Actiegroep in geweer tegen sluipverkeer in Zoeterwoude VVV-Katwijk fel gekant tegen opzet badcentrum Communicatieprobleem rond Voorschotense wethouder Marselis GEDEELTELIJKE AFSLUITING LANGE VOORT TE VERWACHTEN Leiderdorp gaat Kinderopvang" subsidiëren 2.495.- 3.845.- TCHAIKA-pianos* 4.895.- bechner-VLEUGELS* 10.995.- hoi i mom ui looo/fi/fiimfoiii MmnMPtiu. Koninklijk zilver voor hoofdagent Die goeie ouwe tijd Ook CDA Leidschendam verontrust Lustrumfeest Dames Kontakt Inbraakgolf in Warmond PAOilNA 4 o lyyo Van onze correspondent ZOETERWOUDE In het woongebied Westeinde is een groep gevormd die zich keert tegen het gebruik van bepaalde straten als doorgaande wegen. In de afge lopen maanden waren de Ambachtshe renweg en de Veldzichtstraat opgenomen in een omleidingsroute. Deze was noodza kelijk omdat de Noordbuurtseweg moest worden afgesloten in verband met de aanleg van een persleiding vanaf de Hoge Rijndijk naar het dorp. De afsluiting was voor enkele weken aangekondigd maar liep zodanig uit omdat men later besloot ook de reconstructie van het kruispunt met de Burg. Smeetsweg ter hand te nemen. De groep meent dat het gevaar bestaat dat het snelverkeer zal blijven gebruik maken van de Ambachtsheren weg en Veldzichtstraat als een doorgaan de weg en voert hiervoor de volgende redenen aan: 1. Dagelijks staat gedurende de spitsuren op de rijksweg ter hoogte van Leidschen- dam een file van vele kilometers. Om deze te ontwijken rijden vele automobilis ten nu over ZoeterwoudeZoe term eer naar Rotterdam (vice versa), 'n Ideale sluipweg. 2. Een gedeelte van het verkeer vanuit Leiden—Oegstgeest—De Bollenstreek richting Rotterdam mijdt Leidschenda- m—Voorburg eveneens en komt door Zoeterwoude. 3. Een gedeelte van het verkeer Alphen a.d. Rijn—Den Haag mijdt de afslag bij de Hoge Rijndijk en slaagt af bij Heine- ken en gaat vervolgens via de Nieuweweg en Zoeterwoude naar Rijksweg 4. 4. Door de enorme groei van Zoeterineer neemt het verkeer tussen deze plaats en Leiden via Zoeterwoude iedere maand toe. 5. Als straks de Wijk Buytenwegh de Leyens en het ministerie van O en W in Zoetermeer gereed is, zal het verkeer nog meer toenemen. De aktiegroep zegt te weten dat, om het enorme verkeersaan bod te kunnen verwerken, de Rijkspolitie aan het gemeentebestuur geadviseerd heeft éénrichtingsverkeer in te stellen voor de Noordbuurtseweg en de Am bachtsherenweg. Dit zou zeer wel mogelijk zijn omdat de toegang tot de wijk bij de brug verbeterd is. Dit wordt onacceptabel geacht omdat het toelaten van snelverkeer door een straat waar een lagere school staat vra gen om ongelukken is. Bovendien zijn de straten niet berekend op de belasting door zwaar verkeer. Er is nu een handtekeningenaktie op gang gekomen om een verzoek aan hét gemeentebestuur te ondersteunen. Hierin wordt gevraagd maatregelen te nemen om de straten weer te kunnen gebruiken voor het doel waarvoor ze bestemd zijn, nl woonstraten. Daarbij worden een aan tal suggesties gedaan over het maken van verkeersdrempels, het instellen van snel heidsbeperking en het versmallen van de rijstrook waarbij een praktisch punt dat men aan herbestrating van deze straten toe is. Illlllllllllllllllllllllllll Noord wijkerhouters in bridge-toemooi Noordwijkerhout Het zgn. In- terpolisbridgetoemooi is een groot succes geworden. Noord- wijkerhouters J. van Wieringen, echtpaar C. de Winter en de leden van „Het Juiste Bod" A Turk, H. Hiep jr. en P. Admi raal plaatsten zich voor de vol gende ronde. Een schitterende prestatie leverden de heren Fr. v.d. Berg en J. de Wit uit Haar lem door 82% van het