Spanning neemt toe in Engelse league Haarlem heerste over Fortuna SC Nederlanders eerste in bootrace Honkbalbeker voor Nicols Oosteuropese schakers niet naar Spanje Hidalgo volgt Kovacs op WIST HAM IN QUEENS PARK VERLOREH Blunders Ardesch velden Go Ahead TELSTAR EFFICIËNTER Malmö opnieuw Zweeds kampioen Ruch Chorzow won Sportwereld LEIDSE COURANT PAGINA 14 PARIJS De gebroeders Dldler en Paul Jousseaume hebben de 21e zesu- renrace van Parijs gewonnen. Ze legden met hun boot 740,134 km at, wat neerkomt op een gemiddelde van 123,355 km per uur. De Nederlanders Pelster en Bullen werden vierde. Zij had den 37 ronden achterstand op de win naars. DEVENTER Henny Ardesch zal zich zijn optreden van zater dagavond in het duel Go Ahead Eagles-MVV (2—3) nog wel ge ruime tijd herinneren. De doel man, die ondanks uitstekende verrichtingen bij FC Twente vorig jaar geen nieuw contract kreeg, maar toch onderdak vond bij Go Ahead, was schul dig aan twee treffers. De vervanger van Spijkerman blunderde bij de eerste en derde treffer van MW, waardoor de Deventer ploeg onnodig een ge lijkspel uit handen moest geven. De eerste helft van het duel was zeer matig. Smeets schoot MW naar 1—0 na een fout van Arde sch. Bakker bracht de Eagles na de rust op 1—1, maar MW kwam via Lacroix op 2—1. Weer kwam Go Ahead gelijk (dankzij een strafschop van Arntz), maar een tweede blunder van Ar desch stelde Smeets in staat de winst naar MW te schieten. Scoreverloop: 20. Smeets 0—1; 58. Bakker 1—1; 59. Lacroix 1—2; 66. Arntz (strafschop) 22; 77. Smeets 23. Scheidsrechter: Keizer. Toe schouwers: 6000. GO AHEAD: Ardesch; Geestman; Strijdveen, Oude Wesselink, Rosen- boom; Kist, (Bakker), Rettowski, Arntz; Haar, Hendriks (Vusovic), Van Deinsen. MW: Mathijsen; Lacroix; Braam, Dijkstra, Kerstges, Streuer; Dekker, Quaden, Bonfrère, Smeets, Laine. UTRECHT Het efficiënter spel in de zwakke ontmoeting FC Utrecht-Telstar heeft de doorslag gegeven. Van Kooten, niet fit, scoorde desondanks driemaaL Na een kwartier kopte Van Koo ten een voorzet van Bijl in. Bij Utrecht daarentegen had het „hoog spel voor het doel" geen succes, behalve pal na de rust toen Hulshorst uit een hoek schop scoorde; 1—1. Nadat Van Kooten langs Van Staa en Adriaanse was geglipt (1—2) kwam Utrecht nogmaals terug door Van Veen. Maar een fout van Adriaanse waardoor Jonker vrij spel kreeg (2—3) en nog een treffer van Van Kooten bezegelden het lot van de Ut rechters. Scoreverloop: 14. Van Kooten 0—1, 48. Van Veen 1—1, 54. Van Kooten 1-2, 79. Van Veen 2-2, 80. Stout 2—3, 85. Van Kooten 2—4. Scheids rechter: Derks. Toeschouwers: 5000. FC UTRECHT: Henriksen; Oostrom, Adriaanse, Overeem, Wilschut (Van Oudenallen); Hildebrand, Van Staa, Wery; Temming, Van Veen, Hulshor- Telstar: Van der Meercn; Driesen, Van Essen (Kramer), André Bischot (De Goei); Bijl, De Wit, Jonker; Stout, Van Kooten, Ayre. Een pittoreske foto van de zes uren van Parijs, die zich afspeelde op het water voor de Eifeltoren. HAARLEM De geschiedenis van twee jaar geleden lijkt zich te gaan herhalen. Na het behalen van de periodetitel zakte Fortuna SC toen ver weg. Nu lijkt FSC, een week na het veroveren van het eerste periode kampioenschap de zelfde weg op te gaan. In en tegen Haarlem werd kan sloos verloren met 0—3. Met de rust leidde de ploeg van Barry Hughes al met 2-0 door doelpun ten van Van de Berg en Pot. Sadek maakte de derde treffer. Door deze overwinning nestelde Haarlem zich op de eerste plaats, die gedeeld moet worden met FSC dat een slechter doel saldo heeft. Hekkesluiter SW veroverde met het gelijke spel van 0-0 uit tegen Heerenveen zijn tweede competitiepunt. Door het verlies van 1-2, dat SC Cambuur in Zwolle tegen PEC leed, zakten de Friezen van de vierde naar de achtste plaats. In de wedstrijd Wagemngen te