Eerste zege De Zijl/LGB Ons Eibernest overspeelde De Danaiden Dramatisch slot bij Roomburg Belangrijke zege voor T0V Bekerverlies Haak-Novo Sterke start Bax/Forehol- te Zuidhollandse damtitel voor Hans Vermin BC Leiden verrast Reehorst Swift-jeugd op ere-schavot Bataven-jeugd zegeviert SS bezorgt D.C. van Gils 1ste nederlaag Goede uitgangspositie LUBA LfcJ Uit LUUKAIN I DEURNINGEN De dames van Bax/Foreholte hebben een goede start gemaakt in de zaal handbalcompetitie. DSVD, vo rig jaar op een gedeelde tweede plaats met Raak/Swift, werd met 5—7 verslagen door een goed sluitende Voorhoutse de fensie. In het begin zag het daar nog niet zo naar uit, want de Twente dames startten zeer snel en had den reeds na vijf minuten een 2—0 voorsprong genomen door break-outs. Bax/Foreholte had een wat langere inspeeltijd no dig, maar toen ze eenmaal was warm gedraaid, nam zij het ini tiatief volledig in handen. Lenie van Beek gaf het sein voor een geweldig offensief met een knal hoog in de hoek en even later was het Annemieke de Bruyn die met een soortgelijk schot de stand in evenwicht bracht De snelle Deurningse aanvalsters bleven zich intussen stuklopen op de zeer goede vijf-een-defen sie, zodat het uiterste van de conditie werd gevraagd. Anke v.d. Nouland kwam vanuit de hoek fraai tot scoren en Marian Mens startte precies op tijd in het door Hannie Boskamp ge trokken gat: 4—2. Bax/Foreholte drukte nu definitief door. Lenie van Beek scoorde haar tweede treffer vanaf de cirkel (5—2), een strafworp bracht DSVD op 5—3 maar Hannie Boskamp be nutte eveneens een strafworp waardoor Bax/Foreholte met een 6—3 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft draaide niet alleen de Voorhoutse defensie goed. Ook de Deumingse dames hielden de zaak goed gesloten en dus werd er weinig gescoord. Temeer daar Bax/Foreholte tweemaal een strafworp miste. Na 64 scoorde Mariëtte Siera de zevende treffer en nog juist voor het eindsignaal werd het 5—7 door een goed genomen vrije worp van DSVD. Een zeer verdiende overwinning van Bax/Foreholte dat het eind elijk alleen de eerste 10 minuten even moeilijk heeft gehad en verder de gehele wedstrijd heeft gedomineerd, vooral in verdedi gend opzicht. Van onze dammedewerker ROTTERDAM Hans Vermin is tijdens de Zuidhollandse kampioenschappen dammen voor aspiranten op de eerste plaats geëindigd. De jeugdige Wassenaarder spelend voor WDG verzamelde uit zeven partijen 11 punten, één meer dan Samen Sterk-speler Chiel Hamers uit Hazerswoude en de Hagenaar Eddie Hoogland, die met 10 punten de tweede plaats moesten delen. Chiel Hamers was de enige, die Hans Vermin een nederlaag toebracht. Met Hoogland moest Vermin de pun ten delen. Chiel Hamers en zijn clubgenoot Jos Stolwijk misten de kans op een hogere plaats in de eindrangschikking. Beiden verloren door blunders van Hoogland. Omdat tijdens dit kampioenschap waarop acht spelers uitkwamen, niet het SB- systeem werd gehanteerd in dat geval zou Hamers op de derde plaats geëindigd zijn door zijn verliespartij tegen Hoog land zal op 29 november in een beslissende partij tussen Hamers en Hoogland uitge maakt worden, wie de tweede plaats voor zich mag opeisen. Eindstand: 1. Hans Vermin (WDG-Wassenaar), 2. Chiel Ha mers (Samen Sterk-Hazerswou- de) en Eddie Hoogland (RDG/- Den Haag) 