UVS toont karakter tegen Rood-Wit: 1-1 Strijd om koppositie onbeslist Counter Bodegraven teveel voor Docos OP ASC UIT HANDEN ALPHEN GEEFT ZEGE MIRAKEULEUZE TREFFER NIET VOLDOENDE VOOR LFC R00DEHBURG-DWV 0-0 LEIDSE COURANT PAGINA 15 Van onze sportredactie AMSTERDAM - UVS mocht dan uiteinde lijk toch nog; blij zijn met het tegen Rood- Wit-Amsterdam behaalde 1—1 gelijkspel. De formatie van oefenmeester Gerard Des- ar had zich weliswaar in de eerste helft van dit treffen een meer dan gelijkwaardige tegenstander van de Amsterdammmcrs ge toond, maar werd in het daarop volgende eerste half uur van de tweede periode óók bij vlagen volledig van het veld gespeeld door diezelfde tegenstander. In die fase van de strijd kwam UVS bijzon der goed weg. Rood-Wit wist slechts een van de talrijke scoringskansen naar behoren uit te buiten (Nico van Haagen kopte de bal langs de mistastende Aad Otto: 1-0) maar dacht vervolgens de wedstrijd ook met die ene treffer te hebben beslist UVS dacht daar anders over, toonde zijn gisteren erg sterke karakter (Désar later: ,Jk heb de jongens gecomplimenteerd met hun inzet") en kwam tien minuten voor tijd weer gelijk via een fantastische kopbal van Fred Filippo na een door Bert Kort genomen hoekschop. Zelfs „roken" de Leidenaars enkele secon den voor tijd aan een tweede doelpunt. Wil Henskens was door Mattie Kan(ebeen (door Désar in de ploeg gehaald voor de zieke Koos Hannaart) knap de diepte in gestuurd; Rood-Wit-doelman Hennie Walroth was op zijn beurt veel te ver uit zijn doel gekomen waardoor een lob van Henskens de overwin ning van UVS had kunnen bewerkstelligen. De verre boogbal werd inderdaad door Henskens afgeleverd, maar het leer ver dween centimeters naast het Amsterdamse doel... Met een overwinning zou UVS ondanks het harde werken echter teveel hebben gehad. Zoals ook Rood-Wit-trainer Sjoerd Zomer wist: „Na rust hebben we de kansen laten liggen. Toen was UVS nergens en hadden we gewoon door moeten drukken. Ook al omdat die keeper zo'n verschrikke lijk onzekere wedstrijd speelde". Die keeper, Aad Otto, had het inderdaad erg moeilijk. Vooral de door Frans Reuser, een van de twee ex-profs in het Amsterdamse team, verzorgde vrije trappen leverden Otto (en met hem de gehele wankelende Leidse defensie) de grootst mogelijke problemen op. Geluk, en de steeds weer op het laatste moment aanwezige blokkerende Leidse ver dedigers, hielden Rood-Wit-A in dat sensa tionele half uur na de hervatting van meer dere treffers af. Een tweede helft waaraan UVS overigens met een voorsprong had kunnen beginnen. De Leidenaars, met Cees Duprie als be trouwbare laatste man, zagen echter voor rust Mattie Kantebeen en Frits van der Heiden falen, waar Filippo later zo fraai wel zou slagen. GERT JAN ONVLEE (Van onze sportredaktle) LEIDEN De klap kwam nog vrij hard aan bij LFC. Toen middenvelder Ben Bos met een magnifieke goal RKAW een kwartier voor tijd op 1—1 zette vielen de „kanaries", die zich zelf al naar een benauwde, maar toch verdienstelijke zege zagen free-wheelen, bijna hele maal van hun stokje. De thuis club zette te gretig een slotof- fensief in, liep zichzelf daarin soms voorbij en moest in de korrektie daarom enkele malen flink aan de noodrem trekken. Paul Harteveld en Peter Slinge- land maakten grove overtredin gen en zelfs Wim v. Dijk (tot dan de beheerstheid zelve) raak te van slag. Hoewel het counte rende RKAW na die gelijkma ker even dacht