dat lustrum in september '45, zo vlak na de bevrijding. Toen moesten de reünisten hun eigen bord en bestek meebrengen. Dat spul werd met bakfietsen van het station naar Minerva gebracht Heel mooie borden waren daar bij. Na afloop bleef alles op de sociëteit. Je moest ook distributiebonnen voor de maaltijd inleveren Wat een tijd was dat Ik denk ook aan de lustrumviering ik geloof in 1965 toen de hele koninklij ke familie, compleet met schoonzoons, aanwezig was. Dat was een heel evenement En die verloving van de heer Van Vollenhove met prinses Margriet die enorm geheim gehouden werd. De brand van Minerva in december 1959; ei genlijk „maar" een gebouw van steen, hout en zo, maar je voelde het alsof het een levend iets was dat verdween. Dat oude Minerva had meer sfeer, maar het nieuwe gaf een bete re indeling, voldeed meer aan de behoeften. Je vindt hier alles wat aan faciliteiten en dat is heel wat nodig is. Ik kreeg na de brand trouwens zelf ook een betere behuizing". Het werk voor Minerva, met z'n 2000 leden, heeft Wilhelm vom Hofe, die met z'n 62 jaar nog wat activiteiten voor de boeg heeft, onmiskenbaar goed gedaan. „Er is hier werk genoeg; je bent een vast punt in het geheel, men weet je te vinden. En als er niet gewerkt wordt, valt er een hoop te praten. Dat hoort er nu een maal bij. Dat lukte best, die 40 jaar. Kijk, ik heb het zó ervaren: je gaat hier na één jaar weg want dan ben je niet voor deze functie geboren óf je zit er levenslang...." Ton Pieters Boom in de wildernis: jongensdroom Wie de Amerikaanse schrijfster Jean Craighead George kent van het vorig jaar met zilver bekroonde „Myax, de wolven en de jager" kan opnieuw een uit stekend geschreven natuurver- haal meebeleven met „Geef mij maar een boom in de wilder nis". Myax zwierf als Eskimo- meisje over de eindeloze toen dra en werd een beetje wolf met de wolven. In „Boom in de wildernis" wordt Sam Gribbe- ley woudbewoner met de in het wild levende dieren: een jon gensdroom in het wild. De schrijfster pakte het niet aan met de pen van een natuurlief hebber met botaniseertrommel tje. Integendeel. Sterkere dieren eten de zwakkere op en ook Sam eet wat hij vinden kan, zelfs schildpadden, al heeft zo'n exemplaar de ogen van een oud mannetje. Sam Gribbeley had genoeg van New York en trok daarom naar een stuk woud, dat eigendom is van de familie. Een huis heeft hij daar niet, maar hij treft een grote boom aan die hij, er zat toch al een gat in, uitholt tot een slaap-, eet-, woon- en kookruim te. Het hele avontuur zit in de noodzaak van eten zoeken om in leven te blijven, alle jaargetij den door, tot Amerika kennis heeft genomen van een verwil derd jongetje en eens komt kij ken. Ook Sams ouders komen kijken en blijven meteen maar. Op de laatste bladzijden is va der al bezig met het maken van een huis. Jean Craighead George moet veel van de natuur weten om zo'n boek te kunnen schrijven; zeldzaam knap zijn avontuur en natuur met elkaar verweven. Jean Craighead George: Geef mij maar een boom in de wil dernis. Uitgave: Kosmos, Am sterdam. Prijs: 14,90. Arendsoog in duplo Twee nieuwe Arendsogen zijn verschenen in één band: „Arendsoog in duplo", het dub beldikke werkstuk van Paul Nowee dat voor nieuwe rode oortjes moet zorgen. Het eerste verhaal is getiteld „Het raadsel van de Rode rivier" en het tweede „De strijd om de Wood- son-ranch". Beide verhalen zijn eerder opgenomen in het blad „Pep". In de twee verhalen be leeft Bob Stanhope in zijn rol van Arendsoog opnieuw moei lijke avonturen, bijgestaan door zijn vriend de indiaan Wit te Veder. Het eerste verhaal begint met de vondst van een zadel, een lasso, veldfles, dekenrol, kleren en an dere zaken, waaronder twee verdacht nieuwe revolvers. Maar de laarzen - en de man die dit alles droeg - ontbreken. En dat brengt het tweetal in een stoffig avontuur. In het tweede verhaal is het met Arendsoog bijna afgelopen. Een donkere figuur met een geweer schiet onze held in de rug en Arendsoog verliest het bewust