nood komt aan de man De voor 'positief' Den Haag Misschien hebben we Feyenoord wat gezonder gemaakt' ARTS VERVING DOOR LICHTE HARTINFARCT GETROFFEN GRENSRECHTER Kessler zag Ajax en geblesseerden van AZ TOEVAL EN GELUK BESLISTE VOOR RODA RINUS G0SENS, TRAINER EINDHOVEN: B0SK0V ZAG RC LENS ROTTERDAM Een van de grensrechters bij Feyenoord-Eindhoven, de heer J.C.G. Roeders (43) uit Groningen, moest tijdens de rust met een lichte hartinfarct naar het Clara-zieken- huis worden vervoerd nadat het altijd aanwe zige "hartteam" van dat ziekenhuis deze diag nose had gesteld. Collega-grensrechter J.W. Komdeur vertelde: "In de eerste helft dat Roeders al een beklem ming op de borst gevoeld. In de rust kreeg hij het weer benauwd en gelukkig zei hij dat. De artsen werden gewaarschuwd en zij constateei- den een lichte hartinfarct". Tijdens de rust werd via de geluidsinstallatie een oproep gedaan voor een KNVB-scheids- rechter. Er meldde zich echter slechts een scheidsrechter van de Rotterdamse Voetbal Bond. Na een tweede oproep meldde zich de Joegoslavische arts dr. Petar Maximovic, uro loog in het Rotterdamse Dijkzigt-ziekenhuis en scheidsrechter in de derde en vierde klas KNVB. In trainingspak verving hij de heer Roeders uitstekend. Alle twee terug op vertrouwde bodem: Georg Kessler (rechts) die eens kwam kijken wat Ajax kan, Johnny Rep die Valencia heeft verlaten en graag bruikbare voetballers". Laten beide spelers geblesseerd op de (Van onze sportredactie) ALKMAAR Georg Kessler, trainer van Hertha BSC, was een van de twintigduizend die de tribunes van AZ'67 bevolkten. Hij kwam naar Ajax kijken, de tegenstander van de Berlijnse formatie in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup. Georg Kessler was onder de indruk. "Ik heb de indruk gekregen dat Ajax was afgezakt tot een middelmatig ploegje maar ik heb vanmiddag gezien dat Ajax beslist wel tot goed voetbal in staat is". Kessler verwachtte zelfs dat de vorm van Ajax in de weken voor de confrontatie in Berlijn nog zou stijgen. "Ajax zal een pittige tegenstander zijn en ik ben dan ook niet meer dan gematigd optimistisch". Het staat echter te bezien of Kessler wel geheel en al geïnfor meerd was. Over AZ althans was hij het niet „Ik vond AZ een uitstekende ploeg, vooral Van Marwijk en Vosmaer zijn weer bij zijn oude club terug wil. tribune hebben gezeten. ■■H een mannetje minder. Tactisch ging er in de achterhoede haast niets mis en het Lim burgse publiek bleek uit onge noegen weer bereid de handen op elkaar te brengen. Een combinatie van puur toeval en veel geluk besliste de wed strijd tenslotte. De Haagse ver dedigers Korevaar en Van Vliet weigerden de ingevallen Jo Korver, in een dode hoek van het veld, streng aan te pakken. Een keiharde trap, be doeld als schot op doel, kwam per ongeluk tegen het hoofd van Nanninga aan: 1-0. Tja, dat duwtje in de rug voor het machteloze Roda JC ont nam FC Den Haag de ilussie een middagje van hard wer ken eervol af te sluiten. Bos- kov, de trainer van FC Den Haag, nanj zijn spelers later dan ook in bescherming. „Wij hebben in Kerkrade een onge lukkige maar vooral onver diende nederlaag geleden. Er is alles aan gedaan, tot erg hard werken toe, om met een goed resultaat naar huis terug te gaan". Lex Schoenmaker met valse humor: „De slecht ste ploeg heeft gewonnen. FC Den Haag zit alles tegen ook". Hans de Bruyn Scoreverloop: 67. Nanninga 