Strijd KNVB - Inter Football laait weer in alle hevigheid op Noord-Ierland behield door zege kleine kans op plaatsing in kwartfinale Zaterdagvoetbal verzet zich tegen tv-uitzending van Italië-Nederland fff HARDE WIND HINDERDE TRAINING VAN SCHUITEN Honderd supporters steunen Lubbers in titelgevecht boksen OVERSCHRIJVINGSLICENTIE JANSEN NIET VOOR ZATERDAG DONDERDAG 30 OKTOBER 1975 LEIDSE COURANT PX01NA 15 ROTTERDAM Fokke Remmers, voorzitter van het zaterdagamateur- voetbal, heeft bij het bondsbestuur van de KNVB geprotesteerd tegen het geven van toestemming aan de NOS voor een directe tv-reportage van de voetbalwed strijd Italië—Nederland op zaterdag 22 november. Deze laatste wedstrijd voor groep 5 van de voorronden van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap waarin Nederland zich hoogstwaarschijnlijk zal plaatsen voor de kwartfinales vangt aan om half drie. Op dat tijdstip begint ook een groot aantal wedstrijden van de zaterdagcompetitie van de KNVB. Een directe tv-uitzending zou de publieke belangstelling uiteraard ongunstig bein- vloeden. Fokke Remmers heeft voorge steld de tv-uitzending pas om vijf uur te laten beginnen. Het sectiebestuur zaterdagvoetbal komt donderdag bijeen. De mogelijkheid be staat dat het programma voor 22 novem ber er zijn dan inhaalwedstrijden vastgesteld in zijn geheel zal worden verschoven naar een latere datum. SCHIPHOL - Vol vertrouwen is Rudi Lubbers gistermiddag in gezelschap van zijn broer Jan en manager Henk Ruhling van Schiphol naar Turijn ver trokken. In het sportpaleis van de Italiaanse stad ontmoet Lubbers morgenavond de Eu ropese kampioen in het half- zwaargewicht, Domenico Adi- nolfi. Volgens de zeer rustige en goed afgetrainde Lubbers is het gevecht om het Europese Kampioenschap in het half- zwaargewicht zijn laatste gro te kans. Ik ga naar Turijn om Europees kampioen te worden. Dit is mijn laatste grote kans. Gaat het hier mis dan zal ik mij voortaan tevre den moeten stellen met partij en en gages op een lager ni veau." Aan stoppen na een eventuele nederlaag denkt Lubbers dus niet „Deze partij is echt niet de laatste die ik boks, ongeacht de afloop. Ik heb mij op het duel met Adi- nolfi goed voorbereid. Ik heb zo hard getraind als voor de partijen tegen Joe Burgner en Mohammad Ali. Jjet feit dat de partij tegen Adinolfi nu pas plaats vindt, is voor mij alleen maar gunstig. Ik had lange tijd niet gebokst en was daar door ruim boven de 90 kilo gram gekomen. Dat moest er allemaal af toen ik werd aan gewezen als uitdager in het halfzwaargewicht Ik heb in ruim twee maanden dertien kilo moeten aftrainen." Ten aanzien van zijn gewicht behoeft Rudi Lubbers zich geen zorgen te maken. „De afgeopen weken woog ik tij dens de training 79 kilogram. Dat is nu een kilo meer. Ik behoef dus nog maar een pondje te verliezen. Dat haal ik er in Turijn wel af". Hoewel hij er van overtuigd is zich zo goed mogelijk te heb ben voorbereid, is Lubbers toch niet tevreden. „Ik heb bij Willy Schagen goed getraind. Ik heb echter alleen maar kun nen sparren met amateurs. Dan moet ja altijd toch oppas sen." Rudi Lubbers weet zich mor genavond in het sportpaleis van Turijn gesteund door bij na honderd supporters. Hoe wel er aanvankelijk vrijwel geen belangstelling beston- d,?c,s,chartervlucht kon giste ren toch een charter vlucht worden geregeld. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Fischer wellicht weer in tweekamp BERLIJN De Amerikaa. Bobby Fischer, oud-wereldkam pioen schaken, zou in februari kunnen deelnemen, in Manilla, aan een tweekamp met de Bra ziliaanse grootmeester Henri que Mecking, aldus meldde de „Tagesspiegel" gisteren in Ber lijn. De schaakmedewerker van de krant had dit vernomen van de Westduitse grootmeester Helmut Pfleger. uit München. De onder handelingen over de tweekamp zouden worden gevoerd via een vice-voorzitter van de Wereld schaakbond in Caracas in Vene zuela. Fischer won de titel van de Rus Boris Spassky in 1972 maar raakte hem automatisch kwijt aan Spassky's landgenoot Anatoli Karpow toen de Ameri kaan om de een of andere reden niet tegen uitdager Karpow wil de uitkomen. IIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIUII Nico Jansen, die zich naar alle waarschijnlijkheid geen zorgen hoeft te maken om het initiatief van Tripels, heeft gistermiddag voor het eerst deelgenomen aan de training bij zijn nieuwe club Feyenoord. Verwacht wordt, dat hij volgende week zijn eerste Wedstrijd voor de Rotterdamse club kan spelen. Rotterdam De strijd tegen Inter Football, het bemiddelingsfenomeen van Cor Coster, Piet Kei zer en Maarten de Vos, krijgt een keihard karak ter. Door Inter Football begeleide transfers in de orde van Nico Jansen naar Feyenoord kunnen voor het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB niet langer door de beugel, en daarom zal mr. M. J. M. Tripels, juridisch adviseur van het sectiebestuur, zaterdag op een vergadering in Zeist pleiten voor het instellen van een onderzoek naar deze activiteiten. Met het verstrekken van een overschrijvingslicentie, noodzakelijk om for meel een transactie bij de KNVB rond te maken, zal tot dan worden gewacht Hoewel Feyenoord niet in angst behoeft te zitten. Nico Jansen weer kwijt te raken, staat wel vast dat met dit initia tief van Tripels wordt beoogd eindelijk klaarheid rondom Inter Football te scheppen. Een half jaar geleden kwam, zag en verloor Inter Football de strijd om de publieke opinie. De ook door Johan Cruyff met veel tam-tam aange kondigde oprichting van een nieuw bemiddelings bureau voor de Nederlandse voetballerij kwam door een te grote voortvarendheid en openhartig heid op een dood spoor terecht. In de rondgestuur de concept - spelerscontracten stonden bemidde lingspercentages, waarvan iedereen in eerste in stantie danig schrok, maar die bij nadere bestude ring best billijk bleken. De clubbestuurders, in vergadering in Zeist bijeen, namen nauwelijks de moeite de stukken goed door te nemen en veroor deelden Inter Football, bij acclimatie. De angst dat bemiddelingsgeld aan de voetbalwereld zal worden onttrokken overheerste, de reden dat de Europese voetbalunie een dergelijke organisatie zou verbie den en/of verbood, fungeerde als tweede factor. Achterdeur Hoe graag Inter Football het ook anders wilde, er resteerde maar één oplossing. En dat was de weg van de achterdeur. De activiteit in de scha duw. Broodvoetballers die om een brochure vroe gen en huichelachtige clubbestuurders die zaken wilden doen waren en bleven er voldoende. Zij toonden door hun gedrag eens te meer aan dat de wenselijkheid van een bureau, in de opzet van Inter Football, groot was. In die "stille" periode zijn talrijke activiteiten (o.a. Ling van FC Den Haag naar Ajax en Geert Meijer van FC Amsterdam naar Ajax) tot stand gekomen. Maar de KNVB zweeg, hoewel Inter Football bij een meerderheidsbesluit van de sectievergadering in de banvloek was gedaan, lokte de bemiddelings activiteiten toch geen reacties uit. En daarom werkten Coster, Keizer en De Vos rustig door. Onder het mom van( baat het niet dan schaadt het ook niet