zijn. Maar Nowee is niet mal: onze held moet zijn avontuur rond een erfenis afmaken. En omdat dit deel 45 zeker het laat ste niet zal zijn, knapt Arends oog op, al neemt hij er de tijd voor. Arendsoog in duplo. Auteur: Paul Nowee. Uitg. Malmberg. Prijs 9,75. Goedemorgen welterusten Uitgeverij Querido jubileerde en gaf bij deze gelegenheid een gedichtenbundel uit Kees Fens heeft daarvoor een bloemlezing samengesteld die bestemd is „voor kinderen en andere vol wassenen". Geen kinderversjes dus, maar echte poëzie met werk van dichters als J. Bem- lef, Pierre Kemp en K. Schip pers. Ook namen als die van Buddingh* en Van Ostaijen treft men regelmatig aan. De illustraties zijn ontleend aan moderne kunstwerken. Het to taal maakt een heel verzorgde indruk, men zoekt echter tever geefs naar een alfabetische naamlijst. Of kinderen aan deze bundel genoegen beleven is hoogst twijfelachtig. Een groot aantal gedichten is geschikt voor kinderlijke volwassenen of zeer volwassen kinderen. Een selectie is zeer moeilijk te maken en men moet de bundel doorbladeren om werk te vin den dat persoonlijke waarde ring kan opbrengen. Kinderen kunnen dit uiteraard ook doen en daarbij stuiten op het gedicht Elementen van Hans Vlek. Het gaat over de regen, gedicht op een wijze die voor kinderen be grijpbaar is en waarvoor zij waardering zullen opbrengen. Het einde echter laat ieder kind in de grootste verwarring ach ter. Zo zal het vaker gaan met ander werk. Misschien dat sa men lezen of voorlezen enig res pijt geeft. Goedemorgen, welterusten. Au teurs: diversen. Uitg. Querido. Prijs 24,90. Haaa draak een Schrijven over reuzen, dwer gen, elfen en draken is danig uit de mode en wie het toch waagt een heel boek te beste den aan verhalen over draken, moet of uit de tijd xijn of ge heel apart. Edith Nesbit is bei de. Haar verhalen verschenen in Engeland rond 1900 en zijn nog steeds niet alleen modern maar ook apart Uiteraard zijn echte draken wonderlijke beesten. Edith Nes bit gaat daarbij zo royaal aan de slag met haar fantasie dat haar draken in de meest inge wikkelde vormen tot leven ko men. Haar gevoel voor humor is Engels; mal, absurd en speels en de kinderen die zij laat optre den zijn ronduit stout Dit laatste element is het meest verfrissende, tussen alle fanta sie en humor door. De kinderen van Nesbit mogen lekker stout en eigenwijs zijn, hun gang gaan en dwarsliggen en er is niemand die ze iets verbiedt Een juweel van een drakenboek, waarvan de uitgever zich te recht afvraagt waarom niemand eerder sinds 1900 op het idee is gekomen de verhalen te verta len. Dit is nu uitstekend gedaan door Josephine Vonk die de taal van Nesbit heel goed heeft be grepen. De keurige illustraties zijn van Tonke Dragt, evenmin onbekwaam op het gebied van jeugdliteratuur. Haa.een draak. Auteur EdithNesbiL Uitg. Kosmos. Prijs 14.50. DS. W. KOOL 50 JAAR IN HET AMBT: Katwijk aan Zee -Voor domi nee Wout Kool (74) is het einde van deze maand een dubbele herdenking. Op 28 januari 1926 trouwde hij en een paar dagen later werd hij voor het eerst predikant in (het Amsterdamse) Ransdorp en Schellingwoude, aan de overkant van Het U. Met zicht op de Zuiderzee en het eiland Pampus. Voor een predikant kan het ook reizen en trekken zijn, want via de Betu we, Overijssel, Rotterdam en Woerden kwam hij, toen hij in 1966 met ameritaat ging, naar Katwijk, waar hij „bijstand" verleent in het pastoraat in de nieuwe wijk Hoomes-Oost. Be jaard, maar nog immer bijzon der actief. „Mijn man heeft geen hobby's, maar dit pasto raal werk is alles voor hem", weet zijn vrouw, die straks de gouden bruid is. Misschien, dat het volgend jaar wat kalmer aan gaat Dan hoopt Hoomes-Oost z'n „eigen" her vormde predikant te krijgen. „Ik denk, dat ik dan nog wat kleine zaken kan aannemen, maar dan zit het er wel zowat voor me op met het werk", meent ds. Kool, die eigenlijk Rotterdammer is, maar nooit een stadsmens is geworden. Hij heeft veel om op terug te kijken. Zo voer hij vier