Brand kostte bij veehouderij 33 stieren het leven De Zijl LGB breekt kringrecords bij ,,De Haagse Kilometer" Onderscheidingen bij jubilerend ,,Arti et Religioni" in Ter Aar Carnaval vierders haalden boerenkiel alvast tevoorschijn Leegstaande boerderij in brand gestoken SCHADE RUIM 100.000 GULDEN P\<;iNA 4 (Van een onzer verslaggevers) Nieuwkoop Een felle brand in een stal van de veehouderij Stigter aan de Noordenseweg heeft dit weekeinde aan enkele tientallen, voornamelijk jonge stieren, het leven gekost Een aantal daarvan is levend verbrand. Andere liepen zo ernstige verwondingen op dat ze moesten worden afgemaakt Volgens een zeer voorlopige raming belooopt de schade ruim 100.000 gulden. Het vuur ontstond afgelopen zaterdagmiddag rond vijf uur. 'Op het dak van de stal werden werkzaamheden verricht waarbij men gebruik maakte van een las-apparaat. Door de hitte die dat afgaf is het isolatie-materiaal van leidingen onder het dak in brand geraakt Als gevolg daarvan vatte het dak zelf vlam. Tegelijkertijd droop het smeltende isolatiemateriaal op de beesten die eronder stonden. Velen daarvan stonden binnen de kortste keren in lichter laaie. Zeer snel werden alle deuren van de stal opengegooid, wat evenwel maar in beperkte mate succes had. Talrijke dieren raakten zozeer in paniek dat zij, na de stal te hebben verlaten, het gebouw onmiddellijk weer binnenstormden. Andere draafden de wei over en een nabij gelegen sloot in. Voorzover bekend zijn die weer tijdig op het droge geholpen, zodat er geen beesten zijn verdronken. Wel moesten er later nog worden afgemaakt In totaal zijn zaterdag 19 dieren ter plaatse omgekomen en 14 voor onmiddellijke slacht naar het slachthuis overgebracht. Als gevolg van de snel invallende duisternis was het zaterdag niet meer mogelijk van alle dieren de ernst van de verwondingen na te gaan. Om die reden is zondag nogmaals een onderzoek ingesteld, waarna andermaal enkele dieren het genadeschot kregen. De schade aan de stal is vrij beperkt gebleven. Een groot deel van het gebouw is blijven staan. De brandweer raamt de herstelkos- ten op rond de 25.000. Om het vuur onder controle te krijgen hadden de Nieuwkoopse spuitgasten nog geen half uur nodig. De nablussing vergde een De stal van veehouderij Stigter waarin de stieren levend t Van onze zwemmedewerkster Den Haag Volop reden tot vreugde was er dit weekeinde voor de zwemmers van de kring Gouwe-Rijnstreek er was name lijk weer een rijke oogst aan recordverbeteringen. In Den Haag in het bad „De Morgen stond" kwam de ploeg van de Zijl/LGB onder leiding van Rob Schouten aan de start bij de Haagse Kilometer, een wed strijd waar zowel voor dames als voor heren het totaal van de afstanden precies 1 km. is. Nationaal gezien was de belang rijkste gebeurtenis op deze wed strijden ongetwijfeld de record- verbetering van de 200 m vrije slag dames door zwemcoryfee Enith Brigitha. Het nieuwe Ne derlandse Record op deze af stand werd door haar gesteld op 2.01.4. Op het regionale niveau werden er echter ook records verbeterd: Edward Maasdijk pakte zijn we kelijkse kringrecord ditmaal op de 200 m vrije slag: 2.13.4 werd 2.08.2. Walter Hollman bracht de toptijd voor jongens onder de zestien jaar terug van 1.09.7 tot 1.09.3. Bij de dames slaagde Ria Hassefras erin een bijzonder glansrijke tijd te laten noteren voor de 100 m vlinderslag; zij stelde het kringrecord voor meisjes onder 14 jaar. 16 jaar en dames nu op 1.12.0, terwijl het 1.13.7 was. Rosemary Vonk bleef met haar 1.13.8 op de 100 m rugslag slechts tienden van secondes verwijderd van het kringrecord. De herenestafetteploeg ploeg op de 4 x 100 m wisselslag behaal de een vijfde plaats met 2.03.5. Deze zelfde notering kon in het eindtotaal behaald worden, een eervolle vijfde plaats achter o.a. Zian, het Y en VZC-Vlaardin- gen. De dames eindigden in to taal als negende, de ploeg van VZC'Ritmeester werd eerste. Vooral jongeren kwamen naar het parochiehuis om een kijkje te nemen op de feestkermis van „De Bokken REGIO De boerenkielen werden dit weekeinde weer uit de klerenkast gehaald. In Voorhout organiseerde