ZORGELOZE ZONDAG VOOR HAARLEM "Als blessure hardnekkig is, dan stop Ik voorgoed?' Hertha voor het eerst in Berlijn geklopt Elly van Bemkom uit selectie Olympische Spelen MARSH NAAR ANDERLECHT Boksbeurzen zijn voortaan gelijk Turnvergadering Ben ten Tije ook winterkampioen, COLOUR LONDEN De Belgische club Anderlecht zal de beschikking krijgen over de Engelse interna tional Rodney Marsh. Deze heeft zich op de transferlijst laten zetten na onenigheid met zijn vereniging Manchester City. Het contract tussen de Belgi sche club en de 32-jarige Britse aanvaller zal hoogstwaarschijn lijk donderdag worden gete kend. .Als er op het laatste moment niets tussen komt, zal ik zeker tekenen" aldus Marsh wiens transferwaarde wordt geschat op een kleine half miljoen gul den. Marsh mag volgens de reg lementen van de Belgische voet balbond pas het volgend seizoen in de nationale competitie uitko men, wel is hij direct inzetbaar in de volgende ronde van het Europa-cup toernooi. GENÉVE - Tijdens de later- dag in Genève gehouden verga dering van het bestuur van de Europese Boks Unie (EBU) is besloten in de toekomst in Eu ropa alleen nog maar gevechten om de wereldtitel te erkennen, die onder auspiciën van de World Boxing Council (WBC) worden gehouden. De World Boxing Association (WBA) wordt in Europa niet erkend. Voorts zullen voortaan bij par tijen om vacante Europese titels de beursen gelijk tussen de bok sers worden verdeeld. De ver houding was tot nu toe zestig procent voor de winnaar en 40 procent voor de verliezer. Adrie Huussen heeft zaterdag avond in het Wilcocentrum te Assen zijn derde bokspartij als professional gewonnen. De Ut rechtse zwaarwelter versloeg de in België wonende Italiaan Ber nard Artone door interventie van de scheidsrechter in de der de ronde. Huussen zou aanvan kelijk tegen de Antilliaan Eddy Macken uitkomen, maar deze meldde zich ziek. UTRECHT De jaarlijkse bondsvergadering van het Ko ninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (KNGV) had za terdag in Utrecht een bijzonder vlot verloop. Vrijwel alle pun ten waren hamerstukken. Al leen de begroting van 1976 leid de tot een korte discussie. Het aftredende lid mevrouw IJ. Dam werd opgevolgd door me vrouw A. W. van Verre uit Dordrecht Het KNGV nam afscheid van de heer Kurt Meijer, die 53 jaar lang in verschillende functies in het KNGV werkzaam is ge weest. De SV Berkenwoude viel tijdens de vergadering een klei ne huldiging ten deel omdat de club onlangs als 900e vereniging van het KNGV is ingeschreven. ROTTERDAM Ben ten Tije heeft na de zomertitel zondag in het Ahoy-sportpaleis te Rotter dam ook het Nederlands winter- kampioenschap sprint voor amateurs veroverd. In de finale versloeg hij Rini Langkruis ge decideerd. Langkruis had in de halve finales verrassend gewon nen van Lou Veldt Ten Tije ,had bij de laatste vier gemakke lijk Peter van Wijk verslagen. De strijd om de derde plaats werd beslist ten voordele van Lou Veldt. Den Haag Aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie veranderde weinig. Haarlem bleef lijstaanvoerder door de zege van 2—1 op PEC Zwolle. FC WV, dat een wedstrijd minder speelde volgt op een punt De Venlose ploeg had weinig moeite met SC Cambuur, dat met een nederlaag van 0—4 naar Leeuwarden werd teruggestuurd. Van de achtervolgers van het leidende duo greep alleen Wagenin- gen de volle winst (1—0) tegen SC Amersfoort Fortuna SC en FC Groningen kwamen, respectievelijk bij Willem II en Helmond Sport niet verder dan een gelijkspel van 1—1. Onderaan verkeert SW nog altijd in moeilijkheden. De ploeg van trainer Leo Halkes verloor kansloos met 0—5 bij FC Den Bosch. Ook SC Amersfoort en Volendam kwamen niet tot winst Beide ploegen behaalden in de tweede periode pas een punt FC Den Bosch SW 5—0 (3-0). 