Manchester United zet door ALLEEN AAN KOP IN ENOELAND MVV eerste verlies thuis „Krachtige" zege FC Amsterdam NAC te laat initiatief Eindhoven thuis weer sterk k V Sparta verrast door eigen gelijkmaker FC VVV sterkste in Limburgse derby Meijende Zaaihandbalteam laatste plaats Bij de Amro ligt 'n gratis meenemertje voorkinderen. Vijf treffers van Nyilast bij Hongarije LONDEN Manchester United is door een overwinning van 3—1 op Arsenal alleen op kop gekomen in de Engelse eerste divisie. Queen's Park Rangers en West Ham United, die tot de wedstrijden van zaterdag in punten gelijk stonden met Man chester, verloren hun uitwed strijden. De grootste nederlaag leed West Ham United. Bij Middlesbrough werd kansloos verloren met 3—0. Queen's Park Rangers ging met 1—0 ten onder tegen Burnley. Bij de directe achter volgers van Manchester sloot zich ook Derby County aan, door een overwinning op eigen veld van 3—2 op Wolverhamp ton. Het was overigens van de kant van Derby een zwakke ver toning. Nadat Derby in de eer ste helft een voorsprong had genomen van 3—0 konden de Wanderers na de rust terugko men tot 3—2. Kwam Derby, dat woensdag moet spelen tegen Real Madrid voor het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen, wel tot winst, de andere Engelse vertegenwoordigers Ipswich Town en Liverpool moesten ge noegen nemen met een gelijk spel. Zo kwam Ipswich op eigen veld niet verder dan 1—1 tegen Leicester City, terwijl Liverpool 0—0 speelde uit tegen Coventry City. Manchester United nam voor 53.000 toeschouwers in de 36e minuut de leiding door een doel punt van Steve Coppell. Vier minuten later was Arsenal ech ter weer op gelijke voet door een treffer van Eddie Kelly, een stand die gehandhaafd bleef tot aan de rust. Maar na twee minu ten spelen in de tweede helft nam United weer een voor sprong. Maker van het doelpunt was Stuart Pearson. Halverwe ge de tweede helft konden de Manchester supporters weer jui chen toen de maker van het eerste doelpunt Steve Coppell, de eindstand bepaalde op 31. De stand aan de kop is: 1. Manchester United 19 punten uit 13 wedstrijden, 2. West Ham United 1712, 3. Queen's Park België BRUSSEL Lokeren en Ware- gem voeren ook na de elfde speeldag in de Belgische com petitie de ranglijst aan. Beide teams hielden elkaar in even wicht: 1-1. RWDM (3—1 tegen La Louvière) en FC Antwerp (0—0 tegen Berchem) hebben een punt achterstand. Standard Luik—Anderlecht, vroeger de onbetwiste topper, eindigde on beslist: 1—1. Lokeren—Waregem is geen hoogstaande partij geworden. De bezoekers speelden voorzich tig en namen geen risico's. Deze terughoudende taktiek leek aan vankelijk geen succes op te leve ren, want na een half uur scoor de Wlodimierz Lubanski voor Lokeren. Twee minuten voor de rust kwam Waregem toch op gelijke hoogte, toen Koudijzer een strafschop benutte. Het sterk aanvallende Lokeren kreeg in de tweede helft geen kansen meer de solide defensie van Waregem te passeren. Landskampioen RWDM, nog al tijd niet in de grote vorm van het vorige seizoen, versloeg La Louvrie met 3—1. Alle treffers werden door RWDM gemaakt Nielsen zorgde voor 1—0, maar kort daarop schoot Dumont in eigen doel. Via Koens en Teu gels reikte de Brusselse forma tie toch nog naar een zege van 3-1. West-Duitsland BERLIJN In West-Duitsland werd de tweede ronde om de Westduitse voetbalbeker ge speeld. llertha BSC, de komende tegen stander van Ajax in Europacup- verband, won met 42 van de één klasse lager voetballende VFB Stuttgart. De gasten na men in de 61ste minuut door een direct tot doelpunt omgebo