Noordwijkerhout en „Bavo" vieren samen carnavals-feest Veel te weinig speelruimte in Zoeterwoude Liever twee ldeine trekpleisters dan één heel grote Digros" Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over onze prijzen uitgaan is in (Srilln DUNA-DELI Nieuwbouw Huize Overduin voorjaar 1977 gereed MIDDENSTANDERS NOORDWUK: Investerings-plan Wassenaar voor 1976 beloopt 11 miljoen Wassenaar verhoogt subsidies noteert u evet PIERROT de koning hmmi fianen Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT De bewoners van de psychiatrische inrichting "St. Ba- vo" gaan weer dolle tijden tegemoet Aanstaande dinsdag, de elfde van de elfde, worden de nieuwe raad van elf en de nieuwe prins carnaval van "De Keie- bijters van St Bavo" gekozen. Zij zijn verantwoordelijk voor de organisatie van een grootse camavalsfeestweek eind februari. Aan de installatie van de nieuwe prins en zijn gevolg zit een extra feestelijk tintje. "De Keiebijters" vieren namelijk dit jaar hun elf-jarig bestaan. Een zoals iedereen behoort te weten is juist "elf' een magisch getal voor de aanhangers van het carnavalsfeest. Alle oud-Keiebij- ters zijn dit jaar uitgenodigd de tijd van pret en jool te komen inwijden. De carnavalsvereniging "De Keiebijters" is elf jaar geleden opgericht door perso neelsleden van "St Bavo", die intern woonden omdat zij uit het zuiden des lands kwamen. Het feest van hun geboor testreek hielden zij voordien in een klein kringetje in ere. Maar in 1964 werd beslo ten ook de bewoners van de St. Bavo thans ongeveer zevenhonderd bij de feestvreugde te betrekken. Eerst waren dat maar enkele "uitverkorenen" van de verschillende afdelingen, maar naarmate de therapie in de inrichting veranderde maakten steeds meer bewoners kennis met het carnaval. "Enkele jaren geleden moesten we de bewoners er bij wijze van spreken nog bij slepen", aldus Dik Klin kenberg. "Nu staan de meesten om zeven uur al voor de deur als ze weten dat het om acht uur gaat beginnen". Het streven van de "Keiebijters" is zoveel mogelijk Noordwijkerhouters bij het car navalsfeest in de St Bavo" te betrekken. "We willen beschouwd worden als een buurtschap van Noordwijkerhout en niet als een geitaleerd eiland. Er staat wel een hek rond de Bavo, maar dat wil nog niet zeggen, dat het hier verboden terrein is". In dat kader hebben "De Keiebijters vaq St Bavo" de Noordwijkerhoutse carna valsvereniging "De Kaninefaten" ver zocht op hun jaarlijkse elf-kroegen-tocht ook St Bavo aan te doen. De zondag voor aswoensdag is er een grote feestmiddag voor bewoners, perso neelsleden en bezoekers. De boerenblaas- kapel "De Keietoeters" zal dan een deun tje weggeven en de dansmarietjes geven ,een show. "Vooral dat laatste vinden de bewoners prachtig", aldus Dik Klinken berg. Voor de bejaarden en bedlegerige bewo ners hebben "De Keiebijters" een middag met enkele artiesten van radio en televi sie in petto. Er komt een kindermiddag en diverse feestavondjes voor personeel sleden en bewoners. Hoewel het streven van de "Keiebijters van St Bavo" is het carnavals feest in de Bav o steeds meer te integreren met dat erbuiten, menen Dik Klinkenberg en zijn medepretmakers dat de carnavals vereniging zijn belangrijke functie zal blijven behouden. "Wat wij doen is spe cialistisch werk. Je zou het een therapie kunnen noemen. Vooral wanneer we feest hebben gevierd met de bejaarden en de bedlegerigen zijn we bek af. Die moeten namelijk echt geactiveerd wor den, evenals de bewoners die voor het eerst een carnaval meemaken. "De Kani nefaten" hebben het al druk zat in het dorp. En wij op onze beurt zouden er niet aan moeten denken dat we voor heel Noordwijkerhout een carnaval moeten organiseren". LIES BETH VOGELS Prins Cornelis XIII en prinses Ria met hun gevolg. Zij zullen aanstaande dinsdag plaats moeten maken voor nieuwe gangmakers in de St. Bavo". Van onze correspondent Zoeterwoude De kinderen in Zoeterwoude beschikken over te weinig speelruimte. E. A Borgerstraat 28a Katwijk aan Zee Tol. 01718-16996. Zondags