MEUBELCASH strrróóit er weer mee, Sint pakt sport Spaans aan 1581 20 1101 1401 59 o/2 zijn 25 DMü (de voordeeltjes vliegen u om de oren als pepernoten) Sint Meubelcash kocht voor u in Spanje, kaars^95 Rookverdrijvers Smeedijzeren kaarsenstandaards voorl kaars 750 voor 5 kaarsen 15 k;ï^J Echt lederen bankstel 1851 bankstel Sints favoriet slechts Bankstel niet uit Spanje, maar uit Zweden voor een spaans prijsje Palissander garderobekast De keuze van Piet 1d De hele wereld kunt u weggeven voor slechts Spaanse flessenhouders^ Spaanse 7.50 kandelaar incl. Sigarenkist van kapoentje Dekoratieve Spaanse pistolen Uitzoeken maar per stuk Dekoratieve Spaanse degen AMSTERDAM Ceintuurbaan hoek Sarphatipark tel. (020) -73 72 06 AMSTERDAM Muiderstraat21 tel. (020)-25 32 92 (vlakbij waterlooplein en ijtunnel) AMSTERDAM ARNHEM DEN HAAG EINDHOVEN HILVERSUM Rozengracht 184 Pauwstraat GroteMarktstr.5 St.Jorislaan134 Langestraat 90 tel (020) - 22 96 75 tel. (085) - 42 66 87 tel. (070) - 65 07 20 tel. (040) -11 85 66 tel. (02150) -11 418 Palissander wandmeubel van de"goed heilig man* Deens bankstel, losse ribcord kussens op chroom onderstel Gulle geverprijs Serviceboy op wielen AA pepernoot prijsje V9 Echte Spaans houten 750 dienbladen van de jonge Sint Spaans houten flessenrek AQ5 (9 stuks) 9b Tweezits bank "47^ van Sint en Piet llv Smeedijzeren artikelen 4 g uitzoeken grabbel prijs 19 Sints bijzettafeltje Piets prijsje OLDENZAAL UTRECHT deGrotestr.31 Damstaat60 St. Plechelmusplein tel. (030) - 94 25 35 tel. (05410)-63 47 HARDE LIJN VANUIT MADRID Madrid Het is midder nacht in Madrid. Iedereen slaapt. Iedereen? Nee, dat niet vlak buiten de stad staat een oud paleis waar de lichten nog branden en de bewoners druk in de weer zijn. Wie dichterbij komt ziet dat niemand minder dan St. Nicolaas de scepter in het paleis zwaait. Ondanks het late uur snelt de oude man nog haastig door de statige vertrekken onderwijl ver wensingen in zijn baard mompelend. Nee het ging niet goed dit jaar. Inflatie en werkloosheid hebben ook de hoogbejaarde bisschop niet onge moeid gelaten. Verschillende zwarte pieten heeft hij al met pijn in zijn hart naar hun eigen land moeten terugsturen omdat hij ze niet meer nodig had. Vroeger had hij nog dui zenden pieten nodig om langs de schoorstenen en daken te snellen. Tegenwoordig met al die torenflats kan een enkele piet een halve stad voor zijn rekening nemen. Nee van vernieuwing moest de Sint niets heb ben. Vaak kon men hem tegen zijn premier piet zijn beklag horen doen over de moderne welvaart staat. „Centrale verwarming, vliegtuigen en auto's dat is toch niets meer voor mij. Komt de tijd van de stoomboot, ouderwetse schoorstenen en een een voudige pop met speculaas dan nooit meer terug." „Wat een wereld, wat een wereld," verzuchtte de Sint dan. „Geld, geld en nog eens geld, daar draait tegen woordig alles om. Als je ziet wat die mensen allemaal moeten verdienen. Ik kan me herinneren, dat een voet baller nog voor zijn plezier ging voetballen. Miljoenen moeten ze nu hebben". Dat waren droevige momenten voor de Sint. Dan ging hij in gedachten terug naar de tijd dat alles nog goed was. Alles is nu veel minder. Met de stoomboot naar Nederland is er niet meer bij. En dan de cadeautjes, die de mensen vroegen. Steeds meer en meer. Nu nemen ze hem ook al kwalijk dat hij uit Spanje kwam. Het land van Franco. Er werd zelfs over een boycot gesproken. Nee het wordt er allemaal niet gemakkelijker op voor de Sint. terug, aan de voor avond van de vijfde december moet echter alles opzij worden gezet om het feest te doen slagen. In zijn studeerkamer neemt de goedheilig man de lijst met wensen nog eens door. Zijn vinger glijdt bedachtzaam langs de lange rij met namen en instanties met daarachter de ver langde cadeaus. Bij de S van sport stopt hij even en fronst een beetje geërgerd zijn wenkbrauwen. „Piet moet je toch eens luisteren. Het wordt steeds gekker met dat Neder landse sportwereldje. De één wil een spits van zeven ton en de andere een bondscoach." „Sint, het is tijd dat we ze eens een lesje leren" oppert Piet. „Dit jaar krijgen ze de cadeaus die ze werkelijk toekomen". „Geen gek idee Piet