Rustige afloop 3-Oktoberfeesten CJP-MANIFESTATIE IN HET WAAGGEBOUW Herdenking YN in Leiden Hutspotwandeltocht: 680 deelnemers Reünie Sint Franeiseus liefdewerk Opening Pelikaanhof Van een onzer verslaggevers Leiden Het reinigen van de Leidse binnenstad na de 3-okto- berfeesten heeft de gemeente Leiden een bedrag van een klei ne 20.000 gulden gekost. Ruim 60 mensen en ongeveer 15 bedrijfswagens zijn ingezet voor de reiniging: kraakwagens, vrachtwagens, veegmachines, enzovoorts. Zaterdagmorgen werden ettelij ke tonnen vuil afgevoerd naar de „vuilverbranding". Bij de afwikkeling van de fees ten hebben zich geen moeilijk heden voorgedaan. Volgens de nieuwe voorzitter van de 3-Ok- tobervereniging de heer J. H. C. Laman is alles volkomen vol gens plan verlopen. Of de vereniging uit de kosten is gekomen, is nog niet te over zien. De rekeningen moeten in de komende weken nog binnen komen. De politie heeft het na de fees ten erg rustig gehad. Bij de Groenoordhal werden welis waar tussen de 15 en 20 fietsen en bromfietsen ontvreemd, maar dat is iets dat elk jaar na de 3-Oktoberfeesten gebeurd. Op het kermisterrein nabij de Vijftig jaar Katholieke Radio Omroep Op 22 november a.s.' zal kardi naal Alfrink voorgaan in een feestelijke eucharistieviering die ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Katholieke Ra dio Omroep rechtstreeks via de televisie zal worden uitgezon den. Hoogtepunt van een serie radio- en televisieuitzendingen waarin de KRO herdenkt dat zij een halve eeuw naar eer en geweten de spreekbuis is ge weest van ons katholieke volks deel. Ook in deze tijd wil zij dit blijven door ons allen er bij te betrekken. Reeds lang beston den er zgn. diocesane contact commissies, maar ongeveer twee jaar geleden kregen de be gunstigers van de KRO de kans om, per bisdom, hun vertegen woordigers in de commissies rechtstreeks te kiezen. Sinds dien hebben de gekozenen zich uitvoerig gebogen over het hoe en waarom van de omroep. Er werden werkgroepen gevormd waarin ook geïnteresseerden buiten die groep hun zegje kon den zeggen. Onderwerpen als "KRO en politiek", "KRO en Godsdienstigheid", "KRO als massacommunicator", "KRO en maatschappij" en KRO en kui tuur" werden uitvoerig bedis cussieerd en doorsproken. De zeven diocesane kontaktcom- missies legden de uitslag daar van vast in een rapport dat het hoofdbestuur van de KRO eer der dit jaar te Hilversum werd aangeboden. Het ging hier voor al om de 'K' van de KRO en hoe dit op een eigentijdse wijze gestalte te geven. Het gezicht van de KRO zal op een duidelij ke wijze moeten weerspiegelen wat er leeft onder het katholie ke volksdeel. Om dit te bereiken is een proces op gang gekomen dat langzaam gestalte krijgt. Denk u maar eens aan het Om roeppastoraat, programma's als "Heel de mens" of "Verhalen derwijs" waarin met kinderen over God gesproken wordt. Maar bovenal is de wens naar voren gekomen dat de KRO ook een omroep zal zijn die aan dacht besteed aan de noden in de wereld en die rondom óns. Men huldigt de mening dat men op velerlei terrein de kijker/luis teraar moet aktiveren. De KRO wil een principiële omroep zijn en geen consumptieve waar vaak alleen maar hoge kijkcij fers een rol spelen. U kunt hieraan op grote schaal meewerken door vooral uw me ning te geven over de gang van zaken. Via de diocesane contact commissies kunt u volledig ge bruik maken van inspraak er er van verzekerd zijn dat uw klachten en/of suggesties snel de aandacht krijgen. U kunt in Oegstgeest altijd bellen naar het adres Ridderspoorlaan 11 telef. 