Rudi laat de mensen lachen om zichzelf Mounties in een cowboy-saloon RADIO ZATERDAG TERUGBLIK Kabelnet in Amstelveen TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE ZATERDAG RADIO VANAVOND PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 DECEMBER 1975 nederland i Teleac 18.15 Duits NOS 18.45 Kortweg 18.55 Journaal KRO 19.05 Gala de l'Unlon des Artistes 1975 19.55 De Van Speyk-show NOS 21.35 Journaal KRO 21.50 De Van Speyk-show (ver volg) 22.55 Interview met de minister president 23.05 Harmonle-muziek NOS 23.10 Journaal nederland ii NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop presenteert de na tionale hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.25 De Mountlesshow 21.25 De gebroeders Hammond 22.15 Televlzier Magazine 22.55 AVRO's Sportpanorama NOS 23.25 Journaal [duitsland i 18 05 Kerstverhaal 18 40 Akt 19.20 Sie bauten eln Abbild des Himmels. tv-serie 19.35 Kronen liegen im Staub 20 00 Journaal en weerbericht. 20.15 The big country, speelfilm. 21.45 Der 7. Sinn 21 50 Reportage uit Bonn 22.15 Jour- naai en weerbericht 22.30 The big country, vervolg. 23 45-23 45 Journaal Duitsland ii belgie nederlands 18.00 Ti-ta-tovenaar. 18.05 Open school- informatief informatie program, ma. 18.35 Dokumentaire serie. 19.00 Paling en Ko. nieuwe tekenfilmserie 19.10 Protestant-godsdienstige uitzen ding. 19.40 Mededelingen en weerbe richt. 19.45 Journaal. 20.15 Amusement- sprogr 20.40 Superstar 1975. 21.50 Consumenten-magazine. 22.35-22.45 Journaal. nederland i Teleac 10.30-11.15 Voorlichtingsprogram ma NOS 15.30 Journaal NCRV 15.32 Showconcours 1975 16.00 Kijkdoos 16.45 De reizen van Kim serie 17.10 De trom van Pandoera 17.35—17.55 Sport Ahoy' wie lersport en atletiek hilversum i KRO 18.30 Nws. 18.41 Echo 18.50 Verkenning op sociaal maatschappeli|k terrein. 18 58Marktberichten 19.00 (S) Uit het operette-album. 19.30 Sprong in het heelal. 20.10 .(S) In antwoord op uw schrijven. 22.00 K(r)omische humor en jolijt 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22 40 (S) Goal. 23 55-24.00 Nws hilversum ii VPRO: Nws. 18.11 VPRO-vrijdag. PP ARP. VPRO 18.30 VPRO-vrijdag. 19,30 Radio Vrij België. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. VARA: 20.00 Nws. 20.05 (S) Nederlands Kamerorkest. 21.20 Boe- kennws. 21.30 (S) Omroep Orkest 22 40 (S) De Staalkaart. 23.25 (S) Licht kwar tet 23.55-24.00 Nws. hilversum iii NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten 19.02 (S) Dri loopt achter. AVRO: 20.02 Radiojournl 20 05 (S) Burengerucht. 2102 (S) negen-uur-show. 22.02 Radiojoui 2205 (S) Superclean Dreammachir 23 02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radii journ 0 05 (S) Weekend-muziek-mag; ne. 1.02 (S) Soultime USA 2.02 (5 Continu de nacht door. 4 02 (S) V< dag en dauw. NCRV: 6.02-7.00 (S) Klai hilversum i hilversum ii hilversum iii Zeer zeker van zichzelf strijkt Rudi Carrell voor enige maanden in ons land neer om te beginnen op 24 januari voor VARA-tv vijf shows te maken. Zijn zelfverzekerdheid ontleent hij aan zijn in Duitsland gedane vondst van het ei van Columbus, waarvan hij de volgende omschrijving geeft: „Het publiek is uitgekeken op grote artiesten en show makers. Het wil zichzelf zien, het wil om zichzelf lachen." In de afgelopen jaren gebeur de dit laatste in Duitsland op grote schaal en als het aan Rudi ligt gaan we dit de ko mende maanden ook in ons land beleven. Op de tv werd al een oproep gedaan en zeker 1000 kijkers hebben zich ge meld om voor de camera's te komen. Zij gaan onder de hoe de en onder aanvuring van Rudi spelletjes doen, die er vooral op neerkomen elkaar de loef af te steken. Om zich niet te laten kennen halen zij de gekste dingen overhoop, zo leert de Duitse ervaring. Rudie: „In elke uitzending werken wij met vier paren. De paren worden gevormd door collega's, bijv. twee slagers, twee verpleegsters, twee dood gravers. Er zijn winnaars, maar een quiz kun je het niet noemen. Wie wint mag een kogel door