carnavals vereniging „De Bokken" een fancy-fair in het parochiehuis. Aanstaande zaterdag wordt het carnavalsseizoen officieel geopend met de verkiezing van de nieuwe Prins en Prinses Carnaval. Voor de Noordwijkerhouters is er al een nieuwe prins „Jan Boerenkant". In het congrescentrum „Leeuwenhorst" werd hij met de nodige feestelijkheden geïnstalleerd door de vice-president Cor Noordermeer van de carnavalsvereniging „De Kaninefaaten". Gistermiddag verscheen Jan Vrolijk in zijn nieuwe status op De Brink, waar werd opgetreden door de band „Ritmo Caliénte", het duo „Frank en Mirella", Ronnie Tober en de Eschweiler showband „Klee Oepe Jon ge". De Leidschendamse carnavalsvereniging „De Damzwabbers" haalde zaterdag de nieuwe „Prins Wiekes" in. Het is de 36-jarige Frans Baars. Voor de derde achtereenvolgende maal zal in Hazerswoude Prins Benno II heersen in het zottenrijk van de „Blauwkou sen". Zaterdag werd wel een nieuwe prinses gekozen het is mevrouw Ria Bunnig. Het prinsenpaar werd ingehaald door het huisorkest, de boerenblaaskapel „De Gespleten Klomp". Geslaagde jubileumuit- voering van DOS Van onze correspondent NOORDWIJK Ter gelegen heid van haar zeventig-jarig be staan gaf gymnastiekvereniging DOS vrijdagavond in de sport hal een demonstratie. Voor het eerst traden de jongeren aan in een nieuw tenu. Bij de ouderen is het stemmig zwart gehand haafd. Hartverwarmend was het optre den van de jongsten. Dat er hier en daar wel eens een solo-optre den plaatshad ligt voor de hand. Een grote schare jongens en meisjes gaf een demonstratie in behendigheidsoefeningen en vrije oefeningen. Een iets oude re trainingsgroep liet gracieuze turnstukjes zien op de bank en de brug. Hoogtepunt van de avond was de solo van Ingeborg Stroeve. Jubilerende collectanten gehuldigd Van onze correspondent WASSENAAR De heren Boel en Lodewijks vierden gisteren hun 25-jarig collectantenjubi leum. In de parochiekerk „De Goede Herder" \verd een eucha ristieviering gehouden. Daarna was er een kleine receptie in het zaaltje van de Pius X-school. Beide jubilarissen ontvangen uit handen van de heer Van der Klaauw, voorzitter van het col lectantencollege een fraai Delftsblauw herinneringsbord met een afbeelding van de paro chiekerk. Gijs van Lammeren ontvangt uit handen van mr. Vrolijk, de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, de erepenning van verdienste in zilver. (Van onze correspondent) TER AAR Afgelopen week-end heeft de R.K. Muziekvereniging „Arti et Religioni" op een waardige en feestelijke wijze haar 55-jarig be staan gevierd. Zaterdagmiddag recipieerde de jubilerende vereniging in het Parochiehuis te Langeraar, alwaar tot ieders grote verrassing voorzitter Gijs van Lammeren uit handen van de commissaris van de Koning Mr. M. Vrolijk „de ere-penning van verdienste" in zilver in ontvangst mocht nemen. Bij deze gelegenheid zei de commissaris: „de indruk te hebben dat deze vereniging op handen gedragen werd" en de smetteloze uniformen van de majorettes had den al taxerend een waarderend oordeel tot gevolg. „Arti" liet zich niet onbetuigd en had voor een enorme fraaie plantenbak gezorgd, waarmee de commissaris een staaltje van de Ter Aarse plan- tencultuur als souvenir mee naar huis mocht nemen. Burgemeester H. J. van de Poel viel de eer te beurt de in nieuwe uniformen gestoken drumband en fanfare-orkest met een toepasselijk woord aan de vele aanwezigen te presenteren. Hij onderstreepte hierbij de waardevolle gemeen schapstaak, die „Arti" zich weet'. Ook de eigen inzet van Arti, onder meer bierfles- jesspoelactie, om de nodige middelen bijeen te brengen, kregen nogmaals de waardering van de burgemeester. Onder de vele gasten, die zich bij deze gelegen- heid lieten zien waren o.a. een van de oprichters, de heer J. van Deuren (oud-voorzitter en secreta ris in de begintijd), erelid en oud-burgemeester B. J. Hoogeboom en een bus vol muziekvrienden van de„Musikverein Velen", die zoals hun voor zitter Buddemeier treffend zei: „op familiebezoek was". De plechtigheden rondom dit feestelijk gebeuren kreeg nog een hoogtepunt toen de