Loek Vermeulen verweert zich voor schorsing na kampioensrace „WIJ ZIJN VOOR SPELEN NOG NIET KLAAR MET OPBOUW" VERJONGING VOLLEY SELECTIE DAMES Come-back Atje Keulen niet in schema van A-kampioenschap NOTEER BIJ DE RADIO 1975 LK1DSE COURANT PAGINA III I Loek Vermeulen met of zonder krans inzet van kort geding. DEN HAAG De Haagse autocoureur Loek Vermeu len is kwaad op de Koninklijke Nederlandse Automo biel Club (KNAC), omdat deze organisatie hem naar zijn overtuiging ten onrechte de Nederlandse titel heeft onthouden. Om die reden heeft Vermeulen een kort geding tegen de KNAC aangespannen, dat don derdag voor de Haagse rechtbank zal dienen. Ben van Delden, hoofd van de afdeling sport van de KNAC, reageert uitermate verbaasd als hij verneemt dat tegen zijn organisatie een kort geding is aangespan nen. „Wij weten nergens van. Wij hebben geen medede ling ontvangen, dat we voor de rechtbank moeten verschijnen. Wel heeft de advocaat van Loek Vermeu len enige tijd geleden gedreigd met een kort geding, maar officieel weten we nog van niets". Loek Vermeulen is overigens niet bereid te vertellen waarom hij een kort geding heeft aangespannen. Hij verwijst naar zijn teammanager Jelle Hingst die, zij het met enige tegenzin, wel wil ingaan op de gebeurte nissen, zoals die door de KNAC zijn uiteengezet. Ben van Delden legt uit hoe de kwestie zich in de loop van epn aantal manrtdpn heeft ontwikkeld. „Op 22 juni nam Loek Vermeulen deel aan een race om het Nederlands kampioenschap. Hij heeft toen in strijd met de reglementen gehandeld door op een plaats te stoppen waar dat niet mocht". Teammanager Jelle Hingst: „Hij kon niet anders. Zijn motor was opgeblazen. Hij kon niet meer verder rijden". Dit laatste bestrijdt de heer Van Delden met klem. „De baancommissarissen hebben Vermeulen op zijn fout gewezen en hem verzocht verder te rijden. Dat heeft hij weliswaar gedaan, maar hij is enkele meters verder weer gestopt. Zijn wagen stond toen precies voor de electronische tijdwaarnemer, waardoor dit apparaat niet meer kon functioneren. Naar aanleiding van de rapporten, die over dit incident geschreven zijn, heeft het college voor autosportrechtspraak Vermeulen tot 1 januari geschorst". Merkwaardig Het merkwaardige is echter, dat Vermeulen wel heeft meegedaan aan de finaleraces die in oktober zijn gehouden. Op grond van die prestatie heeft Loek Vermeulen de Nederlandse titel veroverd. De KNAC is echter van mening, dat Vermeulen niet aan die race had mogen deelnemen omdat hij geschorst was. De titel is daarom toegekend aan Hans van der Beek. Ben van Delden: „Vermeulen had ingeschreven voor de finalerace. De organisatoren wisten niet precies wat ze met hem aan moesten. Hij heeft hen waarschijnlijk verteld, dat over de uitspraak van de KNAC nog volop werd gediscussieerd. De organisatoren hebben toen besloten hem te laten starten in de wetenschap, dat die race voor Vermeulen altijd nog in een later stadium ongedaan gemaakt kan worden. Dat is dan ook ge beurd". Jelle Hingst: „Deze kwestie is nooit afgehandeld. We hebben een aantal keren met de KNAC gecorrespon deerd, maar op onze vragen werd nooit antwoord gegeven. We zijn in een impasse geraakt en daarom hebben we een advocaat in de arm genomen. Het kort geding is aangespannen omdat we precies willen weten waar we aan toe zijn. Het is toch niet juist, dat we op onze vragen geen antwoord krijgen". Het klinkt Ben van Delden vreemd in de oren. „Ik begrijp niet hoe men dat argument kan