Betere vaarverbinding tussen Kaag en Braasemermeer Veel waardering bij viering 30 jaar Scouting Zoeterwoude Kerkeveiling in hal van St. Jozefschool Nieuw raadhuis Woubrugge wordt nog dit jaar aanbesteed Felicitaties KPJ Aarlanderveen Wapata-jeugd haalde zeven mille binnen Inspraak in plan Bouwlust Voorlichting over Leidschendam Zuid Secretaresse Vrouwengilde gehuldigd Schooltijden ter discussie Eerste prijs voor drumband VIOS MAANDAG 6 OKTOBER 1975 LEIDSE (JUUKANT PACINA 5 Goede resultaten in Kokkerbad Van onze correspondent WOUBRUGGE - Nog dit Jaar zal de aanbesteding van het nieuwe Woubrugse raadhuis plaats hebben. Voor 16 oktober kannen de raadsleden van ge dachte wisselen over het nieuwbouwplan met de archi tect, de heer Peetoom. Het plan is voor 17 december bestek- klaar. De raad stelde onlangs een kre diet van 1.029.000 beschikbaar voor de bouw van het nieuwe raadhuis. Voor de meubilering werd 100.000 uitgetrokken Voor de tijdelijke huisvesting van het gemeentelijk apparaat in de oude christelijke school is 500 per maand beschikbaar. Voor de bouw van een nieuwe openbare basis/annex kleuter school besloot de raad een be drag van 59.529 te voteren bij de aankoop van 1.77 ha land, gelegen ten noorden van de Em- malaan in het nieuwe uitbrei dingsplan Bateweg—Noord. Wat betreft een schrijven van een comité uit Hoogmade aan het gemeentebestuur over de onhoudbare toestand in de kom (van Hoogmade wat betreft het doorgaand verkeer, deelde bur gemeester Brouwer de Koning mede, dat hierover een hearing zal worden gehouden half de cember. Voorts werd zeer be wust gekozen voor tracé B van rijksweg 11 in de verwachting, dat tertiaire weg 20 op korte termijn zal worden verbeterd door de aanleg van parallelwe gen en de omlegging van een deel van deze weg ten zuiden van Hoogmade met een zo wes telijk mogelijke kruising met de Does. Langdurig werd van gedachten gewisseld over de provinciale plannen van het deel tertiaire weg in de kom van Woubrugge rond de brug over de Woudwe tering. Na verschillende advie zen is men tot de volgende kleinschalige plannen gekomen: Tunneltje en trapopgang voor voetgangers aan de oostzijde blijven bestaan; een tunnel on der de oostelijke oprit blijft moeilijk te realiseren; evenzo een tunneldoorbraak aan de westzijde onder de afrit. Men vreest verkeersoverlast in de Kerkstraat en Dokter Lothlaan. Het voorstel aan het Stichtings bestuur tot exploitatie van het Sportpark S'70 een eenmalige subsidie te verlenen van 15.000 voor de aanleg van een 5-tal tennisbanen op een ge meentelijk terrein westelijk van de Cornelis Kempenaarlaan, werd goedgunstig ontvangen. De gemeente garandeert voorts rente en aflossing van lening tot een maximaal bedrag van 150.000 en vraagt een huur van 250 per jaar. De afdeling tennis van S'70 financiert zelf de aanleg van de banen en de bouw van een clubhuis. Langdurig stond de raad stil bij het belangrijke besluit gelden beschikbaar te stellen voor de bouw van een geïntegreerde openbare basis- en kleuter school met 9 lokalen, die zo mogelijk zal zijn voltooid voor medio september 1976. Er werden enkele kritische op merkingen gemaakt over de in deling speciaal van de gemeen schapsruimte. Evenzo over het nog te betalen bedrag aan huur voor de bestaande Jarino-kleu- terlokalen. Uiteindelijk werd een bedrag van 2.140.932 (waarvan 676.667 voor de kleuterschool) beschikbaar ge steld voor de bouw. De raad kreeg de verzekering dat vol gens de prognoses een 6-klassi- ge basisschool in de eerstko mende jaren gerechtvaardigd is. Zonder meer ging de raad ak koord met de onderhandse aan bestedingen van het slopen van de panden Kerkstraat 71 tym 81 te Hoogmade en de aanleg van een parkeerterrein ter plaatse voor een bedrag van 26.000. Het voorstel tot aanleg van een vijftal verkeersdrempels rond enkele kruisingen in de nieuw bouw van Woubrugge verliep bij de stemmingen daarover zeer vreemd. Een amendement van Venhuizen om 6 kleine drempels buiten de kruisingen aan te leggen werd 56 stem men