gen hoekschop van Brenninger verrassend de leiding. In minder dan zes minuten was het echter 3—1 (Beer 71, en twee doelpun ten van Horr in de 72ste en 76ste minuut). Weer twee minu-' ten later het het 3—2 door Ohli- cher, terwijl weer vijf minuten verder Grau het doelpuntenfes- tijn afsloot. Spanje MADRID CF Barcelona heeft de kans gemist naast Real Madrid te komen. De Catalaan se formatie van Hennes Weis- weiler was gisteravond in het Vicente Calderonstadion te Ma drid volstrekt kansloos tegen Atletico Madrid: 0—3. Real Madrid kwam in San Se bastian tegen Real Sociiedad niet verder dan een gelijkspel van 1—1 en RCD Espanol ver sloeg op Sarria Valencia met 1-0. De stand aan de kop is: 1. Real Madrid 12 punten, 2. Barcelona, Espanol, Hercules en Santander alle 10 punten. Met een spectaculaire redding voorkomt doelman Joe Corrigan van Manchester in de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur dat de bal doel treft. City MAASTRICHT NEC heeft MW de eerste nederlaag op eigen veld toegebracht Direce- te oorzaak daarvan was de Maastrichtse defensie die na de rust erg zwak optrad. In tie eerste heitt viel er weinig te genieten. Na de rust evenwel vierden sensatie en spanning hoogtij. MW nam snel de lei ding door Laine na een afgesla gen hoekschop. Spoedig was het gelijk. Scheidsrechter Gans ver zuimde een overtreding tegen Smeets in het Nijmeegse straf schopgebied te bestraffen en on middellijk volgde een uitval waarbij Peters sneller was dan vier Limburgers: 1-1. .en Dekker de bal verspeelde, kwam NEC door Hoogendoorn op 2-1 maar weer even later kopte Smeets vallend de gelijk maker achter Schellekens. Onattentheid van de defensie van MW was er oorzaak van dat NEC door Marijnissen toch de winst greep. Scoreverloop: 49. Laine 1-0, 57. Pe ters 1-1, 68. Hoogendoorn 1-2, 71. Smeets 2-2, 90. Marijnissen 2-3. Scheidsrechter: Gans. Toeschou wers: 7.500. MVV: Mathijssen; Braam, Dijkstra, Lacroix, Kerstges; Streuer, Dekker Schrijnemakers), Quaden; Bonfrère, Smeets, Laine. NEC: Schellekens; Visser, Kornelis, Gerritsen, Medik; Van de Berg, Pe ters, Marijnissen; Zuidema, Hoogen doorn, Meijers. HAARLEM Straffe mandekking waardoor de meerdere techniek van Telstar geen effect kreeg en krachtig spel van eigen zijde schonken FC Amsterdam de zege van 30. De Amsterdammers maakten wel erg veel gebruik van hun kracht maar scheidsrechter Keizer vond alles goed. Dat de strijd niet uit de hand liep, dankte hij aan Telstar. Slechts eenmaal greep Keizer in, toen Nico Jansen onvervaard doorliep op doelman v.d. Meeren. - Hij liep een gele kaart en een knieblessure op waardoor hij zich moest laten vervangen. Maar Jansen had al tweemaal gescoord doordat hij verre de baas was over invaller De Goey (voor de geblesseerde André). Scoreverloop: 11 Jansen 0—1, 38. Jansen 0—2, 82. Van de Merkt 0-3 Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 8000. Telstar: Van der Meeren; Driesen, De Goey, Van Essen. Bischot; Bijl De Wit, Jonker; Stout (Kramer), Van Kooten, Ayre. FC Amsterdam: Jongbloed; Dekker, Koopman, Husers, Flinkevleugel- Otto Visser, Wetzel; Boszhard (Van de Ban). Jansen (Snijder), Van de Merkt BREDA Door gebrek aan initiatief leed NAC de eerste thuisnederlaag, tegen Roda JC. Eerst een kwartier na de rust konden de Limburgers de lei ding nemen toen Meuser na een afgeslagen hoekschop de bal ineens inschoot. NAC ging toen aanvallen, liet gaten vallen en daarvan profiteerde Roda met counters die door Nanninga (tweemaal) werden afgerond. Voor de rust had NAC wel eni ge kansen gehad maar Geilman was niet te passeren. Bovendien had Roda geluk toen scheids rechter Beek geen strafschop gaf bij een grove actie van Pfeiffer die Spreco onderuit haalde. Scoreverloop: 60. Meuser 0—1, 78. Nanninga 0—2, 82. Nanninga 0—3. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 8000. NAC: De Jong, Bron, Budisic, Graaumans, Bakker, Groeneweg, Kamps, Vermeulen, Smits, Spreco, Brouwers (Bouwmeester). Roda JC: Geilman, De Wit, Pfeiffer, Dijkstra, Meuser, Ziegler (Broeks), Advocaat, Ehlen, Van der Lem, Nan ninga, Vermeulen. Eindhoven Op eigen veld heeft Eindhoven weer eens verrast. Go Ahead was in een sterk gespeelde tweede helft door de thuisclub kansloos. Voor de rust was de Deventer ploeg wat sterker en buitte het pirplus aan eredivisie-ervaring goed uit. Maar Gluic en Amtz konden zelden echt gevaarlijk worden. Henk Bloemers speelde in het centrum van de Eindhovense verdediging weer uiterst betrouw baar. Hij kon echter het eerste Deventer doelpunt niet voorkomen toen Gluic in één beweging Schalks en Kooiman op het verkeerde been zette en scoorde. Na de rust kwam Eindhoven geladen terug. Binnen een kwartier was het gelijk door Posthuma en toen Roozenboom zijn eigen doelman passeerde, zat Eindhoven op rozen: 2-1. Door de sterk spelende Kreekels en Bleyenberg werd het 4-1, waama Bakker op de valreep de nederlaag nog iets draaglijker kon maken. ?Ci°rRBVev00?: i28, P'«lc J?."1* 60" Posthuma 63- Roozenboom (eigen doel) 2-1. 68^ Kreekels 3-1, 85. Bleyenberg 4-1, 89. Bakker 4-2. Scheidsrechter- Ram Toeschouwers: 5.000 Eindhoven: Berendonk; Schalks. Kooiman, Bloemers. Blijderveen; Van der Pas, Warnaar, Kreekels. Senders, Bleyenberg. Posthuma. Go Ahead: Spijkerman; Roozenboom. Oude Wesselink, Rettkowski, Strijd- veen, Kist, Arntz, Haar; Bakker, Gluic, Van Deinzen. - - f F f Tras» j» Razendsnel reageert doelman Pim Doesburg van Sparta hij door Alkmaarder Spelbos gehinderd wordt. Larsen, (v.l.n.r.) kijken toe. op een inzet van AZ'67, terwijl Balkestijn, Wokke en Jansen Rotterdam Sterke acties werden bij Sparta-AZ afge wisseld met onbegrijpelijke fouten, waaraan de Alkmaar- ders bij het benutten van kan sen het meest leden. Zo kreeg Kees Kist van het rommelig spelend Sparta al voor de rust drie mogelijkhe den maar hij faalde met alleen Doesburg voor zich. Vooys moest slechts eenmaal in actie komen. Hij keerde een formi dabele trap v^an Salfischber- ger. AZ pakte de zaken na de rust energieker aan en dat had gauw succes. Wokke scoorde na een combinatie tussen Kist en Hovenkamp. Het met zich zelf worstelend Sparta de aanval had geen kans tegen d middenlinie van AZ* umS nog het meest verrast door de gelijkmaker. Een hoekschop van Van Staveren was wegge werkt maar voor de voeten van Meutstege, die van grote afstand de bal in de boven hoek joeg. Scoreverloop: 51. Wokke 0-1, 74. Meutstege 1-1. Scheidsrech ter: Mulder. Toeschouwers:' 7.500. Sparta: Doesburg; Jansen, Balkestein, Visser, Meutstege; Van der Veen, Salfischberger, Miqhielsen; Matic, Larsen, Van Staveren. AZ '67: Vooys; Van Rijnsoe ver, Mol, Spelbos, Vonk (Meis ter); Suurendonk, De Vries, Nygaard; Wokke, Kist (Goed hart), Hovenkamp. DEN HAAG FC VVV heeft na de tiende competitiedag van le eerste divisie de koppositie van Haarlem en Fortuna SC overgenomen. FC VVV droeg daartoe zelf het meeste bij door in het topduel met 1-0 van Fortuna SC te winnen. Het Limburgse treffen trok 15.000 toeschouwers op een totaal van 39.100. Amers foort—Vlaardingen stond met maar 1.100 toeschouwers het minste in de belangstelling. De concurrentie speelde VW nogal in de