7—10, 4. Jos Stolwijk (Samen "Sterk-Hazerswoude) 7-8. Van onze sportredactie LEIDEN De wielrenvereni- ging Swift beeft het afgelopen weekeinde deelgenomen aan het internationale jeugdtoer- nooi, dat de jubilerende vereni ging de Pedaalridders uit Amersfoort ter gelegenheid van haar vijfde lustrum organiseer de. Voor de ongeveer 400 deelne mers aan dit sterk bezette toer nooi was in de straten van de stad een parcours uitgezet In de groep van de 9-jarigen, die vijf kilometer reden, behaalde S. van Wee ren met een derde plaats een goed resultaat, R. Alberts werd tiende. Bij de tienjarigen, die evenals de elfjarigen 10 kilometer reden, kwam P. Alberts tot een vijfde plaats en J. Eradus tot een tien de. Het beste resultaat behaalde R. Neuteboom bij de elfjarigen, die beslag legde op het zilver. Hier eindigden L. Eradus als tiende, P. Bekooi als 13e en R. Schout en als 16e. Van de 12-jarigen finishte A J. van Weeren als achtste en J. Ereur als 16e. J. Schreyer legde beslag op de negende plaats bij de 13-jarigen. Beide oudste leef tijdsgroepen moesten een af stand van 15 kilometer afleggen. (Van onze waterpolome- dewerker) LEIDERDORP - Hoofd klasser de Zijn/LGB heeft zaterdagavond haar eerste punten veroverd. In zwembad De Does werd met 8-5 gewonnen van DZV uit Delft. De spelers van de Zijl/LGB wa ren in het duel tegen het nog puntloze DZV erop gebrand de eerste overwinning te behalen. In de eerste twee perioden na men de fel spelende Leidenaars wel steeds een voorsprong, maar het gelukte de ploeg van DZV telkens om tegen te scoren. In het derde speldeel viel echter de beslissing. De Zijl/LGB liep in dit partje van 4-3 uit naar 8-3 en hoewel de Delftenaren in de laatste periode nog iets terug kwamen, gaven de gastheren de overwinning niet meer uit han den. Bij de Zijl/LGB scoorden: Frits Welling 2x, Rob Schouten, Peter Wolters, Albert spijker, Ton van de Bosch en Leo On derwater. Bij DZV zorgden Bart Selbek, Ruud Selbek, Adriaan Kerkhoven en John Maliepaard voor de doelpunten. AZC onderstreepte zaterdag avond de goede vorm door een zege op de Meeuwen. In zwem bad De Dillen wonnen de Alp- henaren met 5-2. De ploeg van AZC draaide voor eigen publiek goed. De spelers van de Meeuwen werden over het gehele veld goed uitgedekt en de Amsterdammers slaagden er hierdoor niet goed in om in de aanval veel stootkracht te krijgen. Aan de andere kant kwamen die kansen wel voor de AZC-ers. Van begin af aan nam AZC een voorsprong en de ploeg van de Meeuwen gelukte het niet om terue te komen. Het scoreverloop was: le periode: 1-0 Frank van de Akker, 2-0 Ton Buunk. 2e periode: 3-0 Frank van de Akker, 3-1 Tom Smidt, 3-2 Ron Koster. 3e periode: 4-2 Frank van de Akker, 5-2 Ron Buunk. LZ'86 zegevierde zaterdagavond over de ploeg van SVH. In zwembad Rotterdam „West" werd met 4-3 gewonnen. Nadat in de eerste twee spelde- len de ploegen van SVH en LZ'86 op gelijke hoogte bleven leek LZ'86 hierna een gemakke lijke zege te gaan behalen. De Leidenaars kwamen in de derde periode op een 3-1 voorsprong en in het laatste partje liep LZ'86 zelfs uit tot 4-1. In de slotfase kwam SVH toch nog goed terug. De thuisclub slaag de erin om de achterstand te verkleinen tot 4-3, maar verder dan dit resultaat liet LZ'86, het niet komen. Het scoreverloop was: 0-1 Joop Siera. 