aan de volle winst, hielden de Leidschen- dammers toch maar het hoofd koel in het besef, dat 1—1 al meer was dan ze lange tijd mochten hopen. Immers, dat doelpunten aan de Boshuizerkade een godsge schenk waren en daarom maar 'zolang mogelijk gekoesterd moesten worden, had de hele eerste helft al geleerd. En dat gold dan niet alleen de „miraku- leuze" openingstreffer van Henk Spies, maar eigenlijk het totale speL Beide ploegen bleken in die periode namelijk zo weinig inventief en aanvalslustig, dat al snel gevreesd moest worden voor een 0—0 eindstand. Het leek alsof de elftallen bang wa ren om te verliezen. De midden velders dachten vooral aan hun verdedigende taak en zetten hun aanvallers met verre trappen aan het werk. Bij LFC leek dat een effectieve taktiek, maar de snelheid van Aad Neuteboom en Hans de Kruyf was niet vol doende voor succes. Zo moest een wonderbaarlijk schot/voor zet van Henk Spies van wel 40 meter, dat via de handen van. doelman Mulders en de paal in het doel verdween, voor een Leidse voorsprong zorgen. Die marge had LFC na rust bijna vergroot, maar Hans de Kruyf (met de rug naar het doel) kon een inzet van Wim v. Dijk niet verlengen. Zo wist Bos (na goed voorbereidend werk van Nico Blazer) met een schot in de bo venhoek LFC toch nog aan het wankelen te brengen: 1—1. LDWS heeft gisteren geen kans gekregen zich te revancheren voor de vorige week tegen.Lug- dunum geleden 0—1 nederlaag. De Leidenaars zagen hun uit wedstrijd tegen VELO uit Wate ringen, bij een 0—1 achterstand gestaakt Scheidsrechter Aandewiel gat in de rust te kennen „niet door te kunnen gaan". Reden daar- De pogingen van VELO om een andere scheidsrechter te strik ken, liepen vervolgens op niets uit Weliswaar werd een „nieu we" man in het zwart gevonden, maar deze kon in de ogen van het LDWS-bestuur terecht geen genade vinden; de aangewezen scheidsrechter stond al een jaar op non-actief. Om tien over vier kwam een wel bevoegde arbiter aandraven, maar scheidsrechter Aandewiel het het duel op dat moment al officieel gestaakt Lugdunum ging gisteren wel op de goede weg door. Thuis werd Texas/De Haagse Bakkers met maar liefst 4—0 geklopt. Een wat geflatteerde zege overi gens. In het eerste half uur van de strijd gaf Texas/DHB het mat acterende Lugdunum goed partij, maar na de openingstref fer van de Kikkers in de 30ste minuut gescoord vielen de gasten duidelijk terug. Dat eer ste doelpunt werd door Jaap Schilthuyzen verzorgd; in twee de instantie wist hij de Haagse doelman te verschalken. Snel na dè hervatting vergrootte Lugdu num de voorsprong. Jan Pij- nackker speelde in de 4de mi nuut Leo Wetselaar aan die van uit een moeilijke hoek knap scoorde: 2—0. Een strafschop betekende even later 3—0. Pij- nacker was binnen de beruchte lijnervonheus bejegend en Wets elaar mocht van elf meter raak- schieten. De laatste treffer kwam op naam van invaller, regionaal Frans Sjardijn. Een voorzet van Pijnakker werd door Sjardijn fraai vollerend af gewerkt: 4—0. Teylingen heeft ook na gisteren nog altijd de leiding in de twee de klasse. De Sassenheimse for matie versloeg ONA verdiend met 2—1. Een verdiende zege. Teylingen was met name in de eerste helft bijzonder goed op dreef. Met open spel en snelle, goed lopen de combinaties werd het elftal van ONA waarin doelman Jan van der Heuvel een uitste kende wedstrijd speelde te ruggedrongen. In de 28e minuut viel het eerste doelpunt Peet van de