gesloten Balancing Ptckepieln 8, NoordwIJk aan Zee Iedere zaterdag en zondag geopend vanaf 20.00 uur Verschillende orkesten en disc-jockey Ruimze zalen voor feestavonden en recepties Telefoon 01719-2600, b.g.g. 5006 V PETIT 0 Recepties en O partijen Geopend van 12.00-02.00 uur Vrijd. en zat. van 17.0003.00 uur 's Maandags gesloten Ruime parkeergelegenheid. Bil «toplichten Den Deyl Eig. gastheer Benito Franken wSüT* 475 01751-14070 Restaurant Bernsen Voor uw huwelijksdiner, recepties, koud-buffet en hors-d'oeuvre BREESTRAAT157 -LEIDEN Voer zakendiners, partijen en sfeervolle recepties Café-Restaurant „De Roode Leeuw" U kunt ook recreëren in onze biljart-zaal (4 biljarts!) Dorpsstraat 55 Oegstgaest Tel.: 153304 Er zijn twee huizen waar u lekker eet het uwe en het onze Tel. 01713-2363 RESTAURANTOTEL „DEGRAVENPLAS" Langeraarseweg 1 Langeraar Tafelreservering TEL 01722-2120 Restaurant direct gelegen a/d plassen Geraffineerde keuken zelfde directie „de Gravenmolen" Amsterdam Dat heeft een enquête uitgewe zen die door de Zoeterwoude- naar J.C.A. van Beek is gehou den onder de ouders van vier scholen in deze gemeente. Te weten de Corbulo-, de Sjaloom-, en Aloysius- en de Hummelhof- school. In totaal werden onder de ouders 800 formulieren ver spreid. Daarvan zijn er 176 inge vuld teruggestuurd. Van deze 176 geënquêteerden zei 85% de aanwezige speelruimte in Zoe terwoude niet toereikend te vin den. Het afsluiten van straten voor het verkeer, om daardoor de spelende kinderen te beveiligen werd door het merendeel van de ouders van de hand gewezen. Wel is een kleine meerderheid voorstander van het aanbrengen van verkeersdrempels in straten die niet voor het doorgaande verkeer bestemd zijn. Gevraagd naar een locatie voor het creëren van nieuwe speel ruimte gaven velen in overwe ging daarvoor het terrein achter „Westeinde 1" aan te wenden of dat nabij de Sjaloomschool. De uitslag van de enquête heeft men inmiddels doen toekomen aan de gemeenteraad van Zoe terwoude. B. en w. hebben ge zegd zich op de uitslag van de enquête te zullen beraden en hun conclusies aan de raad me de te delen. Door projecten schema 1976 in Voorschoten moet misschien het rode potlood Van onze correspondent VOORSCHOTEN - In het pro jectenschema dat b. en w. van Voorschoten hebben opgesteld voor 1976 zal volgens de raads commissie openbare werken nog wel het een en ander moe ten worden geschrapt Onder de projecten die het col lege in 1976 wil aanvatten zijn enige rekonstrukties van o.a. het kruispunt Raadhuislaan/Leidse- weg en de aanleg van de Trompweg, de verbinding van de Noord-Hoflandbrug tot aan de Admiraal de Ruytersingel. In totaal een investering van meer dan 1 miljoen. Wethouder Eveleens zei tijdens de gisteren gehouden vergade ring van de commissie deze niet consequent te vinden. Hij ver wees in dit verband naar de lijn welke de gemeenteraad uitge stippeld heeft in de periode dat gevraagd werd om deel te ne men aan het experimenteerpro- jekt openbaar vervoer. Alleen al voor de reconstruktie van de Trompweg wordt een investe ring gevraagd van 2 x 350.000. Bij de commissieleden bleef de twijfel of er niet meer noodza kelijker investeringen te beden ken zouden zijn. Nog sterker was het verweer bij de verbete ringen welke nodig zijn aan het Instruktiebad. Ook voor vol gend jaar wordt weer 300.000 gevraagd. De commissieleden zijn inmiddels „kopschuw" ge worden, want jaarlijks blijken er weer onvolkomendheden te ontstaan in het druk bezochte bad. De aanpassing van de Schoolstraat verkreeg wel de goedkeuring zonder voorbehoud van de commissie. De mede werking van de ondernemers vereniging staat nu vast, waar door het ministerie waarschijn lijk in het kader van de werk loosheidsbestrijding een extra dotatie zal verlenen. Elckerlyc speelt in Sassenheim SASSENHEIM De toneel groep „Elckerlyc" zet binnen kort in huize „Cees en Ineke" het stuk Kruis of Munt op de planken. Dat gebeurt op zondag 16 en dinsdag 18 november. Zondag is de aanvang vastge steld op half negen 's avonds