voorzitter van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid- Holland, de heer Mr. J. Th. Duynstee, onderschei dingen uitreikte aan de heren N. J. Wassenburg (zoon van de oprichter), die het gouden federatief insigne van verdienste met de toepasselijke oor konde verwierf vanwege zijn 40-jarig lidmaat schap en 18-jarig penningmeesterschap. Gijs van Lammeren (huidige voorzitter) kreeg deze onder scheiding in het zilver. De secretaris, de heer C. N. G. M. v. d. Vlugt, kreeg eveneens een onder scheiding in het zilver. De hoogste onderschei ding viel ten deel aan de heer J. V. Versluis die het gouden insigne met robijn verdiende door „Arti" 45 jaar lang met zijn lidmaatschap te steunen en voor de periode van 15 jaar, waarin hij als instructeur van de drumband zijn beste krachten heeft gegeven. De vereniging als geheel werd door voorzitter Duynstee vanwege het 55-jarig jubileum met de bronzen medaille onderscheiden. Andere hoogte punten bij deze viering waren ongetwijfeld de sfeervolle viering zondagmorgen in de parochie kerk van de H. Hadrianus te Langeraar, alwaar „Arti" concerteerde onder leiding van zijn be kwame dirigent de heer G. Stellaard. Daarna volgde een gezellig koffie-concert [Schaddenhorst snelste op 1200 m wisselslag De heer en mevrouw Van Rijn-Warmerdam uit Langeraar vieren vandaag hun vijftig-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid hiervan wordt van zes PHFN n M wn 7 Uïvifluna"a'nA!Chhlneen reC6Pt'e 969eVen Van *5E!dto £nd£ in JD^DU- l tTSA !!L2 De heer Van Rijn is jaren veehouder geweest. Hij was een van de ,e° oprichters van het bejaardencentrum „Hui?e Aarhove". Vierentwintig jaar i B „i..,.,,. maakte hij deel uit van de KVP fractie in de gemeenteraad van Ter i ïan ïan, 1 mn kinharen grecords. De onlangs van het Haagse ZIAN overgeschreven rige zwemmer van LZ'86, slaag de erin de klokken te laten stop pen op 1.20.8 waarmee hij Ge rard Bosman zijn kringrecord ontnam, op de 100 m rugslag voor jongens onder 10 jaar. zwemmer David Schaddenhorst Tenslotte behaalde Patricia Wab bezorgde zijn nieuwe vereni- derveen (Zijl/LGB) een record ging AZC het tweede kringre- op de 100 m schoolslag voor j cord sinds zijn verhuizing: Sneuvelde enige weken terug reeds het record op de 100 m rugslag voor heren (1.07.2 werd 1.01.5), nu moest Peter Wolters (Z/L) zijn record opde 200 m wisselslag afstaan (2.25.8 werd 2.22.4). meisje onder de 10 jaar. Het oude record stond op naam van Iris de Keyzer (BZPC) in 1.32.8: Patricia bracht het op 1.31.9, Margit Noll (AZC) bleef ook on der de oude recordtijd met 1.32.3, maar werd gediskwalifi ceerd. Herder wierp elf jongen Van onze correspondent LISSE Maar liefst elf jongen heeft de herder/collie van de familie De Bruin aan de Brahmsstraat 48 ter wereld ge bracht. Alle jongen zijn volko men gezond. Het voeden geeft wel problemen. Sommige hond jes worden bijgevoed met een fles. De familie De Bruin is op zoek npar een „pleegmoeder" voor een of meer puppies. ODI oogst succes met „Spel met een droom" Een klein 250 ouders en belangstellenden hebben zaterdag van de mogelijkheid gebruik gemaakt om eens nader kennis te maken met het werk van de Stichting Kinderspeelzalen Leiderdorp. In gebouw „Irene" waren stands ingericht waar de bezoekers uitgebreid informatie kregen over het werken met kinderen tot hun vierde levensjaar. Ook kon men het werk van de kinderen zelf, gemaakt in een van de zeven speelzalen van de Stichting, bekijken. I Ook de talrijk aanwezige kinderen konden in gebouw Irene zaterdag j goed uit de voeten. Voor hen was er een speelhoek ingericht. De poppenkast, die veel jonge bezoekertjes trok, was een succes. Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Vrij dagavond gaf de toneelvereni- j ging O.D.I. een voorstelling voor haar donateurs in de zaal van hotel v.d. Geest in de Zeestraat. Voor het toneelspel in 5 bedrij ven „Spel met een droom" was veel belangstelling. In „Spel met een droom" was het vooral Bert van Gijlswijk die zijn rol van j molenaar zeer sterk speelde. Zonder de anderen teicort te doen kunnen we ook het spel van Jaap van Gijlswijk als vee- Succesvolle tentoonstelling in „Googherweide" Van onze correspondent ALKEMADE De tentoonstelling van werkstukken gemaakt door bejaarden, die gisteren in de Googherweide werd gehouden is een succes geworden. Behalve bekijken konden de bezoekrs ook kopen. Hiervan maakten velen gebruik. De bejaarden van Alkemade zullen weer een vol jaar creatief bezig moeten zijn om de stapel werkstukken die werden verkocht volledig aan te vullen. Tevens was er een tentoon stelling van oude foto's van „De Veen" te bezichtigen. De foto's waren van de heer Th. Hoogenboom, een fervent verzamelaar van alles wat aan het oude Roelofarendsveen herinnert. Meisje (10) in bouwput gevallen (Van onze correspondent NOORDWIJK Bij het spelen in het Prins Willem Alexander- park viel de 10-jarige Anneke van Rooyen in een betongat van een m aanbouw zijnde villa. Het meisje liep ernstig hoofdletsel op en moest naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden wordert overgebracht. houder en Nel v.d. Linden als dienstmeid zeer goed noemen. Het publiek beloonde hun voor treffelijke spel met een hartelijk applaus. Wethouder Koelewijn spr^k na afloop waarderende woorden. De toneelvereniging O.D.I. is echter veel kritischer. Zij heeft een afvaardiging van N.C.A. (Nederlands Centrum van Ama teurtoneelverenigingen) uitgeno digd om het spel te evalueren. Wethouder Koelewijn zag daar in het bewijs van een goede instelling bij O.D.I. Zeehondje aan Noordwijks strand gevonden Van onze correspondent NOORDWIJK Een in de bad plaats vertoevende gast trof op het strand tussen Noordwijk en Katwijk een jong zeehondje aan. Het dier had enkele ver wondingen en voelde zich ken nelijk minder happy in deze contreinen. Voorzitter Langeveld van - de plaatselijke afdeling van de Ne derlandse Vereniging voor Die renbescherming bevond zich juist in dienst cn samen met een collega laadde hij het gestrande zeehondje in een politiewagen. Vervolgens nam men contact op -met het dierenpark te Wasse naar. De directie bleek bereid de vondeling te verzorgen en weldra spartelde het beestje in een bassin rond, zeer tot onge noegen van de pinquins, want deze namen ijlings de benen bij de komst van de vreemdeling. Volgens deskundigen is het een grijze kegelrob, die zich ge woonlijk ophouden aan de zuid kust van Engeland. NOORDWIJK. De brandweer werd gealarmeerd voor een brand in een aan de Schoolstraat staande boerderij, achter het leegstaan de hotel Hollander. In het benedengedeelte van het onbewoonde pand bleek een hoeveelheid papier en hout in de fik te staan en het vuur laaide reeds zo hoog op, dat het plafond begon te schroeien. De brandweer greep krachtig in en wist de brand snel te bedwingen. Vermoedelijk hebben jongens vuurtje gesookt in de verlaten boer derij, die evenals het hotel bestemd is om te worden gesloopt teneinde plaats te maken voor het bouwplan Dura. Cor Overes en Theo Waasdorp gehuldigd Van onze correspondent LISSE Tijdens een feestelij ke bijeenkomst in Rehoboth zijn zaterdag Cor Overes en Theo Waasdorp gehuldigd door de trimafdeling van de Ren- en Toervereniging „De Bollen streek". Zij fietsten het afgelo pen seizoen respectievelijk 13182 en 10645 kilometer. Ter afsluiting van het fietssei- zoen werd zaterdagmiddag in de duinen een cross gehouden. Als eerste eindigde Cock Koolloos uit Noordwijkerhout Tweede werd Nico Slingerland eveneens uit Noordwijkerhout. Johan Keine wint halve marathon Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Jo han Keine van NSL heeft zater dag de halve marathon, georga niseerd door het Naaldwijkse Olympus '70 in Terheide gewon nen. Hij liep de marathon in 1 uur, 13 minuten en 20 seconden. Tweede werd zijn clubgenoot Joop Smit, die 20 seconden meer nodig had. Martien Zuid erduin en Leo van Desnen haal den respectievelijk een zeven tiende en negentiende plaats. Warmondse Fanfare haalde bijna vijf mille binnen. Van onze correspondente Warmond - De bazar diegehou den is ten bate van Warmonds Fanfare heeft 2.500,opge bracht. Van de loterij bleef 2.000,over.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4