FC TWENTE MISTE DE
KANS OP AANSLUITING
Sportwereld
Biljarter
Hoet leidt
Resultaten
Hilversum
EUROPA CUP I
EUROPACUP II
UEFACUP
CGÜRAiNÏ
DEVENTER Tien wedstrijden
lang heeft Go Ahead Eagles rijn
aanhang laten wachten op de
eerste overwinning van het sei
zoen. Gisteravond, in de met
16.040 toeschouwers goed bezet
te Adelaarshorst was het meteen
goed raak ook. Door een doel
punt van Eagles' Joegoslavische
centrumspits Josko Gluic werd
de oostelijke derby tegen FC
Twente in een klinkende triomf
van 1-0 omgezet.
Aanvankelijk zag het er overigens in het
geheel niet naar uit dat de Deventenaren
tot succes zouden komen, want met name
in de eerste twintig minuten hadden de
Twentenaren een groot overwicht, zonder
dat er nu direct levensgrote kansen ont
stonden. Na een klein half uur raakte FC
Twente, dat moest aantreden zonder de
geblesseerde Epi Drost, danig in verval.
Go Ahead Eagles kreeg de kans voor
aanvallende acties, waarvan die van
Teun Kist die daarvoor de gele kaart had
gekregen wegens vloeren van zijn directe
opponent Frans Thijssen, verreweg de
beste was.
De "klevende" middenvelder knalde hard
in nadat Achterberg in eerste instantie
een inzet van Van Deinsen had afge
weerd, via de kruising vloog de bal over.
Na de hervatting kreeg Go Ahead Eagles
meer vat op het teleurstellende spel van
de Twentenaren. Na twintig minuten ge
beurde waar heel Go Ahead Eagles op
had gewacht. Van Deinsen nam halver
wege de Twentse helft een vrije trap,
Gluic veerde precies op tijd omhoog en
deponeerde de bal achter de misgrabbe-
lende Gross in het doel: 1-0. FC Twente
ontketende daarna een hevig offensief,
maar met vrij groot gemak hield Go
Ahead Eagles stand. Het gevaarlijkste
moment ontstond toen doplman Henny
Spijkerman zijn enige foutje van de wed»
strijd maakte en de bal liet glippen. FC
Twente kon daarvan niet profiteren en
bleek ook machteloos toen de voor de
falende Pahlplatz ingezette Gritter een
fraaie kans kreeg. Spijkerman was an
dermaal paraat om de niet al te best
ingeschoten bal te keren. Aan de andere
kant kreeg Go Ahead Eagles zo waar nog
betere mogelijkheden. Gluic verscheen
alleen voor Gross, maar vuurde onbe
suisd naast, uit een vrije trap miste Amtz
het doel op enkele centimeters. Geest
man, ingevallen voor Fuhler, was ook al
dichtbij succes.
Trainer Leo Beenhakker van Go Ahead
Eagles na afloop: „Na de met vier-twee
verloren wedstrijd tegen Eindhoven heb
ben we de puntjes behoorlijk op de i
gezet. Tegen Telstar, afgelopen zondag,
ging het al vrij goed, nu kan ik het me
niet beter wensen". Spitz Kohn, zijn colle
ga van FC Twente, haalde het grote
aantal blessures dat zijn selectie teistert
aan, maar wilde dit toch niet als excuus
voor de verrassende nederlaag aanne
men. „Het is natuurlijk jammer, dat we
hebben verloren maar er is nog geen
kind overboord".
Scoreverloop: Deventer Go Ahead Eagles
F.C Twente 1—0 (0—0), 65. Gluic 1-0. Scheids
rechter Berrevoets. Toeschouwers: 16.000.
Go Ahead Eagles: Spijkerman; Wamas, Rett-
kowsky, Oude Wesselink, Strijdveen; Kist,
Amtz, Van Deinsen; Bakker Gluic (Hendriks),
Fuhler (Geestman).
FC Twente: Gross; Bruggink, Van IersseL,
Overweg, Oranen; Thijssen, Achterberg, Mu-
hren (Aabech); Bos, Jeuring, Pahlplatz (Grit
ter).
Stand Eredivisie
Ajax 10 7 2 1 16 27—11
FC Twente 10 6 2 2 14 19— 8
Feyenoord 10 6 2 2 14 23—14
PSV 10 3 3 2 13 27-10
NEC 10 3 6 1 12 15-11
Roda JC 10 4 3 3 11 16-13
Sparta 10 3 5 2 11 14-13
Eindhoven 10 4 3 3 11 14—20
AZ'67 10 3 4 3 10 11—10
FC Den Haag 10 3 3 4 9 15—14
FC Amsterdam 10 3 3 4 9 15—15
Telstar 10 2 5 3 9 19—20
MW 10 3 3 4 9 14-17
De Graafschap 10 2 5 3 9 17—28
G A Eagles 10 1 5 4 7 13—20
NAC 10 1 5 4 7 5-13
FC Utrecht 10 2 2 6 6 14-25
Excelsior 10 1 1 8 3 5—21
Jaap Bos tracht de verdediging van Go Ahead Eagles te verschalken, maar ook zijn poging zal niets
uithalen. FC Twente leed een kostbare nederlaag.
ALBLASSERDAM - De tafel-
tennisinterland Nederland—Po-1
len eindigde in 3—2 voor de
dames en 3—6 voor de heren.
UTRECHT De selectieploeg
atletiek voor Montreal bestaat
uit de dames Commandeur,
Janssen, Van Doorn, Blaauw,
Sterk, Stalman en de heren Her
mens, Tebroke, Nusse, Schutter,
Hoving, Scharn, Wielart, v.d.
Goolberg, Vriend en Kalf.