en dinsdag op acht uur 's avonds. Zo komt het Psychiatrisch Centrum voor van een socio-therapeutisch centrum atsme- drachtgever is de Vereniging Ned. Herv. geestelijk gestoorde bejaarden "Overduin" in de de aansluiting van het bestaande gebouw Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken in Katwijk er uit te zien. Met de verbouwing van hierop. De bouwtijd is geraamd op 16 maan- Soesterberg. Architect is de heer A. van deze inrichting is begin september begon- den. De kosten die met een en ander ge- Essen uit Voorburg. De bouw wordt uitge- nen. De werkzaamheden omvatten de bouw paard gaan belopen de 4,3 miljoen. Op- voerd door IBB-Kondor in Leiden. Zevenhonderd kerststerren voor Leger des Heils DU zijn kolonel Bosschart van het Leger des Heils en voorzitter J. W. Atema van de gisteren geopende bloemen-tentoonstelling in Aals meer. De kerstster tussen hen in, is er één van de 700 die de kolonel mee mag nemen naar Amsterdam. Ze zijn haar geschonken ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad. Zij zal ze verdelen onder de Amsterdamse hulpvragers van het Leger des Heils. De Aalsmeerse tentoonstelling werd geopend door de heer J. Maarse, de voorzitter van de Coöp. Ver. "Verenigde Bloemenveilingen Aalsmeer". Die wees in zijn toespraak onder meer op de zorgelijke situatie die voor veel bloemenkwekers is ontstaan als gevolg van de explosieve stijging van de loonkosten en energie-prijzen de laatste jaren. "In 1965 was het uurloon in de bloemensector in Nederland met 3,45 het op één na laagste in West-Europa", zo merkte de heer Maarse op. "Nu, in 1975 heeft ons land met 12,45 het.op één na hoogste uurloon". GAT IN WEGDEK SASSENHEIM: WAGEN PARDOES ERIN Van onze correspondent Sassenheim Op het kruispunt Neptunus/Jupiterstraat in Sassen heim heeft gisteren een personenwagen behoorlijke schade opgelo pen toen de béstuurder ervan in een plotseling ontstaan gat in het wegdek reed. Het wegdek scheurde daar kapot nadat een daaronder gelegen waterleidingbuis was gesprongen. Het ongeval deed zich voor op het moment dat ambtenaren van de gemeente bezig waren waar schuwingsborden te plaatsen. Er moest een kraanwagen aan te pas komen om de wagen weer uit het gat te verwijderen. Niemand raakte gewond. ii IADVERTENTIESJ Van onze correspondent NOORDWIJK - De Nota Win kelvoorzieningen, die op 25 no vember a.s. in de vergadering van de gemeenteraad aan de orde komt, is reeds onderwerp van uitvoerige discussie ge weest bij de winkeliers in Noordwijk-Binnen, verenigd in het KIN-Comité. De gemeentelijke plannen om in de Kerkstraat een Digros-be- drijf toe te laten als „trekker", stonden centraal in deze ge- dachtenwisseling. Daarnaast waren het de voorgenomen be perkingen ten aanzien van de uitbreiding van winkelbedrijven buiten de hoofdwinkelkem Kerkstraat, die zeer kritisch on der de loep werden genomen. Na een urenlange bespreking bleek, dat de aanwezige winke liers in meerderheid wel ac- coord konden gaan met de_pla- nologische maatregelen, die de vestiging van een „trekker" in de Kerkstraat mogelijk moeten maken. Met dien verstande ech ter, dat dit niet per sé een Di- gros-bedrijf behoeft te zijn. Er zijn nog meerdere gegadigden voor een dergelijke positie. Aan zo'n trekker dienen, vol gens de middenstanders eisen te worden gesteld, zowel wat de situering als de grootte betreft. Zo zal zeker moeten zijn dat het als „trekker" fungerende bedrijf publiek naar de Kerkstraat lok te. Dit houdt in dat het uitslui-' tend via de Kerkstraat bereik baar moet zijn. Anderzijds mag de oppervlakte niet zó groot zijn, dat andere winkelkernen door het derven van omzet minder aantrekkelijk gaan worden voor de consu ment. In dit verband achtte men een Digros-zaak van 950 m2 ver antwoord. Liever zag men in plaats daar van een tweetal trekkers van meer bescheiden omvang. De vrees werd evenwel geuit, dat de gemeente een Digros-vesti- ging niet onder alle omstandig heden zal kunnen tegengaan. Het bestuur van het KIN-Comi té zal in overleg met „Noord- wijk Actief' haar standpunt krachtig bij het gemeentebe stuur gaan bepleiten. (ADVERTENTIE B.V. Autom. Imp. H. A. Maasland Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.