EDek 't HOFFLANTS HUYS VANMIDDAG GEOPEND 9 Foreholte" krijgt spoedig handbalveld Onzekerheid over kosten ruilverkaveling Rooilijn Rijksweg geen beletsel voor nieuwbouw Curium" ZES MAANDEN GEEIST TEGEN INBREKER Drie maanden geëist tegen voyeur Vaste benoeming rector Leeuwenhorst opgeschort nu UI uu fïï Kostbare opknapbeurt velden Meerbrug en SJZ sorteerde weinig effect PIERROT rrrrm [ADVERTENTIES] Voorschoten Het bejaarden- en verzorgingstehuis ,,'t Hofflants Huys" in de Voorschotense nieuwbouw wijk Noord-Hofland, is vanmiddag door mr. M. Vro lijk, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, officieel is geopend. Het „huys" wordt geexploiteerd door de Stichting Humanistische Beiaardenoord „Rijnland". De bouw en inrichting heeft 1.5 miljoen gekost. De gemeenten Leiden, Leidschendam, Leider dorp en Voorschoten staan garant voor de lening die de stichting heeft moeten afsluiten om de bouw te bekostigen. Het huis biedt huisvesting aan 137 personen, terwijl aan het gebouw nog 12 bejaardenwonin gen gebouwd zijn. De direkteur H. A. Muskee wil trachten om bewoners van het huis en van de gehele wijk met elkaar te integreren. De keuken is ruim opgezet omdat met de mogelijk heid rekening gehouden wordt dat deze keuken ook maaltijdn gaat verstrekken aan bejaarden, die niet in een verzorgingstehuis wonen. Binnen het huis hebben de bewoners o.m. een eigen win kel, de PTT houdt enige uren zitting in het eigen postkantoor, terwijl wekelijks in de recreatie zaal een groot ontspanningsfes tijn gegeven wordt Burgemeester J. van der Haar van Voorschoten zei bij de ope ning onder meer: „Op het eerste oog ligt het huys nog wat een zaam aan de rand van de wijk. Zodra Noord-Hofland afge bouwd zal zijn, is die bouwkun dige eenzaamheid afgelopen. De bewoners hebben een „eigen tuin" in de vorm van het bos van Ter Wadding, een unieke en rustige wandelgelegenheiv-vHet Hofftlants Huys wil doelbewust een open bejaardentehuis zijn, waarin de bejaarden zich geluk kig kunnen voelen en de jonge ren welkom zijn als gasten. Het huis is daarom geen losse voor ziening meer, maar het moet passen in een keten van voorzie ningen, op dat de ouder worden de mens weet, dat hij, als de nood aan de man komt, ook metterdaad geholpen wordt. Dat is de zin van het open bejaar- denwerk, dat helaas te traag opgang komt, maar waarvan 't Hofflants Huys en goed voor beeld is. De commissaris der koningin wees op de regio funktie van het huis en sprak de wens uit dat het huis aan zijn doel beant woorden zal en geen isolement wordt voor de bejaarden, maar een plaats waar het gehele dage lijkse gebeuren zowel aktief als passief beleefd kan worden. J. J. A. v.d. Steen afgetreden als secretaris Noordwijkse middenstanders Van onze correspondent KATWIJK - De heer J. A. A. van der Steen is met het oog op zijn leeftijd (82) afgetreden als secretaris van de Noordwijkse Middenstandscentrale. Hij zal wel als lid van de N.M.C. aan blijven en als zodanig de Kon. Ned. Middenstandsbond verte genwoordigen. Het secretariaat wordt overgenomen door de heer A. G. van Asten, afgevaar digde van de Chr. Onderne- mersbond, afd. Noordwijk. D. Algera afgetreden als penningmeester VV Noordwijk Van onze correspondent Noordwijk De heer D. Algera is afgetreden als penningmees ter van de VW Noordwijk, een functie die hij sinds 1962 heeft bekleed. Het bestuur heeft hem bij zijn afscheid een zilveren replica aangeboden van een bomschuit Van onze rechtbankverslagge- DEN HAAG/NOORDWIJK - Tegen een 25-jarige uit Curacao afkomstige jongeman heeft de officier van justitie bij de Haagse rechtbank zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist De jongeman pleegde diverse inbraken. Uit een winkel aan de Schoolstraat in