Oranje kan rekenen op aanvallend voetbal [)E KNWU KAN JANSSEN ALTIJD REKENEN ITALIË IN DE BAN VAN HET ONGELOOFLIJKE: NIET WEG ALS ADVISEUR VAN DE BOND FC Den Haag vraagt bij UEFA om opheldering Amerikaan voor Remington DONDERDAG 20 NOVEMBER 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sport ccorrespondent) ROME De Italiaanse voetbal-elite is sinds gisteren in Rome neergestreken. In een volgens de spelers, veel te klein, la waaierig hotel, weliswaar aan de rand van de stad maar langs een van de druk ste uitvalswegen, de Via Aurelia. Daar zijn de eerste persconferenties gegeven die - en wat kun je anders van zelfverzekerde Italianen verwachten? overvoeiden van optimisme en strijdlust. Trainer Bearzot, die samen met Bernardini de zware zorgen van het nationale Italiaan se voetbal moet torsen, zei onder meer: „Ik heb het gevoel dat wij dit keer winnen". De meeste spelers voelen nauwelijks an ders, en betreuren het slechts dat Olanda zónder Cruyff en Neeskens, zonder Van Hanegem en zonder de hier steeds meer bekende en gevreesde schutter Van der Kuylen en zonder Van Beveren aantreedt. Veteraan Facchetti zei openlijk liever te-, gen een compleet Nederland te spelen. Reserve Roggi meende dat een eventuele overwinning van Italië tegen dit Oranje „tweederangs" zou worden genoemd. En toch, ondanks alle vrolijkheid en optimis me, schuilt een vage angst om voor de zoveelste maal de boot in te gaan. RAMP Het zou een ramp zijn voor de Italianen als Oranje zaterdag met een paar doelpun ten verschil gaat winnen. Italië immers kijkt al naar de volgende wereldkampioenschappen. Het probeert op de puinhopen van het internationale voet bal een nieuw Azuren-kernteam te forme ren. De 0-0 uitslag tegen de Polen van vorige maand, waardoor Polen kansloos werd in deze voorronde, heeft de Italianen een enorm stuk zelfvertrouwen teruggegeven. Niet zozeer vanwege die alleszins accepta bele uitslag, maar veel meer vanwege het vertoonde spel, de hernieuwde spirit, de veel betere atletische prestaties van de nationale spelers. Dat alles moet tegen Nederland worden voortgezet. Minstens een gelijkspel, als het kan een overwin ning. APART „Cruyff is natuurlijk een klasse apart, een speler die op zijn eentje tal van situaties kan oplossen. Maar ook zonder hem en zonder Neeskens blijft Nedeland een goed en sterk team, al is het niet onoverwinne lijk", aldus Bearzot, die daarmee de alge mene Italiaanse opvatting onder woorden brengt. Hij is nog zuinig met gegevens over het elftal, al lijkt het vrijwel zeker dat hij de volgende elf het veld in zal sturen: Zoff, Gentile, Rocca, Benetti, Bellugi, Facchetti, Causio, Antognoni, Savoldi, Capello en Pulici. Het is hetzelfde elftal dat op de jongste training bijna een dozijn doelpunten maak te tegen een „op zijn Hollands" spelende amateur-tegenstander. Bearzot wil zowel man-man als op zone spelen. „Alleen mandekking zou fataal kunnen zijn als de Hollanders met /n tienen gaan aanvallen", aldus de Italiaanse trainer. Hij verwacht dat Knobel zijn man nen met een aanvalsconcept in het strijd- veld zal sturen. „Holland heeft nog nooit betonvoetbal gespeeld, zoals wij dat zo vaak doen", aldus Bearzot Het klinkt bijna ongelooflijk, maar Italië bereidt zich voor op een aanvallende wed strijd. Alles of niets, nu er toch niets meer te verliezen is en alleen veel prestige te winnen. De afgelopen dagen heeft het onafgebro ken geregend in Rome. Er viel meer dan 70 milimeter water. De Tiber is vele, vele meters gestegen. Gisteren scheen voor het eerst sinds afgelopen zaterdag de zon. De reeds besneeuwde bergtoppen zijn vanaf de tribunes van het Olympisch stadion weer duidelijk te zien. De Olympische grasmat krijgt misschien net voldoende zonneschijn om zaterdag weer in puike conditie te zijn. Frans Wijnands (Van onze sportcorrespondent) Eindhoven „De KNWU kan ook volgend jaar op mijn diensten rekenen. Wanneer daar tenminste prijs op wordt gesteld. Ik begrijp niet dat de bond nog geen contact met mij heeft opgenomen. Ik heb van de officiëls überhaupt zeer weinig gehoord. Sinds het wereldkampioenschap in Yvoir". