R.K. Mavo-school Oude Wetering uit de zorgen in Grondprijs Vernèdepark drastisch omhoog Dienstencentrum ,,'t Trefpunt met open huis van start DEPENDANCE VANDAAG BETROKKEN Kledingaktie Edward Maasdijk bleef onder de minuut op 100 m wisselslag voor noodgebieden Eerste bewoners in Dorp-Oost TV Noord wij kerhouter slaags met politie Johannes-Stichting definitief weg Oververmoeide vrachtrijder van de weg gehaald Sluiting huishoud school maakt ouders ongerust l_1— I UöL. V UUKrtIN I MAANDAG 3 NOVEMBER 1975 Van onze correspondent ALKEMADE-OOST Vanaf vandaag be staat er geen lokalennood meer voor de R.K. Mavo-school te Oude Wetering. Va nochtend zijn de eerste leerlingen in de semi-permanente hout-bouw-lokalen getrok ken. Hiermee is een periode van ruim een jaar van voorbereidingen, waarin veel te genslagen voorkwamen, afgesloten. Hoewel reeds vorig schooljaar een lokalennood be stond, is die nood dit jaar werkelijk urgent geworden. De leerlingen moesten op drie lokaties in Oude Wetering en Roelofarends- veen ondergebracht worden. Zo zat men in de technische school, de lagere school en de „Alkebrucht" en verder was men in het eigen gebouw van de Mavo-school genood zaakt om de bibliotheek als klaslokaal te gebruiken. De 8 lokalen gaan een officiële dependance vormen, die er naar verwachting nog wel enige tijd zal staan. Het heen en weer gereis, dat aan een ander gebouw, naast het hoofd gebouw verbonden zit, is voor de directeur van de school, de heer De Visser, niet zo'n bezwaar: „In een groot gebouw duurt het verhuizen van het ene lokaal naar het ande re net zo lang, als de korte oversteek naar onze dependance." Hoelang de houtbouw door de Mavo ge bruikt zal worden kan De Visser niet zeg gen: „De lokalen zijn fraai, degelijk en goed uitgerust en ze kunnen en zullen zonder problemen nog jaren worden gebruikt, maar bij het ontwerp van ons hoofdgebouw is al met de mogelijkheid van uitbreiding met 4 lokalen rekening gehouden. De staatssecre taris van onderwijs schijnt voor permanente bouw bij hoofdgebouwen te zijn, maar wan neer dat gebeurt zal wel van het budget van de regering afhangen." Tijdens de bouw zijn herhaaldelijk tegenval lers opgedoken. De ene keer kwam de ver wachte opleveringstijd in het gedrang, de andere keer brandde een aantal van de lokalen, die men in Oude Wetering zou plaatsen, in Alphen aan den Rijn af. Enkele ouders en een paar leerkrachten wijten een deel van langzame gereedkoming van de dependance aan bestuur en directie. De Visser vindt dat niet terecht: „Iedere keer als we met een nieuwe tegenslag geconfron teerd werden, moesten we snel naar een nieuwe oplossing zoeken en dan heb je achteraf altijd mensen die kritiek hebben." Hazerswoudse slager voor elfduizend gulden bestolen Van onze correspondent I HAZERSWOUDE - De bij sla- ger L. van Tol in de Hazers- j woudse Dorpsstraat plaats heb ben dde inbraak maakte de ei genaar elfduizend gulden ar mer. Het geld bevond zich in een portefeuille en een tas, die in een kist lagen. De onverlaat moet een schroevedraaier, die later werd aangetroffen, hebben gebruikt om de kist te openen. De slager was op het moment van het ongewenste bezoek even weg. Dokter F. Leerink heeft zaterdagmiddag in het Oegstgeestse restaurant „Beuken hof" afscheid genomen van zijn patiënten. Ongelooflijk veel Rijnsburgers kwamen naar Oegstgeest om de scheidende arts te bedanken voor wat hij voor hen heeft gedaan. Een groot aantal bloemstukken en planten zetten hun woordqn kracht bij. Ook de gemeente liet het afscheid niet ongemerkt voorbij gaan. 