1975 TE KIJK Binnen schippers protesteren De vaderlandse bin nenschippers toon den hun „burgerlij ke ongehoorzaam heid": het waterver keer werd met blok kades lamgelegd. Pas nadat alle par tijen wat water in de wijn hadden ge daan, werden de blokkades opgehe ven. Vijfenzeven Binnen de N landse kerkpr cie was het vi zeventigste jaa de twintigste ook van betel omdat kardinai frink eveneens fenzeventig Een mijlpaal, ditmaal tevei grenspaal met de rots mgr. Bluyssen noemde branding ik ial' Ufc Gruwel van meedogenloos terrorisme Water op Nieuwmarkt De sloop van de Amsterdamse Nieuwmarktbuurt ten behoeve van de miljoenen verslin dende metro dreig de in maart weer aanleiding te wor den tot chaotische onlusten. De laatste „bewoners" boden in hun zwaar gebar ricadeerde sloop woningen fanatiek weerstand, maar moesten uiteinde lijk, drijfnat en hui lend, toch wijken voor de waterka- Op de valreep van het jaar werd Ne derland geconfron teerd met de gruwel van een genadeloze vorm van terroris me, waarvan we tpt op dat moment ver schoond waren ge bleven. Jeugdige, politieke fanaten, die bereid waren te moorden en zelfs te sterven om een in hun ogen gerecht vaardigd verlangen onder de aandacht van regering en volk te brengen, sloegen meedogen loos toe; daarmee de Zuid-Molukse zaak meer kwaad dan goed doende. Het drama wordt in nevenstaande foto's eigenlijk volledig verbeeld: het gena deloze, onmenselij ke karakter in de (derde) moord in koelen bloede in de deuropening van de trein in Beilen; het in en in trieste van de zaak, omdat ge weld werd gebruikt tegen weerloze on- schuldigen. Want wie zijn er onschul diger dan kinderen, zoals dezen in Am sterdam. „Wij willen een re delijk bestaan: Nu en morgen" lieten boeren en tuinders de regering in juni nog eens weten. Met koeien, paar den en ezels waren zij naar het Binnen hof getogen om een ieder van hun ongenoegen in ken nis te stellen en te demonstreren voor betere sociale en fi nanciële maatrege len. DSM-explosie Boeren en tuinders Een ontploffing in een Limburgse DSM-naftakraker kostte aan 14 per- I sonen het leven. Door de explosie werd nadrukkelijk de aandacht geves tigd op het ontbre- C ken van een goed rampenplan, niet al leen in Limburg, maar in alle indus triegebieden, met name voor de Rijn mond.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 18