gen Helmond Sport liepen twee spelers van de bezoekende ploeg een waarschuwing op. Van der Ven wegens wangedrag en Franssen voor natrappen. Qua toeschouwersaantal sprong de wedstrijd FC VVV-SC Amersfoort eruit. Voor 7500 supporters won de thuisclub met 3-1. Het laagterecord was voor Her acles, dat tegen Vitesse maar 2000 toeschouwers trok. De Arn hemmers wonnen er overigens met 3-1. FC Vlaardingen moest na de nederlaag van vorige week te gen Groningen (1-0) wederom een punt laten liggen. Op eigen veld werd gelijkgespeeld met 2-2 tegen Volendam. Heerenveen-SW 0-0 scheids rechter Gans, toeschouwers 4000. Wageningen-Helmond Sport 2-0 (1—0), 44. Tollenaar 1-0, 76. Groenendijk 2-0, scheidsrechter Bakker, toeschouwers 4500. Een waarschuwing voor Van der Ven (Helmond Sport) we gens wangedrag. Gele kaart voor Franssen (Helmond Sport) wegens natrappen. Willem II-FC Den Bosch 3-2 (0-2) 29. Van den bosch 0-1, 42. Versteven 0-2, 57. Schutter 1-2, 65. Schutter 2-2, 82. Hutting 3-2, scheidsrechter Ram, toeschou wers 5000. FC Vlaardingen—Volendam 2-2 (0-1) 41. Karsten 0-1, 47. Berc- kenkamp 1-1, 62. Bont 1-2 (straf schop), 71. Zwamborn 2-2. scheidsrechter Wellinga, toe schouwers 3100. FC VW-SC Amersfoort 3-1 (3- 0) 4. Jovanovic 1-0, Jovanovic 2-0, 41. Van der Weide 3-0, 51. Van Pelt 3-1, Scheidsrechter Vervoort, toeschouwers 7500. Haarlem-Fortuna SC 3-0 (2-0) 28. Van de Berg 1-0, 39. Pot 2-0, 77. Sadek 3-0, scheidsrechter Van Dijken, toeschouwers 4500. Veendam-FC Dordrecht 1-1 (1-0) 25. Stendelaar 1-0, (strafschop) 89. Van Oorschot 1-1. Scheids rechter Van Ooyen, toeschou wer 3500. Heracles-Vitesse 1-3 (0-2) 16. Kip 0-1, 17. Veenendaal 0-2, 53. Coerver 1-2, 82. Van Kerkhoff 1-3, scheidsrechter Thomas, toe schouwers 2000. PEC-Zwolle-SC Cambuur 2-1 (1- 0) 44. Van Slooten 1-0 (straf schop), 48. Van Slooten 2-0, 63. Zwaan 2-1. scheidsrechter Weer ink, toeschouwers 4500. UTRECHT Haarlem Nicols heeft in Utrecht de Nederlandse honkbalbeker gewonnen. In de finale werd het Utrechtse UVV moeizaam verslagen met 2—1. Het betekende de derde grote triomf in dit seizoen voor de Nicols, want eerder ging ook de landstitel en de Europa-Cup naar Haarlem. De 1500 toeschouwers zagen een matig duel, dat pas in de zesde inning interessant werd. Via een home-run van Van der Vaart kwam Haarlem Nicols op 0—1, maar UW antwoordde door Camue. Via een twee-honkslag van De Jager ging de winst alsnog naar de Europese kampioen. AMSTERDAM De Oosteuropese deelnemers aan het zone schaaktoernooi, dat vandaag in Barcelona begint, hebben van hun regeringen opdracht gekregen niet te spelen. Het zijn de Tsjech Smejkal, de Bulgaar Ermenkov, de Roemeen Ciociltea, de Joego slaaf Velmirovic en de Oostduitser Uhlmann. De spaanse schaakbond heeft dit vernomen van de betrokken ambassades is Madrid. Onmiddellijk daarop is het bureau van de wereldschaakbond (Fide) in Amsterdam hiervan in kennis gesteld. De aktie van de Oosteuropese landen moet in verband worden gebracht met de executie van vijf activisten van de ETA en de FRAP, die onlangs in Spanje plaatsvond. Het zonetoernooi in Barcelona, waar twee plaatsen te verdienen zijn voor het interzone- toernooi, telde oorspronkelijk veertien deelnemers. Na het wegval len van de Oosteuropeanen zijn daar nog negen van over, onder wie de inmiddels in Barcelona gearriveerde Nederlandse meester Sosonko. De Spaanse schaakbond heeft nog geen beslissing geno men over het al dan niet laten doorgaan van het evenement PARIJS MichelHidalgo De 42-jarige Hidalgo is geen on- wordt per 1 januari 1976 de bekende in het Franse voetbal, nieuwe trainer-coach van het Sinds 1970 is hij assistent-trai- Franse voetbalteam. Hij volgt ner van de nationale formatie, Stefan Kovacs op, die naar Roe- eerst onder Georges Boulogne menië moet terugkeren. Kovacs