1-0. Scheidsrechter: Berre- voets. Toeschouwers: 10.000. Roda JC: Geilman; De Wit, Pfeiffer, Dijkstra, Broecks; Advocaat, Ziegler (Blatter), Meuser; Van der Lem, Nan ninga, Vermeulen (Koerver). FC Den Haag: Thie; Ouwe hand, Mansveld, Van Vliet, Korevaar; Kila, Perazic, Schoenmaker; Van Baaren (De Caluwé), Van Leeuwen, Bres. (Van onze sportredactie) VALENCIENNES Trainer Boskov heeft zaterdagavond als voorbereiding op de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars de Franse competitiewedstrijd Valen- ciennes-RC Lens (uitslag 1-1) bezocht Zijn indruk van RC Lens: „Een typisch Franse ploeg met veel beweging in het spel. De eerste helft speelde RC Lens hoofdzakelijk vanuit de defensie maar daarna viel het onstui mig aan". Zijn recente ervaringen hebben hem niet van de overtuiging kunnen afbrengen, dat FC Den Haag kans heeft ook de derde ronde te bereiken. ,Mits het elftal zonder blessures blijft, geloof ik, dat we het kunnen halen". Met gebogen hoofd verlaat Aad Kila het veld. Hij wordt voor het eerst in zijn carrière voortijdig naar de kleedkamer gestuurd. Kerkrade De nood komt aan de man. Door teveel puntenverlies, als gevolg van schorsin gen, blessures en domme pech, laadt FC Den Haag gedurende een zware competitiestart de image op zich diep op de ere-divisieladder weg te zakken. Ook gisteren, tegen Roda JC kwam de zwaar belaste formatie van Boskov zichzelf tegen en het meest recente slachtoffer stak zijn hoofd alweer in de strop. Aad Kila, de enige Hagenaar met een opvallende vormwinst dit seizoen, deelde in de eerste speelbeurt een „ga ve" kopstoot tegen Vermeulen uit en moest eruit. Terecht natuurlijk, maar de nadelige kon- sekwentie voor FC Den Haag bleef niet tot een nederlaag van 1-0 beperkt. De komende twee of misschien drie wedstrijden zal de ploeg weer gehandicapt moeten aantreden. En dat, terwijl FC Den Haag zich gisteren in Kerkrade juist leek te herstellen van de bla mage van Breda, een week geleden. Elke vorm van laf voetbal werd afgezworen. FC Den Haag nam revanche op zichzelf. En hoeVanuit de dug-out rende de emotionele trainer Boskov herhaaldelijk naar de zijlijn om elke speler, die uit zijn offensieve rol dreigde te vallen, persoonlijk tot de orde te roepen. Het effect overrompelde Roda JC volkomen. De veel initiatief nemende Hagenaars vormden een voortdurende bedreiging voor de zwak georganiseerde Limburgse defensie. Het pu bliek, 12.000 in getal, wist zich geen raad. Het verwachte aan- valspel bleef uit en de ergernis hierover mondde uit in een ritmisch handgeklap uit pure ongenoegen. Voor de Haagse tegenpartij klonk deze reactie als muziek in de oren. De bru taliteit had gezegevierd; FC Den Haag behoefde nu nog slechts door te drukken. Maar de gemiste kansen van met name Van Leeuwen en Perazic bleken kort voor rust van kardinaal belang. Toen Aad Kila te ver doorgleed in een actie tegen Broecks floot de prima leidende scheids rechter Berrevoets voor een overtreding, geen eens een ernstige. Broeckx' teamgenoot Vermeulen liep in zijn veront waardiging hard tegen de overeind krabbbelende Hage naar op. Diens reactie was niet goed te praten: een kopstoot „vol" in het gezicht Met wat theater erbij van de onmiddel lijk ter aarde gestorte Vermeu len voltrok zich een compleet drama. Net als verleden jaar, toen Hans Bres in Kerkrade het veld moest verlaten, keek weer een Hagenaar tegen