Onjuiste declaratie van Van Aken was „vergissing' Gemeente-kas draait straks op voor bezuinigingen CRM" ,Family'-team speelt Vechtpaar' in het Rijnlands Spijbelaar mag thuis blijven Theater Tardieu speelt Echo's" in Lak-theater Lijdt Leiden onder de universiteit of lijdt de universiteit onder Leiden? DINSDAG 7 OKTOBER 1975 LEI DSE COURANT PAGINA 3 Leid en aktu eel *5» a t'ffl ïSijicn WETHOUDER Tesselaar: Van een onzer verslaggevers. Leiden Een aantal instellingen voor buurt en clubhuiswerk in Leiden wordt door de aangekondigde bezuinigingsmaatregelen van CRM zo zwaar getroffen, dat de gemeente zich mogelijk genoodzaakt zal zien de vermin derde rijkssubsidies uit eigen zak aan te vullen. Die verwachting heeft wethouder Tesselaar uitgesproken tijdens de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering. Alle beknotting van de subsidies met gemeentegeld compense ren is volgens de wethouder onmogelijk. Dat zou Leiden twee ton kosten en dat is te veel. Maar in enkele reële noodgavallen kan wel hulp worden geboden. Tesselaar fulmineerde hevig tegen de rijks overheid, die in een aantal gevallen nog steeds geen beslissing heeft genomen over subsidie aanvragen voor 1975. Omdat subsidies voor buurt- en clubhuiswerk volgens de bestaande regeling voor 10% ten laste van de gemeente komen, betekent dat de gemeente momenteel onnodig geld reserveert, in die gevallen dat door CRM op de subsidie-aanvragen afwij zend wordt beschikt. „Dat geld zouden we voor urgente zaken kunnen gebruiken", aldus Tesselaar. Als „hoogst-ongelukkig" kwalifi ceerde hij het dat de Zevensprong nog steeds niet weet of men tot uitbreiding mag over gaan. Ook het tekort aan accommodatie waar mee het buurt- en clubhuiswerk in de Slaagh- buurt en het Westerkwartier kampt, noemde hij een „noodtoestand". Tesselaar bracht een en ander naar voren tijdens de behandeling van een motie over deze materie die was ingediend door het gemeenteraadslid Hoeven (CPN). In die motie, die werd aangenomen, worden de aangekon digde bezuinigingen voor Leiden onaanvaard baar genoemd. Dit in verband met de structu rele achterstanden die Leiden heeft op het vlak van buurt- en clubhuiswerk. Jazzconcert in De Twee Spieghels Van een onzer verslaggevers LEIDEN Saxofonist Hans Dulfer treedt vanavond met zijn groep op in de Leidse jazzsocie- teit De Twee Spieghels aan de Nieuwstraat Het concert begint om negen uur. De muziek die Hans Dulfer in De Twee Spieghels gaat bren gen zal als hechte basis swin gende Caraibische ritmen heb ben. De slagwerkgroep is daar om zeer uitgebreid: Martin van Duynhoven op drums. Groentje op conga's en Mr. Slim op steel drums. Verder bestaat de groep uit gitarist Joop Scholten en bassist Wim Essed. Als speciale gaste treedt saxofoniste Rosa King op. Zij is een van de weini ge vrouwelijke jazzmusici. GEMEENTERAAD WIL ANDERE WETHOUDER ALS PRESIDENT-COMMISSARIS VAN DE L.D.M. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De declaratie die deze zomer door wethouder Van Aken is ingediend bij de LDM is inderdaad niet correct. Ten grondslag daaraan ligt evenwel niet een opzettelijke verkeerde opgave van de gang van zaken, maar een vergissing, bron in strijd heeft gehandeld Dat heeft wethouder Van Dam mgt de gemeentewet, ging men tijdens de gisteravond gehouden gisteravond nauwelijks meer in. gemeenteraadsvergadering ui- Centraal stond de niet correcte declaratie. Naar uit de discussie bleek schuilt de onjuistheid in post op de declaratie waar- teengezet in antwoord op vra gen van CDA-leider Driessen. Deze voltooide een vier weken geleden begonnen interpellatie Uit valt af te lezen dat Van Aken over de rol van Van Aken in de 15 1974 nog 39 weken Hoe zat het ook alweer? CDA-leider Driessen is een maand geleden begonnen met een interpellatie over het op treden van wethouder Van Aken in de kwestie Welzijns bron, omdat hij vindt dat de wethouder niet geschikt is voor de functie van president commissaris van de L.D.M.'" Naar het oordeel van Driessen en gisteravond bleek dat de meerderheid van de gemeen teraad het met hem eens is heeft de wethouder zich in het verleden in L.D.M.