7. Van Gelder 1—0,18. Leushuis 2—0, 36. Peltzer 3—0, 51. Peltzer 4—0, 65. Van Gelder 5—0. Waarschuwing voor Ouwens (FC Den Bosch) wegens het wegtrap pen van de bal terwijl het spel stillag. Scheidsrechter Bakker, 1500 toeschouwers. Helmond Sport FC Groningen 1—1 (0—1). 20. Janssens 0—1, 75 Burhenne 1—1. Scheidsrechter Berrevoets. 2500 toeschouwers. Heerenveen Volendam 2—0 (0—0). 51. Golijanin 1—0, 66. Golija- nin 2—0. Scheidsrechter Bosman. 3000 toeschouers. Wageningen SC Amersfoort 1—0 (0—0). 53. Groenendijk 1—0. Waarschuwing voor Teunissen van Amersfoort wegens belediging van de scheidsrechter. Scheidsrechter Dijken. 3000 toeschouers. Willem II - Fortuna SC 1—1 (0-0). 61. Rogens 0—1, 87. Stovers 1—1. Scheidsrechter Draaisma. 3500 toeschouwers. FC Vlaardingen Vitesse 0—0. Scheidsrechter Mulder. 3000 toeschouwers. FC WV SC Cambuur 4—0 (0-0). 61. Verbong 1—0, 68. Pala 2—0, 70. Kurcinac 3—0 (strafschop), 89. Vercoulen 4—0. Scheids rechter Gans. 9500 toeschouwers. Haarlem PEC Zwolle 2—1 (2—1). 7. Bachöffner 0—1, 9. Pot 1—1, 23. Van den Berg 2—1. Scheidsrechter Ram. 4500 toeschouwers. Veendam Heracles 1—0 (1—0). Oldenburger 1—0. Scheidsrechter Jonker. 4000 toeschouwers. L£jii>OiLi Cuuuriii A Alkmaar Op acht juni, tijdens wedstrij den in Beverwijk gooide atlete Elly van Beuzekom van Castricum een nieuw Ne derlands record op het onderdeel speer werpen. 57.90 meter suisde de speer weg. Volgens Elly kon ze die dag nog meer en zette ze alles op alles bij haar laatste poging. Ze kreeg door haar aanloop zo'n vaart, dat ze zich waarschijnlijk in een kuiltje verstapte. Toch wierp Elly van Beuzekom de speer, maar de afzetstand die ze hierbij had aangenomen was dusda nig, dat ze een elleboogpees scheurde. Gevolg: geen wedstrijden meer en volko men rust houden. Op dat moment maakte Elly' van Beuzekom nog deel uit van de Olympische selectie. Waar Van Beuzekom al bang voor was, gebeurde drie weken geleden. Van de NSF kreeg ze schriftelijk te horen, dat ze voorlopig uit de selectie was gezet Van de KNAU heeft ze tot vandaag de dag nog niets gehoord. Elly van Beuzekom: "Dat ik uit de selectie ben gezet is een enorme teleurstelling voor me. Je moet weten, dat de NSF voor ieder lid van de selectie zorg draagt voor de begeleiding en de financiën. Nu ik er niet meer bij hoor, is dit allemaal gestopt. En juist die enorme hoge kosten, die ik op het ogenblik maak stimuleren niet bepaald een come-back". De kosten voor Van Beuzekom, die steeds naar Amsterdam op en neer moet reizen om daar samen met haar trainer Rob Pauel te kunnen trainen, bedragen 350 gulden per maand. Bij dit bedrag zijn onder meer inbegrepen, de reiskosten, massage, training in het krachtcentrum en het materiaal, hoewel dit laatste toch blijkt mee te vallen. Door inmenging van trainer Rob Pauel, zijn Puma en Temzo-sport be reid gevonden, belangeloos voor het mate riaal zorg te dragen. Stap terug Toch zijn er ook andere redenen, waarom het Elly van Beuzekom niet lekker zit, dat ze in feite een stapje terug beeft moeten doen. Elly van Beuzekom: "Ik ben me er ten volle van bewust, dat de KNAU, of beter gezegd de NTC (Nationale Technische Commissie), streng moet zijn, wat de selec tie betreft Maar ik heb op het ogenblik wel als één van de weinige tot twee keer toe de limiet van 55 meter overschreden. Ik kan dan wel een beetje kwaad worden, wanneer ik zie, dat er in de selectie mensen zijn opgenomen, die de limiet in hun on derdeel niet eens gehaald hebben". Geprikkeld Het is duidelijk, Elly van Beuzekom is geprikkeld door de houding van de KNAU. Ze is een maand eerder dan nor maal begonnen met het nieuwe seizoen, waarin ze zich opnieuw zal moeten waar maken, iets wat ze onder normale omstan digheden als geen enkel