Noordwijk stal hij cassette-recorders, een pla tenspeler en dergelijke. Uit een winkel aan de Kerkstraat in Noordwijkerhout nam hij een televisie mee. Voor de rechtbank bleef de jon geman ontkennen, iets met de zaak te maken te hebben, maar hij was toch herkend als de dader. De officier wees erop dat verdachte reeds viermaal is ver oordeeld. De rechtbank wijst op 29 ianuari vonnis. (Van onze rechtbankverslagge ver) DEN HAAG/OEGSTGEEST - Tegen een 29-jarige man uit Oegstgeest heeft de officier van justitie bij de Haagse recht bank drie maanden gevangenis straf geëist waarvan twee maanden voorwaardelijk me proeftijd van twee jaar en voor waardelijke terbeschikkingstel ling van de regering. Hiermee heeft de officier van justitie zijn reeds eerder kenbaar ge maakte voornemen, onvoor waardelijke terbeschikking stelling te eisen, laten varen. De Oegsteestenaar heeft zich verschillende malen schuldig ge maakt aan insluipingen. Niet met het oogmerk om geld of goederen te stelen. Zijn bedoe lingen lagen meer op het sek suele vlak. "Ik wilde vrouwen of meisjes bekijken", zo verklaar de nij voor de rechtbank. Daar liet hij het niet bij. In een woning aan de Julianalaan, pro beerde hij een vrouw, die daar lag te slapen, een doek tegen de mond te houden. De vrouw had zich echter aan de greep van de man weten te onworstelen. In een andere woning zou hij een vrouw hebben mishandeld. Dergelijke zaken gebeurden meestal, wanneer verdachte on der invloed van drank verkeer de. Hij bleek nu een ontwen ningskuur te ondergaan, het geen voor de officier aanleiding was een mildere eis te stellen. De rechtbank doet op 29 januari uitspraak. Van onze correspondente VOORHOUT De aanleg van een handbalveld voor „Foreholte" zal niet lang meer op zich laten wachten. De raad van Voorhout stelde gisteren 80.000,- beschikbaar voor de te verrichten werk zaamheden. De voetbalvereniging „Foreholte" kan eveneens in haar handjes knijpen. De ge meente draagt een ton bij aan de tweeënhalve ton kostende nieuwe kleedaccommodatie. Met de bouw hiervan zal binnen twee maanden een begin worden gemaakt. In zijn nieuwjaarsrede stond loco-burgemeester Huigsloot onder meer stil bij het op de valreep van 1975 gereedgekomen nieuwe gebouw van de Katholieke Technische School. Op 5 januari werd de school officieus in gebruik genomen. De officië le opening geschiedt in september wanneer ook het feit gevierd wordt dat de broederschap van de congregatie van Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten, de stichter van de KTS, vijftig jaar geleden naar Voorhout kwam. Tevens deelde de loco-burgemeester mee dat bin nenkort overleg wordt gepleegd over een nieuw bestemmingsplan voor Voorhout met de stichting „Stad en Landschap". Wanneer de veertig wonin gen aan de Spoorlaan zijn gerealiseerd, is er namelijk geen grond meer binnen de gemeente beschikbaar om te bouwen. De Muziekschool voor de Bollenstreek krijgt van Voorhout 19.200,-. De PPR en de PvdA waren tegen het beschikbaar stellen van de subsidie. Niet omdat zij de muziekschool geen zinvolle instelling vonden, maar omdat deze subsidie onder meer zal worden gebruikt om de personeelskosten met 15 procent te verhogen. De Harmonie ,,'St. Caecilia" krijgt 5.500,- subsidie voor de aanschaf van instrumenten en nieuwe uniformen. Tevens wordt de jaarlijkse subsidie opgetrokken naar 3.500,-. In februari zullen de vrachtwagens uit het dorps beeld van Voorhout zijn verdwenen. Aan de Jaco- ba van Beierenweg komt eind van deze maand een parkeerterrein gereed waarop de vrachtwa gens moeten worden geparkeerd. Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Het schoolbestuur van college Leeuwenhorst in Noordwijkerhout heeft gisteravond beslo ten de vaste benoeming van dr. Van Boeckel tot rector voor onbepaalde tijd op te schorten. Dr. Van Boeckel werd vorig jaar benoemd tot rector van Leeuwenhorst. Daarvoor was hij adviseur van Trip, weten schapsminister in het kabinet Den Uyl. Een minderheid van leraren, leerlingen en ouders van leerlingen hebben bij het schoolbestuur aangedrongen op het vertrek van Van Boeckel. Volgens van Boeckel zelf zijn dat leraren, leerlingen en ouders die de veranderingen die hij voorstaat niet zo zien zitten. „Ik wil de traditionele, autoritaire structuren die jarenlang zo kenmerkend zijn geweest voor het instituut school doorbreken. Het college moet zo serieus zijn, dat iedereen serieus wordt genomen. Dus ook de leerlingen. Sommige mensen gaat dat te ver." Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT De ingelanden van de Hoogeveense en Zilker Polder eisen van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dat de kosten per hectare exact worden opgegeven aan allebetrok- kenen voordat Provinciale Staten beslissen over de ruilverkave lingsplannen voor de polder. Dit hebben zij G.S. per brief laten weten. Tijdens een protestvergadering gisteravond in café De Ruigen- hoek kwamen de problemen met betrekking tot ruilverkave ling uitgebreid aan de orde. Aanwezig was onder anderen de VOORSCHOTENSE PADVINDERU MOET SCHIPPEREN OM ROND TE KOMEN Voorschoten De Voorschotense padvinderij heeft met moeilijkheden te kampen. Dit werd gisteren duidelijk tijdens de commissievergadering voor jeugd zaken, die in de „Kimshoeve", een van de twee onderkomens voor de padvinderij, werd gehouden. Met uitzondering van de huis vestingssubsidie draait de pad vinderij bijna geheel zonder steun van de overheid. Met de opbrengsten van activiteiten (waaronder de jaarlijks terugke rende stroopwafelverkoop) pro beert men de tekorten weg te werken. Dat men hier niet hele maal in slaagt blijkt uit het feit, dat alle groepen met een mate riaaltekort te maken hebben. De zeeverkennersgroep „Leiff Eric- son" heeft een tekort aan boten en andere padvindersgroepen aan tenten. Ook was er ander half jaar geledeh slechts een gedeeltelijke restauratie van de „Kimshoeve" mogelijk, zodat dit gebouw nog steeds met een on deugdelijk dak zit Deze kwestie zal aanhangig gemaakt worden bij b. en w. Er bestaan al plan nen om de jeugdsubsidierege- ling te veranderen. Momenteel wordt de subsidie berekend naar het aantal deelnemers (290), maar in de toekomst naar het aantal activiteiten. Het tweede probleem van de groepen is het vinden van men sen voor de leiding. Drs. J. Men- nema, voorzitter van de com missie, vroeg zich af of het ver binden van financiële conse quenties aan deze betrekking een oplossing zou kunnen zijn. De commissie dacht van niet, omdat degenen die men zoekt dat werk om ideologische („ei genlijk moet je er een beetje gek voor zijn, want het kost je erg veel vrije tijd", aldus de heer Vonk van de Leiff Ericson groep) en niet om economische motieven doen. Mennema stelde voor om voor dit jaar de padvinderij in te schakelen bij de jeugdvakantie- bezigheden, zodat zij de gelegen heid krijgt haar visitekaartje af te geven. Mogelijk kan dit een toeneming van het ledental be werkstelligen. De commissie wil voortaan een paar maal per jaar bijeenkom sten gaan organiseren voor iede reen die belang stelt in het jeugdwerk. ||||||||||||||'||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||I!IIIIIIIIIIIIIIII|!IIIH Van onze correspondent OEGSTGEEST De Stichting Kinderpsychiatrisch Centrum „Curium" koestert al geruime tijd nieuwbouwplannen aan het einde van de Endegeesterstraat- weg nabij het oude punt „de drie witte palen". Plannen die zijn afgestemd op bebouwing op een afstand van 75 meter van de