scheidsrechter kwam goed eind Aan geruchten over Portugese Feyenoord móet aanvallen en Publiek heeft PSV na competitieverlies beetje laten vallen Trainer Robson: z SCHIPHOL - Over de Portugese scheidsrechter, die het duel van FC Den Haag vanavond tegen Vejle BK moet leiden, deden gisteren de vreemdste geruchten de ronde. Hij zou een inval ler, een debutant zijn. Voor de Haagse voetba lagglomeratie geen bron van geruststelling na tuurlijk. Er hadden zich aanvankelijk wat onbegrijpelijkheden afge speeld, maar die werden opge lost op Schiphol. De heer Van Staade, vaste begeleider van scheidsrechters bij FC Den Haag, had de microfonist van de luchthaven viermaal de heer Lobo laten omroepen. Bij zijn weten was deze Portugese arbi ter voor de match in Den Haag aangewezen. Maar wie er ver scheen, géén Lobo. Van Staade: „Fout kon er echter niets zijn gegaan. Het vliegtuig was bin nen en ik wist per se zeker dat ze in dat toestel moesten zitten. Secretaris Van Hal had via de Portugese voetbalbond, per tele gram, precies opgekregen wie zou komen en wanneer precies". Ten einde raad, toen op Schip hol taal noch teken werd verno men, besloot Van Staade het initiatief te nemen. Bij tal van figuren met een Zuideuropees uiterlijk informeerde hij naar „FArbitre" en tenslotte stootte hij op drie „wachtende" mensen met Adidastassen voor zich. Van Lex Schoenmaker wordt vanavond in het Zuider park het een en ander verwacht. Zij waren het, maar niet het verwachte trio onder aanvoe ring van de heer Lobo, een in ternationaal vermaarde scheids rechter, die het vorige seizoen onder andere de kwartfinale wedstrijd voor de Europa Cup II, Malmö - Ferencvaros floot Cesar Correira, een jongere col lega van hem, had de uitnodi ging met zijn grensrechters Por- fitio Alves en Adelino Antunes (geen familie van de Portugese minister van buitenlandse za ken) in ontvangst genomen. Hij- was zich van geen kwaad be wust en begreep de verbazing van Hagenaar Van Staade hele maal niet „Ik snap er niets van", zei de 43-jarige Portugees. „Ik stond vanaf het begin voor deze wedstrijd in Den Haag op de lijst. De heer Lobo, die hier kennelijk werd verwacht is bij mijn weten aangewezen voor een UEFA-Cupwedstrijd in Nantes. Er moet kennelijk een fout op het bureau van de Por tugese voetbalbond zijn ge- mhakt". Bij nadere informatie bleken de „eerste" berichten over Correria helemaal niet te kloppen. Een debutant in het internationale voetbal is hij in de verste verte niet De scheidsrechter van van avond staat in zijn land tweede, achter Garrido op de internatio nale lijst Zijn collega Lobo volgt hem op de derde plaats. Casar Correria begint tegen Vejle BK aan zijn zesde interna tionale klus, waarvan Spanje - Griekenland wel als zijn voor naamste wapenfeit geldt. „Ik ben in Nederland voor de eerste keer op bezoek en ik hoop dat het een geweldige ervaring wordt Het Nederlandse voetbal heeft een goede naam in Europa en het was min of meer een stille wens van mij ooit eens een wedstrijd in uw land te mogen leiden". Voor de ploeg van Vejle BK verliep de reis naar Nederland zonder problemen. Na hun in trede in hotel Bel Air bood de gemeente Den Haag in de To- renbar van het Congresgebouw een borrel aan. Secretaris Ejgil Jensen van Vej le BK: „Twee weken geleden, toen FC Den Haag met 2—0 won, hadden we onze hoop ge richt op de competitie. We zaten, qua resultaten, net weer een beetje in de lift en dan zeg je toch tegen jezelf: misschien, héél misschien kan het in Den Haag toch lukken. Daar geloof ik nu ook niet meer in. Het resultaat van afgelopen zondag, een nederlaag van 1—3 tegen 1903 Kopenhagen, was om te huilen, werkelijk waar. Tot tien minuten voor het einde ging het nog, de stand was 1—1. Daarna stortte Vejle als een kaartenhuis in elkaar. Onbegrijpelijk. „Zijn