probleem ziet. Elly van Beuzekom: "Tijdens de trainin gen, die ik nu doe, werk ik op 75%. In januari/februari ga ik over tot een maxi Met een verbeten gezicht stopt doelman Colin van Derby County een schot van Arsenal speler Alan Ball. Derby versloeg Arsenal op eigen veld met 0—1. BONN De dertiende speeldag in de Bundesliga heeft voor bet leidende Borassia Monchen- gladbach een punt verlies opge leverd. De Duitse kampioen kwam tegen het vorig jaar naar de Bundesliga gepromoveerde Ba yens Urdingen uit niet ver der dan een gelijkspel (1-1). Eintracht Braunschweig profi teerde hiervan door thuis Ham burger SV met 1—0 te verslaan en daardoor met Borussia aan de top van het klassement te komen. Het doelsaldo van Bo russia is echter iets beter. Ook Bayern München verbeterde zijn positie ten opzichte van Bo russia door met 5-1 Rot Weiss Essen te kloppen. Hertha BSC verloor weer, na eerder door Ajax uit het UEFA-cup toernooi gewipt te zijn. In Berlijn was MSV Duisburg met 2-1 de ster kere club. Hertha BSC leed in Berlijn voor slechts 12.000 toeschouwers de erste thuisnederlaag van dit sei zoen. De Berlijners, die al 24 wedstrijden ongeslagen waren, werden geklopt door MSV Duis burg, dat hiermee zijn eerste overwinning in een uitwedstrijd boekte. De grootste overwinning kwam zaterdag op naam van Eintracht Frankfurt, dat thuis VFL Bo- chum met 6-0 versloeg. De be slissing viel in de eerste tien minuten na rust, toen de Frank- forters hun voorsprong van 1-0 uitbouwden tot 4-0. Bayern München bewees weer op de weg terug te zijn. Rot Weiss Essen werd met 5-1 over klast Voor de houders van de Europese beker voor landskam pioenen scoorden Wunder (2), Torstensson, Dümberger (uit een strafschop) en Rummenige. Het tegendoelpunt werd ge maakt door de „Nederlander" Willy Lippens. De top van het klassement is nu: 1. Borussia Mönchengladbach 13 gespeeld 18 punten; 2. Ein tracht Braunschweig 13 18; 3. Bayern München 13 17; 4. Hamburger SV 13 15; 5. Schalke 04 13 - 14; 6. FC Kai- serslautern 13 14. Onderaan is de situatie als volgt: 16. Hannover 96 13 10; 17. VFL Bochum 13 - 10; 18. Kic kers Offenbach 13 9. Doelman Bryan King van Coventry City werpt zich voor de voeten van West Ham speler Keith Robson om de bal te veroveren. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel van 1—1. Engeland LONDEN Manchester United moet voorlopig in de Engelse eerste divisie met een wat meer bescheiden rol genoegen nemen. De Mancunians verloren bij Li verpool ondubbelzinnig met 3-1 en moeten nu op de ranglijst vier clubs voor laten gaan. De leiding is in handen van West Ham United, dat thuis overi gens niet verder kwam dan 1-1 tegen Conventry City. West Ham heeft 22 punten uit 15 wedstrijden. Derby County was de uitschake ling in het Europacuptoernooi voor landskampioenen (door Real Madrid) kennelijk weer wat te boven en won bij Arsenal met 1-0. Derby bezet de tweede positie met 22 punten uit 16 duels. De situatie aan de kop is bijzonder spannend, want na West Ham en Derby volgen drie clubs met een punt minder: Li verpool, Queens Park Rangers en dan Manchester United. Liverpool leidde al snel tegen Manchester United door een treffer van Steve Heighway. Een minuut na de pauze ver hoogde John Toshack, een spe ler uit Wales, deze voorsprong. Vijf minuten later kwamen de Mancunians terug door Steve Coppell, maar met nog twaalf minuten te spelen maakte inter national Kevin Keegan de 49.000 supporters definitief zeer geluk kig. De stand aan de kop is: 1. West Ham United 15 gespeeld, 22 punten; 2. Derby County 16 22; 3. Liverpool 15 21; 4. Queens Park Rangers 16 21; 5. Manchester United 16 21. BRUSSEL De dertiende speeldag in de Belgische voet balcompetitie werd gekenmerkt door enkele opmerkelijke uit