Eintracht Braunschweig weer gestuit door Kaiserslautern FC Twente wist geen raad met mandekking WV gaf kop positie prijs Invaller bezorgde FC Utrecht winst RODA HAD STEUN PUBLIEK NODIG Jan Peters moest eindje lopen Eagles-Twente op 5 november Supporters FC Utrecht vernielden een tram Dinamo Kiev prolongeerde kampioen schap Scheidsrechter verloor mouw Volksmarathon van AAC wordt een traditie Carlsson-De Jong rallykampioenen Gelier won toernooi LEIDSE COURANT Tottenham Hotspur versloeg op White Hart Lane met 2-1 Wolverhampton Wanderers. Doelman Pierce van de Wolves verijdelt deze poging van Neighbour (no. 11) om tot scoren te komen. BONN Hertha BSC, woensdag tegenstander van Ajax in de tweede ronde van bet toernooi omde UEFA Cup, heeft het be langrijke duel tegen Hamburger SV voor de Bundesliga met 2-1 verloren. Ruim 50.000 toeschou wers waren in het Volksparksta dion van Hamburg getuige van deze enerverende ontmoeting. In de derde minuut al nam de formatie van Georg Kessler door Kostedde de leiding. Na een kwartier maakte Rei- mann met een kopbal gelijk. In de slotfa se trof Kaltz eerst de paal van het doel van Hertha. Elven later viel de beslissing toen Hi dien van dichtbij inschoot Zaterdag werden slechts vier wedstrijden voor de hoogste afdeling van de West- duitse voetbalcompetitie gespeeld. Vijf ontmoetingen vonden reeds vrijdag plaats. Bomssia Mönchengladbach, dat vrijdag met 3-0 won van Werder Bremen, nam de leiding over van Eintracht Braunsch weig. De Westduitse kampioen heeft na twaalf wedstrijden 17 punten. Dat is één meer dan Eintracht, dat de uitwedstrijd tegen 1 FC Kaiserslautern niet tot een goed einde kon brengen. Het was de twaalfde maal dat Eintracht de ploeg van Kaiserslautern op Betzenberg ontmoette. Voor de achtste maal leed de ploeg er een nederlaag: 1-3. De stand: 1. Borussia Mönchengladbach 17 pnt.; 2. Eintracht Braunschweig 16 pnt.; 3. Ham burger SV 15 pnt.; 4. Bayern München 15 pnt; 5. Hertha BSC 13 pnt; 6. 1. FC Köln 13 pnt Engeland West Ham United heeft zijn leidende positie in de Engelse league behouden. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Londenaars het in Birmingham zeer moei ijk zouden krijgen. In de vierde minuut gaf Trevor Francis Birmingham City de leiding. Weliswaar kwam West Ham terug door Trevor Brooking die in de elfde minuut gelijk maakte, maar de ploeg imponeerde aller minst Gary Pendrey, die in eigen doel schoot, gaf de Londense formatie nog voor de rust een voorsprong. Na de rust was West Ham oppermachtig. Drie doel punten, binnen vier minuten gescoord, maakte dat de zege toch nog ruim was: 5-1. West Ham United heeft 21 punten uit veertien ontmoetingen. Manchester Uni ted, dat moeizaam met 1-0 van Norwich City won, heeft eenzelfde totaal maar kwam eenmaal minder in het veld. Bijzonder fel werd er gestreden in de wedstrijd tussen de Engelse kampioen Derby County en de titelhouder van een seizoen eerder, Leeds United. De titelver dediger won vrij fortuinlijk met 3-2. De wedstrijd kreeg een steeds grimmiger karakter. Tien minuten na de rust ont stond een vechtpartij tussen Norman Hunter (Leeds) en Francis Lee. Beide oud-internationals werden van het veld gezonden. Op weg naar de kleedkamers ontstond opnieuw een handgemeen. Manchester United beheerste de thuis wedstrijd tegen Norwich City volkomen. Maar zestien minuten voor het einde velde spitsspeler Pearson de tegenstan der. De stand aan de kop is: 1. West Ham United 21 punten uit 14; 2 manchester United 21 uit 15; 3. Queens Park Rangers 20 uit 15; 4. Derby County 20 uit 15; 5. Liverpool 19 uit 14. MOSKOU Dinamo Kiev heeft gisteren de voetbaltitel van Rusland behouden door het gelijke spel van 1-1 van Dinamo Moskou tegen Dinamo Tiflis. Moskou, de enige ploeg, die Kiev nog kon bedreigen, werd door de puntendeling kansloos voor