gezicht vrolijkte wat op, toen bleek, dat FC Den Haag de afgelopen zondag weinig anders presteerde. „NAC is in jullie competitie toch ook geen top per?" vroeg Jensen beleefd. „Ik zal direkt mijn trainer inlichten. Die kan met deze wetenschap wellicht wat doen". Ejgil Jensen haastte zich echter niet HANS DE BRUYN Wim Rijsbergen (in actie in het eerste duel tegen Ipswich) ontbreekt in de return. IPSWICH De supporters van Ipswich Town, de typisch plaat selijke club die geen kwaad kan doen bij de inwoners, schonken enige jaren geleden op het sta dioncomplex een gebouw, waar in administratie en leiding kon den worden ondergebracht, en waartoe ook een sportzaal be hoort. Daar trainde gisteren Ips wich. De spelers leefden zich uit in een partijtje zaalvoetbal, en trainer Bobby Robson stond bij één van de partijen in het doei. Hij had zijn mannen eerst nog even op het bijveld laten trai nen, maar er brak zulk een zond vloed los, dat zijn selectie ge vaar liep bovengronds te ver drinken. „Maar de wedstrijd tegen Feyenoord gaat ongetwijfeld door, want ons hoofdveld is van de beste kwaliteit, en kan het regen water gemakkelijk verwerken. En we spelen in dezelfde formatie als in Rotter dam", voegde Robson er maar meteen aan toe. Zeker van zichzelf, wetend dat zijn repu tatie in Ipswich niet kapot is te krijgen, analyseerde Robson nog eens de eerste confrontatie met Feyenoord. Hij leverde ook kritiek: „Het spel van de verdedigers Rami jak en Rijsbergen was in de tweede helft veel te hard. Als onze verdedigers Beatty en Hunter zo tekeer waren ge gaan, zou er ongetwijfeld gezegd zijn dat zij het typische harde Engelse spel speel den. Wij spelen niet hard. Een speler als Bremner komt voor die kwalificatie in aanmerking, maar ik zou er in Engeland niet veel meer weten dan hij. Ik wil toegeven dat Ipswich in het verleden stevig er tegenaan ging, maar dat is verleden tijd. Het kleine aantal schorsin gen dat wij vorig seizoen opliepen, be wijst dat. Het waren er niet veel". En met een gelukzalig glimlachje ging Robson verder: „Bij Feyenoord speelt Ramljak natuurlijk niet, want hij kreeg tegen ons een gele kaart". Hij ging er gemakshalve aan voorbij, dat ook John son het geel had gezien, maar Ramljak speelt wel degelijk. Met de reglementen van de UEFA in de hand, toonde Feyenoords manager Guus Brox aan, dat een speler in een Europees toernooi twee gele kaarten moet krijgen om een wedstrijd te worden uitgescha keld. Brox: „Voor de UEFA loopt het seizoen van 31 juli tot 1 augustus, een geheel jaar dus. Ramljak kreeg welis waar vorig seizoen tegen Barcelona een gele kaart, maar dat telt niet meer. Hij kreeg er dit jaar ook een, tegen Ipswich, en wordt pas na de volgende geschorst Met Van Hanegem was dat een ander geval. Hij kreeg er vorig jaar twee tegen Barcelona, en dan blijft de schorsing staan tot het volgend jaar". Robson intussen gelooft stellig dat Ips wich de volgende ronde zal bereiken. Hij staaft dat met: „We spelen dit seizoen erg wisselvallig, maar tegen Feyenoord moet het weer goed gaan". „Vorige week dinsdag kwamen we uit tegen Norwich en we wonnen na een briljante partij voetbal. Geloof me, we speelden enorm. En in die vorm kan geen ploeg in Engeland van ons winnen. Afge lopen zaterdag echter verloren we van Middlesbrough na een bar slechte wed- Theo de Jong waarschijnlijk buitenspel (Van onze sportredactie) IPSWICH Teruggekeerd van de korte training, die Feyenoord gis teravond hield op het veld van Ipswich Town, bleek dat Theo de Jong niet in staat zal zijn vanavond te spelen. Clubarts Max Abarbanel was in de middag nog van mening dat de liesblessure van De Jong niet zo ernstig was dat hij daardoor verstek moest laten gaan. Theo de Jong zelf: „Het gaat beslist niet. Ik heb tien dagen niets gedaan. Ik heb bovendien buikgriep