Vlugt joeg de bal uit een vrije schop hard over de mum- en net onder de lat: 1—0. De voorsprong werd een kwartier na de thee uitgebreid. Weer Peet van de Vlugt liet een hard schot los dat niet volledig door Van der Heuvel kon worden be dwongen. Hennie Zoet, de goal- tjesdief die gisteren na diverse blessures weer zijn rentree vier de, was oudergewoonte ter plek ke: 2—0. ONA zocht na die tweede treffer meer de aanval en wist zowaar nog een tegen- goal op het bord te brengen. Dick Ernst knalde de (van rich ting veranderende) bal uit een vrije trap langs Theo van de Vlugt: 2—1. Randstad Sport werd op eigen terrein overduidelijk teruggewe zen. Tegenstander Verburch boekte een 0—4 overwinning. Verburch toonde zich gisteren op alle fronten sterker dan Randstad Sport Er werd feller gespeeld, beter gecombineerd en harder gewerkt; doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Zeker niet nadat laatste man Wim Mugge vlak na rust gebles seerd moest uitvallen en zijn plaats overdeed aan de soms wat te lakonieke Wouter Zanen. Een foutje van doelman Carry van Reenen leidde tot de ope ningstreffer. Bij een schot van Aad van Staveren stond Van Reenen te ver voor zijn doel: 0—1. De mooiste mogelijkheid voor Randstad was toen overi gens al verleden tijd. Rob van Zijp had al snel de lat geraakt met een kopbal. In de tweede helft werd de Voorschotense vereniging in de 15de minuut verder op achterstand gezet door De Groot Het counterende Verburch kon vervolgens nog doorlopen naar een geflatteerde 0—4. Theo Zuidam scoorde nog tweemaal Tafeltennistriomf Marjan v.d. Vliet ARNHEM Trevor Taylor en Marjan van der Vliet hebben de enkelspelen gewonnen bij het tafeltennistoernooi in De Baken- hofhal te Arnhem. De belangrijkste uitslagen zijn, here nenkelspel, halve finales: Taylor Hijne 21-24, 21-15, Van der Hel m-Hopman 11-21, 21—18, 21-11, finale: Taylor—Van der Helm 21—18, 19-21, 18-21,21-17,21-18. Dames enkelspel, halve finales: Mar jan van der Vliet—Ellen van der Helm 21-17, 21-18, Judy WiUiam- s-Mieke Amtz 21—17, 21—19, finale: Marjan van der Vliet—Judy Williams 21-17,15-21, 21-18, 21-16. Bodegraven-doelman Stikkelorum blijft de situatie mees ter ook in een directe confrontatie met Jan van Polanen. Stan van der Meel in de tang. Heel Roodenburg terug bij een van de gevaarlijke vrije trappen van DWV-spits Barbé. Van onze sportredactie LEIDEN Hoewel conclusies trekken in dit stadium van de competitie wel bijzonder voor barig zou zijn kan toch zonder meer gesteld worden, dat in de eerste klasse West I, de zaak nu al beslist is. Ten voordele van de positief ingestelde clubs; zij die de techniek laten prevaleren boven het betonvoetbal. Met z'n vijven hebben ze een behoorlijk 'gat' bewerkstelligd tussen hen en de mindere goden die hun gebrek aan techniek tevergeefs trachten te compenseren met 'harde acties'. In het voetbal van heden ten dage zijn er nog licht punten. Een voorbeeld daarvan was Roodenburg—DWV, ofwel de strijd om de koppositie in de eerste klasse. Een wedstrijd die daarom alleen al ongemeen fel en hard zou kunnen zijn; die best eens niet zo leuk zou kun nen verlopen. Fel was het wel, maar bovenal sportief en zeker ook attractief al doet de uitslag - 0—0 - dat niet vermoeden. Maar zoals gezegd behoren Roo denburg en DWV tot de topploe- gen van hun klasse en zij leggen andere maatstaven aan dan bij voorbeeld de FC Amstelland of Zeeburgia. En zelfs al loopt het niet zo