verworpen; het voorstel van het college verging het evenzo, zodat b en w-zich hier over nader zullen beraden. Besloten werd een krediet van 22.000 te verlenen voor verbe teringen aan de Doesbrug te Hoogmade; een deel hiervan zal later met de provincie verre kend worden. De Katholieke plattelandsjonge- zochte receptie. Afgevaardigden de Aarlanderveense schaakver- van de zusterverenigingen in eniging kwam het bestuur met Alphen en Bodegraven en oud- het jubileum feliciteren (zie fo- leden gaven acte de presence, to). Na de receptie was er een Ook een vertegenwoordiger van groot feest dat tot in de kleine uurtjes duurde. ren in Aarlanderveen startten zaterdag de activiteiten rond het vijfentwintigjarig bestaan van de vereniging met een drukbe- Van onze correspondent ZOETERWOUDE De viering van het 30-jarig bestaan van Scouting Zoeterwoude onder het motto „Zestrum" heeft in de afgelopen dagen met veel enthousiasme plaats gehad. Enthousias me bij de staf en de leden van de verschillende groepen gidsen, kabouters, verkenners en welpen maar ook bij de overheid en de massaal opgekomen ouders op de ouderavond waarmede zaterdagavond de viering werd ingezet Dat gebeurde in de trappenfabriek Van Cromvoirt die spontaan beschikbaar was gesteld. „Zestrum" was speciaal enkele weken verschoven omdat het werk op vrijdag 3 oktober, stil lag in de fabriek en deze kon worden uitgeruimd en ingericht als feestzaal. Na de opening door aalmoezenier pater P. Peeters Weem, die ook vele oud-stafleden mocht begroeten, ontrolde zich een 4 1/2 uur durend programma waaraan de ruim 300 genoddigden veel genoegen beleefden. In het eerste deel traden de diverse groepen afzonderlijk op. Daarbij toonden de verkenners hun grote vaar digheid met een knap stuk pionierswerk dat bij velen wat in het vergeetboek is geraakt In de pauze sprak burgemeester Detmers woorden van waardering en felicitatie en onderstreepte deze met het aanbieden van een bedrag onder couvert In het tweede' deel van de avond stond de musical „Kunt u ons de weg naar Zoeterwoude vertellen" centraal. Een geweldig stuk werk waaraan de leidsters Ans v.d. Krogt, Margreet van Slinger land, Anny van Teijlingen en Joannette de Boer, die hem hadden samengesteld, in de afgelopen weken met alle inzet hadden gewerkt. Veel gebeurtenissen uit de voorbije jaren passeerden de revue. Nadat de staf nog met een „special" was opgetreden werd er afgesloten met het zingen van de diverse groepsliederen. Zondagmorgen had in dezelfde ruimte een eucharistieviering plaats gevolgd door een gemeenschappelijk ontbijt In de midda guren werden aktiviteiten verplaatst naar het terrein rond de clubgebouwen achter het raadhuis. Aan de vele bezoekers werd hier het scala van mogelijkheden getoond wat Scouting Zoeter woude de jeugd te bieden heeft Pater Benschop, één van de oprichters, gaf hier blijk van zijn belangstelling, terwijl zijn confrater pater Van Beurden zaterdagavond aanwezig was. Nadat de laatste mensen waren vertrokken toonde de staf zijn grote veerkracht door met enkele andere behulpzame handen de trappenfabriek te ontruimen en in de oude staat terug te brengen om deze weer gereed te hebben voor het werk van hedenmorgen. De goede onderlinge sfeer waarin dit gebeurde is een waarborg voor het verdere voortbestaan van de immer aktieve Scouting Zoeterwoude, dat in groepsleidster Ans v.d. Krogt en groepsleider Gerard van Cromvoirt een voortreffelijke top heeft De Wapata jeugdbeweging ui Ter Aar heeft met de door haar vrijdag en zaterdag ge houden bazar 7.000,- in het laatje gekregen. Van dit be drag zullen de laatste reke ningen voor de bouw van het nieuwe clubhuis aan de Westkanaalweg worden ver effend. Het rad van avontuur was de belangrijkste trekpleister op de bazar. De hoofdprijs, een draagbare tv. ging naar de familie P. Hoogervorst uit Ter Aar. De tweede prijs, een cassette recorder, is ge vallen op lotnummer 000760. De citruspers, de derde prijs, is voor de bezitter van het lot met het nummer 000768. Een familie