's Avonds was er een intieme bijeenkomst voor familie en goede bekenden. De scheidende medicus werd een cheque aangeboden namens alle patiënten. Edo Luynenburg wint orgelwedstrijd voor amateurs Van onze correspondent LISSE Edo Luynenburg heeft zaterdag de door de Orgelkring i Bollenstreek in de Agathakerk georganiseerde orgelwed strijd 1 voor amateurs gewonnen. Vlak achter hem eindigde Kirk Ha- goord op de tweede en Gerard Bus op de derde plaats Uit han- den van wethouder De Kort ont- j vingen de finalisten van de wed strijd, die was georganiseerd ter i bestaan van de Orgelkring, hun TIJDENS TWEEKAMP IN „OVERDEKTE" welverdiende prijs. LEIDSCHENDAM - Het Kath oliek Vrouwengilde en de ande re Leidschendamse vrouwenor ganisaties organiseren met de Nationale Stichting „Samen mensen helpen" in Leidschen- dam, Stompwijk en omgeving op dinsdag 4 november een grootscheepse inzamelingsaktie van kleding en dergelijke voor noodgebieden als Noord-Ghana, Philippijnen, Pakistan, Brazilië, Honduras en Turkije. Vooral voor de twee laatstgenoemde landen, waar de bevolking on langs is getroffen door zware aardbevingen. De organisaties vragen alle soorten kleding, tex tiel en schoeisel. Alles kan, liefst verpakt in een plastic zak, bij een van de vijf verzamelpunten worden gebracht waar vracht wagens klaar staan. In Leid- schendam is dat tussen 10 en 12 uur op het Damplein en het President Kennedyplein en tus sen 12 en 14 uur bij het Paus Johannescentrum in Prinsenhof en voor het raadhuis. In Stomp wijk op het Kerkplein tussen 15 en 16 uur. Bij de vrachtwagens kan men eventueel verzoeken goederen af te halen bij bejaar dencentra of andere instellin gen. De dames die het organise ren rekenen op veel medewerk ing van de burgerij: „met uw hulp kunnen wij helpen." De heer W. van Vegten, voorzitter van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" in Koudekerk overhandigde zaterdag de sleutel aan de bewoners van de eerste acht woningwetwoningen aan de Deel. De woningen maken deel uit van een project van tweeënzeventig huizen. De gezinnen, die de eerste acht woningen zullen betrekken laten niet alle een huis achter in Koudekerk. Het volgende blok van acht huizen komt waarschijnlijk eind november gereed. Aan het eind van dit jaar zal een derde qedeelte van Dom Oost IV zijn bewoond. Leimuiden krijgt eigen muziekkorps LEIMUIDEN Het zeer feeste lijk uitgedoste Trompetter- en Majorettenkrops 'Con Brio' uit Alphen a/d Rijn heeft zaterdag een fraaie show weggegeven in Leimuiden en Rijnsaterwoude. Dit in verband met de oprich ting in deze dorpen van een eigen korps, waardoor de bewo ners alvast een voorproefje kre gen, van wat zij in de toekomst waarschijnlijk zelf gaan bezit ten. Een voorlopig bestuur, bestaan de uit de heren B. Blom (voorz.) G. J. Blom (penningm.) E. J. Broekema, P de Jong, Th. Ob- deijn en de dames J. v. Leeuwen (sekr.) en M. Notenboom zal de leiding krijgen over: een drum band met ti ompetterkorps en een Miniretten en Majoretten- korps. A s. donderdag zal de eerste oe fenavond zijn. De muzikanten oefenen in de muziek zaal van het Spant en de mini- en majo retten in zaal Van Kouwen. Aan de show van zaterdag j.l. had men de eerste van een aan tal financiële acties verbonden, waarvan de voorlopige op brengst al 4.500.- is. VOORSCHOTEN De Voorschotense gemeente raad besloot na een lange discussie de grondprijs draaien. Met de stemmen van Iestra (PCC), Ter Mul (CDA) en Asselman (CDA) tegen werd het onder de te bouwen woningen van het Vernede- voorstel aangenomen, park drastisch te verhogen. In mei van dit jaar In meerderheid is de Voorschotense gemeenteraad werd besloten de oude woningen in het Vernede- voor de vorming van de mini-provincie Rijnland park te slopen en zo goedkoop mogelijk nieuwe (Leiden) en wijst een grote provincie Den Haag - af. Mr. Koetser (WD) ziet de mini-provincie Rijnland Nu wordt degemeente Voorschoten door de zelfs .