Johan Cruyff wil verlenging contract bij FC Barcelona Willy Daume: „Uitstel Olympische Spelen is volstrekt onmogelijk" Pupillen van Maarse veroverden startlicentie Rus Kotsjiev won schaaktoernooi Hermens en De Leeuw: topsporters van 1975 iiiiiiiiiiiiiiin Cor Brom nam op staande voet ontslag bij FSC Minister ontving rapport betaald voetbal van KNVB WOENSDAG 7 JANUARI 1976 LEIDSE COURANT/: PAGINA 11 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Dianne de Leeuw: sportvrouw van het jaar. (Van onze sportredactie) HILVERSUM - Johan Cruyff, in 1971,1973 en 1974 uitgeroepen tot sportman van het jaar, heeft gis teravond tijdens een televisie-uitzending van AVRO's Sportpanorama verklaard, verlenging van zijn contract bij FC Barcelona te overwegen. „Het bevalt me uitstekend", verklaarde hij. „Bovendien heeft mijn gezin het ook erg naar de zin in Spanje. Het ligt daarom beslist niet voor de hand, dat ik naar Nederland terugkeer. Een definitief besluit heb ik weliswaar nog niet genomen, maar ik overweeg wel zeer sterk mijn contract bij FC Barcelona te verlengen". Johan Cruyff was gisteravond met zijn vrouw Danny te gast bij de AVRO om aan Jos Hermens het beeldje te overhandigen, dat als prijs aan de titel „sportman van het jaar" was verbon den. Tot sportvrouw van het jaar werd de wereldkampioene Dianne de Leeuw gekozen, die er in het afgelopen weekeinde wederom in slaagde de nationale titel kunstrijden voor zich op te eisen. De zaterdagamateurvereniging IJsselmeervogels uit Spakenburg werd gekozen tot „sportploeg van het jaar". Deze titel werd aan de voetbalclub toegekend, omdat het als eerste amateurvereniging erin was geslaagd door te dringen tot de laatste acht van het toernooi om de KNVB-beker. Zoals reeds in onze editie van gisteren werd gemeld, ging de Tom Schreur- sprijs, een aanmoedigingsprijs voor jonge sporttalenten, naar de IJmuidense atlete Olga Commandeur, Europees jeugdkam pioene op de 800 meter en wereldrecordhoudster op dit nummer bij de junioren. Jos Hermens: sportman van net jaar. BRAND VERWOESTTE ADMINISTRATIEGEBOUWEN IN MONTREAL MONTREAL Victor Goldbloom, de Ca nadese minister, die eind vorig jaar de verantwoording voor de Olympische bou wactiviteiten kreeg, heeft tijdens een pers conferentie in Montreal verklaard, dat de Olympische Spelen zoals gepland op 17 juli zullen worden geopend. Goldbloom, die van 2 t/m 5 februari met Roger Rousseau, de voorzitter van het Cana dese organisatie-comité, rapport uitbrengt tijdens IOC-congres in Innsbruck, zei verder dat alle aandacht zal worden geconcentreerd op de bouw van het Olympisch Stadion. „De daar geplande wedstrijden zullen doorgang moeten vinden. Wanneer b.v. de atletiekwed strijden worden verplaatst naar een ander stadion, zal dat veel meer geld kosten". Goldbloom gaf na lang aandringen toe dat de organisatoren uitstel van de Spelen tot september als laatste redmiddel overwegen wanneer men onverhoopt niet tijdig gereed zou komen met de bouw van de Olympische installaties. „Dat is eventueel een laatste redmiddel. Wij denken er niet aan de Spelen over te dragen aan Mexico, of nu maar helemaal van de organisatie af te zien". Onmogelijk Willy Daume, de vice-president van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft in München verklaard, dat het onmo gelijk is de openingsdatum van de Olympi sche Spelen te verschuiven van juli naar september. De Canadese minister van sportzaken, Vic tor Goldbloom, had hierop gezinspeeld. Dau me zei dat het op verschillende gronden onmogelijk zou zijn op deze suggestie in te gaan. „De trainingsopbouw van de atleten is ingesteld op 17 juli, evenals de internatio nale kalenders, de reisbureaus en toeriste nonderkomens hebben alles