gehad en kon maandag pas wat trainen. De lies blessure verhindert me te schieten. En als ik op minder dan halve kracht moet spelen, heeft de ploeg toch niets aan me. Als de trainer en de dokter vinden dat ik het veld op moet, zal ik gaan, hoewel ik nu al weet dat het niets wordt, maar ik kan natuurlijk niet zelf beslis sen". Indien Theo de Jong niet wordt opgesteld, zal Olsen hem vervan- strijd. Die indruk moet uitgewist worden. Op eigen veld zijn we aan onze suppor ters verplicht en ik verwacht 30.000 toeschouwers op ons veld, dat er 38.000 kan bevatten om te winnen. Bovendien hebben we een resultaat nodig om weer in onszelf te kunnen geloven. En ten derde is het toernooi om de UEFA-cup voor ons zeer belangrijk geworden, om dat we in de competitie bescheiden voor de dag komen tot nu toe". De laconieke Robson streeft naar de volle winst, maar wil wel toegeven dat een gelijkspel voor hem ook voldoende is. „In elk geval kan het een spectaculair duel worden, want Feyenoord moet aanvallen, en wij willen het". Mocht het op een verlenging uitdraaien, of strafschoppen de beslissing moeten brengen, dan heeft Robson nog een verrassing in petto. On der geen beding wilde hij de volgorde van de nemers van de strafschoppen bekend maken. Desondanks weet men in Ipswich te vertellen dat de volgorde is: Mills, Johnson, Woords, Hunter, Beatty. Johnson, die afgelopen zaterdag moest worden vervangen door Lambert, zal vanavond spelen. Feyenoord, dat gisteravond 20 minuten op het veld mocht om het niet al te zeer om te ploegen, moet Rijsbergen missen die geblesseerd in Leiden achter is geble ven. Trainer Brzezanczyk gaf nog niet prijs of hij Everse dan wel Vos zou opstellen in het duel, dat met tenminste 2-0 of 3-2 moet worden gewonnen om de volgende ronde te bereiken. Ipswich komt uit met: Cooper; Brurley, Beatty, Hunter, Mills; Hamilton, Viljoen, Osborne; Woods, Johnson, Whymark. Feyenoord verschijnt met: Treytel; Sch neider, Van Daele, Ramljak, Vos of Ever- se; Jansen, De Jong of Olsen, Van Hane gem; Vreijsen, Kreuz, Kristensen. Scheidsrechter is de Oostenrijker Line- mayr. HERMAN VAN BERGEM EINDHOVEN Mana ger Billy Campbell van FC Linfield, de speler- trainer van de betaalde amateurs uit Noord-Ier- iand, is zonder hoop naar Eindhoven gereisd. FC Linfield, dat in Belfast met 2-1 van PSV verloor, rekent opnieuw op een nederlaag. De Noordie ren weten uit ervaring dat PSV niet met zich laat sollen na een schan delijke nederlaag in de competitie. Spaanse spelers droegen rouwband SANTANDER Twee spelers van de Spaanse eerste divisie club Santander, Aguirre en Sergio, blijken zondag in de eerste helft van de wedstrijd op eigen veld tegen Elche zwarte rouwbanden om een arm gedragen te hebben. Het tweetal is maandag door de politie ondervraagd. Aguirre en Sergio verklaarden toen de banden gedragen te hebben „wegens de dood van een vriend". Europa's grootste import- en exportspecialist in vleugels en piano's. Instrumenten, vervaardigd door 's werelds meest geniale instru mentbouwers. Keus uit meer dan 150 modellen en uitvoeringen, alle direct uit voorraad leverbaar, leder instrument met 5 |aar volledige garantie. Van Urk, sinds 1898: Uw waarborg voor een veilige koop en service. Stemmen en onderhoud in geheel Neder land. Cherny waarde 3600 nu 2345.- Irmbach waarde 5100 i Rich.Weber waarde 6350 i Tchaika waarde 6500 i Bechner waarde 6900 3695.- u 4495.- 4695.- 4695.- E322S2 E2ÜH23 Bechner waarde 14 900 nu 999 5.- Estonia waarde 25 400 nu 18.900.- Steinway vanaf 22.450.