LEEUWARDEN - Klaas Visser
maakt zijn rentree als schaat-
strainer.
MONTREAL Het Olympisch
stadion en zwembad zullen niet
tijdig klaar zijn. In een tussen
tijds apport wordt het advies
gegeven uit te zien naar vervan
gende accommodatie.
HENGELO Rob Janssen uit
Enschede is voorlopig aange
steld als coach van het heren-
handbalteam na de plotselinge
dood van Heinz Henneberg.
DEN HAAG - De Nederlandse
karateploeg treedt zaterdag in
de Vliegermolen in Voorburg
aan tegen België en Frankrijk
i.p.v. West-Duitsland dat zich af
meldde.
ZAANSTAD Klaas Molenaar
heeft zijn functie van voorzitter
van FBO neergelegd en tevens
bedanks als lid van de raad
betaald voetbal. De reden zal hij
later bekend maken.
DELFT Pioneer Punch heeft
de 23-jarige Amerikaanse bas
ketballer Otis Johnsson aange
trokken voor de tegenvallende
Fred Taylor.
AMSTERDAM - Barry Huls-
li off is kandidaat voor een
plaats in het bestuur van de
WCS.
AMSTERDAM Op 11 novem
ber' wordt de zaak-Jan Mulder
door de arbritragecommissie be
handeld. Mulder, die door de
artsen van Ajax werd afge
keurd wil ontbinding van zijn
contract en een vrije transfer.
EINDHOVEN - Gerrie de Goe
de is door trainer Rinus Gosens
van Eindhoven uit de A-selectie
gezet om disciplinaire redenen.
ARNHEM Clement Wester
hof f neemt tijdelijk de functie
van trainer Jan de Bouter van
Vitesse waar. Db Bouter moet
op medisch advies rust houden.
DEN HAAG - RVC heeft giste
ren doelpuntloos gelijk gespeeld
tegen het Nederlandse studente
nelftal.
(Van onze biljartmedewerker)
DEN HAAG In het toernooi
om de Haagse biljarttitel drie
banden klein tweede klasse
heeft Hans Hoet na vier ronden
de leiding. Hij verzamelde zeven
matchpunten. Cusell, Osse en
Claassen blijven slechts een
punt achter. Vrijdagavond
wordt op Hollands Spoor de
strijd voortgezet.
Het districtsteam van Den
Haag, Samonda, verloor de uit
wedstrijd driebanden tegen het
Bredase DCB in groep C van de
strijd om de KNVB-beker met
5-4. Uitslagen: Brosens-Douw
60-34/60; Martens-Ter Hoek 50-
45/85) Michielsen-Cornelisse 49-
40/91; Clarijs-Verboom 30-40/64.
Uitslagen van
Haags schaken
DEN HAAG De uitslagen van
de zevende ronde van het toer
nooi om de Haagse schaaktitels
zijn:
Hoofdgroep
Kohier—Van der Lely 10. De Zeeu-
w—Dickhoff 0—1. Van der Berg
Harteveld l—O. Van der Wees—Van
Dop afgebr. Van der Vliet—De Ko
ning 1—0.
De stand aan de kop: 1. Dickhoff 6.
2. Van der Vliet 5 1/2. 3. Van Dop
5x.
Kandidatengroep I
Den Ouden—Van Wees 0—1. D. Gy-
sen—Vermeulen 0—1. A. Verhage-
n—Vreugdenhil 1—0. Snel—Van Dijk
1—0. Van Es—Dombroek 1—0.
De stand aan de kop
1. Snel 6x. 2. Vermeulen 6. 3. Van
Es 5 1/2.
Kandidatengroep II
Krame—Bleijenga 0—1 G. Gysen
Van de Marei 0—1. Eldring—Joustra
afgebr. M. Verhagen—Hampel 0—1.
Thierry—Van de Broek afgebr.
De stand aan de kop: 1. Eldring 5x.
2. Van de Marei 5x. 3. Joustra 41/2.
Jeugdgroep
Erik van der Raaf—Bart-Piet Mulder
1—0. Giel Spaans— Aldrink de Jongh
1—0. Martin Dijkhuizen—Peter Gelp-
ke afgebr. Maurits Wind—Johan de
Groot 1/2—1/2. Spencer van Erven-
Jeroen Groot afgebr. Michiel Win
d—Frans Hoyink van Papendrecht
0—1. Henk Suurmond—Erik Kore-
man 1—0. Martin Voorn—Martin
Pohlkamp 10.
Hier is de stand aan de kop: 1. Erik
van der Raaf 6. 2. Giel Spaans 5. 3.
Aldrik de Jongh 41/2. 4. Martin
Dijkhuizen 4x.
HILVERSUM De resultaten
van de gisteravond gehouden
koersen in Hilversum zijn:
"Treffersprijs" 2000 m, le afd: 1.
Maestro Belwin (P. van Petten)
1.24.1, 2. Mogambo, 3. Nelly Fortuna.
Winn. 12,00 pl 2,90 1,70 1,60 kopp
76,70 trio 379,00.
"Week In-Week Uit-prijs" 2000 m. le
afd: 1. Nouveau Rheteur (J. Hen-
drikx) 1.24.7, 2. Nimble Boy, 3. Nant
Buitenzorg. Winn 4,90 pl 1,90, 1,20
1,50 kopp 5,50.
"Pandaprijs" 2920 m: 1. Meindert O
(W. Hauber) 1.25.8, 2. Mike Nardin-
clant, 3. Marie Sophie. Winn 2.50 pl
1,60 1,80 1,50 kopp 6,70 trio 41,50.
"Week In-W'eek Uit-prijs" 2000 m, 2e
afd: 1. Nancy uit Laren (J. van
Dooyeweerd) 1.23.5, 2. Mannus
Roodnoot, 3 Napoleon. Winn 3,40 pl
2,40 7,90 4,10 kopp 89,30.