best - beide trainers wa ren er van overtuigd, dat hun teams beter konden - dan nog blijft men voetballen. Daarom alleen al was Roodenburg - DWV beslist het aankijken waard. Omdat geen van beiden een ver dedigende houding wenste aan te nemen ontspon zich een bij zonder spannend duel met veel actie voor beide doelen. Rooden burg hanteerde voornamelijk de dieptepass, terwijl DWV het over het middenveld zocht. De thuisclub was in die eerste helft iets gevaarlijker, vooral omdat het de aanvallen gevarieerder opzette. DWV zocht telkens naar de zwaarlijvige spits Barbé, wei nig beweeglijk maar met een keihard schot en een perfecte timing. Hij kreeg evenwel geen poot aan de grond, want het duo De Groot/Van Kooperen was ook nu bijzonder goed op dreef. Roodenburg was via Den Os en Tisseur - weer helemaal de oude - dicht bij een doelpunt, maar schot en kopbal gingen net naast De Groot moest vlak voor rust een keiharde inzet van Ne- derlof van de lijn halen. Na rust pakte DWV de zaken anders aan. Men richtte zich niet enkel meer op Barbé, maar zocht het nu via de vleugels, terwijl ook de middenvelders zich meer met de aanval gingen bemoeien. Roodenburg bleef volharden in de 'lange pass' die echter weinig rendement ople verde nu DWV dit eenvoudige systeem doorzag en gemakkelijk kon ontrafelen. Toch kreeg Den "Os nog een unieke mogelijkheid om 1-0 te laten aantekenen, toen aanvoerder Heerland de bal zo maar liet liggen. Den Os schoot jammerlijk naast Tegen het eind van de wedstrijd drong DWV onverwacht fel aan en de strijd leek een verrassende ont knoping te krijgen toen back Steege een magnifieke solo over het halve veld besloot met een schuiver langs de kansloze Van Berge Henegouwen. Ten koste van een blessure redde Lancel echter op het allerlaatste mo ment Dezelfde speler behoedde Roodenburg daarna nogmaals toen Barbé, even losgelaten door De Groot, dreigde te sco ren, maar juist op tijd de voet werd dwarsgezet Een eerlijke partij voetbal. Niet hoogstaand, maar wel spectacu lair. AD VAN KAAM Blauw Zwart kwam tegen Lenig en Snel niet verder dan een 1—1 gelijkspel. Ook dit maal speelde de Wassenaarse ploeg geen briljante partij, hoe wel men zich wel beduidend schotvaardiger toonde dan in voorgaande wedstrijden. Maar ondanks het feit dat Blauw Zwart driemaal het houtwerk trof kon men toch geen aan spraak maken op de volle win st. Ook Lens kreeg een aantal goede mogelijkheden, maar door te lang treuzelen van met name spits Keetman bleef het bij één Haags doelpunt De wedstrijd was fors, maar desondanks niet onsportief. Blauw Zwart kwam na twintig minuten op 1—0 toen Siem van der Ham in het strafschopge bied werd neergelegd en zelf de penalty benutte. Vlak voor rust kwam Lens via Van der Wilk terug. Hans Zandvliet kon diens inzet niet voldoende afstoppen en kopte in eigen doel. Na rust drong Blauw Zwart sterk aan, zodat de bezoekers zich tot ver dedigen moesten beperken en slechts via de counter af en toe gevaarlijk konden worden. Keetman kreeg twee mooie kan sen, maar hij aarzelde te lang, zodat Pieterse nog juist kon red den. Aan de andere kant raak ten Tolido, Smit en Van der Ham paal en lat Het gelijke spel gaf de verhoudingen juist Van onze sportredactie LEIDEN Aan een geslaagde uitval heeft Bodegraven giste ren in de (derde klasse) strijd tegen DOCOS voldoende gehad om de volle winst binnen te halen. In de 25ste minuut van de tweede helft doorbrak felle Krijn Blonk