aanvoeren. Er is wel degelijk gereageerd op de brieven van Vermeulen. Elke brief is beantwoord. Ze hebben wel antwoord gehad, maar geen gelijk gekregen. Waarschijnlijk zit hen dat dwars Maar de KNAC kan daar niets aan doen. Onze organisatie heeft zich neer te leggen bij de uitspraak van het college voor autosportrecht- spreek. Dat is nujeenmaal het hoogste orgaan. Overi gens is het bestuur van de KNAC het volledig eens met het college". Donderdagmiddag zal de rechtbank beide partijen horen. Wanneer de uitspraak volgt is niet bekend. De KNAC is echter van plan om twee dagen later, zater dag 20 december, de nationale kampioen te huldigen. Of Loek Vermeulen of Hans van der Beek op het erepodium zal staan is voorlopig nog een open vraag. JOS HEYMANS Russische schaatstrainer Bareshev: OOST-BERLIJN Boris Bareshev, vijf jaar geleden nog een onbekende schaatstrainer in Alma Ata, heeft de zware taak van de Russen Kapitanov en Ivashkin twee jaar geleden overgenomen. De 44-jarige bondstrainer van de Russische schaatsbond moest in „versneld tempo" de schaatstop weer terugbrengen in de internationale schaatswereld. Hij is daarin gedeeltelijk geslaagd en kijkt dan ook met enige tevredenheid terug op zijn, toch succesvolle, carrière. Momenteel vertoeft de Russische schaatsploeg in de grauwe Oost- duitse fabrieksstad Karl Marxstad. Onder leiding van Boris Bares hev wordt de ploeg „in stilte" voorbereid op de Olympische Winterspelen, die begin februari in Innsbruck zullen worden gehou den. De afgelopen weken nam de Russische schaatsploeg deel aan internationale wedstrijden in Inzeil en Oost Berlijn. De goede prestaties kwamen er nog niet helemaal uit, maar trainer Boris Bareshev was toch tevreden. Met een vriendeljke glimlach zei de chef-trainer van de Russische bond: „In Oost Berlijn en in Karl Marxstad zijn we niet met de toprijders gekomen. Op de wonder haan van Alma Ata werkt trainer Ivashkin aan de conditie en de techniek van de sprintploeg. Ook de dames gaan naar Alma Ata om zich voor te bereiden op de Olympische Spelen. Ik ben hier naar toe gekomen met onze tweede groep". Indicatie Ondanks het feit dat trainer Bareshev met de b-groep in Oost Duitsland was, waren de prestaties bijzonder goed. De jonge en talentvolle Alfonin reed de 500 meter in 42.53 en de sprinters Lobanov, Koezmenko, Zygankov, Martsjoek en Yurikondakov gin gen nog sneller. Zij bleven allen onder de 42 seconden. In vergelij king met de Nederlandse prestaties zijn deze tijden van de Russi sche b-ploeg een waarschuwing. Bovendien een indicatie in de richting van het grote krachtsverschil met de „rest van de wereld". Boris Bareshev, die al enkele malen in Nederland is geweest, ziet voor de Olympische Winterspelen toch geen grote overmacht van zijn ploeg. „Om de aansluiting met de internationale top te heroveren, hebben wij enkele jaren geleden alleen gewerkt aan wat talentvolle rijders. Deze zijn wel doorgebroken, denk maar aan Ivanov, Kondakov en Sygankov. Nu zijn we verder aan het bouwen door de breedte te versterken. Voor de Olympische Winterspelen zullen wij nog niet klaar zijn met deze trainingsop- bouw. Misschien dat we incidenteel een medaille kunnen winnen". Ervaring De enthousiaste en altijd glimlachende schaatstrainer, ziet in het jonge Zweedse schaatstalent Boy Carlson de nieuwe superstar. Hij zegt: „Ik ben in november in Zweden geweest voor een trainerscur sus van de International Speedskating Union. Daar heb ik gezien dat Zweden hard werkt aan de