"Sportredactieprijs" 2020 m: 1 Ko
ningsarend B (H. Langeweg) 1.24.3,
2. Lion Victory, 3. Koby N. Winn 5,80
pl 2,50 5,30 2,70 kopp 138,60 trio
3024,20.
"Grote Prijs van de Gooi- en Eem-
lander" 2440 m finale: 1. Henri Bui
tenzorg (J.Wagenaar) 1.19.3, 2. Leos
H, 3. Jewelprise. Winn 1,40 pl 1,20
I,80 2,80 kopp 6,60.
"Suske en Wiskeprijs" 1600 m: 1.
Marcel Regma (A. Knijnenburg)
1.21.2, 2. Idaho, 3 Lady Heieen V.
Winn 2,50 pl 2,30 2,80 4,90 kopp 17,20
trio 828,60.
"Ferdinand-prijs" 2440 m: 1. Mission
(J.J. v.d. Loo) 1.24,6, 2. Lexinton M,
3. Lionos van Amstel. Winn 5,00 pl
1,80 1,50 2,00 kopp 10,40.
Totalisator-omzet 359.569,00.
(Tweede uitslag tussen haakjes is resultaat eerste duel)
Glasgow Rangers (Schotl.I—St. Etienne (Fra.) 1-2 (0—0) (0-2)
Doelpunten Glasgow: Mc Donald; St. Etienne: Rocheteau,
Revelli. Toeschouwers: 45.000.
Juventus <Ita>—Borussia MG (Wdl) 2-2 (1—0) (0-2). Doelpun
ten Juventus: Gori, Bettega; Borussia: Danner, Simonsen.
Toeschouwers: 68.000.
Akranes Reykjavik (IJs)Dinamo Kiev (Rus) 0-2 (0-1) (0-3).
Doelpunten Onisjenko en eigen doel.
PSV (Ned)—Ruch Chorzov (Pol) 4-0 (3-0) (3-1). Doelpunten
PSV R. v. d. Kerkhof, v. d. Kuylen (2), Lubse. Toeschouwers:
18.000.
Ujpest Dosza (Hong)—Benfica (Por) 3-1 (1-0) (2-5). Doelpunten
Ujpest: Bene, Nagy, Bene; Benfica: Nene. Toeschouwers:
10.000.
RWD Molenbeek (Bel)-Hojduk Split (Joe) 2-3 (1-0) (0-4).
Doelpunten RWDM: Teugels, Nielsen (strafschop); Hajduk:
Surjak, Zungul, Govanik. Toeschouwers: 20.000.
Bayern München (Wdl>—Malmö FF (Zwe) 2-0 (0-0) (1-0).
Doelpunten Bayern: Dürnberger, Torstensson. Toeschou
wers: 47.000.
Real Madrid (Spa)—Derby County (Eng) 5-1 (1-0) (1-4). Doel
punten Real: Martinez, Nish (eigen doel), SantilJana (2). Pirri
(strafschop); Derby: George. Toeschouwers: 110.000.
Voor de kwartfinales hebben zich geplaatst: St. Etienne,
Borussia MG, Dinamo Kiev, PSV, Benfica, Halfduk, Split,
Bayern München en Real Madrid.
West Ham United(Eng)—Ararat Erewan(Rus) 3-1 (2-0 1-1)
Doelpunten West Ham: Paddon, Robson, Taylor; Ararat:
Petros jan. Toeschouwers: 30.500
Eintracht Frankfurt(Wdl>-Atletico Madrid(Spa) 1-0 (0-0) (2-
1)
Doelpunt: Reichel. Toeschouwers: 45.000
Sachsenring Zwickau(Odl)Fiorentinadtal) 1-0 (1-0) (0-1)
Doelpunt Sachsenring: Shykowski; Sachsenring wint na
strafschoppen. Toeschouwers: 40.000
Celtic(Sch)—Boavista(Por) (3-1 (2-1) (0-0)
Doelpunten Celtic: Dalgish, Evaldsson, Deans; Boavista. Ma
ne. Toeschouwers: 37.000
Sturm Graz(Oos)—Haladas VasutasfHon) 1-1 (0-0 (2-0)
Doelpunt Haladas: Horvath. Sturm Graz Jurtin. Toeschou
wers: 20.000
Borac Banja Luca(Joeg)—Anderlecht(Bel) 1-0) (1-0) (0-3)
Doelpunt Begovic. Toeschouwers: 15.000
RC de Lens(Fra)—FC Den Haag 1-3 (1-2) (2-3)
Doelpunten Lens: Mujica (strafschop); Den Haag: Schoenma
ker^), Van Leeuwen. Toeschouwers: 24.000
Stal Reszov(Pol)—Wrexham(Wal) 1-1 (0-0) (0-2)
Doelpunten Stal: Kozerski; Wrexham: Sutton; Toeschouwers:
20.000
Voor de kwartfinales plaatsten zich: West Ham United,
Eintracht Frankfurt, Wrexham, Sachsenring. Celtic, Sturm
Graz, Anderlecht en FC Den Haag.
FC Brugge (Belg)—Ipswich Town (Eng) 4—0 (3-D (0—3.
Doelpunten Lambert (strafschop), Decubber, Lefevre, Vande-
reyken. Toeschouwers: 25.000.
Ajax (Ned)—Hert ha BSC (Wdld) 4-1 (2-1) 0-1). Doelpunten
Ajax: Geels (2), Brokamp, Meijer, Hertha: Kostedde. Toe
schouwers: 55.000.
FC Porto (Por)—Dundee United (Sch) 1—1 (0—0) (2—1)
Doelpunten: FC Porto: Seninho; Dundee: Hegarty. Toeschou
wers: 35.000.