Vraag Maar baat kwam er wel degelijk, toen Nico Jansen deze week een transfer naar Feyenoord rond maakte. Waar het grote verschil van mening nu om draait is de vraag: was Cor Coster, vaak naast Nico Jansen op de tribune langs de voetbal velden gefotografeerd, als persoonlijk adviseur of als bemiddelaar van Inter Football aanwezig bij de besprekingen in De Kuip? Het eerste is een vorm van bijstand waarmee de voetbalwereld langzaam heeft leren leven en met het tweede echter nog niet. Betaalde bemiddeling, die zelfs in de salarissen van de spelers doorwerkt, vergt tijd voordat de erkenning hiervoor los komt Het verzoek van Mr. Tripels om een onderzoek naar Inter Football in te stellen moet daarom worden uitgelegd als een test-case. Een nieuw beraad over dit toch niet uit te bannen fenomeen zal wellicht een betere oplossing tot gevolg hebben dan de huichelarij die de Nederlandse voetballerij momenteel in tweëen splijt. Een deel houdt zicht volgens afspraak afzijdig van Inter Football en de rest waaronder Ajax en Feyenoord, doet naar hartelust zaken met deze instantie. Opvallend is dat Dé Stoop - lid van het sectiebe stuur - als voorzitter van FC Amsterdam, bij de transfers van Meijer en Jansen betrokken was. Hij schaart zich achter de mening van Feyenoordma- nager Guus Brox, dat uit niets blijkt dat Football een actieve rol in deze transfer heeft gespeeld. "Dat verhaal ken ik", zei mr. Tripels gisteren. "Maar iedereen weet ondertussen anders en dat moet nu maar eens worden uitgezocht". HANS DE BRUYN Wedstrijden om Europese voetbaltitel jü; K&ïMircs,. mm - fc ,L -- Met een harde kopstoot neemt Sammy Mcllroy het tweede doelpunt van Noord-Ierland voor zijn rekening in het duel tegen Noorwegen. Pas in de tweede helft kwam Schotland in de wedstrijd tegen Denemarken op schot. Op de foto zorgt Dalglish voor de gelijkmaker. BELFAST - Noord-Ierland heeft in Belfast zijn laatste kleine kans gegrepen om zich te scharen bij de laatste acht van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap voor landenteams. Door doelpunten van Sammy Morgan, Sammy Mcllroy en Bryan Hamilton werd met 3—0 van Noorwegen gewonnen. Bij de rust was de stand 2-0. Slechts 8.000 toe schouwers woonden de wed strijd bij. Door dit resultaat is Noord-Ier land met alleen de wedstrijd Joego-Slavië—Noord-Ierland nog te spelen, de Joegoslaven tot op twee punten genaderd. Alleen als de Ieren deze ontmoe ting met twee of meer doelpun ten verschil in hun voordeel af sluiten gaat de ploeg over naar de kwartfinales. J.-Slavië 5 4 0 1 8 11- 4 N.-Ierland 5 3 0 2 6 8-4 Zweden 6 3 0 3 6 8-9 Noorw. 6 1 0 5 2 5—15 Nog te spelen: 19 november: Joego-Slavïe 'Noord-Ierland. Oppermachtig Schotland versloeg in Glasgow met 3—1 Denemarken in een wedstrijd voor groep 4. Bij de rust leidden de Denen met 1—0. Bastrup gaf de Denen de lei ding. In de tweede helft toonden de Schotten zich echter opper machtig. Dalglish zorgde voor de gelijkmaker. Rioch en Mac- Doelman Clemence van Engeland (uiterst rechts) stompt de bal boven het hoofd van de Tsjechische aanvaller Masny weg. door Givens (Queens Park Ran gers). Afgelast Wegens de zware mist is de voetbalwedstrijd Tsjechoslowa- kije—Engeland gisteravond af gelast nadat er 17 minuten was gespeeld. Het besluit werd genomen door de Italiaanse scheidsrechter Al berto Michelotti. Vanmiddag om twee uur is de wedstrijd op nieuw begonnen. Dougall voerden de score op tot 31. De Schotten zijn door dit resul taat nog niet uitgeschakeld. Maar hebben weinig kans door te dringen tot de kwartfinales. Zij moeten dan op 17 december van Roemenië winnen en de Roemenen moeten op hun beurt op 16 november de Spanjaarden verslaan. Er waren 14.000 toeschouwers. De stand in groep 4: Spanje 5 3 2 0 8 8—4 Schotl. 