een rode kaart aan. Verdwenen Roda JC was mentaal zo zwak, in de tweede helft van deze meerderheid niet te kun nen profiteren. „Integendeel", riep Bert Jacobs uit pure ver ontwaardiging. „Wat mijn ploeg mankeerde, ik weet het niet, maar toen FC Den Haag met tien man verder moest kreeg Roda JC het nog moei lijker. De beweging was uit de ploeg verdwenen en per soonlijk initiatief zat er hele maal nit meer in". Vreemd maar waar was, dat voor FC Den Haag toen ook nog kansen ontstonden. Beste zelfs. Trainer Boskov had met de goede correctie-maatrege len (rechterspits Van Baarn werd opgeofferd voor een ver dediger: De Caluwé, terwijl Ouwehand de taak van Kila op het middenveld overnam) zijn offensieve taktiek in tact weten te behouden, daar Roda Vermeulen loste een hard schot en doelman Thie tikte de bal nog net naast het doel. JC, het weifelende Roda JC elk inzicht miste om de kwets baarheid van FC Den Haag bloot te leggen. Zelfs toen vocht het moreel sterke FC Den Haag met over tuiging tegen het nadeel van ROTTERDAM In hoeverre de absen tie van Van Hanegem invloed heeft ge had op het voor Feyenoord, schamele bezoekersaantal van 24.132, zal een open vraag blijven. Maar de kwestie houdt de gemoederen wel bezig. Voor de tv ver klaarde Van Hanegem zaterdag: „Ik stond niet op het bord". Hij was dus gepasseerd. Na Feyenoord-Eindhoven zei trainer Brzezanczyk: „Van Hanegem, zo is vastgesteld door de artsen, was niet in orde, geblesseerd. Hij kon niet spelen. Dat hij zaterdag getraind heeft, zegt niets want ook Rijsbergen en De Jong trainden, ondanks blessures. Dat Van Hanegem niet meedeed, heeft helemaal niets te maken met hetgeen in Ipswich is gebeurd toen hij wilde stoppen maar moest doorspelen". Wim Jansen na afloop echter: „We gaan over alles pra ten, dinsdag waarschijnlijk al. Met de beleidsgroep betaald voetbal, bestuur en trainer. Over de trainingsmethode, het feit, dat we zeven dagen moeten trainen of spelen, alles". Eindhovens trainer Ri- nus Gosens sprak het ware woord: „Feyenoord is ongezond en misschien hebben wij er aan meegeholpen Feye noord gezond te maken". Verder heeft de supportersvereniging op 20 oktober de jaarvergadering en ook met hen moet rekening worden gehouden. Bestuur en trainer van Feyenoord zijn voor een dilemmma gesteld. De spelers hebben tot nu toe altijd een „grote stem" in het kapittel gehad. Brzezanczyk is afkomstig uit een land, waar zoiets niet mogelijk is. Zonder de beul uit te willen hangen, begrijpt hij eenvoudig niet dat werknemers zich kunnen verzetten op een wijze zoals de spelers van Feyenoord doen. Voorts heeft het bestuur rekening te houden met het publiek, dat aantasting van vedetten niet neemt Daarom werd gisteren ook even schuchter geroepen om Van Hanegem. Dat was in de eerste helft toen Feyenoord er maar niet in slaagde het makke Eindhoven op te rollen. Brze zanczyk, toch karakter tonend door voor dezelfde formatie te kiezen, met Everse voor Van Hanggem, als die in Ipswich had ondervonden, moest het wederom zeggen: „Er werd te gehaast gespeeld. Iedereen wilde een doelpunt maken. In de tweede helft was er veel meer rust". Toen ging Eindhoven ook grandioos de boot in en werd het van 1—0 tenslotte 5—0. Gosens: „Dat was het echte Eindhoven niet Geen greintje agressiviteit. Ik wil niet eens erop wijzen, dat we Bleijenberg (knieblessure) en Blij derveen (enkel) mis ten, want ook