aantal te behalen punten te vergaren. De volgende paren verzekerden zich eveneens een plaats in de volgende ronde: Tielkemeijer-Hoom, Leiden, v. d. Berg-Beuk, Noordwijk, echt paar v.d. Drift, Leiden, P. Kap- tein-v.d.Berg, Noordwijk, Ligt- hart-de Jong, IJmuiden/Haar- lem. Goedkope kunst Galerie De Pomp in Warmond biedt tot 15 december een expo sitie met veel gevarieerde werk stukken. Met Sinterklaas en Kerstmis in het verschiet is be wust gekozen voor kleinere en minder prijzige kunstvoorwer pen. Zo zijn er beeldige schilde rijen, etsen en kleurige tekenin gen te zien en te koop in prijzen variërend van 25— tot 400— gemaakt door Peter Demaree en Jos v.d. Beek, beiden leerlingen van een Haagse akademie. Ver der zijn er sieraden, keramiek (bijv. voor de letterbak) en ge verfde stenen die zeer dekora- tief zijn van Titia Hajonides en Marjolijn de Groot De prijzen hiervan beginnen bij een knaak. [ADVERTENTIES] ciffiiwypiANos* nü voor WAARDE 3.700.- IRM BACH-piand'S* nü voor WAARDE 5.200.- nü voor WAARDE 6.700.- keuze uit 50 vleugels o.a.: WAARDE 15.900.- Europa's grootste import- en exportspecialis in vleugels en piano's Gratis thuisbezorging. Vijl jaar garantie. 1 Stemmen door geheel Nederland. J Dag mam, omdat ik' zoveel van je hou. Zet ze in de bloemen, al die lieve mensen Kle» bij uw Fleurop bloemist uit het Bloemboek met 175 voorbeeldige arrangementen. Korpschef J. F. Basten biedt hoofdagent Van 't Wout een herinneringsgeschenk aan. Bij afscheid in Noordwijk Van onze correspondent NOORDWIJK Hoofdagent C. J. van 't Wout heeft gisteren in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van het Noordwijkse politiekorps. Bij deze gelegenheid reikte burgemeester mr. J. M. Bonnike aan de scheidende politieman de zilveren eremedaille uit, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Nadat Van 't Wout in 1948 in dienst was getreden bij het Noordwijkse politiekorps, had men tot de dag van zijn afscheid kunnen profiteren van zijn deskundigheid op het gebied van explosieven en zijn koelbloedigheid als deze opgeruimd moesten worden, haalde mr. Bonnike op. Bij de uitoefening van zijn politietaak bleek hoofdagent Van 't Wout op nog meer speciale terreinen de gemeenschap te hebben gediend. Zijn liefde voor het hulpbehoevende dier is alom bekend, aldus burgemeester mr. Bonnike, en buiten gewoon goed werk verrichtte hij in de zomermaanden op het strand. Burgemeester mr. Bonnike dankte de heer Van 't Wout voor dit alles en deelde mede dat hij deze dank ook namens de gehele Noordwijkse gemeenschap tot uitdrukking kon bren gen omdat het de Koningin had behaagd de scheidende politieman te onderscheiden. Namens het gemeentebestuur overhandigde de burgemeester een geschenk onder couvert Korpschef J. F. Basten wenste hoofdagent Van 't Wout geluk met de welverdiende onderscheiding. Het wat sombere af scheidsgedicht „Wat doet het er toe" uit de pen van Van 't Wout in het korpsblad beantwoordde de heer Basten met een op rijm gesteld afscheidswoord, waarin naar voren kwam, dat alles er wel toe deed. Van een onzer verslaggevers Oegstgeest Het college van burgemeester en wethouders weegt sinds enige tijd de voor- en nadelen van het afsluiten van het deel van de Lange Voort tussen de Irislaan en de Lijtweg tegen elkaar af. Deze afsluiting wordt overwogen in het kader van de geplande uitbreiding van het winkelcentrum aan de Lan ge Voort Verder zal worden nagegaan in hoeverre voorzie ningen moeten worden getrof fen op de Terweegweg, vooruit lopend op een totaalplan voor herindeling van de woonstraten. Dit antwoordden burgemeester