het kampioenschap. Kiev speelt op 16 november de laatste competitiewedstrijd tegen Tor pedo Moskou. UTRECHT Een Nederlandse dameszwemploeg zal op 22 en 23 november in Erfurt deelne men aan internationale wed strijden om de "Mehrkampfpo- kal der DDR". De ploeg zal bestaan uit Annelies Maas (De Rijn), Tineke Wolthuis (GZPC), Berber Kamstra (DZPC), Jose Damen (BZV Fortuna) en Ineke Ran (Dyk). ENSCHEDE FC Twen te, en in iets mindere ma te NEC hebben hun hoge posities op de ranglijst niet aangetoond in hun onderlinge treffen, dat in het Diekmanstadion zon der doelpunten eindigde. Voor de Enschedeërs be tekende dit het eerste verliespunt op eigen bo dem. De Nijmegenaren bevestigden andermaal dat zij in uitwedstrij den beter voor de dag plegen te komen dan in thuisduels. Met Van der Vall weer in de gelede ren slaagde FC Twente er eigen lijk geen moment in zijn oppo nent in een stevige greep te krijgen. Weliswaar kwam de thuisclub tot een aanzienlijk aantal hoekschoppen (in totaal zeventien tegen NEC slechts drie) maar dat was niet in over eenstemming met het spelbeeld. Er was bijzonder weinig krachtsverschil en de Twentena ren slaagden er geen enkele keer in een uitgespeelde kans te creëren tegen de Nijmeegse de fensie, waarin Gerritsen een hoofdrol vertolkte. De formatie van Spitz Kohn wist zich geen raad met de konsekwente man dekking en raakte daardoor ho peloos met zichzelf in de knoei. NEC, dat wel een behoudende, maar nimmer een louter verde digende houding aannam, bleef moeiteloos overeind en plaatste dreigende tegenstoten wanneer dat maar enigszins mogelijk was. Scheidsrechter. Derks. Toeschou wers: 13.500. FC Twente: Gross; Van Ierssel, Overweg, Drost, Oranen; Achter berg, Van der Vall, Miihren; Bos, Jeuring, Gritter (Pahlplatz). Doelman Schellekens is geslagen maar Marijnissen komt hem te hulp door de bal Petèrs, Van de Berg; Hoogen- van de lijn te werken zodat de nul voor NEC gehandhaafd blijft. Voor Twente trouwens ook. doorn, Zuidema, Meijers. Van onze sportredactie ENSCHEDE Een kwartier voor het einde van FC Twente—NEC deed zich een incidentje voor, dat op de lachspieren van de toeschou wers werkte. Jan Peters ging voor de eretribune op de bal zitten hoewel het spel nog aan de gang was. Voor scheidsrechter Frans Derks was dat aan leiding een vrije trap tegen NEC te geven en Peters te sommeren tien meter in de richting van Twentes doelman Gross te lopen. Peters voldeed slechts aarzelend aan het „bevel", waarmee Derks in feite buiten zijn boekje ging want nergens in de handleiding voor scheids rechters staat een dergelijke maatregel ver meld. Derks later: „De vrije trap was normaal. De bal moet te alle tijde speelbaar blijven. En wat dat wegsturen betreft: Peters wilde grappig doen, maar als scheidsrechter heb ik het laatste woord. Ga jij maar een beetje rood worden, heb ik tegen hem gezegd. Het was een beetje dollen. Dat moet in het betaalde voetbal toch ook nog kunnen...." Van onze sportredactie ENSCHEDE De inhaalwedstrijd tussen Go Ahead Eagles en FC Twente zal definitief woensdag 5 november in Deventer worden gespeeld. Het sectiebestuur betaald voetbal besloot zaterdag de beslissing van competitie- leider Jan Hnybregts te bekrachtigen. Als scheidsrechter zal niet Leo van der Kroft, die op 25 oktober het duel wegens mist afgelast te, fungeren maar Jan Beck. Van der Kroft is om zakelijke redenen verhinderd. Of FC Twen te het dreigement geen spelers meer beschik baar te stellen voor het Nederlands elftal en Jong Oranje ten uitvoer zal brengen, is nog niet bekend. Twentes trainer Spitz Kohn: „Ik ben erg teleur gesteld over het besluit van het sectiebestuur. Waarom wordt het voorstel van twee betrokken clubs om op 26 november te spelen zonder meer genegeerd? Wat het Nederlands elftal en Jong Oranje betreft, dat moeten de spelers