«!s «m eis. anders liever de oude provinciale rijksoverheid gedwongen een normale grondprijs indeling. Mr. Esselaar (CDA) zat met een verdeelde te berekenen. Het financiële voordeel voor de fractie over de provincie Leiden of groot Den gemeente gaat ongeveer 200.000 bedragen. Op HaaS- D.rs- Van Wijk (PPV) meende dat niet alleen de achtergrond speelde de vraag: „Hoe verkoop de provinciale indeling op de helling moet, maar je dit aan de bewoners wier huizen inmiddels tevens sommige gemeenten. Zijn fractie is voor gesloopt zijn te meer daar er geen algehele duide- de mini-provincie Leiden, maar dan ook graag lijkheid bestaat over de te verlenen subsidie." tevens de stad Leiden in segmenten op laten gaan. Mr. Esselaar (CDA) liet zelfs een welgevallig oog De heer Iestra (PCC) sprak van grondspeculaties vallen op Leiden Zuidwest. De raad keurde de voorzieningen aan het scholen complex Noord-Hofland goed, hoewel Mr. Goosens kersbeleid van het departement van Schaefer, (PPV) in het vooruitzicht stelde dat „hij zou blijven want door de hogere grondprijs krijgt Voorscho- vragen". Op zijn vragen meende hij geen afdoende ten een hogere rijkssubsidie. Ir. Van Dalen (WD) antwoorden ontvangen te hebben en gehoord de was eigenlijk nog het meest vriendelijk ten opzich- discussies vroeg hij zich af wat de zin is geweest te van het ministerie en Mr. Begeer (WD) vroeg van de vele vergaderuren waarbij toezeggingen zich af of Voorschoten niet aan het discrimineren werden gedaan die toch weer niet uitvoerbaar was geslagen door voor de Vemèdeparkbewoners bleken. andere normen te hanteren dan gebruikelijk voor Een knappe verdediging van wethouder Marselis Voorschotenaren. (CDA) haalde het maandenlang betwiste voorstel Wethouder Eveleens (PPV) constateerde dat Voor- er doorheen. Mr. Esselaar (CDA) wees in gedragen schoten in een wonderlijke situatie komt te verke- bewoordingen op de latente schoolstrijd binnen de ren: „Het is voor een gewoon mens niet meer te raad sinds de confessionele partijen niet meer de volgen". Mocht blijken dat eventueel toch nog een meerderheid hebben. Hij deed een felle aanval goedkopere grondprijs direktvoordeel oplevert richting WD. Terloops kwamen nog even de voor de bewoners en bovendien kan verkrijgen, cijfers: 38% r.k.; 30% prot. christ. en 30% openbaar dan moet de raad de zaak maar weer terug- onderwijs wordt er in Voorschoten gevolgd. Van onze zwemmedewerkster. Leiden In het oude Overdek te bad aan de Haarlemmer straat werden dit weekeinde de zwemmers en zwemsters weer aan het werk gezet in het kader van de landelijke Bcompeti tie. De Devel uit Dordrecht en de Zijl/LGB uit Leiden doen dit in een tweekamp, wat de ver enigingen de kans geeft om naast de competitienummers ook nog zwemmers te laten starten die niet meetellen voor het uiteindelijke puntentotaal. Deze ingevoegde nummers wa ren ditmaal de 100 m wisselslag: eersten bij m.o. 10 P.Walderveen 1(Z/L) 1.28.7; j.o. 10 M v. Belkun (Z/L) 1.26.3 mo. 16 L.Troost (D) 1.20.2; j.o. 16 M.Vreeburg (Z/L) 1.14.7; Op de andere nummers was weer een onderhand al bijna bekend patroon te zien: de De- vel heeft bij de meisjes onder de veertien jaar Judith Verkerk, een zw.emster die ook landelijk gezien al „volwassen* tijden maakt en haar vereniging aar dig wat punten bezorgt, de Zij l/LGB heeft bij de jongens on der veertien jaar Edward Maas- evenwel te hulp en met hand boeien nog om sloeg hij op de vlucht Om vier uur zaterda gochtend werd hij door de poli tie van zijn bed gelicht. In de loop van zaterdagmiddag kwam hij, na een verhoor, weer op vrije voeten. De 21-jarige bromfietser A. K. uit Leiderdorp liep vrijdag avond hersenletsel op. In de Kerkstraat in Noordwijkerhout reed hij tegen een geparkeerd staande auto. Tegenover de poli tie verklaarde hij dat hij niet zijn goede bril op had en daar door de wagen te laat had ge- NOORDWUKERHOUT - De 19-jarige J. V. uit Noordwijker hout raakte vrijdagnacht slaags met de politie. In de