de omsingeling van de Leidenaars, speelde op maat af naar de mee opgeko men Wim van de Neut die ver volgens geen problemen kende met DOCOS-doelman Peter Burghouwt: 0—1. Diezelfde Burghouwt had tot op dat moment nog nauwelijks „meegespeeld" in dit bijzonder eentonige treffen. Bodegraven („elk puntje is meegenomen") bepaalde zich tot verdedigen, vaak met zes, zeven man, en weigerde bijna principieel het doel van Burghouwt op te zoe ken. Resultaat van dit alles was wel dat DOCOS gedurende de gehele wedstrijd een overweldi gend veldoverwicht had; het af werken van die aanvallen was echter erg slecht verzorgd. Zo brak Ton van Dinten vlak voor de rust gevaarlijk door hij schoot naast en zag Stan van der Meel een gevaarlijke voorzet door niemand afgerond. Ook in de tweede helft ontbrak het eindschot in de DOCOS- aanval waarin Stan van der Meel en Sjaak Rietbergen vrij onopvallend acteerden. Enige speler van DOCOS die overi gens wel een ruime voldoende haalde was Ruud van der Meel. De laatste man van de Leide naars die, bij gebrek aan verde digend werk, vlak achter de voorhoede opereerde.... Ook de wissel tussen de gepas seerde Rob Aniba en Ton van Dinten na de Bodegraven- goal leverde de Linkerhoff-elf niet het gewenste resultaat op. Al was Henk Montanus, vlak voor tijd, nog wel erg dichtbij de zo verdiende gelijkmaker. Vanuit ideale positie knalde Montanus echter hoog over; met deze misser nog eens de totale schotloosheid van DOCOS ac centuerend. Lisse stelde in Waddinxveen, tegen de gelijknamige ploeg, danig teleur. Het werd uiteind elijk 1—1, maar als Lisse ooit een uitwedstrijd met forse cij fers had moeten winnen, had dat nu moeten gebeuren. Men sprong evenwel veel te ge makkelijk met de geboden kan sen om. Aanvankelijk leek er voor Lisse, dat zonder Van der Zwet en Van Beek geschorst aantrad, geen vuiltje aan de lucht, want na een kwartier zet te Laurens van der Voort zijn team op 0—1. Door een foutje van Jan Zonneveld kwam Wad dinxveen terug, maar daarna kwamen de gastheren er niet meer aan te pas. Van der Voort, Opdam en Dofferhoff misten echter opgelegde kansen, zodat het voorlopig 1—1 bleef. Maar ook na rust bleef Lisse volhar den in het niet benutten van goede scoringsmogelijkheden al had men bepaald pech toen Wim van Beek op de onderkant van de lat schoot Het laatste half uur kwam Waddinxveen niet meer op de Lisser-helft en kregen de bezoekers nog ver scheidene mogelijkheden om de volle buit mee naar huis te ne men. Maar bij 1—1 bleef het Teleurstellend maar waar. Van Nispen moest tegen rode lantaarndrager Spoorwijk ge noegen nemen met een 2—2 ge lijkspel. Een kwartier voor tijd leek Van Nispen de verdiende winst te gaan pakken, maar enkele mi nuten voor het laatste fluitsig naal kwam Spoorwijk, in een laatste krachtsinspanning, toch nog terug. Spoorwijk wenste zich niet bij voorbaat neer te leggen bij de suprematie van lijstaanvoerder Van Nispen en vocht om elke meter terrein. Er ontspon zich zodoende een bijzonder fel duel, dat echter sportief verliep. Een fout in de Zilker-achterhoede betekende 1—0, maar via Witte- man trek Van Nispen nog in dezelfde minuut de score gelijk. Na rust was Van Nispen de betere ploeg en toen Witteman onderuit werd gehaald in het strafschopgebied en Ad Glas de penalty verzilverde leek het pleit beslist Spoorwijk kwam evenwel ohgemeen fel terug er vlak voor tijd liet Biemans zijr tweede doelpunt noteren, daar mee Van