2e periode: 1-1 John Post 3e periode: 1-2 Jan de Graaf, 1-3 Joop Siera. 4e periode: 1-4 Dik Houthof, 2-4 Ton Pannekoek, 3-4 John Post. Katwijk heeft ook in zijn derde competitiewedstrijd een zege be haald. Tegen BZV Fortuna won nen de Katwijkers met 9-5. Hoewel de ploeg van Fortuna, die vorig jaar degradeerde uit de eerste klasse, behoorlijk zwaar verdedigde gelukte het de spelers van Katwijk toch om zich gemakkelijk vrij té maken. De 9 treffers kwamen van de hand van Hans van de Putte 5x, Paul van de Putte 3x en Kees van de Mollen. De dames van de Zijl/LGB, die dit seizoen debuteren in de hoofdklasse, verloren zaterdag ook hun tweede wedstrijd. Na een 2-0 voorsprong greep ODZ met 2-5 toch de overwinning. Van onze handbalmedewerker DEN HAAG Ons Eibernest heeft De Danaiden duidelijk gemaakt, dat er nog heel veel verschil bestaat tussen deze twee clubs. De bijzonder verrassende start van de Leidenaars is bijna iedereen al vergeten en langzamerhand heeft Ons Eibernest de macht al weer overgenomen en zo is alles weer bij het oude: Ons Eibernest koploper en De Danaiden weer gewoon een hard werkende middenmoter. Ten opzichte van de landskampioen kwam De Danaiden gisteren matig voor de dag. Na 13 minuten had Gijzen voor 2—0 gezorgd en toen ging het hard. Tot 5 minuten voor rust ging het nog, maar toen Ron Begeer in die periode de score van 5—3 naar 7—3 tilde was de weg vrij voor een onbezorgd spelend Eibernest. Na het keren en 7—4 van Nap snelde de Haagse trein naar het volgende tussenstation (11—4). Via Van Dijk en Filemon werd het 13—7, waarna Regeer weer aan de beurt was. (157). Van Dijk en Van Unen bepaalden de eindstand op 16—8. Zo waar kan Fides Pacta ook nog verliezen. Trekvogels bracht menigeen, die dacht dat Fides Pacta ongestoord weer de titel zou gaan behalen, op andere gedachten. Misschien is de 9—8 schadepost voor de Leidenaars wel goed, want tot nu toe ging het ook allemaal te gemakkelijk. Een speldeprik heeft Trekvogels uitgedeeld en dat schudt Fides wellicht wakker. Ondanks de nederlaag speelde Fides een goede wedstrijd, waarin Fides steeds sterk terugvocht. Bij 4—5 na 43 met de rust en bij 7—8 leidde Fides, dat in de slotfase toch nog onderuit ging. (9—8). Een verrassing van de eerste orde weliswaar, maar Fides kan het nog hebben. De Algemene vocht in de eerste klasse een verbeten strijd met Quick, dat door de nederlaag van koploper Sperwers nu mede koploper is geworden. De Dordtse ploeg bleef het ineens veel beter spelende De Algemene overigens juist voof (11—10) en daarmee ontliep de Leidse ploeg een meer dan verdiend punt. De Algemene had tegen dat Quick net iets meer voordeel van de arbitrale „dwalingen". Ook de fouten in het middenvak werden prompt afgestraft door Quick, dat net iets gelukkiger was dan in deze bijzonder aantrekkelijke wedstrijd. Ondanks een verwoed offensief in de slotfase bleef Quick overeind, omdat De Algemene deels door pech, naardeels ook door te gejaagd aanvalsspel de gelijkmaker miste. Peraix verloor kansloos van Achilles. De mistroostige glimlach van trainer Evenblij wekte de indruk alsof hij er nu ook niet meer li «Si Een beeld van de wedstrijd KNS-Terheyden, die Leidse ploeg met 3—6 verloor. in gelooft. Hij heeft er alle reden toe, want Pemix werkt ontzettend hard, maar mist gewoon