Reserves Noordwij kerhout ten opzichte van ruilverkavelingsplan Hoge Rijndijk-West nieuw Zoeterwouds bestemmingsplan? n. bink Vreemd dat men met meer kennis van zaken over onze auto's spreekt dan over onze prijzen Extra controle op verbouwingen TWEE NIEUWE SCHOLEN IN LISSE Mogelijk multi-functioneel gebouw aan Zoeterwoude-Rd. .#JÈU De nieuwe folder NS minitrips is uit LUBA-JUVENTUS AFSCHEID COMMANDANT „De Menswording99 morgen in gebruik KATWIJK VOORSTANDER MINI-PROVINCIE LEIDEN IN WARMOND ViuoL'nvj oi UivivjDiJA 1 if i o Van een onzer verslaggevers NOORDW1JKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout wil eerst een volledig overzicht hebben van de financiële consequenties alvorens hij zich geheel achter het ruilverkavelingsplan voor de Hogeveense Polder kan scharen. Volgens een globale berekening van b en w zal het plan jaarlijks voor 50.000 k 60.000 op de gemeentelijke begroting "remiewoningen gaan drukken. schuldig blijven. Hij zei de vragen nog eens te willen doorspelen aan de deskundigen. De heer Van Duin merkte op dat de vragen ook al in de vorige raadsvergadering zijn gesteld. Burgemeester Bosma moest bekennen dat hij wel ruggespraak had gehad met Zwembadtarieven de deskundigen, maar toen toevallig niet de notulen van de raadsvergadering bij zich had. Hij ging vervolgens abrupt over naar het volgende punt moeten er ook om denken dat de lasten voor de toekomstige bewoner niet te hoog worden". In het ruilverkavelingsplan is een aantal nieuwe wegen opgenomen, die door de gemeente zullen moeten worden onderhouden. Met name de heer Van Duin vreesde dat het geschatte jaarlijkse bedrag wel eens hoger zal blijken te zijn. Hij betwijfelde of de verlenging van de Zilkerbinnenweg en de aanleg van een riolering wel in het plan waren opgenomen. Burgemeester Bosma moest het antwoord op de meeste vragen Op grond waar thans nog de oude H. Hartschool staat aan de Hoogduinweg in De Zilk, zullen in de toekomst premiewoningen worden gebouwd. De raadsleden keurden de wijziging in het bestemmingsplan die dit mogelijk moet maken, goed. De heer Ruigrok (WD) legde er de nadruk op dat eigen inwoners voor deze woningen in aanmerking moeten komen. Op zijn vraag of de bouw zal worden gegund aan Noordwijkerhoutse aannemers kon wethouder Heemskerk geen volmondig „ja" laten horen. „We De tarieven voor het gebruik van „1 Kokkerbad" worden met ingang van 1 januari 1976 verhoogd. Een enkel bad voor kinderen tot en met 15 jaar gaat 1.65 kosten, voor ouderen 2,-. De twaalf-badenkaart gaat respectievelijk 16.50 en 20,- bedragen. Leszwemmen kost vanaf 1 januari voor kinderen tot en met vijftien jaar 20 en voor ouderen 24. Het zomerabonnement bedraagt 25. CAI Noordwijkerhout zal in de toekomst mogelijk op de Centrale Antenne Inrichting van Oegstgeest en Leiden worden aangesloten. Burgemeester Bosma beloofde de raad stappen in die richting te gaan ondernemen. Van onze correspondent Zoeterwoude „Een bijzonder vreemde zaak" en „Je staat als raadslid met je oren te klappe ren". Dat waren uitdrukkingen van de heer P. v. Rijn gister avond in de gemeenteraad waarmede hij zijn ontevreden heid tot uiting wilde brengen over de wijze waarop hij kennis had genomen van een mogelijk nieuw bestemmingsplan in Zoe terwoude, „Hoge Rijndijk West" (het terrein van de Goede Her der e. o. red.). In de nota „Inven tarisatie van knelpunten wo ningbouw in de Leidse agglome