en later onder Kovacs. Hij heeft ruim twee jaar in Fran- speelde een interlandwedstrijd, krijk gewerkt in 1962 tegen Italië. MALMÖ Malmö FF is gisteren voor de elfde keer Zweeds voetbalkampioen geworden. Met nog twee wedstrijden te spelen heeft de formatie vijf punten voorsprong op Oosters Vaesxjoe. In het huidige toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen speelt Malmoe FF in de tweede ronde tegen titelverdediger Bayern München. In de eerste ronde werd FC Magdenburg geëlimineerd. WARSCHAU Ruch Chorzow, gewonnen van lijstaanvoerder tegenstander van PSV in de Stal Mielec. tweede ronde van het toernooi Ruch Chorzow, dat vier spelers om de Europa cup voor lands- levert voor de nationale selectie kampioenen, heeft gisteren in had bij de rust een achterstand de Poolse competitie met 2-1 van 0-1. ANTWERPEN Tijdens een het wereldrecord trekken in de 'boksgala' in het Sportpaleis te vedergewichtsklasse gebracht Antwerpen hebben de Neder- op 128 kg. landse boksers Sjoerd Tuininga WORKUM Bert Klop uit en Adrie Huussen overwinnin- Sneek heeft zaterdag in Wor gen behaald. kum een stratenloop over tien DEN HAAG Voor de ijshoc- kilometer gewonnen. Zijn tijd: keycompetitie heeft Groningen 30.40.2. van Heerenveen gewonnen met MILAAN De 22-jange Ita- 54 liaan Roberto Ferraris heeft gis- KOPENHAGEN Door een ze- teren in Milaan met het totaal ge van 5-0 op M.K. 31 Kopenha- van 598 het wereldrecord stan gen hebben de dames van Del- daardgeweer geëvenaard, talloyd zaterdag de tweede ron- BARENDRECHT De Eindho- de bereikt van het toernooi om vense atleet Cor Vriend heeft de Jaarbeursbeker tafeltennis. zaterdagmiddag in Barendrecht VARNA De Bulgaarse we- een atletiek-wedstrijd over tien reldkampioen Georgi Todorov Engelse mijlen gewonnen. Hij heeft zaterdag bij internationale won in een tijd van 49.52. Geert gewichthefwedstrijden in Varna Jansen werd in 51.10 tweede. Ook dit kan tijdens een voetbalwedstrijd gebeuren. Everton speler Roger Kenyon belandde in de wedstrijd tegen West Ham United op de rug van Clyde Best van West Ham. LONDEN Door verre gaande improductiviteit van de topploegen is het klassement van de eerste divisie van de Engelse League aardig in elkaar geschoven. Lijstaanvoer ders Queen's Park Ran gers en West Ham United werden voor het eerst dit seizoen met een neder laag geconfronteerd: de Londense club verloor in Leeds met 2-1 van Leeds United, terwijl West Ham op eigen veld met 0-1 verloor van Everton. Manchester United, dat een punt achter stond, profiteerde slechts ge deeltelijk: 0-0 tegen Lei- cester City. Drie ploegen dus bovenaan: Queens Park, West Ham en Manchester United met allemaal vijftien punten. West Ham heeft één wedstrijd minder gespeeld dan de rivalen. De ontwikkelin gen waren sterk in het voordeel van Leeds, dat nu nog slechts een punt op het leidende trio ten achter staat Het dit seizoen sterk naar voren komende Queens Park Rangers verdedigde zich bekwaam. Het nam in het begin van de tweede helft een voorsprong van 1-0 toen Stan Bowles een straf schop benutte. Meet keerde het tij. Het was Peter Lorimer, die met twee treffers Leeds toch nog de zege bezorgde. West Ham stelde de eigen fans teleur door te verliezen van Everton. West Ham's John Mc dowell hielp zonder het te willen de bezoekers door de bal via zijn hoofd achter zijn eigen doelman te laten belanden. Francis Lee van Derby County, tekende in de ontmoeting tegen Ipswich Town voor het enige doelpunt Everton, Liverpool en Middles brough kwamen op dertien pun ten. Duitsland DUSSELDORP - Als Ajax dit seizoen in Europa-cupverband nog wat verder wil bekeren zal het de Beer moeten kooien. Erich Beer van Hertha BSC scoorde vier doelpunten in de ontmoeting Hannover 96 - Hert- ha KSC (2-6) en heeft zich daar- me met ruime