1975 TE KIJK Itoogtepunt in faopees voet- Aet toernooi Europa Cup torn München, [elf nauwelijks Cup had ge- I. WEL ge- kon er in het Pare des s toch een Inde mee ma- Vervliegers De geweldenaars uit Spakenburg die zulk een sensatio nele wending gaven aan het bekertoer nooi. De IJssel- meervogels vlogen een heel eind en werden pas in de halve finale vleugel lam gemaakt door FC Twente. Maar ze hadden de roem reeds vergaard voor gebeurde wat zij in beeld brengen: de boot in. Feestmuts Dit jaar, en het vol gende, dingt PSV mee naar de Euro pese beker nummer een. Het kampioen schap werd uitbun dig gevierd. Zelfs de altijd in de plooi blijvende trainer Kees Rijvers zette er de feestmuts bij op toen de ploeg ook een ereronde maakte, door Eind hoven. Op de kar zo vol geladen het preciese tijdstip waarop de titel PSV's eigendom werd: zondag 11 mei 1975,16.12 uur. Een zonnige plaat met een stralende Olga Commandeur, het absolute atle- tiektalent bij de jeugd, die als van ouds de toekomst heeft. Die toekomst ziet er voor Olga zonnig uit. In Athe ne werd zij Euro pees jeugdkampioe ne op de 800 m., een bij traditie ster ke afstand van Ne derlandse loop sters. Bovendien brak zij ook nog het wereldrecord voor de jeugdige sterren. Zonniger kan het nauwelijks. Sx(*al ter wereld fen atleten van J kleine land ti- W j als het even wereldtitels, n Kuipers ging or naar Oslo zich te tooien ■Mide krans van ipioen op de Ook bij de lonie proto- fire stak hij, op ihouders van naaste concur- Vladimir Iva- (links) en Juri lakov, boven lh uit. En dan moet helaas afscheid worden genomen van dit jaar, en moet he laas met gemengde gevoelens naar 1976 worden ge blikt als wordt ge dacht aan de agres sie op de spe ciaal voetbaltri bunes. Dit is zo maar een plaatje, uit Engeland, waar elke week tumult en ellende ontstaat waarbij de politie (hard) moet ingrij pen. Het veroorza ken van ongere geldheden is al overgewaaid naar het vasteland, ook naar ons land. Onze innige wens voor 1976: supporters beheers u. Wat op de tribunes, ook let terlijk, kapot wordt gemaakt, ruineert uw sport, welke het ook is. Sigaar De man die eerst een vergeefse gooi deed naar het Euro pees kampioen schap zwaarge wicht, daarna in Turijn faalde in zijn poging de kroon van de half- zwaargewichten te veroveren. De Ita liaan Adinolfi bleef kampioen, Rudi Lubbers was de si gaar. Trammelant De meest opzienba rende transfer van 1975, Nico Jansen van FC Amsterdam naar Feyenoord. Niet zozeer om de persoon Jansen maar wel om alle trammelant er om heen. Tenslotte maakte de KNVB sectie betaald voet bal een deal: Nico Jansen in ruil voor een baan voor Cor Coster bij de KNVB en Inter Football op een lager pitje. Maar dat zit ook he lemaal nog niet goed. Die voetbal- WEEreld toch. Situatie Drie coryfeeën van het dambord bijeen. De Rus Koeperman denkend. Ton Sij- brands observe rend, Andreiko op de achtergrond. En zo is de situatie precies. Koeperman vooraan op de we- reldlijst omdat Sij- brands geen inte resse had zijn we reldtitel te verdedi gen. Andreiko op de achtergrond ge schoven, als oud-ti telhouder. Toch een beetje WEE omdat zonder meer een wereldkampioen schap van de hand werd gedaan.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 23