en wethouders op vragen, die hen werden gesteld bij de voor behandeling van de begroting voor het volgend jaar. Het college zegt verder te ver wachten dat Oegstgeest volgend Van onze correspondent LEIDERDORP De Stichting Kinderopvang Leiderdorp krijgt van de raad een subsidie van tenminste duizend gulden. De uiteindelijke hoogte van de subsidie is afhankelijk van het exploita tietekort over 1975 van de Stichting. Voor 1 maart moet de Stichting daarom een exploitatierekening indienen. Alleen de fractie van de WD (met uitzondering van raadslid I. J. Gehner) stemde tegen deze subsidieverlening. De WD verklaarde bij monde van R. Mee re dat: „eventueel alleen de kosten van kinderen uit onvolledige gezinnen voor subsidie in aanmerking zouden mogen komen. Maar alleen nadat de noodzaak daarvoor door de individuele aanvrager is aangetoond". Wethouder J. Reugebrink verzette zich fel tegen deze opstelling: „Niet alleen wil ik dat niet controleren, het gaat immers veel te ver, maar ik zie bovendien niet in waarom plotseling ook mensen met een inkomen beneden de 30.000 de volle lasten zouden moeten dragen", aldus Reugebrink. „Aan het vaststellen van normen die we kunnen hanteren bij het al dan niet toekennen van subsidie aan gezinnen waarvan beide ouders werken (een uiterste bod van de WD) wil ik mij al helemaal niet wagen". De raad had geen enkele moeite met de subsidie van 17.500. aan de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp. De gemeente ver strekt deze extra subsidie (de Stichting ontvangt jaarlijks al een subsidie van ongeveer 60.000) alleen als hij het bedrag te zijner tijd van het ministerie van CRM terug krijgt. De Leiderdorpse controleur op het aangeven voor de hondenbelas ting zal de gemeente straatsgewijs gaan controleren. De keuze van deze straten geschiedt steekproefsgewijs", zo antwoordde burge meester M. A van der Have op vragen uit de raad. Hij voelde niets voor de suggestie de controleur de hondenbezitters ook te laten voorlichten over het door de gemeente gewenste gedrag van hun honden. Voorscholen heeft voor 1976 de gemeentelijke belastingen tot het maximum opgetrokken, daarin zijn andere gemeenten soms al reeds voorgegaan. Voor de tweede Wereldoorlog stond Voorschoten bekend als een ,&oedkoopte-eiland" en de toen nog geen zevenduizend zielen tellende agrarische gemeente wüde dat graag weten ook. Daarom werden de brieven afgestempeld met een speciaal Voorschotens stempel: Voorschoten-Aangenaam wo nen-Lage Belastingen. De postzegelverzamelaar heeft deze mooie woorden voor het nageslacht bewaard. Mooie woorden uit noodzaak geboren. Voorschoten begon kort voor de laatste wereldoorlog aan de woningbouw. De woningen kwamen wel uit de grond (Oranjekwartier), maar de bewoners bleven weg. De eerste bewoners in deze wijk waren de Nederlandse soldaten, die tijdens de mobilisatie ingekwartierd werden in de nog onbe woonde^ huizen. Op de foto een blokje van vier postzegels Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - De afde ling Leidschendam van het CDA heeft via een open brief aan de partijbesturen van KVP. ARP en CHU haar verontrus ting kenbaar gemaakt over het uitblijven van het landelijk CDA De inzet aan de basis lijkt, volgens de afdeling, be schamend genegeerd te worden. De bundeling van krachten voor één sterke christen-democrati sche partij is nu harder nodig dan ooit In de brief vraagt de afdeling dat persoonlijke voor keuren en belangen onderge schikt gemaakt worden aan de inzet om de verschillen uit de weg te ruimen. Dit alles om de geloofwardigheid in het CDA te herstellen en ten spoedigste een sterk en overtuigend „appel" te kunnen doen op het Nederland se volk, aldus het Leidschen dam se afdelingsbestuur. Van een onzer verslaggevers Oegstgeest - Het Dames Kon- takt Oegstgeest bestaat 13 de cember 20 jaar. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum organi seert de vereniging een feest avond in de recreatiezaal van het Marine Electronisch Bedrijf aan de Haarlemmerstraatweg. Op het programma staat onder meer muziek van de „Randstad- spelers" en „The Midnight Com bo". Aanvang 20.15. Zaal open vanaf 19.45 uur. Van onze correspondent VOORSCHOTEN - Zowel wet houder L. L. Marselis als de functionele commissie voor cul tuur, vorming en ontwikkeling zijn van mening dat de samen werking tussen de commissie en de wethouder niet optimaal is. huidige systeem, ongeveer 2 maanden geleden, was de wet houder voorzitter van alle func tionele commissies, maar mo menteel heeft elke commissie zijn eigen voorzitter. Om tot een oplossing van het communica tieprobleem te komen wil wet- Dit kwam tot uiting tijdens de houder Marselis met alle voor- openbare vergadering van de commissie in het Cultureel Cen trum. Vóór de invoering van het zitters om de tafel gaan zitten. De gemeente Voorschoten heeft een brief ontvangen. jaar op het kabinet, voor televi sie-ontvangst via een kabel, zal worden aangesloten. De ge meente heeft namelijk voor de aanleg hiervan enige tijd gele den een overeenkomst met Mul- tivisie gesloten. Tenslotte stellen burgemeester en wethouders dat zij geen mo gelijkheden zien om op korte termijn met een in diverse fasen uit te voeren renovatie van de Teweeschool te beginnen. Bo vendien achten zij de uitvoering van dit project pas noodzakelijk a!s de school zes klassen heeft. „En dat", zo stelt het college, „zal pas over enkele jaren het geval zijn". Dat een gefaseerde uitvoering aanzienlijk kostbaar der is en veel meer overlast voor het lesgeven met zich mee brengt mag ook niet worden vergeten, aldus het college. Nood- school onder de slopers hamer Slopers zijn momenteel hard bezig met de af braak van het voormalig ge bouwen com plex van het Rijnlands Ly ceum in Oegstgeest. Zodra de pro vinciale goed keuring bin nen is wordt op het vrijko mende terrein begonnen met de bouw van 42 bejaarden woningen. Van onze correspondent Katwijk - De VVV is fel ge kant tegen de opbouw van het Katwijkse badcentrum zoals de gemeente die zich voorstelt Voorzitter J. v.d. Fias ging deze week tijdens de najaarsvergade ring uitvoerig in op de herbouw plannen van het centrum, die dit voorjaar een definitievere vorm aannamen, toen de gemeente raad koos voor het z.g. Geopro- ject. Hoewel de uitwerking van het basisplan vordert, bevreemdt het de VW-voorzit- ter, dat zijn vereniging nog steeds niet is gevraagd naar de wensen, die bij haar leven. En die wensen zijn er wel degelijk. De VW denkt daarbij natuurlijk vooral aan haar eigen nieuwe kantoor, dat ongeveer op dezelfde plaats zal komen als de huidige noodbou w-accommodatie. „Het moet een representatief karakter krijgen; het kantoor moet als eerste opvangpunt voor alle gasten en relaties een visité- kaartje zijn voor Katwijk als badplaats" aldus J. v.d. Plas. Ook ten aanzien van het centrum zelf heeft hij zijn bedenkingen: „Er dreigt alleen te worden gebouwd wanneer er gegadigden zijn, blok voor blok. Zo ont staat de onvergeeflijke fout dat er in overwegende mate alleen winkels en hui zen worden gebouwd. Die kunnen we niet missen, maar Katwijks centrum moet in de eerste plaats een pleisterplaats wor den voor de vele pensiongasten en kam peerders." De