uit Alphen won een horloge, dat de vierde prijs was. De zonnestoel viel op lotnummer 000560. Tekstpierement in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Dinsdagavond start de Kulture- le Raad met de eerste cabaret avond van het nieuwe seizoen. In Nabij treedt dan Tekstpiere ment op bestaande uit Jos Brink, Hans Tobi, Gunske Kot- te, Sytha Bolt en pianist Henk Bokkinga. Zij brengen het pro gramma „Ja, we zijn daar gek". De aanvangstijd is kwart over acht Toegangsprijs 8 CJP- prijs/ 6. NIEUWKOOP Evenals de be woners van de dorpskern van Nieuwkoop is ook de bewoners van het nieuwbouwplan Bouw lust de gelegenheid geboden hun stem te laten horen met betrekking tot de aankleding van dit plan. Hoewel de belangstelling voor de bijeenkomst wat tegenviel werd toch constructief van ge dachten gewisseld en het ge meentebestuur heeft thans di verse suggesties van de bewo ners ter kennisname meegeno men. De mogelijkheid tot uitvoering daarvan vormt thans een punt van bestudering. Jaarvergadering LTB Zoeterwoude Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De L.T.B. houdt morgenavond een bijeen komst in het Don Boscohuis. De heer W. P. d.Jong, assistent be drijsvoorlichting, houdt een in leiding onder de titel. .Modern en snel melken". Er kunnen op deze avond tevens voorstellen worden ingediend voor de vak groep veehouders en de bonds- jaarvergadering. Verder zal er gesproken worden over de pol derconcentraties en de ruilver kaveling, zaken die momenteel sterk in de belangstelling staan van de agrarische wereld. Het winterprogramma vermeld ver der. 13 november Oogstdank- dag, 29 januari jaarvergadering, 25 februari carnaval. Wethouder H. Haasnoot (Sport zaken) heeft zaterdagmiddag voor de aanvang van de wed strijd op het sportcomplex Helmberweg de nieuwe over dekte tribune van de voetbalver eniging „Katwijk" officieel geo pend. Hoewel deze aanwinst voor de supporters van „Kat wijk" al eerder officieus in ge bruik werden genomen, meende het bestuur van de voetbalver eniging terecht dat er wel even bijzondere aandacht besteed mocht worden aan deze sterke verbetering van het zitcomfort Wel verdiend voor de enthou siaste toeschouwers, die iedere keer opnieuw hun club bijstaan in de strijd om de hoogste plaat sen in de competitie, waar dan ook de gast-supporters dank baar gebruik van zullen maken. Burgemeester Baron van De- dem van Boskoop heeft vrijdag de versierselen behorend bij de benoeming tot ridder van Oran je Nassau opgespeld bij de heer Verboom, directeur van de stichting Plant propaganda Hol land. De heer Verboom nam PauL-at\ai> J J J het gemeentebestuur tevens een DOSKOper genaderd cadeaubon aangeboden. Opvol- i 11 ui—i—ger van de heer Verboom is de afscheid van de stichting, waar- heer H. Bannier. Hij bood de "bij hij vanaf 1952 werkzaam is scheidende directeur namens de geweest in verband met het be- medewerkers van de stichting reiken van de pensioengerech- PPH een zeer bijzondere plant tigde leeftijd. Hij kreeg namens aan. Van onze correspondent Katwijk „We zullen doorgaan, al zouden we bij elkaar op schoot moeten zitten wegens plaatsgebrek", zegt pastoor A. C. Raadschelders van de paro chie St. Johannes de Doper doe lend op de traditionele kerkevei ling, die morgenavond wordt ge houden. In verband met de brand in het Parochiehuis op 28 augustus jl. zag het organisatie comité zich genoodzaak naar een andere ruimte uit te zien. Toch vroeg men zich direct na de brand al af hoe het zou gaan met de kerkeveiling, want de zaal van het parochiehuis en de kerkeveiling horen bij elkaar. Het schoolbestuur van de St.Jo zefschool, gelegen achter het in tern verwoeste parochiehuis, was echter bereid de aula voor dit goede doel beschikbaar te stellen. Daarom toch een kerke veiling, waarvan de opbrengst 'dit jaar bestemd zal worden voor de opluistering van het in terieur van de kerk, in 't bijzon der voor de aanschaf van een nieuw orgel en betere verlich ting van doopkapel. Vorig jaar bedroeg de brugo-opbrengst 15.000,-. Wanneer