152617. En wilt u meewerken aan een jubileumgeschenk dan kunt dit het beste doen door uw omroep groot te maken en zich te melden als begunstiger op bovengenoemd adres of onder staande adressen. U ontvangt dan, naar keuze, de uiterst goed kope MIKRO-gids of "Studio" met uitgebreide reportages en toelichtingen op programma's. Niets is ons echter liever dan dat u de leden van de diocesane kontaktcommissie in uw omge ving handen vol werk bezorgd zodat wij samen verder kunnen bouwen aan 'onze' omroep. Het adres van het DCC-lid te Leiden is: dhr. P. B. H. Oost- dam, Witte Singel 85 telef. 122851 en in Warmond en omge ving kan men zich voorts wen den tot de heer J. A. M. v.d. Zalm Herenweg 62 telef. 01711- 10779. (na 15 nov. Parklaan 1 02522-14220 Sassenheim). A. N. C. Koch DCC Rotterdam. - KRO Groenoordhal was het zaterdag- zaken gedaan. Over het alge avond erg rustig. In tegenstel- meen genomen waren de kermi- ling tot vrijdagavond werden za- slui toch wel tevreden over de terdagavond niet zulke goede verdiensten. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Aan de tijdens het weekeinde gehouden „17e Hutspotwandeltocht" hebben ongeveer 680 wandelaars deel- genemomen, een kleine 250 minder dan in het voorgaande jaar. Iedereen die de tocht uitliep ontving een kannetje van plateel, voorzien van een afbeelding van de „geuzenvlag." Er werd gestart vanaf de Rijnsburgersingel. De organisatie was in handen van de Wandelkring Leiden en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De „Hutspot-wandeltocht" is een traditionele tocht over 40 km. Een sfeervol plaatje van het kermisplezier zaterdag. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Nederlandse Vereniging voor de Verenigde Naties organiseert op vrijdagmiddag 24 oktober een samenkomst ter gelegenheid van de 30e herdenkingsdag van de Verenigde Naties. De bijeenkomst heeft plaats in het Rijksmuseum voor Vol kenkunde aan de Steenstraat 1 en is speciaal bedoeld voor leden en belangstellenden van vrouwenverenigingen in Lei den en omgeving. Het tijdstip van aanvang is vastgesteld op 14.15. Thema van de middag is: „De Verenigde Naties en het Volkenkundig Museum: wat en in hoevérre hebben zij met elkaar te maken?" Een antwoord op die vraag probeert dr. G. D. van Wengen te geven in een lezing die hij verluchtigt met de vertoning van dias. Dr. van Wengen wil het in zijn lezing hebben over de noodzaak voor in de Verenigde Naties vertegenwoordigde volken om zich in eikaars culturele achtergronden in te leven en de bijdrage die het volkenkundig Museum daaraan levert Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij me vrouw Punt tel. 0171912424. Een scène uit de show van de Engelse groep Friends. Leiden Donderdag a.s. organiseert de Leidse werkgroep Cultureel Jongeren Pas poort ter opening van het nieuwe seizoen in het Waaggebouw een manifestatie, waar aan medewerking wordt verleend door de Engelse roadshow „Friends". De toegang tot dit evenement dat 's avonds om acht uur begint, is gratis. Het Cultureel Jongeren Paspoort is er voor iedereen in de leeftijdsgroep van vijftien tot zesentwintig jaar. In de praktijk is echter gebleken, dat met name onder de werkende jeugd, slechts een zeer gering aantal C.J.P.