Stal Mielec (Pol)-Carl Zeiss Jena (Odld) 1-0 (0-0) (0-1)
Doelpunt Krass. Stal wint na strafschoppen. Toeschouwers:
15.000.
FC Barcelona (Sp)—Lazio Roma (It.) 4—0 (2—0) (3—0) Doel
punten: Soltil, Cruyff, Neeskens, Fortes. Toeschouwers:
30.000.
TOrpedo Moskou (Rus)Calatasaray (Tur) 3—0 (1—0) 4—2).
Doelpunten Degtiarev, Sakarov, Boertoelakin. Toeschouwers:
3.000.
Dynamo Dresden (Odld)—Honved (Hon) 1—0 (1—0) (2—2)
Doelpunt Doemer. Toeschouwers: 34.000.
FC Köln (W.dld)Spartak Moskou (Rusl 0—1 (0—0) (0—2)
Doelpunt Andrejev. Toeschouwers: 23.000.
FC Antwerp (Belg)—Slask Breslau (Pol) 1—2 (0—2) 1—1)
Doelpunten: Antwerp: Deschrijver; Slask: Sybis, Pavlovski.
Toeschouwers: 14.000.
AC Milan (It.)—AthloneTown (Ierl) 3—0 (0—0) (0—0). Doel
punten Vincenzi, Benetti (2) Toeschouwers: 80.000.
Liverpool (Eng)—San Sebastian (Spa) 6—0 (2—0) (3—1). Doel
punten Toshack, Kennedy (2), Faiclough, Heighway, Neal.
Toeschouwers: 23.700.
Levski Spartak (Bul)-MSV Duisburg (Wdl) 2-1 (0-0) (2-3)
Doelpunten Spartak: Ivkov, Panov; MSV: Worm. Toeschou
wers: 55.000.
Hamburg SV (Wdld)—Rode Ster Belgrado (Joe 4—0 (1—0)
(1—1). Doelpunten Reimann, Ettmeyer, Memering, Reimann.
Toeschouwers: 61.000.
AEK Athene (Gri>—Inter Bratislava (Tsj) 3—1 (1—0) (0—2).
Doelpunten AEK: Tassos (2), Wagner: Inter: Novotny. Toe
schouwers: 35.500.
AS Roma (Ita)—Oesters Vaxjè (Zwe) 2—0 (1—0). Doelpunten
Pellegrini, Boni. Toeschouwers: 50.000.
Sporting Lissabon (Por)-Vasas Boedapest (Hon) 2—1 (0—0)
(1—3). Doelpunten Lissabon: Fernandes (2); Vasas; Gass.
Toeschouwers: 45.000.
Voor de volgende ronde hebben zich geplaatst: Club Brugge,
Ajax, FC Porto, Stal Mielec, Slask, Breslau, AC Milan,
Liverpool, HSV Hamburg, Inter Bratislava, Vasas Boedapest,
AS Roma, CF Barcelona, Levski/Spartak Sofia, Torpedo
Moskou, Dynamo Dresden en Spartak Moskou.
Sportuitslagen
Handbal
Dl Verburch 2—Jong Ade 1 4—5, v.d.
Voort-Q. 2—Duinoord 1 12—1, H.E.C.
1—Bax Foreholte 2 7—7. E.D.H.
1—M.M.O. 1 6-11.
0 2A: Duyvestein W H. 2—A.HC 28 2
8—7, Kwiek Sport 2-H.V.S. 2 20-13,
Velo 2—Hercules 2 5-21, E.H.C.
2Athene 2 5—6
D 2B D.S.O. 1H.M.S.H. 1 5-7, San.
Saturnus 1-CWP. 1 6-14, H.E.C.
2—Odls 1 2-15, Idem Hellas 8-N.I.O
1 6-11.
D 3A Northa 2—Jagers 1 14—6. Forto
1—Athene 3 4—18, H.V.V.70 1-Hercu-
les 3 11-8, S.O.S. 1—Jong Ade 2
15-3.
D 3B H.M.S.H 2—M M O 2 9-6, Forto
2—Duinoord 2 4—10, Animo 2—War-
munda 1 16—3, M.S.V 1—Westlandie
2 1813
D 3C CWP 2—A H C '28 3 12—7.
D.S.O 2—E.D.H. 2 5-4, Anmo
3H.E.C. 3 13-12. Westlandia 3—St
Voorwaarts 1 5—9.
D 4A Olympia'72 1-A.HC28 4 7—3.
CWP 3—Wings 3 15-2. Animo
4—D.I.O. 1 5-32
D 4B Kwiek Sport 3—Ondo 1 14—5.
Rijnstreek 1—D.I.O.S. 2 20-6. H.M.S.H
3—Verburch 3 1—24
D 4C Kwiek Sport 4—v.d. Voort-Q 3
8-14. H.M.S.H. 4—Northa 3 6-10. Velo
3—Idem Hellas 4 9—8.
D 4D Rijnstreek 2-E.D.H. 3 2-10, v.d.
Voort-Q. 4Duinoord 3 5—16.
H1 M.S.V. 1—Northa 1 12-14. Kwiek
Sport 1H.M.S H 1 26-21. Wings
1—Hercules 1 10—9. E.D.H. 1-tdem
Hellas 3 18—15
H 2A E.H.C. 2—A.H.C.'28 2 12—11,
Duinoord 1—H.EC. 1 17—17, C W P
1—Hercules 2 16—12. San. Saturnus
1—Idem Hellas 4 20—10.