die daarvor in aanmerking komen in de eerste plaats zelf beslissen. Wij zullen er maandag (vandaag) over praten". DEN HAAG FC WV heeft gistereq een uitsteken de kans laten liggen om de leiding in de eerste divisie te nemen. In de thuiswedstrijd tegen midden moter Vitesse kwam de Venlose ploeg niet verder dan een gelijkspel van 1-1. Daarvan profiteerde Haarlem, dat SC Cambuur op niet mis te verstane wijze opzij zette: 6-2. Onder meer door vier-treffers van Van den, Berg kwam de ploeg van Barry Hughes aan de kop van de ranglijst. Maar WV, Fortuna SC (dat een vrije dag had) en ook FC Groningen, dat weinig moeite had met Heeren veen, speelden een wedstrijd minder. De royale overwinning bracht Haarlem wel alleen op kop in de strijd om de tweede periodetitel. Groningen heeft evenveel punten (5) maar was aanzienlijk minder produktief. FC Den Bosch-Helmond Sport 2-3 (1-1). 18. Van Ranzow 0-1, 42. Peltzer 1-1 (strafschop), 72. Bur- henne 1-2, 83. Hilster 1-3, 88. Peltzer 2-3. Scheidsrechter: Ver voort, Toeschouwers: 3000. FC Groningen-Heerenveen 3-0 (2-0). 28. Molendijk 1-0, 35. Hoek stra 2-0, 89. Van der Heide 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: Wellinga. Toeschouwers: 7500. Volendam-Wageningen 0-1 (0-1). 22. Menting 0-1. Scheidsrechter: De Bruin. Toeschouwers: 3000. SC Amersfoort-Willem II Ge staakt na 16 minuten bij de stand 0-1. 16. Van den Berg 0-1. Rode en gele kaart voor Ramse- laar. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 2000. FC Dordrecht-FC Vlaardingen 2-0 (1-0). 18. Snijders 1-0, 70. Dubbeld 2-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 1000. FC WV-Vitesse 1-1. 11. Vee- nendaal 1-0, 62. Korcinac 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 5000. SC Cambuur-Haarlem 2-6 (1-2). 16. De Groot 1-0, 31. Van den Berg 1-1, 42. Van den Berg 1-2, 67. Pot 1-3, 68. Van den Berg 1-4, 72. Haan 2-4, 76. Kleton 2-5, 85. Van den Berg 2-6. Scheidsrech ter: Boosten. Toeschouwers: 5000. PEC Zwolle-Veendam 1-1 (0-1). 44. Wieringa 0-1, 55. Banhöfner 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 4000. SVV-Heracles 1-2 (0-1). 31. Ker- lin 0-1, 46. Kerlin 0-2, 65. Meer hof 1-2. Scheidsrechter: Van Ooyen. Toeschouwers: 2000. BREDA Na afloop van de wedstrijd The Gunners-Spar- ta'30 in de vierde klasse A van district Zuid van het zaterdaga- mateurvoetbal, kon de doelman van de The Gunners de Pool Jan Kasmiac zich niet beheer sen. Hij pakte scheidsrechter G. Hooykaas (Zuilichem) beet scheurde hem de mouw van zijn shirt. Kasmiac meende dat de scheidsrechter het doelpunt van Sparta, enkele seconden voor het einde, had moeten afkeuren omdat de bal achter zou zijn geweest The Gunners verloor dit overigens verder sportief duel met 1-2. Even wachten, heren atleten in de hele en halve marathon. Er stond geen boordje „overstekende ganzen" AMSTERDAM De tweede volksmara thon, die gisteren door de Amsterdamse Athletiek Club (AAC) rond de Sloterplas in Amsterdam is georganiseerd, is we derom een groot succes geworden. Meer dan 650 deelnemers waagden zich aan de marathon of de helft ervan. Vorig jaar, toen dit evenement op het' autocircuit van Zandvoort werd gehou den, verschenen 500 liefhebbers(sters) aan de start De halve marathon ging over drie ronden rond de Sloterplas, de hele marathon zes. De grote loop werd gewonnen, hoewel het geen wedstrijd gold, door Waardenburg, de halve mara thon door de bekende veteraan Piet van Alphen. Door het grote succes heeft AAC reeds nu besloten dit evenement in het vervolg te blijven organiseren. ROTTERDAM Er werd niet goed gespeeld door de laagstgeplaat- sten in de competitie, Ex celsior en FC Utrecht, maar omdat beide teams de aanval hanteerden, ontstond toch een aan trekkelijke strijd met spectaculaire momenten. Excelsior verzuimde voor de rust de leiding te ne men toen