- houders is. De manifestatie van 9 oktober is dan ook bedoeld om het C.J.P. onder de aandacht van een grotere groep te brengen. Tussen elf uur 's morgens en twee uur 's middags zullen op een viertal plaatsen in Leiden voor-voorstellingen plaats hebben. Op het pleintje voor de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat, op het terrein tussen het Diaconessenziekenhuis en de Scholenge meenschap St. Agnes, op het complex Cro- nestein en op de Hoogstraat. Deze voorstel lingen duren een kwartier en geven een klein beeld, van hetgeen de bezoeker 's avonds in de Waag kan verwachten. Het ligt voor de hand dat op die dag een ruime mogelijkheid bestaat tot het inschrijven voor een C. J. P. Friends Roadshow opereert vanuit een oude Londense dubbeldekker uit 1949, die men in bonte kleuren heeft overgeschilderd. De zij kant van de bus kan worden uitgeklapt en op deze manier heeft men in enkele ogen blikken „het theater" gereed. Er wordt ge bruik gemaakt van twee podiums. Het pro gramma dat gebracht wordt is non-verbaal en bestaat uit een aaneenschakeling van sketches, acrobatiek, mime, clownerie en magie, waarbij het bindmiddel is, dat het nooit serieus is. Het theatergezelschap „Friends" is enige jaren geleden in Londen opgericht door Jango Edwards en enkele vrienden. Het is een commune, die bestaat uit vijftien vol wassenen en enkele kinderen. Men ontvangt een subsidie van de Britse overheid en de rest van de financiën komt binnen door het geven van voorstellingen. Niemand van de groep krijgt salaris. Men krijgt wat men nodig heeft Sinds de oprichting reist het gezelschap van het ene continent naar het andere. In 1973 is er vanuit de toen bestaan de groep een Amerikaanse „Friends"groep ontstaan. Beide groepen waren reeds enige malen in Nederland en traden oa. in Amsterdam op in het Shaffy-theater en De Melkweg. Ook verzorgden zij voorstellingen in de open lucht tijdens de Noord-Hollandse „Toer-in 1973" en in het Vondelpark in Amsterdam, o.a. tijdens het dit jaar gehouden „Festival of Fools". Ruim 50 voormalige leiders en leidsters van Sint Franeis eus liefdewerk hebben zaterdagavond deelgenomen aan een reünie in bar-restaurant ,,'t Parlement". De reünie werd georganiseerd door pater A. J. A. M. Duynstee, die net als de andere reünisten in de jaren tussen 1941 en 1951 werkzaam is geweest in het jeugdwerk. Toevalligheid is. dat ,,'t Parlement" tijdens de oorlog het centrum van de aktiviteiten was van het Sint Franeiseus liefdewerk. Volgens pater Duynstee is er nog niets veranderd. Hij kon nog prescies aanwijzen waar de onderduikers verstopt waren geweest. Ook het gemeenteraadslid mevrouw Van Asperen (C.D.A.) was aanwezig, zij was indertijd leidster. Tot diep in de avond hebben de reünisten gekeuveld over het verleden. Imperium start toneelseizoen met stuk van Camus Van een onzer verslagge vers Leiden Het micro thea ter Imperium begint het nieuwe toneelseizoen '75—'76 met het stuk „De Rechtvaardigen" van de Franse schrijver Albert Camus. Centraal thema in dit toneelstuk is „het martelaarschap". Het speelt in een milieu van revolutionairen. De regie van Les Justes, zoals de titel in het Frans luidt is in handen van Jan Chr. Bartels man. Voorstellingen worden vanaf 17 oktober tot en met 29 november gegeven op vrijdag en zaterdagavonden. Aanvang 20.30 uur. Op 17 oktober wordt een try out gehouden waarvoor een toegangsprijs van 1 is vastgesteld. Voor de overige voorstellingen (première op 18 oktober) moet 5 worden be taald (C.J.P. 3). Het micro theater Imperium is gevestigd aan de Vestestraat 40 en telefonisch bereikbaar onder nummer (071)—141035. Optreden van cabaretier Robert Kreis Van een onzer verslaggevers Leiden Cabaretier Robert Kreis en het combo Peter Stoops geven donderdag 9 oktober een optreden in het LAK-theater. Het programma dat zij brengen draagt vergeleken met het vorige, „Polichinelle" getiteld, een meer maatschappelijk geen- gageerd karakter. De nieuwe titel luidt: S.O.S, Het optreden van Kreis begint om 20.15 uur. Een toegangskaartje kost 7,50. Houders van een