slagen. Landskampioen RWD Molenbeek verloor thuis van Beveren (0-2), Anderlecht haal de uit bij FC Antwerp (3-0) en Club Brugge bewees opnieuw de goede vorm door thuis Ber- chem terug te wijzen (4-0). Beveren zorgde voor de grootste verrassing door in Brussel RWDM te verslaan. De lands kampioen bezorgde zijn aan hang voor de tweede keer bin nen vier dagen een teleurstel ling. Woensdag won Hajduk Split het Europa cuptreffen met 3-2, hetgeen tevens de uitschake ling van de Belgen betekende, gisteren had de ploeg tegen Be veren wederom niets in te bren gen. Een blunder van doelman Leonard gaf de bezoekers een voorsprong van 0-1. Hij liet een schot van Cluytens glippen. Tien minuten voor het einde scoorde Janssens voor de twee de keer. Stand aan de kop is: 1. Lokeren 18 punten, 2. Club Brugge en Waregem 17 (uit 12), 4. Anderlecht 16 (uit 12), 5. Be veren 16, 6. RWD Molenbeek 15 (uit 12), 7. Lierse 15. Spanje MADRID Vier dagen na de sensationele triomf op Derby County (5-1) verspeelde Real Madrid bij Sevilla een punt: 1-1. Dit resultaat had geen ern stige gevolgen voor de Madri- leense toppositie, omdat aarts rivaal Barcelona thuis tegen Hercules eveneens niet verder kwam dan een gelijkspel van 1-1. De andere Barcelonese con current, RCD Espanol is voorlo pig uitgerangeerd. De uitwed strijd tegen Sporting Gijon werd een kwelling: 1-6. Barcelona verkeek zich in „Nou Camp" op de wilskracht van Hercules Alicante. De formatie van Hennes Weisweiler had zelfs de grootste moeite met het dit seizoen verrassend sterke Hercules. De bezoekers namen een voorsprong, maar tien mi nuten voor tijd zorgde Marcial voor de gelijkmaker. Johan Neeskens was de beste man van het veld. De stand aan de kop is: 1. Real Madrid 14 punten, 2. CF Barcelona 12, 3. Hercules 12, 4. Athletico de Bilbao 11. male krachttraining. In maart'gaan we dan over op een lichtere training, zodat je in het voorjaar tijdens de wedstrijden opti maal een krachtexplosie kan maken." Voor half juni moet Elly van Beuzekom er dus in geslaagd zijn de limiet regelmatig door broken te hebben en het liefst in interna tionale wedstrijden. Elly van Beuzekom: "Als compensatie voor het feit, dat ik uit de selectie gezet ben, is met toegezegd dat er gezorgd zou worden dat ik in een grote wedstrijd uit zou mogen komen. Nu vraag ik me af, waar ze die zo vroeg in het seizoen vandaan moeten halen". Op het ogenblik staat Elly van Beuzekom met haar worp van 57,90 meter op de negende plaats op de wereldranglijst We reldrecordhoudster is Ruth Fuchs uit Oost- Duitsland, die met haar worp van 67 meter op eenzame hoogte staat op dit onderdeel. Volgens de insiders moet Elly van Beuze kom ook in staat worden geacht in de toekomst de zestig meterlijn te overschrij den. Zes weken Normaal gesproken had de blessure in ongeveer zes weken genezen kunnen zijn. De praktijk wijst echter anders uit, want tot heden blijft de arm haar dwars zitten, wat niet bevorderlijk is voor een optimale voorbereiding. Elly van Beuzekom: "Half november moet is teleurgesteld. "De hoge kosten stimuleren niet bepaald een De 24-jarige Elly van Beuzekom come-back". ik de uitslag uitbrengen, of ik nog last van m'n arm heb. Omdat ik niet verwacht, dat het over drie weken beter zal gaan, zal een nieuwe behandeling moeten volgen. De kans bestaat dan, dat ik geopereerd moet worden. Om een goede krachtexplosie te kunnen doorstaan, moet je over een geheel genezen arm beschikken. Daarom ga ik er ook van uit, dat ik zeker 90% zekerheid moet hebben, dat m'n arm geneest, gebeurt dit niet, dan is dat jammer, maar dan stop ik. Het is wél zo, dat ik nog langer mee wil en niet dat ik op m'n veertigste mijn arm niet meer kan gebruiken. JAAP DE GROOT

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14