H 28 E.H.C. 3—Wings 2 16-11, v.d
Voort-Q. 2-E.D.H 2 18-9, Animo
2—Odis 1 21—14, Westlandia 2—Idem
Hellas 5 17—22
H 3A Duyvestein WH 3-C W.P. 2
15—22, Kwiek Sport 2—v.d. Voort 3
10-19, H.EC. 2—Animo 3 12-18,
S.O S. 2—Velo 1 1014
H 38 Olympia'72 1—H.V.V. '70 1 28—10,
Northa 2—Ouinoord 2 9—18, Rijnstreek
1—Warmunda 1 28—15. San Saturnus
2—M.M.O.1 1622
H 3C Duyvestein W.H. 4—Westlandia 3
21—16, Kwek Sport 3—Ondo 1 1015.
v.d Voort-Q Hercules 3 22-15, S.O.S.
3—H.E.C. 3 8-13.
H 4A D.S.O. 1—A.H.C. 28 3 15-16,
E.H.C. 4—Olympla'72 2 9—19
H 4B H.E.C. 4A.H.C '28 4 6-30,
D.I.O.S 1—Northa 3 N.O. 5-0. Olym
pla'72 3-H.M.S.H. 2 7—18.
H 4C E.D.H. 3—v.d. Voort-Q. 5 12-11,
Wings 3—Westlandia 4 6—11, San. Sa
turnus 4—Velo 2 26—4.
DJ 1 Velo 1—Westlandia 1 12-13.
Kwiek Sport 1—v.d. Voort-Q. 1 5—7.
Animo 1—Hercules 1 14—5, Verburch
1—Idem Hellas 1 7—11.
DJ 2A Duyvestein W.H 1—A.H.C.'28 1
16—3. Northa 1-Athene 1 6-7, Velo
2—Wings 1 7-10, E H.C. 1-O.S.O. 1
7-5.
DJ 28 E.H.C. 2H.V.V. '70 1 8-19, v.d.
Voort-Q 2—Duinoord 1 3—7, St. Voor
waarts 1—8ax Foreh. 1 7—8, H.M.S.H.
1—Warmunda 1 135
DJ 3A C W P. 1—Velo 3 12-7. Forto
1—E.D.H. 1 911. H.E.C 1—Hercules
2 13—10. Westlandia 2—Idem Hellas 2
9-7
DJ 38 Northa 2—Bax Foreholte 2 2—2,
MS.V. 1-Jong Ade 1 17-7
DJ 3C Westlandia 3-Odis 1 9-9, Kwiek
Sport 2—Velo 4 9—6, Animo 2—Hercu
les 3 19-2. Verburch 2—O.IO S. 1
6-10
DJ 4A H.M.S.H 2—A.H.C.'28 2 11—2.
Wings 2—H.E.C. 3 10-5. Athene
2—Idem Hellas 3 8—3
DJ 48 Velo 5—Verburch 3 18—6.
D.I.O.S. 2—D.S.O 2 1—7. E.D.H. 2—St.
Voorwaarts 2 6—10.
DJ 4C Forto 2—Odis 3 3-9. D.I.O.S.
3—Ondo 1 12-4. S.O.S. 1—Olympia'72
213-6.
DJ 4D San. Saturnus 2—Bax Foreholte
3 12-0. Rijnstreek 1-HV.V.70 2
13-8. E.HC. 3—Olympia 3 181
DJ 4E Kwiek Sport3—Duinoord 3 10—7.
E.HC. 4Animo 3 8-5, Westlandia
4—D.I.O.S. 4 9-0
VOLLEYBAL:
IE KLAS DAMES: SEV 1- I. Amicos
1 2—2, Tempo T. 5Roswell 3 0—3,
Tempo T 4—Oikos 1 3—0. Kalinko
1—Tonegido 2 1—3, D Haghe 1—DOS
1 1-3
2A: Tempo T 6-SVC T 6-SVC 3-1.
Tempo t 8Roswell 4 0—3. Te Werve
1—Advendo 4 2—2, Starl. 1—Mariah 1
3-0, SVC 4I. Amicos 2 0-3, D.
Haghe 3—SOS 1 1—3.
2B: Gymnova 1—Kalinko 2 0—3. Tempo
T 7—SVC 1 0-3. Tonegido 3-SOS 2
3-1. Starl. 2-VSC 3 2-2, SVC 3-Ad-
vendo 3 0-3, D. Haghe 2—DOS 2 3—1.
IA: SEV 3—1. Amicos 4 3-0. SML
1—Mariah. 2 3-1. VSC 4-Oikos 2
3—0. Kalinko 3-SOS 5 0—3, Roswell
5—SOS 3 3-1, ZMS 2—D/PVC 3 sch.
IB: SEV 2I. Amicos 3 3—1, H. R.
1—HPSV 1 3—1 SOS 6DOS 3 0-3,
Roswell 6—Tonegido ZMS 1—Advendo
5 3-1, D. Haghe 4—SOS 4 1—3.
4A: SML 2—VSC 5 0-3, D/PVC
4—ZMS 4 3-0, ZMS 4—Kalinko 5 3-0,
O/PVC 4—SVC 5 2-2. VSC 5-SVC 5
3-0. SML 2—Citrus 1 1-3. ZMS
4VSC 7 1—3.
48: Gr. W. 1—Oikos 3 3-0. Kalinko
4—VSC 6 0-3. Advendo 6—ZMS 3
3-1.
Heren 1# klaaae: SEV 1—Roswell 4
31, Tempo T 2SVC 2 0—3. Tempo
T 3—Kalinko 1 1—3. VSC 1—Advendo
2 3-0. Kalinko 2—DOS 2 3-0. D.
Haghe 1—DOS 1 1—3.
2A: R. Stars 2—I. Amicos 1 3—1. Tempo
T 5—SVC 4 3—0. Tonegido 2—Roswell
6 30. Te Werve 1—I. Amicos 3 22.