Dorps straat werd hij aangehouden omdat hij op zijn bromfiets geen helm droeg. Bovendien bleek hij te veel op te hebben. Op het verzoek mee te gaan naar het bureau reageerde de Noordwijkerhouter zeer agres sief. Hij bracht vernielingen toe aan de politiewagen. De beman ning van de politiewagen zagen zich genoodzaakt hem de hand boeien om te doen. Enkele vrienden van J. V. kwamen hem NIEUWVEEN De „Johannes Stichting" heeft officieel Nieuw- veen de rug toegekeerd. Deze maand vertrokken de laatste patiënten naar de nieuwe inrichting „De Hooge Burcht" in Zwammerdam. Het gebouw van de Johannes-stichting is voor 3.211.920 aangekocht door de „Angela Stichting". Tijdens een vrijdag gehouden bijeenkomst in „De Stal van de Johannes Stichting werd een en ander notarieel vastgelegd. Vele belangstellenden waren hierbij aanwezig. De algemeen directeur van de nieuwe inrichting in Zwammerdam, de heer Geleijnse, dankte het gemeentebestuur voor de prettige samenwerking in de loop der jaren. Tevens beloofde hij in de toekomst de bewoners van Nieuwveen een tastbare blijk van dankbaarheid te geven voor de gastvrijheid die zij de bewoners van de Johannes Stiching altijd hebben betoond. dijk, een troefzwemmer die ook nu weer een kringrecord wist te verbeteren. Ditmaal moest het reeds op zijn naam staande record op de 100 m vrije slag eraan geloven: voor de eerste maal in de regionale zwemhistorie zwom een zwem mer in die leeftijdscategorie on der de 1—minuut—grens. Het kringrecord werd gesteld op 59.8. Ter vergelijking: de uitslag op de 100 m vrije slag heren was 1) Pim v.d. Bosch (Z/L) 58.6; 2) Peter Wolters (Z/L) 59.6; 3) Dick Werter (Z/L) 1.00.3; Judith Verkerk (D) wist op drie per soonlijke starts ook drie eerste plaatsen te behalen: 400 m vrije slag dames 4.53.4 met als tweede Rosemarie Vonk (Z/L) 5.00.7; 100 m rugslag m.o. 14 1.16.2 met als tweede clubgenote Renate Campfens 1.19.8; 200 m wissel slag dames 2.42.8 met als tweede Elly Wulms (Z/L) 2.46.6. Nog wat andere uitslagen: 100 m schoolslag m.o. 16 1) Renate Campfens (D) 1.23.4; 2/3) Ditte Santbergen (D) en Monica de Bolster (Z/L), beiden 1.27.7; 100 m vlinderslag m.o. 12 1) Karen van Tol (Z/L) 1.25.8; 2) Karin Troost (D) 1.28.5; 3) Marion Vreeburg (Z/L) 1.31.4; idem he ren 1) Peter Wolters (Z/L) 1.07.2; 2) Henk Bakker (D) 1.07.3; 200 m rugslag j.o. 16, 1) Walter Hollmann (Z/L) 2.32.8; 2) Alex v. Belkum (Z/L) 2.35.8; 4 x 100 m vrije slag est. m.o. IS 1) Devel 4.26.2; 2) Zijl/LGB 4.36.9; 4 x 100 m wisselslag est. j.o. 16 1) Zij l/LGB 4.40.0 2) Devel 4.52.7 DSVP trok volle zaal SASSENHEIM Accordeon vereniging D.S.V.P. o.Lv. G. L. de Zwart bracht vrijdag haar eerste concert van dit seizoen, voor een volle zaal bij „Cees Ineke". Het populaire program ma, voor het merendeel marsen en ouvertures, werd traditiege trouw geopend en gesloten met de D.S.V.P. mars, begeleid door handgeklap van het publiek. Onder de marsen was het be kende „Wien bleibt Wien" van Scrammel en onder de ouvertu res „Euphonia" terwijl van Jo- han Strauss het populaire „An der schone blaue Donau" ten gehore werd gebracht Met „Berkinder" van Schittenhelm, „Americain patrol" en „Moon light serenade" kwam de een voudige volksdans en muziek tot z'n recht Na de pauze was er een pro gramma in de cabaretsfeer, waarbij H. Steenvoorden uit Noordwijk voor leuke cortferen- ce zorgde, en Peter Presti goo cheltoeren ten beste gaf. Een mooie afwisseling was wel van het accordeonduo Yvonne van Steyn/André Scheffers, dat met het „Nonnenkoor" van Casano va, en „Jesu meine Freude", uit cantate 147 van Bach, voor de klassieke noot zorgde. Een loterij vormde het slot van de mooie en de gezellige avond. In het openingswoord werd o.a. opgemerkt dat D.S.V.P. haar derde lustrum inging, en dat afgelopen seizoen weer opgetre den werd voor bejaarden en