een enorm grote flipperkast jagen. De lichtjes wijzen de prijzen aan, maar je kunt er ook heel gemakkelijk met niks vandaan komen. Het gaat om het spel en niet om de knikkers." Al maken deze deelnemers de show, het gebeurt allemaal wel onder de titel „Rudi Carrells- how", want het is Rudi die de mensen op hun gemak stelt, hun tot grote prestaties op jaagt, hun gevatheid op de proef stelt, kortom zijn stem pel op deze show drukt. Rudi: „Ik geef zoveel shows per jaar, dat ik daarvoor on mogelijk zelf de teksten kan schrijven. Daar zit ook geen mens op te wachten. Ik praat en werk met de deelnemers. Dat levert informatief amuse ment op. In het zuiden en het oosten van het land kent men mijn shows wel. Die mensen daar hoef ik niets meer te vertellen. Je moet de mensen, die zich aanmelden, niet thuis bezoeken om te zien of zij geschikt zijn. Thuis zijn zij zichzelf, gedragen ze zich ont spannen, met de grote kans, dat ze voor de camera dicht klappen. Daarom laat ik ze selecteren in bijv. een groot hotel, kijk alleen maar hoe ze gaan zitten en of ze ontspan nen reageren. Ik hebheerlijke dingen voor de mensen in huis. Mijn beste fans zijn nog altijd de Nederlanders. Ik blijf voor. hen de buurjongen. Toch werk ik in Duitsland gemakke lijker dan hier, omdat je hier altijd het gevoel hebt, dat ze je op je vingers zitten te kij ken. Ik dank mijn succes in Duitsland aan het feit, dat ik de dingen allemaal anders doe dan ze van een showmaster verwacht hadden. Zo ben ik een keer rustig in een badkuip gaan zitten tot grote verras sing van het gehele Duitse volk, omdat mijn Duitse colle ga's bij wijze van spreken nog steeds in jacquet op het po dium verschijnen. Maar ik ver toon mij niet naakt voor de camera. Dat is vandaag de dag de mode, maar heeft niets met amusement te maken. Mensen, die graag willen lachen, zijn daar dan ook niet van ge diend. Ik heb niets tegen de Servet-show. Dit is anti-show voor de liefhebbers en die moeten ze uitzenden op tijd stippen waarop niet het grote publiek voor het scherm zit. Ik ben weer terug bij de VARA op veelvuldig verzoek en om dat de VARA mij altijd heeft geholpen bij het ontwikkelen van mijn talent. Zij lieten mij de kunst afkijken in Londen en Parijs en verhoogden mijn honorarium zonder dat ik er om vroeg. Daarom werk ik nu heel goedkoop voor de VARA. Het meeste geld verdien je trouwens niet aan je shows, maar aan de rechten die men ervoor in andere landen be taalt. Omdat ik gewend ben goedkoop te werken, heb ik de Duitse tv veel geld bespaard. Ik ben nu ook in Duitsland gaan wonen. Ik heb er een landgoed gekocht van 120 ha. Ik ben te jong om te luieren in de Spaanse zon. Ik had een schop onder mijn achterste nodig om weer aan het werk te gaan. Daarvoor heb ik mij bij de VARA aangeboden. Als ik niet voor ons land beschik baar zou zijn, zou ik me als een soort Philips gedragen, die over de hele wereld lampen (Van onze radio- en tv-redactie) AMSTELVEEN - Zonder veel ophef is het kabeltelevisienet van Amstelveen, tot nu toe het grootste in zijn soort in Neder land, officieel in gebruik geno men. Bijna 90 procent van de 21.000 Amstelveense woningen heeft een aansluiting op het net, dat zes televisie- en tien radiostations aanbiedt. Uitbrei ding is mogelijk tot 12 televi sie- en zestien radiozenders. Het project, dat in handen is gegeven van een particuliere fir ma, heeft de gemeente vrijwel geen cent gekost. Met de aanleg was ongeveer 7 miljoen ge moeid. Door Amstelveen loopt een 35 km lange en dubbel uit gevoerde ringkabel en ongeveer 320 km kabel naar de particulie re aansluitingen. De aanleg van het net heeft de gemeente nogal wat moeilijkhe den bezorgd vooral op juridisch vlak. Zeevalking zegt deelname aan radio discussie af Van onze radio- tv-redactie redactie) HILVERSUM Staatssecreta ris Zeevalking van justitie heeft de NOS-radio laten weten niet te kunnen deelnemen aan het derde radioprogramma over adoptie, dat woensdag 24 de cember zou uitgaan. Hij