kaart door de gelij ke spelen van Haarlem, Vlaar dingen, Groningen en Vitesse. Wageningen verloor en Cam- buur klom op de ranglijst door een overwinning op Heracles. Leverde deze speeldag slechts zeventien doelpunten op, de scheidsrechters hadden het toch druk. Vijf man kregen een offi ciële waarschuwing, namelijk Tollenaar (Wageningen), Dams- (Willem II), Erkens en Hoog moed (Fortuna SC) en Groot (Heracles). Haarlemmer Peijs werd door scheidsrechter Wel- linga zelfs naar de kleedkamer gestuurd. Het gebeurde tien mi nuten voor rust, nadat hij een tegenstander had geslagen. Haarlem voltooide bijna een uur voetbal met tien man met nog ten minste één winstpunt in handen. De ploeg heeft daar door evenveel punten als VW, maar een wedstrijd meer ge speeld. Slechts vier ploegen maakten twee doelpunten, namelijk Gro ningen, Willem II, Helmond Sport en Cambuur. Wagenin gen, Fortuna SC, Heracles, Dordrecht en Haarlem scoorden niet, FC VW en Den Bosch hadden aan één treffer voldoen de voor twee punten. Helmond Sport—Heerenveen 2—1 (1-0). 5. Van der Ven 1-0, 65. Jansen 1—1, 68. Burhenne 2—1. Scheidsrechter Weerink. Toeschouwers: 3500. FC Den Bosch—Wageningen 1—0 (0-0). 77. Peltzer 1-0. Scheidsrechter Berrevoets, toe schouwers^ 3500. Waarschuwing Tollenaar (Wageningen) wegens het zich bemoeien met de leiding. FC Groningen—Willem II 2—2 (1—1). 21. Havermans 01, 40. Janssens 1—1, 54. Damsma 1—2, 76. Heskamp 2—2. Scheidsrech- Vermey, toeschouwers: 4000. Gele kaart voor Damsma (Willem II) wegens het neerleg gen van een tegenstander. FC Amersfoort—FC Vlaardin gen 1—1 (1—0). 25. Ponsen, 80. Bouman 1—1. Scheidsrechter Draaisma, toeschouwers: 1100. Fortuna SC—FC VVV 0-1 (0—0). 75. Van Dinter 0—1. Scheidsrechter Van der Kroft, toeschouwers: 15.000. Gele kaart voor Erkens (Fortuna SC) en Hoogmoed (Fortuna SC) wegens ruw spel. FC Dordrecht—Haarlem 0—0. Scheidsrechter Wellinga. Toe schouwers: 2500. Peijs "(Haar lem) uit het veld gestuurd we gens slaan van een tegenstan der. Vitesse—Veendam 1—1 (0—1). 22. Wieringa 0-1, 76. Kip 1-1. Scheidsrechter Boosten, toe schouwers: 4000. SC* Cambuur—Heracles 2—0 (0—0). 69. Timmer 1—0, 73. De Blaauw 2—0. Scheidsrechter Van Eijk, toeschouwers: 3500. Gele kaart voor Groot (Hera cles) wegens het onderuit halen van een tegenstander. SVV—PEC Zwolle 1-1 (0-0). 60. Korengevel 1—0, 78. Schut ten 1—1. Scheidsrechter Hop penbrouwer, toeschouwers: 2000. WENEN Hongarije heeft het vierlandentoernooi zaalhandbal heren in Wenen gewonnen door een beter doelsaldo. In de laatste wedstrijd speelden Hongarije en West-Duitsland ge lijk (18—18) maar Hongarije had als totaal 7248 en de Duitsers 51-41. Nederland werd laatste met 1 punt, evenals Oostenrijk dat echter het doelsaldo 46—58 had tegen Nederland 37—59. Uitslagen: Nederland—Honga rije 12—26, W.-Duitsland—Oos tenrijk 15—13, Hongarije—Oos tenrijk 2818, W.-Duitsland Nederland 18—10, Nederland- Oostenrijk 15—15, W.-Duits land—Hongarije 18—18. Eindstand: 1. Hongarije 5 pun ten, 2. W.-Duitsland 5, 3. Oosten rijk 1, 4. Nederland 1. Poloploegen verder COVENTRY - HZC De Rob ben plaatste zich in het toer nooi in Coventry voor de twee de ronde om de Europese bekpr polokampioenen door overwin ningen op het Zweedse Sparva- gen met 7-4 en het Engelse As- ron met 10-4. In Nijmegen plaatste Neptunus Arnhem zich voor de finale van het toernooi voor bekerwin naars door overwinningen op het Zweedse Vasteras met 10-6 en het Griekse Olympiakos met 6-4. „Het doet mij als commissaris van politie \l te Rommeldam drommels veel genoegen dat er bij de Amro