-aangele- genheden al te zeer gecompro mitteerd. De „besmetting" van de wethouder zit hem in zijn dienstverband met de Stichting Welzijnsbron en in de onverkwikkelijke gang van zaken rond een lening die hij vorig jaar bij de L.DJVI. heeft afgesloten De Welzijnsbron is de stich ting die in het geheim de bouw van een zwembad voor Leiden moest voorbereiden. De geheimhouding werd noodzakelijk geacht omdat men het bad wilde betalen met geld van de Leidse Duin water Maatschappij en dat mocht (gedurende lange tijd) de hogere overheid niet we ten. De heer Van Aken werd als directeur/secretaris van de Welzijnsbron aangetrokken; tegen een salaris van onge veer 50 mille per jaar. Omdat de L.D.M. de moeder van de stichting dus, eigendom is van de gemeente Leiden, beteken de de baan van Van Aken een indirect dienstverband met de gemeente. Van Aken was in die periode echter tevens lid van de Leidse gemeenteraad. Dus min of meer zijn eigen werkgever. Tegen die con structie heeft Driessen ernstig bezwaar gemaakt. Volgens hem is het betaald secreta riaat in strijd geweest met de geest van de gemeentewet. De meerderheid van de raad is het daarmee eens. Na de beëindiging van zijn werkkring bij de L.D.M. heeft Van Aken, die zonder voldoen de middelen van bestaan was komen te verkeren, een lening ad 6500 bij zijn voormalige werkgever afgesloten. Later heeft hij gedurende enige tijd geweigerd dit bedrag terug te betalen omdat hij meende nog vorderingen op de L.D.M. te hebben. Inmiddels zijn de pro blemen rond de lening uit de wereld, maar in verband met de vorderingen is een declara tie boven water gekomen waaruit valt af te lezen dat Van Aken ook na zijn benoe ming tot wethouder nog be taalde diensten voor de Wel zijnsbron heeft verricht Dat betekent ofwel dat gehandeld is in strijd met de gemeente wet, ofwel dat de declaratie onjuist is. Hierop baseerde Driessen tijdens de vorige raadsvergadering de tweede helft van zijn argumentatie waarom de wethouder zich in L.D.M.-aangelegenheden al te zeer heeft gecompromitteerd. In dit verband opperde hij de mogelijkheid dat Van Aken met opzet een onjuiste decla ratie zou hebben ingediend en zich derhalve aan oplichting in de zin der wet zou hebben schuldig gemaakt. affaire Welzijnsbron. De CDA- voorman diende een motie lang voor de Welzijnsbron be taald werk heeft verricht Om- waarin aan b. en w. wordt ge- dat hij in september 1974 tot vraagd om de wethouder niet wethouder is benoemd, zou dat motie van wantrouwen tegen tot president-commissaris van wantrouwen tegen het hele college kwam het evenmin. Wethouder Van Dam, die gedu rende de gehele interpellatie Van Akens verdediging heeft gevoerd, stelde dat niet het col lege maar de Raad van Com missarissen belast is met het toezicht over de LDM. En dat de commissarissen dus verant woordelijk zijn voor de goed keuring van declaraties. „Een de LDM te benoemen. De motie schap overlappen, werd, dankzij de steun van de Volgens wethouder Van Dam PPR/PSP/D'66-raadsleden, aan- zit hem de vergissing In de vaard met 19 stemmen vóór en zinsnede „39 keer 1 uur". Dat 17 tegen. Vóór de motie stemden moet zijn „13 keer 3 uur", zo ook de leden van de WD en de legde hij uit. In dat geval collega-raadsleden van Dries- wordt de datum van Van Akens lijk was dat wethouder Van den beschouwd dat een functio- Aken, als direct betrokkene, naris na beëindiging van een zich niet onthield van stemming, vast dienstverband nog enige wel degelijk ook een te- tijd op declaratie-basis afron dende werkzaamheden blijft verrichten. De heer Driessen kwalificeerde genstem uitbracht Dat de motie is aangenomen betekent overigens