ratie" staat dat hier ruimte is voor 180 huizen die voor 1980 gerealiseerd zouden kunnen worden. Van Rijn achtte dit in strijd met het rapport Woningbehoefte wat de behoefte aangeeft van 500 woningen voor Zoeterwoude tot 1985. „De huidige plancapaciteit bedraagt 800 woningen, zodat er aan een nieuw bestemmingsplan geen behoefte bestaat ook al omdat wij niet willen verstede lijken". Burgemeester Oetmens zei dat alles nog in een heel pril stadium is. Motief is dat de leeg loop van de grote panden er op duidt dat de bestaande bestem ming niet gehandhaafd kan blij ven. Volgende week komt dit aan de orde in de commissie openbare werken maar het laat zich aanzien dat de raad niet staat te dringen. Van Rijn was ook verre van gelukkig met de plannen tot af sluiting van de Veldzichstraat met alle konsequenties van dien. Burgemeester Detmers was be reid het boetekleed aan te trek ken en verklaarde dat het colle ge was misleid door de term „postzegelplan" van Stad en Land waardoor het ongemerkt in de „ambtelijke molen" was terecht gekomen. „Het heeft veel meer betekenis dan we de den vermoeden". Zoeterwoude De aanzet tot het stichten van een multi-funk- tioneel gebouw aan de Hoge Rijndijk zal vanuit de bevolking UITGAAN1 IS -IfT1 Touringcars bestellen BOVO TOURS BELLEN Modern materieel 17-54 personen. Concurrerende prijzen Bovo Tours 01713-2959 2989-2612 Roelofarendsveen. CAFETARIA RESTAURANT Voortman Haarlemmerstraat 20 voor gezellig koffiedrinken RESTAURANTOTEL „DE GRAVENPLAS" Langeraarseweg 1 Tatelreservering TEL 01722-2120 Restaurant direct gelegen a/d plassen Geraffineerde keuken zelfde directie „de Gravenmolen" Amsterdam Café-Chantant «DE SMIDSCHE" Een avondje PAIACE verrassend plezierig!! Iedere avond diner-dansant met een verrukkelijk vier- prijs per couvert 25,- Uw gastheer Hans Versnel Aanvang 20.00 uur. Tel. 01719-19231 (reservering aanbevolen) Kon. Wllhelmlnaboulevard 3 Noordwljk aan Zee BAR BODEGA TUELENEST hét trefpunt in leiden zuid west voor uw zakenlunch. wij serveren fijn en vlot entrecöte, een verrukkelijke varkenshaas, een pure usa T-bone steak, een pittige shaslik. een romige stroga- noff en natuurlijk onze fa- moeten komen. Dit deelde bur gemeester Detmers gisteravond mee op vragen van de heer En- gelkes bij de behandeling van de Nota Leefbaarheid platte landskernen. Het gemeentebe stuur stelt zich echter duidelijk positief op. Bij de studie inzake de mogelijkheden welke mo menteel door de initatiefgroep wordt verricht Zijn ook wet houder De Jong en Secretaris Wingelaar betrokken. Er zijn contacten met C.R.M., waarvan men in begin '76 een definitieve uitspraak hoopt te krijgen inza ke de subsidie. De C. D. A.-frac- tieleider onderschreef de me ning van het college over het verantwoorde niveau van de voorzieningen inzake de leef baarheid. Er was een prettig begin van de korte raadsvergadering. Loco burgemeester De Jong en nestor Duindam spraken gelukwensen uit aan het adres van burge meester Detmers die onlangs 40 jaar in overheidsdienst was waarvan de laatste 15 jaar als hoofd van de gemeente Zoeter woude. Burgemeester Detmers hoopt op dezelfde prettige wijze de laatste jaren hier vol te ma ken. De verhouding met de pro vinciale griffie die in het verle den nog al eens te wensen over liet de voorzitter uitte daar Mét bekende bestemmingen als Texel, Sauerland, Drenthe enz. Maar ook tal van nieuwe. Bijvoorbeeld