Bank voor iedereen 'n gratis sticker ligt,*vanwege de Wereldspaarweek. Die stickers zijn namelijk lichtgevend en kunnen dus - op jas of fiets geplakt - de verkeersveiligheid kbij mist en avond bevorderen. Ik sprak overigens Olivier B. Bommel en 'die vond 't ook een aardig weggevertje. ,Maar Bulle Bas', zei hij, ,ik kom binnen- kort ook met iets leuks bij de Amro, kmaar daar mag ik helaas nog met geen woord over praten'. Kinderachtig, nietwaar?" zolang de voorraad strekt O J amro bank SZOMBATHELY - In groep twee van het toernooi om het Europees kampioenschap voet bal heeft Hongarije gisteren met 8—1 gewonnen van Luxem burg. Deze wedstrijd was overi gens van geen enkel belang meer, aangezien de strijd om de eerste plaats zal gaan tussen Wales en Oostenrijk. Absolute topscorer was de 20-ja- rige Tibor Nyilast van Ferenc- varos Boedapest. Nadat Honga rije een voorsprong had geno men van 1—0 tildë Nyilast de stand naar 6—0. De enige treffer van Luxemburg kwam op naam van Gilbert Dussier. Stadion Eintracht permanent verlicht FRANKFORT - Het Waldsta- dion te Frankfort kent geen duisternis meer. Sinds vrijdag wordt 's avonds het licht aange stoken om mogelijke sabotage- handelingen te voorkomen. Woensdag wordt namelijk in het Waldstadion de wedstrijd Ein tracht Frankfurt—Atletico Ma drid gespeeld, in de tweede ron de van het toernooi om de Euro pa Cup voor bekerwinnaars. In verband met de huidige politie ke situatje in Spanje acht de politie het niet uitgesloten, dat zal worden geprobeerd het duel te verstoren. (Van onze sportredactie) WASSENAAR - Jos Cossee won zaterdag met Dancing een jachtspringconcours op Meijen- dell vóór Piet Mooy (met Chane Link) en Marjan Pronk Kom pas). In afdeling A zegevierde Candy Dean (Caviar) voor Irene Varekamp (Easter) en Monique van Stuyvenberg (Jagermeister). Bij de senioren was de volgor de: mevrouw K. de Haan (Bam- bi), R. Rekker (Laika) en L. van Leyenhorst (Primo). Speel uw spel volgorde: 1 Piet Mooy (Cha ne Link), 2 idem (Jair), 3 J. den Haan (Bambi). WHANGAREI Nieuw Zeel and won in Whangarei (N. Zeel and) een vriendschappelijke hockeywedstrijd tegen wereld kampioen India met 3—2. BAD DURKHEIM. - West- Duitsland speelde twee hockey wedstrijden tegen Zuid-Afrika, in Bad Dürkheim en in Lim burg. De eerste wedstrijd lever de een gelijkspel van 1—1 op en de Duitsers wonnen het tweede duel met 3—0. KERKRADE De turninter- land Nederlandse jeugd tegen Westduitse jeugd, zaterdag in Kerkrade, leverde een Neder landse zege op van 309 1/2298,70 punten. HARDERWIJK - Het Neder lands militair volleybalteam ver loor in Harderwijk de eerste wedstrijd om het internationaal kampioenschap (deelnemers W. Duitsland, België, Frankrijk, Griekenland, Mexico en Neder land) met 3—1 van de Grieken. ESSEN Dieter Muller is in Essen Duits biljartkampioen 7 1/2 geworden. Hij versloeg in de finale Klaus Hose. AMSTERDAM Het team van de Motorclub Arnhem, met de rijders Gerard Rond, Stef van der Sluis, Marcel Deibergen en Johan Stummenberg, heeft gis teren beslag gelegd op de Ne derlandse titel solocross. HENGELO De voor Tempo Team uitkomende Engelsman Trevor Taylor heeft gisteravond in Hengelo het jubileumtafelten- nistoernooi van het 40-jarige Vi tesse gewonnen. Hij versloeg Anne Vlieg in de finale. ROLDE Scheidsrechter A. Minkes uit Heerenveen heeft gisteren de ontmoeting Rolder Boys—FW uit de Noordelijke tweede klasse bij een stand van 1—0 moeten staken nadat hij door de FW-speler Jan Blij- ham tot bloedens toe werd ge slagen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14