1 £ddoc Commit Extra kans voor puzzelaars V V Bij Sinterklaasfeest hoort het liedje van verlangen damesmode b.v. nieuwe rijn 33 leiden telefoon 143283 ADVERTENTIE] HET IS GEBEURD! De sound shop is geopend (de Sint weet het ook al) uitgebreid repertoire Hollands populair groot assortiment accessoires eigen import U.S.A.- Pop en country Puzzelaars krijgen ter gelegen- drukt. Een omvangrijk karwei, heid van het Sinterklaasfeest dat oplossen van die speciale een extra kans. Een extra kans puzzel. Maar het is zeker de om een prijs te winnen met de moeite waard. Want er zijn aan- pagina-grote Sinterklaaspuzzel trekkelijke prijzen mee te win- die in deze krant staat afge- nen. n Speciale uitgave van de: Speculaas planken „Spekulaasplanken ma ken is een ambacht en geen kunst", is de mening van de kleinzoon van Neerlands eerste echte spekulaasplankenmaker in Wijchen. In een zeer kleine werk plaats zijn twee mannen het hele jaar druk bezig deze planken met de hand te vervaardigen. E*ii vak dat langzaam maar zeker uitsterft want handwerk is onbetaal baar geworden. In Wij chen weet men alles te vertellen van deze bak vormen. Hoe ze zijn ont staan en hoe ze worden gemaakt. In deze krant alles over het wel en wee van de spekulaasplanken maker. Speelgoed: ,het voedsel voor het spel" Speelgoed voor kin deren is van niet te onderschatten waar de. Het spel wordt gezien als een der be langrijkste middelen om de aanpassing aan de maatschappij der volwassenen tot stand te brengen. Het speelgoed wordt wel „het voedsel van het spel" genoemd. Het kopen van het speel materiaal is daarom een moeilijker en verantwoordelijker werk dan men vaak denkt. Een verhaal over de aankoop van speelmateriaal staat in deze krant. Bij het Sinterklaasfeest hoort het liedje van verlangen. Dat signaleert Jan Zwart in een bijdrage in deze krant. Hij schrijft onder andere: „Natuurlijk horen bij het Sinter klaasfeest Sinterklaasliedjes. Daar zijn alle kinderen van overtuigd. Ze zingen ze at graag, die liedjes. En iedere juf van de kleuterschool weet maar al te goed, dat ze daar alle kinderen weken lang mee in de ban kan houden, met het leren van Sinterklaasversjes".

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17