heeft het te druk met de gijzelings kwestie. In deze derde aflever ing van de adoptie-serie zou de staatssecretaris zich laten on dervragen door adoptief-ouders en andere betrokkenen bij adoptie. Het programma zal nu tot januari worden uitgesteld. Gisteren had de VPRO weer zijn bonte donderdagavond en zelden nog heb ik ooit een avond zo weinig op de AVRO- Bonte Dinsdagavond van des tijds zien lijken. Er werd ook een nieuw programma aanges neden: .Herenleed". Eigenlijk ging het om een oud program ma, want het werd enige tijd geleden door (alweer) de AVRO tussentijds uit de ether gelicht. Op grond van de te lage kijkcij fers uiteraard. Toen stond „He renleed" onder regie van Hank Onrust, nu is zij in handen van Kryn ter Braak. De sfeer van het programma is echter dezelf de gebleven, als ik mij niet ver gis. Maar dat weet ik dan weer niet helemaal zeker, want een mens vergist zich gauw in dit soort zaken. Vaststaat in ieder geval dat ik bij een voorverto ning van het programma sterk de indruk kreeg dat er (of schoon er toch uitsluitend kriti sche geesten waren uitgenodigd) op bijzonder ongepaste momen ten werd gelachen, en bok dat als zodanig vrijwel alle momen ten moesten worden aangeduid. Zelf werd ik bij het kijken voortdurend overvallen door een gevoel van uitzonderlijke droefheid, al geef ik toe dat zulks ook moest worden toege schreven aan de bijzonder triestmakende achtergrondmu ziek. Overigens die droefheid mocht ook van de makers. Niet alleen immers ging het om „he renleed" ja natuurlijk, er kan nog getwijfeld worden aan het „heer-zijn" van schrijver van deze regelen maar het geheel was ook krachtens de ondertitel „een programma van weemoed en verlangen". En als zodanig heeft het mij waarschijnlijk dan toch geraakt. Maar als ik zeg dat ik ook maar bij benadering weet waarom, zou ik mij aan stellen. En dat kan niemand van mij verlangen. Zelfs Cherry Duyns of Armando niet. Een bijzonder gemotiveerde pret daarentegen heb ik weer eens gehad om Koot en Bie van het Simplisties Verbond, die een soort uit de hand lopende twee persoons anti-rookactie op touw bleken te hebben gezet. Zij ren weer geweldig op dreef. En voor zulk een uitgekiend soort lachwerk kan ik alleen i mijn pet afnemen. Dat wil in het onderhavige geval dus zeggen, mijn alpino-pet. Misschien onbedoeld, maar toch heel duidelijk paste Netty Ro- senfeld's rubriek „Landgeno ten" die dan weer pal op Laurel en Hardy volgde uit stekend in de ietwat luchtharti ge sfeer van de avond. De land genoot was deze keer professor Piet Steenkamp, die met behulp van mevrouw Steenkamp kwam uitleggen hoe het nou eigenlijk precies zat of lag of moest gaan zitten of liggen met het CDA, inclusief allerlei „grondslagza ken" en inclusief ook de vrolijk- cryptische conclusie dat het „geen partij van christenen, maar wel een christelijke partij" moest worden. Het had werke lijk iets van een kabaret-num- mer. En toen meteen daama weer „All in the family" kwam, werd het mij, eerlijk gezegd, bijna net iets teveel. Foei, foei, foei. HERMAN HOFHUIZEN Nederland Muziek wil nog meer klassiek op radio (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De stichting Nederland-muziek, in 1973 opgericht om te komen tot een radiozender voor klassieke muziek, blijft haar activiteiten voortzetten. Het bestuur van de stichting meent dat met de komst van de zender Hilversum 4 een deel van haar doel is bereikt. De stichting is daarover wel verheugd, maar blijft ijveren voor een zender die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat ononderbroken klassieke en serieuze moderne muziek uitzendt. Gehoopt wordt, dat uitbreiding van het fm-zendernet mede daartoe kan leiden. De stichting en haar 140.000 sympathisanten zijn niet gelukkig met het feit dat de door minister van Doorn toegestane twee uren gesproken woord op Hilversum 4 door sommige omriepen zullen worden gevuld met het bespreken van zaken die niets hebben te maken met het muzikale