niet automa- deze verklaring op onderkoelde tisch dat nu een andere wethou- toon als „weinig overtuigend", der president-commissaris van „Indien een gemeente-ambte de LDM wordt. Formeel hoort naar een dergelijke fout had de benoeming van deze functio- gemaakt zou hij op zijn minst naris tot de bevoegdheden van een schriftelijke berisping heb- b. en w. Die kunnen de motie ben gekregen", aldus Driessen, derhalve gewoon naast zich neerleggen. Dat de PPR/PSP/D'66-fractie met de WD en het CDA heb ben meegestemd betekent voor „maar nu het om een partijge noot gaat probeert men de zaak in de doofpot te stoppen. Dat b. en w. zich hiertoe hebben ver laagd en de indiening de PvdA een pijnlijke neder- declaratie hebben getolereerd, laag. De progressieve drie zijn acht ik zeer verontrustend". De de coalitie-partner van de PvdA CDA-fractievoorzitter zei de toe- in het college van b. en w. De Leidse socialisten hebben zware druk op hun politieke medestan ders uitgeoefend om tegen de motie te stemmen. PvdA-fractie- leider Meijer bracht zijn onge noegen over de houding van de gevendheid van Van Akens col lega-wethouders zó kwalijk te achten dat naar zijn oordeel de zen nog meer dan Van Aken zelf, een motie van wantrouwen verdienen. Hij wees er in dit verband op dat hetgeen Van linkse drie tot uitdrukking door Aken fout heeft gedaan gebeurd PPR/PSP/D'66-fractieleider Du Gardijn te beschuldigen van „politiek overspel". is in de periode dat hij nog geen wethouder was ofwel uit die periode is voortgevloeid. Dit Óp de vraag in hoeverre de heer laatste voerde Driessen tevens Van Aken door het destijds aan- als motief aan om tegen Van vaarden van een functie als be- Aken zelf geen motie van afkeu- taald secretaris van de Welzijns- ring in te dienen. Van een motie voldoende in de gaten houdt", noemde Van Dam „een bestuur lijk novum". Overigens bestreed hij andermaal de aannemelijk heid van de redenering dat aan Van Aken de LDM-portefeuille moet worden ontnomen, omdat hij in het verleden in LDM-aan- gelegenheden ongelukkig heeft gemanoeuvreerd. Indien men Van Akens optreden onaan vaardbaar vindt moet de con clusie zijn dat hij ook voor de overige werkzaamheden als wet houder onvoldoende capacitei ten bezit en dat hij dus moet aftreden, zo meent Van Dam. Als men de eventuele fouten niet dermate ernstig vindt dat een zo ingrijpende consequentie gerechtvaardigd is, moet hij geacht worden ook nu nog de LDM voor zijn rekening te kun nen nemen. Het CDA-gemeenteraadslid Ham, die destijds als wethouder mede-verantwoordelijk was voor de benoeming van Van Aken bij de Welzijnsbron, stem de gisteravond ook vóór de „an ti-Van Aken motie". Hij zei nog steeds achter de benoeming van toendertijd te staan. „Maar me de door de duistere declaratie en het feit dat Van Aken op een en ander zelf geen toelichting geeft is nu een sfeer ontstaan waardoor tussen de wethouder en de LDM geen zuivere relatie meer bestaat". Wethouder Van Aken zelf heeft tijdens de hele Interpellatie, die bijna drie hele raadsvergade ringen heeft gevergd, geen mond opengedaan, gedaan. Voor de Leidse kantonrechter (Van onze rechtbankverslaggeefster) laten stellen door de raad van de kinderbescher- LEIDEN - Spijbel is"*^ kwaad" wat zich Df® he^ft inmiddels een rapport uitge- moeilijk laat bestrijden. Begin september kreeg bracht, dat gisteren op tafel lag. Zoals moeder de Leidse kantonrechter vijf gevallen van on- ^an de M. de vorige keer al had betoogd, stelde geoorloofd schoolverzuim uit Katwijk voorge- ook het rapport van de kinderbescherming, dat legd. Gisteren kwam dit kwaad opnieuw aan de zoonlief werkelijk geen goad garen is te orde, toen de ouders van een 14-jarige spijbelaar spinnen. Sinds hij in de eerste helft van het vorig uit Zoeterwoude zich voor mr. Van Dijke moes- jaar de smaak van het spijbelen te pakken kreeg ten verantwoorden. Enige tijd