rijksweg. Rijkswater staat heeft echter in afwijking van de oorspronkelijke bestem mingsplannen de rooilijn vast gesteld op 100 meter vanuit de as van de rijksweg. Hiertegen heeft „Curium" bezwaar inge diend omdat het gereedliggende ontwerp de 100 m-rooilijn over schrijdt en de plannen in ge vaar brengt Gezien de grote consequenties die het met zich meebrengt heeft Oegstgeest zich mede als pleitbezorger voor ,'Curium" opgeworpen. Gisterenavond tijdens een kor te raadszitting deelde burge meester van Eysinga mede dat de bezwaren door Rijkswater staat op een „buitengewoon hoffelijke wijze, zoals ik nog nooit heb meegemaakt, zijn op gelost". De heer Kakebeeke (CDA) vroeg zich af waar nu precies die „honderd meter" vandaan kwam en hoe het juridisch lag." „Het is een vuistregel", ant woordde de burgemeester. De Willibrordschool heeft bij de gemeente correct een aanvraag ingediend voor het laten aan brengen van een linoleumvloer- bedekking. Kosten 9500 gulden. De raad besloot geen mede werking te geven want onder zoek had uitgewezen dat de vloer in de school nog aan de eisen voldeed. Van Belle (Pv dA): ,Het schoolbestuur kan al tijd in beroep gaan en eventueel de uitspraak van een deskundi ge hieraan koppelen". De heer Beckers (PPR) kwam met een motie ter tafel om het gemeentebestuur adhesie te la ten betuigen aan een motie van de raad van Hulsberg waarin deze opening van mogelijkhe den vraagt om óók rechtsperso nen in staat te stellen de 3% Kalkarheffing te voldoen ten gunste van een énder fonds. Wethouder Gmelich Meylingh stelde voor eerst eens de stand punten van de raadsleden in de commissies af te tasten. En daar kon iedereen zich wel bij bevin den. De heer Van Belle deelde mede dat de commissies hadden be sloten al hun commissievergade ringen voortaan openbaar te maken. „Dat is juist", zei de voorzitter, „voor één jaar op proef'. Voor de verkeerscom- missie is dit volgende week Tijdens de rondvraag beloofde wethouder Thorn het aantal parkeerplaatsen dat na recon structie van de Celebesstraat overblijft nog eens onder de loep te nemen. De heer Kake beeke riep de sympathie van dr. Meinsma op door te pleiten voor hfet afschaffen van het roken. De kosten verbonden aan het baarmoederhalskankeronder- zoek, dat binnenkort te Oegst geest van start gaat, hoeven geen beletsel te vormen. Degene die het bedrag als een „drem pel" ervaart kan eventueel tege moet gekomen worden. De Rijksoverheid heeft een bdrag van 5 miljoen gulden uitgetrok ken als subsidie en er zal nader bekeken worden hoe dit ver deeld zal worden over de re gio's. „Het onderzoek is geen incident", verklaarde wethouder Gmelich Meylingh, „het zal jaar lijks terugkeren". Er zijn te Oegstgeest op de oproepen wel ke verzonden zijn 2500 reakties binnengekomen waarvan 1500 positief. heer W. T. van den Berg uit Meerkerk, lid van de Provincia le Staten voor de Bóeren-Partij. Deze zal de bezwaren van de ingelanden maandag in Den Haag op de vergadering van de Agrarische Commissie naar vo ren brengen. En bezwaren zijn er nogal wat Slechts 6 van de 31 ingelanden hebben een gun stig antwoord op him bezwaar schrift ontvangen, de overige 25 waren negatief. Desondanks bleven ook de 6 tegen het totale ruilverkavelingsplan. Grootste grief van de bezwarenden is wel het feit dat zij geen enkel inzicht in de kosten hebben en dat zij tot nog toe met vage financiële schattingen zijn afge scheept. Veel bewoners van de Zilker Pol der vinden het een onaanvaard bare zaak dat voortaan water zal moeten worden betrokken uit een op 2 kilometer afstand gelegen beek, terwijl zij nu het water van dichtbij betrekken. Voor deze „achteruitgang" moesten de betrokkenen ook nog flink betalen. De heer V.d. Berg hekelde het beleid van de regering die het de kleine on dernemer onmogelijk maakt. „De inspraak die op de hoorzit ting Werd gegeven was camou flage en schijn. Goede grond wordt opgeofferd aan recreatie ve voorzieningen", aldus de heer V.d. Berg." Hij riep de inge landen op aanwezig te zijn op de vergadering van de Agrari sche Commissie en zich daar flink te laten horen. ADVERTENTIES auto huren vracht., beitel- en pers,wagens St. Aagtenstr. 