geboekt en zich gericht op 17 juli. Het IOC zou, indien Montreal een verzoek van dergelijke strek king zou indienen, afwijzend moeten beslis sen", aldus de woordvoerder van het IOC. Daume vond ook dat enkele weken verschui ven niet haalbaar zou zijn. „Montreal heeft ons de verzekering gegeven dat alles op 17 juli in orde zou zijn en daaraan houden we ons", aldus Willy Daume. Een deel van de kantoorgebouwen op het terrein waar in Montreal de Olympische installaties worden gebouwd, is door brand verwoest. De brand is uitgebroken tijdens het lange weekeinde in verband met de jaarwisseling. Op het moment dat de brand uitbrak, was er alleen bewakingspersoneel aanwezig op de terreinen. De politie van Montreal onderzoekt of de brand, die 45 minuten duurde, wellicht is aangestoken. De schade aan de gebouwen bedraagt 300.000 dollar (ruim acht ton). (Van onze sportredactie) HEERENVEEN Zoals na de eerste avond zich al liet aan zien, hebben de dames-junio ren Pietie Postma (Langweer), en Marjan van Dalen (Bovens- milde) er op de kunstijsbaan in Heerenveen een „afgedane" zaak van gemaakt. Door ook de derde afstand winnend af te sluiten was de strijd voor tijdig beslist. Beide kampioe nes bewezen daarna op de slo- tafstand hun uitzonderlijke klasse: Marjan van Dalen door bij de B-junioren ook de 1500 m te winnen, Pietie Post ma door op de 3.000 m knap bij te blijven. In haar rit te gen de grootste concurrente Joke van Rijssel (Hoorn) reed Pietie zich naar een tijd van 5.16.6. Goed voor de zesde plaats op deze afstand, maar dat mocht toch nog een succes worden genoemd. Door zich sterk toe te leggen op de studie (twee dagen naar school voor het beëindigen van de analistenopleiding en de overige dagen werkzaam als stagiaire in het ziekenhuis te Heerenveen) heeft Pietie Postma de laatste weken de voorkeur gegeven op eigen ge legenheid bij gewestelijk trai ner Wiebe Kort te trainen. Op die manier wist ze haar trai ningsachterstand zodanig weg te werken, dat ze een groot kampioene werd en ongetwij feld het komende weekeinde in Groningen in het gevecht bij de senioren een niet-kan- sloze rol zal gaan spelen. Met haar wist coach Gerard Maarse ook voor zijn overige drie pupillen startlicentie voor Groningen te verdienen. Joke van Rijssel, uiteindelijk tweede in het klassement, al smede de op de 3.000 m sterk winnende (5.12.3) Ineke Pep- Hans van Helden won bij de all-rounders de 1500 meter. ping uit Heiloo verdienden dat zonder meer. De niet meer in het eindklasse ment opgenomen Ina Steen- bruggen, die op de eerste avond ten val kwam op de 1500 m. mocht buiten mede dinging toch de 3.000 m rijden. „Alleen om mij een indruk te geven wat mogelijk is. Jam mer genoeg waren de omstan digheden voor haar niet gun stig en de tijd van 5.26.0 gaf dan ook geen weergave van haar mogelijkheden. Dat heeft ze op de overige afstanden voldoende bewezen", aldus Gerard Maarse. Achter het kemploegtrio Pietie Postma, Joke van Rijssel en Ineke Pep ping volgde op ruim een punt achterstand de Drentse Henny Ebbinge uit Hooghalen. Bij de B-junioren voltooide Marjan 'van Dalen, die de tweede avond de 1.000 m weer exact in 1.34.9 voltooide, haar one- woman-show met een sterke 1500 m in 2.29.5. Daarmee nam ze nog eens duidelijk afstand van haar schaduwen Trijnie Nieuwenhuis (Jelsum) en Bona Leushuis (Deventer), die haar bronzen plaats tenslotte vast hield door de derde plaats op de 3.000 meter. Jos Valentijn is op de tweede dag van internationale schaatswedstrijden in Inzeil op de 500 meter bij de sprin ters op de tweede plaats geëindigd. Evenals de dag er voor moest hij de Rus Jergeni Koelakov voor laten gaan. Het verschil bedroeg 0,5 seconden. Derde werd Andrej Malikov. Eppie Bleeker