keer uit met het hospitaalkerkschip De Hoop, twee jaar geleden nog. „Ziet u, Katwijk is een vissersdorp, al licht dat ze je deze kans bieden. Ik had nooit last van zeeziekte, dat is wel prettig. De Hoop blijft gelukkig varen, dankzij een nieuwe subsidie. We voeren meestal rond Engeland of in de Ierse Zee. Een keer zaten we vijf dagen in de mist Het was toen in Katwijk mooi weer en men zei: dominee treft het goed. Maar ik trof het helemaal niet Vroeger zat je 5, 6 weken op zee met De Hoop, later werden het 3 weken toen de vissers minder geconcentreerd werkten. Het was geestelijke verzorging, be zoeken brengen aan schepen, 's Zondags heb je je schip vol Ds. Wout Kool vissers voor de godsdienstoefe ningen. In Katwijk beluisterde men graag over de korte band die uitzendingen. Dat is wat minder geworden, sinds het schip verder weg vaart. Ik zou nog best een keer mee willen. Je weet nooit Het was fijn werk. Maar er komt een tijd, dat je afstand van de dingen moet nemen". Katwijk is een eigen wereld voor het echtpaar Kool gewor den. Ze blijven er ook wonen, de Kools. Het is allemaal een beetje bij het oude gebleven. „De Katwijker blijft graag dicht bij moeder; het is een dorp voor Katwijkers. Ook de nieuwe wijk Hoomes heeft die echte Kat- wijkse sfeer behouden. Katwijk is bovendien erg dominee-ge zind, erg spontaan ook. Dat merk ik nu rond dit jubileum. De Kerk leeft nog onder de mensen hier, al is dat wat an ders dan vroeger. De hele ge meente, jong en oud, spant zich voor me in bij dit feest. Ja, de oecumene kon wel een beetje sterker zijn, dat moet nog groeien in Katwijk. Maar scher pe tegenstellingen zijn er niet zo. Dat is wat anders dan vroe ger, toen de kerken meer langs elkaar heen leefden". De jonge Kerk vooral heeft de sterke belangstelling van ds. Kool, ook het christelijk dames koor dat hij heeft opgericht: „dat gaat leuk met die 60 leden. Het is een koor dat meewerkt aan de verlevendiging van de gemeente. Dan zijn er verder het ziekenbezoek, het huisbe zoek, trouwens het hele pastora le medeleven in deze wijk. Ik heb erg veel steun van de trou we, goeie kerkeraad: jonge ge meenteleden die de schouders eronder zetten voor het geeeste- lijk welzijn van die ongeveer 900 gezinnen; dat zijn bijna 2800 mensen". Ds. Wout Kool preekt nog veel, in het hele land komt hij omdat hij steeds gevraagd wordt In derdaad een „gouden" predi kant Laat zijn vrouw het nog maar even zeggen: „Hij is altijd op stap en weinig thuis. Gele genheid om televisie te kijken is er zelden en dan alleen nog maar de vaste rubrieken die hij niet wil missen". Haar man geeft het eigenlijk wel toe: „Voor m'n leeftijd is dit in Hoomes-Oost toch wel een be hoorlijke opdracht Don derdag 22 januari gaat de wijk- gemeente dominee en mevrouw Kool huldigen tijdens een recep tie in de Pniëlkerk, Ton Pieters Nog een Katwijkse dominee jubileert Van een onzer verslaggevers Katwijk Op 9 februari a.s. is ds. J. de Vos van Katwijk aan Zee 40 jaar hervormd predikant— bovendien is hij zes dagen eerder 40 jaar ge trouwd. Twintig jaar staat ds. De Vos nu op de Katwijk- se kansel. Eén van de uitla tingen van deze (friese) pre dikant: „Persoonlijk heb ik in mijn denken wat moeite met de vrijzinnigen. Maar een vrijzinnige wil altijd wel luisteren, terwijl de „rechts- en" het allemaal al denken te weten". Het echtpaar De Vos recipieert vrijdag 6 februari van half negen tot tien uur 's avonds in het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de Voorstraat. Op zondag 8 fe bruari gaat ds. J. de Vos voor in een herdenkings dienst in de Nieuwe Kerk, om 10 uur. Stopzetting verkaveling Wassenaarse villaparken Van onze correspondent Wassenaar De Wassenaarse gemeenteraad heeft zich gister avond akkoord verklaard met het voorstel van het college van b. en w. een voorbereidingsbe- sluit te nemen voor de villapar ken. Met dit voorbereidingsbe- sluit, dat binnen een jaar ge volgd dient te worden door een herziening van het bestem mingsplan, kan verkaveling