-H.) Tel.: 01718-13900/16275. Wassenaar Uit een investeringsschema, dat burgemeester en wethouders tegelijk met de begrotingen voor 1976 aan de gemeente raad hebben toegezonden blijkt, dat voor het jaar 1976 rekening wordt gehouden met een totaal aan kapitaalsuitgaven van 11.097.000. Een bedrag van 1 miljoen zal, naar burgemeester en wethouders verwachten, nodig zijn voor de reconstructie van de Deylerweg tussen het Rozenplein en de toekomstige randweg. Verder is 400.000.- geraamd voor de doortrekking van de Deylerweg tot het Ammonslaantje. Dit laatste is o.m. nodig voor de ontsluiting van het terrein van de voormalige tramremise, waarop, zoals bekend, het nieuwe S Adèlbertcollege zal verrijzen. Een bedrag van eveneens 1 miljoen staat in het investeringsplan voor het in exploitatie brengen van het gebied dat met Spinbaan" wordt aangeduid. Nogmaals 1 miljoen is in het schema opgeno men voor het vernieuwen van rioolleidingen in en buiten de kom van het dorp. Voor de verwezenlijking van het „recreatieplan Zijlwatering" is voor 1976 een bedrag van 500.000.- uitgetrokken, dat is ongeveer 1/5 deel van wat in totaal benodigd zal zijn. Voor de uitbreiding van het raadhuis waarmee in totaal 10 miljoen gemoeid zal zijn is voor het volgend jaar een bedrag van 500.000.- in het investeringsschema opgenomen. De overige 9,5 miljoen denken burgemeester en wethouders in 1977 en 1978 uit te geven. Van onze correspondent Wassenaar Zoals te doen ge bruikelijk hebben burgemeester en wethouders in verband met de komende begrotingsbehande ling een overzicht opgesteld van alle aanvragen om subsidie c.q. verhoging van een reeds toege kende subsidie, welke door de gemeenteraad behandeld dienen te worden. Voor de streekmuziekschool Leiden en omstreken die zoals bekend in Wassenaar mu zieklessen verzorgt wordt een tot 68.900.- verhoogd subsidie voorgesteld. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1975 willen burgemeester en wethouders het subsidiebedrag voor de Was- senaarse Raad voor jeugd en Jongeren verhogen van 600.- tot 2000.- Afwijzend staan burgemeester en wethouders tegenover subsi dieverzoeken van de Nederland se Vereniging Bescherming Voetgangers, de Bond tegen het vloeken, De Leidse wetswinkel en de Vereniging Het Neder landse Blindenwezen. Het subsidie voor 1976 voor de Stichting Het Wassenaarse Kruiswerk willen burgemeester en wethouders voorlopig bepa len op 280.240.- Het subsidie bedrag voor het Dierenpark Wassenaar, dat voor 1975 40.000.- bedroeg, zal in 1976 50.000.- bedragen, het subsidie voor de Koninklijke Nederland se Harddraverij- en Renvereni- ging zal worden verhoogd van 30.000.- tot 40.000.- uiteraard onder voorbehoud van goedkeu ring van de voorstellen door de gemeenteraad. eee HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293 LEIDEN "Gero Royal Alben Arzborg - Zwlosel - Makkum - Revelll en 1001 andere geschenken UITZENDBUREAU Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu Speciaalzaak In kinderschoenen A. J. BOONS gespecialiseerd in 5 wijdtematen Rijnstraat 3, Lelden, tel. 071- 124162 's maandags de gehele dag gesloten Het bloemen- centrum Voor al uw: bloemen bloemstukken 4 grafwerk 4 bruidswerk Tevens het adres voor aarde, turfmolm, tuingrond, etc. LAGE RIJNDIJK 10 B TEL 121434 KOOP RECHTSTREEKS UW ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN Centrum van fabrikage imDo'rt en verkoop Trouwauto's Taxi's DE GROOT Beestenmarkt 3 Leiden Tel. 123300 PrIJsvoorbeeldons prijzen vanaf SNELDRUK 100 ex. 18,- AFFICHES 500 ex. 200,- STICKERS 1000 ex. 150,- excl. B.T.W. DRUKKERIJ DELTABACH LEIDEN HOGE RIJNDIJK 76 FOTO/FILM/FONO STERE0*CASSETTE SPELER voor in de auto, 2x5 watt, compl. met luidsprekers 118.- Roelofarendsveen 201 Noordeinde 01713-3940 Hazerswoude 88 Dorpsstraat 01728-9701

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4