geleden was de beeft hij geen school meer van binnen gezien, moeder ook al in de rechtzaal geweest Toen Dit ondanks alle inspanningen van de ouders om besloot de kantonrechter een onderzoek in te hem weer naar school te krijgen. willekeurig optreden, door 1 ew bekeuring van de rector van reve"dre^ej:^,?.or echtpaar in deze geen verwijten gemaakt kunnen worden: hij legde hen dan ook geen straf op gezet) te verscheuren. De rector was zo verstandig geweest de al te ijverige verbalisanten erop te Je uen uan ook geen strai op j concludeerde dat de ouders beter ontheven konden worden van de in de leerplichtwet neer gelegde verplichting hun kind nog langer naar school te stu ren. De school speelde gisteren ook een rol bij een van de vele parkeerovertredingen die mr. Van Dijke af te handelen kreeg. Het ging hierbij om een docent van de landbouwschool aan de Van Slingelandlaan in Oegst- geest. Leraar M werd op 16 januari van dit jaar op de bon geslingerd omdat hij zijn auto bij een bushalte had gepar keerd. Verdachte ontkende dit feit niet, „maar", zo zei hij tot de kantonrechter, „dit is ai ja ren de gewoonte van het.perso neel; de bus stopt hier namelijk nooit meer, maar altijd bij het zwembad, een eindje verderop." Verder vond de leraar, dat de politie bliik had gegeven van ter ook nog eens vertelde dat een dergelijke overtreding op die plaats nooit meer zou voor komen, om de doodeenvoudige reden dat de gemeente eindelijk het haltebordje had verplaatst, was deze voldoende overtuigd: hij verklaarde de leraar wel schuldig, maar legde hem geen straf op. Een scene uit „Echo's". Vlnr Ellen Röhrman, Jan Vreeken en Ad Fereekant. Foto Christ-Paul Stapels. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Theater Tardieu speelt zaterdagavond in het LAK-theater aan het Levendaal „Echo's" van N. Richard Nash. Kaarten zijn verkrijgbaar bij K&O (Oude Vest 45, telefoon 141200 en 131841) en zaterdagavond aan de zaal. De voorstel ling begint om kwart over acht In „Echo's" leven man en vrouw (sam en Tilda) samen volstrekt geisoleerd van de buitenwereld, waarvan zij zich niets meer kunnen en willen herinneren. Zij verzinnen hun eigen wereld, waarin alles mogelijk is, bv. een kerstboom versieren in februari en sportwedstrijden laten plaatshebben buiten het seizoen en beleven deze wereld als een volstrekte realiteit. Zij weten dat de andere wereld bestaat, maar niet wie zij daar waren, noch wie de mensen zijn die zij daar gekend en liefgehad hebben. Is hen of hebben zij anderen iets verschrik kelijks aangedaan, zij weten het niet. Deze twee normale mensen kiezen het „gestoord zijn" als een vorm van leven. In de inrichting voelen zij zich helemaal veilig, willen er niet uit weg, houden elkaar erin en beschermen elkaar tegen de buitenwereld. Zij hebben indirect contact met de buitenwereld door de vreselijke angstaanvallen die in verband staan met de andere wereld, maar die zij niet kunnen herleiden. Het enige recht streekse contact met die buitenwereld is een psychiater, die zij „de Persoon" noemen. Zo gauw hij binnenkomt sluiten zij zich volkomen van hem af. „De Persoon" praat tegen hen, maar zij horen hem niet. Zij zijn bang, dat zo gauw zij een woord of naam van hem zullen horen en herkennen, dit de eerste stap terug naar de andere wereld zal betekenen, waar zij weer als marionetten door moeten leven. Er ontstaan komische situaties als hun werkelijkheid en de onze door elkaar lopen, b.v. als „de Persoon" zijn dagelijks bezoek brengt of de manier waarop zij bezoekers beschrijven,- die zij zien als betreurenswaardige stakkers, waarmee zij intens medelijden hebben. Zij voelen zich verantwoordelijk voor elkaar, vertrouwen elkaar, houden van elkaar en hebben samen een intens plezier. Maar in de loop van het stuk krijgt Sam een signaal uit de buitenwereld, hij hoort van „de Persoon" een naam en zijn nieuwsgierigheid naar de