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Vanavond zal FC Den Haag inderdaad de tekst van de brief opstellen, waarin de Europese voetbal unie om opheldering wordt voor het opleggen van een boete van 1500 Zwit serse franken. „Vooral ten aanzien van de onsportiviteit van onze spelers tasten we in het duister", aldus voorzitter Her man Choufoer. „Het kan zijn, dat hier mee een straf wordt opgelegd aan de twee spelers, die in de uitwedstrijd te gen RC de Lens een gele kaart kregen." Een andere reden waarom FC Den Haag beboet werd was het betreden van het veld door Haagse supporters. Herman Choufoer: „Er zijn voor de aanvang van de wedstrijd inderdaad twee jongens met een vlag van de club het veld opgekomen. Zij liepen achter wat enthousiaste Fran sen aan. Er gebeurde verder niets." Op heldering bij de UEFA kan belangrijk zijn, omdat in Nederland normaal de thuisclub verantwoordelijk wordt gesteld. FC Den Haag heeft dat zelf bij enkele competitiewedstrijden ervaren. Wanneer echter mocht blijken, dat de UEFA ook de bezoekende club aansprakelijk stelt voor een dergelijk gedrag, kan dat gevolg hebben dat de KNVB om wijziging van het reglement wordt gevraagd. Woorden van Jan Janssen, de coördinator van de Nederland se wegploeg tijdens de jongste wereldkampioenschappen wiel rennen op de weg. Het is onget wijfeld bekend dat mede door bet tactisch optreden van Jans sen, die van de ploeg een een heid maakte, Hennie Kuiper als wereldkampioen uit deze strijd «voorschijn kwam. In sommige dagbladen werd vo rige week plotseling aangekon digd dat Janssen zich niet meer als adviseur voor de bond be schikbaar zou stellen. Janssen:,,- Waar men dat vandaan heeft ïld is voor mij een groot vraagteken. Waarschijnlijk zijn er twee dingen door elkaar ge haald. Ik heb me terug getrok ken als coördinator van de SBB, De stichting bevordering be roeps wielersport." Janssen zorgde enkele jaren voor de contacten tussen de renners en de organisatoren van wedstrij den en verzorgde op vele plaat sen het deelnemersveld. Hij heeft besloten het volgend jaar aanmerkelijk minder te gaan doen. Ook de geruchten dat hij manager zou worden van de Franse profploeg B.P./Lejeune berust op gissingen en zijn per tinent niet waar. Wel is Jan als bemiddelaar opgetreden bij het tot stand komen van enkele con tracten van Nederlandse ren bij deze firma. Zo tekenden wereldkampioen bij de ama teurs André Gevers uit Schijn- del en de beroepsrenner Wim de Waal vorige week een verbinte nis voor 1976. B.P./Lejeune heeft ook nog con tacten met Roy Schuiten, de we reldkampioen achtervolging bij profs. Schuiten heeft echter nog een contract van een jaar bij TI Raleigh, de ploeg waarover, Pe ter Post de scepter zwaait Het is echter een bekend feit dat 't tussen Post en Schuiten al enige tijd niet botert. Nog voor Schuiten in Mexico falikant mislukte in zijn poging om het werelduurrecord van Eddy Merckx op zijn naam te brengen, hadden zich al minde re prettige dingen tussen Post en Schuiten voorgedaan. Na Me xico zei Post zeer impulsief dat Schuiten zijn gang kon gaan en vrij was naar een andere ploeg te vertrekken. Dit was voor Janssen en Schuiten aanleiding om naar Parijs te reizen, waar het met B.P./Lejeune al spoedig tot een akkoord kwam. Op het moment dat het contract zou worden getekend mengde Post zich echter weer in het spel. Hij zei nooit te hebben gezegd dat Schuiten weg kon gaan en hield zijn renner aan zijn contract dat ook voor 1976 was getekend. De onderhandelingen of Schuiten wel of niet bij zijn huidige werk gever zal blijven, zijn nog volop gaande. E r gaan geruchten over een afkoopsom, maar daar over wilde ook Janssen zich niet uitlaten. Janssen: „Ik heb ver der niets met B.P./Lejeune te maken. Wanneer de Nederland se renners advies nodig hebben ben ik altijd bereid om ze bij te staan. Maar een functie in de ploeg aanvaard ik pertinent niet Henri Anglade, oud-kam pioen van Frankrijk en berggeit in de Tour de France, is de ploegleider. Hij heeft zich om ringd met een aantal jonge ren ners. Wanneer hij Schuiten in de ploeg krijgt wil hij er als enige „oude rot" ook graag de Belg Ferdinand Bracke bij. Het wordt een ploeg van 15 renners, drie Nederlanders, twee Belgen (ook Leon Thomas komt naar B.P./Lejeune over) en tien Fran sen. Deze verhouding van drie staat tot een is door de interna tionale wielerfederatie voorge schreven. Het land waar de ploeg thuis hoort moet twee/der de van het aantal renners leve- Jan Janssen heeft enkele dagen door Europa gereisd en is terug in zijn gezin. De berichten als zou hij hebben bedankt als adviseur van de KNWU ontkent hij ten stelligste. „Er worden kennelijk een aantal functies van mij door elkaar gehaald". DEN BOSCH Om de afwezig heid van de door langdurig ge plaagde blessures spelers Ton Boot en Cees Akerboom enigs zins te compenseren heeft de Bossche eredivisie basketbal club Remington een Amerikaan se Nederlander aangetrokken. Het is de 24—jarige 2,09 meter lange Herrick Lengers. De uit Haarlem afkomstige Lengers vertrok of vijfjarige leeftijd naar de Verenigde Staten. Hij speelde voor Boston college. Lengers zal zaterdagavond in de uitwedstrijd tegen Mercasol Lei den zijn debuut voor Remington maken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13