opbouw. Kees Verkerk, een trainer met een geweldige praktische ervaring als rijder, was de cursuslei der. Hij traint momenteel de Zweedse ploeg en heeft de zware taak van Kees Broekman, die nu in West Berlijn trainer is van een Berlijnse club, overgenomen. Ik zag in Zweden al dat Kees Verkerk de zaken goed aanpakt en nog dit seizoen zijn nieuwe schaatslichting internationaal zal presenteren". De Russische schaatscoach sprak in Oost Berlijn zijn verbazing uit over het feit dat er bij deze trainercursus van de ISU geen Nederlandse trainers aanwezig waren. Vijf jaar geleden waren de Nederlanders toonaangevend in de internationale schaatssport. Bareshev: „Nederland heeft de laatste jaren stil gestaan. De concurrentie is vooruit gegaan en ik geloof dat de hegemonie van de Oostduitse schaatsers binnenkort zal worden doorbroken. De verschillen worden kleiner en dat is gunstig voor de ontwikkeling van de schaatssport. Bij de Olympische Winterspelen zullen de verhoudingen nog kleiner zijn. Uitgesproken favorieten zijn er niet meer. Amerika, Rusland, Canada en Oost Duitsland zullen iets in het voordeel zijn, terwijl Nederland, Noorwegen en Zweden, enkele jaren geleden de grote drie van de internationale schaatssport, zullen proberen de aansluiting met deze landen weer te krijgen. Voor Nederland zie ik alleen Hans van Helden bij de favorieten, alhoewel hij erg nerveus is". DEN HAAG De KNSB gaat ervan uit dat bij de nationale a-kampioenschappen schaatsen, die op 10 en 11 januari in Groningen worden gehouden, de beide kernploegen in hun geheel aan de start zullen verschijnen. Via de b-kampioenschappen (dames en sprinters in Alkmaar en all-rounders in Assen op 20/21 december) plaatsen zich zeven all- rounders, vijf sprinters en acht dames voor de a-kampioenschappen. Met een eventuele come back van Atje Keulen-Deelstra is c rekening gehouden. Bij de dames wordt bij het a-kampioenscnap Westenbroek, Grietje van der Meer, Jeltje Rien de Rhoon, Jan Boere, John Hane- gedacht aan een deelneemstersveld van zes- Heslinga,_ Anneke Seinstra, Afke Heslinga, maayer, John Oudt, Co Giling, Berend Ver hagen, Ton Oudshoorn, George Rotteveel Henk Voorhuis, Cock Slakhorst, Karei té Winkel, Piet den Dunnen, Ton Stichter (res.) mvven Wim Westerveld (res.); All-rounders: Jappie van Dijk, Rien de Ja- Sprinters: Piet de Boer, Jan Bazen, Henk ger, Cees Ripperda, Ronnie Nooitgedagt, Hospes, Matthijs Kuiper, John Olof, Arjaan De deelnemers aan de b-kampioenschappen Albert Ananias, Lambertus Vos, Carel van de Kreeken, Soenar Chamid' Gerke zijn: Dames: Sijtje van de Lende, Hanne de Draayer, Henk Boer, Bert de Jong, Joop Hadders, Bert Ziengs, Lieuwe de Boer en Jong, Annie Borckink, Gerda Volmer, Sofie Pasman, Harmannus Moek, Anjo Hofman, Freddy Brouns (res.). tien, waarbij men erop rekent dat de vier Hennie Smits, Truus de Koning-Dijkstra, junioren in de kernploeg zich via de junio- Trudy Dannenburg, Trees Welle, Marion van renkampioenschappen zullen kwalificeren. Veldhuizen, Ineke Homoet, Marian In dit schema is geen rekening gehouden Berg, Elly Boelsma(res.); met een eventuele come-back van Atje Keu len-Deelstra. Tilburg Trappers onder politietoezicht bekerwinnaar (Van onze sportredactie) TILBURG Door een over winning van 7-4, (4—0, 0-2, 3—2) op HYS Intervam is Til burg Trappers er gisteren avond wederom in geslaagd als eerste te eindigen in de bekercompetitie van de Ne derlandse IJshockeybond. Na afloop van het duel werd aan de Tilburgse ploeg de