Luxemburg, Munster en Rijk van Nijmegen. Tal van mogelijkheden om er deze herfst of winter even tussenuit te wippen. De NS Minitrips folder krijgt u gratis op ieder station. "Trefpunt" nieuw dienstencentrum in Noordwijk (Van onze correspondent NOORDWIJK Het nieuwe dienstencentrum te Noordwijk op de plaats waar Schoolstraat en Hoofdstraat samenkomen, zal de naam "Trefpunt" dragen. Van oudsher spraken de Zeëers over de "Punt" als zij het had den over de omgeving van de oude school, die tot dienstencen trum is omgebouwd, en gelet op het doel van het centrum is de nieuwe naam bijzonder goed ge kozen. Behalve de bejaarden, vinden ook de peuterspeelzaal en een jeugdhonk hier onder dak. Om ieder in de gelegenheid te stellen het nieuwe centrum te bezichtigen, zal er zaterdag, 1 november a.s. "open huis" ge houden worden. Op 3 november start men met verschillende aktiviteiten, zoals die van het bejaardenzangkoor, de handwerkgroep, de pedicure, en de societeitsmiddagen. Op het kantoor kunnen de oudere Noordwijkers verschillend faci liteiten bekomen, zoals de bon boekjes voor het bejaarden- zwemmen, de 65-plus regeling, en dergelijke. DE WEDSTRIJD VAN 'T WEEKEND: Basketball in de 5 Mei-hal Leiden ZW, morgenavond 20.00 uur, toegang gratis. Kom kijken! Kom juiche! Kom boehen! Luba, u weet wel T" Enkele honderden Leiderdorpers hebben gisteren afscheid genomen van de groepscommandant van de rijkspolitie, de beer C. Versluis. De groepscom mandant gaat met pensioen. Zijn opvolger is de beer Slofstra, die tot nog toe adjudant bij de rijkspolitie in Halfweg is geweest De nieuwe groepscommandant wordt maandag geïnstalleerd. Een ware regen van cadeaus en bloemen werd op de scheidende groepscommandant uitgestort Vrienden, oud-collega's en medewerkers waren naar het dorpshuis gekomen om de heer Versluis de hand te schudden. Namens de gemeente bood burgemeester V. de Have een boeken bon aan. Van zijn oud-collega's kreeg hij een boek „Nederland wat ben je nog mooi". Zijn medewerkers boden de heer Versluis een geschenkenbon aan, waarmee hij zijn spulletjes voor zijn hobby fotografie kan kopen. De heer Versluis blijft in Leiderdorp wo nen. Hij zal actief blijven werken in de politievak- bond. ADVEHTEN11EJ Alfa Romeo Alfetta f 17.690,-. B.V. Autom. Imp. H. A. Maasland Voorschoterweg 17, Valkenburg (Z.-H.) Tel.: 01718-13900/16275. Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Op feestelijke wijze zal morgen het nieuwe kerkcentrum van de parochie „De Menswording" aan het Heelblaadjespad in gebruik worden genomen. Na bijna tien jaar „noodkerken" (in 1966 werd door mgr. Jansen de Menswording-parochie gesticht) kunnen de Leiderdorp se parochianen beschikken over een prachtig centrum, waarin ruimte is voor driehonderd tot driehonderdvijftig kerkgan gers. Behalve aan parochianen zal het centrum plaats bieden aan verschillende verenigingen en stichtingen voor allerlei bijeen komsten. Deze multi-functionaliteit was een van de voorwaar den waarop b en w een bouwvergunning voor het centrum afgaven. Het nieuwe centrum is vrij vlot van de grond gekomen. In 1974 waren er de eerste besprekingen. In maart van dit jaar kon pastoor Hammerstein de eerste paal slaan voor het centrum, dat ontworpen werd door het architectenbureau Kirch, Hermans en Van der Eerden. De totstandkoming van het centrum heeft ongeveer zes ton gekost. Hiervan hebben de Leiderdorpers zelf 