10-14 Tel. 071-125709 b.g.g. 153627 Dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur- y Van Hoog lol Laag MOSTERT Verhuist U graag VERHUIZINGEN f"l/\ EXPEDITIE I/TTT\ Middels tejrachtj Uf LTB Noordwijk viert 60-jarig bestaan NOORDWIJK Ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de LTB wordt woensdag a.s. om half acht in de St Je- roenskerk een H. Mis opgedra gen. Daarna is er een feestelijke bijeenkomst in „Flora" aan de Kerkstraat. Het feest zal worden opgeluis terd door het duo Steenvoorden- van den Berg. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Een half jaar na de renovatie van de hoofdvelden van Meerbrug en SJZ plus de trainingsvelden van beide verenigingen blijkt het effect minimaal. Op een aantal zondagen in de afgelo pen maanden waarop in de om geving vrijwel overal gespeeld werd, was afgelasting op Haas broek en Meerburg troef. Vooral in de gemeenteraads fractie van het CDA, waarin de heer Hogenelst zich in het bij zonder bezighoudt met sport en recreatie, is men verre van ge lukkig met de gang van zaken, zo bleek bij de algemene be- kostbare uitgave van vorig jaar zomer, volgens insiders gaat het om een ton, zo slecht besteed is ligt zwaar op de maag. Er is een aantal vragen gelan ceerd waarbij ook een mogelijk overmatig gebruik wordt aan gesneden. Het niveau van mogelijkheden voor sport en recreatie bevindt zich in een stadium dat voor een gemeente van rond 7000 inwo ners door de WD „vorstelijk" wordt genoemd vooral als dit jaar de nieuwe voetbalvelden en tennisbanen gereed komen. De liberale woordvoerder mr. Mi- chielsen had wel zijn grieven ten opzichte van de ongelijke behandeling die sportvereniging diëring. „Wanneer ik constateer op grond van de ontwerp-begroting dat bij voorbeeld twee sportver enigingen in het sportpark Haasbroek, beide met een volle dig open karakter en gelukkig ontdaan van enig elitair element van gemeentewege een totaal verschillende en onevenwichtige financiële behandeling krijgen de voetbalclub krijgt op jaar basis een verkapte subsidie van circa 100.000,- en de tennis club in het geheel geen subsidie dan leg ik aan het college de concrete vraag voor, waarop graag een gemotiveerd ant woord, welke redenen er zijn die een dergelijke ongelijke be handeling ook maar enigszins r«v»Vi tvo rd i opn VOOR KWALITEITS BROOD: BAKKER AHSMANN Al het brood en banket voor Lelden kunnen wij niet maken. Maar wei het lekkeretel REMPR0BLEMEN? Dan naar de L.B.S. Direct getest op Hoffman volautomatische remmentestbank (GRATIS) LEIDSE BANDEN SERVICE HUISMAN B.V. LEVENDAAL 80 TEL. 134000 LEIDEN Ldamesmodey Nieuwe Rijn 33 Leiden Tel. 143283 MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „Gero Royal Albert Arzberg Zwfeaal Uakkum Ravail an 1001 andara geschenken Per week hebben wij nog enkele uren voor het repareren van uw Dit gebeurt dan door 'n gedipl. vakman. Bel even en vraag naar de kosten! Versteegen TsL 071-130151 Perk „die Leythe" 15 Lelden Ook voor wonlnglnr. Waar het gebeurt voor iedereen. uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires - eigen Import U.S.A.- Pop en country Fabriek van MATRASSEN en ST0ELKUSSENS Nu ook voor MEUBEL STOFFERING en W0NINGINR. Fabrieksprijzen Merelstraat 1A Lelden 071-150772

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4