Coupe Nationale Nederlanden over handigd. HYS eindigde, even als vorig jaar, op de tweede plaats in deze competitie, die volgende maand wordt ge volgd door de strijd om het nationaal kampioenschap. De wedstrijd werd door twee duizend toeschouwers bijge woond. Incidenten op de tribu ne noodzaakten het bestuur van Tilburg om politieassisten- tie te verzoeken, waarna de wedstrijd zonder problefnen kon worden uitgespeeld. HYS was in het duel tegen Tilburg nog danig van slag na de twee nederlagen van het afgelopen weekeinde. Slechts Brian Randell en Dave Bell bereikten een vorm, die boven de middenmaat uitstak. Til burg, met uitblinker Jack de Heer, had dan ook geen enkele moeite met de eeuwige rivaal, die er in deze competitie weer niet in is geslaagd de hegemo nie van de Tilburgers te door breken. In Amsterdam won ORWO met 7-6 van C.P.L. Luik. Embassy-Hill stopt met autoracen LONDEN De tragische dood van zowel Graham Hill als Tony Brise en van drie andere medewerkers aan de renstal van Embassy-Hill bij een vliegtuigongeluk in Lon den twee weken geleden, heeft een einde gemaakt aan de activitieten van de fabriek voor ten minste het komende seizoen. De Engelse tabakshandelaren Wills, die de sponsors van het raceteam zijn, hebben gisteren bekend gemaakt dat zij niet genoeg tijd hebben om een nieuwe ploeg samen te stellen voor de eerste Grand-Prix, die op 11 januari in Argentinië wordt gereden. De beslissing om weer deel te gaan nemen, zal afhangen van economische omstandigheden. Enkele we ken geleden trok Lord Hes- keth zich met zijn raceteam al terug voor het Grand Prix-sei- zoen 1976. DUITSE BEKER DUISBURG Borussia Mon- cheugladbach, lijstaanvoerder in de Westduitse Bundesliga, heeft gisteravond in de derde ronde van het bekertoernooi met 1—0 gewonnen van MSV Duisburg. Het doelpunt in Duisburg werd in de 39e mi nuut gemaakt door Vogts. Dietz schoot in de 55e minuut voor Duisburg een strafschop tegen de lat en vier minuten voor tijd had de thuisclub op nieuw pech toen Seliger vanaf twintig meter de paal raakte. De andere uitslagen waren: Preussen Munster—Schwarz Weiss Essen 2—2 na verlen ging, Arminia Bielefeld—Dijk Gütersloh 3—2. Judoka Yvonne Vringer brons München De Nederlandse Yvonne Vringer is gisteren in München derde geworden in het toernooi om de Europese kampioenschappen judo in de gewichtsklasse tot 61 kilo. Zij moest de plaats delen met de Britse Kathy Nicol. De gouden medaille ging naar de Francai- se Martine Rottier en het zil ver was voor de Belgische Ma rie-France Mil. Het zou een tedere bekend als onderlij- Thea Jansen. De plech- velen van de gelegen- scene uit een tv-stuk zer. bekender nog als tigheid vond plaats in heid gebruik maakten kunnen zijn. Het is een trainer van De Valke- het gemeentehuis van het echtpaar, dat in tedere scene maar niers en voorheen van Rijswijk, waarna tijdens Zoetermeer gaat wo- geen gespeelde roman- RVC. trad gistermiddag de receptie in restau- nen. te complimente- !'