karakter van de zender. De stichting de omroepen en de overheid ervan overtuigen, dat de nu gekozen opzet in totaal nog halfslachtig is. Rudi: „Ik heb heerlijke dingen voor de mensen in huis" verkoopt, maar ons land in het donker laat zitten, al wil ik hiermee niet zeggen, dat jullie acht jaar zonder mij in het donker hebben gezeten. We hebben hier grote talenten: Van Vliet, Van Duin, Cox, Van Veen, Gaaikema, maar ik ver schil van hen hierin, dat ik krankzinnig ben op tv. Ik luis ter veel naar Hilversum 3. Dit voorkomt dat ik van dit land vervreemd. Wat ik hier wil met de mensen, dat wilden de Romeinen ook al en dat veran dert nooit: De mensen willen lachen. Het hangt van je zelf af of de mensen zich belache lijk maken. Zover moet je het niet laten komen. Zodra het pijnlijk wordt, kap ik ermee. Maar het is leuk om de men sen een ballon te laten sche ren. Als-ie klapt, zitten zij on der het schuim, dat voor de showmaster bestemd was, om dat die ervoor betaald wordt. Ik zoek overigens een assis tent. Ik heb er een op het oog, ene, Arie Roosenboom, een zwerver, die zingt en overal in Europa rond hangt. Een prachtfiguur. Hij zit nu ergens inGriekenland. Als ik hem vind, haal ik hem in mijn show. Ik schakel er desnoods de wereldomroep bijin. Hij is een van de heerlijkste typen die ik ken." TON OLIEMULLER Renee van Vooren wil een film regisseren die in een cowboy saloon speelt en hij vraagt Piet Bamberger daarin een rol te spelen. Niet zo'n moeilijke rol natuurlijk, want Piet kan veel; maar er zijn grenzen. Of moet hij om een andere rol vragen? Wat zich allemaal in en rond die „Cowboy-film" afspeelt is vanavond te zien in de derde Mountiessow, waarin het twee tal een aantal gasten ontvangt. In een vuurtoren kunnen zich merkwaardige toestanden voor doen en evengoed kunnen bij zondere dingen gebeuren als een echtpaar een babysit in huis wil halen. Ned. II, 20.25 uur. Gala In het KRO-programma „Gala de l'Union des Artistes 1975" treden opnieuw verscheidene Franse artiesten op. De jaarlijk se benefiet galavoorstelling biedt deze artiesten de gelegen heid iets heel anders te doen dan waarmee zij bekend wer den. Ze treden nu op als circu sartiest. Ned. 1,19.05 uur. Van Speyk-show Met Frans Halsema en Gerard Cox als blijvers, Ton Lensink en Marijke Merckens als nieuwko mers, gaat de Van Speyk-show gewoon door en kan Aad van den Heuvel schuin tegen de din gen aan blijven kijken. Een nieu onderdeel werd het journalis- tengesprek met Peter Hofstede, Martin van Amerongen, Pierre Huyskens en Lisette Lewin. Zij moesten, deels onvoorbereid, praten over actuele zaken, dus spel en informatie tegelijk. gillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllë I HOU HET I SCHERM IN I HET OOG I imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirH Hammond De aflevering van De gebroe ders Hammond wordt vanavond uitgezonden onder het kopje „De schuldvraag". Brian, over wie idereen zich zorgen maakt, nu hij blijk geeft niet opgewas sen te zijn tegen de situatie van een vrijgezel, heeft een kind aangereden. Vermoedelijk door gebrek aan concentratie, nadat hij zijn broer, na een picknick, thuis had gebracht. In zijn auto zaten ook twee meisjes die om een lift hadden gevraagd. Na de aanrijding gingen ze er als een haas vandoor. Edward en Jenni fer komen op verzoek van Brian naar het politiebureau. Ned. II, 21.25 uur. Kim In „De reizen van Kim" komen we morgenmiddag terecht in Salzburg. Kim en zijn makkers kamperen in de bossen rond Salzburg en ontmoeten Philipp, een jonge poppenspeler van het Salzburger marionettentheater. De uitnodiging om het theater te bezoeken, brengt Brillo en Eric in moeilijkheden. Zij wor den vals beschuldigd. Zaterdag Ned. 1,16.45 uur. Leslie Caron is een van de vele artiesten die optreden in de Gala de L'Union des Artistes 1975. Marionettendemonstratie op een kampeerterrein bij Salzburg, morgenmiddag in „De Reizen van Kim".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 2