het moet maar eens uit zijn met al dat geruzie en gekonkel rond de sportvelden. Wat dacht je van een paar oogkleppen voor de KNVB? Of een 65+-kaart voor Jaap van Praag?" „Nee, we zullen er voor zorgen dat de heren hun trekken thuis krijgen. Hier moet je kijken wat de heren Van Beveren en Van der Kuylen op hun verlanglijstje hebben staan." Een aureool la Cruyff, een choco laden Europacup kunnen ze krijgen, maar daar is de kous dan ook mee af. En dan is er ook nog ene Brox, die wil niets hebben, maar smeekt of ik ene Van Hanegem in de zak naar Spanje wil meenemen. Alsof ik al niet genoeg van die geldwolven hier heb rondlopen." Kortom de Sint en de Pietenwisten wat ze te doen stond dit jaar. Ijveri ge Pieten snuffelden het vaderlandse sportwereldje af op zoek naar mis standen en bedrog. Van de ruziënde judobond naar de krakelende zeilers. Het was bijna een onmogelijke opga ve. Spelers die wel willen spelen, maar niet mogen spelen en anderen die bij het zien van het stadion al de angst in de benen schiet en ijlings het hazepad kiezen. Tientallen nutte loze maar vooral borrelende officials signaleerden de zwarte dienaren van de SinLHet werd steeds duidelijker: het was helemaal mis. Iedereen die een stap harder kan lopen dan een ander of net iets harder slaat krijgt al de naam van een sponsor op zijn rug. Volleybal en basketbaluitslagen zijn niet meer van beursberichten te onderschei den. De1 Sint wist het: Hier moet een staf voor worden gestoken. „Ik zal zorgen dat dat kleine landje weer sportief in de maat gaat lopen. Maar dan gaan we ze wel hard aanpakken. Wat een gekke mensen zijn dat toch eigenlijk die sporters. Stel je voor dat mijn pieten ook zo waren. Dan was ik binnen 'n mum van tijd geen Sinterklaas meer maar directeur van .Draaitollen, enkele reisjes en oogkleppen' Interpiet Ik zie het al. Een piet voor 700.000 gulden verkocht aan de kerstman omdat hij zo snel pakjes door de schoorsteen gooit" De Sint grinnikte in zijn baard, maar ging daarna hard aan het werk om zijn alternatieve cadeaus bij elkaar te scharrelen. Toen het heerlijk avondje dan einde lijk was gekomen, en een ieder ge spannen de komst van de Sint af wachtte, had de goedheilig man sta pels presentjes met milde en scherpe terechtwijzingen voor kernploegle den, selectiespelers en bondsbonzen. befaamd Neerlands befaamste kankeraar leek nog krommer toen hij het geschenk van Sinterklaas be zag. „Op weg naar het einde" van volksschrijver Gerard Reve. Willem pinkte een traan weg en besefte dat het nu werkelijk was gebeurd. Twee mensen werden die gedenk waardige dag met eenzelfde cadeau verrast. Willy Brokamp in Amster dam en George Knobel. Een enkele reis Maastricht eerste klasse. Ook zij lieten hun tranen de vrije loop toen zij dachten aan de tijd dat het leven nog goed was, MVV weer net niet degradeerde en het bestuur Brokamp niet wilde verkopen, het bier nog schuimde mi en vóór de wedstrijd en Amsterdam nog ver weg was. Drie pakjes had de Sint in Spanje gelaten. Drie roodwitte shirtjes, waarvan er een naar Valencia en twee naar Barcelona gingen. Ook daar deed het tactische werk van de Sint zijn werk. Voor twee Johannen en een Johnny werd het verlangen naar Amsterdam en De Meer te machtig. Rinus wachtte ze met ont roering op zijn gezicht op. Alleen Dé Stöop doorgrondde de diepere bete kenis van zijn cadeau niet. Een prachtige draaitol met aan de ene kant „Ja Interfootball" en aan de andere kant „Nee Interfootball". Hoe meer de Amsterdamse voorman, be slist geen lieverdje, keek hoe meer het voor zijn ogen duizelde. Hij kon er zelfs niet meer van slapen. Het feest naderde zijn einde, hier en daar ruimde iemand nog wat papier op of dronk het laatste glaasje bis schopswijn. Het zat erop. In de hoek zat het Nederlandse sportwereldje met schaamrood op de kaken. „Nooit meer ruzie beloofden de zei lers." „We lopen nooit meer weg." huilden Jan en Willy. Willy en Geor ge snelden terug naar het veilige Maastricht Weg van de gevaarlijke pers en terug naar het bronsgroen eikehout. En terwijl de Kromme aan een bosloop begon, bekeek de Sint zijn sporters met een glimlach en zag dat het goed was V

Leidse Courant | 1975 | | pagina 33