?i Jpure mrke' he' huwel'ik rnet rant Re/nvoorde zeer ren hjkheid.Aad de Mos, DEN HAAG Bij de zestien speelsters die zijn uitgenodigd voor een trainingsstage ter voorbe reiding op het Olympisch kwalificatietoernooi volleybal, zijn tien speelsters die niet eerder voor de nationale a-ploeg uitkwamen. De groep zestien zal van 26 tot 29 december en van 2 tot 4 januari bij elkaar komen in het sportcentrum van Papendal. Het Olympische kwalificatietoer nooi wordt van 15 tot 25 januari gehouden in Heidelberg. Van de „oude" groep zijn in de sterk verjongde selectie overgebleven: Eveline van der Laag en Lydia Schut (Roswell-Voorburg), Dorrie Posthuma en Martje de Vries (DVC—Dokkum), Loekie Rate- rink (Orion—Doetinchem) en Marianne van 't Land (Chicopee AEC—St. Anthonis). Nieuw zijn: José Bremer (Orion), Caroline Hiemink en Els Kruims (SFC—Assen), Irene Klunder en Noor Samberg (Roswell), Caroline Keulen (Ruba—Leeu warden), Sylvia Neuteboom en Erica van Tuyl (Vierhout—Valbovol—Woerden), Ellis Posthuma (DVC) en Margret Schriel (San Rival—Utrecht). De drastische verjonging in de ploeg, die als training voor Heidelberg tevens zal uitkomen in het Dynamo—AGO-toernooi te Apeldoorn, werd mede veroorzaakt doordat Henny Morsink (Van Houten) en Annelies Visser (Roswell) door exa mens zijn verhinderd en Margot Raterink (Orion) moest afzeggen wegens een nog niet herstelde blessure. De wijzigingen zijn natuurlijk ook een uitvloeisel van het bedanken van de van Houten-speelsters na Mexico. Marga Willemsen heeft het te druk voor volleybal op topniveau en Celine Spauwen bedankte wegens een blessure. Daarnaast zijn uit de „ploeg van Joegoslavië verdwenen Helene Kat (Dynamo) en vier speelsters van trainer Johan van Doorn, die de nieuwe ploeg gaat voorbereiden op de wedstrijden in Heidelberg. Spanning in titelstrijd 3e klas libre (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG Een heerlijk spannende biljartstrijd om de districtstitel 3e klas libre in biljartzaal Odeon aan de Heren gracht 13, waarin, behalve de Hagenaars, ook de Westlanders Hans Ammerlaan uit Honse- lersdijk en Bram van Baaien uit Maasdijk trachten de hoog ste eer te behalen. Na twee ronden gaan de West landers, met Jan van Staveren, aan de leiding. Lou van der Klugt, nestor Jaap de Lange en Sjef Brochard, die als arbiter al heel wat caramboles bijeen tel de, doen het bescheidener en vergaarden nog geen matchpun- ten. Hans Hoet en titelverdedi ger Ton Egging incasseerden winst en verlies, maar revan cheerden zich in de derde ronde door wederom winst te behalen op resp. Ammerlaan en v. d. Klugt. Beide spelers hoorden vrijwel gelijktijdig „en nog vijf" annonceren, wat vleugels gaf om de eindstreep te halen. Van avond zeven uur en zondagmid dag één uur worden de wedstrij den voortgezet. De gespeelde partijen zijn: Am merlaan—De Lange 100—88/45, Van Baaien—Hóet 100—67/36, Egging—Brochard 100—77/27, v. Staveren—v. d. Klugt 100—78/31, v. Baaien—v. d. Klugt 100—82/31, Ammerlaan—Bro chard 100—96/37, Hoet—Egging 100—82/36, v. Staveren—De Lan ge 100—79/26, Egging—Ammer laan 100—76/29 en Hoet—v. d. Klugt 100-91/34. Franz Klammer de snelste MADONNA Dl CAMPIGLIO (ANP) - De Oostenrijker Franz Klammer heeft gisteren de afdaling van Madonna di Campiglio gewonnen, die meetelt voor het klassement om de wereldbeker. Klammer legde de 2666 meter, met een hoogteverschil van 750 meter, af in 1 minuut 39,95 seconden. Zijn naaste concurrenten, de Zwitser Philippe Roux (1.40,89) en de Noor Erik Hager (1.40,92) gebruikten bijna een seconde meer. Eredivisie 0 Telstar—FC Twente 0 AjaxEindhoven 0 Sparta—MVV 0 Excelsior—NEC 0 FC Den Haag—Go Ahead Eagles 0 Roda JC—Feyenoord 0 PSV—FC Amsterdam 0 De Graafschap—FC Utrecht 0 NAC—AZ '67 Eerste divisie 0 Volendam—FC Groningen SC Amersfoort—FC Den Bosch 0 Fortuna SC—Helmond Sport FC Dordrecht—Heerenveen 0 Vitesse—Wageningen SC Cambuur—Willem II Heracles—FC Vlaardingen 0 Veendam—FC WV SW—Haarlem

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15