Hendriksen on der de bal doorsloeg maar Van Zanten faalde met koppen. Schoten van Struis en v.d. Heide stop te de Utrechtse doelman bekwaam. Na de rust was Flight bij de Utrechters vervangen door Jan van Staa die matchwinner zou worden. Eerst echter trof Van Maurik de paal toen v.d. Roer hem de bal voor de voeten stompte. Adriaanse moest voor FC Utrecht redding brengen toen Henriksen daartoe niet meer bij machte was. FC Utrecht had succes met een slotoffensief. V.d. Roer keerde een schot van Wery maar kansloos op de inzet van Van Staa na een pass van Van Mau rik. Scoreverloop: 82. Van Staa 0-1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 4000. Excelsior v.d. Roer; v.d. Spek, Den Butter, v.d. Munnik, Tabbemee; v.d. Heide, Pattinama (Van Diggele), Kwakkernaar; Heijerman Leeuw), Van Zanten, Struis. FC Utrecht: Henriksen; Oostrom, Adriaanse, Wildschut, HiJdebrand; Wery, Temming, Flight (v. Staa); Van Veen, Van Maurik, Hulshorst ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft voor het begin van de wedstrijd Excel- sior-FC Utrecht 47 Utrechtse supporters aangehouden en overgebracht naar het bureau, nadat de bestuurder van een tram met supporters om poli tie-assistentie had gevraagd. De supporters in de leeftijd van 14 tot 20 Jaar hadden eerst geen tramkaartjes willen kopen en vernielden vervolgens het interieur van de tram vrijwel volledig. Bij fouillering van de arrestanten vond de politie der tien dolkmessen en fietskettin- gen. De Utrechtse supporters mochten, nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt naar huis. De wedstrijd was toen al afgelopen. KERKRADE Het publiek heeft Roda JC zaterdagavond de kracht geschonken een in de tweede minuut opgelopen achter stand tegen De Graafschap in te lopen en daarna nog eens terug te komen. Hazelhekke bracht de vroege treffer op zijn naam maar van de tribunes af klonken de aanmoedigingen van veertienduizend Lim-. burgers. Meuser vond er de kracht in gelijk te maken. Nogmaals kwam De Graafschap voor maar na de rust veroverde Roda met een groot offensief zelfs de leiding. Roda miste toen zo veel kansen om de zege definitief te maken dat De Graafschap toch nog de halve buit kon n Scoreverloop: 2. Hazelhekke 0-1, 18 Meuser 1-1, 34 Schoenaker 1-2, 50 Vermeulen 2-2, 69 Toonstra 3-2, 78 Hazelhekke 3-3. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 14.000. Roda JC: Van Mierden; De Wit, Pfeiffer, Dijkstra, Meuser; Advocaat, Ziegler (Toonstra), Broecks; Van der Lem (Koerver), Nanninga, Vermeulen. De Graafschap: Van Zoghei; Zaayer, Van London, Marijt, Koenders, Van Veenendaal, Schoenaker (Schreur), Hiddink; Hazelhekke, Storm Veen (Over- goor). KEULEN De in Den Haag woonachtige Zweed Lars Carlsson met bijrijder Bob de Jong zijn het afgelopen weekeinde met een Opel Ascona rallykampioen van Nederland geworden. In de rally van Keulen, die meetelde voor het kampioenschap, werden zij tweede achter de Duitsers Schewe en Witte met een Porsche Carrera. Door dit resultaat zijn Carlsson en De Jong nu onbereikbaar geworden voor de overige Nederlandse rijders. Twee de in het kampioenschap zijn de Amersfoorters Jan van der Marei en Jan Berkhof, eveneens met een Oepl Ascona. MOSKOU Grootmeester Jeflm Gelier heeft het Aljechln herden- k logst oomooi te Moskou gewonnen. In de slotronde deelde hij na twaalf zetten het punt met oud-wereldkampioen Tigran Petro- sian. Hij kwam daardoor op een totaal van 10 1/2 punt. Alleen Rafael Vaganian had ook zo ver kunnen komen bij winst op Ratmir Kolmov. Ten einde een vol punt te behalen, speelde Vaganian tamelijk riskant Te riskant hij verloor en eindigde daardoor op de met Kortsjnoi, Kolmov en Lengyel gedeelde derde plaats. Nederlander Hans Böhm brak zijn partij uit de laatste ronde met Beljavski af.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14