Feyenoord was onvolledig. Maar die geringe agressie zat me wel dwars". Desondanks hield Eindhoven een half uur stand, weliswaar met een .mieren hoop" voor het doel van de zwak spelen de Berendonk maar het gebeurde dan toch. Het door Gosens tot een keurige ploeg geknede Eindhoven gaf Feyenoord alle gelegenheid te tonen wat Brzezanc zyk in Ipswich had bedoeld: opkomen vanuit de tweede lijn, wat echter te zel den gebeurde, ook al omdat Kreuz het te druk had als spelmaker. Het gedraai ,van Kristensen in de aanval leverde weer geen effect op, Steve Wegerle was weder om te zwak op rechts en de veel vrijheid genietende Martin Vreijsen brak pas na de rust los. Een schot op de paal was het enige, dat aan de opzet van de trainer beantwoordde. Jansen kwam toen op. Een fout van Berendonk betekende 1—0. Kristensen stuitte nog wel op Jacobs maar kreeg de bal terug en schoot van ver in. Bepaald niet onhoudbaar. Overrompeld Aangetast ook door het tempo de Eindhovenaars liepen zich ongans tegen het tikkende Feyenoord, al gebeurde dat dikwijls onzuiver werd de Brabantse formatie na de rust overrompeld. Wim Jansen, eensklaps in betere vorm, zette voor en Kreuz (uit de tweede lijn) kopte in: 2—0. Weer viel Feyenoord terug maar tot groot genoegen van het publiek ver scheen Arie van der Linden, een smaak maker in de ploeg, voor Steve Wegerle. Via Schneider en Van der Linden zorgde Kristensen voor 3—0. Een treffer van Van Dale „Zo bedoel ik het", zei Brzezanczyk werd afgekeurd wegens buitenspel maar weer Jansen stelde Sch neider in staat te scoren: 4—0. Allemaal fatale dekkingsfouten van een defensie die ademloos stond te kijken, hoe Feye noord dat nou wel deed. v.d. Korput kwam Jansen, die behoorlijk was „aange tikt" vervangen en nadat Schneider Eindhven de eerste en enige hoekschop cadeau had gedaan tegen veertien voor de' Rotterdammers, zette Kristensen voor en kopte Vreijsen uiterst fraai in 5—0. Gosens: „We hadden ons eigen spel moe ten spelen waarmee we zes punten heb ben behaald. Enfin, Feyenoord heeft het moeilijker dan Eindhoven en ik. Die ne derlaag was ingecalculeerd en Feyenoord had hem hard nodig". Brzezanczyk: „Het is goed als we gaan praten. Ik doe dat zo veel mogelijk met de spelers want ik moet hen ergens van overtuigen". Dat is ten eerste dat er discipline moet heersen, dat de trainer de baas is en dat hij zich, zoals is gebleken met Van Hanegem, al sprak Brzezabczyk van een blessure, niet de les laat lezen. Het kan een mogelijkheid zijn om Feye noord geruime tijd aan de top of tenmin ste in de hoogste regionen te houden. Die 5—0 zegt natuurlijk niet veel. Ook niet het optreden van Van der Linden die vrij als een vogeltje kon rondlopen, evenals Vreijsen. Wie trouwens niet want Eindho ven is een keurige ploeg die van de matig leidende heer Mulder ook nog het voor deel van de twijfel genoot bij dubieuze gevallen. Herman van Bergem Scoreverloop: 30. Kristensen 1—0, 47. Kreuz 2—0, 65. Kristensen 3—0, 75. Sch neider 4—0, 90. Vreijsen 5—0. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 24.000. Feyenoord: Treytel; Schneider, Rami jak, Van Daele, Vos; Jansen (Van der Kor put), Everse, Kreuz; Steve Wegerle (Van der Linden) Vreijsen, Kristensen. Eindhoven: Berendonk; Schalks, Kooi man, Bloemers, Van der Pas; Warnaar, Kreekels, Senders; De Goede (Posthuma), Jacobs, Bruinen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11