5 2 2 1 6 7-5 Roemenië 4 1 3 0 5 83 Denemarken 6 0 15 1 3—14 Nog te spelen: 16 november: Roemenie—Span je; 17 december: Schotland—Roe- Ierland heeft in het Europese toernooi voor landenteams Tur kije verslagen met 4—0. Bij rust was het 3—0. De eerste drie doelpunten werden gemaakt MEXICO STAD Roy Schuiten, die morgen in Nexico Stad een aanval zal doen op het werelduurrecord van de profs heeft gisteren slechts kort op de Olympische wielerbaan getraind. De harde wind maakte dat de wereldkampioen al na enkele rondjes afstapte Peter Post heeft daarna zijn pupil meegenomen naar het autodrome van de Mexicaanse hoofdstad. Daar heeft Schuiten een 100 kilometers getraind. Vandaag kal de Nederlander als de weersomstandigheden gun stiger zijn een half uur op de wielerbaan rijden om vergelij kingsmateriaal te verkrijgen. Ad Gevers zal maandag 3 no vember op dezelfde baan een poging ondernemen het werel duurrecord bij de amateurs scherper te stellen. Dat is met een afstand van 47,553 km in bezit van de Columbiaan „Co chise" Rodriguez. Oud werelduurrecordhouder, Feixlinand Bracke (Bel) ver wacht dat Roy Schuiten morgen op de Olympische wielerbaan in Mexico Stad het record van Ed dy Merckx gaat verbeteren. Bracke, die een kamer met Schuiten deelt: „Als ik met hem aan het trainen ben dan voel ik dat hij het kan. Hij is boordevol zelfvertrouwen en in topcondi tie". Schuiten zelf over zijn kan sen en of hij het record ruim gaat verbeteren: „Al is het maar een paar meter, dat is al vol doende. Makkelijk zal het niet zijn". In zijn poging het record te breken zal Roy Schuiten het zelfde verzet (52 x 14) x z£?) gebruiken als Merckx destijds. Dit betekent dat bij elke pedaal omwenteling 7 meter en 93 cen timeter wordt afgelegd. Oefenduel amateurteam ZEIST Het Nederlandse amateurvoetbalelftal zal op dinsdag 4 november in Zeist tegen PEC Zwolle de laatste oefenwedstrijd spelen ter voorbereiding op de wedstrijd Nederland—Frankrijk in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen, die op woensdag 12 november in Veendam gehouden wordt Winst voor Jan Timman REYKJAVIK Jan Timman heeft in de zesde ronde van het zoneschaaktoernooi in Reykja vik gewonnen van de Belg Van der Broeck. De Nederlandse grootmeester koos opnieuw voor de Pircverdediging. Tim- man, die met zwart speelde, nam snel het initiatief. Bij de 22e zet verloor de Belg een pion. In tijdnood maakte hij de ene fout na de andere. Na de 39e zet gaf Van der Broeck zich gewonnen. Na zes ronden staat de Israëli Liberzon op de eerste plaats met 4 1/2 pnt De Noor Zwaig- bezet de tweede plaats met 4 punten en een afgebroken par tij. Timman deelt met de IJslan der Olafsson de derde plaats met vier punten. Hans Ree heeft in zijn partij voor de zesde ronde van het zoneschaaktoernooi in Sofia re mise gespeeld tegen de Bulgaar Radoulov Ree staat nu op de vijfde plaats met 3 1/2 punt. De Nederlander Hans Böhm heeft zijn partij in de twaalfde ronde van het Aljechinschaak- toernooi tegen de Rus Kortsnoi verloren. Böhm, die met wit speelde, kreeg na de twaalfde zet van Kortsnoi winstkansen, maar zag de mogelijkheid om de zwarte loper te veroveren niet De Rus, die al min of meer op verlies had gerekend, nam daarna het initiatief. In de 39e zet kwam Böhm in tijdnood en moest opgeven.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15