kwaliteit. Halverwege was het al 1—7. Gelukkig voor Pemix zakte Achilles ha de wisseling eveneens ver terug, zodat de schade tot 39 „beperkt" bleef. KNS veranderde de opstelling, maar ook dat hielp niet veel. Terheyden klopte de oranjehemden met 36 ondanks een goede wedstrijd van KNS, dat met de rust nog op 2—2 kon bogen. Tot 3—3 kon KNS de zaak bijhouden, maar in de slotfase moest KNS toch weer de meerdere erkennen in de tegenstander. Peter Zitman was gekoppeld aan Charles Stijger en dat experiment beviel Eegdeman wel in tegenstelling tot het duo Bey/Kluts. Tweede klasser Ons Eiland speelde een wedstrijd met 2 gezichten. In de eerste drie kwartier kam Ons Eiland er niet uit getuige de 1—1, maar na de korfwisseling liep het beter. Dankzij Olga Soedan en Piet Beekman creëerde O.E. een behoorlijk verschil, dat tot 42 gehandhaafd kon worden. Verder dan 43 liet de Leidse clus DES niet komen. Ons Eiland staat momenteel op de tweede plaats. TOP klopte Vlaardingen na een vrij hard, maar beslist niet onsportief duel. Vlaardingen opende de score, maar vlot had Top de zaken onder controle (3—1). Via 3—2 na drie kwartier liep Top uit naar 42, maar toen kwam Vlaardingen onverwacht sterk terug. (4—5). Top moest alle zeilen bijzetten om de bezoekers bij te houden, want opnieuw nam Vlaardingen een voorsprong. (5—6). Ron Meyer en Cees Zuurmond brachten beide punten toch nog bij TOP, dat won met 76. TOP heeft nu na dit gewonnen sleutelduel alleen de leiding in 2B. Derde klasser Fiks blijft het erg goed doen door Hoekse SV in eigen huis te kloppen met 6—8 na een pittige partij korfbal. Tot aan de rust ging de strijd gelijk op (5—5) mede omdat Hoekse sinds het begin van het seizoen sterker is gaan spelen. Pas in de 2e helft kon Fiks de thuisclub van zich afschudden en dat gebeurde ver in de 2e helft (10 minuten voor tijd). (5—7). Via 6—7 bepaalde Robbert v.d. Kraan uit balbezit de eindstand op 6—8, hetgeen Fiks op de eerste plaats deed belanden. Minder deed Tempo het door van Nieuwerkerk met 9—2 te verliezen. Reden van het grote verlies was onder meer het wegstu ren van Jaap Korenman, die bij een strafworp aan de scheidsrech ter vroeg waarom er een strafworp was toegekend en meteen kon vertrekken. Via 4—0 op de helft liep de thuisclub uit naar 7—0 de alvorens Co Vavier de eer redde. Cora Stapper scoorde de andere goal. Van onze hockeymede- werker LEIDEN De wedstrijd Roomburg—Waddinx- veen kende een nogal dramatisch slot. AncLré Wendt die al eerder tegen een waarschuwing was opgelopen, mocht tien mi nuten voor tijd het veld verlaten wegens ruw spel. Toch zorgde dezelfde spe ler dat de punten in Lei den bleven, door in het begin van de tweede helft een strafcorner te benut ten die later de beslissen de goal bleek te zijn. De eerste helft gaf een agressief en aanvallend Roomburg te zien. Geert Reyns gaf deze aanvallen de impulsen vlak voor de rust gestalte door uit een scrimmage te scoren. Na de pauze verhoogde An dré Wendt de score tot 20. Maar Roomburg had het de tweede helft moeilijk. De Leidenaren moesten sterk in de ver dediging. Keeper Ino Leye kreeg een bal in zijn legguards, wat strafbal betekende, en 21. Dat het na dit tegendoelpunt nog feller werd, was te voorzien en liep uit op het wegzenden van André Wendt. De laatste tien mi nuten hield Roomburg het achter dicht zodat het 2-1 bleef. Vreugde na het tweede doelpunt van Jan v. Beek bij de wedstrijd L.M.H.C.