- rsTÏiïWviMO" lne".d,V«»inv-nnleuw Boris Spasski is gisteren in Moskou in het huwelijk getreden met de Francaise Marina Stsjerbatsjef. Aanvankelijk waren er de nodige problemen, omdat de Russische autoriteiten dwars lagen. De Eindhovense sterrenformatie die zaterdag in Rotterdam met 1-0 van Sparta verloor, zal voor. eigen publiek wraak willen ne men. Toevallig is FC Linfield het „slachtoffer". Het Noordierse voetbalpubliek heeft na de nederlaag in Belfast nog wel vertrouwen in de pres taties van de ploeg, maar heeft kennelijk te weinig voetbalerva ring om te weten dat PSV „als een briesende leeuw" zal aan vallen. Het door Sparta gedeuk te prestige zal moeten worden hersteld. Het publiek dat, zoals het er nu naar uitziet nog weinig belangstelling toont voor de re- tumwedstrijd, verwacht niet an ders dan een forse zege. Het electronisch scorebord zal vol gens de Eindhovense optimisten worden getest op de betrouw baarheid bij een hoge uitslag. Slechts eenmaal heeft er een 10 op gestaan en dat was twee jaar geleden tegen Go Ahead Eagles. De fervente aanhang verwacht i een herhaling van deze uitslag. Trainer Kees Rijvers, die de laatste dagen ontevreden is over de prestaties van zijn sterren- formatie, ziet de wedstrijd wel optimistisch maar ook realis tisch tegemoet De tien ver wacht Rijvers niet maar wel een forse zege. De grootste nederlaag die FC Linfield in Europa Cupwedstrij den te incasseren kreeg, was een nederlaag van 8-0 in Belgra do tegen Rode Ster (seizoen 1969/1970). De Noordierse kam pioen zal het in Eindhoven ech ter niet zo ver willen laten ko men. FC Linfield wil de score beperkt houden. Verliezen zeker Manager Billy Campbell, die zes interlands op zijn naam heeft staan: „Verliezen doen we zeker, dat staat vast maar voor de paar honderd Noordierse voetbalfans die gelijktijdig een vakantie in Nederland hebben geboekt willen we de score laag houden. Dat betekent niet dat we defensief zullen spelen, maar wel dat we met behou dend spel een pak slaag zullen proberen te voorkomen". Billy Campbell, die voorheen uitkwam voor Dundee en Sun derland weet dat PSV zich in Belfast had gespaard voor de belangrijke eredivisiewedstrijd tegen Ajax (6-2) en vreest de Eindhovense ploeg. In Belfast had Kees Rijvers immers ver klaard dat PSV FC Linfield thuis genadeloos zou aanpak ken. Kees Rijvers is er zich van bewust dat het publiek niets anders verwacht Voor de voet balliefhebbers zal er dus van avond genoeg te beleven zijn in Kees Rijvers beseft dat PSV na de nederlaag bij Sparta voor eigen publiek weer iets heeft goed te maken. het helverlichte Philips sport park. Manager Ben van Gelder ziet de ontmoeting tegen de Noordierse kampioensploeg met zorgen te gemoet De voorverkoop Liep na melijk bijzonder slecht Het pu bliek heeft na de onverwachte nederlaag tegen Sparta PSV een beetje laten vallen. De ploeg van trainer Kees Rijvers zal dus re vanche moeten nemen. PSV zal negentig minuten moeten aan vallen en proberen FC Linfield onder de voet te lopen, wil het de goodwill bij het publiek weer krijgen. PSV zal alleen moeten zorgen voor de uitschakeling van Billy Campbell en de gebroeders Paul en Martin Malone die res pectievelijk 26 en 16 treffers scoorden in de vorige competi tie. De wanprestatie van twee weken geleden zal PSV van avond in Eindhoven uitwissen. Dat is zeker. WIL VAN DER PLAS. Spelmoment van het duel Cole- raine-Eintracht Frankfurt. De Duit sers plaatsten zich in dit duel voor de tweede ronde. Hongaren ronde verder bij bekerwinnaars DEN HAAG - Het Hongaarse Haladas Szombatthely heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het Europa Cuptoer nooi voor bekerwinnaars. De Hongaren speelden 1—1 tegen Valeria uit Malta, na de eerste ontmoeting met 7—0 te hebben gewonnen op eigen veld. Liverpool en Eintracht Frank furt kwalificeerden zich voor de tweede ronde van de UEFA- Cupstrijd. Liverpool versloeg Hibernian met 3—1 en Eintracht zegevierde met 6—2 over Cole- raine. WOENSDAG 1 OKTOBER 1975 LEIDSE COURANT/7 Prestatie van Vejle BK om te huilen

Leidse Courant | 1975 | | pagina 17