Starl 2—Citrus 1 2—2. D. Haghe 2-Oi-
kos 1 2—2
2B: D/PVC 3JCV 1 2—2. R. Stars 1-4.
Amicos 2 2—2. Tempo T 4—SVC 3 0-3.
VSC 2—D/PVC 3 0—3. Tonegido
3—Roswell 5 2—2. D Haghe 3-Ph
Lab. 1 0-3, JCV 1— Amro 1 2—2.
i A: SVC 5—Starl 3 0-3, HPSV 2—Oi
kos 2 3-0, R. Stars 3—SVC 5 3—1,
Starl. 3—VSC 4 0-3, ZMS 2—D/PVC
4 1—3, Roswell 7—Advendo 4 2—2. D.
Haghe 4—OOS 3 0-3.
IB: SML 1—1. Amicos 4 3-1. HPSV
1—O/PVC 5 3-0. JCV 2—SOS 1 3-1.
Ph. Lab. 2—Kalinko 3 1—3. Roswell
8—Advendo 3 0—3
3C: SEV 2—Tonegido 4 3—0. Gymnova
1—Tempo T 7 3-1. ZMS 1—Mariah 1
2—2, VSC 3—Citrus 2 3—0. Kalinko
4Nat. Ned. 1 3-1, D. Haghe 5—CWP
1 1—3.
4A: SEV 4Roswell 9 3—1. Gymnova
2—1. Amicos 5 2—2. Tempo T 8—SML
2 3—0. Advendo 5-VSC 6 3-0. Oikos
4—Mariah. 2 0-3.
4B: Citrus 4-VSC 5 3-0. SEV 3-1.
Amicos 6 3-0, VSC 5—HPSV 3 3—1,
Amro 3—VSC 7 0—3. Tonegido 6—Ka
linko 5 3-0.
4C: Citrus 3-HPSV 4 3—1. Citrus
3—Tonegido 5 2—2. CWP 2-Olkos 3
1—3. R. Stars 4—VSC 8 0—3.
Klaverjassen
Klasse I: Mient I—De Laan 221—200.
Harmonie—VEG 207—210. DRV—De
Dam 205-221
'Klasse II: SJS-Avanti III 221-218, Ja
cobs II—Avanti II 191—237, Mient II—
Mient IV 200-217
Klasse I: VEG 6 4 2 8, Avanti I 4
3 1 7. DRV 7 3 1 3 7, Mient I 5
3 2 6, De Laan 6 3 3 6. Dam
7 3 4 6, Harmonie 6 2 1 3 5. Amro
7 2 1 4 5, Jacoba I 6 2 4 4.
Klasse II: Mient III 5 4 1 8, Avanti
II 7 4 3 8. SJS 4 3 1 6. Mient
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE
Eindhoven—NAC, MW—FC Twente,
NEC—Telstar, Go Ahead Eagles—Ajax,
FeyenoordSparta. FC Amsterda
m—Excelsior. FC UtrechtFC Den
Haag. AZ'67—Roda JC. De Graafscha-
p-PSV
EERSTE DIVISIE
FC Den Bosch—SW. Helmond Spor
t—FC Groningen. Heerenveen—Volen-
dam. Wageningen—SC Amersfoort, Wil
lem II—Fortuna SC, FC Vlaardingen
Vitesse, FC VW—SC Cambuur. Haarle-
mPEC SC VeendamHeracles
JEUGD BV
EERSTE KLASSE
FC Amsterdam—PSV. PEC—FC Utrecht.
FC Den Haag—Wageningen, Feye
noordDe Graafschap. SpartaHaar
lem. Ajax—Go Ahead Eagles. Volenda-
m—NEC.
TWEEDE KLASSE
A FC Vlaardingen—AZ'67, FC Gronin
genHeracles. SC Cambuur—SC Veen-
dam. ExcelsiorHeerenveen. FC Twen
te—SW. Telstar—SC Amersfoort. B FC
Den BoschWillem II, MWRoda JC.
Eindhoven—Helmond Sport, FC Dord
recht—Vitesse. NACFortuna SC.
AMATEURS
HOOFDKLASSE
A UVS—Zilvermeeuwen. SDW—Rood
Wit (A), Hermes-DVS—EDO. AFC-CW.
RVC—Elinkwijk. VUCDe Spartaan,
Aalsmeer—Unitas.
WEST II
EERSTE KLASSE
8 Papendrecht—Wilhelmus, Neptunu-
s—HION, EBOH—Zwljndrecht, DHS
COAL, HOV—Gouda, LENS—DHL, Xer
xesBlauw-Zwart.
TWEEDE KLASSE
A: LDWS—Teijlingen, Texas/DHB—VE
LO. DHC—Lugdunum, Verburch—Olym
pia. RKAW—Randstad Sport,
ONA-LFC
IV 4 3 1 6. Mient II 5 3 i b. Kikkers
6 3 3 6. Jacoba II 6 2 4 4. Jacoba
III 5 1 4 2, Avanti III 6 1 5 2
OERDE KLASSE
A: HW—Spoorwijk, Bodegraven—Cele-
ritas. GSV—DOCOS, Woerden—Quick,
SC Lisse—RKDEO. Van Nispen-Wad-
dinxveen; B: VCS—Scheveningen. HB-
S-DSO. WestlandiaNaaldwijk. St.
Volharden—VOC. LeonidasDCV, Vre-
denburchVIOS; C. De Postduiven
TOGB, BECHillegersberg, RFC—Oud
Beijerland, Laakkwartier—Overmaas
RAVA—Alblasserdam, EDS— Flakkee. D
SVW-DEH. DFC—SSW. RCD—Leer
dam Sport. Emma—Dubbeldam. Marti-
nit—Oe Hollandiaan. RKWIK—VFC.