Nispen toch nog een puntje afsnoepend. Van onze sportredactie LEIDEN Een fout van doelman Bert Timmer heeft Alphen in wedstrijd tegen ASC de zege gekost. Alphen had in de eerste helft een licht veldoverwicht dat resulteerde in enkele goede kansen voor Rinie van Elck. Vlak voor rust leek Alphen de leiding te nemen. Een kopbal van Tonnie de Jong werd door Herman Roedoe uitstekend ge stopt Twintig minuten na rust nam Alphen de leiding door een doelpunt van Erik Lens na aangeven van Klaas de Bruin. Een paar minuten later werd het gelijk toen de doel- verdediger van Alphen een vrije trap van Wim Kramer verkeerd beoordeelde. Na deze treffer hadden de roodzwarten goede moge lijkheden om de zege te behalen maar ze kwamen niet verder dan een schot tegen de lat van Dennis van de Water. Een verzwakt SJZ (Cor van Tongeren, Koos Romeijn, en Gerard Lelieveld konden niet meespelen) heeft bij Graaf Willem II/VAC een 5—0 nederlaag geleden. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat SJZ zou verliezen. Er waren enkele goede kansen voor de gasten; een omhaal van Theo v. d. Klink deed de bal tegen de paal belanden. Tien minuten na rust was de wedstrijd al beslist door twee doelpunten van Middeldorp. Een fout van Ben van Kempen stelde Hans Willers in staat om er 3—0 van te maken. Een paar minuten later was het opnieuw Willers die doel trof. Vlak voor tijd bepaalde Middeldorp de eindstand op 50. Koploper Hillegom heeft een gelukkige overwinning op BMT behaald. Na een kwartier spelen kreeg BMT een ideale kans om de score te openen. Meindert de Jong raakte de bal met de hand aan, maar de strafschop werd tegen de paal geschoten. Hillegom kon met name in de eerste helft de hoge positie niet waarmaken, BMT was duidelijk de betere ploeg maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Tien minuten voor tijd scoorde Boudewijn Pijp ers de beslissende treffer. Bernardus heeft gisteren in de laatste mi nuut van de strijd tegen Wassenaar de winst laten glippen. De ploeg uit Hazerswoude was de minst slechte van de twee en kreeg enkele goede mogelijkheden via Wim van* Letten en Kees Wesseling. Bernardus opende de score door Wesseling na een pass van Meyer. Wasse naar kwam in blessuretijd op gelijke hoogte. Scheidsrechter Alblas gaf Wassenaar een indirecte vrije trap in het zestien meter gebied omdat Vlekkert door Ted de Boer was geduwd. Hans Wezenaar schoot de bal door een kluwen van spelers in doel: 1—1. De belangrijke wedstrijd in de vierde klas se A tussen Rijpwetering en UDO is in een 1—1 gelijkspel geëindigd. Beide ploegen konden hun hoge positie op de ranglijst niet waarmaken. Het eerste half uur was UDO duidelijk sterker dat leidde tot enkele goede kansen voor Peter Oude- velthuys en Wilbert Witteman, maar de Rip pers namen toch via Henk Zonderop de leiding; deze treffer zorgde voor enige moei lijkheden omdat de bal volgens de UDO verdediging de doellijn niet was gepasseerd. De Oegstgeestenaren kwamen toch nog op gelijke hoogte: Jos Witteman verzilverde een strafschop. Een veel beter spelend WSB heeft in de wedstrijd tegen de Ooievaars met een ge lijkspel genoegen moeten nemen: 0—0. De ploeg uit Noordwijkerhout had gisteren geen geluk, zo schoten Gerard Oudevelthuys en Joop Oostdam diverse,malen tegen het houtwerk. Een van de weinige uitvallen van de Hagenaars leidde bijna tot een doelpunt, de bal sprong na een schot van de Ooievaars via de onderkant van de lat echter