van terreinen worden tegengegaan. Onrust over verkaveling bestaat bij de raad vooral in villapark „De Kieviet", waar vandaan vooral de laatste tijd steeds meer verkavelingsplannen bij het gemeentebestuur binnenko- Warmonder koninklijk onderscheiden Van een onzer verslaggever LEIDEN/WARMOND - Pad< Panagro-directeur J. de Zeei is benoemd tot ridder in Orde van Oranje Nassau, heer De Zeeuw kreeg deze ninklijke onderscheiding ter legenheid van zijn afscheid v dit bouwbedrijf dat gevestigd in Warmond. De onderscheidi werd hem door burgemeesi De Vreeze in Holiday-Inn opj speld. Prins Bernhard op conferentie i Noordwijk NOORDWIJK - Prins Ber hard zal morgen in hotel Hi ter Duin de derde algemene ve gadering van de Industrie Raad van de Oceanologie bijw nen. Het onderwerp van de bijeenkomst is: ontwikkeling! in de offshore en de rol die h Nederlandse bedrijfsleven da; bij zou kunnen vervullen. Mevr. Begeer (85) overlede Van onze correspondent Voorschoten Op 85-jarij j leeftijd is onverwachts tijdei j een familiebezoek in Duitslan overleden mevrouw dr. H. Begeer-Jvr. von Weiier. De „oude" mevrouw Begee zoals ze in de wandeling g noemd werd, is vooral in Voo§ schoten bekend als de bewoog ster van huize „Berbice". Og haar groene fiets, in 1946 gg schonken door een zakenrelatg van „De Zilverfabriek", wist zj= haar vele vrienden en bekendeE nog steeds op eigen gelegenheig te bereiken. Geboren in Zuite Limburg in het thans verdwg nen gehucht St. Pieter, bleek zg opmerkelijke intellectuele eigee schappen te bezitten. Ondanls de afkeuring in haar omgevin|jj ging de jonk vrouwe in Utreclë rechten studeren. In 1913 huwde zij Carel J. A. Begeer, toen zie verfabrikant en juwelier in Ujë recht. Drie maanden na haae huwelijk promoveerde zij t<s doctor in de rechten. De weteiS schap liet haar niet los. Oo=§ tijdens de periode dat het geziEE in Wassenaar woonde, liep z= college bij de beroemde proE Bolland en na hem bij verschifË lende andere theologie en philoSj sofie-docerende hoogleraren. Iif" 1937 kwam het gezin Beget" naar Voorschoten en nan intrek in huize „Berbice". Na de laatste wereldoorlog kreeg mevrouw Begeer mei tijd voor haar hobby, de kindei ren waren inmiddels volwassenf het handwerken. Zij kon o.a[ prachtig kantklossen en maakti engels borduurwerk. Nog twe{ jaar geleden was zij te bewondej ren op een tentoonstelling tezt men met het werk van Cei Dreesman. Vanmiddag vond in het Crema] torium „Ockenburgh" de crema tie plaats. Vrouw in bestuur Oranjevereniging J Rijnsburg Van onze correspondente Rijnsburg De Oranjevereni- ging van Rijnsburg heeft vooij het eerst in haar bestaan een vrouw in het bestuur gekozen: mevrouw D. Kampman. Tijdens j de vergadering van de Oranje- vereniging gisteravond werd het 2000 ste lid ingeschreven: ds. V. d. Bogerd. Hij ontving van het bestuur een vaas. Gymles in Warmond II Geachte heer Daamen, Ik héb als ouder gehoord welke! de bezwaren zijn van de stafle den tegen het lesgeven in licha melijke oefening. Als ouder kan ik die bezwaren best begrijpen. Als oud-teamleider van „de| Leerhoeve" heb ik met de mees-1 te van de leerkrachten zó lang! samen kunnen werken, dat ik weet, wie en wat zij zijn. Om u gerust te stellen, collega, voor ieder van bedoelde colle-j ga's van mij steek ik mijn hand in het vuur. Hun kwaliteiten, waarvan U zicht afvraagt of zijzelf daaraan twijfelen, hebben de school ge maakt, tot wat ze voor enkele jaren was. Hun kwaliteiten eni hun inzet óók voor zaken, die het onderwijs maar zijdelings betroffen, zijn voor honderden kinderen een zegen geweest. En ik meen, dat onder een menselij ke en collegiale leiding die goe de eigenschappen nog steeds een groot goed zullen zijn voor onze Warmondse jeugd. U bent hier gekomen met naar ik veronderstel de allerbeste be doelingen. Bent U dan nu, om die waar te maken, inplaats van Uw collega's verdacht te maken tegenover ons, ouders. C. G. M. Buters, Herenweg 42, Warmond.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4