andere wereld is geprikkeld. On danks het heftige verzet van Tilda stelt hij zich open voor „de Persoon" en luistert Het blijkt dat hij in de andere wereld een vrouw en een kind heeft die van hem houden en op hem wachten. Na een heftige innerlijke strijd, kiest Sam uiteindelijk voor de weg terug naar de andere wereld en Tilda blijft alleen achter. Van een onzer verslaggevers Leiden „Heeft Leiden te lijden van de universiteit?" Een vraag die gisteravond werd aangeroerd bij de Vrijzinnige Crhistelijke Studentenbond (VCSB) een vormingswerkvereniging met haar hoofdkwartier aan het Gerecht Een vraag, waarop je van te voren al ja of nee kon antwoorden. Opvallend tijdens de warme discussies tussen een forum en tientallen hevig geinterresseerden was, dat je ook op den duur kon stellen, dat de universiteit te lijden heeft van Leiden. Meningen stonden tegenover elkaar en iedereen had eigenlijk gelijk Maar laten we beginnen met de directeur van de Welzijnsraad Leiden, dr. Joop Kamphuis, die in het forum zat. Hij zei: „Ja zeker heeft Leiden te lijden van de universiteit...." Vanuit zijn maatschappelijke gezichtshoek was het te begrij pen, dat de Leidse bevolking het al lang helemaal niet meer de aanwezigheid van de universi teit vanzelfsprekend vindt Ei genlijk zijn beide gemeenschap pen nooit naar elkaar toege groeid. „Ik Denk ik hoop dat de ouderejaars student een beetje weet hoe de Leidse bevol king in elkaar zit. Leiden is een van de armste steden van het land, met een eenzijdige indus trialisatiepatroon, voor 90 pet, levend beneden de welstands- grens." Volgens Joop Kamphuis ook een bevolking, die vreemd tegen dat universiteitswereldje met zijn 's morgens om 10 uur bier drinkende bevolking op ka duke fauteuils langs het Rapen burg, zijn extravagante feestjes, de toga's der hoogleraren, aan kijkt Het andere beeld van de universiteit krijgt men nauwe lijks te zien. Daar komt bij, dat I qua voorzieningenpatroon de Leidse student bevoordeeld is boven zijn werkende leeftijdge noot (studentenflats). „Ik vraag me af, of het poten tieel aan mankracht op de uni versiteit niet ten nutte gemaakt zou kunnen worden voor de Leidse bevolking: bij projecten, in actiegroepen, bij begeleiding in de sociale, culturele en maat schappelijke sfeer. Leiden heeft een grote maatschappelijke pro blematiek, waarbij wetenschap pelijk onderzoek met universi taire bijdrage moet worden ver richt" Dr. H. A. Udo de Haes van de werkgroep Milieubeheer aan de Leidse universiteit roerde het bouwbeleid aan: het Witte Sin gelplan heeft veel losgeslagen. Maar er is na het echec van de torenhoge plannen een nieuw bouwbeleid gekomen. „Ik vind dat dit nieuwe beleid, waarin expliciet rekening wordt gehouden met de eisen, de schaal en het karakter van de gemeente Leiden, een duidelijke verbetering is, aan de omgeving aangepast in een multifunctio nele (voor universiteit èn bevol king) opzet Gezamenlijk ge bruik van de ruimte, dat was de opdreacht die de vijf architec ten voor de nieuwe plannen hebben gekregen. Het kost wel wat meer ruimte dan het vorige plan. Nu is tweederde van het Doelenterrein voor de universi teit bestemd, maar dan ook voor mede-gebruik door de Leidse bevolking: functionele integra tie...." Het hoge woord was eruit: inte gratie tussen universitaire en Leidse bevolking. Een nieuwe vraag, (die niet overtuigend beantwoord kon worden): Wie heeft daar behoefte aan? In elk geval drong Udo de Haes erop aan, de universiteit niet terug te dringen op een eigen eiland. Wat het toekomstige (als het er ooit komt) nieuwe Academische Ziekenhuis, het Medisch Cen trum betreft, vond dr. Udo de Haes, dat de grond voor dit Medisch Centrum in de Leeu wenhoek niet door de universi teit was „ingepikt", zoals nogal eens wordt gesteld. „Maar wel vind ik, dat de gemeente Leiden zich vaak te slap hiertegenover heeft opgesteld, ze heeft te veel over