voorsprong aan de kop van de lijst van topsco rers geplaatst: 12 treffers in tien wedstrijden. Het was overigens de tweede maal dat Beer tot een productie van vier treffers kwam. Hertha BSC steeg door deze monsterze ge van de achtste naar de vijfde plaats met 11 punten. Eintracht Braunsweig hand haafde zich door een verdienste lijke 0-0 bij Borussia "Monchen- gladbach op de eerste plaats met 14 punten. De Borussen hadden kennelijk bij de 6-1 van woensdag in Innsbruck alle kruit verschoten en kwamen niet tot een treffer, ondanks het feit dat Eintracht 49 minuten lang de tweede reserve-doelman Vofrei tussen de palen had. Het eens zo vermaarde Bayern Mün chen zakte door een nederlaag van 2-1 tegen FC Kaiserslautern van de tweede naar de vierde plaats. Hamburger SV en Borussia Mönchengladbach nestelden zich op de gedeelde tweede plaats. Hamburger SV won met 4-2 van Eintracht Frankfurt Het pas gepromoveerde Bayer Urdingen kreeg door de 2—0 nederlaag tegen Fortuna Dus- seldorp de rode lantaarn in han den gedrukt Hannover 96 en MSV Duisburg bevinden zich echter vooralsnog binnen schootsafstand. België BRUSSEL Lokeren heeft zijn positie aan de kop van de ran glijst versterkt Zelf wonnen de leiders met 1-0 van concurrent Beveren, waardoor de afstand tussen beide teams nu vier pun ten is geworden. Maar ook Wa- regem raakte verder achterop door het gelijke spel (1-1) tegen Charlerois Landskampioen Mo lenbeek en FC Antwerp, de triomfator van Aston Villa, le den ook al verlies. De Antwer penaren speelden gelijk (2-2) te gen Cerkel Brugge en Molen beek verloor op eigen veld van Beerschot met 1-2. De topper, Lokeren-Beveren, werd een teleurstelling. Het werd een hard duel, dat op een matig peil stond. De Poolse ex- international Lubanski scoorde tenslotte een kwartier voor het einde de winnende treffer voor Lokeren. Kampioen Molenbeek kreeg voor de ontmoeting tegen Beer schot de Pappaertbeker uitge reikt, een trofee voor een onon derbroken reeks van 30 wed strijden zonder nederlaag. Het heeft de titelhouder echter niet kunnen inspireren. De in een laag tempo gespeelde wedstrijd gaf een licht overwicht van Beerschot te zien dat reeds met rust een 0-2-voorsprong bezat door Mucher (38) en Mallants (43). Teugels scoorde tien minu ten voor tijd tegen. Spanje MADRID Buitenlandse spe lers hebben een grote inbreng gehad in de Spaanse competi tie. Bij Barcelona - Granada (3-6) tekenden Neeskens en Cruyff elk voor een treffer. Real Madrid dankte bij de 2-1 zege op Union Las Palmas veel aan de voortreffelijke passes van Günter Netzer, terwijl landgenoot Paul Breitner in de 58ste minuut de openingstreffer van Roberto Martinez voorbe reidde. Camaco maakte tien minuten later het tweede doelpunt voor de Madrilenen. In de 74ste mi nuut moest de verdediging van Madrid de eerste treffer van het seizoen toestaan. German benut te toen een strafschop. Real Madrid behoudt de leiding met 9 punten uit 5 wedstrijden, voor Barcelona (8 pnt) en Va lencia en Sevilla (elk 6 punten). Italië ROME De Italiaanse kam pioen, Juventus, is de nieuwe Italiaanse voetbalcompetitie goed begonnen: 2-1 tegen Vero na en dus meteen aan de lei ding. De twee grote rivalen. Nazio en Napoli wonnen moei zaam met 1-0, zodat zij Juven tus wel meteen schaduwen, ook al had Napels er een strafschop voor nodig, en scoorde Lazio in de laatste halve minuut van de wedstrijd. Verrassend was het verlies van Fiorentfia bij Ascoli. Teleurstel lend is de start van de Milanese clubs geweest Inter en Milan speelden 0-0 gelijk tegen zwak kere clubs. West Ham aanvoerder Billy Bonds gaat de lucht in om een schot te lossen. Doelman Dai Davies van Everton kon J [echter geen doelpunt voorkomen. Everton won de wed- strijd met 1-0.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14