-Rijswijk LMHC kwam tegen Rijswijk al snel op 1—0 door de opvallend spelende Henk v. Veen, die een afgeslagen voorzet van Croll ineens insloeg. Hierna verzand de de wedstrijd. Beide partijen kregen enige strafcorners, maar meer niet In de tweede helft werd het wat feller. Leiden kreeg meer kansen, maar kwam pas door een vreemd misver stand in de Rijswijkse achter hoede op 2—0. De keeper liet een push van Jan v. Beek rustig door, in de overtuiging dat deze van buiten de cirkel kwam. De scheidsrechters beslisten echter anders. Leiden kon toen door drukken, maar verzuimde dit zodat het bij 2—0 bleef. Noord wijk heeft in een span nende wedstrijd tegen het Am sterdamse AM.V.J. niet meer dan een gelijkspel behaald. Al na twee minuten keek men te gen een achterstand aan toen een defensiefout werd afge straft Een kwartier later kwa men beide partijen op gelijke hoogte. Gerard v. Rhijn benutte een strafbal, die toegekend werd toen een strafcorner van P. J. Rubbingh met de voet werd gestopt De voorhoedes kwamen niet meer aan scoren toe, zodat 1—1 bleef. Forescate ging bij Qui Vive op bezoek. De Voorschotenaren kregen de beste kansen en zelfs een strafpush. Maar Edwin Dek ker kon deze geboden kans niet benutten. Men eindigde zoals men begon 0—0. Alecto kreeg het Haagse HD.S. op bezoek. Alecto was sneller en feller en kreeg zodoende meer kansen. Vlak voor de rust scoor de Robert Kruidenier uit een strafcorner naar later bleek het enige doelpunt van de wed strijd. (Van onze tafeltennismedewerker) DEN HAAG Het Noordwijkse TOV heeft zich door een 6-4 overwinning op Evro Salamanders op gelijke hoogte gesteld met deze mededegrada tiekandidaat; slechts Luto staat een trede lager. Door de belangrijke dubbelspeloverwinning kwam TOV op een niet te versmaden 1-3 voorsprong, maar de effectief spelende Evro-spelers konden voor een 4-4 tussenstand zorgdragen. Door Jac. van Veen en Ruud Alkemade kwam de volle winst bij TOV terecht Scores TOV: Van Veen 2, Alke made 2 en Van der Ploeg 1. De Treffers-Avanti was een geheel andere wed strijd dan de verleden week gespeelde en in een gelijkspel geëindigde ontmoeting. Voor Avanti moest slechts Peter Groot verlies incasseren in zijn partij tegen Jac. van Ruiten, zodat na 1-9 de twee punten in Hazerswoude terechtkwamen. Delta Lloyd-Scylla leverde voor de Leidenaars niet meer op dan eenmalige winst van Bert van Schie in zijn partij tegen verdediger Feike Kraaijenga. Scylla 2 behaalde hetzelfde resultaat in de wed strijd tegen 't Hooge Huijs, Hein Chrispijn mocht de eer redden door winst op Habes. Dames Avanti 1 had v.olgens verwachting geen kans tegen Delta Lloyd, maar 1-9 verlies lijkt toch iets geflatteerd. Bettine Vriesekoop zorgde voor de tegenscore door winst op Annemiek van Moorst. Docos miste Gerard van der Klaauw in de wed strijd tegen Wibats 3 en dit betekende achteraf bezien een schrijnende nederlaag met 6-4, de uitwedstrijd was door Docos met 8-2 gewonnen. Deze nederlaag kan gevaarlijk uitpakken omdat de degradatiezone zeer nabij is. Scores: Ton L'Ami en Fred Bracké elk tweemaal winst, invaller Peter Rodenburg verloor zijn partijen alle in de derde game. Scylla 4 behaalde door