85.000,- bijeengebracht door deel te nemen aan de activiteiten van de actiegroep „Thuis '75". Het nieuwe kerkcentrum zal op zondag 14 december door mgr. dr. A. Smonis, de bisschop van Rotterdan worden ingewijd. Pastoor Hammerstein en pater De Ridder zullen beide voor gaan in een Eucharistieviering, die morgen om elf uur begint. Om twee uur is er „open huis" aan het Heelblaadjespad. Het jongerenkoor „De Menswording" verleent zijn mede werking aan een eucharistieviering die om zeven uur begint Ook zondag, Allerheiligen, kunnen de parochianen van „De Menswording" de Mis vieren in hun nieuwe kerkcentrum. Om negen uur en twaalf uur is er een gewone H. Mis. Om half elf is er een gezinsmis, die werd voorbereid door ouders en kinderen van de tweede klassen als onderdeel van de Gezinscatechese. Van onze correspondent KATWIJK - Volgens de ge meenteraad van Katwijk moet er een mini-provincie Leiden worden gevormd waarvan ook Katwijk xelf deel uitmaakt Daarvoor heeft de raad zich uit gesproken in zijn gisteravond gehouden vergadering. Alle fracties legden er grote nadruk op dat de nieuw te vormen pro vincies niet al te veel taken aan zich mogen trekken, die nu nog tot het domein van de gemeen ten behoren. Dat zou een regel rechte aanval op de democratie betekenen, aldus de strekking van de vele en lange betogen gisteravond. Om die reden vind men het concept ontwerp voor de reorganisatie van het binnen lands bestuur in zijn huidige vorm onaanvaardbaar. Burge meester C. A. Bos: „Wanneer we dit ontwerp zo maar accepteren, zitten we op een hellend vlak. De autonomie van de gemeente wordt erdoor aangetast en ik meen juist dat deze groter zou moeten worden". Volgens SGP-fractieleider K. van der Mey dient de eerste stap op weg naar een succesvolle reorganisatie te zijn: herindeling van de gemeenten. „Pas als de gemeenten gezond zijn kunnen ze de nieuwe provincies degelijk tegenspel bieden". Een mini-provincie Leiden zou globaal genomen het gebied om vatten binnen de driehoek Kat wijk-Alphen aan den Rijn-Haar lemmermeer. In dat gebied wo nen ongeveer 400.000 mensen. In zijn gisteravond gehouden vergadering stemde de gemeen teraad in met de verlening van een subsidie van ƒ500.000 aan de Stichting Gemeenschappelij ke Bibliotheek Katwijk. Van de zijde van de ProL Chr.- groepering werd daarbij wel enige bezorgdheid tot uiting ge bracht over de forse stijging van de begrote kosten vergele ken met de uitgaven in het voor gaande jaar. Overeengekomen is dat het gemeentebestuur er nauwlettend op zal toezien dat de uitgaven in 1976 het verleen de krediet niet zullen overschrij den. Jaarvergadering "Een Zilker Partij" (Van onze correspondent) DE ZILK "Een Zilker Partij" houdt aanstaande maandag de jaarvergadering in het "Van Nispen"-gebouw. Besproken wordt de begroting en het finan cieel overzicht van de gemeente lijke dienst sportaccommoda ties. Voorts zal voor de heer Van Sluis, de penningmeester, een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen.-Eventuele kan didaten kunnen zich opgeven bij de secretaris van EZP, me vrouw Godefrooy. De vergade ring begint om acht uur. VOOR KWALITEITS BROOD: BAKKER AHSMANN HOGE RUNDUK 111 - TEL 12893» KENNEDYLAAN 9 - TEL 753137 DIAMANTPLEIN 4 TEL 764727 Al h*t brood tn banket voor Lelden kunnen wij niet maken. Maar wei het lekkerste!' Van onze correspondent WARMOND In Warmond zal mogelijk een college worden gevormd van specifie ke kenners van dit dorp dat onafhanke lijk van de welstandscommissie advies gaat uitbrengen over voorgenomen ver bouwingen in de gemeente. Evenals de welstandscommissie zal bet eventuele nieuwe collége zich bezig gaan houden met de vraag of verbouwings- en nieuw- bouwplannen in esthetisch opzicht aan vaard zijn. Burgemeester De Vreeze heeft in de gister avond gehouden gemeenteraadsvergade ring toegezegd over de vorming van een dergelijk college een advies te zullen uit brengen. Dit naar aanleiding van een voorstel van deze strekking dat was inge diend door het gemeenteraadslid Heems kerk. Die heeft zich nogal gestoord aan enkele naar zijn oordeel weinig fraaie verbouwingen die recentelijk in de dorps kern van Warmond zijn uitgevoerd. Ook de gekraakte woning aan de Jan Steen laan die eertijds door de schilder zelf is bewoond, kwam in de raadsvergadering ter sprake. B. en w. deelden mee dat naar middelen wordt gezocht de krakers eruit te krijgen. Men wil het pand vooralsnog bestemmen als kantine en wasgelegenheid voor het personeel van de dienst gemeen tewerken. De raad gaf zijn fiat aan garantstelling door de gemeente voor een geldlening die de Stichting Dienstverlening Bejaarden War mond wil aangaan. Die geldlening maakt het mogelijk Huize St. Liduine een op knapbeurt te geven en uit te breiden. Door de renovatie zal de capaciteit van het huis met 1/3 verminderen. Om niettemin een exploitabel geheel te handhaven zal er een aantal nieuwe wooneenheden worden ge creëerd. Er komt een nieuwe vleugel met 24 wooneenheden en in de achtertuin wor den 25 bejaardenwoningen opgetrokken. De gemeenteraad voteerde gisteravond voorts kredieten voor de bouw van een dependance van de kleuterschool de Hum melburcht en voor herstel van de Leerhoe- ve-school. Met betrekking tot de voorgenomen reorga nisatie van het bestuur in Nederland, sprak de raad zich uit voor de vorming van een mini-provincie Leiden waarin dan ook Warmond zou moeten worden opgeno men. Van onze correspondent Lisse De gemeenteraad van Lisse is gisteravond akkoord ge gaan met de bouw van een nieu we r.k. en een nieuwe prot. christelijke school. De uit 1889 daterende St. Jozef school verkeert in een zodanige staat, dat renovatie zinloos is. De nieuwe school zal uit 10 lo kalen bestaan en komt op onge veer dezelfde plaats als de oude school. Ook de Ned. Herv. lage re school verkeert in zo'n slech te staat dat renovatie geen op lossing biedt. Het is nog niet bekend waar de nieuwe school (6. lokalen) precies komt. De raad ging voorts akkoord met de aankoop van het perceel grond hoek Heereweg/Vreeu- wijk. Volgens mevr. Van Ruiten (D '66-PPR) bestaat nu voor de gemeente de mogelijkheid het bestemmingsplan Centrum te realiseren. De raad betuigde ook zijn in stemming met het voorstel van b. en w. alle winkeliers van Lisse toe te staan op woensdag 19, donderdag 20 en vrijdag 21 november hun zaken tot 9 uur 's avonds open te houden. Dit in verband met de officiële ope ning van winkelcentrum Blok huis op 19 november. Aan het begin van de raadsver gadering werd de heer Aan- geenbrug beëdigd als raadslid. Hij volgt de' heer Segers (SGP) op, die wegens drukke werk zaamheden het raadslidmaat schap heeft neergelegd. JUWELIERSBEDRIJF •Igan graver- «n rcparatlc-Inrichtlng HOOIGRACHT 45 - LEIDEN Telefoon 130194 Ruime parkeergelegenheid.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 8