VIERDE KLASSE
A Wassenaar—WP, UDO—Bernardus,
SJZ—Rijpwetering. ODB—Graaf Willem.
Archipel—MMO. SVLV-Altior. 8 SJ-
C—Voorburg. ForeholteHMSH. Alphe
n—Oranjeplein. De Ooievaars—ASC.
Hillegom—WSB. Postalia—BMT. C:
Oranje-Blauw—GDS, Hoek van Holland-
Rijswijk. Schiebroek—Delfia, Kranen
burg—Concordia (D), St. Voorwaart-
SRKSVM. SVDP—ADS. D: ESDO—Ex-
celsior'20. Full Speed—ODI. Delft—VDL.
Den HoornPDK. Tonegido—St Lode-
wi|k. Tediro—GDA.
REGIONALE JEUGD
A ADO-EBOH. UVS—Katwijk. West
landia—Excelsior. Quick Boys—CW.
De MusschenSparta. Hermes-DVS
Feyenoord, B Roodenburg—GDS. SC
LisseWilhelmus. Lugdunum—VUC.
Unitas—Neptunus, DHL—ONA. DF-
CAltena
ZATERDAG KNVB
EERSTE KLASSE
A Zwart Wit'28RWH, Amstelveen
Hollandscheveld. Noordwijk—OWIOS,
WHCDOVO, WOG—CSVD, Spaken
burg—OETO. Go Ahead (K)—Harkema-
se Boys
TWEEDE KLASSE
A Volendam—RCL, Katwijk—PPSC, IJ-
muiden—Jodan Boys, SIZO—Zuidvo
gels. Ter Leede—'s-Gravenz. SV, ZCF-
CGeinoord.
WEST II
OERDE KLASSE
A HVO—Rijnsb. Boys, Koudekerk
Groot Ammers, SV'35—Be Fair, HBS-
S—DSO, Spirit—Maasdijk. 's-Graven-
zandeJAC
VIERDE KLASSE
A: SVPTT—Holland Sport'32, DSVP—
Schoonhoven, Zevenhoven—Lisser
Boys. TAW—De Sleutels. Scheveninge-
n—Randstad Sport, Zwammerdam
Loosduinen; B: NaaldwijkDie Haghe,
DVCTSB, DUNO—ARC. Hoekse Boy-
s—OEVJO, Semper Altius—TOGR, Mon
ster—MW'27.
HAAGSE VOETBAL BOND
ZATERDAGCOMPETITIE
HOOFDKLASSE
HPSV—Te Werve, KMD—SEV. Dui
noordDe Jagers. HonselersdijkOr-
nas. Verburch-OORR. VCS—RAS
EERSTE KLASSE
PVS—Nat. Nederlanden. HTSV—Noot
dorp, ASSO—Wassenaar, Escher Boy-
s-KSD. Marine—SVGW. Ec-So-SV-
GEB
TWEEDE KLASSE
A ESC—PGS. Taurus—VELO. Bizo-
nNSEM, BSC'68—OHL, GDA—Prov
ZH, B DvJ—Hoek van Holland, Blauw-
Zwart—Quick Steps. CWP—Arentsburg.
SML'46—ANWB, Tonegido-GONA
ZONDAGCOMPETITIE
HOOFDKLASSE
De Flamingo's—Cromvliet, DWO— Duin
dorp SV. GSCOliveo. WIK—SOA.
Quick Steps—Wippolder. Paraat—OSC
EERSTE KLASSE
A De ValkeniersSVH. Zwart-Blauw
Groen Wit'58. VDS-Marathon. DU-
NO-OZS. Te Werve—Wit Blauw. SE-
P—Taurus; B: GONA—Quintus. LY
RA—Juventas. TEDO—BTC. De Jager
s-De Adelaars. HDV-OVC. NIVO—
Westerkwartier
TWEEDE KLASSE
SVS'70—NLS. Toofan—Vogel. Tamuvo-
na—GS Azzurri. Robin Hood-WVS, SV
DHB-CWP. BBW—GDCPH, Triomph—
Maasstraat
Programma Afdeling Leiden/Gouda
Zondag:
GROEP A Alphense Boys Leidse
Boys. RVC ZLC. Nicolaas Boys
Stompwijkse Boys. KRV Floreant,
VTL Esto; Oranje Groen Alphia.
Warmunda Soccer Boys.
GROEP B VNL Kickers '69, DOSR
Oudewater, Gouderak Schoonho
ven. VNA - Meerburg. WOA Wete-
ringse Boys, Nieuwerkerk Bergam
bacht; Ammerstol Unitas Leiden. (Al
le wedstrijden aanvang 2.30 uur).
ZATERDAG:
EERSTE KLASSE: LSW '70 - Valken
'68 (2.30 uur): Kaaia Oeastaeest.
SVOW SC Lisse; Leiden - Hazers-
woudse Boys; KRV WSB; Woubrug-
ge GWS (Waar geen aanvangstijd
staat vermeld is deze 2.45 uur).
TWEEDE KLASSE Stompwijkse Boys
Bernardus (2.30 uur); SVLV
MVKV; Kickers '69 Abbenes (2.30
uur); Meerburg VNL; Alphia SJZ.
(Waar geen aanvangstijd staat vermeld
is deze 2.45 uur).
GOUDA: Sportief Rijnstreek (2.30
uur); Siveo Gouda; Oudewater
Reeuwijk (2.30 uur); Floreant Ber
gambacht (2.30 uur). Bodegraven
Waddinxveen; WDS Aarlanderveen
(Waar geen aanvangstijd staat vermeld
is deze 3.00 uur).