driemaal winst van Rini Hansen een gelijkspel tegen TTCV, waarbij de winst van Erik Noest en Peter van der Meer natuurlijk ook nodig waren. Scylla 5 blijft promo tiekandidaat na ook Polec. Bloemendaal te hebben verslagen. De eindstand werd 7-3 door winst zijn partijen van Nico Blansjaar en voor Wekker en Hollander elk een verliespartij. Dames Avanti 2 had geen medelijden met DHC en sloot af met dubbele cijfers; Liesbeth Smits en de zusjes Kooter blijven hierdoor aan de leiding in de overgangsklasse B. De dames van Shot hebben Avanti 3 met 8-2 teruggewezen, slechts Annelies Timmermans en Mirjam van der Poel scoorden voor Avanti. De dames van Docos zitten ondanks het gelijkspel tegen AMVJ nog in de gevarenzone. Ria van Cassel en Lian Bfouwer wonnen elk twee enkel spelen, Margret Waaijer zorgde voor het vijfde punt (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN De heren van Haak-Novo hebben in de bekerwedstrijd tegen het Bredase Brevok het eerste verlies van dit seizoen geleden. Een naar zichzelf zoekend Haak-Novo kwam er, tegen het in de eerste divisie uitkomende Brevok, in de eerste twee sets niet aan te pas: 11-15 en 9-15. Haak-Novo liep in de derde set door uitstekend spel uit naar 6-2 en 19-5, waarna door veel individuele fouten Brevok op matchpoint kwam: 11-14. Een goed draaiende aanval en een sluitende verde diging brachten Haak-Novo toch nog de setwinst: 16-14. In de vierde set speelde Brevok een klasse beter dan de ploeg uit Noordwijk. Het werd tenslotte 8-15 en daarmee 1-3 voor Brevok. Veel publiek en een goede sfeer zorgden afgelopen maandag voor een uitstekende ambiance bij de dameswedstrijd Groen S.C.-Tempo Team 1. In een twee uur durende strijd moest Groen S.C. de winst met 2-3 aan Tempo-Team laten. De eerste twee Sets gingen met 15-17 en 9-15 verloren. Groen S.C. kwam toen geweldig terug en wist, o.a. door uitstekend spel van Joke van Klaveren en Jennie Visser, de derde en vierde set met respectievelijk 15-7 en 15-13 naar zich toe te trekken. De sensatie leek kompleet te worden, toen Groen S.C. in de laatste set met 13-11 voor kwam, maar door zenuwachtig spel ging de set en daarmee de wedstrijd toch nog verloren: 13-15. Het eerste damesteam van Gemini-Kangeroes is er tegen het in de eerste divisie spelende Tempo- Team niet aan te pas gekomen. Het werd een duidelijke 0-3 nederlaag met de setstanden: 3-15, 6-15 en 10-15. Het eerste herenteam van Gemini-Kangeroes staat aanstaande zaterdag voor de moeilijke wedstrijd tegen van Houten V.C.H. uit Heerlen. Het eerste damesteam moet naar Duyvestein W/P.V.C., ter wijl Heren 2 om kwart over twee thuis speelt tegen Tonegido uit Voorburg. LEIDEN BC Leiden heeft een verrassende zege geboekt op het op de tweede plaats staande Reehorst: 6—5. Leiden boekte daarmee zijn eerste winstpun ten. De debutant staat welis waar nog onderaan de ranglijst van de eerste klasse, maar deze morele overwinning doet het ge loof in eigen kunnen aanmerke lijk stijgen. BC Leiden begon zoals gewoon lijk erg sterk, want zowel La- man, Slingerland en Zevenho ven wonnen hun enkelspelen en alleen Hartwijk stelde wat te leur. Ook ditmaal verloren bei de dames hun singles, maar de gemengde dubbels en de heren- dubbels werden uitermate ge concentreerd gespeeld en ge wonnen. Dat het damesdubbel verloren