de stijgende lijn van de opbrengsten van de laatste jaren in tact blijft dan zou dit jaar dit bedrag weer kunnen worden overtroffen. De veiling begint om 20.00 uur precies. Tot de pauze Jtan iedere bezoeker een briefje in leveren met een schatting van de eindopbrengst. Degene die het dichtst bij dit bedrag is, ontvangt 100,-. Bezetting Leids vormingscentrum opgeheven LEIDEN De bezetting van het j vormingscentrum Troef in Lei- j den, die ruim een week heeft geduurd, is gisteravond beeind- j igd. Het huidige bestuur is ak- koord gegaan met de samen- werking van een interim-be- stuur van vier personen, dat naar kandidaten voor een defi- j nitief bestuur gaat zoeken en j een beleidsprogramma moet op- i stellen. Dit interim-bestuur is j gevormd na bemiddeling van de Leidse wethouder Tesselaar. j Het huidige bestuur is afgetre-1 den en heeft zijn bevoegdheden j overgedragen. Het vormingscentrum Troef I was sinds 25 juni gesloten na een conflict tussen het bestuur j en de deelnemers aan het vor- mingswerk. In de komende pe riode zullen twee nieuwe staf- krachten worden aangetrokken, waarna het vormingswerk defi nitief kan worden hervat LEIDSCHENDAM - Donder-1 dag 9 oktober wordt in het j Dienstgebouw aan de Regthuys-1 straat een voorlichtingsavond1 gehouden over zuid. De bijeen- komst heeft tot doel een inzicht j te krijgen in de wensen over groen en speelvoorzieningen in zuid-3. Het gedeelte ten oosten van de Starrevaart Aanvang 20 uur. Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Het Bouwfonds Gedachteniskerk Paus Johannes XXIII organi seert dit seizoen weer enkele bingo-avonden. Hiermee hoopt het fonds mede bij te dragen aan de mogelijkheden in de di- rekte omgeving voor enig amu sement te zorgen. De eerste avond is in het Paus Johannes- centrum in Prinsenhof op vrij dag 10 oktober 's avonds om half 9. Iedereen is welkom en er zijn weer vele prijzen met als extra een prijs voor de slotron- de. MOLENWIJK IN KATWIJK KRIJGT WIJKAGENT e correspondent KATWIJK De Katwijkse poli tie krijgt er met ingang van 1976 een wijkagent bij. De belang rijkste taak van de wijkagent wordt het signaleren en corrige ren van de jeugd-baldadigheid. De baldadigheid in Katwijk is erg groot Overigens zal hij toe zicht moeten houden op het ver keer. Als proefgebied is de Mo lenwijk aangewezen. Deze wijk krijgt als eerste een wijk-agent Indien de proef gunstig uitvalt zal het gebied van de wijk-agent worden uitgebreid tot geheel Katwijk aan den Rijn. Een even tuele tweede wijkagent zal me dio 1976 in Rijnsoever gaan functioneren. De wijkagenten zouden al eerder zijn aange steld, als er bij de Katwijkse politie geen personeelstekort was geweest Den Haag/Alkemade In het kader van de werkloosheidsbe strijding willen G.S. van Zuid- Holland nog dit jaar een be scheiden aanvang maken met het verbeteren van de recreatie ve vaarverbinding Zuidzuider- vaart-Stinksloot tussen de Ka- ger- en Braassemerplassen in het recreatiegebied Kagerzoom. Vele jaren zullen gemoeid zijn om deze verbinding optimaal te doen zijn en aan de hand van het huidige kostenpeil worden de uiteindelijke totale kosten ge raamd op 6.220.000 gulden. Voor 1975 wil men alvast een bedrag besteden van 800.000 gulden, waarvan het ministerie van so ciale zaken in het kader van stimulering van de werkgelegen heid een bedrag zal neertellen van 600.000 gulden. De nieuwe te verbeteren vaarroute past in het streven om ten behoeve van recreatieve toertochten de onderlinge vaar- verbindingen tussen de verschil lende plassengebieden te bevor deren. De doorvaarthoogte van de vaste Wittert van Hoogland- brug zal vergroot gaan worden van één meter veertig tot twee meter zestig. 