Cultureel Jongeren Pas poort betalen 3,75. Het LAK-theater is gevestigd aan het Levendaal 150. Tentoonstelling Anneke Boot in Congresgebouw Van een onzer verslaggevers LEIDEN/DEN HAAG - In de expositiezaal van het Neder lands Congresgebouw wordt op 18 oktober een schilderijen-ex- positie geopend van de Leidse kunstenares Anneke Boot. De opening wordt verricht door mevrouw Paula Wassen-van Schaveren en wel om 16.00 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 17 november. Er bestaat gelegenheid tot aankoop van kunstwerken. Het Nederlands Congresgebouw is gelegen aan het Churchillplein 10. Expositie bij Van der Vlist Van een onzer verslaggevers Leiden - In Galerie Van der Vlist exposeren tot 1 november Maud Mullermassis en Nettie van Panhuys. Mullermassis maakt wandkle den en Van Panhuys naieve schilderijen. Van der Vlist is gevestigd aan de Botermarkt 3 in Leiden en geopend van dins dag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur, donderdag tot 21 uur. Heeft Leiden te lijden van de universiteit? Van een onzer verslaggevers LEIDEN De Vrijzinnig Chris telijke Studenten Bond (VCSB) organiseert vanavond een fo rumavond onder het motto „Heeft Leiden te lijden van de universiteit?" Als leden van het forum heeft de VCSB aangezocht de heren drs. Verhey, directeur van het Academisch ziekenhuis, Udo de Haes, lid van de werkgroep Mi lieubeheer aan de Leidse uni versiteit en bekend om zijn kri tiek op de nieuwbouwplannen van het AZL, en de heer Kamp huis, directeur van de Welzijns- raad. Het is de bedoeling dat vooral gesproken gaat worden over de pro en contra's van een nieuw Academisch Ziekenhuis. De fo rum-avond wordt gehouden in het VCSB-gebouw. Gerecht 10 en begint op 20.000 uur. Van een onzer verslaggevers Leiden De officiële opening van de nieuwe studentenflat aan het Pelikaanhof is vastgesteld op vrijdag aanstaande. De ope ning wordt verricht door prof. dr. K.W. Taconis. De nieuwe studentenflat is ge nummerd Pelikaanhof 1 tot en met 169. Eigenaresse is de Stich ting Leidse Studentenhuisves ting. UW MENING Optocht Naar onze progressieve Leidse dames beweren, bestaat het be stuur van de 3 October Vereeni- ging uit verkalkte heren. Zij hebben namelijk de vrouw aan haar progressie ontrukt, en haar wederom in haar biologische rol gedrukt. En aldus ontstond kra keel en frutselig gezemel, en stegen protesten tegen de op tocht ten hemel. „Men plaatst de vrouw op een voetstuk als element, daaraan zijn wij dames allang niet meer gewend", zo klonk in Leiden danig het ach en wee, stonden de golven hoog op progressieve zee. Feestvieren ontlokt nu óók al protest en gedonder, helaas, *t is waar, de wereld gaat aan vlijt ten onder. „Fantasie" is schijnbaar een vies woord in dit leven, élles is serieus, wij mogen niet meer .zweven". Hoe zullen wij ons ooit nog ple zierig kunnen vertreden, als men zelfs een feest tot op de bodem gaat ontleden. Och beste, progressieve dames, óók mannen zijn gewend, dat zij ontelbare malen in hun streven worden miskend. Wij hebben nog nooit woedend iemand opgebeld, als wij als Archie Bunkers op de televisie werden voorgesteld. En worden wij niet vaak door de media uitgemeten, als pan toffeldieren en de meest sullige proleten. Ach, wij kunnen een brok fanta sie nog best waarderen, en zul len ons voor het 3-oktoberfeest niet generen. Zelfs onze echtgenote werd van de optocht niet physiek onwel, zij genoot slechts op haar wijze van een kleurrijk spel. „Och" zei ze, „een monument is iets uit het verleden, „leuk om te zien, maar IK leef in het HEDEN". A. Koch

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3