weer het veld in. Bij WSB speelden Jan de Jong en Peter Heemskerk een goede wedstrijd. Nieuwkoop heeft op eigen terrein een ver diende 1 overwinning behaald op Stol- Na vijftien minuten spelen bracht Opdijk de verdediging van Stolwijk zo in het nauw dat de bal door een eigen speler in het doel werd geschoten. In de tweede helft was het Op- dijk die raak schoot na een voorzet van Ton de Jong: 2—0. Stolwijk probeerde nog wel iets terug te doen maar de Nieuwkoopse verdediging kwam niet echt in gevaar. Het werd zelfs 3-0 doordat Opdijk een verdedi- gingsfout goed afstrafte. Vlak voor tijd red de Stolwijk de eer na een misverstand in de verdediging. RKNSV heeft voor de derde achtereenvol gende keer gelijk gespeeld. Dit keer kwam de ploeg uit Noorden tot een doelpuntloos gelijkspel tegen Lekkerkerk. Het eerste kwartier begon de ploeg uit Lek kerkerk zeer sterk, tot tweemaal toe werd de bal door de verdediging van NSV van de lijn gehaald. Na rust ging de wedstrijd gelijk op. De beste kans van de wedstrijd was voor Lekkerkerk dat een strafschop mocht nemen wegens hands, maar de bal werd naast het doel gedeponeerd. SJC heeft een knappe 2—O-overwinning op HMSH behaald. In de eerste "helft deden beide teams weinig voor elkaar onder. HMSH speelde iets aan vallender maar SJC was via de counter erg gevaarlijk. Een kwartier na rust brak Jos v. d. Berg op rechts door en speelde de bal op de goed meegekomen Henk van Rijn, die daarna eenvoudig de doelman passeerde. Vlak voor tijd bepaalde Leo van Houten de eindstand op 2—0. Hekkesluiter ODB heeft een verrassende 2—O-overwinning op MMO behaald. Deze nederlaag was te wijten aan het volle dig falen van de MMO-voorhoede. De Boer en Van Leeuwen miste opgelegde kansen. In de veertigste minuut schoot Dusbaba (broer van Johny Dusbaba) van Ajax uit een vrije trap raak. MMO probeerde in de. twee de helft nog wel iets terug te doen maar het was opnieuw ODB dat scoorde. Van Goozen raakte de bal ongelukkig met z'n hand aan, waardoor Wijdema een strafschop mocht benutten. SVLV heeft alleen het eerste kwartier te gen VVP goed gespeeld. Dit kwam dan ook tot uitdrukking door een treffer van Marco v. d. Berg. De Voorschotenaren werden overigens wel met een 3—1 nederlaag naar huis gestuurd. Na vijfentwintig minuten spelen maakte Huntman voor WF gelijk. Vlak voor rust werd het nog 2—1 door Bierens, omdat de verdediging van SVLV te ver was opgerukt. Na rust bleef WP de betere ploeg dit leidde tot een doelpunt van Fial; die uit een hoekschop recht streeks scoorde. De grote winnaar bij Oranjeplein—Forehol- te was Hillegom, dat door het doelpuntloze gelijkspel een punt uitliep op beide belagers. In de eerste helft waren de Hagenaars dui delijk sterker, maar Foreholte-doelman Al- bert Ruigrok was uitstekend op dreef. Na rust kwam Foreholte een keer zeer goed weg toen de paal en lat redding brachten en Foreholte-verdediger Wil v. d. Krogt een bal uit het doel kopte. Vlak voor tijd kreeg John van Dijk een uitstekende kans maar hij faalde. Altior heeft op eigen veld een teleurstellen de 3—2-nederIaag geleden tegen Archipel. De Hagenaars namen vrij snel een 2—0 voorsprong. De ploeg uit Langeraar was hierdoor niet aangeslagen: door twee doel punten van Kees Bader kwam Altior weer op gelijke hoogte. Een fout van Altior-doel- man Jan van der Jagt bracht Archipel echter toch nog de 3—2 overwinning.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15