95 procent van de motor- en zeilboten (met gestre ken mast) zal dan deze vaarweg kunnen bevaren. Voordeel is voorts, dat er méér aanleggele- genheid komt langs de oevers dan thans het geval is. Ver wacht wordt tevens, dat de vaarverbinding tussen de Kaag en de Braassemermeer langs de Ringvaart van de Haarlemmer meer ontlast zal worden. G.S. merken in dit verband op, dat zich in deze plassen circa 7000 vaartuigen bevinden. De be roepsvaart in deze Ringvaart zal naar het oordeel van G.S. min der hinder gaan ondervinden van de recreatieve vaart. G.S. gaan ervan uit, dat tijdelijk de oevers en het landschap in het kader der werkzaamhe den aangetast zullen worden. Zij zijn echter optimistisch over het herstel daamè. Verwacht mag worden aldus in een toelichting op het voorstel aan de Staten dat de oeverbepla ting en het rietgewas weer snel in hun oorspronkelijke toestand zullen terugkeren. Van onze correspondent Noordwijkerhout - In het Kok kerbad deden zaterdag 90 leer lingen van het bad zwemexa- men: Voor het A-diploma slaag den 65 leerlingen; voor het B-di ploma 25. Geen enkele leerling werd afgewezen. Namens de KNZB, afdeling Leiden, reikte mevrouw Maas de diploma's uit Viskampioenschap Noordwijkerhout voor familie Zandbergen Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - In de viswedstrijd om het kampioen schap van Noordwijkerhout ging de eerste plaats bij de heren naar N. H. Zandbergen, die 3440 gram vis ving. Zijn echtgenote eiste de eerste plaats op bij de dames met 1360 gram. Voor de wedstrijd hadden zich 80 deelnemers ingeschreven, die onder goede weersomstandighe den in twee uur tijd zoveel mo gelijk gewicht bij elkaar moes ten hengelen. Het aantal deelne mers bij de dames was slechts 5. Een enorme teleurstelling aangezien bij andere gelegenhe den zo'n 50 dames een normaal gemiddelde was. Niettemin was er een bijzonder gezellige sfeer en een goede organisatie. Voor zitter Spierenburg reikte de prijzen uit van dit geslaagde evenement Van onze correspondent OEGSTGEEST De secreta resse van het Katholiek Vrou wengilde in Oegstgeest mevr. A. Pieck werd onlangs gehul digd. Al twintig jaar maakt zij deel uit van het bestuur. Uit handen van de voorzitster van het Vrouwengilde, mevrouw Staal, ontving zij een boeket rozen. Dames die het komende seizoen deel willen nemen aan de activi teiten van het gilde kunnen zich als lid opgeven bij mevrouw Pieck, tel. 151680 en mevrouw Staal, tel. 151125. In Oegstgeest: Van onze correspondent OEGSTGEEST - De gemeente organiseert op dinsdagavond 14 oktober in de aula van het Rijn lands Lyceum een openbare dis cussiebijeenkomst over de on derwerpen „Gelijke schooltijden voor Weuter- en lager onder wijs", „Overblijven tijdens de middagpauze" en „Continuroos- ter". De bijeenkomst wordt geopend door de wethouder van onder wijs en financiën, de heer J. E. Temminck. De inleidingen wor den gehouden door dr. E. Pelo- sie, directeur van het werkver band plaatselijke onderwijs-ad- viescentra en mevr. E. J. Nagel, schoolarts te Noordwijk. Voorts wordt toelichting op de stand punten gegeven door een verte genwoordigster van de actie groep „Tijd voor school" Oegst geest en idem door een verte genwoordigster van de werk groep „Schooltijden en overblij ven Oegstgeest". Na de pauze is er ruimschoots gelegenheid om van gedachten te wisselen. Reeds eerder dit jaar is er te Oegstgeest door werkgroepen gepleit voor de invoering van een zgn. continu-lesrooster waardoor het aantal malen dat een kind zich door het drukke verkeer moet spoeden tot een tweetal beperkt wordt. Ook de huisvrouwen worden daardoor enorm ontlast r Van onze correspondent ZOETERWOUDE - De jeugd drumband VIOS heeft gisteren, voor het eerst vergezeld van de majoretten, deelgenomen aan het concours dat door de Aarts diocesane Bond in het Gelderse Oud-Zevenaar werd georgani seerd. Het goede optreden werd beloond met 180 punten gelijke lijk verdeeld over het lopende en staande nummer dat werd gebracht Dit resulteerde in een Ie prijs. Een fraai resultaat, waarmede het vele werk van de instructeurs Rijnsburger en V. d. Merwe en van mevrouw Arendts-Zandvliet als leidster van de majorettes een passende beloning kreeg. Van het optre den van de 57 jongelui was een dertigtal supporters uit Zoeter woude getuige.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5