minder-validen, in „de Bernar- dus"; de v.d. Bergstichting te Noordwijk; Huize St Agnes te Voorhout en verder te Oegst geest, Leiden etc. in bejaarden en verpleegtehuizen. Daar D.S. V.P. in de rode cijfers terecht is gekomen zal volgend jaar niet maar twee maar één avond wor den gegeven voor donateurs. Voorhout's eerste tennishal, de Lavo- sporthal werd zaterdagmiddag geopend met een herendubbel tussen de Hage naar Henk Ennes met als partner Pieter Verdegaal uit Sassenheim en alfred Gele- vert uit Noordwijk met Harry Vertegaal uit Voorhout. Henk Emmes en zijn part ner wonnen de wedstrijd. De sporthal hoort bij het complex van Lakeman-verwarming. In drie weken tijd is de hal tot stand gekomen. Fred Lake- man vertelde in een korte openingstoe spraak dat het plan om een tennishal te realiseren was geboren op een familie feestje. Voor twaalf gulden (overdag) en veertien gulden ('s avonds) per uur kunnen de Voorhouters nu wintertennis spelen in de sporthal. Een les kost vijfendertig gulden per uur. Ook in de zomer zal de hal open zijn. Mevrouw E. Lakeman-Klaar zorgt voor de administratie. Zij is op het tele foonnummer 12688 te bereiken voor de genen die een baan willen bespreken. De hal is dagelijks geopend van acht uu 's ochtends tot twaalf uur 's avonds. Van een onzer verslaggevers REGIO Waarschijnlijk omdat hij oververmoeid was, raakte een 42-jarige Turk met zijn vrachtwagencombinatie in de nacht van vrijdag op zaterdag verschillende keren van de weg af. In Wassenaar reed hij tegen het viaduct van de Landscheidingsweg. Hij zag evenwel kans zijn combinatie, uit Istanboel, weer op de weg te krijgen. Slingerend vervolgde hij zijn weg richting Leiden. Bij het viaduct over de Rijnzichtweg kwam hij in de berm terecht. Op het politiebureau in Sassenheim werd een bloedproef genomen, waaruit bleek dat de Turk niets ten laste kon worden gelegd. Op de Ruishornlaan in Lisse had zaterdagavond een aanrijding plaats. Een grote luxe auto gaf geen voorrang aan een van het j winekelcentrum Poelmarkt komende Simca. De bestuurders liepen lichte verwondingen op. I De 53-jarige -AL. uit Warmond werd gisteren ernstig gewond, toen hij nabij het viaduct bij Motel Sassenheim met zijn bromfiets in botsing kwam met een personenauto, bestuurd door de 33-jarige i M.V. uit Sassenheim. De Warmonder moest onder meer met vijf I fracturen aan armen en benen, een hersenschudding en een I hoofdwond worden» opgenomen in het Academisch Ziekenhuis. Van onze correspondent BOSKOOP De telefoon van directeur A. G. Vermeulen van de Boskoopse huishoudschool staat roodgloeiend sinds de sluiting van dit onderwijs-instituut is bekend geworden. Talloze verontrus te ouders klagen bij hem hun nood. Van onze correspondent Noordwijk ,,'t Trefpunt" was zaterdag het trefpunt van vele Noordwijkers en andere betrokkenen bij het bejaarden- en jeugd werk. Burgemeester en mevrouw Bonnike, de wethouders, raadsle den, vertegenwoordigers van het ministerie van CRM van het Provinciaal Opbouwbureau, afgevaardigden van de bejaardenbon den, de gereformeerde jeugd, en tal van andere organisaties gaven acte de présence bij de opening van het dienstencentrum, dat na een jarenlange voorbereiding tot stand was gekomen. Het initiatief tot het stichten van een dergelijk centrum te Noord wijk aan Zee ontsproot destijds in de coördinatie-commissie bejaar- denwerk, waarvan de toenmalige wethouder M. C. J. Sedelaar voorzitter was. Men nam contact op met de verschillende plaatselij ke kerken, met de instellingen voor maatschappelijk werk, met de kruisverenigingen, met de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwilli ge Hulpverlening en de Vereniging Humanitas, en na tal van besprekingen werd de Stichting opgericht, waarvan het bestuur gisteren met voldoening mocht vaststellen, dat een respect