ging was daarna niet belangrijk meer. VELO verloor de slag om de eerste plaats met niet mis te verstane cijfers: concurrent Ve- lo won met maar liefst 3—8. In het heren-enkelspel won alleen Wim de Rooy zijn partij, zodat Velo al snel met 1—3 leidde. Samen met broer André won Wim daarna nog wel een dub belspel, maar het baatte toch niet, want alle damespartijen, alsook het tweede gemengde dubbel en het tweede herendub- bel gingen verloren. Een kanslo ze nederlaag en de kans op het kampioenschap lijkt verkeken. Alphen aan de Rijn De junio ren van de Leidse atletiekver eniging De Bataven hebben af gelopen zaterdag het cross-sei zoen met groot succes geopend. In de Alphen-Noord Cross, georganiseerd door AA-V.^, behaalden zij maar liefst 4 overwinningen. Wybo Lelieveld bleef op de 5000 m jongens a de concurrentie ver voor en finishte in 16.25.0 min. Paul Grimbergen (Spartaan) werd tweede in 16.30.4 min. Koen Gijsberts behaalde zijn overwinning met gemak, al moest hij wat meer strijd leve ren met A Houtveer (Amers foort); de tijden op de 3000 m. jongens b waren resp. 10.08.0 min., en 10.08.5 min. (Heieen Haverkort won de 1000 2n meisjes B in 4.45.4 min voor Naar clubgenoot M. v.d. Salm in a-56.7 min. Cinneke de Groot behaalde de dverwinning bij de meisjes A. lij liep de 1500 m in 5.57.7 min. 5L v.d. Meer (Bataven) behaalde Cchter de sterke cross-loopster r'arla v. Kleef (GA.C.) een twee- Ie plaats bij de dames op de (500 m in 5.43.5 min. C. v. Kleef ..37.1 min. Leiden D.C. Van Gils heeft in de hoofdklasse van de LDDB zijn eerste nederlaag moeten in casseren. Samen Sterk bleek te sterk voor de Alphenaren en is nu tot op één punt van de koplo per genaderd. Bij het scheiden van de markt kon Samen Sterk reeds bogen op een 11-7 voor sprong. De afgebroken partij aan bord 10 tussen SS-speler Leon Smits en Van Egmond zal ongetwijfeld een zege voor Sa men Sterk opleveren. Aan bord één leed Albert Huis man zijn eerste nederlaag in deze competitie. Zijlstra strafte een fout in het middenspel van Huisman uitstekend af. Samen met Van der Starren zorgde Zijlstra voor de enige winstpar tijen aan Alphense zijde. Aan bord twee werd C. Verboom overklast door Jan Fase, terwijl aan bord drie de tot nu toe ongeslagen gebleven Pannebak ker A. Brunt kansloos liet Piet Fase (bord 7) en P. van Gorkum (bord 8) boekten de twee andere winstpartijen voor Samen Sterk. LEIDEN LUBA heeft zich in een uitstekende uitgangspositie gemanoeuvreerd voor de uit wedstrijd tegen BV Haarlem in de tweede bekerronde. De met veel inzet verkregen 8265- overwinning van LUBA biedt uitstekende perspectieven om de volgende bekerronde te ha len, waarin LUBA dan eredivi- sionist Buitoni zal ontmoeten. De wedstrijd tegen BV Haarlem verliep aanvankelijk niet bijzon der gunstig voor de Leidenaars. Al spoedig prijkte een 2-10- achterstand op het scorebord. Door goed verdedigen en veel inzet nivelleerde LUBA de ach terstand in de elfde minuut en bleef LUBA in het verdere ver loop van de wedstrijd aan de positieve kant van de score. On middellijk na rust sloeg LUBA definitief een gat: 41—32. De achterstand van BV Haarlem zou aan het eind zelfs opgelopen zijn tot 17 punten: 82—65. Een goede uitgangsstelling voor de return in Haarlem

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17