zich heen laten gaan. Ze pikt te veel; ook de aanwijzing uit Den Haag: ga maar door met de verkoop van gronden en het voorbereiden van een bouwver gunning. Terwijl niet eens be kend is of dat nieuwe complex er ooit zal komen...." Jan Doove, de ideoloog van het actiecomité Pieters- en Acade- miewijk, schoot met vrij zwaar kaliber geschut op de universi taire strategie en gaf ook de gemeente Leiden een pak voor de broek. „De grote lijdzaam heid van de bevolking in deze stad is te danken aan het dom me inzicht dat het gemeentebe stuur tot een beleid brengt....Ik geloof niet, dat Leiden en arme stad is, maar een domme stad. Hetgeen tot in de hogere regio nen op het stadhuis te merken is."p Doove vond het fout, dat de gemeente steeds stelt, dat de binnenstad aan een bestem mingsplan is gebonden. „Er is maar één bestemmingsplan en dat betreft het Schuttersveld en het Stationsplein. Voor de rest is er niets. Handen af van het Doelenterrein, dat is niet van jou, universiteit. Althans: be denk eerst wat er staat Het is óf Defensie, of wat anders. Ui teindelijk zal hier de gemeente raad moeten beslissen. Er zijn nooit afspraken gemaakt tussen gemeente en universiteit over de Doelenkazerne..." In de verdere discussie kreeg „de universiteit" in de persoon van voorlichter Hans Reinhardt het zwaar te verduren. Rein hardt sprak niet namens de uni versiteit maar hij wilde toch wel een paar zaken op een rijtje zetten. Om te beginnen zou hij liever zien, dat er niet altijd zo geschopt werd Niet altijd zo dat „lijden" aandikken en bena drukken. „Als u wilt spreken van een slap gemeentelijk be leid, dan bent u als Leidenaars daar zelf bij. Doe dan mee als er verkiezingen zijn...." Rein- hard vergeleek de Leidse pro blematiek met de universiteit met die van Hilversum, die een machtige omroeporganisatie binnen de „muren" heeft; een vergelijkbare status. „Lijdt Hil versum onder de omroep?" Die vraag is, aldus Hans Reinhardt nooit gesteld. Leiden moet niet zo sappelen. „Al eerder is aangetoond, dat de Leidenaars bovenaan staan als het op ontevredenheid aan komt" Niettemin besteedt de universiteit veel geld binnen Leiden: op het gebied van ener gie, bouwactiviteiten, werkvoor ziening daardoor. Kortom: „De universiteit doet haar best zich zoveel mogelijk open te stellen. De eeuwfeestviering dit jaar heeft dit toch erg duidelijk aan getoond. Hetgeen door tal van aanwezigen werd bestreden.... Van een onzer verslaggevers Leiden/Oegstgeest Het team van de „Family" speelt a.s. vrijdagavond in de aula van het Rijnlands lyceum „Vechtpaar" van John Morti mer. Kaarten voor deze voorstelling die om kwart over acht begint zijn verkrijgbaar bij K&O (oude Vest 45, tel 141200) en 's avonds aan de zaal. „Vechtpaar" is een stuk over twee 1 die getrouwd zijn. We zien Gees Linnebank en Martine Crefcoeur als het echtpaar dat verre van harmonieus samenleeft en dat onbarmhartig een filmproducer betrekt in de venijnige spelletjes die zij met elkaar spelen. Huib Broos treedt als de filmproducer die vol vertrouwen ten toneie verschijnt om de advocaat—schrijver (Linne bank) ertoe te bewegen om een filmscript te schrijven. De zeer ongewone omgangsvormen ontgoochelen de producer aanvankelijk en het hele projekt dreigt getorpedeerd te worden. Ver gelijkbaar met in „Wie is er bang voor Virginia Woolf" lijkt het huwelijk te stranden, mede door een affaire van de schrijver met zijn sekretaresse (gespeeld door Mijanou van Baarzel) en door de aantrekkingskracht die zijn vrouw op de produ cer blijkt te hebben.Paul Steenbergen heeft de regie over dit stuk van John Mortimer gevoerd. Het team van de „Family", Gees Linnebank, Martine Crefcoeur en Huib Broos, plus filmaktri- ce Mijanou van Baarzel hebben in samenwerking met Paul Steenbergen anderhalve maand hard aan deze Nederlandse produktie gewerkt.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3