afdwin gend stuk welzijnswerk werkelijkheid was geworden. Het aftandse schoolgebouw van weleer is herschapen in een riant pand, dat qua inrichting, kleur, entourage, meubilair, licht en verlichting voldoet aan alle wensen, die men aan een dergelijk centrum mag stellen. Niet alleen de grote conversatiezaal, waar de bejaarden hun „home" vinden, maar ook in de gedeelten, die als peuterspeelzaal en als honk voor de gereformeerde jeugd zijn ingericht. Een paar peuters zagen we bezig alsof zij er al sinds jaar en dag thuis hoorden. Vermeldenswaard is de prachtige bar in het .centrum. De Noordwijkse bejaarden hebben recht op dit „Trefpunt" meende vice-voorzitter J. de Raad van de Stichting Dienstencentrum, want de thans ouder wordende mensen hebben door hun aktiviteit en plichtsbesef dit welzijnswerk mogelijk gemaakt. Zij waren het namelijk die via de algemene middelen het grootste offer brachten door een stuk van hun inkomen af te staan, opdat een totaal verarmd en uitgeplunderd land na de oorlog tot een welvaartsstaat kan worden gemaakt, waarin welzijnswerk tot stand kon komen. De openingsceremonie bestond uit de ondertekening van het huur contract tussen de gemeente en de stichting. De burgemeester tekende namens het gemeentebestuur als huisbaas, terwijl namens de stichting de heer J. de Raad en mevrouw Hoogstraten-Van den Haak de overeenkomst met hun handtekening bekrachtigden. Daarna was het een komen en gaan van oude en jonge Noordwij kers, die het nieuwe dienstencentrum kwamen bezichtigen en meegenoten van een drankje en een hapje. Met elkaar maaken zij ,,'t Trefpunt" op deze middag een toppunt van sfeer en gezelligheid. Zelf blijft directeur Vermeulen er nogal laconiek onder. „De vind het alleen bijzonder naar dat ik de sluiting uit de krant heb moeten vernemen," zegt hij. Achter de noodzaak om de school voor Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs in Bos koop op te heffen zet Vermeu len overigens wel enige vraagte kens: „Het voornemen daartoe dateert van 1972 toen onze school slechts 50 leerlingen had. De opvattingen van destijds zijn nu achterhaald omdat het aan tal leerlingen inmiddels is toege nomen tot 130. Dat in aanmer king nemend kan je zonder meer stellen dat wij als streek school in een behoefte voor zien." Vermeulen wijst er in dit ver band op dat men er bij de uit breiding van de capaciteit van het huishoud-onderwijs in Alp hen rekening mee moet houden dat lang niet alle leerlingen van zijn school straks naar Alphen zullen verhuizen. „De in Bos koop zelf wonende leerlingen zullen eerder naar Gouda dan naar Alphen gaan en dat geldt ook voor de leerlingen uit Reeu- wijk". De ongerustheid waarmee de ouders van Vermeulens leerlin gen de toekomst tegemoet zien wordt ondermeer ingegeven door de overweging dat de kin deren straks niet meer tussen de middag naar huis kunnen. „Op de kinderen die de grote scho lengemeenschappen bezoeken wordt tussen de middag meestal onvoldoende toezicht gehou den", zo klagen veel moeders. „Gevolg is dat de kinderen met de ziel onder de arm door de stad gaan slenteren. Dat kan onplezierige gevolgen hebben". Bovendien wijzen de ouders erop dat de dienstregeling van het openbaar vervoer niet is af gestemd op de schooltijden zo dat de kinderen straks onnodig veel tijd zullen verliezen. Ook de voorzitter van het schoolbestuur de heer P. Ver hoef is door het bericht van de sluiting bepaald overvallen. In kringen van het bestuur herin nert men er aan dat het gebouw van de huishoudschool nog on langs een grondige opknapbeurt heeft ondergaan die 50.000 heeft gekost. Gesteld wordt dat deze „geldverspilling" had kun nen worden voorkomen als er een betere communicatie was geweest tussen het ministerie van onderwijs en het schoolbe stuur.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4