eindigde in de tijd van 41.63 op de elfde plaats. Bij de dames ging de overwinning naar Ljoebov Satsjikova (43,37 seconden). Brom hield het bij FSC voor gezien, toen hij hoorde dat hij Fortuna tijdens de nacompetitie niet meer zou mogen begeleiden. SITTARD Cor Brom heeft met ingang van gisteren ontslag genomen als trainer van de eerste-divisieclub Fortu na SC. De 41-jarige oefenmeester had bij Fortuna nog een contract tot het einde van dit seizoen, terwijl bovendien de vereniging nog een optie van één jaar op Brom had. Bekend was dat Fortuna na dit seizoen het contract niet meer wilde verlengen en om van de optie-clausule af te komen had men de tweejarige verbintenis met Brom per 1 januari verbroken en hem een nieuw contract aangeboden tot het einde van dit seizoen. Toen Cor Brom echter van voorzitter Cas de Quaij vernam, dat de nieuwe trainer Fortuna al zou begeleiden tijdens de nacompetitie FSC plaatste zich daarvoor door de eerste periodetitel te winnen besloot Cor Brom zelf op te stappen. Voorlopig worden de trainingen geleid door Brom's assistent en oud-speler Peter Benen. Benen is in bezit van het B-diplo ma. Het bestuur van Fortuna heeft inmiddels de KNVB gevraagd Benen dispensatie te verlenen. Cor Brom is" drieë neenhalf seizoen bij Fortuna SC werkzaam geweest. DEN HAAG - De voorzitter van de Raad Betaald Voet bal van de KNVB heeft in Rijswijk het rapport over de fi nanciële situatie van het betaalde voetbal aangeboden aan de Minister van CRM, mr. H. W. van Doom. Het rapport is een doorlichting over de situatie waarin het betaalde voetbal ver keert. „Het is een be gin en wij zullen dit rapport nu gaan be studeren. Ik kan ech ter nog geen termijn noemen waarop een antwoord kan wor den verwacht", aldus de bewindsman in zijn antwoord aan de heer Hogewoning. Minister Van Doom achtte het van het grootste belang met het oog op de passieve en actieve recreatie dat er voetbal van hoge kwaliteit zal worden gespeeld. Mr. Hoge woning benadrukte dat het rapport een soort inventarisatie is, waarbij het gaat om wensen en bedra gen, die echter met aan de ,lage' kant zija De raad van het Be taalde Voetbal werd eind 1974 in het leven geroepen ten einde een bijdrage te leve ren tot de gezondma king van het betaalde voetbal in ons land. De raad is samenge steld uit vertegen woordigers van rijks- en gemeentelijke overheden, de KNVB en de belangenorga nisaties van spelers, trainers, clubs en scheidsrechters. Van der Sterren eindigde als vijfde Groningen Na een onderbre king van een jaar is de Europe se jeugdschaaktitel weer naar Rusland gegaan. De 19-jarige student Alexander Kotsjiev leg de in de slotronde van het toer nooi in Groningen toch nog enigszins verrassend beslag op het kampioenschap. Hij beëind igde het toernooi in Groningen weliswaar met evenveel punten als de Bulgaar Inkiov en de Spanjaard Pablo, maar volgens de wedstrijdbepalingen werd Kotsjiev op grond van de resul taten in de voorronde uitgeroe pen tot de nieuwe Europese jeugdkampioen. Bovendien mag hij zich door dit resultaat nu internationaal meester noemen en zal hij wor den uitgenodigd voor deelname aan de meestergroep van het Hoogoven en IBM-toernooi. Kotsjiev kwam het vorig jaar tot een gedeelde eerste plaats in het toernooi van jonge Russi sche meesters te Sochi en werd tweemaal winnaar van het All- Union-toemooi voor junior- meesters. De negende ronde had een dra matisch verloop. Inkiov startte de slotronde tegen de jeugdige Noor Trolldalen met een half punt voorsprong op Kotsjiev en was duidelijk favoriet voor de titel. Kotsjiev had de IJslander Olafsson als laatste tegenstan der. Het zag er voor de Bulgaar aanvankelijk niet ongunstig uit. In het middenspel pakte hij