DAMESVOETBAL
ZONDAG Kickers '69 - SJC (11.30
uur). Randstad Sport SJZ (12.00
uur); SJZ 2 Oranje Groen (12.15 uur);
SC Lisse - Wetenngse Girls (1200
uur); UDO Iduna (11.30 uur).
ZATERDAG: KRV 2 RCL (2.45 uur).
Valken '68 KRV (2 45 uur); Zevenho
ven - Alphia (12.00 uur).
REGIONALE JEUGD
A-AFDELING De Musschen Sparta.
Quick Boys CW. Westlandia - Ex
celsior; UVS - Katwi|k; ADO - EBOH.
Hermes DVS Feyenoord. (Alle wed
strijden 2.30 uur).
B-AFDELING Lugdunum VUC; DHL
ONA. SC Lisse Wilhelmus (2.00
uur); DFC Altena. Roodenburg
GDS, Unitas Neptunus. (Waar geen
aanvangstijd staat is deze 2.30 uur)
Hockey
Dames eerste klasse, westen Amster
dam-Be Fair. Kieviten-Pinoke. Bloemen-
daal-Laren. HBS-HGC. tweede klasse A
Alliance-Zandvoort. Leiden-Kampong.
Rotterdam-Victoria, SCHC-Voordaan. B
HCKZ-Randwijck. Schearweyde-HDM.
Kameleon-Gooische. Ring Pass-Hilver-
sum Heren hoofdklasse Kampong-
HCKZ. Hattem-MEP. Venlo-Amsterdam.
Laren-Schearweyde. HGC-Nijmegen,
HTCC-Tilburg B HIC-Uden. GHBS-
Bloemendaal. Keep Fit-Pusch. 's-Herto-
genbosch-Victoria. Arnhem-Kieviten. C.
Hurley-DKS, Gron, Stud—Kameleon.
Graspiepers-HDM. HOD-Oranje Zwart.
Deventer-Breda Tweede klasse A Lei-
den-Kraaen. Groen Geel-Strawberries.
Rijswijk-Delft-Studs, HBS-Alliance
Rolhockey
Eerste klasse Agor-Canada Dry. Olivet-
ti-Dordt. ZRC-Denneberg, Tweede klas
se Helmond W-Lichtstad. Marathon
2-Rotterdam. Marathon-Rhodar
Volleybal
Eredivisie Dames DVC-Rosswell w, NDI
Valuas-Dynamo A, Chicopee AEC-
Bouwlust O. Vierhout Valb.-Octopus.
San Rival UVC-Elves Huis SVL. Orion
D-van Houten VCH. Heren Interlance-
Roswell w, NDI Valuas VCT-US. Goudse
Verz.-Bouwlust O, G. de Lange-Robot
VCT, Delta Lloyd A-Elves Hyis SVL.
Starlift-Geldrop VC.
Tafeltennis
Dames ereklasse Phoenix-Delta Lloyd.
Avanti-Tempo Team. Tanaka-Midden-
standsbank, hoofdklasse: Be Quick-
Scylla. Irene-Evro Salamanders. Gispen-
Interlance
Heren ereklasse De Korenbeurs-Scylla.
Delta Lloyd-HIA Panels. Tempo Team-
Middenstandsbank Promotieklasse
Phoenix-'t Hooge Huis. Scylla 2-JVC.
SKS-Phoenix Hoofdklasse A Midden-
standsbank 2-Wibats. ATTAK-Accent
Swift, AMVJ-Phoemx 3. B Interlance-
Delta Lloyd 2. Irene-PSV Cathrien. St
Aloysius-K en B
Basketball
Heren eredivisie G de Lange BC-Pun-
ch, BS Leiden-Kinzo. Transol RZ-Arke
Stars. Nat Nederl Donar-Sperry Re
mington, 8uitoni-Delta Lloyd.
Dames G de Lange BC^Iolly Jumpers.
Fortuna Flash-White Stars. Transo' RZ-
DED Amsterdam. Kinzo "SV Noordop.
Wilskracht SNL-AMVJ Amsterdam
(7—11). BOB—Delta Lloyd
Schaken
Hoofdklasse Philidor Leiden-Gronin
gen. Philidor Leeuwarden-Rotterdam.
DD-BSG. Eindhoven-Charlois. Utrecht-
Desisco WGM Eerste klasse A Amers-
foort-Witte Paard. SMB-VHS. Zutphen-
Utstud. Staunton-Zwols SG. Unitas-ME-
MO II. B. Maastricht-Spangen. SMB
ll-WGA. Noerwijk-Europoort. Den Haag-
DD II. VAS-ASC-MEMO
Hoofdklasse Rhoda-Luto. Westerkwar-
tier—PKC (8—11). De Danaideh—AKC.
Archipel—Blauw Wit. Deto-Ons Eiber
nest Overgangsklasse A OEC-Wordt
Kwiek. Swift—BEP. Pams-Fortuna.
Steeds Hooger-Deetos B Die Haghe-
Nic. ZKV-Trekvogels. PSV-SOS. Fides
Pacta-HKC (8—11) C Ready-Het Zuid
en Samos—8apiditas. Allen Weerbaar-
Rust Roest (6-11). HKV-OOS'46
Waterpolo
Hoofdklasse VZG Ritmeester-AZC Alp
hen (8-11). De Zijl LGB-Het Y (8—11).
AZPC-ZIAN Vitesse (8-11). HZC De
Robben-De Meeuwen (8—11), Neptunes
Arnhem-Zwemlust Den Hommel, PSV-
DZV. eerste klasse SVH-Esca (8—11),
ZCE-GZC (8-11). HZPC-Oe Amer
(8—11), Nereus-Polar Bears (8—11).
UZSC-DSZ. DJK-LZ'86
Sportprogramma