VVV dringt aan op de bouw van het multifuntioneel gebouw, zoals is gepland, met een congreszaal („zodat we niet meer naar Noordwijk behoeven te verwijzen") en accommoda ties voor film- en theatervoorstellingen en exposities. Verder acht de VW-voorzitter ook een le klas hotel, een bowling en dansgelegenheden onmisbaar, om Kat wijk ook in de toekomst voor het toeris me mee te laten tellen. „De financiële middelen moeten van de gemeente ko men" zo vindt mr. J. v.d. Plas „Katwijk heeft maar liefst 36 miljoen reserves; er is geen enkel bezwaar om een flink ge deelte hiervan te beleggen in dit centrum. Dat zal een voorlopig verliesgevende in vestering zijn die echter uiteindelijk voor een groot deel de toekomst van Katwijk als badplaats zal bepalen. „De gehele Katwijkse gemeenschap zal er generaties lang de vruchten van plukken" aldus VW-voorzitter mr. J. v.d. Plas. haar gevraagd wordt om samen met een 25-tal andere Zuid-hol- landse gemeenten subsidie te verlenen aan het Gewestelijk Orkest CRM is niet bereid dit orkest te subsidiëren. De com missie vroeg zich af waar het geld voor deze subsidie vandaan zou moeten komen. Geopperd werd om de post „onvoorzien" op de begroting hier voor aan te spreken. Het gewestelijk Or- kest voorziet in een grote be hoefte. In Voorschoten begeleidt het regelmatig de plaatselijke koren. Per jaar geeft het orkest 120 uitvoeringen in heel Zuid- Holland. De wethouder wilde er de commissie wel op wijzen dat de gemeente overspoeld wordt met dergelijke brieven, waarin gevraagd wordt om solidariteit met andere gemeenten inzake subsidiëring. De gemeente kan volgens hem onmogelijk aan al deze oproepen voldoen. Op 5 april 1976 wil het Residen tie Orkest in Voorschoten een uitvoering geven, maar niet zoals gewoonlijk is in de Moe- dergodskerk, maar in de sport hal. Het orkest vindt de kerk te klein. Voor zo'n gebeurtenis zou de vloer van de sporthal echter geheel bedekt moeten worden om beschadiging te voorkomen. De heer Walter bracht naar vo ren dat in andere gemeenten dit nauwelijks problemen oplevert. Een uitvoering van het Residen tie Orkest bracht in het verle den altijd grote verliezen met zich mee, waar de gemeente voor moest opdraaien. De com missie vroeg zich dan ook af of het nog wel nodig is dat het orkest naar Voorschoten komt Een klein kamer-orkest zou mis schien beter zijn. Thijs Witte- man achtte het verstandig dat wanneer het orkest toch komt de uitvoering meer afgestemd wordt op het wat jongere pu bliek. Hij wees de commissie op het grote succes van de zoge naamde „kussenconcerten". Uit de enquete over het jaar van de vrouw is gebleken dat er in Voorschoten behoefte is aan een ombudsvrouw. De commissie wil liier in de toekomst zeker aandacht aan gaan besteden. Van onze correspondente Warmond In Warmond en met name in de wijk Endepoel zijn de laatste weken een of meerdere dieven griezelig ak- tief. Een personenauto werd ge stolen en later totalloss in Oegstgeest teruggevonden. Bij een tweede personenauto werd evenals bij de vorige het kleine portierraampje opengebroken. De dieven zijn in hun werk waarschijnlijk gestoord want de auto werd niet meegenomen. Eveneens in deze wijk werden twee fietsen uit schuurtjes ge stolen. Een van de rijwielen was een racefiets tw.v. 850,— In Warmond wordt nogal eens de klacht gehoord dat de politie zo slecht bereikbaar is; daarom nog even het volgende: op het bureau te Warmond is meestal iemand aanwezig tussen 9 en 12 uur 's morgens. Daarna kan men de politie te Sassenheim bellen tel 02522-19029.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4