Trolldalen de dame af tegen een toren en stuk, maar waarschijn lijk door de zware last die op hem drukte begon de Bulgaar daarna zo onnauwkeurig te spe len dat de ook nu weer sterk spelende Trolldalen nog gemak kelijk tot winst kon komen. Op hetzelfde moment dat Inkiov op gaf bood Kotsjiev de zwak staande Olafsson remise aan. De Rus kon niets meer gebeu ren en ook de winst van Pablo op Speelman had voor hem geen consequenties. Onze land genoot Paul van der Sterren besloot het toernooi met winst op Littlewood en eindigde daar door op de vijfde plaats. In poule-B kwam Bruno Carlier remise overeen met de Pool Twardon waarbij hij zijn derde plaats in deze poule veilig stel de. Nederlaag Vastgoed OUD-BEIJERLAND - Vast goed heeft in Oud-Beijerland de eerste wedstrijd tegen Slavia Praag voor de kwartfinale-pou le van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars verloren met 64-93. Bij de rust stonden de Neder landse dames met 37—42 achter. In die eerste helft kon Vastgoed nog aardig bijblijven, mede doordat de Tsjechische ploeg nauwelijks aandrong. De twee de helft kwam Vastgoed er niet meer aan te pas. De topscorers waren: Vastgoed: Carla de Lief de 23, Simone van Dijk 14, Mar- ja Kooiman 10. Slavia: Anna Kozmanova 24, Martina Babko- va en Milena Jindrova 16. Joegoslaaf bij FC Vlaardingen VLAARDINGEN - De eerste divisieclub FC Vlaardingen heeft een Joegoslaviër gecon tracteerd. Het is de 25-jarige Drapic Predrag die uitkwam voor de eredivisieclub Novi Sad uit Vojvodina. Viermaal was Predrag UEFA-intemational. Hij heeft een contract getekend voor 11/2 jaar. WBC weigert opnieuw Ali-Coopman niet als titelgevecht MEXICO STAD De World Boxing Council (WBC) weigert het gevecht tussen wereldkam pioen Muhammad Ali en de Belg Jean Pierre Coop man te erkennen als titelgevecht De WBC heeft dat besluit geno men omdat Coopman niet bij de eerste tien zwaargewichten staat op de lijst die de organisatie regelmatig publiceert. Thung speelt niet in tennisteam (Van onze sportredactie) HILVERSUM Rolf Thung zal definitief niet in het Nederland se tennisteam uitkomen dat aan staand weekeinde zijn eerste wedstrijd moet spelen in het Gustaafbekertoemooi. De Hilversummer, die op dit moment enige tijd intensief traint alvorens af te reizen naar Zürich eind deze week en later Afrika en Zuid-Frankrijk, had bepaalde financiële eisen ge steld die geenszins door de ten- nisbond zijn gehonoreerd. „Ik had graag willen spelen", aldus Thung, „maar als er niets tegen over staat hoeft het niet". Vermindering van straf Zeist De commissie van be roep van de KNVB heeft de aan Tonny Bruins Slot van FC Am sterdam opgelegde straf, t.w. ontzegging van het recht enige funktie te bekleden in het be taald voetbal tot 1 februari 19V6, vernietigd en als enige straf een geldboete van ƒ100 opgelegd. De commissie acht Bruins Slot na verwerping van enkele door zijn raadsman naar voren ge brachte juridische verweren schuldig aan het optreden als hulptrainer bij FC Amsterdam, zonder dat hij in het bezit was van het vereiste diploma, terwijl geen dispensatie hiervoor was aangevraagd. Jim Adamson nam ontslag LONDEN Jimmy Adamson maakte in Londen zijn ontslag bekend als manager van Burn ley. Adamson had de club bijna 30 jaar gediend. Hij gaf geen reden op voor dit onverwachte en opzienbarende ontslag. Burnley vertoeft momenteel in de staart van de eerste divisie en vecht tegen de degradatie. In dit seizoen werd nog maar vier maal gewonnen. Adamson. die 47 jaar is, speelde vanaf 1947 in Burnley. In 1960 voerde hij de ploeg naar het kampioenschap en twee jaar later veroverde Bumley de Cup. Zes jaar gele den werd hij tot manager be noemd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11